Kolmapäev, 13. märts 2024
21:20
Laura Jaansen:  Tere õhtust! Üsna pea on aeg selgitada välja need viimased õnnelikud, kes jätkavad reisi Meistrite liiga karika suunas. Viimastena on 1/8-finaalis võistlustules Atletico Madrid ja Milano Inter ning Dortmundi Borussia ja PSV.
21:25
Laura Jaansen:  Ja ühtlasi saab varem tulnud küsimusele vastata, et jah, on! Viimati oli Antoine Griezmann mängus 20. veebruaril, kusjuures ka Interi vastu. Siis väänas ta pahasti hüppeliigest ning oli sunnitud pidama vigastuspausi.
21:26
21:26
21:26
Külastaja mm kommentaar
Ennustan, et Atletico-Inter jääb 1:0 ja penaltitega Inter edasi, BVB võidab kindlalt 3:0 PSV ja kokkuvõttes 3:1 edasi. Laura, mis sa pakud.
21:29
Laura Jaansen:  Esimeses paaris kaldun üsna selgelt Interi poole. Näiteks 2:0. Teises paaris jah, Dortmund on soosik - eriti veel kodus. Julgeks ka isegi kolmekat pakkuda.
21:30
Laura Jaansen:  Olgu see ka üle käidud, et Inter alistas esimeses mängus Atletico 1:0. Dortmund ja PSV tegid 1:1 viigi.
21:51
Laura Jaansen:  Mängudeni on jäänud 10 minutit!
21:55
Laura Jaansen:  Meeskonnad on tunnelites valmis, üsna pea sammuvad nad väljakule.
22:01
Laura Jaansen:  Avaviled on kõlanud!
22:02
Laura Jaansen: Atletico käis esimest korda Interi kastis ära, aga seal löögile ei jõutud.
22:03
Laura Jaansen:  Ja teises mängus sai Maatsen 2. minutil korralikult löögile! Tõrjest nurgalöök.
22:03
Laura Jaansen: Ehk mõlemad kodumeeskonnad alustanud väga tempokalt.
22:04
Laura Jaansen: Värav  JADON SANCHO VIIB DORTMUNDI 4. MINUTIL JUHTIMA!
22:05
Laura Jaansen:  PSV ei saanud kastis ja kasti taga oma asjadega üldse hakkama. Siis leidsin kodused söödu kasti taha Sanchole, kes tegi puute ja lõi palli madalalt posti kõrvale.
22:06
Laura Jaansen:  Teises mängus sai Lino terava nurga alt löögile, Sommer tõrjus.
22:08
Laura Jaansen:  Füllkrug sai PSV kastis vist väikse kõksu jalga. Eks jah midagi seal oli, aga penaltiks ainest pole.
22:11
Laura Jaansen:  Hermoso on Atletico ridades kaks korda oma pikka auti saanud näidata. Otseselt hästi löögile pole sellest saadud, aga segadus on Interi kastis küll.
22:12
Laura Jaansen:  Füllkrug sai paremalt tulnud söödust löögile, aga ei tabanud vasaku jalaga palli hästi ning see veeres ilma kõrvalise abita väravast mööda.
22:14
Laura Jaansen:  Dumfries sai 13. minutil kaks korda järjest korralikult löögile! Esimesele jõudis pika jooksu pealt, lõi terava nurga alt peale ja Oblak tõrjus palli tagasi platsile. Dumfries lajatas siis uuesti ja Oblak korraks pudistas, kuid võttis end siis kokku.
22:15
Laura Jaansen:  Uhh! Moratalt terav pall Interi värava alt läbi, aga mitte keegi ei jõudnud sinna!
22:16
Laura Jaansen: 15+ minutit mängitud mõlemas mängus.
22:18
Laura Jaansen:  Oi! Brandt lõi 16. minutil terava nurga alt peale, Benitez tõrjus palli päris värava ette ja sinna lidus Malen, kes tulistas ühega! Aga väravavahile pihta.
