Pühapäev, 12. mai 2024
14:12
Heiti Heli:  Tervitused Lillekülast, head vutisõbrad! Sel kaunil emadepäeval lähevad A. Le Coq Arenal vastamisi Premium liiga tabeli kaks esimest klubi Tallinna Levadia ja Nõmme Kalju. Kuigi Levadial on Kaljust kaheksa punkti rohkem, sest neil on kaks kohtumist rohkem peetud, võib Nõmme klubi kaotatud punktide arvestuses tõusta rohesärkidest paremaks.
14:15
Heiti Heli:  Levadial on selja taga keeruline nädal, kui täpselt seitse päeva tagasi kaotati juubeliderbis Florale 0:1. Nädala keskel suutis Esiliigas palliv Viimsi viia karika poolfinaali lisaajale, kus Levadia 99. minuti penaltist võitis. Võrreldes derbimänguga on Levadia algkoosseisus toimunud vaid üks muudatus -  Fomba asemel alustab keskkaitses Heitor, kes oli viimati põhikoosseisus 20. aprillil Vapruse vastu.
Levadia: Karl Andre Vallner, Michael Schjönning-Larsen, Heitor, Rasmus Peetson, Edgar Tur, Mihkel Ainsalu, Til Mavretic, Ioan Yakovlev, Richie Musaba, Joao Pedro, Felipe Felicio.
14:19
Heiti Heli:  Ka Kalju tahab nädalasisest karikamängu unustada, kui 1:3 kaotusega Paidele kaotati ühtlasi võimalus osaleda sel suvel eurosarjas. Liigas on seevastu nad neli järjestikust kohtumist kaotuseta. Võrreldes karikamänguga tegi Kalju kaks vangerdust - Mannone asemel alustab Vukušic, Hayashi kohal Komissarov.
Kalju: Henri Perk, Aleksandr Nikolajev, Roko Vukušic, Maksim Podholjuzin, Danõl Maštšenko, Reginald, Nikita Komissarov, Pavel Marin, Daniil Tarassenkov, Alex Matthias Tamm, Promise David.
14:22
Heiti Heli:  Mäletatavasti on Levadia ja Kalju sel hooajal omavahel korra kohtunud. Sportland Arenal toimunud matšis viis David Kalju juhtima, kuid lõpuks võitis Curro Torrese juhendatav võistkond 5:1. Kas täna on revanši aeg, eks ole näha. A. Le Coq Arena on valmis, muru on roheline ja taevas sinine.
14:26
Heiti Heli:  Mehed sammuvad emade ja naissoost pereliikmetega väljakule. Varsti läheb mänguks!
14:30
Heiti Heli:  Peakohtunik Joonas Jaanovits puhus täna esimest korda vilet, sõidame!
14:31
Heiti Heli:  Larsen vahetas äärt Turile, kellelt järgnes tsenderdus Kalju karistusalasse, mis klaariti eemale.
14:32
Külastaja Skeptik kommentaar
Kas Kaljul juba reklaamiveskid jahvatavad järgmise mängu osas või oodatakse sellega nt esmaspäevani ja siis läheb korralik promo lahti?
14:32
Heiti Heli:  Tänase kohtumise osas väärib märkimist fakt, et Lillekülas väga palju rahvast pole.
14:32
Heiti Heli:  Mina olen märganud reklaame juba. Hiiu staadioni taasavamine on suur asi ikkagi.
14:33
Heiti Heli:  Kaljul oli kasutada karistuslöök vasakul äärel, aga Komissarovi tsenderdus jäi nõrgaks ja lühikeseks, mistap see löödi eemale.
14:35
Heiti Heli:  Musaba ei saanud Turi tsenderdusele pead vahele, kuid Larsenilt järgnes karistusala tagant löök, mis lendas raamist mööda.
14:36
Heiti Heli:  Ka Tarassenkovi jalast tuli tsenderdus, kuid Vallner oli hästi jaol. Kuue minuti jooksul kasutavad mõlemad meeskonnad aktiivselt ääri.
14:38
Heiti Heli:  Levadia mängis tulega: Vallner viis palli Heitorile, siis sai kindamees selle tagasi, misjärel oli David talt napilt seda ära võtmas, kuid viimasel hetkel söötis Vallner Peetsonile.
14:38
Külastaja . kommentaar
Apollo kinos ka suurem atmosfäär
14:39
Heiti Heli:  Tur läks kauglöögiga paremat alumist nurka otsima, aga Perk oli selleks hästi valmis.
14:41
Heiti Heli:  Ka Kalju mängis tulega, kui esialgu oli Vukušici sööt Pergile väga ebamugav, misjärel viis Reginald palli horvaadile värava ette, kuhu jõudis Levadia surve. Kalju õnneks midagi ohtlikku siiski ei juhtunud.
