Pühapäev, 22. oktoober 2023
14:22
Marko Susi: Tere ja ilusat pärastlõunat, kallid jalgpallisõbrad! Vähem kui 10 minuti pärast algab Eesti Premium liiga 32. vooru kohtumine Paide Linnameeskonna ja FC Kuressaare vahel.
14:25
Marko Susi: Paide on sel hooajal olnud omavahelistes mängudes Kuressaarest parem. Pärast avaringi 0:1 kaotust võeti Saaremaal 4:1 ja 4:0 võidud. Aga tasub meeles pidada, et võidud võeti murul, kaotati samal väljakul, kus mängitakse täna ehk Paide kunstmuruväljakul.
14:25
Marko Susi: TÄNASED ALGKOOSSEISUD:

Paide
: Ebrima Jarju, Karl Mööl, Yusif Abdul Razak, Gerdo Juhkam, Joseph Saliste, Andre Frolov, Oskar Hõim, Herol Riiberg, Sergei Mošnikov, Thomas Agyepong, Robi Saarma.

Kuressaare: Magnus Karofeld, Moorits Veering, Märten Pajunurm, Mathias Palts, Joonas Soomre, Pavel Dõmov, Oliver Rass, Karl Rudolf Õigus, Aleksandr Iljin, Otto-Robert Lipp, Mattias Männilaan.

14:27
Marko Susi: Paidel on platsil tagasi eelmises liigavoorus mängukeelu all olnud Mööl ning vigastatud Yusif. See tähendab, et Hindrek Ojamaa ja Daniel Luts on langenud pingile.
14:30
Marko Susi: Kuressaarel on samuti algkoosseisus mõned muutused. Sander Alex Liidu asemel alustab Mathias Palts, Sten Reinkorti koha võtab sisse Otto-Robert Lipp ja Sander Lahe positsioonil on Aleksandr Iljin.
14:31
Marko Susi: Paidel on eelmise matšiga võrreldes põhirivist puudu ka Bubacarr Tambedou, kelle asemel alustab tipuründes Robi Saarma. See tähendab, et Tambedou kohal alustab Sergei Mošnikov.
14:32
Marko Susi: Ja mäng läks käima!
14:33
Marko Susi: Juhkam võttis juba Lipu maha ja kinkis Kuressaarele karistuslöögi, aga Paide õnneks olukord endaga ohtu kaasa ei toonud.
14:34
Marko Susi: MÄNNILAAN LÕI 3. MINUTIL TÜHJAST VÄRAVAST MÖÖDA!
14:36
Marko Susi: Lipp virutas paremalt äärelt terava nurga alt peale, Jarju tõrjus ürituse enda ette. Lahtise pallini jõudis esimesena Männilaan, kes lõi selle paarilt meetrilt mööda. Julgen väita, et sealt oli lihtsam sisse lüüa kui mööda.
14:36
Külastaja graf1x kommentaar
kuidas see isegi võimalik oli :D
14:36
kuidas sa raami ei saa nagu, ei mahu pähe
14:37
Marko Susi: Agyepong võttis vasakult äärelt Kuressaare mehed ette ja teenis nurgalöögi.
14:38
Marko Susi: Saarma nurgalöök läks luhta, külalised klaarisid. Jätkupalli proovis sisse rammida Agyepong, aga löök lendas selgelt üle.
14:41
Marko Susi: Kuressaare avaminutite surumine on taandunud. Paide on pisut rohkem palliga saanud tegutseda, aga viimastes mängudes näidatud teravus pole veel kohale jõudnud.
14:41
Külastaja Mõtiskleja kommentaar
kas nüüd kõik tagasi kunstmurul?
14:42
Marko Susi: Ei ole. Hetkeseisuga mängitakse hooaja lõpuni murul nii palju kui võimalik. Näiteks Viimases voorus võõrustab Levadia A. Le Coq Arenal Pärnu Vaprust.
14:43
Marko Susi: Paide esimene ohtlik võimalus sündis 11. minutil, mil Karofeld tõrjus Agyepongi ürituse nurgalöögiks. Korneri mängisid võõrustajad lühidalt lahti, aga tulemust see ei toonud.
14:43
Marko Susi: 12. minutil lõi Agyepong taas, aga see oli Karofeldi jaoks lihtne saak.
14:44
Marko Susi: Herol toimetas paremalt äärelt madala palli karistusalasse, kust Saarma lõi, aga Karofeld tõrjus. Värav poleks ka lugenud, sest Herol oli suluseisus.
14:46
Marko Susi: Parandan eelmist infot platside kohta. Levadia võõrustab Vaprust siiski 34. voorus. 36. voorus võõrustab Flora Lillekülas Nõmme Kaljut. Aga murul ikka, see peab paika.
