Kolmapäev, 10. aprill 2024
18:47
Kris Ilves: Tere õhtust! Mina vahendan sündmusi Kalju ja Kalevi mängust. Kui Kalevil on mullu Premium liigas saadud kolmanda kohaga europääse olemas, siis Kaljul mitte. Kalju saab Euroopasse vaid karikavõiduga - selleks on täna vaja jagu saada Kalevist ja seejärel veel kahest vastasest.

Kalju on võrreldes viimase liigamänguga (1:5 kaotus Levadia vastu) teinud algkoosseisus kaks vahetust: eemale jäävad Maksim Podholjuzin ja Rommi Siht, keda asendavad Danõl Maštšenko ja Reginald.

Kalevi algkoosseisus on võrreldes viimase liigamänguga (3:1 võit Vapruse üle) toimunud üks muudatus: Mikk Johannes Siitam asendab Hugo Palutajat.

Kalju: Henri Perk, Aleksandr Nikolajev, Roko Vukušic, Yohan Mannone, Danõl Maštšenko, Nikita Komissarov, Reginald, Pavel Marin, Daniil Tarassenkov, Alex Matthias Tamm, Promise David.

Kalev: Oskari Forsman, Daniil Sõtšugov, Ragnar Klavan, Georg Pank, Mikk Johannes Siitam, Marek Kaljumäe, Aleksander Švedovski, Sander Sinilaid, Evert Talviste, Vadim Mihhailov, Onni Suutari.
18:56
Kristjan Remmelkoor: Tere, mina hoian silma peal Läänemaa ja Viimsi kohtumisel. Mõlemal meeskonnal on läinud nädalavahetusest all hea tulemus: Viimsi alistas Esiliigas võõrsil 1:0 Tartu Welco, kes hoidis enne mängu liidrikohta; Läänemaa võitis Esiliiga B-s Jõhvi Phoenixit 4:1.

Algkoosseisus on Viimsil nädalavahetusega võrreldes kaks muudatust (Kaljuvere ja Krimmi asemel alustavad Toomet ja Ollik), Läänemaal üks (Ilumetsa asemel alustab Loginov).
18:57
Kris Ilves: Meeskonnad tulevad Lillekülas väljakule. 
18:57
Külastaja Vänn kommentaar
Kui Viimsi või Läänemaa karika võidaks saaksid nemad ka Euroopasse ju?
18:57
Kris Ilves: Lisaks neile ja Kaljule soovivad Euroopasse saada ka Paide ja Kuressaare.
18:58
Kasper Elissaar: Tere ja ilusat jalgpalliõhtut! Mina toon teieni selle, mis toimub Paides! Nädalavahetusel lõppes samade meeskondade duell Paide 3:1 võiduga. Täna on algkoosseisu tõusnud Paide poolelt Hindrek Ojamaa ja Karl Mööl, Kuressaare poolelt Sander Alex Liit.
19:00
Kristjan Remmelkoor:  Viimsi lükkas Haapsalus palli käima.
19:00
Kris Ilves: Pall pandi Lillekülas mängu!
19:00
Kasper Elissaar: Avavile Paides!
19:03
Külastaja päris hea kommentaar
vabandust, kuid millal aru saate, et jarju on jarju, mitte tsartsu?
19:04
Kris Ilves: Kalju sai 4. minutil esimese nurgalöögi, kui Promise söötis palli värava eest läbi ja Sõtšugov klaaris selle üle otsajoone. Kalju nurgalöögist sai Tamm kastist löögile ja kukkus pärast lööki, aga viga ei olnud.
19:04
Kasper Elissaar: Jarju hääldus on džaardžu. Selle on ta ise ära kinnitanud.
19:05
Kasper Elissaar: Soomrelt 5. minutil korralik pealöök, aga Kuressaare ründaja sooritus lendas Paide väravast mööda.
19:05
Kris Ilves: Tamm teenis Kaljule 5. minutil heast kohast karistuslöögi, aga Komissarovi tsenderdus jäi veidi madalaks. 
19:06
Külastaja Oooo kommentaar
Mhh, just mõtlesin, et küll oleks meem, kui oleks Jarju vs Harju ründajad kontras, aga nüüd jääb see ära
19:07
Kris Ilves: Kalev sai 7. minutil esimest korda rünnakule ja Vukušic tegi karistusala lähistel Suutari vastu vea. Švedovski ja Sinilaid mängisid karistuslöögi lühidalt lahti ja Švedovski löök seejärel lendas väravast mööda.
19:08
Kristjan Remmelkoor:  Viimsi pani esimesel minutil esimese madala tsenderduse Läänemaa karistusalasse. Seejärel läks mäng kinnisemaks, nüüd 8. minutil Viimsile esimene nurgalöök.
19:08
Külastaja Kasahh kommentaar
To päris hea. Tasub võimalusel näpud paigal hoida, näed teistele targem välja :)
19:09
Kasper Elissaar: Kuressaare mängib täna taas kõrge pressiga nagu laupäevalgi. Toona läks Paidel kohanemiseks üle poole esimesest poolajast. Tänaseks on Robi Saarma juba korra rünnakul käinud, ent Kuressaare algus on taas olnud korralik.

