Pühapäev, 14. aprill 2024
14:25
Marko Susi: Tere ja ilusat pühapäeva pärastlõunat, kallid vutisõbrad! Premium liiga kuuenda vooru eelviimases mängus lähevad vastamisi Pärnu Vaprus ja Tallinna Flora. Klubid on läbi ajaloo kohtunud omavahel 41 korda, Flora on võitnud neist 40 mängu. Mullu suvel sündis ainukene viik. Kuidas läheb täna?
14:25
Marko Susi: Tänased algkoosseisud:

Vaprus: Ott Nõmm, Kevin Aloe, Magnus Villota, Uku Kõrre, Martin Käos, Robin Limberg, Reimo Madissoo, Kristjan Kask, Kevin Kauber, Sander Kapper, Ronaldo Tiismaa.

Flora: Evert Grünvald, Robert Veering, Erko Jonne Tõugjas, Mihhail Kolobov, Kristo Hussar, Marco Lukka, Markus Soomets, Daniil Kuraksin, Rauno Alliku, Maksim Kalimullin, Mark Anders Lepik.

14:28
Marko Susi: Vaprusel on võrreldes eelmise nädalavahetusega põhirivis kaks muudatust:
Joonas Silla asemel alustab Ronaldo Tiismaa;
Henri Välja kohal on Reimo Madissoo.

Floral on võrreldes nädalasisese karikamänguga kolm vahetust:
väravas alustab Kristen Lapa kohal tavapärane esikinnas Evert Grünvald;
Vladislav Kreida kohal on keskväljal Marco Lukka, kelle jaoks tulevad täna esimesed minutid selle aasta Premium liigas;
Nikita Mihhailovit asendab Rauno Alliku.
14:28
Külastaja Mõtiskleja kommentaar
juba on teada, et +1C ja 292 pealtvaatajat? xd
14:29
Marko Susi: Seal on viga sees, jah. Tegelikult on mänguolud sellised: +6, pilves tuuline vihmane ilm, kunstmuru väga heas seisukorras
14:30
Marko Susi: Mäng käib!
14:33
Marko Susi: Vaprus teeb kõrget pressi ja see valmistab Florale pisut raskusi. Aga mitte midagi hullu.
14:34
Marko Susi: Kask võitis 4. minutil Flora trahvikasti ääres palli, aga suunda värava poole võtta ei saanud. Vaprus teenis küljeaudi ja söötis seejärel tagasi kaitseliinile.
14:37
Marko Susi: Veering tsenderdas 6. minutil värava ette, aga Vapruse mehed klaarisiid. Seni pole kumbki oma mängu peale surunud, ent oodatult on palli rohkem vallanud Flora.
14:40
Marko Susi: VAPRUSEL OLI 10. MINUTIL SUUREPÄRANE VÕIMALUS MINNA JUHTIMA! Kapper pääses Grünvaldiga silmitsi, aga ei suutnud palli väravavahist mööda lüüa. Näis, et ääreründaja tahtis jalge vahelt läbi lüüa, kuid kindamees vajus piisavalt kiiresti madalale.
14:43
Marko Susi: Kuraksin lõi 12. minutil kasti otsast peale. Üritus võttis Kõrrest rikošeti ning langes ohtlikult lõpus ära, aga Vapruse õnneks napilt üle lati. Kornerist asja ei saanud.
14:44
Marko Susi: Värav KALIMULLIN VIIB 14. MINUTIL FLORA JUHTIMA! NEED SAMAD PISIVEAD, MIDA VAPRUSE PEATREENER PRINS MAINIS PÄRAST EELMIST MÄNGU, ILMUTASID END TAAS.
14:45
Marko Susi: Lepik söötiis paremalt äärelt värava ette. Söödul oli vahel Kõrre, kes lõi pallist mööda. Kalimullin kasuutas olukorra ära ja virutas palli trahvikasti otsast vasakusse ristnurka.
