Pühapäev, 5. november 2023
16:43
Siim Pulst: Tere õhtust! Järgmise paari tunni jooksul võib selgeks saada Vapruse eurounistuse ja Harju püsimajäämislootuse saatus.
16:44
Siim Pulst: Vapruse lootus esinelikus lõpetada on õhkõrn, aga see on veel olemas. Selleks tuleb neil alistada täna Tammeka ja nädala pärast Kuressaare ning loota, et Kalev kaotab viimases voorus Transile ja Kalju ei võida Florat. Ainult sellisel juhul tõuseks pärnakad neljandaks.
16:46
Siim Pulst: Tammeka tänane võit kindlustaks neile koha üleminekumängudel ja lükkaks Harju tagasi Esiliigasse. Kui tartlased aga võitu ei saa, siis otsustab viimase koha saatuse viimase vooru omavaheline mäng Harjuga.
16:47
Siim Pulst:

Vaprus: Ott Nõmm, Kevin Aloe, Uku Kõrre, Kristjan Kask, Martin Käos, Robin Limberg, Reimo Madissoo, Raimond Eino, Enrico Veensalu, Sander Kapper, Markus Miiter.
Varus: Brenek Tauts, Virgo Vallik, Karl Tristan Rand, Reno Mark, Mathias Villota, Ranet Ristikivi, Matthias Limberg, Ronaldo Tiismaa, Joonas Sild.

Tammeka: Richard Aland, Tanel Tammik, Eugenio Bracelli, Kevin Anderson, Rasmus Kallas, Herman Pedmanson, Reio Laabus, Giacomo Uggeri, Patrick Genro Veelma, Kevin Mätas, Ahmed Adebayo Basher.
Varus: Carl Kaiser Kiidjärv, Dominic Laaneots, Egert Naruson, Devid Lehter, Akaki Gvineria, Kevin Burov, Sander Puri, Mihkel Sepp.

16:49
Siim Pulst: Vapruse jaoks on heaks uudiseks Aloe ja Käose mänguvalmidus, kuid rünnakul tuntakse puudust mängukeeldu kandvast Kauberist. Tammeka mängib aga tavapärase 4-4-2 asetuse asemel täna 4-5-1 (või 4-3-3), sest Uljanovi puudumisel on vaja Mätasel tema asemel äärel mängida.
16:50
Siim Pulst:  Panused on igatahes kõrged ning nagu juba selgitatud sai, siis viigist pole täna kummalegi mingit kasu. Loodame, et see tähendab ka ründavat mängupilti.
16:52
Külastaja AuOhUh kommentaar
Kas tõesti on Eesti jalkas üldiselt olukord, et kahekümnentates mehemürakad ei suuda Vassiljevile füüsiliste näitajatega ära teha? Kurb, kui tõsi.
16:56
Külastaja Fänn kommentaar
Super, et Äll ja Käos on tagasi. Siit peab tulema võit.
17:01
Külastaja Ohoo kommentaar
Kus Uljanov? Hooaeg labi? Uurida saab seda kuskilt?
17:01
Siim Pulst:  Uljanov on vigastatud, aga kui kaua veel, jään hetkel võlgu.
17:02
Siim Pulst: Vaprus pani palli mängu!
17:05
Siim Pulst: Laabus pääses 3. minutil trahvikasti parempoolsest nurgast löögile, aga saatis palli napilt-napilt tagapostist mööda.
17:06
Siim Pulst:  Teises väljakuosas oli Käos lubaval löögipositsioonil, aga kaitsja blokeeris tema ürituse.
17:06
Siim Pulst: Hoiatus Hoiatus  Kerge rüselus mängijate vahel lõppes topeltkollasega - Tammeka poolt Aland ja Vaprusest Madissoo.
17:11
Siim Pulst: Tammiku tsenderdus leidis penaltipunkti juurest Basheri, kuid Tammeka ründaja peapuude mingit ohtu ei kujutanud.
17:11
Siim Pulst: Värav  Vaprus ees 9. minutil! Veensalu soolo!
17:12
Siim Pulst:  Limberg lükkas söödu vasakule, Veensalu tõmbas palli keskele, möödudes kahest sinisärgist, ja lajatas palli võrku.
17:12
Siim Pulst:  Aga ei, kohtunik kutsutakse ekraani juurde! Suluseis?
17:13
Siim Pulst:  Miiter segas löögihetkel Alandi vaatevälja ja see vajab kohtuniku poolset tõlgendust, kas tegu oli aktiivse suluseisuga.
17:13
Siim Pulst: Suluseis! Värav ei loe!
17:17
Siim Pulst:  Palju võitlust ja suhteliselt vähe ilu oleme näinud, aga eks see on ka igati ootuspärane, arvestades sügisesi olusid ja kõrgeid panuseid.
