Laupäev, 25. mai 2024
18:49
Kristjan Remmelkoor:  Tere, juba kümne minuti pärast algabki Evald Tipneri karikavõistluste finaal Tallinna Levadia ja Paide Linnameeskonna vahel.
18:56
Martti Kallas: Tere ka minu poolt! Meeskondade algkoosseisud on täna sellised:

Levadia: Oliver Ani, Michael Schjönning-Larsen, Heitor, Rasmus Peetson, Edgar Tur, Mihkel Ainsalu, Til Mavretic, Mark Oliver Roosnupp, Richie Musaba, Joao Pedro, Felipe Felicio.
Paide: Ebrima Jarju, Abdul Razak Yusif, Nikita Baranov, Gerdo Juhkam, Hindrek Ojamaa, Henrik Ojamaa, Predrag Medic, Patrik Kristal, Dimitri Jepihhin, Thomas Agyepong, Robi Saarma.
18:56
Martti Kallas:  Meeskonnad on platsil. Kohe-kohe läheb andmiseks!
18:57
Kristjan Remmelkoor:  Staadionil olid wifiga probleemid, aga nüüd tundub, et olen taas olemas.
18:59
Kristjan Remmelkoor:  Levadia põhiväravavaht Vallner on pingil ja väravat kaitseb Ani, kes on seda teinud ka karikavõistluste eelmistes mängudes.
19:00
Kristjan Remmelkoor: Veel kolm päeva tagasi oli mõlemal meeskonnal liigamäng. Levadial on liigamänguga võrreldes lisaks väravavahiga muutunud ka üks keskkaitsja: Heitor täna alustab ja Fomba on pingil.
19:01
Kristjan Remmelkoor:  Paidel on viimase liigamänguga võrreldes kolm muudatust: põhikoosseisus on Hindrek Ojamaa, kes oli seal viimati rohkem kui kuu aega tagasi, Abdul Razak Yusif, kes on väikeselt vigastuspausilt tagasi, ning Dimitri Jepihhin. Pingile on jäänud Frolov, Mööl ja Saliste.
19:01
Külastaja Skeptik kommentaar
Täna olevat üle euroopa ka 6+ karikafinaali. Topeltgarantiid ei anna aga vist (vähemalt) ühes olla autsaider juba võidutsenud ...
19:01
Külastaja Ülla kommentaar
Kristjan, sinu jaoks ka algkoosseisudes üllatusi?
19:02
Kristjan Remmelkoor:  Fomba ja Vallneri pingilejäämine on väike üllatus küll. Ja see, et Hindrek Ojamaa on põhis.
19:02
Kristjan Remmelkoor:  Mäng algas!
19:04
Kristjan Remmelkoor: Musaba söötis Paide kastis Feliciole, kes jäi seal mitme Linnameeskonna mängija vastu pallist ilma.
19:07
Kristjan Remmelkoor:  Saab täna näha, kas rõõmsamaks kujuneb Paide spordidirektor Gert Kamsi või Levadia kogukonnajuht Lauri Välja sünnipäev.
19:10
Kristjan Remmelkoor:  Levadia on päris aktiivselt alustanud. Musaba proovis kasti tagant lüüa, aga Juhkam blokeeris.
19:12
Kristjan Remmelkoor:  Levadia võitis kõrge pressinguga palli, Musaba lõi väga terava nurga alt tugevasti peale, Jarju tõrjus.
19:13
Kristjan Remmelkoor:  Levadia esimene nurgalöök klaariti ära.
19:14
Kristjan Remmelkoor:  Värav Kristal röövis eksinud keskkaitsjalt Heitorilt palli ja söötis Saarmale, kes viis 12. minutil Paide juhtima!
19:14
Külastaja mc kommentaar
Torrese aeg hakkab läbi saama?
19:16
Kristjan Remmelkoor:  Hoiatus Tur rebis 14. minutil selja tagant Kristali maha ja sai mängu esimese kollase kaardi.
19:18
Kristjan Remmelkoor:  Kristalilt Levadia kastis imeline tribling Peetsoni vastu ning sööt keskele Saarmale. Väga hea võimalus oli Saarmal teine lüüa, aga virutas üle!
19:19
Külastaja graf1x kommentaar
Kristal korralikult koolitas Peetsoni, tiktokki läheb see video ülesse rahulikult
19:19
Kas see leva abitreener on mingi pikema karistuse all, et kogu aeg tribüünil nõu andmas?
