Laupäev, 4. november 2023
12:22
Mikk Hendrik Kelder: Tere ja kaunist laupäeva, head vutisõbrad! Premium liiga 35. voor läheb käima Saaremaal, kus kodumeeskond FC Kuressaare võtab vastu püsimajäämise nimel võitleva Harju JK Laagri.
12:24
Mikk Hendrik Kelder:  Koosseisud on järgnevad:

Kuressaare: Magnus Karofeld, Karl Rudolf Õigus, Mathias Palts, Moorits Veering, Ralf-Sander Suvinõmm, Joonas Soomre, Oliver Rass, Pavel Dõmov, Sander Laht, Otto-Robert Lipp, Mattias Männilaan.
Varus: Enri Nurmik, Markus Allast, Joosep Kobin, Aleksander Iljin, Andrei Smirnov, Mairo Miil, Artjom Jermatšenko, Andero Kivi.

Harju: Ivans Baturins, Daniil Rudenko, Jako Kariste, Danõl Maštšenko, Andres Järve, Aleksandr Ivanjušin, Usalifa Indi, Kaspar Rõõmussaar, Kaarel Usta, Kristjan Kriis, Andre Järva.
Varus: Sten-Marten Vahi, Roman Sobtšenko, Karel Eerme, Mark Edur, Marten Niilop, Sander Must, Ander-Joosep Kose, Reinhard Reimaa.

Kuressaare puhul on ilmselt suurimaks üllatuseks Ralf-Sander Suvinõmme alustamine. Nimelt pole keskkaitsja saanud põhikoosseisus väljakule joosta alates eelmise aasta märtsikuust ning käimasoleval hooajal on tal kõrgseltskonnas kirjas kõigest üks minut. Harju koosseis on ootuspärasem.

12:26
Mikk Hendrik Kelder: Senised kolm omavahelist mängu sellel hooajal on kõik lõppenud 1:1 viigiga. Ajalool on teatavasti kalduvus korduda ja ei ole seega välistatud, et näeme täna samasugust skoori. Aga see kõik selgub natukene rohkema kui järgneva 90 minuti jooksul.
12:27
Mikk Hendrik Kelder:  Tänase mängu peakohtunik on Kristo Külljastinen, keda assisteerivad äärtel Neeme Neemlaid ja Marto Kiisk. Neljas kohtunik on Kristjan-Eric Lääne. Videoruumis hoiavad asjade käigul silma peal Karl Koppel ja Riivo Stolts.
12:27
Mikk Hendrik Kelder:  Head lugejad, milliseid skoore, väravalööjaid, kaardisaajaid ja muud ootate mängust aga teie?

12:28
Külastaja denis kommentaar
mina loodan et tammeka kaotab
12:30
Mikk Hendrik Kelder: Meeskonnad on platsile tulnud ning Kuressaare oktoobrikuu parima mängija auhinna sai kätte Karl Rudolf Õigus. Samuti sai trofee 100 Premium liiga mängu täitumise eest Mattias Männilaan.
12:31
Mikk Hendrik Kelder: Tiimid teevad viimase energiaringi ning oleme valmis avavileks. Tuul on Saaremaale omaselt taas üle keskmise korralik.
12:32
Mikk Hendrik Kelder:  Avavile!
12:33
Mikk Hendrik mis tulemust ise ootad ja loodad
12:34
Mikk Hendrik Kelder: Ega Harju punktilisa oleks tabeliseisu ja seeläbi Tammeka positsiooni arvesse võttes väga intrigeeriv. Eriti kui viimases voorus omavahel vastamisi minnakse. Peamiselt loodan mõnusat jalgpallimängu, ohtralt väravaid ja kamaluga põnevust.
12:35
Mikk Hendrik Kelder: Männilaan pääses peaga palli suunama, aga see üritus Baturinsile ohtlikuks ei saanud ning lätlasest kindamees saab rahulikult mänguvahendi noppida.
