Pühapäev, 3. märts 2024
12:19
Marko Susi: Tere ja ilusat lõunat, kallid jalgpallisõbrad! Premium liiga esimese vooru viimane mängupäev algab Tallinnas Sportland Arenal, kus mullu pronskikohal lõpetanud Tallinna Kalev võõrustab eelmisel aastla üleminekumängudega püsima jäänud Tartu Tammekat.
12:22
Marko Susi: Kui eelmisel aastal algas hooaeg lume ja pakasega ning Tammeka esimesed kaks mängu (esimene Kuressaarega võõrsil, teine Kaleviga kodus) jäid ära, siis nüüd seda muret pole - vähemalt Kesk-Eestis paistab päike ning linnulaul surub läbi suletud aknaraamide tuppa. Ka Sportlandil paistab päike, sooja on neli kraadi. Käes on kevad!
12:24
Marko Susi: Tallinna Kalevi algkoosseis:

12:24
Marko Susi: Tammeka algrivi:

12:26
Marko Susi: Eelvaates algkoosseise ennustasin panin mõlema meeskonna juurs puusse kahe mehega. Kalevil alustavad minu pakutud Sinilaiu ja Jürisoo asemel Švedovski ja Mihhailov. Tammekal alustavad Kallase ja Laaneotsa asemel Vister ja Uggeri.
12:30
Marko Susi: Mõlemad meeskonnad on juba väljakul ning õige pea läheb mäng käima.
12:31
Marko Susi: Mäng käib!
12:33
Marko Susi: Tammekal on juba pahasti! Ahmed Basher kukkus avaminutil asfaltile ning jäi maha ...

Siiski tundub, et mees põrutas pisut jalga, sest ajas end umbes 30 sekundi järel püsti.
12:36
Marko Susi: Tammeka esimene ohtlik olukord neljandal minutil. Veelma võttis üksi kolm vastast ette, tekitas endale ruumi ja lõi esimese nurga suunas, aga Forsman oli jaol.
12:36
Marko Susi: Kalevil viiendal minutil heast kohast karistuslöök. Kovaltšuk lööb otse peale, aga Aland püüab.
12:38
Marko Susi: Purje teenis olukorrast nurgalöögi, mis oli samuti väga ohtlik. Kaitsja Pank suunas kornerist tulnud palli värava poole, aga täpsusest jäi vajaka.
12:40
Marko Susi: Ainuüksi esimese üheksa minuti järel julgen öelda, et see on senise Premium liiga hooaja põnevaim matš. Kui kõik teised kohtumised on olnud kohutavalt ühepoolsed, siis Kalev ja Tammeka näitavad mõlemad teravust. Tõotab tulla vahva vaatamine!
12:43
Marko Susi: Epton võtab oma ametlikus debüütmängus Švedovski murule ja saab 12. minutil Hoiatus kaardi.
12:47
Marko Susi: Tammekale 16. minutil esimene nurgalöök. Tammik pääseb värava eest peaga löögile, aga suunab palli üle. Taas peab mainima, et see on selle hooaja esimene mäng, kus vastamisi kaks meeskonda - vahva!
12:48
Marko Susi: Tammeka oli lähedal avaväravale! Epton võttis 17. minutil keskväljal palli ning söötis Basherile, kes lõi kasti otsast välisküljega, aga Forsman tõrjus.
12:53
Marko Susi: Kovaltšuk võttis 22. minutil Miili ette ja teenis nurgalöögi. Aga see mingit tulu ei toonud - korner maandus Alandi rüpes.
13:00
Marko Susi: Pika rahuliku perioodi lõpetas Tammeka, kui Tanimowo lõi terava nurga alt peale, aga tabas küljevõrku. Kui esimesed 17 minutit oli justkui aastavahetuse ilutulestikušõu, siis nüüd on kell piltlikult saanud neli - midagi toimub, aga pigem vaikselt.
13:05
Marko Susi: MILLINE RÜNNAK TAMMEKALT! Veelma võttis 32. minutil vasakul äärel Palutaja ette, mängis temast mööda ja tsenderdas trahvikasti tagumisse serva tõusnud Miilile, kes jätkas värava ette Basherile. Nigeeria ründaja, kes lõi mullu poole hooajaga kümme väravat, suunas viiekastist palli peaga üle. Tõsi, mees lõi ebamugavast asendist, seega sihtida oli keeruline. Kalev peab olema valvas, sest Basher tavaliselt kaks korda ei küsi.