22:21
Külastaja Metsaline kommentaar
Tere Laura ja teised jalkasõbrad. Edasipääsu mõttes on panus tehtud Atletico 1:0 võidab mängu ja lisaajal lööb veel ühe nong pääseb edasi (seda mitte eelkõige sellepärast et ma usuks seda vaid konfi tõttu) kuid arvan et asi otsustatakse ära normaalajal ja 2:0 Atleticole. Teiseks oleks küsimus et mul praegu veel on viaplay ja ootan seda millal nad ise vahetavad ära Go3 vastu mis peaks juhtuma siis järgmine nädal aga jutud olnud kahetised. Küsimus oleks selline et kas peab siis vüi ei pea ostma Go3 tavapaketti kui tahad vaadata sealt sporti?
22:21
Laura Jaansen:  Oleme omadega jõudnud 20+ minutitesse. Jätkuvalt Dortmund 1:0 peal, teises mängus skoor avamata, mõlemal olnud arvestatavaid variante.
22:23
Laura Jaansen:  Atleticol ja Interil lühikese aja sees head tulekud, aga viimane sööt pole hästi läbi läinud.
22:24
Laura Jaansen:  Atletico ja Interi mängus pallivaldamine jagunenud praegu 42/58.
22:24
Laura Jaansen:  Teises mängus Dortmundil ja PSV-l 68/32.
22:27
Laura Jaansen:  27. minuti alguses sai Malen taas terava nurga alt proovida, aga lõpuks taandus asi sentimeetritele. Otsis tagumist posti.
22:29
Laura Jaansen: Dest proovis korraks PSV poolelt täpsust, aga pall vihises väga selgelt üle värava. PSV ikka naljalt rünnakule ei pääse.
22:29
Laura Jaansen:  29. minutil Atleticol supervõimalus! Vasakult äärelt tuli pall kasti ja Morata lõi peaga, otsis alumist nurka, aga Sommer oli kohal!
22:30
Laura, mis su lemmikmeeskond on? Eestis ja välismaal?
22:30
Laura Jaansen:  Ütleks nii, et ma mingil põhjusel hindan kõrgelt Saksamaa meeskondi.
22:31
Laura Jaansen:  30. minuti juures statistikat: Atleticol olnud 23 rünnakut, Interil vaid 7.
22:32
Tsau Laura, kelle poolt oled tänastes mängudes :)
22:32
Laura Jaansen:  Täna ma pean tugevamateks poolteks Dortmundi ja Interit. Viimase puhul küll pisut kratsin nüüd pead ...
22:33
Laura Jaansen: Värav  33. MINUTIL INTER!
22:34
Laura Jaansen:  Inter kombineeris vasakul tiival, leiti sööt Barellale, kes paigutas kastis palli täpselt Dimarco jalale. Lihtne!
22:36
Laura Jaansen:  Värav 35. MINUTIL VASTAB GRIEZMANN! ATLETICO JA INTERI VAHEL 1:1!
22:36
Laura Jaansen:  Uhh, Griezmannile tuli selline otsesööt Interi mängijate vahelt päris värava alla ja sealt tuli lihtsalt ära lüüa!
22:38
Laura Jaansen: Griezmann lõi oma kuuenda värava Meistrite liigas, on nüüd samal pulgal Erling Haalandi, Harry Kane'i ja Kylian Mbappega.
22:39
22:41
Laura Jaansen: Hoiatus  41. minutil sai Hermoso hoiatada, jäi olukorda hiljaks.
22:43
Laura Jaansen: 43. minutil sai Griezmann kastis palli jalale, hakkas seal mehi ette võtma, aga kuidagi ei saanud tugevalt löögile, pall jäi pehmeks ja Interi mehed jõudsid vahele.
22:46
Laura Jaansen:  Atletico ja Inter mängivad lisaks ühe minuti. See on hakanud jooksma.
22:46
Laura Jaansen:  Dortmund ja PSV lõpetasid ning läksid pausile.
22:47
Laura Jaansen:  Nüüd said Atletico ja Inter puhkama.