Paide suurim mure on praegu seotud Thomas Agyepongiga, kes sai kokkupõrke järel arstiabi ja ei tunne end kõige mugavamalt.
19:10
Kris Ilves: Talviste sai 10. minutil Suutari eeltöö järel kastist ohtlikult löögile, aga Perk tõrjus jalgadega! Esimene väga hea võimalus!
19:11
Kasper Elissaar: EemaldamineOi-oi-oi! Karl-Rudolf Õigus tõmbas 11. minutil kontrasse jooksnud Siim Lutsu kätega maha sai punase kaardi!
19:12
Kristjan Remmelkoor:  Valkna sai 10. minutil Viimsi karistuslöögi tsenderdusele pea vahele, kuid ei suutnud palli värava poole suunata.
19:12
Kasper Elissaar: Luts oli läbi pääsemas, aga seal lähedal oli ka teisi kaitsjaid ehk Õiguselt rumal lahendus. Kaart VAR-i jaoks küsimusi ei tekitanud.
19:13
Kasper Elissaar: Paide karistuslöök ohtu ei tekitanud. Kuressaare mängib nüüd 5-3-1 asetuses. Soomre tuli rünnakult paremasse äärde, Aer läks vasakule Õiguse kohale. Männilaan on üksi ees.
19:14
Külastaja pontu kommentaar
eile Levadiale sarnase vea eest punast ei antud, niipalju siis ai-varist
19:15
Kris Ilves: Kalju sai 15. minutil mängu teise nurgalöögi, aga see ebaõnnestus täielikult. Pall lendas Komissarovi tsenderdusest üle otsajoone nii, et ükski mängija seda ei puutunud.
19:16
Kasper Elissaar: Need on ikka päris võrreldamatud olukorrad. Distants väravani ja mängijate asukohad väga erinevad. Aga tuletan meelde, et VAR sekkub ainult ilmsete eksimuste korral. Kui on võimalik kohtuniku otsust toetada, siis seda tehakse. Eilses Levadia - Flora mängus oli võimalik toetada Levadia mängijale kollase kaardi andmist.
19:17
Kasper Elissaar: Henrik Ojamaa lõi Paide poolelt 18. minutil napilt postist mööda!
19:17
Kris Ilves: Komissarov proovis 17. minutil umbes 20 meetri pealt Forsmani üllatada, aga lööks läks veidi üle jala ja väravast mööda.
19:18
Kristjan Remmelkoor:  Läänemaa teenis 16. ja 17. minutil oma kaks esimest nurgalööki. Esimene läks liiga pikaks, teine olukord lõppes ründeveaga.
19:20
Kristjan Remmelkoor:  Kariste tsenderduse Nõmm püüdis. Aga 20. minutil teenis Läänemaa oma kolmanda korneri ja Tiits tõstis seepeale rusikad võidukalt püsti, nagu oleks värava löönud.
19:21
Kris Ilves: Švedovski tsenderdus 20. minutil tekitas Kalju karistusalas veidi ärevust, aga lõpuks said nõmmekad olukorra klaaritud.
19:21
Kasper Elissaar: Brit Maria Taela värsked fotod Paidest! Foto: Brit Maria Tael
19:22
Kasper Elissaar: Yusif lõi 22. minutil Henrik Ojamaa tsenderdusest viielt meetrilt üle värava! Paide raiskas!
19:22
Kristjan Remmelkoor:  Olliku kauglöök ebaõnnestus, jäi nõrgaks ja ebatäpseks.
19:23
Külastaja pontu kommentaar
ei vaidlegi eriti, meenutasin lihtsalt ai-vari esindajaid, keda eile ei olnud kuulda-näha
19:23
Kasper Elissaar: Ega igast olukorrast tõesti ei saa vandenõud välja imeda. :)
19:23
Kris Ilves: Klavan tõusis ise palliga, misjärel kostus tribüünilt "üksi oled" ja Perk püüdis Klavani tsenderduse kindlalt. 
19:24
Kasper Elissaar: Agyepong (Paide) on oma mängu alguse traumast korralikult taastunud ja rünnakutel päris elav. Löök 24. minutil läks siiski väravast väga mööda.
19:24
Kris Ilves: Tamm mängis 24. minutil Komissaroviga seina ja pääses ka kastist löögile, aga Pank blokeeris!
19:24
Kristjan Remmelkoor:  Kõre kauglöök oli tunduvalt parem kui Olliku oma, aga mööda lendas ka see.
19:26
Kasper Elissaar: Kivila pudistas 26. minutil Agyepongi löögi värava ette, aga Saarma tulistas kolmelt meetrilt üle värava!
19:27
Kris Ilves: Marin purjetas 27. minutil päris pikalt palliga ja otsis lõpuks kastist Davidit, aga Kaljumäe jõudis viimasel hetkel vahele ja lükkas palli üle otsajoone. Kalju kolmandast nurgalöögist asja ei saanud.
19:30
Kris Ilves: Kalju sai ka veel oma neljanda ja viienda nurgalöögi, aga ka nendest korralikult löögini ei saadud.
