Mikk Hendrik Kelder: Kaunist laupäeva, head vutisõbrad! Premium liiga 33. vooru lõpetab Nõmme Kalju ja Tallinna Levadia vahel algav mõõduvõtt.
Mikk Hendrik Kelder: Koosseisud on järgnevad:

Kalju: Henri Perk, Maksim Podholjuzin, Yohan Mannone, Artjom Dmitrijev, Giannis Tsivelekidis, Pavel Marin, Olivier Rommens, Andre Fortune, Nikita Komissarov, Igor Subbotin, Alex Matthias Tamm.
Varus: Maksim Pavlov, Vladimir Avilov, German Šlein, Zyen Jones, Kaspar Paur, Nikita Ivanov, Maksim Gussev, Rommi Siht, Casper Nicolas Lugtmeijer.

Levadia: Karl Andre Vallner, Edgar Tur, Bourama Fomba, Brent Lepistu, Michael Schjönning-Larsen, Rasmus Peetson, Mihkel Ainsalu, Mark Oliver Roosnupp, Felipe Felicio, Ioan Yakovlev, Mollo Bessala.
Varus: Oliver Ani, Heitor, Murad Velijev, Robert Kirss, Nikita Vassiljev, Joao Pedro, Ilja Markovskõi.

Võrreldes eelvaatega on Levadia poolelt alustav tiim läinud täies mahus täppi. Kalju puhul on üks erinevus, kui Nikita Ivanovi asemel on põhikoosseisus Andre Fortune.

16:47
Mikk Hendrik Kelder: Kuna Levadia peamine rivaal Tallinna Flora alistas just Paide Linnameeskonna kaotusseisust väljatulnuna 2:1, siis on kodutiimil vaja kindlasti kolm punkti võtta, et tiitliheitluses kindlalt sees püsida. Hetkel ollakse 72 punktiga teisel kohal, Kalju on 43 silmaga kuuendal tabelireal, jäädes pronksikohal olevast Paidest hetkel maha viie punktiga.
16:50
Mikk Hendrik Kelder: Senistes omavahelistes mängudes on käimasoleval hooajal edu saatnud Levadiat, kes on kõigil kolmel korral lahingutest võitjana väljunud. Aprillikuus tehti Kalju selg prügiseks seisuga 1:0, maikuus alistati vastased 2:1 ning viimati madistati juulis, kui klubist lahkunud Ernest Agyiri väravate abil saadi kätte 3:0 võit.
16:51
Mikk Hendrik Kelder:  Tänase mängu peakohtunik on Martti Pukk, keda abistavad äärtel Thor Vaas ja Maikel Mikson. Neljas kohtunik on Jürgen Lorenz ning videoruumis toimetavad Tanel Üprus ja Riivo Stolts.
16:52
Mikk Hendrik Kelder: Head lugejad, milliseid skoore, väravalööjaid, kaardisaajaid ja muud ootate tänasest mängust aga teie?
16:54
Külastaja sdadas kommentaar
oo yess, lõpuks mu lemmik kommentaatori duo
16:54
Ootan isiklikult ikka veel seda, et Felipe vanakes ja hakkaks samamoodi tegutsema nagu pre-seasonil
16:57
parandan oma vea, mõtlesin sõna avaneks, läks valesti enne
17:00
Mikk Hendrik Kelder: Meeskonnad on platsile saabunud, pooledki on loositud ning kohe oleme valmis alustama.
17:01
Mikk Hendrik Kelder: Avavile!
17:04
Mikk Hendrik Kelder: Levadia luurab Kalju karistusala lähistel esimest korda ohtlikumalt, aga lõpuks takerdub rünnak siiski söödueksimuse järel.
17:05
Mikk Hendrik Kelder: Roonupp annab hea palli karistusalasse ning Mollo võetakse maha. Videoruum saab esimest korda toimetada.
17:06
Mikk Hendrik Kelder: Ei tule siit midagi. Levadia saab hoopis nurgalöögi., mis ohtu Kalju väravale ei kujuta.
17:07
Külastaja Rainer kommentaar
Loodame parimat ja Kalju imet e.Kalju võittu.......mitmes hooaeg kus minu kodukandi klubi väga halb.Ei taha Levadia meistritiitlit ja seda kindlal põhjusel.😃😃
17:09
Külastaja Asd kommentaar
Go nõmme
17:10
Mikk Hendrik Kelder: Viimased minutid on olnud võimalustevaesed ning kulgenud pigem võitluslikkuse tähe all.
17:11
Mikk Hendrik Kelder: Aga nüüd tuleb Ainsalu ja lajatab kenasti! Natukene läheb teele pandud löök siiski Kalju väravast vasakult poolt mööda.
