Teisipäev, 12. september 2023
18:52
Siim Pulst: Tere õhtust! Eesti jalgpalli ootab täna õhtul kaks suurt katsumust. Enne A-koondise heitlust Belgias on kavas soojendus U21 EM-valikmänguga Lillekülas Poola vastu.
18:54
Siim Pulst: Võiks arvata, et Belgia võõrsil on palju kõvem proovikivi kui Poola kodus, aga kihlveokontorite professionaalsed analüütikud peavad neid väljakutseid täna sisuliselt võrdväärseteks. Eesti U21 koondise võimalust Poola vastu kaotust vältida hinnatakse umbes 13% tõenäosusega ning Eesti võiduvõimalust vaid 4% kanti. A-koondise eduvõimalusi õhtul Belgias hinnatakse vaid karvavõrra veel väiksemateks.
18:55
Siim Pulst: Eesti U21 koondise alahindamise taga on ilmselgelt ajalugu, sest kuigi Bulgaaria vastu tehti eelmisel nädalal äge 1:1 viik, oldi enne seda EM-valikmängudes koguni 12 mängu punktita ja 14 mängu väravata.
18:56
Siim Pulst: Ja Poola on erinevalt Bulgaariast U21 vanuseklassis tüüpiliselt EM-pileti nõudleja, mis teebki tänase ülesande nii keeruliseks.
18:57
Siim Pulst: Sander Posti valik on peaaegu identne neljapäevaga, ainult Nikita Ivanov teeb algkoosseisus ruumi Ramol Sillamaale. See peaks tähendama seda, et kaitstakse sügavamal ja panustatakse ise veel rohkem kiiretele kontratele.
19:02
Siim Pulst: Austria väljakukohtunik Stefan Ebner andis avavile ja Eesti pani palli mängu!
19:05
Siim Pulst: Väga rahulik algus. Eesti ei kiirusta palli mängupanekul sugugi ja Poola on ka justkui äraootaval seisukohal seni.
19:07
Siim Pulst: 4. minuti alguses esimene pall Poola karistusalas, aga Mihhailovi madal sööt ei leidnud sealt Sillamaad. Siiski igati positiivne algus mängule.
19:09
Siim Pulst: Eesti võtab külalisi vastu kompaktses 4-4-2 asetuses ja poolakad ei leia naljalt teed keskväljalt kõrgemale. Liiga meeleheitlikult veel ei üritata ka.
19:14
Siim Pulst:  12. minutil alles esimene ärevam moment meie värava ees, aga madal sööt värava ette klaariti Liidu poolt.
19:18
Siim Pulst:  15 minutit ja kompav heitlus jätkub. Poola oleks justkui krampis või siis lihtsalt ideetu, sest nende meeskondlik rünnak ei jookse üldse, olgugi et mängijate individuaalne klass paistab aegajalt välja.
19:19
Siim Pulst:  Rakoczy pääses nüüd üsna ohtlikult trahvikastikaare pealt löögile, aga ei leidnud raame üles.
19:21
Siim Pulst:  19. minutil vastas Palumets meie esimese löögiüritusega, aga üritus 30 meetrilt oli üsna lootusetu.
19:23
Siim Pulst: Mängu esimene tõeliselt ohtlik olukord 20. minutil. Marchwinski pääses seitsmelt meetrilt peaga löögile ja Kaur Kivila pidi tegema korraliku hüppe, et see pall kätte saada. Õnneks ei läinud päris nurka.
19:24
Siim Pulst:  21. minutil teenis Poola ka esimese nurgalöögi. Sealt suuremat ohtu ei sündinud, kuigi palli ei saadud kohe klaariks.
19:26
Siim Pulst:
19:28
Siim Pulst: Mäng on nüüd pisut rohkem meie kasti lähistele vajunud, aga suuri probleeme poolakad siiani veel valmistada pole suutnud. Löögistatistika 1:4 on kujunenud üsna väheohtlike üritustega.
19:31
Siim Pulst: 29. minutil pääses Marchwinski läbisöödu järel kaitseliini seljataha, aga Tammik jõudis veel viimasel hetkel blokki. Järgnenud nurgalöögist ei sündinud ohtu.
19:34
Siim Pulst: Üks poolakatest astus keskväljal palli peale, Vetkal oli valmis ja sööstis rünnakule, aga olukord sumbus siiski ilma ohtu kujutamata. Ometi näitab see Poola teatavat passiivsust ja meie meeste nälga.
19:36
Siim Pulst: 32. minutil pääses Šapovalov Sõtšugovi tsenderduse järel 10 meetrilt peaga löögile. Väravavahile oli see küll lihtne pall, aga Eesti seni parim võimalus oli see ikkagi.
