Laupäev, 9. märts 2024
12:05
Siim Pulst: Tere päevast! Premium liiga teine voor saab avalöögi Tartus, kus Tammeka ja Vaprus palli 25 minuti pärast veerema panevad. Näib - ptui-ptui-ptui - et eelmisel nädalavahetusel Soccernetti kummitanud serveriprobleemid on ajalugu ja nüüd saame mängudel silma peal hoida ka tekstipõhiste LIVE-ülekannetega.
12:06
Siim Pulst: Kui Tammeka algkoosseis vastab täpselt eelvaates ennustatule, siis Vaprus tervitab kaitseliinis tagasi kahte olulist lüli: hooaja avamängu vahele jätnud Uku Kõrre ja Martin Käos naasevad väljakule, Ranet Ristikivi ja Joonas Sild langevad pingile.
12:08
Siim Pulst: Tegelikult võime ka Tammeka algkoosseisus rääkida ühest pisikesest ootamatusest, sest graafilises asetuses on Herman Pedmanson joonistatud ründaja alla ja Dominic Laaneots alustab sügavamal keskväljal. Varasematel hooaegadel nähtu põhjal võinuks eeldada, et nad paiknevad vastupidi.
12:10
Siim Pulst: Aga Pedmanson mängis Ahmed Basheri all ka avavoorus Kalevi vastu ning Tammeka esitus oli seal tervikuna muljetavaldav, nii et nähtavasti jätkab 18-aastane tulevikulootus ründavamas rollis ka edaspidi.
12:10
Külastaja 11 kommentaar
Panin just Ristikivi alg11, käos pidavat vigastatud olema 😀
12:10
Siim Pulst: Martin Käos oli mängueelse info järgi küsimärgi all, nagu ka Uku Kõrre, aga mõlemad mehed on tänaseks üles putitatud.
12:15
Kes siis sinu arvates favoriit on Siim?
12:15
Prins krt pead vigastatuid hoidma veel 😀
12:16
Siim Pulst: Täiesti 50/50 mäng minu meelest. Soccerneti ennustusmängus paningi viigi peale. Kihlveokontorite silmis on aga Tammeka kerge favoriit, olgugi et eelmisel aastal ei võitnud nad neljast omavahelisest mängust mitte ühtegi.
12:18
Huvitav jah, et 1 vooru pealt juba Tammekat favoriidiks peetakse
12:21
Siim Pulst: Eks see avaldab mõju, et Tammeka on ajalooliselt tavaliselt tugevam meeskond olnud. Isegi eelmisel aastal hinnati Vaprust favoriidiks ainult viimase omavahelise mängu eel - nii selgub, kui eelmise hooaja eelvaadetes koefitsientidele peale vaadata.
12:26
Okei, siis hea võimalus pärnu võidu peale panustada 🙂
12:27
Siim Pulst:  Ilm Tartus on hall, aga tuulevaikne ja temperatuur on tõusnud nulli peale. Loodetavasti ei ole väljak kuskilt jäätunud, sest viimastel päevadel on kraadid olnud pigem miinuses kui plussis.
12:32
Siim Pulst: Vaprus pani palli mängu!
12:35
Siim Pulst: Penalti Tammekale!
12:36
Siim Pulst: Eemaldamine Ja Kõrre minema!
12:36
Siim Pulst: Tanimowo tsenderdas, Basher jätkas peaga ja Pedmanson oli Nõmmega vastamisi pääsenud, kui Kõrre ta seljatagant maha lükkas. Pallimängimise üritust ei olnud, nii et punane kaart on ainuvõimalik otsus, kui viga juba määrati.
12:38
Siim Pulst: Värav  Basher realiseeris! Nõmm hüppas õigele poole, aga pall lendas püüdmatult ristnurka. 7. minutil 1:0!
12:40
Siim Pulst: Pedmanson saab penalti teenimise eest fantasy-mängus ka söödupunktid kirja.