19:19
Kristjan Remmelkoor:  Tribüünilt on lihtsalt parem mingeid asju näha kui väljakuga samalt tasapinnalt, seepärast jälgib üks treener sealt.
19:20
Kristal ulme
19:21
Kristjan Remmelkoor:  Juhkam pani hästi Schjönning-Larsenile keha, viimasel läks seetõttu pall kaduma, üle otsajoone.
19:21
Mis võib ikkagi olla tingitud Levadia langusest? Kaitse ei pea ja rünnak ei toimi
19:21
Külastaja Reff kommentaar
Kuidas Levadia Kristali minema lasi lol, see vend tuleks vallandada kes arvas et teda pole vaja, ja noo Saarma jeesus, paremat olukorda enam halvemini lahendada ei saagi....
19:23
Kristjan Remmelkoor:  Levadial on viimasel ajal tagasilööke olnud küll, aga Premium liigas ikkagi endiselt liidrikoht ja karikas pole ka veel kaotatud, nii et praegu vast suureks paanikaks ja treeneri vallandamiseks põhjust pole.
19:23
Kas selle jaoks videopilti ei kasutata, et ülevalt pilti näha?
19:24
Kristjan Remmelkoor:  Eks videot kasutatakse ka.
19:25
Kristjan Remmelkoor:  Turi tsenderdus langes kindlalt Jarju saagiks.
19:26
Kristjan Remmelkoor: Hoiatus  Felicio libistas Medicile jalgadesse ja sai 24. minutil kollase kaardi.
19:27
Kristjan Remmelkoor:  Hoiatus Levadia reageeris sellele kaardile väga vihaselt ja peatreener Curro Torres sai ka kollase kaardi.
19:27
Külastaja junn kommentaar
Konks on juba kuidagi närviline!
19:29
Kristjan Remmelkoor:  Yusifi tsenderdus läks Ainsalule käe pihta. VAR kutsus kohtunik Külljastineni ekraani juurde, tõenäoliselt siis saab Paide penalti!
19:29
Külastaja . kommentaar
Käsi ju?
19:30
Kristjan Remmelkoor: Otsus oli video nägemise järel väga kiire: tulebki penalti Paidele.
19:31
Kristjan Remmelkoor:  Saarma läheb lööma.
19:31
Kristjan Remmelkoor:  Saarma lõi 29. minutil penalti lihtsalt postipuutest mööda! Ani oli õiges suunas hüppamas ka.
19:32
Kingil lähevad juuksed halliks sellist realiseerimist vaadates
19:33
Võidu mentaliteet vist puudu ikka
19:35
Kristjan Remmelkoor: Yusifi tsenderdusest pääses Henrik Ojamaa täiesti vabalt peaga löögile, aga Ani tõrjus. Tagantjärele fikseeriti Yusifile suluseis ka.
19:35
Kristjan Remmelkoor:  Yusifi kauglöök ebaõnnestus.
19:35
Saarma seni Levadia parim mängija, reaalselt peaks tal juba hatrick olema
19:36
Kristjan Remmelkoor:  Mavretic tõmbas Kristali pükstest pikali ja Paide teenis väga heast kohast karistuslöögi.
19:38
Kristjan Remmelkoor: Värav  Saarma lõi karistuslöögi nõrgalt vastu müüri, aga söötis siis Agyepongile, kes keerutas palli tagumisse alanurka, 35. minutil Paide 2:0 ees!
19:38
aubameyang lihtne
19:39
Suhteliselt äge finaal ikka seni, korralikult vürtsi
19:41
Külastaja allo kommentaar
mitu pennut saarma mooda juba loonud on?
19:41
Kristjan Remmelkoor:  Premium liigas on Saarma realiseerinud sel hooajal 4 penaltit 5-st.
19:43
Kristjan Remmelkoor:  Jarju klaaris Felicio pea kohalt rusikatega tsenderduse.
19:44
Kristjan Remmelkoor:  Schjönning-Larsen söötis palli ilma surve all olemata lihtsalt auti.
19:46
Kristjan Remmelkoor: Jarju jäi kõrget palli püüdes Felicio jala taha kinni ja kukkus valusalt selja peale, Aksalu läks igaks juhuks sooja tegema. Aga Jarju saab väikese pausi järel jätkata.
19:47
Kristjan Remmelkoor:  Avapoolajale lisati 3 minutit.