19:30
Kris Ilves: Marini kauglöök 30. minutil umbes 25 meetrilt lendas 1-2 meetri jagu posti kõrvalt mööda.
19:31
Külastaja Mõtiskleja kommentaar
Tere, Go Paide!
19:31
Külastaja kiitos kommentaar
Paides hea kommentaator!
19:32
Külastaja pontu kommentaar
need ai-varid on sellised tegelased, nagu see ekspressi ajakirjanik, kes paneb oma paskvillile skandaalse pealkirja Flora hiigellaenust, ise teades, et see on tavaline ejl tegevus. Kusjuures oluline info jääb maksumüüri taha, seda teab see nn ajakirjanik väga täpselt.
19:33
Kris Ilves: Kalju sai juba kuuenda nurgalöögi, aga ka see ebaõnnestus. Kalju peaks neid paremini ära kasutama. 
19:33
Külastaja Mõtiskleja kommentaar
Kris, kas Kalju fännid laulavad seal jälle Kostja Huilod ka?
19:33
Kasper Elissaar: Kuressaare rügab korralikult kaitses, aga ise palliga mängimine jääb praegu pigem unistuseks.
19:33
Kris Ilves: Ei ole kuulnud.
19:33
Külastaja Trk kommentaar
Õiguse punane on ikka väga sarnane olukord eilsele Soometsa mahatõmbamisele. On nagu on, aga kohtunike joon peaks olema ühtne.
19:33
Kristjan Remmelkoor:  Viimsi on palju palli veeretanud, aga väga rahulikult ja Läänemaa väravast kaugel. Mägi proovis kaugelt lüüa ja lõi üle värava.
19:33
Kasper Elissaar: Distantsid erinesid ca 20 meetrit neis momentides. 
19:34
Kris Ilves: Mihhailovi tsenderdus 34. minutil kukkus päris ohtlikult Kalju värava ette, aga Maštšenko ja Perk said kahe peale olukorraga hakkama.
19:35
Külastaja ee kommentaar
Poolfinaal paarid loositakse millal?
19:35
Kris Ilves: Tulles tagasi Kalju fännide ja laulmise juurde, siis häält nad teevad tublisti, aga kuna ma ei ole nendele väga lähedal ja Kalevi fännid elavad ka omadele kaasa, siis ei ole väga hästi laulude sõnu kuulda.
19:36
Kris Ilves: Suutari proovis 35. minutil karistusala tagant, aga löök läks napilt posti kõrvalt mööda! 
19:36
Kasper Elissaar: Üldiselt loositakse päev pärast viimaseid mänge ehk homme.
19:36
Kristjan Remmelkoor:  Kõva võitluse tulemusena olid keskväljal korraks samaaegselt pikali neli mängijat: kaks Läänemaalt ja kaks Viimsist.
19:36
Kris Ilves: Kalju esimene väga hea võimalus 36. minutil, kui Marin pääses kastist ohtlikult löögile, aga Forsman tõrjus!
19:37
Kristjan Remmelkoor: Läänemaa pika audi järel sai Tiits sooritada nõrga pealöögi, pall maandus Nõmme kinnaste vahel.
19:37
Külastaja Rene kommentaar
Siin Euroopas mängimisest oli jutt, selleks vaja vist mingid litsentseerimised läbida. Kas Läänemaal ja Viimsil on need nõuded täidetud?
19:37
Kris Ilves: Talviste kauglöök 38. minutil läks selgelt üle jala ja umbes 15 meetrit väravast mööda. 
19:38
Kasper Elissaar: UEFA litsentsiotsuseid ei ole tänaseks päevaks veel tehtud.
19:38
Kristjan Remmelkoor:  Tiitsi kauglöök 38. minutil ebaõnnestus.
19:39
Kristjan Remmelkoor:  Hoiatus 39. minutil jooksis Mägi äärel tagant Karumaale jalgadesse ja sai mängu esimese kaardi.
19:40
Kasper Elissaar: Paidel on raskuseid Kuressaare umbkaitse muukimisega. Ka standardolukorrad pole vajaliku kvaliteediga olnud.
19:41
Kris Ilves: David andis 41. minutil kaugelt tuld ja Forsman tõrjus palli lati alt nurgalöögiks!
19:41
Kristjan Remmelkoor:  Värav 41. minutil viib Lehtmets Viimsi 1:0 juhtima! Tulistas karistusala joone tagant tugeva löögi posti kõrvale.
19:42
Kris Ilves: Kalju seitsmes nurgalöök oli juba parem ja David sai kastis palli maha, kuid terava nurga alt löögile ei õnnestunud minna.
19:43
Kasper Elissaar: Iljin teenis Kuressaarele 43. minutil nurgalöögi! Saarlastele üks vähene võimalus.
19:44
Kasper Elissaar: Kuressaare proovis ja sudis, aga ohtlikuks ei muututud korneri järel.
19:44
Kris Ilves: Tamm sai 44. minutil kastist terava nurga alt ohtlikult löögile ja Forsman tegi jalatõrje! 
19:45
Kasper Elissaar: Paide keskkaitsjad on Kuressaare väravast 30 meetri kaugusel. See ilmestab hästi.