12:41
Siim Pulst:  Kolm järjestikust löögiüritust Tammeka nurgalöögi järel, aga ükski löök ei jõudnud värava peale.
12:41
Külastaja Kindlasti mitte… kommentaar
… ei olnud see punane. Viga, pennal ja kollane. Kohtunike tipptase once a again
12:42
Siim Pulst:  Kui pallimängimise üritust ei ole, siis on ilmse väravavõimaluse rikkumine veaga punase kaardi vääriline.
12:44
No kuidas seal ei ole punast? mees 1vs1 väravavahiga ja kätega mees tõmbab viimase kaitsjana maha. 101% punane. @kindlasti mitte
12:46
Siim Pulst: Basher lõi teise palli Vapruse võrku, aga seekord olid Tammeka mehed kiirrünnakul suluseisus.
12:46
Külastaja kindlasti punane kommentaar
palli mängida ei ürita, lihtsalt lükkab pikali, üks ühele... Fännide jalgpalli mõistmise tipptase once again
12:46
Külastaja Lgp Pulst kommentaar
No ei ole nii. Üli üli pehme viga ja siis väänab punase? By the book ilmselt küll, aga jalgpall seda punast ei aksepti. Aga sa lase edasi omas tarkuses
12:46
Külastaja Poiss kommentaar
Jepp, see on punane
12:47
Oleks seal olnud palli mängimise üritust, siis oleks mõeldav kollane
12:47
Siim Pulst:  Tammeka ründab ja ründab, teine värav on õhus ja Vaprusel praegu raske.
12:51
Siim Pulst: Tammeka teenis 18. minutil juba oma kolmanda nurgalöögi. Sellele järgnes aga hoopis Vapruse vasturünnak, mille lõpetuseks kukkus Välja tartlaste kastis, kuid kohtunik Tammiku õlamüksu penaltivääriliseks ei hinnanud.
12:54
Siim Pulst: Veerandtunnise mängu järel Tammeka surve rahunes ja sealt alates on Vaprus ehk isegi rohkem palli vallanud. Midagi ohtlikku sellega peale hakata pole aga suudetud.
12:55
Siim Pulst: Tammeka kiirrünnakud on tunnetuslikult palju ohtlikumad, aga ikka ja jälle luhtuvad need nappide suluseisude tõttu.
12:56
Siim Pulst: Hoiatus  Laaneots tegi 24. minutil valesöödu ja võttis seejärel Kapperi maha.
13:00
Külastaja Jah kommentaar
Kui rääkida punasest, siis ilmselge punane. Tuleb meelde kuidas Paide kaitsjad üleeelmine hooaeg punaseid sarnaselt võtsid... Tundus ebaõiglane aga siiski õige
13:03
Külastaja simas kommentaar
Noice. Viga oli, mitte midagi räiget, aga selge rünnaku pidurdamine viimase mehena, max kollane, arvestades mängufaasi. Päris lootusandvast vingest mängust tehti jälle prügimäng.
13:03
Siim Pulst:

Fotod: Liisi Troska / jalgpall.ee
13:04
Siim Pulst:  Mathias Villota proovis 32. minutil kasti tagant peale lüüa, aga Uggeri blokeeris. Vapruse esimene löögiüritus täna.
13:08
Mees, su tekstis ju vasturääkivus! @simas "VIGA OLI,...., AGA SELGE RÜNNAKU PIDURDAMINE VIIMASE MEHENA, ???max kollane????,...." Saad aru, viimase mehe viga võrdub punane..... Penaltikastis teine teema ja seal vaadatakse, kas mängiti palli või mitte, et mitte topelt karistada. Kahjuks pärnakas ei mänginud palli, seega... VIIMANE MEES, PALLI EI MÄNGINUD, SELGE 1vs1 OLUKORRA ÄRA VÕTMINE = PUNANE
13:09
Külastaja to simas kommentaar
Huvitav arusaam reeglitest 😀 Kuskil pole kirjas, et ilmse väravavõimaluse peatamisel peaks arvesse võtma mängufaasi või vea pehmust. Palli mängimise üritust polnud ja see teebki sellest punase kaardi. That’s it
13:09
Siim Pulst:  Ott Nõmm pillas näiliselt lihtsa palli ja järgnes ärev olukord Vapruse värava ees, aga lõpuks määrati ka suluseis, nii et Kristjan Kase väravajoone-päästmine ei omanudki tähtsust.
