Pühapäev, 1. oktoober 2023
16:48
Siim Pulst: Tere õhtust! Premium liiga voor jätkub üliolulise kohtumisega Pärnus, kus JK Vaprus proovib teist korda järjest FC Florat üllatada ja pronksikursil püsida. Flora omakorda vajab iga hinna eest võitu, et FCI Levadiaga liidrikoha nimel heidelda.
16:50
Siim Pulst: Vapruse algkoosseis on täpselt sama, mis eelmises neljas septembrikuises mänguski. Positiivse üllatuse leiame aga pingilt, kuhu on pääsenud Virgo Vallik, kes sel hooajal veel kõrgliigas koosseisus pole olnudki. Pika vigastuspausi lõpetas ta kaks päeva tagasi duubelvõistkonna mängus II liigas, tehes kaasa ühe poolaja.
16:53
Siim Pulst: Flora on pisut ootamatult jäänud kindlaks Michael Lilanderi ja Robert Veeringu keskkaitsepaarile, olgugi et pingil on olemas ka Marco Lukka, Henrik Pürg ja Markkus Seppik. Samuti on Vladislav Kreidale eelistatud keskväljaankruna Mihkel Järvistet. Ligi kahekuulise vigastuspausi järel leiame varumängijate seast ka ründaja Mark Anders Lepiku.
16:58
Siim Pulst: Viimati tõi Kevin Aloe iluvärav Vaprusele Flora koduõuelt ajaloolise 1:1 viigi. Ajaloolise seetõttu, et varasema 37 omavahelise kohtumise jooksul (sh. Pärnu Linnameeskonna nime all mängitud kohtumised) ei olnud Vaprus neilt mitte midagi kätte saanud.
17:01
Siim Pulst: Vaprus pani tuulisel Rannastaadionil palli mängu!
17:06
Siim Pulst: Mäng algas Flora pika pallivaldamisega, misjärel teeniti kolmandal minutil nurgalöök ja tuli päris ohtlik olukord, aga tulemuseks oli vaid Villota vigastuspaus ja uus nurgalöök. Vassiljevi teine korner oli taas päris hea, aga Vapruse väravavaht veel tõrjetööd tegema pole pidanud.
17:06
Külastaja X kommentaar
Mis vigastus on Lipul, et ta nii kaua audis on.
17:07
Siim Pulst:  Värskelt selle kohta kuulnud ei ole, aga põlvega oli häda vähemalt varem.
17:08
Siim Pulst:  7. minutil esimene korner ka Vapruselt. Villota pääses peaga löögile ja sai palli ka raamide vahele, aga Grünvaldile oli see siiski lihtne saak.
17:09
Siim Pulst: Alliku jätab löömata! Ojamaa suurepärase krossi järel pääses ründaja 7. minutil tagapostist löögile, aga pall jäi pisut kõrgeks ja ta ei suutnud seda tühja võrku suunata.
17:09
Külastaja s kommentaar
Tuul on kõva, aga pildikvaliteet on mega kehva. Kohati udukogud väljakul :/
17:10
Siim Pulst:  Zenjovi kauglöök võttis rikošeti ja põrkas napilt tagapostist mööda. Flora surve on tugev.
17:10
Siim Pulst:  Järgnenud korneri järel oli see vist Kallaste, kes Vassiljevi tsenderduse värava eest jalaga üle värava suunas!
17:11
Külastaja Saks kommentaar
Siim kuna näeme kedagi uut Pohlaku asemel ja kes see võiks olla? Või tuleks ta nkn sama perekonna nimega isik?
17:11
Siim Pulst: Pole õrna aimugi.
17:15
Siim Pulst: Flora fännide 12. minuti püro mattis külalismeeskonna väljakupoole tossu sisse, aga õnneks või kahjuks sellel väljakupoolel väga palju toimunud ei ole.
17:16
Siim Pulst:  Vassiljev sai 15. minutil hakkama Tafka pommiga, saates kasti tagant löögiürituse nurgalipu juurde.