14:47
Marko Susi: Vaprus proovis kohe vastu nõelata, aga Käose tsenderdus omadeni ei jõudnud.
14:48
Külastaja raivo kommentaar
kes fantasy söödu kirja sai?
14:48
Marko Susi: Parandus: Kalimullini värava puhul andis söödu Hussar, mitte Lepik.
14:48
Marko Susi: Seega Fantasy sööt talle.
14:49
Marko Susi:  Hoiatus Tõugjas astus keskväljal Kase jalale ja sai selle eest 19. minutil kollase.
14:49
Külastaja Trk kommentaar
Veering mängib poolkaitset ja Lukka äärekaitset?
14:49
Marko Susi: Veering ikka vasakkaitses ja Lukka keskväljal.
14:53
Marko Susi: Vaprus ehitas pikalt rünnakut, mis lõppes sellega, et sööt ette maandus Grünvaldi rüpes. Söödu andnud Limberg väänas jalga maha pannes hüppeliigest ning vajas pisut tohterdamist. Õnneks midagi hullu ei juhtunud, mees jätkab.
14:57
Marko Susi: Flora teeb tihti neljakesi kõrget pressi, ent Vaprust see liiga palju ei häiri, sest külalistel on ründajate ja keskvälja vahel suur auk. 26. minuti olukorras proovisid kollasärgiid alustada aga pika palliga, mis nägi hea välja, kuid Kapper selleni ei jõudnud.
14:58
Marko Susi: Vaprus oli 28. minutil terav. Käos andis paremalt äärelt madala tsenderduse, mis läks küll Grünvaldi peale, aga väravavaht puterdas. Lõpuks suutsid florakad ohu klaarida. Jätkuolukorras lõi kaugelt peale Tiismaa, kuid tema üritus läks selgelt üle.
14:59
Marko Susi: Madissoo võttis enda kasti ääres Alliku maha ning kinkis Florale heast kohast trahvilöögi.
15:01
Marko Susi: Värav LEPIK LÖÖB 31. MINUTIL PALLI ÜLE MÜÜRI PAREMA POSTI KÕRVALE - FLORA JUHIB 2:0! Lepik pani tähistades näpu suu peale ja see oligi kõik - florakate jaoks oli värav pealtnäha niivõrd tavaline, et isegi ei viitsitud normaalselt tähistada.
15:04
Marko Susi: Värav SEE ON HÄIVTAMINE - ALLIKU VIIB FLORA 34. MINUTIL 3:0 JUHTIMA.
15:04
Marko Susi: Kuraksin tsenderdas vasakult äärelt tagumisse posti, kust Alliku toksas palli võrku. Väravavaht Nõmm, kes proovis tsenderdust õhust klaarida, hüppas palli alt läbi ja jättiis värava tühjaks.
15:04
Külastaja JuriM kommentaar
Päris lahe, et meil on kaks Eesti noort ründajat, kes sel hooajal ka päriselt löövad! Tamm & Lepik siis.
15:05
Külastaja Trk kommentaar
Flora realiseerimine on täna väga tipp-topp.
15:06
Külastaja ellu kommentaar
marko miks sa mängu eel arvasid, et lepik põhis ei mängi? eeldatatav koosseis vm :D huvi prst uurin, ta ju iga mäng põhis olnud ja flora eest kõige rohkem väravaid löönud
15:07
Marko Susi: Mõtlesin, et ehk Norbert Hurt üllatab. Aga nagu öeldakse: kana ka mõtles ja siis tuli rebane.
15:08
Marko Susi: Tegelikult mõtlesin sellele, et kuna Lepik mängis nädala sees ja tal on varem olnud probleeme vigastustega, siis äkki antakse talle pisut puhkust, sest nädala sees kohtub Flora ju Paide Linnameeskonnaga ja seal on teda rohkem vaja kui Vapruse vastu.