13:11
Siim Pulst: Hoiatus Basher kasutas vastaste kastis Mathias Villotaga maadeldes liiga julgelt oma käsi.
13:13
Siim Pulst: Basher möllab taas vastaste kastis, murdes kollasärkide vahelt küll läbi, aga tabades taas lahtise käega Aloet näopiirkonda. Viga anti, aga teist kollast mitte.
13:13
Siim Pulst: Hoiatus  Kauber teenis hoopis suuvärgi eest kaardi.
13:17
Külastaja Ok kommentaar
Pärnu mehed võiks rohkem kollaseid saada näitlemise eest. Välja Tammeka kastis kukkus kollase näitlemise vääriliselt. Need näopiirkonna käemomendid olid ka suht kaheldavad. Ja nüüd pluss see keskvälja moment, kus mitte millestki hakkas püherdama maas. Kaua võib sellist asja vaadata? Vanemuises või Uues Teatris kindlasti mõned vabatahtliku suverollid tulekul, kuhu Pärnu mehed saavad kandideerida.
13:17
Siim Pulst: 3 lisaminutit.
13:22
Siim Pulst: Poolaeg läbi, 1:0! Mäng sai Tammeka vaatenurgast ideaalse alguse ning pärast juhtväravat ja Uku Kõrre eemaldamist jätkus heitlus nende tugeva surve all. Pärast veerandtunni täitumist sai Vaprus asjad paremini kontrolli alla, aga ühtegi väravavõimalust nad tekitada ei suutnud. Ohtrad suluseisud nullisid ka enamiku Tammeka šanssidest.

Näis, kas Vaprusel on teisel poolajal sisu, et korrata Tammeka avavooru tempu mängust Tallinna Kalevi vastu, kus nad arvulises vähemuses punkti päästsid.
13:25
Jep, vasturääkivus on, vastu ei vaidle. Panen rohkem inimliku tunnetuse poole pealt, kusjuures ise tartlane. Ses suhtes, lõpuks oleks kõige toredam, kui oleks tasavägine võituslik mäng, mis on mõlemale arengu poolest kasulikum. See raamatust 100% tõlgendamine, on juba ammu lappes. Mida oleks Collina omal ajal sellises olukorras teinud? Samamoodi, vaevalt küll.
13:28
Siim Pulst: "Raamatust tõlgendamine" käib ikka selle kohta, kui reeglitest mingi tavatu tõlgendus välja imetakse. Antud juhul aga ei ole siin minu meelest küll midagi tõlgendada, olukord on ilmselge.
13:29
Siim Pulst:
Nagu näha oli, jõudis Uku Kõrre poolaja lõpuks riietusruumist juba oma fännide sekka.
13:30
@simas Tegemist ei ole treeningmänguga, et peaks mõlema meeskonna arengule kasulik olema.
13:31
See inimlik tunnetus kehtib sul nii kaua, kui sulle otsus ei meeldi ning reeglid nõuavad justkui sinu soovitud otsust. Ja siis kohtunik ütleb ,et ma tunnetuse pealt panin kollase, et ei tahtnud mängu rikkuda. Siis oleksid rahul?
13:35
Siim Pulst:  Teine poolaeg!
13:36
Siim Pulst:  Avapoolajal kuumaks köetud närvid lahvatasid kohe teise poolaja avaminutil uuesti. Kapper tegi seljatagant Tammikule vea ning järgnes paras rüselus.
13:38
Siim Pulst:  Vahetus Vahetus Tammeka vahetas poolajal kaartide mängijad välja: Õunpuu ja Peedo tulid sisse, Basher ja Laaneots läksid puhkama.