17:18
Aga ehk uurite peale mängu voi soccernet uurbib temalt. Uljnovi kohta.
17:18
Siim Pulst:  Hiljemalt viimaseks vooruks peaks info olemas olema.
17:20
Siim Pulst:  Värav Sander Kapper 18. minutil 1:0! Nüüd peab küll lugema!
17:21
Siim Pulst:  Käos pani trahvikasti paremasse äärde hea söödu, Kapper tõmbas palli Bracellist mööda ja kõmmutas selle viiekastinurga juurest ette üles.
17:27
Siim Pulst: Vaprus kontrollib mängu, lükates rahulikult söötu ja lubamata Tammekal end surve alla panna.
17:29
Käost, Älli ja Kapperit peaks klubi ka järgmisel hooajal endale jätma. Sõlmigu kohe lepingud ãra, muidu mehed läinud.
17:29
Siim Pulst: Mängu esimene nurgalöök 27. minutil Tammekale. Tammiku tsenderduse klaaris Miiter.
17:32
Külastaja Jah kommentaar
Kas Tammekal on Basheriga hooaja lõpuni leping? Paide võiks selle mehe endale ründajaks tuua.
17:33
Siim Pulst:  Ei oska kinnitada ega ümber lükata, aga Transfermarkti andmetel on tal mitmeaastane leping.
17:35
Siim Pulst: Vaatasin üle: Tammeka kinnitas suvel ise, et Basheriga sõlmiti kaheaastane leping.
17:35
Lugesin Soccernetist tema värbamise uudist. Kaheaastane leping.
17:35
Basheril 2024 hooajalõpuni kestev leping
17:35
Siim Pulst:  2025 suveni peaks siis olema ikka.
17:36
Siim Pulst: Tammeka on pallivaldamise selgemalt enda kätte saanud, aga midagi selle peale ehitada ei suudeta. Vaprusel püsib kõik kontrolli all.
17:37
Siim Pulst: 35. minutil võitis Pedmanson ca 25 meetri pealt Tammekale karistuslöögi. Tammiku löök tabas aga müüri.
17:37
Kuuldused, et Uljanovi mängud Tammekas mängitud ja põhjuseks ei ole ainult pisike vigastus
17:39
Siim Pulst:  Uggeri kauglöök ei valmistanud Vapruse väravale mingit ohtu.
17:41
Siim Pulst: Basheri pealöök ei leidnud raame üles, kuid oli juba lootustandvam kui varasemad üritused. Vapruse kastis on natuke ärevamaks läinud.
17:41
Külastaja Mkm kommentaar
Mis uljanoviga siis toimub kuulduste kohaselt?
17:42
To jah, kas eesti klubi? Voi kust info?
17:42
Siim Pulst: Limberg kukkus kasti murdes murule, peakohtunik Pukk seal midagi penaltiväärilist ei näinud. Veelma pääses vasturünnakul löögile ja teenis Tammekale lõpuks nurgalöögi.
17:43
Siim Pulst:  Tammiku nurgalöök jäi esmalt kasti pidama, aga lõpuks said kaitsjad selle ikkagi klaariks, ilma et tartlased löögile oleks jõudnud.
17:46
Siim Pulst:  Veelma läks veelkord kasti tagant löögile. Mööda küll, aga üritused muutuvad tasapisi ohtlikumaks.
17:47
Siim Pulst: 3 lisaminutit.
17:47
Siim Pulst: Vapruse esimene nurgalöök 45+1. minutil. Eino tsenderdus klaariti Pedmansoni poolt.
17:50
Siim Pulst: Mätase pealöök põrkas värava eest läbi.
17:50
Siim Pulst: Poolaeg 1:0! Tammeka ründas rohkem, aga Vaprus teravamalt. Tartlaste võrk sahises kaks korda, neist ühe korra ka määrustepäraselt.
17:51
Siim Pulst:  FlashScore'i statistika: pallivaldamine 37-63, löögid kokku 3:10, löögid raami 2:2, nurgalöögid 1:2.
17:56
Külastaja Mats kommentaar
Hea eesti koondise reklaam vaheajal. Isegi naised loputavad meestekoondise mehi ja vallnerit. Hästi tehtud reklaam

Külastaja No kommentaar
Mis värk siis uljanoviga on? Mis kõlakad kaivad?
18:08
Külastaja Tank kommentaar
Tartu peal käivad juba ammu jutud, et Uljanov ei jätka Tammekast. Lisaks talle pidi miskit laual olema ka Veelmaal, Pedmansonil, Mätasel ja Tammikul. Ja vaevalt et Basher esiliigas või esiliiga b-s mängima hakkab nende eest
18:10
Siim Pulst:  Kallas teenis Tammekale teise poolaja esimese nurgalöögi. Tammiku tsenderdus klaariti Miiteri poolt uueks korneriks.