12:37
Mikk Hendrik Kelder: Üldpildis on esimesed viis minutit kulgenud võitluslikkuse tähe all. Vaikselt üritavad mõlemad tiimid oma mängu käima saada ja seeläbi vastasele peale suruda.
12:39
Mikk Hendrik Kelder: Usta murrab keskele, kuid jääb löögile minemisega aeglaseks ning Suvinõmm jõuab seda üritust blokeerima.
12:39
Mikk Hendrik Kelder:  Hoiatus Kohtumise esimene kollane kaart läheb Maštšenkole, kes võtab jõuliselt Lipu läbimineku maha.
12:42
Mikk Hendrik Kelder: Videoruumis vaadatakse nüüd võimalikku penaltiviga Kuressaare karistusalas Järva vastu.
12:42
Mikk Hendrik Kelder: Aga ei tule siit Harjule siiski midagi ja mäng läheb juba edasi.
12:42
Mikk kas Saaremaa või Hiiumaa
12:43
Mikk Hendrik Kelder: Jään antud küsimuse puhul neutraalseks, mõlemad on sümpaatsed saared. Aga keskendume selles aknas käimasolevale mõõduvõtule.
12:44
Mikk Hendrik Kelder: Pall on Kuressaare karistusalas päris ohtlikult lahti, aga kolmel Harju mehel jääb murdosa puudu, et mänguvahendit lõplikult värava suunas saatma pääseda. Olukorra lõpetuseks puhastab Soomre palli minema.
12:45
Mikk Hendrik Kelder: Vaadatakse uuesti potentsiaalset penaltiviga Kuresssaare trahvikastis ning juba mitmendat minutit.
12:46
Mikk Hendrik Kelder: Seda siis Soomre ja Dõmovi jõulise tegutsemise tõttu Kriisi vastu, kes toibumiseks ka aega vajas.
12:47
Mikk Hendrik Kelder: Aga nüüd saab mäng siiski jätkuda. Päris pikalt kontrolliti ja keriti seda momenti, aga Harju jaoks jääb tulemus taas tulemata.
12:49
Mikk Hendrik Kelder: Palts viskab audist kõrge kaarega palli karistusalasse ning mänguvahend on korra päris ohtlikult lahtine ka. Aga lõpliku pealelöögini kodumeeskonna mängijad siiski ei jõua.
12:51
Mikk Hendrik Kelder: Rudenko karistuslöök lendab Kuressaare meestemüüri rikošetist üle otsajoone. Nurgalöök Harjule.
12:52
Mikk Hendrik Kelder: Ei tule siiski nurgalööki, sest Rudenko löögi järel haiget saanud Palts langes murule ning Külljastinen vilistas mängu seisma enne kui pall otsajoone ületas. Huvitav otsus, aga mäng läheb juba edasi.
12:54
Mikk Hendrik Kelder: Nüüd saab Harju nurgalöögi ning see on neile kohtumise esimene.
12:55
Mikk Hendrik Kelder: Indi pääseb jätkuolukorras ühe puutega proovima, aga teele pandud löök ei ohusta kodumeeskonna puuri mitte ühestki otsast.
12:57
Mikk Hendrik Kelder: Oi-oi-oi, milline eksimus Ustalt!? Kriis paneb terava palli karistusalasse, aga värava ees olnud Usta libastub ja ei pääse palli puudutamagi, mille järel nahkkera otsejoones auti lendab.
12:58
Mikk Hendrik Kelder: Rudenko üritab tsenderdusega ilmselt tagapostis olevaid võistkonnakaaslasi leida, aga tuule tõttu lendab teele pandud kross otse Karofeldi värava peale ning ühes sellega kustub oht.
12:59
Mikk Hendrik Kelder: Värav Värav Värav Aga nüüd asub Harju juhtima, tõustes jooksvas tabelis ühes sellega üheksandale kohale! Kristjan Kriis on värava autoriks, suunates õrnalt peaga võrku Rudenko poolt antud korraliku tsenderduse.
