Reede, 5. aprill 2024
18:55
Kristjan Jaak Kangur: Tere õhtust! Premium liiga viies voor on lumises Tallinnas algamas, Nõmme United ja Tartu Tammeka panevad kohe palli Sportland Arenal mängu.
18:55
Kristjan Jaak Kangur: Koosseisud korraks veel:

United: Marko Meerits, Murad Velijev, Aleksandr Alteberg, Jakub Luka, Samuel Merilai, Tristan Vendelin, Kevin Mätas, Oleksandr Musolitin, Jevgeni Demidov, Henri Leoke, Mõhhailo Plohhotnjuk.

Tammeka: Richard Aland, Mairo Miil, Reio Laabus, Tanel Tammik, Rasmus Kallas, David Epton, Giacomo Uggeri, Ezekiel Tanimowo, Herman Pedmanson, Patrick Genro Veelma, Ahmed Adebayo Basher.
18:58
Kristjan Jaak Kangur: Unitedil on võrreldes viimase mänguga ehk 0:2 kaotusega Narva Transile esiteks teine peatreener. Jani Sarajärvi sai ootamatult sule sappa, täna juhendavad meeskonda senised abitreenerid Randin Rande ja Juan Martinez Andres Hayek. Aga koosseisus on muutusi ka omajagu. Pingile jäävad Alexander Kapitan Bergman ja Mihkel Järviste, samuti on mõistagi eemal Narvas vigastada saanud Egert Õunapuu. Alustavad nii Aleksandr Alteberg, Tristan Vendelin kui ka Henri Leoke.
18:59
Kristjan Jaak Kangur: Tammeka tegi viimati kodus 0:0 viigi Floraga ja nemad pole muutnud midagi. Kõik 11 alustajat on samad ja isegi vahetusmeeste nimekiri on peaaegu sama, lihtsalt Tallinnasse on üks mees vähem kaasa võetud.
19:01
Kristjan Jaak Kangur: Pall mängus!
19:02
Külastaja joel kommentaar
Tere, kas vasja asjus on täna Flora või EJL poolt mingit täiendavat seisukohavõttu oodata?
19:02
Kristjan Jaak Kangur: Praeguse info järgi täna vist pigem mitte. Aga ega kunagi ei tea.
19:02
Külastaja Mõtiskleja kommentaar
Kui natuke musta huumorit teha, siis kas peaks selle nädala mänge alustama leinaseisakuga? Täitsa hull päev täna Eesti jalgpalli jaoks.
19:02
Külastaja Ralf kommentaar
Oot, kas ma just nägin Unitedit pikka peksmas?
19:02
Kristjan Jaak Kangur: Nii see oli tõesti - lahtilöögist kohe pikk pall ette.
19:03
Oh, kiidan seda inimest, kes selle ekraanigraafika tegi, väga ilus!!!
19:03
Kristjan Jaak Kangur: Leoke laseb esimese ohtliku tsenderduse Tammeka värava eest läbi, aga keegi ei ulatu pallini.
19:03
Külastaja Trk kommentaar
Ma mõtlesin, et see jutt, et peatreeneri lahkumine oli seotud klubi peasponsori ja esindusvõistkonna eest vastutava inimese poja mittemängimisega, oli nali. Kuigi koosseisus on tehtud vastav muudatus, siis ma loodan, et see jutt ikkagi tõele ei vasta.
19:06
Kristjan Jaak Kangur: Basher ja Veelma kombineerivad Tammeka kiirel vasturünnakul hästi ja Tammeka teenib esimese nurgalöögi.
19:06
Kristjan Jaak Kangur: Meerits jaol! Uus nurgalöök, see enam nii ohtlik pole.
19:07
Kristjan Jaak Kangur: Uggeri oli see, kes pöördelt löögile sai. Ristnurga suunas, aga Meeritsa käed olid ees.
19:08
Kristjan Jaak Kangur: Tammeka mitmekümne meetri pealt karistuslöök, Meerits lükkab Tammiku ürituse järjekordseks nurgalöögiks.
19:09
Kristjan Jaak Kangur: Sellest midagi ei tule, kuigi pall püsib jälle pikalt Unitedi värava lähistel. Tammeka on viimastel minutitel korraliku surve peale pannud.
19:10
Kristjan, kas oskad öelda, kes Kalju-Leva mängu kommenteerib?
19:10
Kristjan Jaak Kangur: Oskan ikka. Keegi kodanik Kangur koos Jonas Graubergiga.
