Neljapäev, 23. mai 2024
17:53
Marko Susi: Tere ja ilusat õhtupoolikut, kallid vutisõbrad! Premium liiga 12. vooru viimast mängupäeva alustavad tabeli kaks viimast ehk põhjamudas siplev Nõmme United ja kohe nende ees seisev Narva Trans. Meeskonnad on ajaloos läinud vastamisi vaid korra, seda esimeses ringis. Siis võitis Trans koduplatsil 2:0, aga tänane mäng toimub Nõmmel - Männiku staadion võõrustab esmakordselt Eesti kõrgliigat.
18:00
Marko Susi: Unitedi algkoosseisus on võrreldes eelmise kohtumisega Tallinna Kalevi vastu kaks muudatust: kaitsja Aleksander Altebergi asemel alustab poolkaitsja Mihkel Järviste ning ründaja Mõhhailo Plohhotnjuki kohal alustab Karl Gustav Kokka

Transil on samuti kaks muudatust: Sergo Kuhhianidze alustab pingilt, tema kohal on Taaniel Usta; Mark Maksimkin stardib Flora vastu punase saanud Irie asemel.
18:00
Marko Susi: Mäng läks käima!
18:01
Marko Susi: Algkoosseisud ka väljakirjutatult:

United: Marko Meerits, Karl Läänelaid, Alexander Kapitan Bergman, Jakub Luka, Oleksandr Musolitin, Mihkel Järviste, Kaspar Rõõmussaar, Tristan Vendelin, Murad Velijev, Karl Gustav Kokka, Jevgeni Demidov.

Trans: Aleksei Matrossov, Aleksandr Ivanjušin, Šalva Burjanadze, Mark Maksimkin, Artjom Škinjov, German Šlein, Denis Poljakov, Leonardo Rolon, Zakaria Beglarišvili, Pierre Landry Kabore, Taaniel Usta.

