Pühapäev, 3. detsember 2023
17:47
Siim Pulst: Tere õhtust! Tartu Tammeka ja Viimsi JK tõmbavad joone alla mitte ainult Premium liiga üleminekumängudele, aga kogu välihooajale. Noh, niivõrd-kuivõrd, sest mäng peetakse maha hallis.
17:48
Siim Pulst: Vaevalt mängijad selle üle kurdavad, sest Annelinna hallis valitsevad mängimiseks kahtlemata palju paremad tingimused kui päevinäinud Sepa kunstmuruväljakul.
17:50
Siim Pulst: Oma profikarjääri viimast mängu pidav Sander Puri alustab põhikoosseisus, nagu ka mängukeelu alt naasvad Kevin Mätas ja Patrick Genro Veelma. Tammeka pingile jäävad omakorda Herman Pedmanson, Dominic Laaneots ja Giacomo Uggeri.
17:52
Siim Pulst: Viimsil on avamänguga võrreldes Janar Toomet ja Mihkel Jürisoo jäänud pingile ning Oscar Ollik puudub koosseisust sootuks. Neid asendavad Nevil Krimm, Joonas Luts ja Markus Valkna.
17:54
Siim Pulst: Tammeka võitis avamängu 5:0 ja on mõistagi ülisuur soosik, et Premium liiga koht ka tulevaks hooajaks säilitada. Ühtlasi on nad kihlveokontorite hinnangul selged  soosikud ka tänase mängu võitmiseks. Kui nii läheb, peaks üleminekumängude rekordskoor olema tegelikkus.
17:56
Siim Pulst: Kaevasin välja üleminekumängude statistikat kuni 1998. aastani ja Tammeka avamängu 5:0 võit on siiani suurim võit. Vaid korra on juhtunud, et kahe mängu kokkuvõttes venib kahe meeskonna vahe viieväravaliseks - kui Pärnu 2016. aastal Maardut võitis.
18:00
Siim Pulst:  Mäng käib!
18:05
Külastaja Sven kommentaar
kaaskommentaator kommenteerib maa alt vist
18:05
Siim Pulst: Viiendal minutil Tammeka nurgalöök. Lehteri pall jäi madalaks. Hallinurgast pole seda ka lihtne anda. Ei tea, kas ta eelistab seda või libedust, mis segas teda väljaku kõrval avamängus.
18:06
Siim Pulst: Kommentaatorite mikrofonidega olid kerged probleemid, aga olukord paraneb.
18:08
Siim Pulst: Kaheksandal minutil esimene nurgalöök ka Viimsilt. Krimmi tsenderdus oli samuti madal, aga võideti kohe teine korner juurde. Teine katse leidis tee värava alla, aga Basher klaaris selle sealt.
18:10
Siim Pulst: Kallase pikk aut põrkas Viimsi värava ette ja sealt läbigi, kuni Lehter lõpuks löögile pääses, aga tema üritus blokeeriti.
18:17
Siim Pulst:  Veelma liikus 16. minutil kasti, vahetas Basheriga söödu ja lõi peale, aga pall ei jõudnud isegi väravavahini, vaid tabas värava ees kaitsjat.
18:19
Siim Pulst:  Basher pööras end 20. minutil karistusalakaare pealt löögile, aga saatis palli otse Armase suunas.
18:20
Siim Pulst: Värav  VIIMSI ÜKS! 20. minutil!
18:21
Siim Pulst:  Lehtmets pusis end kuidagimoodi kõigi kaitsemängijate vahelt läbi ja lahendas üks-üks-olukorra löögiga posti kõrvale.
18:22
Siim Pulst: Basher tabas 22. minutil posti!
18:22
Külastaja Hei kommentaar
Seal annemõisas on muidu üldselt pealtvaatajad ka lubatud? Mingi 50 või midagi?
18:23
Siim Pulst:  Üks pingirida on ühel väljakupoolel ja seistakse muidugi ka. Esiliiga üleminekumängul loeti seal hallis kokku lausa 320 pealtvaatajat.
18:24
Siim Pulst:  Viimsi sai kõvasti indu juurde ja on veel paar lubavat olukorda luua, kuid teises väljakuotsas on pidevalt ohtlik ka Basher.
18:28
Siim Pulst: Mätas pääses trahvikasti vasakult poolt löögile, aga Armase jaoks üsna lihtne saak.
18:31
Siim Pulst: Mägi pääses 31. minutil karistuslöögi kiire lahtimängu järel Alandiga vastamisi, aga saatis siis palli väravast mööda! Viimsi teine oli lähedal!
18:33
Külastaja viimsi fänn kommentaar
Eks see mäng näitab seda, et Viimsi saaks Premmis hakkama küll ja eelmine 5-0 oli tööõnnetus. Viimsi ja Tammeka taseme poolest samad.
18:34
Siim Pulst: Hoiatus  Kaljuvere tabas Mätast käevarrega näopiirkonda ja teenis 34. minutil mängu esimese kaardi.
18:35
Siim Pulst:  Samal ajal on Viimsi vasakkaitsja Ojamets vigastada saanud ja võib vajada vahetust.
18:35
Külastaja Tammeka kommentaar
Tammekal pole võrreldes eelmise mänguga nagu keskvälja, pall ei püsi ega liigu sealt kuhugi.