17:17
Siim Pulst:  Ojamaa murdis ohtlikult Vapruse viiekasti nurgani välja. Löögiürituse blokeeris Villota järjekordseks nurgalöögiks.
17:18
Siim Pulst:  Nurgalöögijärgses olukorras läks Zenjov efektsele ülepuusalöögile, aga Nõmm lükkas palli posti kõrvalt mööda.
17:21
Siim Pulst:  20. minutil Vapruse teine nurgalöök. Floral on neid olnud juba viis.
17:21
Siim Pulst:  Aloe tsenderdus langes Grünvaldi saagiks. Viimased paar minutit on aga olnud Vapruse seni parim periood, kus neil õnnestus ka ise natuke palli vallata.
17:25
Siim Pulst:  Veel üks nurgalöök Vaprusele, seekord andis seda Välja. Tsenderdus jäi aga madalaks ja Zenjov klaaris selle.
17:26
Siim Pulst: Zenjovile jäeti trahvikasti nurgas liiga palju ruumi, aga Flora tänase paremääre löök lendas üle värava.
17:31
Siim Pulst: Flora kuues korner 30. minutil. Poole tunniga oleme näinud seega juba üheksat nurgalööki! Vassiljevi tsenderdus maandus jälle ohtlikus tsoonis viiekasti lähistel, aga Kask kerkis kõige kõrgemale ja klaaris.
17:36
Siim Pulst:  35. minut tiksub ja Vaprus rahustab mängu. Kui esimesel 20 minutil näis Flora väga võimas, siis pärast seda on Vaprus palju paremini hakkama saanud.
17:38
Siim Pulst: Järviste võitis Florale ca 25 meetri pealt karistuslöögi. Vassiljev keerutas sealt palli esimese posti suunas, aga napilt mööda. Nõmm sukeldus samuti sinna, nii et võib-olla oleks Vapruse väravavaht löögi vajadusel ka kätte saanud.
17:40
Siim Pulst: Vaprus pääses 38. minutil esimest korda ohtlikumalt kontrale. Kapper pidi küll hoo maha võtma, aga lõpuks sai Välja üritada tallaga palli värava suunas tõmmata.
17:40
Külastaja kx kommentaar
huvitav et Veeringut eelistatakse Seppikule
17:41
Siim Pulst: 40. minutil põrutas Kask kaugelt peale ja Grünvald pidi külje maha panema, et see tõrjuda.
17:45
Siim Pulst:  Vapruselt lubav kontra ja Käoselt pall värava ette, aga Hussar sai tagapostis olukorra klaariks. Käehõngu oli ka, aga VAR ei sekkunud.
17:47
Siim Pulst:  Kauber vajab tohterdamist pärast seda, kui Veering palli klaarides ka tema maha niitis. Paistab, et tal on päris valus.
17:47
Siim Pulst:  Vahepeal on 2 lisaminutit tiksuma hakanud, aga mängitakse ilmselt rohkem, sest esimene minut tiksub täis ilma palli liikumiseta.
17:49
Tundub, et Florat hoitakse. Oleks pidanud ju pennu olema, käsi oi ju.
17:50
Siim Pulst: Kauber pääses kolmandal lisaminutil löögile, aga lõi Välja tsenderduse järel kaheksalt meetrilt pallist mööda.
17:50
Siim Pulst: Poolaeg 0:0! Esimese 16 minuti jooksul jõudis Flora kolm korda väga lähedale, aga kui Vaprus oli esimese surve üle elanud, siis rohkem midagi väga ohtlikku enam ei sündinud.
17:51
Siim Pulst: FlashScore'i statistika: pallivaldamine 39-61, löögid kokku 3:6 (neist postide vahele 3:1), nurgalöögid 3:6. Flora sihik veab alt.
17:53
Külastaja LHV kommentaar
Kalju mängus vaadati käe olukorda 8 minutit, siin 8 sekundit, isegi kordust ei näinud ei tea muidugi kas oli midagi.

18:10
Siim Pulst:  Teise poolaja esimesed viis minutit on olnud kodumeeskonna jaoks igati soliidsed.
