Laupäev, 30. september 2023
16:50
Siim Pulst: Tere! Pauguga alanud Premium liiga 30. voor jätkub ettearvamatu kohtumisega Tartus, kus kohalik JK Tammeka võõrustab Paide Linnameeskonda.
16:51
Siim Pulst: Kahes esimeses omavahelises mängus leppisid Tammeka ja Paide 0:0 viiki. Kolmandas pandi aga püsti tõeline väravapidu, Paide võitis 6:3 ja see tähistab siiani selle hooaja kõige väravarohkemat heitlust. Mida pakutakse täna?
16:52
Siim Pulst: Tammeka poolelt nädala sees vigastada saanud Herman Pedmanson alustab täna pingil. Tema asemel lülitub koosseisu Kevin Anderson, kes võtab koha sisse keskkaitses ja nihutab Reio Laabuse sealt keskväljale Pedmansoni kohale.
16:54
Siim Pulst: Paide poolelt on üllatusi rohkem. Keskkaitsjate vigastuste tõttu alustab seal tavapärane äärekaitsja Hindrek Ojamaa. Keskväljal on põhikoosseisu murdnud Alieu Gibba ja Daniel Luts, jättes pingile Andre Frolovi ja Sergei Mošnikovi. Äärtel alustavad samuti pigem üllatuslikud mehed Herol Riibergi ja Robi Saarma näol. Siim Luts alustab pingilt, Thomas Agyepong puudub koosseisust sootuks.
16:59
Külastaja Elts kommentaar
Tehke pilt korda
16:59
Siim Pulst: Milles probleem? Mul jookseb ideaalselt.
16:59
Siim Pulst:  Pall mängus!
17:02
Siim Pulst:  Esimeste minutite jooksul on juba kaks Tammeka meest tohtrite tähelepanu vajanud. Tundub, et Paide on pärast kesknädala kaotust korralikult üles köetud.
17:05
Siim Pulst: KUIDAS PAIDE EI JUHI?!
17:06
Siim Pulst: Aland hindas Paide tsenderdust valesti ja Saarma noppis tema nina eest palli ära, aga seejärel ei suutnud Tambedou seda viielt meetrilt tühja väravasse lüüa. Täiesti mööda lõi väravast.
17:07
Siim Pulst:  Tammeka esimese pealelöögi eest hoolitses 7. minutil Uljanov, kelle löök kasti tagant langes Jarjule võrdlemisi lihtsaks saagiks.
17:07
Külastaja Tank kommentaar
Harjul on siis veel vaid 3 punkti Tammekani ja kui võrrelda nende kahe meeskonna esitusi siis Harjul tundub kõvasti rohkem enesekindlust ja tahtmist olema e ise teen panuse just Harju peale
17:08
Siim Pulst: Esimene nurgalöök 8. minutil Paidel. Juhkam pääses eestpostist jätkama, aga pall põrkas värava eest läbi ja napilt-napilt taganurgast mööda.
17:09
Siim Pulst:  Harju on tubli küll ja põnev saab igal juhul olema, aga Tammeka tulemused ja esitused on samuti ülesmäge liikunud. Teiste püüdmiseks näib aga juba hilja olevat.
17:10
Siim Pulst: Värav  Paide ees! 10. minutil teenitud juhtvärav!
17:11
Siim Pulst:  Daniel Luts saatis ühepuutelöögi väravasse pärast seda, kui Heroli sööt-löök seitsme meetri kaugusel väravast temani jõudis.
17:12
Siim Pulst:  Veel üks hea šanss Paidel, aga Aland suutis Tambedou ürituse tõrjuda. Järgnenud nurgalöögist ohtu ei sündinud. Paide valitseb senist mängu täielikult.
17:13
Siim Pulst:  13 minuti täitudes pääses nüüd Saarma terava nurga alt löögile. Aland püüdis esimese posti kõrvalt.
17:14
Külastaja juss kommentaar
Stojkovici inteka järel tundub, et peamised etteheited olid kogenud mängijatele ...