13:06
Tammeka välismaalaste puhul on väga meeldiv, kuidas nad suudavad kiiresti ja sujuvalt palliga 360kraadi teha ja end olukorrast välja tuua sedasi. Eestlased tihti kuidagi puised sedasi.
13:07
Marko Susi: Forsman hiilgab jälle! Veelma virutas 36. minutil trahvikasti otsast peale, aga soomlasest kindamees tõrjus parema posti kõrvale vuhisenud palli.
13:08
Marko Susi: Nõus. Üleüldse tundub praegu, et Tammeka on sel hooajal välismängijate osas head valikud teinud. Samas 36 minutiga mingeid põhjapanevaid järeldusi veel teha ei maksa.
13:08
Marko Susi: Miil sai 37. minutil Hoiatus  kaardi.
13:10
Marko Susi: Tammeka on viimased minutid hoidnud initsiatiivi enda käes.
13:10
Külastaja nonoh kommentaar
Jäi kahe silma vahele, mille eest miil kollase sai?
13:10
Marko Susi: Pean häbiga tunnistama, et ka mina ei märganud.
13:12
Marko Susi:  Kalevile 40. minutil kohtumise kolmas korner. Esimene oli ohtlik, teine mitte. Kolmas ... Toob endaga kaasa Purje Hoiatus  kaardi, sest mees võttis Visterilt peast kinni ja tiris ta murule.
13:12
Külastaja Neutraalne kommentaar
Miil takistas Kalevil audi sisseviset, selle eest ka kollane
13:12
Külastaja Tank kommentaar
Esimese 40 minuti põhjal võib küll Tammeka täiendustega rahul olla.
13:15
Marko Susi: Tammeka näitas 44. minutil taas teravust. Miil söötis Pedmansonile, kes jätkas kannaga Tanimowole. Briti kodakondne võttis suuna väravale ja lõi, aga virutas mitme meetri jagu mööda. Tammeka rünnakud on loogilised, aga pealelöögid pole seni õnnestunud.
13:16
Marko Susi: Klavan - Basher duelli kolmas vaatus lõppes sellega, et eestlane võttis ründaja maha ja sai 45. minutil Hoiatus kaardi.
13:17
Marko Susi: Veelma riputas karistuslöögi kasti, kust Basher jätkas peaga keskele, aga Forsman oli esimesena jaol.
13:17
Külastaja Kx kommentaar
Kalevil pingil väravavahti polegi?
13:17
Marko Susi: Jah, veidral kombel on Forsman koosseisu ainus puurilukk.
13:19
Marko Susi: Avapoolaeg Sportland Arenal on lõppenud. Kuigi seis on 0:0, võib rahumeeli öelda, et tegu on senise hooaja põnevaima poolajaga. Mõlemal meeskonnal on olnud võimalusi. Kalevi parim avanes seitsmendal minutil, kui Purje pääses Alandiga üks-ühele, aga ei lahendanud ära. Tammeka parim oli ehk Veelma üritus trahvikasti otsast.
13:19
Ei tea kas Forsman kaotas hooaja lõpus kolmandat kohta tähistades oma nokamütsi ära? See saab veel täna saatuslikuks
13:20
Külastaja M kommentaar
Sellise mänguga saab Kalev Euroopas paki
13:23
Külastaja graf1x kommentaar
kas poolajal küsida kiireid kommentaare tiimidelt pole plaanis see hooaeg? nagu ERRis kombeks.
13:23
Marko Susi: Uurin maad, aga praegu teadaolevalt sellist plaani pole.
13:23
Külastaja Tammeka kommentaar
Ei saagi täpselt aru kas Kalev roostes või Tammeka tugev aga igaljuhul Veelma-Pedmanson -Basher 5+, Mätase lahkumine oli meeskonna tugevdamine
13:25
Marko Susi: Lõbus vaheküsimus: kuidas teil Fantasys läheb? Ise mõtlesin, et olen ülikaval ja võtan A. M. Tamme asemel Promise Davidi. Tänaseni kahetsen. Õnneks on veel võimalik teha tasuta üleminekuid.
13:28
Epton tundub ka paljulubav, kollasega hetkel natuke hirmutav, üldpildis tundub hea diil. Laabus alguses vormist ära aga iga minutiga läheb kindlus paremaks.
13:32
Külastaja Juss kommentaar
Endal oli Tamm satsis. Kuniks enne tähtaega Davidi vastu välja vahetasin ... geniaalne lüke!