19:46
Kris Ilves: Värav Kalju asus 45. minutil Promise Davidi väravast 1:0 juhtima! Nikolajev tõusis vasakult äärelt ja tsenderdas palli tagumise posti juurde, kust David selle Forsmani kätest väravasse lõi!
19:46
Kristjan Remmelkoor:  Läänemaa - Viimsi mängu avapoolaeg lõppes, seis on 0:1. Viimsi valdas rohkem palli, aga ühtki suurepärast võimalust ei tekkinudki enne 41. minutit, mil Lehtmets avas väga hea löögiga skoori.
19:47
Kris Ilves: Lillekülas on esimene poolaeg lõppenud Kalju 1:0 eduseisus! Kalju oli domineerivam pool ja tekitas rohkem (pool)võimalusi. Lõpuks saigi määravaks üks hea tsenderdus ja hästi lahendatud olukord.
19:49
Kasper Elissaar: Paides tiksusid kaks üleminutit täis ja avapoolaeg on lõppenud 0:0 seisuga. Kuressaare alustas päris agressiivselt ja hästi, aga Õiguse varajane punane kaart surus saarlased kaitsesse. Paide on paaril korral mõnelt meetrilt üle värava löönud, aga muus osas on oldud päris suurtes raskustes, et Kuressaare kaitseblokist läbi murda. Ivan Stojkovic ei saa praegu kindlasti omade mänguga rahul olla. Roman Kožuhhovski aga ilmselt kiidab riietusruumis meeste võitlustahet.
19:50
Külastaja Skeptik kommentaar
Millal poolfinaali loos? Homme?
19:50
Kasper Elissaar: Üldiselt on loosimised päev pärast viimaseid mänge, jah.
19:51
Külastaja Trk kommentaar
Kasper, väljaku ühe poole pikkus on 52,5 m (Paides 50,5). Nende olukordade vahe oli max 10-12 m.
19:52
Kasper Elissaar: 12 meetrit muudab ka päris palju. Aga nagu öeldud. VAR sekkub ilmse eksimuse korral. Oleks eile punane antud, ei oleks ilmselt VAR samuti sekkunud. Jalgpallis on palju piiripealseid olukordi.
19:53
Külastaja Mõtiskleja kommentaar
Kasper või keegi, ega te ei tea, mis on Paide ja Kalevi suurimad erinevused nende kahe akadeemiate vahel ala süsteem, õppevõimalused, infra, pikk plaan? Eeldan, et mõlemad alustavad sel sügisel tegevust. Oleks põnev lugeda, mida pakutakse ja mis plaan on mõlemal. Eeldan, et mingeid erinevuseid ikka leiaks.
19:54
Kasper Elissaar: Kalevi akadeemia koostöös Mustamäe riigigümnaasiumiga on juba oma tegevustega alustanud. Paide plaanib alustada sügisel. Üks toimetab koos gümnaasiumi, teine kutsekooliga. Ega asju võrrelda enne, kui mõlemad töös, on üpris keeruline. 
19:55
Külastaja Mõtiskleja kommentaar
seda küll
19:58
Külastaja Mõtiskleja kommentaar
Kris vaatasin käbe Kalju ülekannet järgi, 11. minutil kui Flora fännid oma mängudel tavaliselt lauluga alustavad, alustasid Kalju fännid kostja huilod. Tundub, et Kalju uus tava nüüd.
19:59
Kris Ilves: Hea tähelepanek! Ma lihtsalt ise tribüünil ei sattunud seda kuulma.
19:59
Kristjan Remmelkoor: Läänemaal algas teine poolaeg.
20:00
Kristjan Remmelkoor:  Vahetus Vahetus Viimsi tegi vaheajal kaks vahetust: Valkna ja Toomet välja, Ojamets ja Krimm sisse.
20:02
Külastaja Mõtiskleja kommentaar
läänemaa mingis teises ajatsoonis w xd
20:03
Kris Ilves: Lillekülas algas teine poolaeg. VahetusVahetus Kalev tegi vaheajal kaks vahetust: Palutaja ja Laur sisse, Sõtšugov ja Klavan välja.
20:05
Kasper Elissaar: Teine poolaeg on Paides ka käima läinud! Paide vahetas ka. VahetusDaniel Luts loovutas koha Kristofer Pihtile.
20:06
Kris Ilves: Kalju sai 48. minutil oma teise poolaja esimese ja kokku juba kaheksanda nurgalöögi. Pall oli korraks värava ees lahtine, aga Forsman sekkus hästi. 
20:07
Kris Ilves: Komissarov saatis 49. minutil palli ohtlikult värava eest läbi, kus ei Tamm ega David jalga vastu ei saanud. Kalju on teist poolaeg alustanud hästi. 
20:07
Külastaja Trk kommentaar
Kas Kalju fännidel veidi skiso olukord ei ole? Mõeldes mis valiku Kostja asemel tegi nende peatreener...
20:08
Kasper Elissaar: VAR Frischer on päris pikalt kontrollinud võimalikku kätt Kuressaare karistusalas.
