Kolmapäev, 17. aprill 2024
18:37
Kris Ilves: Tere õhtust! Premium liiga nädal jätkub Sportland Arenal, kus FC Flora ja Paide Linnameeskond mängivad ette 19. vooru kohtumise.
18:38
Kris Ilves: Paide eest teeb algkoosseisudebüüdi Patrik Kristal. Kokku on eelmise mänguga võrreldes (võõrsil kaotati Kaljule 1:2) tehtud neli vahetust: Patrik Kristal, Joseph Saliste, Karl Mööl ja Daniel Luts on põhisse pääsenud ning Andre Frolov, Hindrek Ojamaa, Oskar Hõim ja Siim Luts on pingile langenud.

Paide: Ebrima Jarju, Joseph Saliste, Nikita Baranov, Dehninio Muringen, Abdul Razak Yusif, Karl Mööl, Patrik Kristal, Henrik Ojamaa, Daniel Luts, Dimitri Jepihhin, Robi Saarma.
18:39
Kris Ilves: Flora on võrreldes eelmise mänguga (võõrsil alistati Vaprus 3:1) teinud algkoosseisus ühe vahetuse, kui Marco Lukka asemel alustab Vladislav Kreida.

Flora: Evert Grünvald, Robert Veering, Erkko Jonne Tõugjas, Mihhail Kolobov, Kristo Hussar, Vladislav Kreida, Markus Soomets, Daniil Kuraksin, Maksim Kalimullin, Rauno Alliku, Mark Anders Lepik.
18:44
Kris Ilves: Floral ja Paidel on võidu korral võimalus tabelis Kaljust mööduda ja teiseks tõusta. Praegu on Levadia 21 punktiga liider, Kalju 13-ga teine, Paide 12-ga kolmas ja Flora 11-ga neljas.
18:46
Külastaja SP kommentaar
Kas mängu kannab üle ERR või premium liiga yuliutube? Millegi pärast ei taha te SN seda kirja panna artiklitesse 😀
18:46
Kris Ilves: ERR kannab üle. Panen siia artiklisse ka selle kirja.
18:48
Külastaja Trk kommentaar
Läbi akna õue vaadates on kena kevadilm. Reaalselt aga nii rämedalt külm, et meie perel jäi täna staadionile minemata.
18:49
Kris Ilves: Külm on tõesti. Tundsin seda isegi eile Sportland Arenal.
18:55
Kui pealtvaataja numbreid võrrelda, siis peaks temperatuurid juurde panema, Kesa vist paneb kirja ka. Kui sellise päikesega oleks tajutav temperatuur mitte +1 nagu praegu, vaid ütleme +10, siis on hoopis teine asi.
18:57
Külastaja Tguh kommentaar
Tripkal on soe, tuult pole siia tunda
18:58
Kris Ilves: Meeskonnad tulevad väljakule.
19:01
Kris Ilves: Pall on mängus!
19:03
Kris Ilves: Lepik sai 2. minutil karistusala tagant löögile, aga löök võttis rikošeti ja Jarju noppis palli kindlalt endale.
19:03
Kris Ilves: Värav Kristo Hussar viis juba 2. minutil Flora 1:0 juhtima!
19:03
Kris Ilves: Hussar purjetas paremalt äärelt keskele ja kastijoone lähistelt tugev ja täpne löök posti kõrvale!
19:05
Kris Ilves: Väravasöödu sai kirja Kolobov.
19:07
Kris Ilves: Saarma konksutas ennast 6. minutil kastist löögile, aga florakad olid kindlalt ees ja löök blokeeriti.
19:10
Kris Ilves: Yusif tegi Flora väljakupoolel Soometsa vastu vea, aga pääses suulise hoiatusega, kollane kaart jäi Frischeril esialgu taskusse.
19:13
Kris Ilves: Tempo tundub päris kõrge ja Paide ei ole Flora kõrge pressiga kõige paremini hakkama saanud.
19:14
Kris Ilves: Jepihhin sai kastist löögile, aga väga palju florakaid oli ümber ja Tõugjas blokeeris.
19:15
Kris Ilves: Muringen sai 11. minutil nurgalöögi järel kastist löögile, Grünvald puterdas ja Soomets klaaris palli minema.
19:16
Kris Ilves: Flora jooksis kohe järgmisel rünnakul ohtlikult Paide kasti ja Kuraksini löögi 12. minutil tõrjus Jarju!
19:16
Kris Ilves: D. Luts tegi 12. minutil äärel Veeringule ära ja pall põrkas ette He. Ojamaale, kelle löögi Grünvald püüdis!