18:13
Siim Pulst:  Flora valdab palli küll, aga sellega midagi teravat peale ei suudeta hakata. Vaprus on enesekindlust täis ja valmis igal hetkel kontrasse tormama.
18:14
Siim Pulst:  54. minutil Vapruse neljas nurgalöök, teise poolaja esimene. Välja tsenserduse klaaris Lilander.
18:14
Külastaja No mida kuradit kommentaar
Kas häbi ei ole kohtunikul nii ühepoolselt vilistada
18:15
Siim Pulst:  Suurem segadus Flora kastis, kaks meest pikalt maas, aga kohtunike otsuseks oli lõpuks hoopis suluseis. Järviste sai palliga näkku, Villota jäi lamama pärast kontakti Veeringuga.
18:16
Külastaja Külastaja kommentaar
Tekib küsimus, mis mõttega mängib 10 meeskonda kui kohtunik vilistab ikka esikolmiku paika
18:18
Siim Pulst: Magnus Villota mäng on mängitud. Vaprus hetkel kümnekesi platsil.
18:19
Siim Pulst:  Alliku oli Zenjovi söödu järel ohtlikult värava ette sööstmas, aga Kõrre suutis kaks korda järjest tema löögi blokeerida.
18:20
Siim Pulst:  Flora nurgalöögist kohe midagi ei sündinud. VAR kontrollis võimalikku penaltit käegamängu eest, aga ei leidnud midagi.
18:21
Siim Pulst: Vahetus  Mathias Villota tuli suure venna asemele. Kask läks keskkaitsesse ja Villota tema kohale keskväljal.
18:21
Külastaja stranglers kommentaar
Ei vaata seda mängu, et mitte närvi minna, tõotasin, et ei vaata enam Eesti liigat, kuna kohtunikud soosivad Flora piripille, aga selle akna ikka avasin, lootes et Pärnu teeb Florale ära. Aga ikka kõik endine, kohtunik soosib Florat?
18:22
Siim Pulst: Ei ole midagi skandaalset toimunud. Eks fännidel on niiehknaa enda värvi prillid.
18:22
Siim Pulst:  Kõrre tõi Alliku pealöögi väravajoonelt ära!
18:23
Siim Pulst:  Flora surve on tugevnenud, üks võimalus ja standardolukord järgneb teisele.
18:23
Siim Pulst: Värav  Ja tuli ära! Zenjov suunas Vassiljevi nurgalöögi jalaga esimese posti kõrvale.
18:24
Siim Pulst:  Vanameistrid tassivad Florat. Zenjov edestas võitluses Villotat.
18:25
Siim Pulst: Vahetus Vahetus  Zenjov ja Vassiljev kohe ka puhkama. Varjund ja Kuraksin sisse.
18:26
Külastaja CoolB kommentaar
Ega EJLis pikalt keegi püsi kui ei aita Florat või pseudosaarlasi…
18:28
Külastaja Bet kommentaar
Ega Flora peale panustamine on alati kindel kui vigu vilistatakse roheliste prillidega… Mis siin kurta, minge panustama 😀 huvitav kas Aivaril konto Optibetis alles? 😅
18:29
Siim Pulst: Vaprus kombineeris kenasti ja Välja jõudis viiekastinurga lähistele, aga Lilander blokeeris tema löögi efektse libistusega.
18:30
Siim Pulst: Vahetus Vahetus Vahetus Vapruse vahetused 69. minutil: Veensalu, Kapper ja Välja välja, Madissoo, Sild ja Tiismaa sisse.
18:31
Siim Pulst:  Kohe pärast vahetusi jõudis Vaprus viigiväravale lähedale! Nurgalöögi-olukorra lõpetuseks suunas Kõrre palli peaga väravale, aga Alliku klaaris joonelt!
18:32
Siim Pulst: Hoiatus Villota võttis 72. minutil trahvikasti nurga juures Milleri maha.
18:33
Siim Pulst:  Lilanderi karistuslöök põrkas ohtlikult meestesummast läbi, aga tõi lõpuks siiski kaasa vaid nurgalöögi.