17:18
Siim Pulst: Tammeka on viimasel viiel minutil asjad paremini kontrolli alla saanud. Käib keskväljaheitlus, aga Paide tulekud on ikka pidevalt ohtlikumad.
17:20
Siim Pulst: Basher jättis löömata! 20. minutil hiilgav võimalus viigistada, kui Uljanov andis läbisöödu ja Basher pääses Jarjuga silmitsi, aga saatis palli meetri jagu postist mööda.
17:21
Siim Pulst: Hoiatus  Kevin Mätas võttis 22. minutil keskväljal Oskar Hõimu maha.
17:23
Siim Pulst: Värav Paide teine 24. minutil!
17:24
Siim Pulst: Herol Riibergi nurgalöögi järel klaaris Eugenio Bracelli palli enda väravavahi eest peaga õnnetult vastu Kevin Andersoni, kelle kaudu põrkas pall omaväravaks.
17:25
Siim Pulst: LATT! Paide ei ole veel kaugeltki lõpetanud - Tambedou lajatas järjekordse läbisöödu järel palli latti, kust see põrkas väravajoonele ja seat tagasi väljakule.
17:26
Siim Pulst:  Teises väljakuotsas läks Veelma trahvikasti paremast nurgast löögile, aga ei saanud palli raamide vahele.
17:27
Siim Pulst:  Saarma mängis end kastijoonelt löögile, Aland pani külje maha ja tõrjus.
17:30
Siim Pulst: 16 päeva sees on see Tammeka jaoks juba viies kohtumine ja lühikese pingi tõttu ei ole põhimängijad peaaegu üldse puhkust saanud. Ehk seletab see tänast ühesuunalist liiklust?
17:30
Siim Pulst: Tammekale penalti? Peakohtunik kutsuti ekraani juurde!
17:31
Siim Pulst:  Gibba tabas Tammeka karistuslöögi olukorras tallaga Tammiku jalalaba.
17:31
Siim Pulst:  Ongi penalti! Hoiatus Gibbale kaart ka.
17:32
Siim Pulst:  Kevin Mätas palli taga.
17:32
Külastaja betoonpörsas kommentaar
Uskumatu, millest pen?
17:33
Siim Pulst: EI LÖÖ ÄRA! Vasakule ja mööda.
17:33
Siim Pulst: Hoiatus  Uggeri kukutas keskväljal Lutsu.
17:34
Öiglus on olemas
17:34
Külastaja graf1x kommentaar
klassikaline ball don't lie olukord.
17:34
Siim Pulst:  Tammeka kastis taas ohtlik olukord, aga Gibba ei ulatunud Heroli kavala sööduni ja see langes Alandi saagiks.
17:35
Siim Pulst: Hoiatus  Anderson niitis äärel Saarma. 36. minutiks juba neljas kaart.
17:36
Siim Pulst:  Paide neljas korner mängiti lahti. Kohe ohtu ei sündinud, aga jätkuolukord tõi ohtliku tsenderduse, kust Andersoni otsustav peapuude lükkas palli uueks korneriks. Nurgalöök number viis klaariti Kallase poolt.
17:40
Siim Pulst:  Basher pööras end 41. minutil hästi kastijoonelt löögile ja saatis teele ka korraliku löögi, aga Jarju oli valvel ja tõrjus üle lati.
17:40
Siim Pulst:  Tammeka teine nurgalöök ohtu ei tekitanud.
17:41
Siim Pulst:  Vabandust, see oli vist siiski Tammeka esimene korner.
17:41
Siim Pulst: Hoiatus  42. minutil saab ka Mööl enda nime kollaste lahtrisse.
17:45
Siim Pulst:  3 lisaminutit.
17:46
Siim Pulst:  Juhkam on valudes maas ja VAR kontrollib, ega Basher punast kaarti ei vääri. Paidel ei ole keskkaitsjatega just hõisata hetkel, murekoht kahtlemata.
17:47
Siim Pulst:  Punaseks kaardiks põhjust ei tuvastatud, aga näis kas Juhkamist on veel mängumeest.