19:11
Super, aitäh
19:12
Kristjan Jaak Kangur: Merilai mängib julgelt, aga peenelt - lööb auti mineva palli kannasööduga Tanimowo kaudu üle joone ja saab sisseviske õiguse endale. Samas kui pall oleks Tanimowole jäänud, oleks ta sellega üsna üksi olnud.
19:13
Kristjan Jaak Kangur: Mätas lööb napilt mööda! Unitedi esimene hea võimalus 12. minutil.
19:13
Kristjan Jaak Kangur: Velijev andis paremalt äärelt söödu karistusala joonele ja Mätas proovis kohe esimese puutega kavalalt sättida.
19:15
Kristjan Jaak Kangur: Velijev võtab äärelt ise ette ja saadab siis väga ohtliku palli värava eest läbi! Oma mehi jaol ei olnud.
19:16
Kristjan Jaak Kangur: Basher kukub kastis ja küsib penaltit. Peakohtunik Martti Pukk näitab, et mängime edasi.
19:17
Kristjan Jaak Kangur: Epton tõmbab Leokesel jalad alt ja Unitedil on kasutada karistuslöök vasakult äärelt.
19:18
Kristjan Jaak Kangur: Luka saab mõnuga lajatada, aga Laabus jääb värava ees pallile ette! Jätkuolukorras on poolvariant veel, Aland siiski püüab.
19:18
Kristjan Jaak Kangur: Tammeka tuleb kohe vastu, ent lõpuks on Basher suluseisus.
19:18
Praegu päris võrdne mäng, ei ütleks et mängib tabeli neljas ja viimane :D
19:19
Kristjan Jaak Kangur: Korduse põhjal tabas Luka löök vist isegi Laabuse kätt, aga see käsi oli nii keha küljes, et löögi käega blokeerimisest rääkida ei saa.
19:20
Kristjan Jaak Kangur: United pääseb täna hästi sööduga surve alt välja ja selle järjekordse kinnitusena tuleb hea vasturünnak. Ent löögile korralikult ei jõuta.
19:21
Kristjan Jaak Kangur: Hoiatus  Basher saab 19. minutil karistusalas simuleerimise eest kollase kaardi. VAR kontrollib üle, aga penaltit polnud ja kaart jääb jõusse.
19:23
Kristjan Jaak Kangur: Tammeka kaitsjad on kaks korda lihtsa palli klaarimisega hädas ja lõpuks annab Plohhotnjuk pöördelt tuld. Tammik viskub edukalt pallile ette.
19:24
Kristjan Jaak Kangur: Basher on olnud igatpidi aktiivne ja lõpetab ka nüüd rünnaku pealöögiga. Seekord siiski kõrgelt üle.
19:26
Kristjan Jaak Kangur: Pall põrkab Unitedi karistusalas ja Pedmanson proovib õnne - kaitsjatesse.
19:28
Kristjan Jaak Kangur: Veelma pääseb jooksu, aga Alteberg suudab teda selja tagant vea piiril piisavalt segada ja Meerits tõrjub üks-üks olukorra! Luka lükkab palli üle otsajoone, Tammeka nurgalöögist midagi ei tule.
19:30
Kas Õunapuu vigastuse osas on infot, kaua eemal?
19:30
Kristjan Jaak Kangur: Ei oska hetkel täpsemalt öelda. Ehk saame mängu järel täiendavat infot.
19:31
Kristjan Jaak Kangur: Basher pääseb jälle karistusalas löögile - mööda!
19:33
Külastaja Andreas kommentaar
Kas Utd võimaliku uue peatreeneri osas miskit luureinfot?:)
19:33
Kristjan Jaak Kangur: Hetkel mitte.
19:33
Kristjan Jaak Kangur: Hoiatus  32. minutil saab kollase kaardi mitme mehe vastu kõvasti mürgeldanud Plohhotnjuk.
19:36
Kristjan Jaak Kangur: Tempokas mäng jätkub - United tõuseb rünnakule, see jätab kaitsesse ruumi ja Basher saab jälle joosta, kuid on ka jälle suluseisus.
19:39
Kristjan Jaak Kangur: Tanimowo tõmbab jalust Musolitini, Unitedile väljaku vasakust nurgast karistuslöök. Seekord saavad Tammeka kaitsjad tsenderdusega hästi hakkama.
19:40
Kristjan Jaak Kangur:  Hoiatus Musolitin üritas rünnakule kiirustanud Tammeka mehi peatada ja järgmise mänguseisaku järel jätab Pukk talle selle eest kollast kaarti. Ukrainlane noogutab ja võtab oma saatuse vastu.