14:42
Heiti Heli:  PERK! Musabal avanes keskel korralik lennuväli, mida mööda sai hollandlane purjetada ning siis juba peale virutada, aga Kalju kindamees sai posti kõrvale mõeldud löögile käe vahele.
14:44
Heiti Heli:  Ainsalu otsis kavala läbisööduga (välisküljega antud) Musabat, aga hollandlane ei jõudnud selleni.
14:46
Heiti Heli:  Tamm võttis Peetsoni klaaritud palli rinnaga omaks ning järgmise puutega lajatas ta karistusala tagant peale, aga sihik oli paigast.
14:47
Külastaja aed kommentaar
lennuväljal ei purjetata
14:49
Heiti Heli:  Levadia pikk positsioonirünnak lõppes sellega, et Larseni äärevahetus Turile lõpetas küljejoone taga.
14:50
Heiti Heli:  Torres väljendas rahulolematust Yakovlevi osas. Minut hiljem oli Andrejev pahane Davidi tegutsemise pärast.
14:52
Heiti Heli:  Pedro viis Mavreticilt tulnud tsenderduse karistusala joone juurde, kuhu jõudis lööma Tur, aga Podholjuzin oli ees.
14:53
Heiti Heli:  Paistab, et Levadia üleminekud rünnakule on niivõrd aeglased, et Kalju mehed jõuavad selle ajaga enda karistusala täis pakkida, millest rohesärgid ei suuda läbi murda.
14:54
Heiti Heli:  POST! Larsen näitas, et kui ei saa lähedalt, siis saab kaugelt. Levadia äärekaitsja pani karistusala tagant teele kuuli, mille Perk suunas näppudega edasi posti.
14:57
Heiti Heli:  Senise hooaja jooksul kaheksa liigaväravat löönud Davidist pole Kaljul seni kasu olnud. Tõsi, Kalju pole viimasel ajal väga palju rünnanud, aga kaitsetöö jätab kanadalasel soovida. Rohkem on lonkimist, kui töötamist.
14:57
Heiti Heli:  Pedro keerutus lendas ristnurga suunas, aga jõust jäi selles ürituses puudu, mistõttu Perk püüdis.
14:59
Heiti Heli:  Üksinda Levadia karistusala juures palli saanud Turil ei jäänud palju puudu, et ta oleks selle Davidile kinkinud. Siiski seda lõpuks ei juhtunud.
15:00
Heiti Heli:  Pika söödu saanud David surus end palliga Heitorist ja Peetsonist mööda, aga sellele järgnenud löök veeres posti kõrvalt mööda.
15:03
Heiti Heli:  Turi tsenderdus põrkas Nikolajevi jalast üles ning põrkas latti. Kalju õnneks Levadia meestelt jätku polnud.
15:05
Külastaja , kommentaar
No ei ole täna hea kvaliteediga mäng. Selline puisus oleks ehk ootuspärane esimestes voorudes. Aga meil on maikuu, ilm ilus, muru hea, kaks liiga tippmeeskonda platsil.
15:05
Heiti Heli:  Turi tõste tagumise posti suunas oli hea, aga rohelistes särkides mehi oli seal vähe, mistõttu jätk puudus. Kalju vasturünnakul tegi sarnase asja Tamm ning pall lendas üle otsajoone.
15:08
Külastaja Rainer kommentaar
Leva on oma talvise treeninglaagri edu minetanud ja on täiesti mängitav kõigile eesti liigas. Viimased 4-5 mängu viimane teravus puudu.
15:09
Heiti Heli:  38 minuti jooksul on Levadia olnud palliga domineerivam pool, ent nende rünnakutest puudub teravus. Kalju panustab vasturünnakutele, mida väga palju aset leidnud pole.
15:10
Külastaja teet kommentaar
Ega jah, mul tõsine mure euromängude pärast. Sellise mängupildiga nagu Levadia, Flora ja Paide viimasel ajal näidanud on tuleb täpselt sama nukker eurohooaeg nagu eelmine aasta.
15:10
Heiti Heli:  Roosad Pantrid pühendavad oma praeguse viisijupi Floras mängivale Vassiljevile.
15:11
Heiti Heli:  Vallnerilt söödu saanud Peetson viis tõste Kalju kaitseliini taha, kuhu sööstis Ainsalu, kelle esimene puude vedas teda alt ning Perk oli jaol.
15:14
Heiti Heli:  Levadia sai paremal äärel karistuslöögi, kui Nikolajev kukutas Pedro. Brasiillane viis palli karistusalasse, kuid Tarassenkov lükkas selle üle otsajoone.
