Nüüd on Tallinna FCI Levadia ja FC Kuressaare kord, meeskonnad väljakul ja vaikselt valmis.
Laura Jaansen: Levadia: Karl Andre Vallner, Michael Schjönning-Larsen, Brent Lepistu, Bourama Fomba, Edgar Tur, Mihkel Ainsalu, Nikita Vassiljev, Ioan Yakovlev, Mark Oliver Roosnupp, Mollo Bessala, Felipe Felicio.
Kuressaare: Magnus Karofeld, Oliver Rass, Märten Pajunurm, Moorits Veering, Mairo Miil, Mattias Männilaan, Joonas Soomre, Artjom Jermatšenko, Karl Rudolf Õigus, Sander Laht, Sten Reinkort.
19:34
Laura Jaansen:  Koosseisude osas mingisuguseid üllatusi otseselt pole.
Ja esimeste minutitega saanud Levadia vastase väljakupoolele. Esimene nurgalöök olulist tulu ei toonud.
19:34
Külastaja rallikas kommentaar
Eelneva mängu jätkuks küsiks, et kas sellist statistikat ka on, et mis klubi olukordasid on ajaliselt VAR kõige rohkem ja kauem vaadanud? Hetkel tundub, et Kalju võiks seda päris pika puuga juhtida. Kevadel Tartus 8 minutit, Kadriorus vaadati Kalju kolme väravat päris pikka aega, täna läks kolme olukorra peale ca 10 minutit.
19:34
Laura Jaansen:  See on selline põnev teema küll. Puusalt ei oska vastata, võib-olla on see info olemas EJL-il.
19:35
Laura Jaansen:  Viienda minuti alguses kukkus Mollo karistusala lähistel, Moorits Veering tundus natuke seal sakutas, aga vast ei midagi tõsist. Igatahes viga sealt ei tulnud.
19:37
Laura Jaansen:  Kuuendal minutil pääses Bourama Fomba nurgalöögist tulnud palli peaga ründama. Tundus, et päris mugavalt, segajaid polnud, aga löök ei õnnestunud ja pall läks väravast selgelt mööda.
19:37
Külastaja tanel kommentaar
VAR on tühistanud küll vähemalt 10% löödud väravatest tunnetuslikult. Oleks huvitav vastavat statistikat lugeda. rallikas kui leiad postita link palun, ma ise ei viitsi otsida.
19:38
Laura Jaansen:  Esimese seitsme minutiga on mäng ikka päris selgelt Kuressaare poolel olnud. Mõni hetk tagasi pääses Yakovlev vasakult äärelt tsenderdama, Kuressaare kaitsjad said pallist jagu.
19:40
Laura Jaansen:  Reinkort pääses mööda vasakut äärt jooksma ja Fomba oli korraks hädas. Küll toimus kogu seik päris keskväljal ehk reaalset ohtu Levadia väravale polnud.
19:43
Laura Jaansen:  Õigus sai paremalt äärelt palli Levadia kasti lasta, aga esimeses postis oli Lepistu olemas. Mäng olnud nüüd pisut kodumeeskonna poolel.
19:46
Laura Jaansen:  Kuressaare on aina ähvardavamalt saanud Levadia kasti lähistel toimetada. Veel pigem sihitult.
19:47
Laura Jaansen: 16. minutil klaaris Pajunurm palli õnnetult vastu Vassiljevi nägu. Poolkaitsja vajas hetke, ent kogus end kiirelt ja saab mänguga jätkata.
19:48
Laura Jaansen: Turilt 17. minutil päris soliidne löök. Murdis end ise paremalt äärelt pisut rohkem keskele, lajatas kasti äärest vasaku jalaga, aga esimese posti kanti läinud pall oli Karofeldi jaoks lihtne.
19:50
Laura Jaansen:  Värav FELIPE FELICIO 20. MINUTIL!
19:52
Laura Jaansen:  Ainsalu lükkas palli mööda paremat äärt edasi taskusse liikunud Mollole, kes lasi palli tagumisse posti ja Felicio lükkas ühega. Oli ka suluseisu hõngu, aga see hajus kiirelt.