20:08
Kristjan Remmelkoor: Läänemaa kaotas oma karistusala ääres kehvade söötudega palli Lutsule, kelle sööt aga Lehtmetsa üles ei leidnud.
20:08
Kasper Elissaar: Üprus Paides ekraani juurde!
20:09
Kasper Elissaar: Piht lõi nurgalööki teenides palli vastu Karl Orreni kätt. Üprus määrab 52. minutil penalti!
20:09
Külastaja Mõtiskleja kommentaar
Juri kerib niikaua var ruumis, et mul hakkas kodus ka külm
20:09
Kristjan Remmelkoor: Hoiatus 55. minutil sai Õispuu kollase kaardi, kuna tegi Robert Laidveele vea.
20:09
Kris Ilves: Kalju surub korralikult! Komissarov proovis 52. minutil kaugelt, aga sihik oli napilt paigast ära.
20:10
Kasper Elissaar: Saarma lööb 53. minutil penalti üle ja vist ka natuke mööda!
20:10
Külastaja Mõtiskleja kommentaar
oh jumal küll robi
20:11
Kasper Elissaar: Kaks mängu kahe sama klubi vahel, kaks penaltit samal väljakupoolel ja mitte ühtegi realiseeritud penaltit. Ei lähe need penaltid seal Paide kunstmuruväljakul sisse.
20:12
Külastaja Trk kommentaar
Kasper, mida ütled penaltiotsuse kohta? kas Kure mängijal oli mingi võimalus kätt vältida ja kas see käsi üldse mõjutas midagi?
20:12
Kristjan Remmelkoor:  Värav Kõre viis 57. minutil Viimsi 2:0 juhtima! Lehtmets andis karistuslöögist tsenderduse ja Kõre pani värava all jala edukalt vahele.
20:13
Kasper Elissaar: Orren proovis kätt kehasse ära peita, aga see ei õnnestunud. Kas see mõjutas midagi? Otseselt mitte. Aga reeglite järgi pole vahet. Kui käsi on kerest eemal ja pall läheb vastu, siis selliseid asju ära võetakse.
20:13
Kris Ilves: Teisel poolajal on lõpuks ärganud ka Kalev, kes on mõned korrad päris hästi kombineerinud ja nüüd saadi ka oma esimene nurgalöök. See oli ohtlik, aga Kalju mehed tegid head kaitsetööd.
20:13
Külastaja R: kommentaar
Ikka oli võimalus, käed laiali kastis. Selliseid penatleid see hooaeg kõvasti ära antud juba. Palli liikumist ka mõjutas
20:13
Kasper Elissaar: Saarma ei saanud nüüd tsenderdust ka värava poole suunatud 56. minutil! Ei suju praegu Paide staaril see mäng.
20:14
Külastaja pontu kommentaar
anti samasugune pennal nagu levale paide vast, enamvähem välja imetud
20:14
Kristjan Remmelkoor:  Krimm sai mõnelt meetrilt värava eest täiesti vabalt peaga löögile! Aga ei suutnud palli raamide vahele suunata.
20:15
Külastaja Kasahh kommentaar
Paide akadeemia probleemiks võib olla see, et kutseka paberid ei ahvatle piisavalt noori. Kutsekas pakutav akadeemilise hariduse kvaliteet võib pisut hirmutada. Kui sust siiski jalgallurit ei tule, siis selle hariduse pealt võib olla pisut keeruline edasisi plaane teha, kui ntks kõrgharidus teiseks sooviks oleks. Kutseharidus võib olla osadele noortele hirmutav.
20:15
Kasper Elissaar: Mingi amet omandada ei ole üldse hirmus! Ülikooli saab pärast edasi minna.
20:15
Kris Ilves: Vahetus Kalju esimene vahetus 58. minutil: Komssarov välja, Hayashi sisse.
20:16
Kasper Elissaar: Värav59. minutil saab Paide lõpuks juhtima! Kristofer Piht, Stojkovici vahetusmees lööb ära! Saarma tsenderdus ja peaga vasakusse nurka.
20:16
Külastaja Mõtiskleja kommentaar
PPIIIHHHTTTTT!
20:16
Kasper Elissaar: Piht kerkis Orreni ja Liidu vahelt kõige kõrgemale. Hästi mängitud.
20:17
Kristjan Remmelkoor:  Vahetus 63. minutil Viimsi kolmas vahetus: Ollik välja, Jürimäe sisse.
20:17
Kasper Elissaar: VahetusVahetus 60. minutil Paidelt topeltvahetus: Siim Luts ja Mööl ära, Jepihhin ja Kristal sisse.
20:18
Kasper Elissaar: VahetusLausa tripeltvahetus! Agyepongi asemel Hõim ka veel sisse.
20:18
Külastaja Mõtiskleja kommentaar
See hariduse asi jah on 50-50, et mida noor tahab. Samas kui noor on nt IT huviline, siis on hea koht kus minna ja varakult omale sobiv erialaharidus omandada. IT valdkonnas nagu teame on alati tööd ka.
20:18
Kristjan Remmelkoor: Vahetus 65. minutil Läänemaa esimene vahetus: Kariste välja, Salf sisse.