15:15
Heiti Heli:  Pedro otsis nurgalöögiga tagumise posti juures olnud Peetsonit, kuid kapteni pealöök läks väravast mööda.
15:15
Euros peab meil lihtsalt loosimisel õnne olema. Praeguse põhjal ma ei näe, et keegi võiks mingi ala Norra/Poola või sinna kanti klubidele vastu saada.
15:16
Heiti Heli:  Jaanovits vilistas avapoolaja lõppenuks, ühtegi minutit juurde ei lisatud. Mingisugusest mänguilust või erilisest kvaliteedist rääkida ja kirjutada on raske, sest esimene kolmveerandtund oli võrdlemisi aeglane ja uimane. Usutavasti Kaljule praegune olukord sobib, Levadia riietusruumis räägitakse tõenäoliselt sellest, kuidas asju tuleks ründefaasis teha kiiremini ja paremini.
15:22
Pigem võiks Euroopas loota sellele, et keegi väga alahindab meie klubisid või pole vastastel hooaeg alanud ja vorm veel kehv. Niikuinii pole ükski loos lihtne. No ei saa loota, et Malta või Gibraltari esikolmik oleks palju kehvem kui Pärnu Vaprus. Paide eelmine aasta näitas, et meie satsidele on täitsa jõukohane kõigile kaotada.
15:29
Mul on ikka meeles Flora konverentsiliiga hooaeg, siis oli nagu kõigi vastu mängu. Isegi kaotatud mängud olid igati viisakad.
15:30
Heiti Heli:  Algas teine poolaeg, vahetusi ei tehtud.
15:32
Heiti Heli:  Oi, milline võimalus! Teine kolmveerandtund oli kestnud ligikaudu 25 sekundit, kui vastase karistusalasse läbisöödu saanud David lõi väravast üle.
15:35
Heiti Heli:  Katariina Peetsoni (jalgpall.ee) fotod avapoolajast:

15:35
Heiti Heli:  Pergi selja taga hakkas keegi "Paide, Paide!" skandeerima.
15:36
Heiti Heli:  Hoiatus 51. minutil kohtumise esimene kollane kaart Peetsonile, kes kukutas Marini. Tribüünilt ja Kalju pingilt nõutakse punast kaarti.
15:38
Heiti Heli:  Komissarov toimetas oivalise tsenderduse karistusalasse, kus David sai pea vahele, aga pall lendas üle Vallneri puuri. Sekund hiljem andis Jaanovits mõista, et oli suluseis.
15:39
Heiti Heli:  Rõõm on tõdeda, et teine poolaeg on alanud põnevalt. Mängijad tegutsevad murul kiiremini kui esimese 45 minuti jooksul.
15:40
Heiti Heli:  PERK! Felicio jätkas Pedro tsenderduse edasi Peetsonile, kel ei õnnestunud mõnelt meetrilt võrku saata, sest Kalju väravavaht oli ees.
15:42
Heiti Heli:  Nüüd jõudis mäng Kalju värava juurde, kus Heitori olukorrast välja lülitanud David ei suutnud palli Vallnerist mööda saata. Sellele järgnes Levadia tulek, kus Maštšenko tegi vea Feliciole, mille Jaanovits premeeris Hoiatuskaardiga.
15:42
See Flora hooaeg oli küll vägev. Jääme ilmselt aastateks meenutama, kui tore oli kunagi Eesti klubijalgpalli vaadata. Praegune seis on kahjuks veidi teine
15:43
Heiti Heli:  Ainsalu ohtlikule karistuslöögile sai Perk näpud vahele!
15:44
Heiti Heli:  Heitor viis Pedro nurgalöögist tulnud palli Kalju värava ette, aga sealt jätku ei tulnud. Mõlemad võistkonnad on ohtlikud ning paistab, et avatabamus pole enam kaugel. Iseasi, kes selle lööb.
15:46
Heiti Heli:  Pedro jättis Larseni tsenderduse Musabale löömiseks, aga hollandlase üritus veeres üle otsajoone.
15:50
Heiti Heli:  Kalju mängis nurgalöögi lahti, misjärel pääses Tarassenkov kaugelt keerutama, aga too virutus läks Peetsonist üle otsajoone. Sellele järgnenud standardolukord Levadia kaitsjatele raskusi ei valmistanud.
15:51
Heiti Heli:  Hoiatus 66. minutil Komissarovile kollane kaart, kui ta keskväljal Musabat särgist tiris.
15:51
Heiti Heli:  Ja seeläbi lõpetas Kalju poolkaitsja Levadia vasturünnaku.