18:10
Siim Pulst:  Teine katse klaariti omakorda Limbergi poolt esipostist.
18:11
Tank tead täpsemalt ka mis ja kust?
18:14
Kahjuks päris täpselt ei tea, et mis klubist pakkumised. Jutud lihtsalt liiguvad ja ju ikka mingi tõepõhi all
18:15
Siim Pulst: Hoiatus  Kallas tiris Aloet küüniliselt särgist.
18:15
Külastaja Mikk kommentaar
Uljanovi tasemel vend ei ole küll kuskile minemas,esiliigas paras madistada
18:16
Ei usu et tammeka ka viimaseks jäädes esiliiga b just läheb tho
18:16
Siim Pulst:  Veelma läks karistusalakaare pealt löögile ja sai seekord palli ka postide vahele, aga Nõmme jaoks oli see üsna lihtne saak.
18:18
Pigem leiab ejl mingi mehhanismi millega tammeka premis hoida, sp ma harjule pöialt hoiangi, et nende heaks sama ei tehtaks
18:18
Külastaja Too Mikk kommentaar
Kas sa oled väga kauge jalgpallist, et sellist sousti ajad?
18:20
Siim Pulst:  Pedmansoni löök 30 meetrilt nõudis Nõmmelt natuke ärevamat viskumist, et pall üle otsajoone tõrjuda.
18:20
Siim Pulst:  Järgnenud nurgalöögist otsest ohtu ei sündinud, aga Tammeka surve on tugevnemas.
18:21
Premm ja esiiiga kulutuste poolest pidi sama olema ja kui jälle ainult külajuttudele toetuda, et Tammeka käib juba kolmandat korda samade sponsorite juures jutul tulutult ja lisaks sepa kunst kõlbmatu sellisel tasemel jätkamiseks siis mine tea....eks varsti targemad
18:21
Nt kuresaare teeb tulevikku ja alustab oma poistega vm 🤣🤣
18:22
Ei midagi Alandi vastu. Aga kas Anderson pole seal kogenum ja rohkem kauem olnud, et kapten olla?
18:22
Seda küll, pigem mõtlesin et kui rohkem alla minna, siis juba ehk rebuild II liigast või kusagilt
18:23
Ja Uljanovil lubab tase kõikjal peale Levadija ja Flora , nii et miks mitte kuskil Pärnus või Kaljus või Kalevis....
18:23
Sepa suht uus juu!? Juba väsinud?
18:24
Siim Pulst: Tammeka kuues ja seitsmes nurgalöök järjest, Vaprusel on neid olnud üksainus. Tammiku viimane korner leidis 64. minutil tagapostist Basheri, aga ründaja koksas palli napilt postist mööda! Nii lähedal pole Tammeka veel olnud.
18:24
Uljanovi osas nõustun ka, et vb flora v leva ei võtaks, aga teistele oleks kindlasti väärt täiendus
18:25
Külastaja Saabas kommentaar
Brigitte peika Manu, Emmanuel peaks tulema tammekat päästma
18:25
Sepa uus? Juba eelmisel hooajal räägiti et vajab hädasti vahetust see kate
18:26
Siim Pulst:  Kapper nõelas 66. minutil vastu ja saatis trahvikasti paremast küljest löögi napilt esipostist mööda.
18:27
Külastaja Buss kommentaar
Harju ja Kuressaare liidetakse kokku, et saaks Tammekat liigas hoida.
18:27
Uus ja pasas seisukorras ei ole teineteist välistavad seisundid
18:27
Külastaja … kommentaar
Uljanov käis hiljuti uuesti põlve opil.
18:28
Siim Pulst: Vahetus Vahetus 68. minutil Lehter ja Laaneots sisse, Uggeri ja Anderson puhkama.
18:28
Laaneots usklik või tahab olla nagu päris jalgpallur?
18:28
Külastaja Tere kommentaar
Tammeka mängijatest kahju, kurb kui juhtkond toeks pole aga meeskonnalt oodatakse ei tea mida. Juhtkond võiks peeglisse vaadata :) Juba ennem suvist akent oli aru saada et täiendusi on vaja, aga kui raha pole siis tulebki leppida esiliigaga ja häbi peaks tundma juhtkond, mitte mängijad ise
18:28
Nojah midaiganes, kahtlustan et kui tammeka just ise loobuda ei taha, siis leitakse meetod kuidas neid premium liigas hoida, meil pretsedente selles osas küll
18:29
Siim Pulst:  Tammeka jätkab konkreetse 4-4-2 asetusega. Mätas läks Basheri kõrvale ja Laabus laskus kaitsesse. Lehter tuli äärele ja Laaneots keskväljale.