19:17
Külastaja Gio kommentaar
Oletame, et ma olen Capelli Spordi tähtsam nina, siis ma küsiks küll miks Kristal kannab nike kindaid, samal ajal kui me alles tegime lepingu. Iga väike detail näitab meeskonna proffi taset. Ahjaa, Kinki nunnu kallistus Vasjaga oli ka tore näha! Nii armsad sõbrad :)))
19:18
Kris Ilves: Kalimullin sai õhuvõitluses Muringeni käega vastu pead ja vajab korraks arstiabi.
19:20
Kris Ilves: Kristal sai karistusalast löögile ja Grünvald tõrjus! Jätkuolukorras klaaris Kolobov Saarma löögi väravajoonelt!
19:21
Kris Ilves: Kristal sai taas kastist löögile, aga Tõugjas blokeeris! Seejärel lendas D. Lutsu löök üle värava.
19:22
Külastaja Kukk kommentaar
Kristal ikka imevend
19:22
Kris Ilves: Siiamaani on väga hea mulje jätnud tõesti.
19:23
Kris Ilves: Paide on mängu üle kontrolli päris hästi enda kätte saanud. Võimalusi on tekitatud, aga väravani pole veel jõutud.
19:24
Flora proovib Hurda käe all mängida üsna kaasaegset jalgpalli. Seda on äge vaadata. Aga liiga palju juhtub et meeste oskused plaanile järgi.
19:27
Kris Ilves: Flora teine värav 26. minutil oli väga lähedal! Alliku sai kastijoone juures palli, liikus sellega edasi ja pääses vabalt löögile, aga Jarju tegi suurepärase jalatõrje!
19:31
Kris Ilves: PENALTI PAIDELE!
19:31
Kris Ilves: Eemaldamine 31. MINUTIL PUNANE KAART KOLOBOVILE!
19:32
Kris Ilves: Grünvald tõrjus esmalt Kristali löögi ja seejärel Kolobov tõrjus käega väravajoonelt D. Lutsu löögi!
19:32
Kris Ilves: Värav Robi Saarma realiseeris 32. minutil penalti kindlalt!
19:33
Kris Ilves: Kreida liikus praegu Kolobovi kohale keskkaitsesse.
19:34
Kris Ilves: Jepihhin sai nüüd kastist terava nurga alt löögile, aga napilt tagumisest postist mööda!
19:34
Kolobov, no nii loll ei saa ju olla... Kristal on olnud Florale üllatavalt suureks probleemiks.
19:36
Kris Ilves: Kuraksin tegi pika soolo ja spurdi, jõudis lõpuks kastist ka löögile, aga löök ebaõnnestus ja läks selgelt üle värava.
19:37
Kris Ilves: Vahetus Flora vahetus 37. minutil: Lukka sisse, Kalimullin välja.
19:38
Kris Ilves: Lukka liikus siis keskkaitsesse Kolobovi kohale ja Kreida läks tagasi keskväljale.
19:39
Külastaja rallikas kommentaar
Florale see hooaeg juba 3. punane kaart ja see on alles 7. mänguvoor. Enne VARi oldi kõoge Fair Play’m võistkond. Pärast VARi tulekut on punaseid kaarte korralikult võetud
19:40
Külastaja To rallikas kommentaar
Hooaja seitsmes mäng on küll jah aga seitsmes mänguvoor see küll pole, ettepeetav mäng on see hetkel
19:42
Kris Ilves: Värav Karl Mööl viis 42. minutil Paide 2:1 juhtima!
19:43
Kris Ilves: Paide kombineeris kastis ja lõpuks Ojamaa leidis hea sööduga täiesti markeerimata Mööli. Grünvald sai Mööli löögile näpud vahele, aga sellest ei piisanud.
19:44
Kris Ilves: Paide kolmas oli kohe väga lähedal, kui Kristal sai mõnelt meetrilt löögile, aga Grünvald tegi reaktsioonitõrje!
19:45
On teada, kus Kristal testimistel kaimud?
19:45
Kris Ilves: Esimese hooga meenub mulle Valencia, mis on avalikult välja hõigatud, aga neid klubisid peaks veel olema.
19:47
Aitah Kris! Samamoodi edasi!
19:47
Kris Ilves: Esimene poolaeg on lõppenud Paide 2:1 eduseisus!
19:51
Kris Ilves: Flora alustas hästi ja Hussar viis võõrustajad juba 2. minutil oma debüütväravast juhtima. Paide sai oma mängu käima ja tekitas mitu head võimalust, kuni Kolobov tõrjus palli käega väravajoonelt, saadeti punasega minema ja Saarma realiseeris 31. minutil penalti. Avapoolaja lõpus lõi Karl Mööl külalised 2:1 juhtima.