18:36
Siim Pulst: Hoiatus  Basher saab samalaadse vea eest Laidvee vastu 36. minutil kaardi.
18:37
Siim Pulst:  Kaljuvere ja Basher jäid nüüd omavahelise duelli järel väljakule lamama. Kohtunik seal viga siiski ei näinud, teisest kollasest rääkimata.
18:40
Siim Pulst: Vahetus  Ojametsa asemele tuleb 40. minutil Mihkel Jürimäe.
18:42
Siim Pulst:  Tammeka on tasapisi mängu enda kätte haaranud ja juba mõnda aega püsib pall külaliste väljakupoolel.
18:45
Siim Pulst:  5 lisaminutit.
18:49
Siim Pulst:  Lisaminutid on jällegi väga võrdsed ja võimalustevaesed olnud. Mäng on käinud käest kätte, igati võrdne avapoolaeg.
18:50
Siim Pulst: Poolaeg läbi! Viimsi juhib 1:0 ja hoiab kerget pinget üleval. Neli veel vaja.
18:51
Siim Pulst: FlashScore'i statistika: pallivaldamine 52-48, löögid kokku 6:5, löögid väravale 2:1, nurgalöögid 1:2.
19:04
Siim Pulst:  Teine poolaeg!
19:06
Siim Pulst: Vahetus Vahetus  Lehter ja Anderson lahkusid, Uggeri ja Pedmanson tulid sisse.
19:07
Siim Pulst:  Pedmanson mängib tavapäraselt keskväljal, Laabus laskus keskkaitsesse Andersoni kohale.
19:08
Siim Pulst: Hoiatus  Uggeri võttis kontrarünnaku maha 48. minutil.
19:10
Siim Pulst: Veelma võttis väravavahi avangu vahelt, aga löök kastijoonelt langes Armasele kergeks saagiks. Teise poolaja algus on siiani Tammekale kuulunud.
19:16
Siim Pulst:  Tammeka kontrollib mängu, hoides palli Viimsi väljakupoolel. Võimalusi on teisel poolajal minimaalselt esinenud, aga Viimsil pole lubatud millegagi ohtlikuks saada.
19:17
Siim Pulst: 57. minutil oli Viimsi kastis karistuslöögi järel ärev olukord. Bracelli pealelöögi järel nõudis kodumeeskond Kaljuvere käega mängu eest penaltit, aga kohtunikud sellega ei nõustunud.
19:24
Siim Pulst: Vahetus AITÄH, SASS! Sander Puri ulatab 65. minutil kaptenipaela Alandile ning suundub "hea tujuga pensionile", nagu ta ise mängu eel ootas. Sisse tuli Laaneots.
19:25
Siim Pulst:  66. minutil Viimsi teise poolaja esimene ähvardus - Mägi läks kasti tagant löögile ja Aland püüdis.
19:27
Siim Pulst: Kerge kukepoks keskringi juures. Hoiatus Hoiatus Laaneots ja Kõre said kaardi ka.
19:30
Siim Pulst: Värav  Basher 1:1! Tammeka ründaja sai Veelma söödu järel kaks korda järjest lähilöögile, esimene tuli Armasest tagasi ja teise vajutas ta terava nurga alt võrku.
19:32
Siim Pulst: Vahetus Vahetus  Oskar Jõgi ja Roden Vahe sisse, Valkna ja Lehtmets lahkujateks.
19:36
Siim Pulst: 76. minutil Tammeka raiskab! Mätas ei suutnud kolmelt meetrilt täiesti vabalt positsioonilt tsenderdust postide vahele suunata.
19:37
Siim Pulst: Hoiatus  79. minutil võttis Veelma kontra maha. Väike kähmlus järgnes jällegi.
19:38
Siim Pulst:  Hoiatus Laidvee teenis samuti kollase kaardi.
19:42
Siim Pulst:  Tammiku ja Jürimäe(?) kokkupõrke järel vajasid mõlemad mehed pikemalt tohterdamist ning Viimsi mees lahkub lausa kanderaamiga.
19:43
Siim Pulst: Jürimäe on siiski väljakul. Nägupidi ma Viimsi mängijaid ei tunne, nii et lahkuja nime jääme hetkel võlgu.
19:44
Siim Pulst: Oskar Jõgi oli selleks õnnetuks lahkujaks.
19:47
Siim Pulst: Lõpuminutid on kujunenud suhteliselt lahtisteks, aga ka pingevabadeks.
19:48
Siim Pulst:  Veelma võitis 20 pealt karistuslöögi, Tammiku löök lendas aga müüri.
19:49
19:50
Siim Pulst:  Veelma pääses Basheri söödu järel 15 meetrilt löögile, aga jällegi Armasele üsna lihtne saak.
19:51
Siim Pulst:  Basher külvas taas ohtu, aga kaitsjad jõudsid seekord löögile vahele.
19:51
Siim Pulst: Vahetus Vahetus  Basher ja Kallas välja, Burov ja Sepp sisse.
19:56
Siim Pulst:  KÕIK! Tammeka jätkab Premium liigas ka uuel hooajal, Viimsi asub Esiliigas uuesti kõrgliigapääset püüdma.
19:56
Siim Pulst:  Tänan jälgimast ja kuulake ka hooaja viimaseid mängujärgseid kommentaare. Ilusat talvepausi kõigile.