18:34
Siim Pulst:  Nurgalöögi klaaris taaskord Kask, kes on täna kaitsvates standardolukordades silma paistnud.
18:36
Siim Pulst:  807 pealtvaatajat on kokku loetud. Kõva sõna.
18:40
Siim Pulst:  Ojamaa tegi kõik hea eeltöö ja pani palli tagumise posti juurde, kuid Varjundil jäi murdosasekund puudu, et see tühja võrku lükata.
18:40
Siim Pulst: Vahetus  Robin Limberg sisse, Eino välja. 80. minutil.
18:41
Siim Pulst:  Kõrre lõi penaltipunkti kandist mööda, aga lõpuks ei omanud see tähtsust, sest varasemast olukorras fikseeriti tagantjärele suluseis.
18:41
Siim Pulst: Hoiatus  Robert Veering teenis vahepeale ka kaardi.
18:42
Siim Pulst:  Kauber ja Hussar põrkasid peadpidi kokku. Mõlema tiimi arstid väljakul.
18:44
Siim Pulst: Hoiatus  Hussar on püsti, aga sai kollase. Kauberit tohterdatakse siiani, nii et asi paistab päris halb.
18:45
Florale polegi selles mängus penaltit antud??!
18:45
Külastaja Uou kommentaar
Operaator on loll peast või?!?! Mida ta näitab seda olukorda mis praegu platsil?!?!
18:46
Siim Pulst:  Kauber kantakse lõpuks kanderaamil väljakult ära. Hoiame pöialt, et kõik korras.
18:47
Siim Pulst: Kümnemeheline Vaprus ründab. Käos lõi ka päris ohtlikult peale.
18:47
Siim Pulst: Hoiatus  Ojamaale kollane kaart ja Vaprusele ohtlikust kohast karistuslöök.
18:47
Külastaja Vibes kommentaar
Flora otsustas lõhkuda inimesi, nagu olen aru saanud
18:48
Siim Pulst:  Käos keerutas karistuslöögi üle värava.
18:48
Külastaja Rene kommentaar
Emiratesel oli täna Inglismaa naiste liiga rekord 54 115, see on kōva sōna :)
18:49
Siim Pulst:  Talvisest MM-ist mäletan, et tõsise vigastuse korral oli lubatud ka kuues vahetus. Ei tea, kas see mujal ei kehti, aga Vaprus lõpetab selle mängu igatahes kümnekesi.
18:50
Pärnu mängib vähemuses, vahetused tehtud
18:50
Siim Pulst:  8 lisaminutit.
18:53
Siim Pulst: Hoiatus Eemaldamine  Ojamaa võttis kontra maha ja suundub 90+3. minutil riietusruumi suunas.
18:53
Siim Pulst:  Kümme kümne vastu lõpetame seega. Mõlemad Ojamaa kaardid olid seejuures Joonas Silla vastu tehtud vigade eest.
18:54
peavigastuse korral peaks ju olema lisavahetus
18:56
Siim Pulst:  Varjundil oli 90+6. minutil kastis suurepärane võimalus mäng magama panna, aga noorel ründajal jäi otsustavusest puudu ja lõpuks ei jõudnudki ta löögile.
18:59
Siim Pulst: Hoiatus  Tiismaale 90+9. minutil kaart.
19:00
Siim Pulst:  KÕIK! Flora pääseb väga raske võiduga koju.
19:00
Täielik tase kohtunikult, piinlik lihtsalt
19:00
Külastaja Ahah kommentaar
Limberg tegi kastis vea? Nalja teete?
19:00
Siim Pulst:  Vapruselt järjekordne muljetavaldav esitus, aga üks kogenud koondislaste kombinatsioon otsustas seekord punktide saatuse. Loodame, et Kevin Kauberiga on kõik korras.
19:01
Siim Pulst: Nüüd on aeg seada pilgud vooru viimase mängu juurde, kus Levadia püüab Floralt liidrikoha tagasi võtta.