19:58
Laura Jaansen:  Laht sai kahe keskväljal tehtud vea järel palli Levadia poolele lasta, aga sinna kumbki pall püsima ei jäänud.
19:58
Laura Jaansen: Värav  YAKOVLEV!!!!!!!!!
19:59
Laura Jaansen: 28. minutil diagonaal vasakule äärele Yakovlevile, ääreründaja võttis puute karistusala nurka ja keerutas nii-nii mõõdetult tagumisse posti. Karofeld hüppas mis ta hüppas, aga sellist ei saagi kätte!
20:01
Laura Jaansen:  30. minutil pääses Lepistu nurgalööki ründama, aga suunas palli väravast napilt mööda. Kerkis kenasti, otsis õiget nurka, aga siit veel kolmandat ei tulnud.
20:02
Laura Jaansen:  Schjönning-Larsen jäänud murule lesima, mureks alaselg ja tohtrid on väljakul.
20:04
Laura Jaansen:  Aga ei olnud ikka midagi hullu, mees tagasi platsil.
20:07
Laura Jaansen:  Kümmekond minutit avapoolaja lõpuni. Pall mugavalt Levadia valduses.
20:08
Laura Jaansen:  37. minutil pidi Karofeld otsustavalt sekkuma ja Yakovlevile teist tabamust ei tulnud.
20:09
Laura Jaansen:  Taas oli Ainsalu see, kes hea pika palli ette pani. Levadia tänaselt kaptenilt seni korralik mäng.
20:12
Laura Jaansen: 41. minutil elavnes staadion pisut, kui Mollo võinuks jooksu pista, aga Pajunurm sekkus spaagega ja klaaris ohu.
20:17
Laura Jaansen:  45. minutil lasi Yakovlev nurgalöögi kasti, Lepistu lasi selle tagumisest postist uuesti värava alla. Pall käis paar korda nõnda läbi väravaesise, lõpuks pääses Mollo peaga löögile, aga napilt ebatäpselt.
20:17
Laura Jaansen:  Esimene üleminut on kohe täis tiksunud.
20:17
Laura Jaansen:  Ja ongi esimese poolajaga kõik! Levadia on 2:0 ees, igati teenitult.
20:19
Laura Jaansen:  Skoori avas Felipe Felicio, kes unustati värava alla päris üksinda. Teine tabamus tuli Yakovlevi sulest - päris-päris ilusalt. Kuressaarele oluliselt midagi ei tekkinud, Vallner justkui kuskil pidi mingeid tsenderdusi noppima, aga ei midagi olulist. Karofeldile tuli sekkumisi rohkem, Schjönning-Larsen proovis korra näiteks ristnurka leida ja nii edasi.
20:32
Laura Jaansen:  Teine poolaeg on alanud!
20:33
Laura Jaansen:  Vahetusi ei tehtud.
20:34
Laura Jaansen:  Värav MOLLO!
20:34
Laura Jaansen:  Ja Levadia on 47. minutil 3:0 ees!
20:35
Laura Jaansen:  Mollo murdis end paremalt äärelt ise kasti, tegi hea konksu ja lõi palli terava nurga alt võrku.
20:36
Laura Jaansen:  Ja söötjaks Ainsalu.
20:40
Laura Jaansen: Hoiatus 53. minutil Karl Rudolf Õigusele Turile tehtud vea eest hoiatus.
20:40
Laura Jaansen:  Yakovlev keerutas palli karistuslöögist värava alla, Lepistu pääses ebatäpselt löögile.
20:43
Laura Jaansen:  55. minutil hüppas Fomba Männilaanele kukile, väike tohterduspaus.
20:43
Laura Jaansen: Karistuslöök Kuressaarele. Löögikohta nagu isegi oleks ...
20:44
Laura Jaansen:  Pajunurm lõi 55. minutil karistuslöögist teravalt peale! Vallner tõrjus, pisut pudistas, ja jätkulainest sai Männilaan löögile, aga täiesti-täiesti üle!
20:45
Laura Jaansen: Värav 58. minutil Mark Oliver Roosnupp!
20:45
Laura Jaansen:  Roosnupp sai jooksu, edestas kaitsjaid ja pääses Karofeldiga silmitsi. Kindel lahendus Levadia mehelt.