19:37
Siim Pulst:  Liit elas üle äreva olukorra, pannes teravale söödule värava ees jala vahele, ning tema õnneks põrkas pall kõrgelt üle oma värava.
19:38
Siim Pulst: Poolakate kolmas nurgalöök klaaritakse samamoodi nagu kaks esimest. See on positiivne, sest Bulgaaria vastu oldi teisel korrusel natuke hädas.
19:40
Siim Pulst: Nüüd on Eestil raskemaks läinud. Liidust tuldi näilise lihtsusega mööda ja järjekordne sööt värava ette sai vaevaga üle otsajoone lükatud.
19:41
Siim Pulst:  Õnneks oldi nurgalöögi kaitsmisel taaskord kindlad. Nüüd on vaja 6+ minutit veel vastu pidada.
19:44
Siim Pulst:  Bieganski saatis kasti tagant pommlöögi teele, aga Kivila sai selle lati alt kätte. Õnneks tuli löök keskele.
19:45
Siim Pulst:  Viies nurgalöök Poolalt. Natuke ärevust tekitas, aga löögile kastist jällegi ei jõutud.
19:47
Siim Pulst: 44. minutil oli Poola ehk kõige lähemal. Szymczak võttis tsenderduse penaltipunkti kandis rinnaga endale ette ja vajutas peale, aga tugev löök riivas õnneks vaid värava katust.
19:47
Siim Pulst:  1 lisaminut.
19:48
Siim Pulst: Poolaeg 0:0! Suurepärane tulemus, arvestades eeldatavat tasemevahet. U21 koondis näitab A-koondisele ette, kuidas suure autsaideri rolliga hakkama saada.
19:49
Siim Pulst:  FlashScore'i statistika: pallivaldamine 28-72, löögid kokku 2:8, löögid väravale 1:4, nurgalöögid 0:5.
19:54
Külastaja Andreas kommentaar
Siis kui Eesti saab palli ja rünnata, oleks kõvasti abiks kui neid lihtsaid sööduvigasid ei tuleks.
20:00
Siim Pulst: Vasturünnakutele lülitumine ei ole kõige paremini õnnestunud jah, aga tuleb ka arvestada seda, kui sügaval mängitakse ja kui palju energiat kaitsetöö alla on maetud.
20:02
Siim Pulst: Muideks ka Kosovo vastu ei olnud Poola esitus vähemalt statistika põhjal midagi erilist. Poolajaks juhiti seal küll juba 3:0, aga löögistatistika ja pallivaldamine olid hoopis selgelt Kosovo kasuks. Mängu ei näinud, nii et ei tea, milline see mängudünaamika tegelikult oli, aga ka täna nähtu põhjal ei paista see Poola sugugi nii hirmuäratav.
20:03
Siim Pulst:  Teine poolaeg!
20:05
Siim Pulst:  Poola on alustanud oluliselt sirgjoonelisemalt ja näljasemalt kui avapoolajal. Ilmselt saadi riietusruumis avapoolaja eest korralik peapesu.
20:07
Siim Pulst:  Vetkal liikus kontral keskväljalt vastaste kasti lähistele ja vajutas peale, aga ei saanud palli raami.
20:08
Siim Pulst: Eesti teenis esimese nurgalöögi, kui Kuraksini tsenderdus peaga üle otsajoone suunati.
20:08
Siim Pulst:  Palumets andis madala palli, aga see ei omanud tähtsust, sest pallivälises olukorras määras kohtunik eestlastele vea.
20:11
Siim Pulst: 52. minutil ohtlik tsenderdus meie kasti, aga poolakas otsustas pealöögi asemel palli värava ette tagasi tuua ning seal suutis Liit ennastohverdava blokiga olukorra klaarida.
20:12
Siim Pulst: Vahetus Vahetus Eesti värsked jalad tulevad 55. minutil: Veelma ja Leoke sisse, Kuraksin ja Sillamaa välja.
20:14
Siim Pulst:  Veelma läks ründesse ja Leoke vasakule äärele.
20:14
Siim Pulst: Šapovalov võttis vastaste poolelt karistuslöögi välja. Vetkali tsenderduseni ei jõudnud aga ükski mängiija ja see põrkas üle otsajoone.
20:20
Siim Pulst:  Poola valdab ja keerutab, aga kuhugi ei jõua. Eestlased seisavad kenasti ja kõik püsib kontrolli all.
20:22
Siim Pulst: Vahetus Vahetus Bieganski ja Szmyt välja, Wlodarczyk ja Wojtowicz sisse 63. minutil.