14:48
Marko Susi: Paide mängib taas nurgalöögi lahti nii, et see lõppeb Agyepongi löögiga. Aga ghanalase löögid kipuvad taevasse minema. Skeem on iseenesest kaval, sest Paidel napib õhujõudu, see-eest Kuressaare mehed on mõõtudelt justkui korvpallurid.
14:48
Külastaja vigastus kommentaar
tribüünil päris kurb vaatepilt. mingi 20 inimest? 😀
14:51
Marko Susi: Männilaan tuli paremalt äärelt kasti ja lõi, aga üle. Pärast võimalust näitas režissöör Paide peatreener Stojkovici, kes oli silmnähtavalt rahulolematu.
14:53
Marko Susi: Mošnikov pääses Karofeldiga üks-ühele, aga pärnakas ei suutnud olukorda ära kasutada.
14:55
Marko Susi: Mošnikov pääses 22. minutil jooksu, kuid Karofeld, kes püsis oskuslikult lõpuni püsti, tegi suurepärase jalatõrje. Mõlemal meeskonnal on olnud üks superšanss, aga seis endiselt 0:0.
14:55
... mismoodi
14:57
Marko Susi: Paidelt nüüd rumal söödupraak. Mööl söötis 25. minutil lähidistantsilt Herolile, aga sööt läks auti.
14:59
Marko Susi: Iljin tuli vasakust äärest karistusalasse ja läks löögile. Üritus oli ootamatu kõigi jaoks, võib-olla ka mehe enda jaoks, aga väravast jäi puudu vaid ligi 30 sentimeetrit - pall lendas küljevõrku.
14:59
Külastaja LHV kommentaar
See talve liiga tuleb ära lõpetada, keegi ei vaata kohapeal, kellele mängitakse üldse, huvitav kui telepilti poleks, palju rahvast siis vaataks.
15:02
Marko Susi: Paide ehitas 30. minutil pikka rünnakut, mis lõppes Hõimu löögiga. Noor poolkaitsja mängis end trahvikasti otsas vabaks ja virutas peale, aga poole meetri jagu vasakust alanurgast mööda.
15:03
Marko Susi: SAARMA EI LAHENDA ÄRA! Kuressaare mehed eksisid 31. minutil oma poolel sööduga, tänu millele pääses Saarma Karofeldiga silmitsi. Ideaalne šanss lõppes sellega, et ründaja paigutas palli väravast mööda.
15:03
Tule taevas appi, ja ma mõtleme, et miks me euroopa lõpus oleme tasemelt....
15:04
Marko Susi: Hoiatus Pajunurm sai 32. minutil kiirrünnaku mahavõtmise eest kollase kaardi.
15:05
Marko Susi: Tekib küsimus, kas Paidet mõjutab kuidagi see, et mängitakse taas kunstmurul. Naturaalkattel mängiti väga visalt ja rünnakud lõpetati kindlalt, aga täna on miskit lahti.
15:05
Külastaja Mart kommentaar
@graf1x. Seelpärast, et Vassiljaev on koondises.
15:06
Marko Susi: Hoiatus Yusif teeb 34. minutil Lipule vea, aga saab ise haiget. Valu valuks, kollase sai kaitsja ikka.
15:06
Külastaja Huviline. kommentaar
Saarma oleks pidanud oma olukorra vasakus lööma. Kas tal pole vasakut üldse või lihtsalt ei usalda?
15:07
Marko Susi: Pajunurm virutas 36. minutil karistuslöögi peale, Jarju tõrjus palli esimesest postist nurgalöögiks.
15:08
Fossiiljev on üks probleemi osadest küll, olen nõus
15:09
Marko Susi: Männilaan pääses 37. minutil trahvikastist löögile, Jarju püüdis selle.
15:14
Marko Susi: Herol ja Männilaan põrkasid peadpidi kokku, kohtunik Ošomkov peatas korraks mängu. Õnneks ajasid mõlemad mehed end kiiresti püsti.
15:15
Marko Susi: Paide näitas 43. minutil taas teravust. Agyepong söötis Mošnikovile, kellel oli võimalik lüüa või ise edasi minna, aga otsis Saarmat, kelleni pall ei jõudnud. Kohe pärast seda sai Agyepong ise kasti tagant lüüa, aga üritus lendas Karofeldile otse sülle.
15:15
täpselt kaimar saagi mäng. teda oleks sinna vaja praegu.
15:18
Paidel ikka päris kõva pink täna
15:19
Marko Susi: Avapoolaeg Paides on lõppenud! Mõlemal meeskonnal oli suurepäraseid võimalusi, kuid seis on 0:0. Kuressaare parim šanss tekkis juba 3. minutil, kui Männilaan virutas lahtise palli paarilt meetrilt väravast mööda. Paide leerist võinuks skoorida väravavahiga üks-ühele pääsenud Mošnikov ja Saarma, kuid kumbki mees ära ei lahendanud.