13:42
Siim Pulst:  Arvulisele ülekaalule kohaselt on Tammeka ka teise poolaja alguses domineerivamaks pooleks. Uuel ründepaaril veel ühtegi võimalust siiski avanenud pole.
13:42
Külastaja rallikas kommentaar
Tammeka väldib Vapruse poolt kalastatud teisi kollaseid selle poolaja vahetusega
13:43
Siim Pulst: Hoiatus  54. minutil tegi Pedmanson keskväljal Kapperile haiget.
13:44
Külastaja Tammeka kommentaar
Pedmansoni sööt Peedole aga .... uskumatu.
13:44
Siim Pulst:  Mulle tundus, et Käos sai seal viimasel hetkel varba vahele. Peedo ise apelleeris ka sellele, aga kohtunik ei nõustunud.
13:45
Siim Pulst:  Vaprusel avanes ka üks löögivõimalus, aga Mathias Villota ei ulatunud karistuslöögi järel siiski pealöögini.
13:48
Siim Pulst:  Tanimowo leidis kiirrünnakul löögivõimaluse ja vajutas kohe peale, kuid Nõmm püüdis siiski probleemideta.
13:51
Siim Pulst: 60. minutil oli Tanimowo jõudmas veel parema võimaluseni, aga Nõmm tõrjus ka seekord ning tagantjärele määrati ka suluseis. Tammeka on nende suluseisudega täna ikka väga hädas.
13:55
Siim Pulst: Hoiatus  Pedmanson oli Vapruse ülesehitusfaasis palli vahelt röövimas, enne kui Välja talle vea tegi ja 65. minutil kaardi teenis. Ohtlik karistuslöögi koht.
13:56
Siim Pulst:  Veelma läks sealt otse löögile, aga kuigi pall võttis väljakult ka põrke, ei kujutanud see Nõmme jaoks tõsist ohtu.
13:58
Siim Pulst: Vahetus  Pedmanson puhkama, Lehter sisse. 69. minutil.
14:00
Siim Pulst:  Veelma murdis kiirrünnakul Lehteri söödu järel kasti ja lõi peale, aga saatis palli lubavast kohast üle värava.
14:02
Siim Pulst:  Verise kulmuga Kapperi tohterdamise ajal peab Vaprus üheksa mehega läbi ajama.
14:02
Siim Pulst: Vahetus Vapruse esimene: Joonas Sild sisse, Enrico Veensalu välja. 72. minutil.
14:04
Siim Pulst: Uggeri lõikas 73. minutil söödu vahelt, tormas trahvikasti paremast küljest värava suunas ja saatis palli tagumise posti suunas, aga Nõmm vastas jalatõrjega.
14:05
Siim Pulst: Hoiatus  75. minutil niitis Õunpuu keskväljal seljatagant Mathias Villota.
14:06
Siim Pulst: Hoiatus  76. minutil Kallase nimi samuti kohtuniku märkmikku.
14:07
Väga julged vahetused Pähnalt, Laaneots tundus roosaka kollasega, Basheri ümber joosti punase värvipotiga ja ka hagijas Pedmanson vahetus näitab usku pingi suunas, ei ole vaja punastega riskida (Y).
14:08
Siim Pulst:  Välja võttis Õunpuu vastu ohtlikust kohast karistuslöögi välja. Ise palli taga.
14:09
Siim Pulst: Kask pääses 79. minutil Välja karistuslöögi järel peaga löögile, aga saatis viielt meetrilt palli otse Alandi suunas. Vapruse esimene tõsiseltvõetav väravavõimalus täna.
14:11
Siim Pulst: Veelma pääses 81. minutil trahvikasti vasakust küljest löögile. Nõmm püüdis.
14:11
Siim Pulst: Hoiatus  Veelma sai samuti nime kirja. 81. minutil.