22:55
Laura Jaansen: Mida kokkuvõtteks öelda?

Atletico ja Interi mängus olid entusiastlikumad kahtlemata kodused, kes tegid kokku 33 rünnakut itaallaste kümne vastu. Pealelööke tuli 7:4, väravale 4:3. Seis 1:1 on justkui aus samas ka. Kindlasti muidugi jääb Morata taga kiruma 29. minuti võimalust, kus ta pääses peaga löögile, aga pall läks õige pisut liiga keskele ja Sommer jõudis jaole.

Dortmundi ja PSV mängus oli kogu lust ja rõõm esimeste käes. Rünnakuid oli 28 vs. 21, lööke 9:5 (raami 4:2). Muidugi, PSV suudab kübarast jänest välja tõmmata küll, aga ikkagi panustaks, et Dortmundilt tuleb lisa.
23:01
Laura Jaansen:  Meeskonnad on vaikselt väljakule naasmas.
23:03
Laura Jaansen:  Mängud läksid taas käima!
23:04
Laura Jaansen: Vahetus  PSV vahetas Tili välja ja tõi Lozano.
23:07
Laura Jaansen:  Dortmund ja PSV kollitasid üksteist teise poolaja alguses. Kõigepealt nõudis Malen korraliku tõrje Benitezilt, siis proovis de Jong, kui hästi on Kobel valmis. Saab öelda, et väravavahid jäid peale!
23:09
Laura Jaansen:  Dest oli 51. minutil kahes episoodis päris särtsakas. Proovis vastaseid ette võtta, osalt õnnestus, osalt mitte, aga selline ambitsioonikus on meeldiv. Mees tahab!
23:10
Laura Jaansen:  Griezmannilt 52. minutil korralik löök raami, sai penaltipunkti tagant uhkes üksinduses ühe puutega löögile, aga Sommerit nende asjadega üle ei mängi.
23:14
Laura Jaansen:  PSV teisel poolajal selgelt elavnenud. Nüüd teeniti Teze tugevast pommlöögist ja Kobeli tõrjest nurgalöök. See mängiti lahti, tuli keeruline tsenderdus kasti ja jälle oli vaja Kobeli abi.
23:16
Laura Jaansen: Vahetus  58. minutil Brandti asemele Nmecha. Ehk nii Dortmund kui PSV teinud ühe vahetuse. Teises mängus jätkavad samad mehed, kes ka alustasid.
23:18
Laura Jaansen:  60. minutil sai Atletico paremalt äärelt palli kasti, Llorente saatjaks. Võimalikke saajaid kaks - Morata ja Griezmann. Esimene neist võttis otsuse õnne proovida, aga ühe puutega pandud üritus läks metsa.
23:20
Laura Jaansen:  Mõlemas kohtumises enam-vähem pool tunnikest minna. Praeguse seisuga läheksid edasi Inter ja Dortmund.
23:23
Laura Jaansen:  64. minutil lasi Malen mõnusa palli Füllkrugile kasti, Saksamaa koondise ründajal oli aega, et midagi korralikku korda saata, aga lõi peaga sellise palli, mida Benitez väikeste raskustega tõrjus. Aga tõrjus!
23:26
Laura Jaansen: 68. minutil pääses paremalt äärelt kasti sisenenud Bakayoko teravat purakat, aga Hummels jõudis blokki ja siis oli Kobel juba korjamas.
23:27
Laura Jaansen: Nüüd on ka numbrid sellised, et PSV-l on olnud mõni rünnak rohkem kui Dortmundil, pealelööke 10 vastase 12 vastu.
23:27
Laura Jaansen:  Vahetus 70. minutil Maleni asemel Adeyemi.
23:29
Laura Jaansen: Bakayoko otsis! PSV tahab ikka niii-nii väga. Varsti oleks aus küll, kui nad saaksid ka värava kätte.
23:29
Laura Jaansen: Vahetus Vahetus  71. minutil De Paul ja Lino välja, Correa ja Riquelme mängu.