15:26
Paide peaks kohe poolajal vahetusi tegema. Kui pingil olevad mehed vähegi terved ja vormis. Iga punkt hetkel kullahinnaga, praegustel meestel oli 45 minti aega ära lüüa ja ei suudetud, tuleb kohe proovida kedagi teist, kelle sihik äkki täna tiba täpsem.
15:34
Marko Susi: Mäng jätkub!
15:35
Marko Susi: Vahetus Paide tegi vaheajal vahetuse. Väljakult lahkus Mošnikov, tema asemele tuli Tambedou. Seega Saarma läheb nüüd äärele, Tambedou tippu.
15:36
Marko Susi: Hoiatus Mööl võttis värava poole tõusnud Lipu maha ja sai 48. minutil kollase. Kuressaarele heast kohast karistuslöök.
15:37
Marko Susi: Iljin lõi peale, Jarju tõrjus ürituse nurgalöögiks.
15:38
Marko Susi: Paide suutis kasti tulnud nurgalöögi klaarida, misjärel tõusti kontrasse, aga Agyepongi sööt ette Saarmani ei jõudnud.
15:40
Marko Susi: Jarju pillas 52. minutil Männilaane kauglöögi, kuid ohtu see ei tekitanud. Samal ajal heitis Agyepong end murule ning vajas arstiabi.
15:41
Marko Susi: Agyepong on juba mängus tagasi.
15:41
Marko Susi: Hõim tsenderdas värava ette Tambedoule, kuid ründaja löögini ei jõudnud.
15:42
Marko Susi: Männilaan raiskas järjekordse võimaluse! Lipp võitis Yusifilt palli ning tõusis kasti poole. Viimasel hetkel söötis ta Männilaanele, kellel oli vastas vaid Jarju. Duellis jäi peale väravavaht.
15:43
Marko Susi: Männilaanel 55. minutil juba kolmas superšanss, aga ründaja lõi Õiguselt tulnud palli kuuelt meetrilt üle.
15:46
Marko Susi: Ükski ründaja ei suuda täna lahendada! Tambedou sai 57. minutil ideaalse palli liini taha, kuid Gambia ründaja virutas selle paremast posti kõrvalt selgelt mööda.
15:47
Marko Susi: Hoiatus Tambedou sai 59. minutil kollase.
15:47
Marko Susi:  Vahetus Vahetus Paide tegi 58. minutil kaks vahetust. Sisse Daniel Luts ja Gibba, välja Herol ja Agyepong.
15:48
Marko Susi: Vahetus Paide tegi siiski kolm vahetust: Hõimu asemele tuli Simon, kes mängis viimati augustikuus.
15:49
Marko Susi: Gibba ja Veering põrkasid kokku. Veering sai haiget peale, Gibbal pandi külmakott ribidele.
15:50
Marko Susi: Hoiatus Veering saab 61. minutil tehtud vea eest ka kollase kaardi.
15:50
Marko Susi: Vahetus Kuressaare esimene vahetus: 62. minutil tuleb Iljini asemele Laht.
15:51
Marko Susi: Gibbale toodi ka kanderaam, aga Gambia poolkaitsja sammus platsilt ära omal jalal.
15:52
Marko Susi: Saarma riputas trahvilöögi kasti, aga seal olid kõrgeimal Kuressaare mehed.
15:53
Marko Susi: Kuressaare tõusis kiiresti rünnakule, aga kahekesi kolme Paide kaitsja vastu tegutsenud ründajad jäid jänni.
15:54
Marko Susi: Taas on Paide terav, aga midagi suuremat luua ei sudueta. Saarma andis hea läbisöödu Gibbale, kes proovis pikendada värava ette Tambedoule, aga kaitsjad olid vahel. Oleks sööt läinud läbi, olnuks Tambedoul ees tühi värav.
15:57
Marko Susi: Yusif tahtis 68. minutil panna pikka auti, aga tema õnnetuseks kukkus pall hoogu võttes käest ... Mees oli segaduses, vabandas kõigi ees, võttis kindad käes ja proovis uuesti. Teisel katsel sai ta hakkama.
16:01
Marko Susi: Paide tuli 72. minutil kontrasse. Saarma otsis läbisööduga Tambedoud, aga Dõmov sai varba söödule vahele. Pall jäi siiski Paidele ning mõni sööt hiljem lõi trahvikasti otsast peale SImon, kes teenis omadele nurgalöögi. Kornerist pääses Simon peaga löögile, aga üritus läks mööda.