17:47
Siim Pulst:  Kolmandal lisaminutil Tammeka teine nurgalöök. Uljanovi kross jäi aga madalaks ja Saliste klaaris.
17:48
Siim Pulst:  Veel üks nurgalöök Tammekale ja seekord pääses Basher ohtlikult jalaga löögile, kuid Tambedou blokeeris tema ürituse.
17:49
Siim Pulst: Poolaeg 0:2! Väga sündmusterohke avapoolaeg oli ning Paide hoiab igati teenitult kaheväravalist eduseisu.
17:51
Siim Pulst: FlashScore'i statistika: pallivaldamine 40-60, löögid kokku 7:9 (neist postide vahele 2:5), nurgalöögid 3:5. Nende numbrite järgi ei paistagi Paide ülekaal mäekõrgune, aga tõeliselt ohtlike võimaluste arvestuses peaks nad küll selgelt üle olema.
17:55
Külastaja nonoh kommentaar
Igati teenitult? Tammeka penalt? Basher 1v1? Et Tammeka nagu pole olukordi loonud? Ma saan aru küll, et Tammeka on viimasel ajal popp punt, keda kritiseerida, aga väheke erapooletust võiks ju ikka olla. Veel enam, et paide mõlemad väravad Tammeka mängijate õnnetutest puudetest.
17:56
Siim Pulst:  Tammeka vääriks mängupildi järgi ehk väravat, aga Paide siis vähemalt kolme. Esimese viieteist minutiga põles kodumeeskonna kaitse igast otsast.
17:56
Külastaja jo kommentaar
kus agyepong on?
17:56
Siim Pulst:  Hetkel andmed puuduvad, mängu järel saame ehk selgust.
17:59
kaigastel on ikka kehvad puuted
18:01
Külastaja Mõtiskleja kommentaar
Agyepong sai eelmises mängus minu teada veidi viga.

18:04
Siim Pulst: Vahetus  Sander Puri tuli vaheajal Kevin Andersoni asemele. Laabus tagasi keskkaitsesse ja Puri keskväljale.
18:04
Siim Pulst:  Teine poolaeg läks!
18:08
Siim Pulst:  Suhteliselt rahulik poolaja algus. Tammeka on otsivamaks pooleks, aga mitte kuigi tormakalt, Paide on justkui äraootaval seisukohal.
18:10
Siim Pulst:  Kallas otsustas 20+ meetri pealt löögile minna. Selgelt mööda.
18:12
Siim Pulst: Paidelt teise poolaja esimene nurgalöök 53. minutil. Saarma tsenderdus lendas üle kõigi. Teiselt äärelt saatis Mööl palli uuesti kasti, aga tõsist ohtu ei sündinud ka sealt.
18:15
Siim Pulst: Paidel näiliselt ohtlik võimalus, aga Saarma löök viielt meetrilt blokeeriti ning tagatipuks tõusis eelneva läbijooksu tõttu ka suluseisulipp. Pallivaldamine on uuesti külaliste kontrolli alla läinud.
18:16
Siim Pulst: Vahetus Vahetus Vahetus Vahetus  Paidelt neli vahetust korraga. Siim Luts, Andre Frolov, Sergei Mošnikov ja Sten Jakob Viidas sisse. Gibba, Mööl, Herol ja Ojamaa välja.
18:17
Siim Pulst:  Siiski ei lahkunud Ojamaa, vaid Saarma.
18:17
Härra kommentaator ikka päris hädas selle vahetusega
18:20
Siim Pulst: Paide läks seega üle kolmemehelisele kaitseliinile. Uued ääred ja värskust ka keskväljale.
18:23
Siim Pulst: Kolm kaitsjat, kaks äärt ja üks tipuründaja võimaldab Paidel keskväljale koguni neli meest paigutada. Ju ongi kaheväravalises eduseisus peaeesmärgiks mängu täielik kontrollimine.