13:33
Marko Susi: Kiidan!
13:33
Kalev roostes? Tõesti keegi usub et saavad teist aastat järjest 3.koha? Sapovalovi ja Trawelly asemele väärilisi asendusi ei tulnud ja eelmisel aastal võib nimetada mingil määral ka jooksmiseks seda 3 kohta. Sellel aastal maksimaalselt 7 koht tulemas
13:33
Külastaja õuna endel kommentaar
see vaheaja muusika on ikka ilge asi
13:33
Laabus sai jah, ettevalmistuses ainult ühest mängust osa võtta, üks väike vigastus segas alates jaanuarist, nii et lootust on, et läheb vähe paremaks tal see mäng
13:33
Marko Susi: Teine poolaeg läks käima!
13:35
Marko Susi: @Tank, ära muretse, Forsman leidis oma nokatsi siiski üles. Ilma selleta oleks tõesti teisel poolajal veidi raske.
13:38
Marko Susi: Epton, kellel on avapoolajast kollane kaart all, võttis 50. minutil Purje maha ja sai teise kollase ning sellega koos Eemaldaminekaardi. Oi kui halb Tammeka vaatest.
13:39
No sorry. Juba esimene kollane eptonile oli lamp. Aga seee teine. Misasja?!?
13:40
Epton lööb palli ära ja saab teise kollase. Väga kõva värki ajavad need kohtunikud siin Eestis…
13:40
Marko Susi: Eelmine trahvilöök Kalevile tulu ei toonud, aga nüüd on neil uus kasutada, see otsajoone juurest. Kovaltšuk riputab palli värava ette, kust Kalvan suunab selle napilt üle värava.
13:40
Eptoni hirm oli põhjendatud :(
13:41
Marko Susi: Siiski sai peaga löögile Purje.
13:41
Marko Susi: Eptoni veast kahjuks head kordust ei näidatud, aga tagant vaadates tundus ka mulle, et võib-olla ei olnud see viga kollast kaarti väärt. Aga teatavasti kollast kaarti VAR ei kontrolli.
13:41
Marko Susi: Värav Purje viib Kalevi 54. minutil juhtima!
13:43
Marko Susi: Kolm on kohtu seadus. Kahel korral väravale lähedal olnud ründaja sai kastis palli, keeras Laabuse pealt maha ja paigutas palli täpselt vasakusse alanurka.
13:43
Marko Susi: Aga VAR kontrollib praegu suluseisu. Ja tundub, et oligi ... Ootame siiski ametliku otsuse ära.
13:44
Marko Susi: VÄRAV EI LOE, PURJE OLI SULUSEISUS.
13:45
Saab lõpuks VARi kiita ka, täna üldselt neid olukord hästi vaadatud. Ilma et suuri pause tehakse on vaadatud ja nüüd osati ka õigesti vaadata
13:51
Marko Susi: Hoiatus Hoiatus Hoiatus Pank tegi Basheri vastu vea ja jäi maas olnud nigeerlast ülbelt vaatama. See ajas Tammeka mehed närvi, mis omakorda ajas pahaseks Kalevi mehed. Vastasseis lõppes sellega, et Kalevi leerist said kollase Pank ja Mihhailov, Tammeka meestest sai Uggeri.
13:53
Marko Susi: Vahetus Vahetus Kalev teeb 64. minutil kaks vahetust. Platsile Jürisoo ja uus mees Soomest Suutari, välja Švedovski ja Mihhailov. Selgelt ründavamad vahetused, sest Švedovski on poolkaitsja, Suutari ründaja. Küllap langeb Purje pisut madalamale, soomlane läheb tippu.
13:54
Marko Susi: Värav SUUTARI EI VAJA PALJU AEGA, SOOMLANE VIIB KALEVI 66. MINUTIL JUHTIMA!
13:54
Marko Susi: Suutari lõikas Miili tagasisöödu vahelt ja lükkas palli esimese puutega Alandi kõrvalt võrku. Miililt totter eksimus.
13:55
Marko Susi: MIS TOIMUB?! TEEVÄLI VÕTAB MINUT HILJEM BASHERI ENDA KASTIS MAHA JA TAMMEKA TEENIB PENALTI!
13:57
Marko Susi: Värav BASHER LÖÖB PENALTI 70. MINUTIL KINDLALT PAREMALE, FORSMAN HÜPPAB TEISELE POOLE JA SEIS ON 1:1! Uskumatu jalgpallimäng.