19:43
Kristjan Jaak Kangur: Velijev murrab ise taas paremalt kasti ja läheb vasakuga löögile. Pall jääb natuke keha alla ja löök lendab üle.
19:43
Kristjan Jaak Kangur: Basher üritab taganevat Meeritsat kaarpalliga üllatada, Unitedi kogenud väravavaht on valmis.
19:44
Kristjan Jaak Kangur: United on hetkel kümnekesi, sest platsi kõrval teibitakse Luka paremat jalga.
19:45
Kristjan Jaak Kangur: Tammekal supervõimalus! Nurgalöögi lükkab Tammik eest postist edasi värava ette, seal jääb Laabusel pallini ulatumisest väga vähe puudu!
19:46
Kristjan Jaak Kangur: United tuleb kohe vastu! Läbisööduga leitakse Mätas ja tundub juba, et ta läheb Alandiga silmitsi, kuid jääb kõhklema ja Tammik jõuab jaole!
19:47
Kristjan Jaak Kangur: Meerits ei saa karistuslööki kätte ja on kohtunike peale kuri, et Basherile viga ei fikseeritud. Nurgalöök Tammekale.
19:47
Kristjan Jaak Kangur: Värav  VEELMA VIIB TAMMEKA 1:0 ETTE!!!
19:49
Kristjan Jaak Kangur: Kallas saadab kõrge palli karistusalasse, Basher mängib selle peaga tagasi keskele. Tammik ei saa pihta, vaid lööb vastu Vendelini jalga ja jääb maha pikali, kuid tema tagant tuleb Veelma ja vajutab segamatult alla nurka!
19:49
Kristjan Jaak Kangur: See oli ühtlasi avapoolaja viimane episood, nii et pausile läheme Tammeka 1:0 eduseisus.
19:49
tubli tartu
20:04
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus United alustab teist poolaega vahetusega - keskkaitsest Alteberg ära ja Alexander Kapitan Bergman sisse.
20:04
Kristjan Jaak Kangur: Läks jälle!
20:04
Külastaja betoonpörsas kommentaar
Kristjan, mis meelt oled Vassiljevi jutust?
20:04
Kristjan Jaak Kangur: Mis meelt siin ikka olla - kurb ja kahju, et inimese väärtushinnangud on sellised.
20:05
Külastaja rallikas kommentaar
Kas Basher sai söödupunkti?
20:06
Kristjan Jaak Kangur: Annaks talle sealt väravasöödu küll, jah. Tammiku võimalikku pallipuudet ei saa kordusest selgelt tuvastada.
20:07
Kristjan Jaak Kangur: Tammeka mängib nurgalipu juurest karistuslöögi lahti ja Miil üritab peale lüüa, aga see pall läks kaadrist nii välja, et isegi ei näinud, kus (või kas üldse?) taevast alla tuli.
20:08
Kristjan Jaak Kangur: Hoiatus  49. minutil teeb Luka keskväljal vea ja lööb seejärel ka palli minema. Kolmas kaart Unitedi meestele, kokku mängu neljas.
20:09
Kristjan Jaak Kangur: Hoiatus  Leoke pääseb Tammeka nurgalöögi järel jooksu ja jõuab Miili selja taha jättes keskjooneni. Siis jõuab kohale Veelma ja võtab Unitedi ääreründaja nii konkreetselt maha, et on võetud.
20:10
Kristjan Jaak Kangur: Tsenderdus karistusalasse, kus Veelma põrkab pahasti vastu õhku hüpanud Kapitani õlga. Pukk kutsub kiirelt arste, aga Veelma pääseb lõpuks siiski üsna kergesti.
20:12
Kristjan Jaak Kangur: Mäng on ootamatult jõuliseks läinud. Vendelin jookseb sisse äsja söödu andnud Pedmansonile, kes jääb maha pikali. Seekord kaarti siiski ei tule.
20:14
Kostja andis ausa intervjuu ja ma ei tambiks kyll teda nyyd maa alla
20:16
Kristjan Jaak Kangur: Veelma jõuab karistusalasse ja kukub võitluses Velijeviga. Vilet ei kõla, Veelma ajab end jälle püsti ja üritab Velijevist mööda pöörata, kuid tabab kogemata Unitedi meest käega näkku ja nüüd Pukk vilistab.
20:16
Sellised olukorrad on kohtuniku jaoks ikka pagana rasked, kui ei näe täpselt, kui tõsine kokkupõrge mängijatel oli ja võtad sellega 100% väravavõimaluse teiselt vb ära, kui vilistad mängu seisma. Ja lõpuks kunagi ei teagi, et kui palju on teesklust ja palju mitte.