18:05
Marko Susi: Nagu vaikne LIVE-ülekanne reedab, siis esimese nelja minutiga pole platsilt mitte midagi uhket toimunud. Mõlemad pooled on saanud söötu lükata, aga see on ka kõik.
18:06
Marko Susi: Velijev proovib paremal äärel Roloni äärel ette võtta, aga argentiinlase kaitse on liiga hea, mistap triblab Unitedi mees auti.
18:11
Marko Susi: Burjanadze arvestab tema poole tuleva palli liikumist valesti ja laseb Kokka vabasse vette. Ründaja söödab vasakule äärele Rõõmussaarele, kes söödab talle tagasi, aga pealelöögi asemel tuleb hoopis nurgalöök ... millest ei sünni midagi.
18:13
Marko Susi: MIDA TEEVAD MEERITS JA MATROSSOV?! Nõmme Unitedi väravavahi pikk sööt ette võttis 11. minutil Transi karistusalas põrke, mis tekitas Transi kindamehele parajalt peavalu, aga narvakate õnneks suutis ta palli lendu pidurdada. Oleks Meeritsal õnne rohkem olnud, oleks just temast saanud esimene Premium liiga mängija, kes Männiku staadionil skoorinud.
18:15
Marko Susi: KABORE LUHTAB 13. MINUTIL SUPERŠANSI! Beglarišvili leidis oivalise sööduga karistusalasse tõusnud Kabore, kes tegi kohutava esimese puute, mistõttu jõudis Meerits löögiruumi sisuliselt ära võtta. Parema puute korral võinuks võrk sahiseda, aga oleksid ei loe.
18:16
Külastaja rallikas kommentaar
Kabore oli suluseisus kah, seega poleks niikuinii lugenud
18:17
Marko Susi: Just, väga õige tähelepanek!
18:18
Marko Susi: Vendelin võtab 18. minutil Beglarišvili maha, väravast ligi 30 meetri kauguselt karistuslöök Transile.
18:19
Marko Susi: Šlein lööb peale ... aga ebaõnnestub totaalselt.
18:27
Marko Susi: Värav BEGLARIŠVILI NÄITAB TEHNIKAT JA VIIB 27. MINUTIL TRANSI JUHTIMA!!!
18:28
Marko Susi: Poljakov andis üsna vinge läbisöödu trahvikasti tõusnud Kaborele. Kuigi sööt läks pisut pikaks ja esimene löögivõimalus oli sellega kadunud, säilitas Burkina Faso mees külma pead ning leidis keskelt Beglarišvili, kes võttis palli omaks, pani seejärel Luka põlvili ja lükkas mänguvahendi rahumeeli Meeritsa selja taha.
18:32
Marko Susi: TRANSI TEINE ON 32. MINUTIL LÄHEDAL, kui Kabore pääseb Meeritsaga silmitsi, aga duellist väljub võitjana väravavaht.
18:33
Külastaja faktitäpsustus kommentaar
Tegelikult on Männiku staadion vähemalt korra võõrustanud kõrgliigat. 2006 mängisid seal Levadia ja Flora. https://www.postimees.ee/1532807/fotod-jalgpallikohtumine-levadia-flora-4-1 2006
18:33
Marko Susi: See mäng oli Männiku staadioni kunstmuruväljakul. Seega jah, tehniliselt on Männiku staadionil varem mängitud, aga sellel õigel Männiku staadionil ehk muruplatsil pole.
18:34
Külastaja Feik kommentaar
Zaka näitab poisikestele
18:35
Marko Susi: Škinjov leidis 34. minutil hea läbisööduga Kabore, kes võttis hoo üles ja proovis seejärel sööta keskele, aga Unitedi kaitsja oli ees. Trans on täna olnud selgelt ohtlikum pool.
18:36
Marko Susi: KABORE LÖÖB 35. MINUTIL SEISUKS 2:0 ... aga värav ei loe - mees oli suluseisus.
18:36
Marko Susi: Õigemini talle peaga söötnud Rolon oli suluseisus.
18:36
Heh, käisin isegi sellel 2006a mängul
18:45
Marko Susi: Avapoolaeg on lõppenud!
18:47
Marko Susi: Trans juhib Beglarišvili võrdlemisi ilusast väravast 1:0. Lisaks sahistas võrku ka Kabore, aga enne seda oli suluseis. Korra raiskas Kabore ka üks-ühele olukorra. Kui Transil on võimalusi olnud, siis Unitedi parima momendi tekitas Meerits, kelle pikk sööt enda värava alt oli Transi puuriluku Matrossovi jaoks pisut raske saak ... Kokkuvõtvalt on United olnud tömp, Transi edu on igati teenitud.
18:50
Külastaja Küsimus kommentaar
Lihtsalt huvitav, kuidas neid minuteid juurde antakse? Seisakuid ei olnud? 3 var vaatamist? Kas pole reeglid, et var aeg liidetakse ja vahetus 30sek vähemalt?
19:00
Marko Susi: Mäng jätkub!
19:01
Marko Susi: Vahetus Vahetus Vahetus United tegi vaheajal lausa KOLM vahetust: Kokka, Läänelaid ja Velijev välja Plohhotnjuk, Merilai ja Leoke sisse.
19:07
Marko Susi: United teenis 52. minutil karistuslöögi, mis riputati kasti, aga Matrossov klaaris ohu rusikaga.
19:09
Marko Susi: Kell 20.00 algava Vapruse ja Tammeka kohtumise algkoosseisud:

Vaprus: Ott Nõmm, Joonas Sild, Magnus Villota, Uku Kõrre, Kevin Aloe, Sander Kapper, Henri Välja, Kristjan Kask, Mathias Villota, Kevin Kauber, Reimo Madissoo.

Tammeka: Richard Aland, Mairo Miil, Eugenio Bracelli, Rasmus Kallas, Mihkel Sepp, Tanel Lang, Giacomo Uggeri, Ezekiel Tanimowo, Herman Pedmanson, Patrick Genro Veelma, Ahmed Adebayo Basher.