17:13
Loidan Kalju võitu aga nüüd hoopis el classico 😀Hääd kossu täna ju pole.
17:15
Mikk Hendrik Kelder: Tamm pääseb liini taha kenasti jooksma, aga Vallner on õigeaegselt väljas ja nopib karistusala nurgas palli.
17:19
Mikk Hendrik Kelder: Kalju ründab aktiivselt Levadia väravat ning lõpuks pääsetakse lööma ka, aga enne seda on käega mäng ja pall jääb seega Levadia meestele mängida.
17:20
Mikk Hendrik Kelder:  Hoiatus 19. minutil saab Olivier Rommens hoiatuskaardi ning jätab järgmise vooru kohtumise Paidega vahele. Levadiale heast kohast karistuslöök.
17:21
Mikk Hendrik Kelder:  Värav Värav Värav  20. minutil asub Levadia juhtima! Mihkel Ainsalu on väravalööjaks, skoorides otse karistuslöögist kenasti allanurka. Levadia 1, Kalju 0!
17:23
Mikk Hendrik Kelder: Kalju nurgalöök tuleb ohtlikult värava eest läbi, aga Levadia mehed saavad palli siiski klaaritud.
17:24
Külastaja õuna endel kommentaar
barca 1-0
17:25
Mikk Hendrik Kelder: Komissarovi karistuslöök Levadiale ohtu ei kujuta ning lõpetab oma teekonna Vallneri süles.
17:27
Pagan küll.Kodumeeskond jätkab nagu ikka viimastel aastatel.Go Kalju 😀
17:28
Mikk Hendrik Kelder: Tur astub Marinile natukene halvasti puusa peale, aga õnneks saab viimane siiski jätkata.
17:29
Mikk Hendrik Kelder: Yakovlevi nurgalöögiga on Perk raskustes, aga hetkel Kalju pääseb. Uus nurgalöök Levadiale.
17:30
Mikk Hendrik Kelder: Lepistu pääseb nüüd löögile ka, aga see üritus Kalju väravat ei ohusta.
17:31
Mikk Hendrik Kelder:  Värav Värav Värav 29. minutil teeb Marin skoori! Vallner pillab püüdmisel kõrge palli ning see kukub Marinile, kes mõne puute järel mänguvahendi tühja puuri rammib.
17:31
Külastaja junn kommentaar
Vallner on lahe lödinäpp!
17:31
Mikk Hendrik Kelder: Väravat vaadati veel üle ka, aga midagi määrustevastast ei leitud. Läheme edasi seisul 1:1.
17:32
Mikk Hendrik Kelder: Hoiatus 31. minutil saab Schjönning-Larsen kiirrünnaku seismapanemise eest kollase kaardi.
17:37
Mikk Hendrik Kelder: Levadia tsenderdus lendab päris ohtlikult Kalju värava pealt (!) läbi, aga eelnevalt on pall siiski otsajoone ületanud.
17:39
Mikk Hendrik Kelder: Mollo tsenderdus on kindlalt Perki jagu.
17:43
Külastaja lhv kommentaar
jumala vinge lennuk
17:43
Mikk Hendrik Kelder: Felicio saab nüüd haiget Dmitrijeviga kontkati järel ning vajab toibumiseks aega.
17:45
Mikk Hendrik Kelder:  Nüüd on mees mänguvalmis ning kohtumine jätkub.
17:46
Mikk Hendrik Kelder: Ohtlik! Schjönning-Larsen paneb hea kuuli Kalju värava suunas teele, aga see pomm läheb siiski natukene raamistikust mööda.
17:46
Mikk Hendrik Kelder: Avapoolajale on listaud kaks üleminutit.
17:49
Mikk Hendrik Kelder: Peetsoni litter ei ohusta Kalju väravat tugevalt.
17:50
Mikk Hendrik Kelder:  Vaheaeg! Esimese poolaja põhjal võib öelda, et 1:1 on võrdne seis. Levadia alustas hästi ning asus teenitult juhtima, aga Kalju sai ka pärast seda oma mootori käima ning lõi viigi majja. Tõotab tulla põnev teine kolmveerandtund, püsige lainel!
17:58
Külastaja Siim kommentaar
GO LEVADIA
18:00
Levadia peab võitma
18:00
Kas Soccernet vs ... tuleb ka Levadia ja Flora vastu?
18:01
Mikk Hendrik Kelder: Floraga on tehtud ja millalgi tuleb vastav episood ka välja. Levadiaga on plaan tulevikus ära teha.