20:23
Siim Pulst:  Poola teise poolaja esimene nurgalöök teeniti alles 63. minutil ja nagu viis avapoolaja nurgalöökigi, nii said Sinisärgid ka selle klaariks ilma et vastased oleks kastist löögile jõudnud.
20:25
Siim Pulst:  67. minutil Poola seitsmes nurgalöök. Tammik klaaris ka selle.
20:26
Siim Pulst: Vahetus Nikita Vassiljev sisse, Nikita Mihhailov välja 68. minutil.
20:29
Siim Pulst: Šapovalov tekitas vastaste kastis ohtu ja pani otsajoone juurest söödu keskele, aga Vetkal ei ulatunud pallini. Veidi hiljem pani Leoke teiselt poolt palli värava eest läbi, ilma et seal oleks Sinisärke olnud.
20:31
Siim Pulst: Eelmise vahetuse järel liikus Veelma paremale äärele ja Vassiljev keskele ründaja alla.
20:33
Siim Pulst: Vahetus Vahetus  74. minutil Poola kaks vahetust: Oyedele ja Pyrka sisse, Marchwinski ja Kludka välja.
20:34
Siim Pulst: Hoiatus  Wlodarczyk tabas palli peale minnes jalaga Liitu peapiirkonda. 76. minutil alles mängu esimene kaart.
20:35
Siim Pulst: Hoiatus  Leoke võtab 77. minutil ka kaardi. Lahtimängu takistamise eest.
20:37
Siim Pulst:  Szymczak pääses 17 meetrilt löögile, aga tulistas õnneks meetri jagu üle lati.
20:39
Siim Pulst: Oi-oi kui ohtlik olukord 80. minutil, aga Szymczak käkkis selle ära! Poola ründaja pääses vasturünnakul Kivilaga silmitsi, Eesti väravavaht oli natuke kehva ajastusega välja tulnud, aga ründaja puude ei olnud ideaalne ja seejärel otsustas ta penaltit õngitseda. Kohtunik ei läinud õnge.
20:39
Siim Pulst:  Värav Aga 81. minutil lööb sama mees ikkagi ära. 0:1.
20:41
Siim Pulst: Oyedele tsenderdas ning Szymczak edestas viie meetri kaugusel väravast õhuvõitluses Hussarit, suunates pealöögi võrku.
20:42
Siim Pulst:  83. minutil pääses Vassiljev kastist lubavalt löögile, aga väravavaht tõi palli esinurgast välja.
20:43
Siim Pulst:  85. minutil tõrjus Kivila terava nurga alt sooritatud Szymczaki löögi.
20:44
Siim Pulst:  Ja 86. minutil võttis Kivila supertõrjega posti kõrvalt ära Marchwinski löögi.
20:45
Siim Pulst:  Poola järjekordne nurgalöök lõppes ohtu kujutamata. Eesti jahib isukalt viigiväravat, mis jätab külalistele ruumi.
20:45
Siim Pulst: Vahetus  86. minutil Õunapuu Šapovalovi asemele.
20:46
Siim Pulst: Vahetus  Ja 88. minutil vahetab Buksa välja väravalööja Szymczaki.
20:47
Siim Pulst: Hoiatus  Vassiljev võttis 89. minutil ohtlikust kohast karistuslöögi välja. Oyedelele kaart ka.
20:48
Siim Pulst:  Vassiljev läks otse löögi peale, aga pall põrkas müüri põrkest pehmelt väravavahi käte vahele.
20:48
Siim Pulst:  Viis lisaminutit!
20:49
Siim Pulst:  Kivila tõrjus veel ühe Marchwinski ohtliku kauglöögi.
20:53
Siim Pulst:  Viiendal lisaminutil põrkas terava nurga alt sooritatud löök meie väravaposti.
20:53
Siim Pulst: Hoiatus  90+5. Bejger võttis kontra maha. See tähendab aga võimalust pikk ette panna.
20:54
Siim Pulst:  Nii tehtigi, aga ohtu sealt ikkagi ei sündinud ja nii kõlas lõpuvile Eesti 0:1 kaotusseisul.
20:54
Siim Pulst: Kõva lahing anti ja prognoositud hiiglaslikust tasemevahest polnud täna lõhnagi, kuid hilise värava tõttu on täna siiski tulemuseks kuiv kaotus.
20:55
Siim Pulst:  Tänan jälgimast ning vaadake kindlasti ka mängujärgseid intervjuusid. Ehk jõuate veel ka luubile pilgu peale heita, enne kui Belgia-Eesti mäng algab.