23:30
Laura Jaansen: Vahetus  Ja minutike(sed) hiljem Dumfries ja Bastoni välja, Darmian ja Acerbi sisse.
23:31
Laura Jaansen:  Sancho tõmbas tagareie ära, Reus peaks kohe asemele tulema.
23:33
Laura Jaansen: Vahetus  75. minutisse jäi see vangerdus - Sancho asemele legend Reus!
23:34
Laura Jaansen:  Jumaluke!!!! 76. minutil vedas Lautaro Martinez omad nii ilusti rünnakule, leidis siis kaitsjate vahelt ideaalse söödu Thuramile, kes lajatas palli täiest südamest ikka üle värava!
23:34
Laura Jaansen: Värav  77. minutil Füllkrug!
23:35
Laura Jaansen: Reusilt ideaalne karistuslöök kasti, kukkus täpselt meestesumma ette ja Füllkrug sai ühe puutega madalalt lüüa. Väga-väga hea tsenderdus ja imeline tabamine.
23:36
Laura Jaansen:  Ai-ai! Jooned on tõmmatud ja Füllkrug oli suluseisus! Dortmund jätkab 1:0 peal.
23:37
Laura Jaansen:  Vahetus 79. minutil Molina ja Morata asemele Barrios ja Depay.
23:38
Laura Jaansen:  Oeh, ja see Füllkrugi suluseis ... Me räägime põhimõtteliselt justkui millimeetritest. Aga reeglid on reeglid.
23:39
Laura Jaansen:  81. minutil on Depay värava ees täiesti sõlmes, peaaegu suutis end värava peale keerata, aga käis siis kummuli ja ei suutnud löögile jõuda. Nii lähedal!
23:39
Laura Jaansen:  Ja sinna otsa Interi kontrarünnak, kus Barella pääses jooksma, aga lõi palli täpselt Oblakile käte vahele. Hakkab looma!
23:40
Laura Jaansen:  Vahetus 82. minutil Veermani asemele Pepi.
23:42
Laura Jaansen:  Vahetus Vahetus Barella ja Dimarco puhkama, Frattesi ja Bisseck rügama.
23:42
Interile õnneks sobib see seis
23:43
Laura Jaansen: 85. minutil ragiseb Interi post!!
23:44
Laura Jaansen: Värav  Ja selle peale, too ragistaja Depay lööb äraaaa!
23:45
Laura Jaansen:  Kokelt supersööt kaitsjate vahele ja DEPAY KEERAB KAITSJAST NIII ILUSTI MAHA JA TUGEV LÖÖK VÄRAVASSE! Kahe mängu kokkuvõttes 2:2!
23:47
Laura Jaansen: Hoiatus  Süle tegi Lozano vastu vea. Karistuslöök vasakult äärelt, Dortmund sai korralikult kaitstud.
23:47
Laura Jaansen: 89. minutil täielik segadus Interi kastis! Sommer hüppas väravast välja, ent pall jäi kasti lahtiseks! Atletico surub!
23:48
Laura Jaansen: Hoiatus Hoiatus  Mõlemas mängus patustajad. Koke ja Nmecha astusid reeglitest pisut üle.
23:48
Laura Jaansen:  Atletico ja Interi mängus kolm minutit juurde. Dortmund ja PSV madistavad veel viis minutit.
23:49
Laura Jaansen:  Ehk esimeses paaris ootab meid hetkeseisuga lisaaeg!
23:50
Külastaja Q kommentaar
Simeone võib julgelt seal ka poolenisti platsil olla. Eestis oleks ilmselt juba punane antud :))
23:52
Laura Jaansen: OII! Griezmann pani 3. üleminutil värava ette palli, et sõber löö ära, aga Riquelme paneb palli raketina taevasse!
23:52
Laura Jaansen:  Atleticot ja Interit ootab lisaaeg!
23:52
Laura Jaansen:  Värav 90+5. MARCO REEUS!