15:10
Külastaja ellu kommentaar
aus mõttekäik samas :D
15:15
Marko Susi: Avapoolajale on lisatud üks üleminut.
15:16
Marko Susi: Käos tõusis 45+1. minutil keskväljale ja otsis talle vastu liikunud Tiismaad, aga pealtnäha lihtne sööt läks täiesti untsu. See on ehe näide, kuidas Vaprusel on sel hooajal olnud liiga palju individuaalset praaki.
15:19
Marko Susi: Avapoolaeg on lõppenud. Flora juhib Kalimullini, Lepiku ja Alliku väravatest 3:0. Vaprus on samal ajal suutnud vaid korra olla päriselt ohtlik, kui 0:0 seisu ajal luhtas Kapper üks-ühele olukorra. Vaprus tundub olevat murtud. Imelik vaadata, kuidas meeskond, kes oli mullu täitsa hea, on tänavu vähemalt esimese viie ja poole mängu järel liiga halvim. Märksõnad, mis iseloomustavad Vaprust praegu: eksimusaldis, energiatu, nördinud. Samas Flora on olnud kliiniline.
15:31
Marko Susi: Meeskonnad sammuvad taas väljakule. Vahetus Flora teeb vaheajal ühe vahetuse: Cekredzi sisse, Lukka välja. Seega Lukka esimene mäng sel hooajal Premium liigas piirdus 45 minutiga.
15:32
Marko Susi: Teine poolaeg läks käima!
15:35
Marko Susi: Lepik andis 48. minutil paremalt äärelt ohtliku tsenderduse, mis lendas mängijate eest läbi ning napilt tagumisest postist ka. Lepiku teine ja Flora neljas polnud üldse kaugel.
15:36
Külastaja juhan kommentaar
flora ikka v2ga noor sats. Noored jaksavad joosta
15:38
Marko Susi: Vaprus jõudis üle pika aja Flora karistusalasse. Lõpuks pääses Kauber löögile, aga see takerdus kaitsjates. Tore on näha, et pärnakad pole alla andnud.
15:39
Marko Susi: Lepik võttis 52. minutil Vapruse karistusala vasakus ääres Villota ette, tekitas endale löögiruumi ja virutas palli esimese posti suunas, aga Nõmm tõrjus.
15:41
Marko Susi: Kaks minutit hiljem proovis sarnase koha pealt Kuraksin, aga taas oli Nõmm ees. Julgen väita, et ennem lööb Flora kaks veel kui Vaprus ühe, sest mängupilt on väga tallinlaste poole kaldu.
15:41
Marko Susi: Hoiatus Alliku tegi Vapruse kasti lähedal vea ja sai selle eest 55. minutil kollase.
15:43
Külastaja Trk kommentaar
Aliiku kaart… kallis kohtunik sa olid ju nii lähedal. Alliku mängis palli ja puudet ei olnudki, st Pärnu mängija komistas palli vastu.
15:44
Marko Susi:  Cekredzi teenis 57. minutil karistuslöögi. Koht on löögiks ehk pisut kaugel. Kalimullin andis madala söödu meeste vahele, aga keegi seda ei puutunud - mänguvahend veeres Nõmmele sülle.
15:48
Külastaja õuna endel kommentaar
vaprus millegipärast vigade järel kollaseid ei saa
15:50
Marko Susi: Käos mängis 62. minutil paremal äärel Kasega seina ja jõudis karistusalasse, kust söötis keskele, aga Grünvald oli käega vahel. Pool minutit hiljem leidis Lepik teiselt poolt penaltipunkti pealt Kalimullini, kelle löök lendas väga üle.
15:51
Marko Susi: Kalimullin riputas 64. minutil karistuslöögi vasakult äärelt ohtlikult tagumisse posti, kust Kolobovi pealöök ebaõnnestus.