13:59
Marko Susi: Hoiatus Tanimowo töötas tagasi ja võttis enda kasti juures palli ära. Seejärel võttis Sõtsugov ta murule, Kalevi mees sai kollase.
14:00
Marko Susi: Hoiatus Kollaseid kaarte lendab. Suutari võttis 72. minutil kontrasse suundunud Veelma maha ja sai hoiatuskaardi.
14:01
Marko Susi: Kuigi Tammeka on vähemuses, pole nad nõrkust eriti näidanud. Suur abi on Tanimowost, kes töötab kahe mehe eest.
14:05
Külastaja Mhh kommentaar
Pullid sellid Kalevil peavad maadlemisvõistlusi ja püherdavad maas hoolega naiss vanad.
14:06
Marko Susi: Vahetus Vahetus Kalev teeb 77. minutil kaks vahetust. Laur ja Smirnov sisse, Purje ja Kaljumäe välja. On selge, et pikka kasvu Laur, kes muidu on keskkaitsja, läheb ette väravat noolima, sest ta on õhus ütlemata ohtlik.
14:06
Marko Susi: Kalev on teinud neli vahetust, Tammeka seni ühtegi. Mängitud 79 minutit.
14:07
Marko Susi: Smirnov tsenderdas ja Laur võttis palli kohe karistusalas maha, aga pealelöögini ei jõutud. Tammekal saab olema tükk tegemist, et selle hiiglasega hakkama saada.
14:08
Marko Susi: Laur on klubi andmetel 204 sentimeetri pikkune - pole paha.
14:09
Marko Susi: Vahetus Tammeka teeb esimese vahetuse 80. minutil. Vister vasakkaitsest välja, ründaja Priit Peedo sisse. Tartlased lähevad formatsiooni 3-4-1-1 või 5-3-1 peale.
14:12
Marko Susi: Kalev on nüüd kruvi veidi peale keeranud, aga seni on Tammeka saanud hakkama.
14:12
Marko Susi: Tanimowo võtab 85. minutil Kovaltšuki maha ja saab Hoiatus kaardi.
14:13
Kuidas see basherile viga polnud?!?!
14:14
Marko Susi: Kalevil oli 86. minutil nurgalöök, aga Tammeka mehed puhastasid. Pool minutit hiljem teenisid nad teise korneri.
14:15
Marko Susi: Kovaltšuk tsenderdab, pall jääb värava ette lahtiseks ning Tammik klaarib selle järgmiseks korneriks.
14:16
Marko Susi: Ja Kalevile veel üks korner ...
14:16
Marko Susi: Tammeka mehed saadavad neljanda järjestikuse nurgalöögi kastis minema. Kalevi rünnak jätkub, aga lõpuks maandub pall Alandi süles.
14:17
Marko Susi: Vahetus Kalevi viimane vahetus. Kovaltšuk tuleb 89. minutil välja, tema asemele Talviste.
14:18
Marko Susi: Kalevi järjekordne rünnak lõppeb sellega, et Palutaja tsenderdus läheb pikaks ja üle otsajoone.
14:18
Marko Susi: Kohtumisele on lisatud kuus üleminutit.
14:20
Marko Susi: Kaks üleminutit on mängitud. Kalev pole seni midagi teinud.
14:21
Marko Susi: Palutaja andis 90+3. minutil palli karistusalasse, aga see oli Alandi jagu.
14:22
Marko Susi: Palutaja andis minut hiljem veel ühe tsenderduse, aga see põrkas Suutarist Alandile sülle.
14:23
Marko Susi: Tammeka teenib 90+5. minutil nurgalöögi. Basher hoidis palli pikalt nurgalipu juures ning lõi selle seejärel Sõtšugovi põrkest välja. Aga väravat ei otsita - korner mängiti lühidalt lahti, venitati aega ja teeniti siis veel üks nurgalöök. Ja veel üks.
14:25
Marko Susi: Tanimowo on loom! Mees hoidis mitme Kalevi mehe vahel keskväljal palli ning kui lõpuks sai Kalev palli tagasi, läks inglane jõuliselt Jürisoole sisse ja torkas palli küljeauti.
14:25
Marko Susi: Vahetus Tammeka vahetab 90+7. minutil. Pedmanson välja, Laaneots sisse.
14:25
Marko Susi: Klavan annab pika palli ette, aga see maandub Alandi süles. JA SELLEGA ON MÄNG LÕPPENUD.