20:47
Laura Jaansen:  Vahetus Vahetus Vahetus 60. minutil vahetab Kuressaare. Jermatšenko, Õigus ja Reinkort välja. Mängu Smirnov, Palts ja Lipp.
20:47
Külastaja Martin kommentaar
Kelle sööt?
20:47
Laura Jaansen:  Roosnupule pani söödu Fomba.
20:47
Külastaja Sveta baar kommentaar
Rasmus Saar platsile!
20:50
Laura Jaansen:  Idee on kindlasti hea, aga Rasmus Saart pole pingilt võtta. Peaks veel vigane olema.
20:50
Laura Jaansen:  63. minutil Männilaanelt madal pealelöök. Vallner pidi sekkuma.
20:52
Laura Jaansen: Vahetus Vahetus  64. minutil Larsen ja Yakovlev välja, Peetson ja Joao Pedro.
20:53
Laura Jaansen:  Joao Pedro sai 66. minutil kasti taga päris lihtsalt karistuslöögi kätte. Mõnus keerutuskoht!
20:53
Laura Jaansen: Oeh, viga seal muidugi polnud, sest Pajunurm küll libistas, aga Pedro keksis temast üle ja siis juhtumisi ka kukkus.
20:54
Laura Jaansen:  Pedro lõi ise, aga müüri. Teisest lainest Ainsalu löök, mis jõudis latti ja sealt tagasi väljakule!
20:54
Külastaja Artur kommentaar
Mõnusalt keerutavad küll täna!
20:55
Laura Jaansen:  Hoiatus 68. Felicio libistas Pajunurmele jalgadesse.
20:55
Laura Jaansen:  Vahetus 68. minutil Lahe asemele Iljin.
20:57
Laura Jaansen:  70. minutil tõusis Peetson vasakkaitsest (!) kasti taha löögile ja sundis Karofeldi tõsiselt tõrjuma! Kure on raskustes, tõesti on.
21:02
Laura Jaansen: 75. minutil sai Felicio üle puusa efektselt üritada, aga lõi palli väravast natuke üle! Rahvale!
21:02
Laura Jaansen:  Vahetus Vahetus 75. minutil Bessala ja Roosnupp välja, Kirss ja Markovskõi mängu.
21:03
Laura Jaansen:  Vahetus Kuressaare tõi Männilaane asemele Andero Kivi.
21:04
Laura Jaansen:  Kuressaare proovis pika audi järel nõelata, aga ei õnnestu ka sealt midagi kätte saada.
21:08
Laura Jaansen:  Vahetus 81. minutil Patrik Kristal Felipe Felicio asemele.
21:13
Laura Jaansen:  85 on täis tiksunud. Praegu pall Kuressaare valduses, ent keskväljal ja Levadia mingit olulist pressi ei tee.
21:16
Laura Jaansen:  89. minutil langes Markovskõi Kuressaare kastis, kaitsjad olid seltsis küll, aga vist pehmevõitu olukord?!
21:16
Laura Jaansen:  Nii on. Mäng läheb juba edasi ka.
21:17
Laura Jaansen:  Kaks minutit mängule otsa!
21:17
Laura Jaansen: Pedro sai palli värava poole teele lasta, Kirss proovis löögile ka jõuda, kätte saadi nurgalöök.
21:19
Laura Jaansen: Esimesel üleminutil kombineeris Kristal hästi Vassiljeviga, Kristal sai ka värava alla söödu lasta, aga Kirsi löök jäi nõrgaks ja Karofeld jäi olukorra peremeheks.
21:20
Laura Jaansen: Kolmandal üleminutil virutas Vassiljev palli kasti tagant latti! Aga kõik!
21:20
Laura Jaansen:  Tallinna FCI Levadia võtab täiesti teenitult 4:0 võidu FC Kuressaare üle. Väga tugev esitus täna, meeskonnas on voolavust ja enesekindlust. Kuressaare peab asju ikka üle vaatama, murekohti jagub.
21:21
Laura Jaansen:  Aitäh minu poolt! Kuulake intervjuusid ka. Varsti kõik see hea-parem ka meie portaalis üleval.