16:02
Marko Susi: PAIDE JÄLLE OHTLIK! Daniel Luts pääses trahvikastist löögile, aga noore mängumehe üritus takerdus kaitsjates.
16:03
Marko Susi: Hoiatus Simon astus 74. minutil Dõmovile jalale ja sai kollase. Kuressaarele heast kohast karistuslöök.
16:04
Marko Susi: Laht keerutas üle müüri, aga Jarju jaoks piisavalt keskele - kindamees püüdis.
16:04
Marko Susi: Gibba sai trahvikastis palli ning lõi, aga Pajunurm blokeeris selle nurgalöögiks. Poolkaitsja jäi liiga kaua sättima, oleks ehk pidanud varem lööma. Järgnenud korner tulu ei toonud.
16:08
Marko Susi: Vahetus Paide vahetab 79. minutil. Frolov välja, Viidas sisse.
16:09
Marko Susi: Tambedou proovis 80. minutil nurgalöögist kaks korda käärlööke. Esmalt lõi pallist mööda, seejärel viskas end uuesti püsti ja proovis taas, siis jäi löök nõrgaks ning Karofeld püüdis.
16:10
Marko Susi: Paide tõusis 81. minutil pärast Kuressaare nurgalööki kiiresti kontrasse, aga taas jättis sööduoskus soovida.
16:11
Marko Susi: Värav PAIDE LÄHEB KOHTUMIST 83. MINUTIL JUHTIMA!!!
16:11
Jokker gibba
16:12
Marko Susi: Luts mängis kasti tõusnud Möölile, kes tsenderdas värava alla Gibbale. Gambia mees võttis palli rinnaga ette ja virutas selle ülepuusalöögiga võrku - 19-aastase mehe jaoks oli see Premium liiga debüütvärav.
16:12
ggiiiibbbbaaaaaaaaaaaa
16:12
Külastaja lammas kommentaar
Jõhker raiskamine terve mäng, aga tuli ära
16:13
Marko Susi: Hoiatus Gibba sai tähistades ka kollase, sest võttis särgi ära.
16:13
Kure väärib väravat see mäng aga Paide väärib võitu minu silmis.
16:15
Marko Susi: Vahetus Vahetus Kuressaare teeb 87. minutil oma teise ja kolmanda vahetuse. Välja Rass ja Palts, sisse Jermatšenko ja Miil.
16:16
Marko Susi: Lipul oli võimalus viigistada, aga Jarju võttis löögi ära. Värav poleks ka lugenud, sest Kuressaare ründaja jooksis enne palli saamist Saliste pikali.
16:18
Marko Susi: Gibba mängis ilusti Saarmale, kes tõusis kasti ja proovis sööta Tambedoule, aga kaitsjad olid vahel - nurgalöök. Saarma oleks pidanud ehk varem ära söötma, sest paar sekundit varem oli Tambedou veel vaba. Korner mängiti lühidalt lahti ja prooviti aega venitada, aga see ei õnnestunud.
16:19
Marko Susi: Kohtumisele on lisatud 4 üleminutit.
16:20
Saliste päriselt saab palka?
16:21
Marko Susi: Ošomkov määras keskväljal Dõmovile käega mängu, aga kordus näitas, et Kuressaare poolkaitsja mängis muskliga - pigem polnud käsi.
16:21
Külastaja uv kommentaar
kas see kollase andmine särgi ära võtmise eest on veel pädev? palju see mängu ikka kinni hoiab või on mingi muu põhjus?
16:22
Marko Susi: Minut on jäänud. Kuressaarel pikk aut ... Miil viskab palli kasti, aga Juhkam klaarib. Seejärel klaarib Luts, aga pall jääb õhku. Lõpuks teeb Miil Gibbale vea.
16:23
Marko Susi: Tambedou murdis kasti, aga kaotas palli - väravalöök.
16:23
Marko Susi: MÄNG ON LÄBI! PAIDELE RASKE, AGA ÜLIOLULINE VÕIT.
16:25
Marko Susi: Paide on neli vooru enne hooaja lõppu üpris kindlal kolmandal kohal. Vahe lähima jälitaja Tallinna Kaleviga on viis punkti. Kuressaarele järjekordne nigel tulemus - viimasest kaheksast mängust on Saaremaa klubi teeninud vaid kaks punkti, aga vahe üleminekumängude kohal oleva Tartu Tammekaga on üheksa punkti.
16:26
Marko Susi: Suur tänu, et lugesite ja rääkisite kaasa. Lähiajal ilmuvad portaali ka järelkaja ja ülevaade. Jääge ikka Soccernet.ee lainele, sest juba kell 17 näitame otsepildis Tallinna Flora ja Harju Laagri lahingut. Nägemist!