19:12
Külastaja Mart kommentaar
Harjul oli eelmisel aastal ka 12 mänguga 5 punkti.
19:15
Marko Susi: Värav ROLON VIIB 60. MINUTIL TRANSI 2:0 ETTE!!!
19:16
Marko Susi: Beglarišvili söötis karistusala paremasse äärde liikunud Kaborele, kes söötis keskele, kust Rolon lõi esimese puutega paremasse alanurka.
19:17
Marko Susi: Vahetus United vahetab 62. minutil: Rõõmussaar välja, Hint sisse.
19:18
Marko Susi: Hoiatus Kabore teeb 63. minutil Vendelinile vea ja saab kohtumise esimese kollase kaardi.
19:20
Marko Susi: Ühtlasi tähendab see kollane, et Kabore jätab järgmise mängu Tammeka vastu mängukeelu tõttu vahele.
19:20
Kommentaator teise värava järel, et see nurk on halb. Kas seda on võimalik aru saada kas VAR nägi videost kindlalt, et suluseisu ei olnud või seda, et sellist pilti ei ole, mis lükaks kohtuniku otsuse ümber?
19:20
Marko Susi: Kui korduse abil pole täpselt aru saada, kas suluseis on või ei ole, jääb kehtima väljakul tehtud otsus. Nii ka sel korral.
19:24
Marko Susi: Vahetus Trans vahetab 69. minutil: Rolon välja, Kuhhianidze sisse.
19:26
Marko Susi: Värav OI JUMAL, MIDA KABORE TEEB?!?! 3:0!
19:27
Marko Susi: Kabore murdis 71. minutil paremalt poolt otsajoone juurest kahe vastase vahelt läbi ja virutas palli jõuliselt võrku. Meisterlik sooritus mehelt, kel tänasest mängust kirjas lisaks väravale ka kaks väravasöötu!
19:29
Marko Susi: Unitedi esimene ohtlik võimalus sündis alles 74. minutil, kui Demidov sai värava eest peaga löögile, aga üritus läks napilt üle.
19:29
Marko Susi: Suluseisulipp küll tagantjärele tõusis, aga siiski - sellised šansid tuleb ära kasutada.
19:33
Marko Susi: Transil oli 75. minutil kasutada karistuslöök. Tsenderduseni jõudis esimesena Kabore, kes läks löögile käega ... Kuigi mees lendas vastu posti ja sai haiget, võib ta kergendusega hingata - kohtunik ei pannud tahtlikku kätt tähele, mistap mees pääses teisest kollasest ja ühtlasi ka punasest kaardist.
19:33
Marko Susi: Vahetus United tegi 76. minutil viimase vahetuse: Musolitin välja, Vain sisse.
19:35
Marko Susi: Värav MEIL LÄHEB VEEL MÄNGUKS?! DEMIDOV LÖÖB 79. MINUTIL ÜHE TAGASI!
19:35
Marko Susi: Äsja vahetusest sekkunud Vain pikendas paremalt poolt tulnud tsenderduse tagumisse posti, kust Demidov suunas palli võrku.
19:36
Matrossov õli nagu ikka
19:37
Külastaja KL kommentaar
Ärge ajage jama ja kontrollige oma fakte, Männiku staadionil (siis veel Tuletõrje) ja just nimelt naturaalmurul on mängitud kümneid Eesti kõrgliiga mänge alates 1992. aastast. Vahet ei ole mispidi see väljak oli või on, staadion on sama, nii teie uhke ajalooline mäng pole teps mitte ajalooline.
19:39
Nõmme Unitedile on see ikkagi ajalooline, olenemata staadioni enda ajaloost.
19:39
Marko Susi: Vahetus Trans teeb 83. minutil vahetuse: varem punasest pääsenud Kabore tuleb välja, Stepanov sisse.
19:40
Nõmme Unitedile loomulikult, ei vaidle vastu, aga Soccernet ütleb "Männiku staadion võõrustab esmakordselt Eesti kõrgliigat"
19:46
Marko Susi: Kohtumisele on lisatud 4 üleminutit.
19:48
Marko Susi: Hoiatus Poljakov võtab 90+3. minutil Vendelini maha ja saab kollase.
19:50
Häbi united
19:51
Marko Susi: Kohtumine on lõppenud! Trans teenib hooaja teise võidu (esimesed punktid võõrsilt), kui on Unitedist tänu Beglarišvili, Roloni ja Kabore väravatest 3:1 üle. Tulemus peegeldab mängupilti - Trans oli selgelt parem võistkond. Siiski said võõrustajad auvärava kätte, mille lõi 79. minutil Demidov. Trans on jätkuvalt tabeli eelviimasel real, aga nüüd on neil punkte üheksa. United on viie silmaga viimane.
19:52
Marko Susi: Suured tänud, et lugesite ja kaasa kirjutasite. Juba kell 20 algab Vapruse ja Tammeka lahing, mis nähtav Soccernet TV-s. Olge mõnusad ja nägemist!