20:17
Kristjan Jaak Kangur: Eks ta nii on, aga seal tõesti nägi see asi esmapilgul päris kole välja. Pall oli samas äärel, et seal võis asja seisma panna küll.
20:17
Külastaja Tammek kommentaar
Basher paneb tühja kõhu peal ka veel, väga rets
20:18
Kristjan Jaak Kangur: Tõepoolest - päike loojus Tallinnas ametliku info järgi kell 20.14 ja minut hiljem oli ramadaani ajal paastu pidav Basher juba platsi ääres kosutust küsimas.
20:19
Kristjan Jaak Kangur: Mätas saab lüüa, Aland püüab.
20:19
Kristjan Jaak Kangur: Tammeka tuleb vastu ja korraks vaatab VAR karistusalas ka võimalikku kätt, ent ei tuvasta rikkumist.
20:21
Kristjan Jaak Kangur: Epton teeb Mätase vastu vea ja Unitedil heast kohast karistuslöök. Musolitini katse pole paha, aga siiski üle värava.
20:23
Kristjan Jaak Kangur: Demidov tsenderdab, Leoke pääseb hüppelt löögile, aga põrutab kõrgelt üle ja tõmbab ühtlasi jala krampi.
20:25
Kristjan Jaak Kangur: Mõned fotod Katariina Peetsoni kaamerast:

20:25
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus  Unitedi teine vahetus - Leoke ära ja 15-aastane Trevor Hint teist mängu järjest pingilt sisse.
20:26
Kristjan Jaak Kangur: Hoiatus  68. minutil võtab täna juba omajagu vigu teinud Epton samuti kollase. Tammekal on nüüd samuti kolm meest kaardiga.
20:28
Kristjan Jaak Kangur: Pall käib Unitedi oma kaitsja Luka jalast postis, aga enne oli suluseis!
20:28
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus  Tammeka esimene vahetus. Veelma läheb 70. minutil ära ja Devid Lehter tuleb tema asemele.
20:31
Külastaja Tere KJK kommentaar
Teemväline, aga hea otse küsida. Kas cassiljev istub hetkel sulle?🙂 Mida arvad? On ta eesti koondises õige kapten hetkel?
20:32
Kristjan Jaak Kangur: Lühidalt - minu arust ei ole.
20:32
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus Huvitav kolmas vahetus Unitedilt - Karl Läänelaid sisse, Plohhotnjuk ründest välja. See tähendab, et Velijev nihutatakse äärekaitsest kõrgemale ja Mätas läheb ründesse.
20:33
Kristjan Jaak Kangur: Tammeka nurgalöögi järel nõutakse kastis aktiivselt kätt. VAR vaatab.
20:34
Kristjan Jaak Kangur: Tundub, et Läänelaiu kätt pall puutus küll. Aga oli see nüüd juhuslik käsi ja loomulikus asendis? Üsna madalal paistis olevat.
20:34
Kristjan Jaak Kangur: Kontroll lõpetatud ja penaltit ei tule!
20:35
Kristjan Jaak Kangur: Värav  UNITED SAAB 77. MINUTIL VIIGI KÄTTE!!!
20:35
Külastaja Hmm kommentaar
Põnev, see hooaeg 2-3 sarnast penaltit ära antud + 2 hullemat veel välja imetud ning nüüd ei hoita siis joont jah. See päädis nüüd hoopis vasturünnakuga ja väravaga.
20:36
Kristjan Jaak Kangur: Lihtne rünnak - Läänelaid annab mööda äärt ette, Musolitini madal tsenderdus ja ehkki Mätas selleni ei ulata, lükkab Velijev palli võrku!
20:39
Külastaja Kohtunike vaatleja kommentaar
Väga vägevat värki ajame siin liigas. Baranov mängib kaenlaalusega palli, millest imetakse pennal välja aga käelaba pihta kukkuv pall on täitsa okei :)
20:39
Külastaja mmh kommentaar
Baranov hüppab palli suunas õlast kõrgemal oleva käega ja me räägime mingist välja imetud käest. Puhake jalga juba sellega.
20:40
Kristjan Jaak Kangur: Värav  UNITED LÖÖB TEISE JA LÄHEB 2:1 ETTE!!!!!!!!!!
20:40
Kristjan Jaak Kangur: Läänelaid annab liini taha suurepärase läbisöödu, sinna spurtinud Musolitin suunab palli Alandist mööda ja ongi kõik!