18:25
Siim Pulst: Veelma pääses 13 meetrilt vabalt löögile, kuid Juhkam suutis palli teekonna katkestada, enne kui Jarju oleks pidanud tõrjetööd tegema.
18:27
Siim Pulst:  Teise poolaja teine nurgalöök Paidele 68. minutil. Tammik klaaris selle kohe veel üheks korneriks. Sellestki ohtu ei sündinud.
18:28
Siim Pulst:  Mošnikov oli juba läbijooksule pääsemas, aga Laabuse otsustav libistamine lõi palli viimasel hetkel tema nina alt ära.
18:29
Siim Pulst:  Tammeka teenis 70. minutil oma teise poolaja esimese nurgalöögi. Uljanovi tsenderduse suunas Puri peaga edasi, aga otsejoones Jarju käte vahele.
18:30
Siim Pulst:  Tambedou pääses läbijooksule, aga ei lahendanud ära ning tagantjärele tõusis ka suluseisulipp. Teisel poolajal ei ole paidekad nii lihtsalt plehku pääsenud kui avapoolajal.
18:31
Külastaja Mh kommentaar
Mis ajast ruupor fänluses norm värk on? Vanasti tegi rahvas ikka ise piisavalt lärmi ja laulu, et teiselepoole tribüüni ilusti kuulda oli.
18:32
Siim Pulst: Vahetus  Paide viimane vahetus 73. minutil: Saag sisse, avavärava autor Daniel Luts puhkama.
18:35
Siim Pulst:  Basher pääses Jarjuga silmitsi, aga saatis palli tagapostist mööda ja lõpuks määrati ka suluseis.
18:38
Siim Pulst: Uljanov võitis Tammekale veel ühe nurgalöögi ja toimetas selle ise teele, aga kaitsjad klaarisid kohe. Tartlased üritavad jätkuvalt, aga korralikku särtsu pole siia mängu tekkinud, Paide kontrollib liiga kindlalt.
18:40
Siim Pulst:  Veel üks korner Tammekale. Nende kogusaldo peaks olema 6:8 külaliste kasuks. Ei tulnud aga ka sellest kornerist midagi ohtlikku.
18:41
Siim Pulst: Jarju eksis lahtimängul ja sellest olukorrast hargnes korralik löögikoht Basherile, aga Jarju parandas enda eksimuse, püüdes ründaja löögi kindlalt.
18:41
Siim Pulst: Värav  1:2! Nüüd läks Paide kaitse põlema ja lõpp tuleb pingeline!
18:43
Siim Pulst: Ojamaa lõi enda kastis lihtlabaselt pallist mööda ja sellele järgnes paari söödu järel Mätase suurepärane löök 13 meetrilt läbi Jarju käte ristnurka. Väravasööt Veelmale.
18:44
Siim Pulst:  Tamme staadioni tribüünilt on kokku loetud 302 pealtvaatajat.
18:44
Siim Pulst:  Tambedou pääses 85. minutil Alandiga silmitsi, aga Tammeka väravavaht oli õigeaegselt vastas ja blokeeris.
18:49
Siim Pulst: Kallas oli 15 meetrilt löögile pääsemas, aga kaitsjad olid küljes ja midagi ohtlikku välja ei tulnud.
18:50
Siim Pulst:  2 lisaminutit.
18:50
Siim Pulst:  Paidekad pääsesid kontral kahekesi Alandi vastu, aga jätsid uskumatul kombel selle võimaluse raisku. Nende suureks õnneks tõusis ka suluseisulõpp.
18:51
Siim Pulst: Hoiatus  Tammik saab 90+2. minutil kaardi ja mängukeelu.
18:52
Siim Pulst: Kõik! Tammeka tegi mängu lõpu põnevaks, aga peab jääma avapoolajal raisatud penaltit taga nutma, sest jällekord lahkutakse väljakult punktideta.
18:52
Siim Pulst: Tänan jälgimast. Vaadake ka mängujärgseid intervjuusid ning kohtumiseni siis juba homsetes Premium liiga mängudes.