14:13
Siim Pulst: Kell 14.30 algavate mängude koosseisud:

Kuressaare: Magnus Karofeld, Ralf-Sander Suvinõmm, Gleb Pevtsov, Karl Orren, Oliver Rass, Pavel Dõmov, Artjom Jermatšenko, Aleksander Iljin, Karl Rudolf Õigus, Joonas Soomre, Mattias Männilaan.
Varus: Rihard Meesti, Kaur Kivila, Joosep Kobin, Kristofer Robin Grün, Anton Volossatov, Siim Aer, Joonas Vahermägi, Rasmus Saar, Andero Kivi.

Levadia: Karl Andre Vallner, Edgar Tur, Rasmus Peetson, Bourama Fomba, Michael Schjönning-Larsen, Mihkel Ainsalu, Til Mavretic, Richie Ephraim Musaba, Joao Pedro, Ioan Yakovlev, Felipe Felicio.
Varus: Oliver Ani, Mark Oliver Roosnupp, Robert Kirss, Alexandre Lopes Gomes, Ahmad Abdullahi Gero, Frank Liivak, Ken Kallaste, Nikita Vassiljev, Maksimilian Skvortsov.

Kalju: Henri Perk, Danõl Maštšenko, Yohan Mannone, Maksim Podholjuzin, Aleksandr Nikolajev, Rommi Siht, Nikita Komissarov, Alex Matthias Tamm, Nikita Tarassenkov, Pavel Marin, Promise David.
Varus: Maksim Pavlov, Alex Boronilštšikov, Koki Hayashi, Nikita Ivanov, Mihhail Orlov, Alfred Jüriöö, Roko Vukušic, Reginald, Stanislav Agaptšev.

Trans: Aleksei Matrossov,  Leonardo Gabriel Rolon, Šalva Burjanadze, Kelsey Uchenna Egwu, Artjom Škinjov, German Šlein, Deniss Poljakov, Zakaria Beglarišvili, Aleksandr Jegorov, Pierre Landry Kabore, Taaniel Usta.
Varus: Aleksandr Kraizmer, Valeri Šantenkov, Aleksandr Ivanjušin, Vaja Nemsadze, Bi Sehi Elysee Irie, Jegor Žuravljov, Viktor Kudriašov.

14:13
Siim Pulst:  Tanimowo lõi 83. minutil kastijoonelt peale - meeter alumisest nurgast mööda.
14:14
Siim Pulst: Vaprus on sunnitud ründama ja see jätab Tammekale pidevalt ruumi kiirrünnakuteks.
14:14
Siim Pulst:  Veelma löögiüritus lendas nüüd Magnus Villota rikošeti kaudu Nõmme kinnaste vahele.
14:16
Siim Pulst:  Tanimowol 86. minutil veel üks löögikoht 15 meetri pealt, aga seekord saatis ta palli meetri jagu üle lati.
14:17
Siim Pulst: Vahetus  87. minutil Ronaldo Tiismaa Kevin Kauberi asemele.
14:18
Siim Pulst: Hoiatus  Lehter jutustab endale ka 88. minutil kaardi.
14:20
Siim Pulst:  4 lisaminutit armuaega Vaprusele.
14:21
Ei no jah, ega midagi, paneme siis samas vaimus edasi. Hästi põnev on, kui peale igat kuradima mängu on teemaks kohtunikud, meie Premium liiga Nokia.
14:24
Siim Pulst: Kõik! Tammeka tugev hooaja algus jätkub nelja punkti peal ja vähemalt mõneks tunniks isegi liidrikohal. Vaprus jätkab aga kahe vooru järel ainsagi värava ja punktita.
14:25
Siim Pulst: Esimeste mängude põhjal meenutab Tammeka jätnud oma kompromissitu võitlusega mingil määral isegi eelmise aasta Vaprust. Aga muidugi on hooaeg alles marunoor ning pärnakatel on veel nii mõndagi öelda.
14:25
See mäng ei ole mitte midagi kohtunikule ette heita.
14:26
Siim Pulst:  Aitäh jälgimast ja aeg on end peagi juba järgmiste mängude lainele seada.