20:19
Kasper Elissaar: Dõmov keerutas 63. minutil Pajunurme teenitud karistuslöögist palli üle müüri ja üle värava.
20:20
Külastaja Kasahh kommentaar
Ega ameti omandamine polegi hirmus vaid hoopis meeldiv võimalus. Noor inimene lihtsalt võibolla päris sellist pikka plaani teinekord ei näe, lisaks vanemad suures plaanis soovivad, et võsuke nüüd ja kohe Ülikooliga pihta hakkaks. Aga see on puhas spekulatsioon
20:20
Kasper Elissaar: Akadeemia on pigem ikka gümnaasiumivanustele põhikooli järel.
20:20
Kris Ilves: Palliga mäng on üsna kindlalt Kalju käes, aga teisel poolajal ei ole eriti võimalusi olnud. 
20:20
Kristjan Remmelkoor:  Värav 66. minutil lõi Krimm 3:0 Viimsile! Lutsu ja Mägi söötude järel sahistas ta lähedalt võrku.
20:21
Külastaja Kasahh kommentaar
Võib olla selline imidžiteema lihtsalt ja noortele on imidž tähtis :)
20:21
Kris Ilves: Vahetus Vahetus Kalevi vahetused 63. minutil: Švedovski ja Talviste välja, Purje ja Laasner sisse.
20:21
Kasper Elissaar: Kes tahab jalgpalluriks saada, peaks sellele mõtlema. Kes millelegi välisele mõtleb, ilmselt kuigi kaugele ei purjeta.
20:22
Kristjan Remmelkoor:  Vahetus 68. minutil Viimsi neljas vahetus: Lehtmets välja, Kollist sisse.
20:22
Külastaja Mõtiskleja kommentaar
Panin just tähele, et Kure lühend telegraafikas on FCK :D
20:23
Kris Ilves: David murdis 65. minutil vasakult äärelt kasti ja söötis palli värava ette, kus Laur selle nurgalöögiks klaaris.  
20:23
Kasper Elissaar: Need loodaks õigepea korda saada. Siin on natuke tasakaal käest ära läinud informatiivsuse ja klubide mingite nö turundusplaanide vahel. 
20:24
Kris Ilves: Värav Promise David lõi nurgalöögist Kalju 2:0 juhtima 66. minutil! Vahetusmees Hayashi andis suurepärase tsenderduse tagumise posti juurde, kus David selle kindlalt peaga lahendas!
20:25
Kasper Elissaar: Vahetus68. minutil Paide viimane normaalajavahetus: Yusif ära ja Frolov sisse.
20:25
Kasper Elissaar: Vahetus68. minutil sai Soomre puhkama ja Rass väljakule. Kuressaare esimene vahetus. Rass nüüd vasakul ja Aer läks tagasi paremale.
20:25
Külastaja Kasahh kommentaar
Võibolla on ajad muutunud, aga omal ajal ikka veits võeti nende kallal, kes peale põhikooli kutsekasse läksid. Aga eks see nats ebaterve ka oli. Mida on riigil peale hakata nende tuhandete kõrgharitlasega, kes kätega ei mõista miskit teha. Aga Kasperil on õigus- Kui su plaaniks A on saada jalgpalluriks, siis kool ja seal saadav haridus ei tohiks üldse huvitada.
20:26
Kris Ilves: Värav Kalev lõi 68. minutil kohe ühe värava tagasi! Purje tegi suuresti eeltöö, aga lõpuks lahtise palli lõi võrku Laasner.
20:27
Kristjan Remmelkoor: Vahetus Vahetus 74. minutil Läänemaa topeltvahetus: Õispuu ja Karumaa välja, Puskar ja Viispert sisse.
20:27
Kasper Elissaar: Paide rõõm Brit Maria Taela vahendusel:
20:28
Kasper Elissaar: 70. minutil lõi Iljin palli üle Paide värava ristnurga! Kuressaare pole alla andnud.
20:28
Kris Ilves: Kalev on väga hästi nüüd mängus sees ja Mihhailovi löök blokeeriti napilt üle värava! 
20:28
Kasper Elissaar: Paides on taevas väga ilus puna-kollane.
20:28
Kris Ilves: Laur pääses sellele järgnenud nurgalöögist 71. minutil peaga ohtlikult löögile, aga napilt mööda.
20:29
Kristjan Remmelkoor: Vahetus 75. minutil Viimsi viimane vahetus: Robert Laidvee välja, Kasemaa Jarl sisse.
20:29
Kris Ilves: Vahetus Kalevi viimane vahetus 71. minutil: Sinilaid välja, Teeväli sisse.
20:30
Kris Ilves: Hoiatus Mängu esimene kollane kaart 72. minutil Suutarile, kes põrkas Kalju karistusalas Mannonega kokku.
20:30
Kasper Elissaar: Liit kukutas 73. minutil Henrik Ojamaa, aga Üprus penaltit ei andnud. Tallinnas vaadatakse videot. Ja kutsutakse Üprus ekraani juurde.
20:31
Kasper Elissaar: 74. minutil määrab Üprus videovaatamise järel Paidele tänase teise penalti!