18:29
Kalju ja levadia superklubi when? 🤣
18:31
Siim Pulst: Vahetus Vahetus 72. minutil Limberg ja Madissoo välja, Mathias Villota ja Mark sisse.
18:31
Tartlasena väga loodan, et Tammeka kukub Esiliigasse. Äkki väike reaalsuskontroll tuleb juhtkonnale kasuks.
18:32
Siim Pulst:  484 pealtvaatajat on kokku loetud.
18:34
Siim Pulst: 74. minutil Tammeka kaheksas nurgalöök. Tammiku tsenderduse järel eksles pall mõnda aega, kuni Lehter jalaga löögile pääses, aga raame üles ei leidnud.
18:35
Külastaja sepa kommentaar
sepa kunstmurul seitse aastat täis. suure koormusega kunstmuru katet tuleb siin kliimas vahetada tihedamini. juba paar aastat tagasi oleks pidanud selle ära vahetama.
18:36
Siim Pulst:  Kallase tsenderdus leidis taaskord Basheri üles, aga Tammeka ründaja oli natuke ebamugavas positsioonis ega saanud lööki sihtmärgile.
18:36
Siim Pulst: Vahetus Vahetus Vaprus: Miiter ja Käos välja, Vallik ja Sild sisse.
Vahetus Tammeka: Kallas välja, Naruson sisse.
18:37
See reaalsuskontroll esiliigas toimiks fifa careeris või fm-s,päris elus on muid faktoreid ka, eesti jalgpallis on rahastus suur probleem ja ei ole välistatud et tammeka lõpetab kukkudes üldse kõrgel tasemel mõneks ajaks ära, mäletatavasti oli neil veel hiljuti ambitsioon 5aastaga meistriks tulla vm, äkki võtab juhtkonnalt viimasegi moti ära ja pakivad show kokku, olgem ausad, eesti jalkale tervikuna, oleks tammeka kadumine päris kusine lugu
18:37
Mis nad teevad? Neid ei koti nkn kus liigas nad on. Ütlevad see on reaalsus ja raha ei ole ja nii ongi
18:37
Põlve operatsiooni justkui pisi vigastuseks pidada ei saa. Nähes eriti, kui hullult mees lonkab 😃
18:37
Olen Pãrnu fänn, kuid ei taha, et Tammeka kukub välja. Harju peaks minema ja Tammeka ülemineku mängudel kindlustab oma koha.
18:37
Siim Pulst: Hoiatus  77. minutil tegi Tammik Kapperile haiget.
18:39
Tänavu pigem ei näe taas, et esiliigast tulija üleminekumängudel ohustaks
18:41
Siim Pulst: Värav Virgo Vallik on tagasi! 81. minutil 2:0!
18:41
Virgo "clutch" Vallik teeb seda taas
18:41
Tammekal on lihtsalt aeg juhtkonda vahetada, ilmselgelt see juhtkond ei toimi.
18:41
Käose poolt hea mäng. Vallik super. Pärnu läheb euroopasse
18:42
Siim Pulst:  Eino näppas Tammeka kasti juures palli vahelt ja söötis Vallikule, kes Alandiga silmitsi pääsedes palli postipõrkest sisse lõi.
18:43
Siim Pulst: Hoiatus  Pedmanson võttis Kapperi kontra maha.
18:43
…. Tead mis põlve opp ka oli? Ehk minfi väikse asi.
18:43
Külastaja enn kommentaar
Mängu oleks parem vaadata kui seda kommentaatorit ei oleks peale lugemas
18:44
Siim Pulst: Vahetus  84. Laaneots välja, Gvineria tema asemele. Eeldatavasti sunnitud vahetus.
18:47
Siim Pulst:  Audisissevise oli värava ees Mätaseni jõudmas, kuid Tammeka ründaja ei tabanud kaitsjatega võideldes palli.
18:49
Siim Pulst: Hoiatus  Vallik korjas ajaviitmise eest kaardi ka.
18:50
Siim Pulst:  4 lisaminutit.
18:50
Aga kõikide tänaste tulemuste valguses, viimane voor tuleb raju
18:51
Siim Pulst:  See on küll super, et kõik otsad jäid lahtiseks. Vääriline lõpp ülitasavägisele hooajale.
18:51
Just, seega kõik reedel Tamme staadionile :)
18:51
Elaks eestis, ei oskaks isegi otsustada, mis mängule viimases voorus minna v millisele keskenduda
18:54
Külastaja kx kommentaar
miks reedel?
18:55
Siim Pulst:  Lõpuvile! Vapruse eurokohajaht kestab viimase vooruni välja.
18:56
Siim Pulst: Statistika kaldus võimsalt Tammeka kasuks, aga see ei maksa midagi. Pallivaldamine 36-64, löögid kokku 5:20, löögid raami 3:7, nurgalöögid 1:9.