23:54
Laura Jaansen:  Kobelilt pikk pall ette, Füllkrug võitis duelli ja pikendas palli Reusile. Kaitsja Babadi oli justkui mehega kontaktis, aga libastus ja Reus sai siis värava poole liduda ning mänguvahendi võrku saata.
23:55
Laura Jaansen:  Dortmundile 2:0 võit! Kahe mängu kokkuvõttes 3:1. Mäng on lõppenud!
23:55
Kes iganes atletico vs inter paarist edasi saab, siis igatahes tulevad väga suured mängud veerandfinaalides. Kõik suured suured nimed ainult seal
23:57
Laura Jaansen:  Lisaaeg on läinud käima!
00:00
Laura Jaansen:  94. minutil saadetakse Thuramile mõnus pall peanupule, mees proovib, aga raamidest üle.
00:03
Laura Jaansen: 96. minutil MEMPHIS DEPAY! Aga vastas on YANN SOMMER!
00:03
Laura Jaansen:  Riquelme leidis vasakult äärelt hea söödu kasti, Depay oli täpselt olemas, aga lõi palli Sommerile keresse.
00:04
Laura Jaansen:  Mäng on ikka väga lahtine. Palju ühe värava alt teise alla lidumist. Nii tekib kaitsesse palju auke ja seega häid variante.
00:04
Laura Jaansen:  Lautaro Martinez sai nurgalöögist tulnud palli peaga lüüa, aga väravast mööda!
00:05
Laura Jaansen: Vahetus  98. minutil Llorente välja ja vanameister Azpilicueta peale.
00:07
Laura Jaansen:  Thuramilt ikka väga inetu tegu Savici vastu, krabas ühte kehaosa väga ebameeldivalt ... Aga kohtunikud ei pea oluliseks sekkuda.
00:07
Küsimus konkreetselt Laura teile et kui soccerneti inimesed viaplays kommenteerisid siis miks teie mitte ühtegi mängu ei kommenteerinud?
00:08
Laura Jaansen:  Ma arvan, et mulle sobib hästi vaid Soccernetis kommenteerimine. Eks neid oskusi ja kogemusi on nagu on, õpin ja arenen alles. Seal olid ikka tegijad!
00:09
Laura Jaansen:  Vahetus 102. minutil Thurami asemel Alexis Sanchez.
00:10
Laura Jaansen: Hoiatus  104. Calhanoglu on sunnitud Depay vastu vea tegema kasti taga.
00:10
Arusaadav. Lihtsalt vahest tore kuulda kui mõni naine ka kommenteerib kuna enda tutvusest tean ainult ühte naist kes vaatab jalkat 😄
00:10
Laura Jaansen:  Päris keskelt, selline 25 meetri pealt saab nüüd Atletico proovida.
00:11
Laura Jaansen:  Depay virutab palli otse müüri!
00:11
Laura Jaansen:  Lisaajale kaks minutit otsa.
00:11
Sealt annab keerutada küll
00:12
Aga jah peab oskusi olema
00:13
Laura Jaansen: Hoiatus Acerbile ka hoiatus, tegi taktikalise särgitirimise Correa vastu.
00:14
Laura Jaansen: Kohe sellele otsa pääses Correa ka Sommerit kollitama, aga Šveitsi väravavaht naudib sellist värki.
00:14
Igatahes tekkis sõbraga arutelu et millal viimati veerandfinaalis olid ainult tipud ja kuna otsima ei hakanud ning kummagil ei meenunud siis kas Laura tead või mõni lugeja?
00:14
Laura Jaansen:  Lisaaja esimesed 15 minutit on lõppenud!
00:17
Laura Jaansen:  Ja läksime taas!
00:18
Laura Jaansen:  Vahetus Griezmanni asemele Niguez.
00:21
Laura Jaansen:  Inter võtnud nüüd palli rohkem enda vallata, Atletico püsib oma poolel, kaitseb vapralt.
00:21
Seal peab veidi defineerima, kes on "tipud"
00:22
Laura Jaansen:  Atletico proovis nii parema kui vasaku ääre kaudu, aga Interi kaitsjad vahel.