20:32
Kris Ilves: Hoiatus Purjele 74. minutil samuti kollane kaart keskväljal tehtud vea eest Maštšenko vastu.
20:32
Kasper Elissaar: Värav75. minutil sihib Saarma teist ristnurka ja saab sedapuhku palli võrku! 2:0 Paidele! Kivila arvas ära poole, aga ei küündinud.
20:32
Külastaja Mõtiskleja kommentaar
Krt Saarma ära jama... :D vaatasin et pani jälle mööda :D
20:33
Kris Ilves: Vahetus Kalju teine vahetus 75. minutil: Tarassenkov välja, Orlov sisse.
20:33
Kristjan Remmelkoor:  79. minutil pääses Jarl Viimsi söödumängu järel kastist löögile, löök siiski eriti välja ei tulnud.
20:33
Külastaja H kommentaar
Karl romet nõmm ikka jubedalt alla kukkunud oma karjääris
20:33
Kris Ilves: David kukkus 76. minutil Kalevi karistusalas ja Kalju pink laiutab kästi, aga peakohtuniku vile vaikis. 
20:34
Kasper Elissaar: Vahetus Vahetus77. minutil Kuressaare tripeltvahetus: Pevtov, Kivi ja Kobin sisse, Iljin, Jermatšenko ja Männilaan välja.
20:34
Kristjan Remmelkoor:  Vahetus Vahetus 80. minutil Läänemaa topeltvahetus: Valkiainen ja Enn välja, Konks ja Saarnak sisse.
20:35
Kasper Elissaar: Piht tõmbas tagareie ära, Paidel on vahetused tehtud ja Paide on väljakul kümnekesi. 10 vs 10!
20:35
Külastaja Mõtiskleja kommentaar
Piht peale SPALis käimist on nii habras, pidevalt katki
20:35
Külastaja Vaatad ja imestad kommentaar
Noor poiss lööb iga teise penalti sisse ja ümbritseb tüübi suunas kes pmtl kõik pendlit sisse löönud. Seepärast mängidki elu lõpuni Eestis härra 50%mees
20:36
Kris Ilves: Maštšenko tegi ohtliku pallikaotuse ja Purje purjetas palliga kasti, aga lõpuks Maštšenko ise jõudis segama ja Purje löögile ei saanud.
20:36
Kris Ilves: Purje ja Laasner on selgelt Kalevi ründemängu parandanud. Omavahel kombineeriti 79. minutil, aga Purje löök lendas küljevõrku. 
20:37
Külastaja Mõtiskleja kommentaar
Appppi Kristal, 2 meest ühe spaagega kohvile... :D
20:38
Kris Ilves: Pank jäi pärast Kalevi nurgalööki mõneks ajaks rünnakule ja pääses 80. minutil ka kastist löögile, aga Perk püüdis kindlalt.
20:38
Kasper Elissaar: Kivila tõrjus 81. minutil Henrik Ojamaa pealelöögi!
20:39
Kasper Elissaar: Kuressaare on vahetuste järel mänginud nii, et Aer uuesti vasakkaitses, Rass läks keskväljale, kus on ka Kobin. Kivi on paremal äärel ja Pevtsov tipus.
20:40
Külastaja Kivipallur kommentaar
Kas Paidel päris oma kasvandike ka üldse peale tuleb.Või on noorte töö nii kehv?
20:40
Kris Ilves: David murdis 82. minutil ohtlikult kasti, aga löögile ei pääsenud. Mõni hetk varem kukkus Orlov Kalevi kasti lähistel, aga vile vaikis. 
20:41
Kasper Elissaar: Paide eesmärk on oma noortetööd järk-järgult üha parandada. VahetusÜks Saare-Muhu juurtega Paide kasvandik Aer tuli 84. minutil Kuressaare poolelt ära ja Rasmus Saar sisse.
20:41
Kris Ilves: Mannone sai 83. minutil nurgalöögist peaga löögile, aga ei suutnud palli raamidesse suunata.
20:42
Kasper Elissaar: 84. minutil tabas Saarma posti!
20:42
Kris Ilves: Kalevi mehed kukuvad Kalju karistusalas ja mängijad on pahased, et kohtunik penaltit ei anna. Karistuslöök nurgalipu juurest siiski saadakse.
20:42
Külastaja Neymar Suli kommentaar
See on muidugi tagantjärele tarkus, aga tundub Stojkovicilt veidi kergemeelne otsus teha Paide eurokoha seisukohalt üliolulises karikamängus viimane vahetus ära 68. minutil.
20:43
Kasper Elissaar: 196 pealtvaatajat täna Paides.
20:43
Kris Ilves: Purje pääses 86. minutil Laasneri nurgalöögi järel kasti tagant ka löögile, aga Pergile see probleeme ei valmistanud.
20:44
Kris Ilves: Samal minutil sai Purje ka Mihhailovi tsenderdusest peaga löögile, aga ka see pall maandus kindlalt Pergi käte vahel.
20:44
Kristjan Remmelkoor:  Läänemaal lisati mängule 1 minut.
20:44
Kristjan Remmelkoor:  Mägi läks 90+1. minutil karistusalast väga terava nurga alt löögile, Luks oli omal kohal ja noppis palli.