13:01
Mikk Hendrik Kelder: Võidu korral oleks Harjul 25 silma enne viimast vooru, Tammekal on koos aga enne homset 24 punkti.
13:01
Külastaja hehe kommentaar
Que vadis, Tammeka?
13:02
Mikk Hendrik Kelder: Ivanjušin konksutab kenasti keskväljal ja annab korralikult kuuma takka, aga Karofeld on valmis ja tõrjub palli nurgalöögiks.
13:04
Mikk Hendrik Kelder: Harju teenis nüüd järjest kolm nurgalööki, millest viimase puhul pääses Järve ka õnne proovima. Aga väravast läheb see üritus siiski selgelt mööda.
13:08
Mikk Hendrik Kelder: Juba on saabunud ka tänas ekohtumise pealtvaatajate arv. Mängu on jõudnud väisama 78 inimest.
13:10
Mikk Hendrik Kelder: Harjult kena rünnak! Kriis annab ilusa söödu jooksu peale Ivanjušinile, kes ühe puutega ka peale lajatab. Aga see pomm lendab siiski sellgelt üle värava.
13:11
Külastaja Tanel kommentaar
78 . . .
13:13
Mikk Hendrik Kelder: Vahetus Nii, Kuressaarelt 41. minutil vahetus. Soomre mäng saab läbi, Jermatšenko saabub platsile.
13:14
Külastaja Häberli kommentaar
Hetkene mäng tuletab meelde Tarmo Kingi mõtet... kui kohtunik sellist bardakki näeb, siis peatab mängu kinni ja loeb sõnad peale, et kas mängime normaalselt jalgpalli edasi või läheme varasema praamiga koju. Ma saan aru, et tuul on, aga no mõne üksiku söödu võib ju mööda maad ka panna
13:16
Mikk Hendrik Kelder: Järve nurgalöögist on saamas juba olümpiavärav, aga teele pandud pall maandub siiski värava katusel.
13:17
Mikk Hendrik Kelder: Õigus trikitab ja paneb ohtliku palli värava alla, aga Harju mehed on vahel. Nurgalöök kodutiimile.
13:17
Mikk Hendrik Kelder: Avapoolajale on lisatud koguni kuus üleminutit.
13:18
Mikk Hendrik Kelder: Laht pääseb nurgalöögi järel uut palli karistusalasse saatma, aga tuule tõttu lendab mänguvahend poole teekonna jagu tagasi ja ühes sellega ka puhtalt üle otsajoone.
13:19
Külastaja hahahhaa kommentaar
kohtunik pani nüüd kõik need lisaminutid sellele poolajale ära, mis jäi Levadia mängus panemata :D head klounid ikka.
13:20
Mikk Hendrik Kelder: Harju saadab mitu korda palli teravalt Kuressaare trahvikasti, aga korralikku lööki ei suudeta välja võluda ning nüüd on pall juba teisel väljakupoolel.
13:22
Mikk Hendrik Kelder: Rudenko pääseb healt kohalt löögile, aga üritus ebaõnnestub totaalselt ning pall Kuressaarele.
13:22
Õlleliiga tase ikka, siit pealt loota mingit edu Euroopas . . Unustage ära
13:25
Mikk Hendrik Kelder: Vaheaeg! Võitluslikkust oli rohkem kui mänguilu, aga üht väravat oleme siiski näinud. 26. minutil lõi harjuka Daniil Rudenko tsenderduse peaga võrku Kristjan Kriis, kelle jaoks oli tegu karjääri teise Premium liiga väravaga. Nii Kuressaarel kui ka Harjul oli veel võimalusi seisu muutmiseks, aga teatav osa oli selle mitteõnnestumises ka tugeval tuulel. Jääme ootama, mida pakub teine kolmveerandtund!
13:37
Mikk Hendrik Kelder: Meeskonnad on tagasi platsil ning oleme valmis teiseks poolajaks.