18:04
Mikk Hendrik Kelder: Tiimid on tagasi platsil ning oleme valmis alustama teise poolajaga.
18:05
Mikk Hendrik Kelder: Ja sõidame uuesti!
18:06
Go Kalju ja tiitli nimel go Flora
18:09
Mikk Hendrik Kelder: Rommens libastus pahasti sirutuse pealt ning on valudes maas.
18:10
Go Nõmme
18:11
Mikk Hendrik Kelder: Esialgu saab belglane siiski omal jalul platsi kõrvale kõnnitud.
18:11
Mikk Hendrik Kelder: Ja nüüd tuleb ka väljakule tagasi. Loodame, et mehega on kõik siiski hästi.
18:12
Mikk Hendrik Kelder: Levadia meeste poolt karistusalasse läkitatud tsenderdus on kindlalt Perki jagu.
18:14
Mikk Hendrik Kelder:  Värav Värav Värav 54. minutil läheb Levadia juhtima!!! Felicio saab põrkava palli kenasti maha võetud ning pöörde pealt lajatab Mollo ühe puutega palli allanurka. Perk saab küll käe vahele aga ei enamat. Levadiale teine värav!
18:17
Mikk Hendrik Kelder: Milline tõrje Henri Perkilt! Yakovlev pääseb liduma ning saab mitukümmend meetrit üksi kihutada, aga teele pandud löögi pareerib Perk kindlalt, saades ka lahtise palli kätte. Kalju püsib veel!
18:17
Mikk Hendrik Kelder:  Vahetus 58. minutil saab Yakovlevi mäng sellega läbi ka, Joao Pedro saabub tema asemel platsile.
18:20
Mikk Hendrik Kelder:  Vahetus 60. minutil vangerdab ka Kalju. Fortune ja Subbotin ära, Ivanov ning Paur tulevad Kaljut päästma.
18:20
Külastaja nõmme kommentaar
Vinge, et Nõmme järgmine hooaeg kahe meeskonnaga esindatud on kõrgliigas. See on õige derbi.
18:21
Mikk Hendrik Kelder: Marinilt terav pall karistusalasse, aga Lepistu on vahel ja paneb selle tee kinni.
18:22
Külastaja Mkm kommentaar
paide fannina hetkel vaatab telekeat ja on nagu LJEEEVAADIIAAA
18:24
Mikk Hendrik Kelder: Peetson sai kenasti proovida, aga Perk on taas kohal ja teeb hea tõrje. Kalju väravavaht on siiamaani oma meeskonna üks säravamaid kindlasti olnud olenemata sellest, et kaks palli on puurilukul tulnud võrgust välja korjata.
18:26
Mikk Hendrik Kelder:  Värav Värav Värav Meil on korralikult mängu! Yohan Mannone on standardolukorra järel õigel ajal õiges kohas ning kihutab palli võrku. Kalju 2, Levadia 2!
18:28
Mikk Hendrik Kelder:  Vahetus 68. minutil tulid Zyen Jones ja German Šlein mängu. Nikita Komissarovi ja Artjom Dmitrijevi tööpäev sai läbi.
18:29
Mikk Hendrik Kelder:  Värav Värav Värav Oi-oi-oi-oiii!!! Kalju läheb 3:2 juhtima ning Nikita Ivanov on selle tabamuse autoriks!
18:30
Mikk Hendrik Kelder: Poolkaitsja saab paar puudet teha, kaugelt peale lajatada ning edasine on ajalugu. Kena kuul maandub Vallneri jaoks püüdmatult võrgus ja kindlasti on tegu ka kuu värava kandidaadiga.
18:30
Mikk Hendrik Kelder: Hoiatus70. minutil saab Lepistu veel hoiatuskaardi ära.
18:31
Ainsalu on juba tükk aega suht null! Vahetage välja!
18:31
Külastaja Jaan kommentaar
To: nõmme Tee endale kõigepealt selgeks, mis asi see "derbi" on!
18:31
Külastaja mc kommentaar
Levadial tiitel läinud kah nüüd, Curro saab ametist priiks
18:31
Nõmmel tuleb siis Naha ja suguhaiguste dispanseri derby!
18:32
Kus Levadial Zakarljuka?
18:33
Mikk Hendrik Kelder: Vahetus 72. minutil tulevad Levadial seisu päästma Markovskõi ja Vassiljev, ära läksid Lepistu ja Roosnupp.
18:34
Külastaja stranglers kommentaar
Go Levadia, ei tohi lasta kohtunike lemmikut Florat meistriks
18:34
Mikk Hendrik Kelder: Zakarliuka osas jään täpse vastuse võlgu. Võimalik, et meest on näiteks vaevamas mingi värskem tervisemure.