20:45
Kasper Elissaar: Jarju oli 87. minutil ehitamas, aga Pevtsov tegi vea, enne kui oleks tekkinud võimalus pall tühja võrku lüüa.
20:45
Külastaja Kivipallur kommentaar
Aer oma koduklubile kahjuks ei kõlvanud jah!
20:45
Kristjan Remmelkoor:  Läänemaal kõlas lõpuvile! Viimsi võitis 3:0.
20:45
Külastaja Mõtiskleja kommentaar
Paide nii väike koht, et sealt natuke raske ka leida neid juveele, eriti kui meeskond tiitli peale mängib. Sa pead ikka väga särama lööma Paide noortetrennides, et end kohalikuna koosseisu murda.. Aga vb ma eksin, pole väga kursis, kas seal praegu mõni noor on kohalik, või kõik väljast toodud.
20:46
Kris Ilves: David oli 88. minutil kübaratrikile lähedal, kui sai kastist ohtlikult löögile, aga Forsman tõrjus ja Kalevi lootus elab! 
20:46
Kris Ilves: Kalju mängib juba aega. Marin hoidis päris pikalt nurgalipu juures palli enda valduses, kuni Kalev selle lõpuks kätte sai.
20:47
Kasper Elissaar: Paide esinduses on ainus Paide poiss Siim Luts. Juhkam on ka faktiliselt seal sündinud, aga Viljandis kasvanud. Ajateenistuses olev väravavaht Sapp oleks muidu ka paidekas. Duublis on kõvasti Paide oma poisse.
20:47
Kristjan Remmelkoor:  Teine poolaeg oli palju võimalusterohkem kui esimene. Favoriit Viimsi sai teise poolaja keskpaigaks kolmeväravalise edu kätte ja võitis kindlalt. Viimsi saab mängida karika poolfinaalis kaheksa-aastase pausi järel: 2016. aastal kaotati seal 0:2 Sillamäe Kalevile.
20:47
Kasper Elissaar: Hoiatus90. minutil vigastab Kristal ära Rassi! Kuressaare jätkab vist üheksakesi, sest neilgi vahetused tehtud.
20:48
Kasper Elissaar: Seitse üleminutit Paides! Rass naaseb ikkagi väljakule. Ehk 10 vs 10.
20:48
Kris Ilves: 4 minutit lisati Lillekülas teisele poolajale juurde!
20:49
Kasper Elissaar: Kristali löök lendas värava eest läbi.
20:50
Kris Ilves: Vahetus Kaljult veel üleminutitel üks vahetus: kaks väravat löönud David välja ja Ivanov sisse.
20:50
Kasper Elissaar: Hoiatus90+3. minutil räägib Dõmov omale kollase.
20:50
Kasper Elissaar: Hoiatus90+4. minutil saab Kožuhhovski või Morozov ka kollase.
20:51
Külastaja Mõtiskleja kommentaar
Mis duublisse puutub, siis hetkel vist väga pole paremaks läinud seis selle peatreeneri vahetusega. Ivani eelmine abikäsi viidi ju duublit juhtima, kui Kink toodi aga hetkel küll tulemused päris mannetud olnud. Aga eks anname aega veel, hooaeg alles algas.
20:52
Kris Ilves: Kõik! Kalju saab lõpuks ikkagi päris raske 2:1 võidu Kalevi üle ja nende eurounistus jätkub! Kalju oli parem meeskond kokkuvõttes, aga Kalev andis viimaste sekunditeni lahingu.
20:53
Kasper Elissaar: Saarma lõi 90+6. minutil pöördelt latti!
20:53
Kasper Elissaar: Aga ega siin enam kahtlust ei ole. Paide on oma poolfinaalikohta lunastamas.
20:54
Külastaja Kivipallur kommentaar
Mõned noored vast ikka see hooaeg pead tõstavad!
20:54
Kasper Elissaar: KÕIK! Paide on 2:0 võiduga poolfinaalis! Vastaseks seal kas Levadia, Kalju või Viimsi.
20:54
Külastaja Mõtiskleja kommentaar
Aitäh ja nägemist!
20:55
Kasper Elissaar: Mängu mõjutas Kuressaare varajane punane kaart, aga sellest hoolimata võideldi kõvasti. Paidel ei läinud asi lihtsalt, aga lõpuks saadi kindel võit kätte. 
20:55
Külastaja Krt küll kommentaar
Saarma krt, 300 mulle võlgu Mille eest nad palka saavad seal? Postide ja lattide löökide eest?
20:56
Kasper Elissaar: Homme peaksime targemaks saama, kes kellega poolfinaalis vastamisi läheb. Üllatusi ei sündinud, aga see tähendab, et Paide ja Kalju jätkavad neljanda eurokoha nimel madistamist.
20:57
Kasper Elissaar: Aitäh, et jälgisite neid veerandfinaale Soccernet.ee vahendusel! Täna õhtul ootab ees veel Meistrite liiga. Nädalavahetusel tulevad ka koduliiga mängud. Kaunist õhtu jätku!
Nimi:
 
Kommentaar või küsimus edastatud!