13:37
Mikk Hendrik Kelder:  Ja sõidame taas!
13:39
Mikk Hendrik Kelder: Eelis on nüüd Kuressaarel, sest külalised mängivad teise poolaja vastutuult.
13:40
Mikk Hendrik Kelder: Paltsi löök läks nüüd mitukümmend meetrit üle ja mööda Harju väravast.
13:42
Mikk Hendrik Kelder: Kuressaare tekitab teravust Harju värava all, aga lõpliku pealelöögini siiski ei jõuta.
13:43
Mikk Hendrik Kelder: Lipu löök takerdub meestesummas. Kuressaare teenib aga järjekordse nurgalöögi.
13:44
Mikk Hendrik Kelder: Ohtlik! Lahe pall lendab otse värava peale, aga Baturins on valvel ja tõrjub palli ühe käega uueks nurgalöögiks.
13:45
Mikk Hendrik Kelder: See üritus ebaõnnestub ning Harju saab omakorda tulema hakata.
13:45
Mikk Hendrik Kelder:  Kriisi värava ette antud pall on aga ebatäpne ning lendab puhtalt Kuressaare puuri eest lihtsalt läbi.
13:46
Mikk Hendrik Kelder: Hoiatus Järva ja Suvinõmm läksid omavahel tõuklema 54. minutil ning seetõttu välgub mõlema mehe suunas ka kollane kaart.
13:46
Külastaja Huviline. kommentaar
Päris kohutavad tingimused mängimiseks. Kure võiks Stata ümber puid istutada, et see tuul nii kohutav seal poleks
13:47
Mikk Hendrik Kelder: Laht lööb peale ja Baturins on natukene raskustes, aga saab siiski palli lõpuks kätte.
13:49
Külastaja vigastus kommentaar
räägitakse ilmast et mängijatel ja publikul raske aga krt. aasta tegijad on hoopis premium liiga pallilapsed 😀
13:50
Mikk Hendrik Kelder: Baturins on nüüd murule istuma jäänud ning vajab turgutuseks aega. See ei paista esialgu hea märk Harjule.
13:51
Mikk Hendrik Kelder: Aga lätlane ajab end siiski püsti ja paistab, et mees on võimeline jätkama.
13:54
Mikk Hendrik Kelder: Jermatšenko virutab kaugelt ühe puutega peale, aga ka see üritus lendab selgelt väravast mööda.
13:56
Mikk Hendrik Kelder:  Vahetus 64. minutil lahkuvad Kuressaare poolt platsilt Suvinõmm ja Laht. Mängu tulevad päästma Mairo Miil ja Aleksander Iljin.
13:58
Mikk Hendrik Kelder: Dõmov tsenderdab palli ühe puutega karistusala suunas aga nii nagu mitmedki varasemad üritused, lendab ka see kord nahkkera ilma ühegi puuteta üle otsajoone.
13:59
Mikk Hendrik Kelder: Järva annab hea palli trahvikasti, aga M. Miil on vahel ja klaarib olukorra kenasti.
14:01
Külastaja Tank kommentaar
Järgmisel hooajal siis 8 meeskonda Tallinnast+ Pärnu ja Narva. Super liiga 😀
14:03
Mikk Hendrik Kelder:  Värav 71. minutil paneb Mattias Männilaan puute järel kena kahuri teele, mis lendab ilusa vindi abil Baturinsile püüdmatult otse parempoolsesse ristnurka! Kuressaare on viigistanud mänguseisu.
14:05
Mikk Hendrik Kelder: See tähendab, et jooksvas tabelis on Harju taas langenud kümnendale kohale.
14:05
Külastaja Lestakala kommentaar
Tammeka kiidab :D
14:07
Mikk Hendrik Kelder: Vahetus 73. minutil saab Järva tööpäev läbi ning mängu sekkub Roman Sobtšenko. Kuigi viimase osaluse koha pealt ei hellitanud Harju peatreener Victor Da Silva suuri lootusi, siis paistab, et sellises seisus soovitakse ikkagi võitleja panust pärast pikka vigastuspausi platsil.