19:53
Kris Ilves: Flora väravavahtide treener Aiko Orgla ETV2-le: "Üsna sarnane mäng, mis mängisime Paides. Tundus, et läksime krampi ja hakkasime seisu hoidma. Andsime initsiatiivi ära. Kui see väravaolukord naljaks pöörata, siis Kolobovilt supertõrje. Võib-olla leidsime endale uue värava. Teisel poolajal tuleb taga asjad rohkem kokku pöörata ja võib-olla kiired ründajad suudavad ees midagi tekitada."

Paide abitreener Ats Sillaste ETV2-le: "Poolaja lõpp oli hea, aga tulles tagasi alguse juurde, siis tekib endal ka selline tunne, et hoia peast kinni. Olime liiga pehmed. Üldse ei jõudnud keskelt Flora mängijatele lähedale. Peame olema valmis, sest Flora tuleb ka kümnekesi kiiresti kontrarünnakutesse. Peame hästi edasi mängima. See on kõige tähtsam."
19:57
Külastaja Norbert kommentaar
Ainult hurt paidele liigas kaotanud
19:57
Kris Ilves: Kui pead silmas Flora kaotusi liigas Paide vastu, siis jah.
20:00
Külastaja M kommentaar
Kris, kas arvad, et Hurt suudab olla pukis hooaja lõpuni või näeme mingi aeg uut treenerit?
20:00
Kris Ilves: Kui peaks ennustama, siis arvan, et püsib hooaja lõpuni.
20:02
Külastaja cp kommentaar
Kris, seleta mulle palun lahti see punase kaardi asi. Kas penalti plus punane peaks olema kuidagi parem kui varav? suarez tegi kunagi sellist nalja, aga see oli uleminutitel.
20:03
Kris Ilves: Punane kaart - vastasvõistkonnal värava või ilmse väravavõimaluse ärahoidmine, palli tahtlikult käega mängides. See on kõige lihtsam selgitus.
20:03
Kris Ilves: Teine poolaeg!
20:04
Kris Ilves: Vahetus Paide tegi vaheajal ühe vahetuse: Hõim sisse, Yusif välja.
20:05
Kris Ilves: Tulles tagasi punase kaardi ja selle selgituse juurde, siis meenub Tammeka ja Vapruse mäng sellest hooajast, kus Uku Kõrre ei mänginud käega, aga hoidis karistusalas veaga ilmse väravavõimaluse ära. Penalti ja punane kaart.
20:07
Kris Ilves: Aa, sa ei küsinud seda. Aga nagu Rimo Hunt stuudios ütles, siis pigem oleks võinud Kolobov palli väravasse lasta, seis 1:1 ja saaks 11 vs 11 edasi mängida. Praegu tegi Kolobov kehva otsuse.
20:09
Külastaja Ekspert kommentaar
Kas ma ainuke, kes tähele pannud, et Baranov on alla igasuguse taseme see hooaeg mänginud. Täiesti keskpärane, kes ei peakski koondisesse kuuluma
20:10
Külastaja Neymar Suli kommentaar
Punane ja penalti võib ju olla parem kui värav, sest penalti ei ole 100% värav. 90. või 120. minutil võib see olla väga õige otsus. 30. minutil mitte tingimata.
20:11
Külastaja Q kommentaar
Pakuks, et flora kolmas punanen võib juba olla nende rekord punaste arv ühe hooaja kohta. Aastaid ei tulnud neil punaseid ju üldse?
20:11
Kris Ilves: Saliste proovis päris kaugelt Grünvaldi üllatada, aga Flora väravavaht oli selleks valmis ja püüdis kindlalt.
20:12
Kris Ilves: Mäng on täielikult Paide kontrolli all ja nagu arvata võis, siis Flora panustab nüüd kontrarünnakutele.
20:13
Külastaja to Q kommentaar
Eelmine hooaeg saadi 7
20:14
Kris Ilves: Mööl lõi mõnelt meetrilt terava nurga alt küljevõrku.
20:15
Kris Ilves: Värav Robi Saarma lõi 57. minutil Paide 3:1 juhtima!
20:15
Kris Ilves: VAR kontrollib, kas Jepihhin tegi enne seda Lukka vastu vea.
20:15
Kris Ilves: Frischer läheb ekraani juurde!
20:16
Kris Ilves: Värav on tühistatud!
20:16
kus viga
20:17
Kris Ilves: Jepihhin tegi Lukka vastu vea enne seda, kui Paide palli võitis. Õige VAR sekkumine ja lõpuks õige otsus.
20:19
Kris Ilves: Vahetus Paide teine vahetus 62. minutil: S. Luts sisse, Jepihhin välja.