00:23
Laura Jaansen:  Vahetus 111. minutil Mhitarjani asemele Klaassen.
00:24
Ikka mõtlen tipud seda klassikalises mõttes ehk Portod,Monacod,Benficad jne sinna minu silmis ei liigitu.
00:24
Külastaja I kommentaar
Natuke hooaegu üle vaadates paistab 2013-14 hooaeg selline hea kandidaat.
00:24
Laura Jaansen:  Interile karistusala tagant väga hea karistuslöök, Niguez võttis Sancheze maha. Äkki see on see koht!?
00:25
Laura Jaansen: Oeh, Calhanoglu paneb palli nii üle müüri kui värava.
00:27
Laura Jaansen:  115. minutil Riquelmelt lubav pall vasakult äärelt kasti, pehme tõste jõuab Niguezile, aga kaitsjad on ka juures, väike pusimine ja siis jääb pall Sommerile mängida.
00:27
Külastaja , kommentaar
Porto&Benfica pole klassikalises mõttes tipud? Ja PSG on?
00:30
Laura Jaansen: Hoiatus  118. minutil Bisseckilt oluline taktikaline viga, Depay oli ohtlikult tema värava suunas minemas.
00:30
2013-14 on muidu väga hea kandidaat, aga siis ei vaadatud Atletico peale ehk veel sellise pilguga kui praegu. Tol hetkel olid kaua pigem selline klassikaline Euroopa liiga sats olnud.
00:30
Laura Jaansen:  Aga järgnenud karistuslöök langes kokkuvõttes Interi saagiks.
00:32
2013-2014 oli tõesti tummine seis. Klassikalises mõttes ei tähenda et kes 30 aastat tagasi midagi saavutas (okei Porto üllatas 20 aastat tagasi) vaid seda kes seal stabiilselt olnud nt 10 aastat või kelle jõudmine nii kaugele pole üllatus.
00:32
Laura Jaansen:  Ja meid ootavad penaltid!
00:34
Laura Jaansen:  Vägev! Azpi oli Atletico ringi keskel, motiveeris mehi korralikult. Need kaadrid on alati mõnusad.
00:34
Huvitav et penalteid pole kaua olnud aga nüüd kaks päeva järjest. Kuid need alati põnevad
00:35
Laura Jaansen:  Nonii, kas Oblak või Sommer?
00:37
Laura Jaansen: Värav  Calhanoglu rammib palli kindlalt võrku, Oblakil polnud variantigi.
00:37
Oblak kindlasti parem aga kuidas lööjate närvid vastu peavad
00:38
Laura Jaansen: Värav  Depaylt samamoodi purakas! Sommeril polnud midagi teha.
00:38
Atleticol on koduväljaku eelis aga Interil esimese lööja eelis
00:39
Laura Jaansen:  Sanchez eksib! Liiga keskele ja Oblak tõrjub!
00:39
Laura Jaansen:  Sommer tõrjub Niguezi löögi! Seis on viigis!
00:40
Laura Jaansen:  Klaassen lööb ja OBLAK TÕRJUB TAAS!
00:41
Laura Jaansen: Värav  Riquelmelt hea madal löök tema poolt vasakule, Sommer hüppas teisele poole.
00:42
Laura Jaansen:  Värav Acerbi lahendab ka!
00:43
Laura Jaansen: Värav  Correa lööb palli latipõrkest sisse!
00:43
Laura Jaansen:  Seis on Atletico poolt 3:2.
00:43
Laura Jaansen: LAUTARO MARTINEZ LÖÖB ÜLE JA ATLETICO MADRID ON EDASI!
00:45
Laura Jaansen:  Ütleks kokkuvõtteks, et tõesti, Atletico oli seda edasipääsu väärt. Ehk isegi juba normaalajaga, kus rünnati rohkem, loodi rohkem, väravaid tuli ka rohkem, ent mitte kahe mängu kokkuvõttes. Lõpuks siis penaltiseeria oli see, kus suudeti oma paremus lõplikult maksma panna.