15:52
Heiti Heli:  Feliciolt teravus Kalju karistusalas, kui ta löök oli paremasse alla nurka minema, ent Perk sai käe vahele.
15:52
Heiti Heli: Hoiatus  67. minutil Komissarovile vea teinud Pedrole kollane.
15:53
Heiti Heli:  Ühtlasi jääb Pedrol järgmine mäng Vaprusega vahele, ka Peetson peab eemale jääma, sest mõlemal täitus neli kollast kaarti.
15:53
Heiti Heli:  Siht on tulemas Komissarovi asemele.
15:55
Heiti Heli:  Vahetus Komissarovi mäng lõppes 70. minutil, kui tema asemele saabus Siht.
15:57
Heiti Heli:  Ka Liivak on mänguga liitumas.
15:59
Heiti Heli:  Vahetus 74. minutil Yakovlev välja, Liivak sisse.
15:59
Heiti Heli:  Kui vahepeal jagus tuld mõlemale poole, siis nüüd on rahulikum periood. Levadia käes on pall, Kalju keskendub kaitsmisele.
16:01
Paide fänne on rohkem kuulda kui Kalju ja Levadia fänne :D
16:03
Heiti Heli:  Tur ja Nikolajev põrkasid paremal äärel kokku, viga Levadia kasuks. Pedro virutas karistuslöögist peale, aga Kalju kaitsja sai jala vahele.
16:06
Heiti Heli:  Pedrolt läbisöödu saanud Musabalt järgnes madal tsenderdus, mis võttis puute Nikolajevist ja Vukušicist ning põrkas Pergi jaoks nii ebamugavalt, et kindamees pidi palli üle lati lükkama.
16:07
Heiti Heli:   Hoiatus Tamme küünarnukiga näkku tabanud Ainsalule 81. minutil kollane.
16:07
Külastaja MNa kommentaar
Pärnpuu jagab täna lahkelt punaseid :D
16:08
Heiti Heli:  Hoiatus Kollase sai ka Liivak, kes pani Maštšenko pikali.
16:09
Külastaja jaan kommentaar
Levadia poisid väga närvilised
16:09
Heiti Heli:  Marin lõi palli Vallneri selja taha väravasse, aga selle järel tõusis küljekohtuniku lipp suluseisu märgiks.
16:10
Heiti Heli:  Vahetus Musaba asemele saabus Kirss.
16:12
Heiti Heli:  MILLINE VÕIMALUS! Tamm viis püstsöödu Davidile, kelle suunas jooksis Vallner, kanadalane hoidis natukene palli ning söötis selle Marinile, kel ei õnnestunud võrku sahistada.
16:13
Heiti Heli:  Hoiatus Heitorile 87. minutil kollane Tammele tehtud vea eest.
16:13
Külastaja mc kommentaar
Heiti, millest võibolla tingitud Levadia langus?
16:13
Heiti Heli:  Mingisugune viimane käik on rünnakutel puudu, vähemalt nii tundub.
16:14
Heiti Heli:  Sünnipäevalaps Roosnupp on küljejoone taga valmis mängu sekkuma.
16:15
Heiti Heli:  Viimased minutid on kuulunud selgelt Kaljule. Siht kõmmutas kaugelt, aga rikošetist läks too löök üle otsajoone.
16:15
Heiti Heli:  Vahetus Roosnupp saabus Pedro kohale.
16:16
Heiti Heli:  Neljanda kohtuniku tablool oli number viis ehk viis üleminutit!
16:17
Heiti Heli:  Marini tsenderduse suunas Podholjuzin peaga üle lati.
16:18
Heiti Heli:  Võiduvärav oli lähedal! Felicio jätkas peaga Roosnupule, kes Pergiga silmitsi minnes lükkas palli üle värava.
16:20
Heiti Heli:  Levadia positsioonirünnak lõppes sellega, et Peetsoni tsenderduse klaaris Podholjuzin.
16:20
Heiti Heli:  Levadia otsib väravat, mis tooks neile kolm punkti tabelisse juurde.
16:21
Heiti Heli:  Peetsonilt uus tsenderdus, aga Larsen koksas üle.
16:23
Heiti Heli:  Kõik, Jaanovits vilistas Levadia ja Kalju kohtumise lõppenuks. Teine kolmveerandtund erines avapoolajast drastiliselt, kui mõlemad meeskonnad andsid teineteise väravale tuld, aga võrgud jäid tühjaks. Arvatavasti on Kalju viigiga rohkem rahul kui Levadia. Pikemad jutud ning ülevaade tulevad mõne hetke pärast ehk tasub püsida Soccernet.ee lainel. Mina siit aknast tänan teid ja soovin ilusat päeva jätku ka!