20:21
Kris Ilves: Vahetus Flora kolmikvahetus 63. minutil: Veering, Alliku, Soomets välja; Mihhailov, Cekredzi ja Premium liiga debütant Prunn sisse.
20:23
Flora proovib veel päästa, samas mõtleb ka järgmisele mängule. Kaljul nädala sisest mängu ei ole, seal on vaja kuidagi jaksata kaasa joosta.
20:24
Kris Ilves: Floral oleks vajalik, et Tõugjas tänases mängus kollast ei saaks, sest ta on mängukeelu ohus. Kolobov jätab tänase punasega järgmise mängu vahele ja Seppikul on viimasel ajal olnud tervisemured.
20:26
Kris Ilves: Vahetus Paide kolmas vahetus 69. minutil: Agyepong sisse, D. Luts välja.
20:28
Kris Ilves: Hoiatus Kreida sai 70. minutil S. Lutsule jala peale astumise eest kollase kaardi.
20:30
Kris Ilves: Stojkovic on väljaku kõrval üpris rahulolematu, sest olgem ausad, üheväravaline eduseis võib päris libe olla. Tõsi, Flora ei ole teisel poolajal ohtlik olnud.
20:34
Kris Ilves: Saarma tsenderdas paremalt äärelt palli värava ette, kus Grünvald selle kindlalt püüdis.
20:36
Kris Ilves: Saarma läks kastist löögile, aga löök läks üle jala ja pall lendas üle värava.
20:37
Kris Ilves: Vahetus Paide viimased vahetused 79. minutil: Mööl ja Kristal välja; Frolov ja Herol sisse. Hoiatus Kristal ja Kink said kollase kaardi. Kristal ajavenitamise ja Kink suupruukimise eest.
20:38
Kris Ilves: Sportland Arenal on 272 pealtvaatajat.
20:39
Kris Ilves: Saarma sai Frolovi tsenderdusest peaga löögile, aga löök jäi pehmeks ja Grünvald püüdis.
20:39
Külastaja Ars kommentaar
Täiesti debiilne kollane Kristalile. Vend tuli kiiremini kui Mööl. Täiesti arusaadav viha Kingilt
20:40
Külastaja UA kommentaar
Miks Flora fännidej juures need UA lipud on, kui omanik ja kapten ning kolmandik mängijaid venemeelsed kõik on? Mõnitavad vms?
20:42
Kris Ilves: Agyepong andis hea söödu karistusalasse, kus Herol esialgu ei saanud palli hästi omaks, aga seejärel pääses ikkagi löögile, rikošetist üle.
20:44
Kris Ilves: Grünvald tegi S. Lutsu löögi vastu tõrje, aga väänas seejärel päris halvasti jalga ...
20:44
kui flora grünnist ilma jääb siis rip premium liiga
20:44
Külastaja lhv kommentaar
ei saa aru sellest lõpuni mängimsiest selgetes suluseisudes
20:45
Kris Ilves: Vahetus Flora sunnitud vahetus 87. minutil: vigastada saanud Grünvald välja; Lapa sisse.
20:45
Cekredzi kattis sulu ara :)
20:46
Kris Ilves: Prunn tegi head kaitsetööd ja blokeeris Saarma söödu värava ette.
20:47
Kris Ilves: Frolov sai Agyepongi söödust vabalt positsioonilt löögile, aga lõi üle!
20:48
Kris Ilves: Teisele poolajale lisati 5 minutit juurde.
20:51
Kris Ilves: Uskumatu! Saarma pääses Ojamaa söödust üks-ühele, aga lõi latti ja tagasipõrkunud löögi klaaris väravajoonelt Prunn!
20:51
Kris Ilves: VAR kontrollib, kas pall käis üle väravajoone või mitte.
20:51
Kris Ilves: VÄRAV! VAR ikkagi kontrollis üle ja Saarma värav loeb!
20:52
meil pole kaameraid värava taga ja VJTd v õudne ikka nagi 2005 aasta
20:53
Külastaja VAR kommentaar
hetkel VAR õigustas end. See oli ikka väga selgelt sees :)
20:54
Kris Ilves: Mäng on lõppenud Paide 3:1 võiduga! Suuresti otsustati mängu saatus ikkagi esimesel poolajal. Flora ei olnud teisel poolajal ohtlik, pigem Paidel oli vormistamise küsimus ja asi vormistati ära 90+3. minutil Saarma väravaga. Hoiatus Lepik sai 90+6. minutil ka kollase.
20:55
Kris Ilves: Minu poolt aitäh! Hiljem lugege mängu ülevaadet ja järelkaja, mis tuuakse teieni Lillekülast!