15:52
Marko Susi: Vahetus Vahetus Vahetus  Flora teeb 65. minutil kolm vahetust: Soomets, Lepik ja Alliku välja, Kreida, Alamaa (2008. aastal sündinud) ja Varjund sisse.
15:56
Külastaja juhan kommentaar
respekt florale et annab (eesti oma) noortele k6rgliigas m2nguaega nii julgelt
15:57
Marko Susi: Vahetus Vahetus Vahetus Vahetus Vaprus teeb 71. minutil neli vahetust: Madissoo, Limberg, Kapper ja Tiismaa välja, sisse Veensalu, Sild, Miiter ja Välja.
16:02
Marko Susi: Kuraksin tsenderdas 75. minutil paremalt äärelt tagumisse posti, kust Alamaa suunas palli värava ette, aga seal polnud ühtegi florakat.
16:06
Marko Susi: Vahetus Flora teeb 80. minutil viimase vahetuse, kui väljakult lahkub esimese värava autor Kalimullin ja tema asemele sekkub Pajo.
16:07
Marko Susi: Teine poolaeg on olnud üpris vaikne. Flora kontrollib jõuvarusid ja seisu, Vaprus proovib küll midagi korda saata, aga ei suuda.
16:10
Marko Susi: Veensalu rabeles 83. minutil karistusala vasakus ääres Hussari vastu ja tsenderdas värava ette, aga pall lendas kõigist üle. Jätkuolukorras maadlesid Flora kastis Miiter ja Kolobov, kohtunik määras vea Flora kasuks. VAR kontrollib penaltit.
16:10
Marko Susi: Kordusest tundus, et pall puutus Kolobovi kätt.
16:11
Marko Susi: Vilemees Karl Koppel läheb olukorda ise üle vaatama.
16:11
Marko Susi: PENALTI VAPRUSELE!
16:12
Külastaja asd kommentaar
lõpetage selliste penaltite andmine, kus ta selle käe panema peab
16:12
Marko Susi: Nõus.
16:13
Marko Susi: Värav Kauber lööb penalti vasakule, Grünvald hüppab paremale - 1:3.
16:15
Külastaja Trk kommentaar
Kas kohtunikud vaatavad Videokohtuniku saadet? Baranovi penalti põhjuseks oli, et mängija kontrollis kätt. Huvitav milline on sel juhul tänase penalti põhjendus?
16:16
Marko Susi: See on hea küsimus. Minu meelest polnud Kolobovil võimalik kätt kontrollida, aga käsi oli kehast kaugel. Eks see on tõlgendamise koht.
16:17
Marko Susi: Kohtumisele on lisatud viis üleminutit.
16:19
Marko Susi: Nõmm eksis 90+1. minutil enda värava eest sööduga, pall maandus Pajo jalal. Aga noor mängumees ei vaadanud värava poole, vaid otsustas söötu otsida - see ei õnnestunud.
16:19
Külastaja õuna endel kommentaar
kuhu küll AI-VAR kadunud on?
16:19
Külastaja Jaan kommentaar
Baranovi olukorras käis pall ka levaka käe vastas.
16:23
Marko Susi: Kohtumine on lõppenud! Flora võtab võõrsil Vapruse üle 3:1 võidu ning hoiab kaotuseta seeriat Pärnu esiklubi vastu - läbi ajaloo peetud 42st mängust on nad võitnud nüüd 41 matši. Flora eest skoorisid avapoolajal Kalimullin, Lepik ja Alliku, Vapruse ainuvärava lõi teise poolaja lõpus penaltist Kevin Kauber.
16:25
Marko Susi: Sellega pole veel Premium liiga kuues voor läbi, sest ligi poole tunni pärast lähevad vastamisi Nõmme Kalju ja Paide Linnameeskond. Seda mängu kannab üle Soccernet TV. Püsige ikka Soccerneti lainel ja olge mõnusad. Suured tänud ja nägemist!
Nimi:
 
Kommentaar või küsimus edastatud!