20:41
Külastaja M kommentaar
Aland pani positsiooniga pange
20:41
Tehtud see mäng. Tammeka mentaalne pool nii kuradi nõrk. Lihtsad otsused mõjutavad. Flora mängus oli sama asi peale ebaõige väravat.
20:42
Paide fännina ka pigem nõustun, et Baranovi olukord oli reeglite järgi kindel käsi, kuidas see reeglite järgi ei olnud käsi, seda vast räägib meile siis videokohtunik.
20:42
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus  84. minutil Tammekal Priit Peedo sisse, Epton ära.
20:42
No näed, jälle vana tõde, et peatreeneri vahetus toob alati vähemalt korrakski mingi uue energia üldjuhul :D
20:43
Kristjan Jaak Kangur: Ma selle Läänelaiu käe kohta omalt poolt ütleks täiesti mitteametliku hinnanguna, et see oli ikka üsna loomulik asend. Ülilähedalt tulnud pall ka.
20:44
Külastaja Mart kommentaar
Kristjan, Kas sa tead umbes kui paljud Tammeka mängijad käivad päeval kaheksast viieni tööl ja mängivad põhitöö kõvalt?
20:44
Liiga jaoka on see hea et NU vöidab,
20:45
Kristjan Jaak Kangur: Võib-olla nüüd mõne unustan, aga praegu platsil olijatest näiteks Laabus kindlasti, Aland ka. Lisaks taastuv Lang ja veel mullu põhimees olnud Anderson. Ehk keegi Tammeka tundjatest oskab lisada.
20:45
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus Vahetus  United teeb 87. minutil topeltvahetuse, Musolitini ja Demidovi asemele tulevad Mihkel Järviste ja Kaspar Rõõmussaar.
20:46
Kristjan Jaak Kangur: Läänelaid saab äärelt tõusnud Lehterile tsenderdusele jala ette ja tähistab nagu väravat!
20:49
Kristjan Jaak Kangur: Tammeka otsib veel. 90 minutit täis, juurde tuleb veel viis!
20:49
SN võiks ka hakata mängu lõpus andma parima mängija auhindu nagu ERR, mõni mees teeb tõesti vahel selliseid esitusi, et tahaks talle kohe ise selle eest midagi kapi peale koju kaasa anda. Aga noh, SN teeb niipalju ülekandeid muidugi, et te läheks pankrotti vist, kui selliseid asju iga mängu lõpuks jagama hakkate :D need vist odavad asjad ei ole :D
20:50
Kristjan Jaak Kangur: Võin öelda, et põhimõtteliselt on selline plaan olemas, aga teatud tehnilised asjaolud hetkel veel takistavad.
20:50
Keegi hõikas väljaku kõrvalt: Me ei mängi Barcelona vastu.
20:50
Kristjan Jaak Kangur: Hoiatus  Mätas läheb 90+2. minutil pressi tegema, tõmbab Tammikul jalad alt ja saab kaardi.
20:50
EJL maksab, raha on
20:51
Kristjan Jaak Kangur:  Hoiatus Ka Järvistele kollane.
20:51
Täna jah staadion nii vaikne, et mängiks nagu covid ajal, kus kuuleb kõike mida räägitakse väljaku ääres :D
20:51
Kristjan Jaak Kangur: PALL ON UNITEDI VÄRAVA ALL LAHTI, AGA SIIS IKKAGI MEERITSA SÜLES!!!
20:52
Kristjan Jaak Kangur: Tanimowo teeb keskjoone kandis veel üsna mõttetu vea. United võtab siit nii palju aega kui saab.
20:53
Kristjan Jaak Kangur: Unitedi pingilt karjutakse, et neli minutit on täis. On tõesti, aga juurde anti ju viis!
20:53
Kristjan Jaak Kangur: Järviste vastu tehakse viga ja Unitedil jälle aega.
20:54
Kristjan Jaak Kangur: Nüüd on ka viis lisaminutit ammu täis, aga Pukk laseb veel mängida.
20:54
Kristjan Jaak Kangur: AGA ROHKEM MITTE! UNITED TULEB 0:1 PEALT VÄLJA JA VÕIDAB 2:1!!! Klubi ajaloo esimene võit Premium liigas!
20:55
homseni!
20:55
Kristjan Jaak Kangur: Platsil on kõvasti juubeldamist, ühtlasi hüppab United vähemalt korraks liigatabelis lausa kuuendaks. Aga laupäevased-pühapäevased mängud on veel ees. Tammekale samas hooaja esimene kaotus.