18:36
Mikk Hendrik Kelder:  15 minutit normaalaja täitumiseni jäänud minna. Tulevärk on olnud viimase 10 mintui jooksul kõva ning absoluutselt kõik on veel võimalik. Levadial on vaja võitu, et Floraga samal pulgal püsida. Kaljul on praegu kõik kenasti.
18:36
Kirss pole üldse enam mängumees, Poolas rikuti ära või mis toimub
18:36
@jaan. Nõmme oli kunagi eraldi linn. See ongi korralik derbi, meeskondade staadionite vahe mõned kilomeetrid. Mida sa vingud? Praegu on pea pooled Premmi mängud tehniliselt võttes derbid, varsti Harju ka nimekirjas kui Laagri Tallinnaga kokku kasvab, see ainult aja küsimus.
18:37
Mikk Hendrik Kelder: Hoiatus77. minutil saab Nikita Ivanov ka kollase kaardi teenimise eest oma nime peakohtunik Puki märkmikusse.
18:37
Mikk Hendrik Kelder:  Penalti 78. minutil Levadiale!!!
18:38
Mikk Hendrik Kelder: Markovskõi on Podholjuzinist otsajoone jurues kiirem ning viimane niidab ta selgelt maha.
18:39
Mikk Hendrik Kelder: Joao Pedro on nüüd palli taga.
18:40
Mikk Hendrik Kelder:  Värav Värav Värav 80. minutil kõmmutab brasiillane selle palli enda poolt vaadates vasakule poole võrku, saates Perki teisele poole. 3:3 ja kümmekond minutit on veel minna!
18:41
Mikk Hendrik Kelder: Pealtvaatajaid on täna Sportland Arenale kogunenud 225.
18:42
Eestis on reaalselt vaid üks derbi. Kõik ülejäänud kuuluvad fantaasia valdkonda. Derbi on pikaaegne vastasseis kahe sma linna klubi vahel. See ei teki "hopsti".
18:44
Mikk Hendrik Kelder:  Värav Värav Värav Värav Kalju lööb neljanda värava!!!! Täiesti uskumatu mäng on hetkel toimumas Sportland Arenal!
18:45
Mikk Hendrik Kelder: Zyen Jones pääseb äärelt jooksma, teeb karistusalasse jõudnuna veel ühe konksuga Peetsonile ära ja edasine on realiseerimise vaev.
18:46
Mikk Hendrik Kelder: Ja teisel pool teeb Perk supertõrje ning pall käib veel latis ära! Aga väravat Levadia ei saa ning olukorrale järgnenud nurgalöögist ei tule ka midagi.
18:47
Mikk Hendrik Kelder:  Vahetus 84. minutil tõi Levadia sisse veel Kirsi, ära läks Felicio.
18:47
Külastaja Kask kommentaar
krt elissaar juhib fantasy gameweeki
18:49
Mikk Hendrik Kelder: Mollo veab pikalt palli, aga lõpuks pingutab üle ja kaotab otsajoone juures ühes sellega palli.
18:50
Mikk Hendrik Kelder: Kohtumisele on lisatud kuus üleminutit.
18:53
Mikk Hendrik Kelder:  HoiatusPerk saab aja venitamise eest ka kollase kaardi ära.
18:54
Mikk Hendrik Kelder:  Vahetus Jonesi mäng saab veel enneaegse lõpu, Avilov platsile.
18:55
Mikk Hendrik Kelder: Pool minutit jäänud. Levadial veel üks nurgalöök kasutada

18:55
Super super super...Leva kotti ja Kaljul ülivajalikud 3 punkti.
18:56
Mikk Hendrik Kelder: Sellest ei saada midagi. Fomba pääseb olukorrajärgselt peaga löögile, aga ei ohusta sellega Kalju väravat.
18:57
Mikk Hendrik Kelder: Markovskõi lööb kukkumise pealt, aga poole meetri jagu läheb see üritus siiski väravast mööda.
18:58
Mikk Hendrik Kelder: Kõik! Kalju mehed saavad võidumöiratuse teele lasta ning väljakule joosta.
18:59
Mikk Hendrik Kelder: Uskumatu mäng ja kindlasti üks aasta kohtumise kandidaate! Aga see ongi jalgpall oma parimas võtmes.
18:59
Jessssssssssddd....leva kaotas
18:59
Ülikõva mäng täna
18:59
Mikk Hendrik Kelder: Mina tänan, et jälgisite seda ülekannet siin! Aga ärge kaugele kaduge, sest varsti on aeg järelkajaks ja õige pea ilmub ka mängu põhjalikum kokkuvõte.