14:07
Külastaja X kommentaar
Jeeee! Tubli Männi. Ma ei ole Kure fänn, kuid ma ei taha, et Harju jätkaks Premmis. Pasun ei sobi jalka platsile.
14:08
Mikk Hendrik Kelder: Olgu siis ka ära mainitud, et Sobtšenko viimane Premium liiga mäng leidis aset 2. mail.
14:08
Külastaja Jt kommentaar
Kuressaarelt ühte veel vaja. VAR, tule appi!
14:08
Tammeka on füüsiliselt ja ka vaimselt, eriti justnimelt vaimselt nii läbi omadega et isegi punkt Harju vastu oleks suur ime. Imesid ju aeg-ajalt ikka sünnib, aga vaadates kuidas mängijad väljakul tegutsevad siis viimases mängus võtab Harju ära oma tunduvalt suurema tahtejõuga
14:08
Külastaja Mõtiskleja kommentaar
Kui Tammeka täna Pärnut ei võida, siis vahet pole mis seis Kuressaares praegu jääb, viimane koht otsustakse viimases voorus omavahelises mängus?
14:11
Mikk Hendrik Kelder: Vapruse ja Tammeka mäng leiab aset homme. Aga jah, siis on kõik põnevus viimase vooru teema. Kuigi kui Tammeka näiteks homme viigi kätte saab, on Harju ülesanne kerkimaks üheksandale kohale väga raske.
14:11
Külastaja betoonpörsas kommentaar
var kino algab taas
14:11
Mikk Hendrik Kelder:  Nii ja Kuressaare teenib penalti Rõõmussaare käega mängu eest!
14:12
Mikk Hendrik Kelder: Peakohtunik Külljastinen käis olukorda ka ise ekraani juures vaatamas, aga penalti on tõsiasi.
14:12
Mikk Hendrik Kelder:  Dõmov on nüüd palli taga. Võimalus poolkaitsjal viia omad ette 80. minutil.
14:13
Mikk Hendrik Kelder: Aga ei saa Dõmov väravat kätte, sest Baturins aimab poole ära, paneb käe vahele ja nopib ka lahtise palli!
14:13
super törje
14:13
Mikk Hendrik Kelder: Milline mäng on meil Kuressaares käimas! Kümmenkond minutit on minna ja kõik o nveel lahtine.
14:15
Mikk Hendrik Kelder: Hoiatus 82. minutil saab Roman Sobtšenko kollase kaardi ja ühes sellega lõppeb ka tema hooaeg, sest hoiatuskaartide limiit sai mehel täis.
14:15
Külastaja õuna endel kommentaar
viik ei aita laagrit karvavõrdki.
14:15
VAR, üks kord veel, palun
14:16
Mikk Hendrik Kelder: Torm ei näita ka vaibumise märke ja on aina tugevnemas.
14:17
Mikk Hendrik Kelder: Iljini terav tsenderdus lendab kõigist mööda ning nagu krosside puhul klassikaks juba saanud siis ühes sellega ka otsejoones väravalöögiks.
14:19
Külastaja Rainer kommentaar
Oleks äge kui Harju Laagri jääks püsima....2 Nõmme klubi ja Laagrist klubi mulle meeldiks.
14:19
Mikk Hendrik Kelder: Iljini karistuslöök lendab 87. minutil mitme meetri jagu üle värava.
14:21
Mikk Hendrik Kelder:  Hoiatus Eemaldamine 88. minutil saab pika vigastuspausi lõpetanud Sobtšenko mäng läbi teise kollase kaardi tõttu 15 minutit pärast vahetusest sekkumist! Rumal viga Kuressaare karistusalas vastasele jalgadesse sõites ja omade vähemussejätmine järelejäänud mänguajaks on tõsiasi.