19:49
Külastaja öelge kommentaar
miks ma peaksin tänast karikafinaali vaatama, kui on käimas kossus otsustav pronksikohtumine, kullamäng ja FA cupi finaal
19:49
Kristjan Remmelkoor:  Kui koduse jalgpalli huviline olla, siis võiks ikka karikafinaali vaadata. Põnev finaal ka seni olnud.
19:50
Sest eesti jalgpalli võiks ka toetada kui paremaks tahaks saada, aga noh ega keegi relva kuklas ei hoia @öelge
19:51
Kristjan Remmelkoor:  Esimene poolaeg lõppes. Paide juhib 2:0.
19:52
Kristjan Remmelkoor: Paide ründaja Saarma jättis avapoolajal ka kaks supermomenti (neist üks penalti) realiseerimata, Levadial ühtki suurepärast võimalust ei tekkinudki.
19:55
Põnev finaal on olnud ainult Paide fännide jaoks, Levadia on ikka masendavalt kehv. Torrest vast riietusruumi ei lastud
19:55
Külastaja Küsimus kommentaar
Kas medici kollane ei peaks nüüd tühistatama? Lubava rünnaku peatamine, aga seda rünnakut ei oleks tohtinud ju ollagi?
19:56
Kristjan Remmelkoor:  Mul endal tekkis ka sama küsimus. Medic sikutas 27. minutil Joao Pedro pikali, peatades lubava rünnaku, ning sai kollase kaardi, aga tagantjärele VAR-iga määrati eelnenud olukorra eest Paide kasuks penalti. Aga tundub, et Medici kaart jääb ikka jõusse, Külljastinen ei näidanud, et see oleks kehtetuks muutunud.
20:04
Külastaja urmar kommentaar
uurisin, kaart pidavat kehtima jääma, nats loogikavastane justkui on.
20:04
See lubav rünnak oleks olnud vb ka peale penaltit, vb see on see nurk mida kohtunik seal hoiab, võibolla unustas ja ei mõelnud sellele liiga kaua
20:05
Kristjan Remmelkoor:  Vahetus Vahetus Levadia teeb enne teise poolaja algust topeltvahetuse: Musaba ja Roosnupp välja, Yakovlev ja Liivak sisse.
20:07
Kristjan Remmelkoor:  Joao Pedro nihkus keskele Musaba endise koha peale.
20:07
Kristjan Remmelkoor:  Ainsalu karistuslöögi tõrjus Jarju altnurgast.
20:09
Kristjan Remmelkoor:  Värav 48. minutil lööb Ainsalu nurgalöögi olukorras 1:2!
20:09
Kristjan Remmelkoor:  Nurgalöök jäi küll madalaks, aga Felicio suutis võitluse võita ja pärast seda pääses Ainsalu kastis vasakuga löögile.
20:09
Ja meil on taas mäng
20:11
Kristjan Remmelkoor:  Hoiatus 50. minutil sai Juhkam kollase kaardi, kuna pidurdas äärel Yakovlevi tõusu vea hinnaga.
20:14
Kristjan Remmelkoor: Levadia surub. Mavretic leidis sööduga karistusalast Joao Pedro, Jarju tõrjus vist näoga ja vajab väikest pausi.
20:16
Kristjan Remmelkoor:  Värav Joao Pedo nurgalöögist lõi Yusif peaga omavärava! 55. minutil on seis 2:2 viigis!
20:17
Kristjan Remmelkoor:  Yusifil otseselt kedagi levadialastest küljes ei olnud, oleks võinud paremini olukorra lahedada.
20:17
yusufff.....
20:21
Kristjan Remmelkoor: Medic läks Mavreticile selga ja Levadia teenis väga ohtlikust kohast karistuslöögi.
20:21
Kristjan Remmelkoor:  Joao Pedro lõi karistuslöögi üle värava.
20:22
Kristjan Remmelkoor:   Vahetus Vahetus Vahetus 62. minutil Paide kolmikvahetus: Jepihhin välja, Daniel Luts sisse; Yusif välja, Mööl sisse; Medic välja, Hõim sisse.
20:23
Kristjan Remmelkoor:  Tur, kellel on kollane kaart all, tegi Hindrek Ojamaale vea. Paide nõudis kaarti, aga seda ei tulnud.
20:24
Lõhnas nagu väike dive
20:25
Kristjan Remmelkoor:  Ainsalu tulistas kaugelt maapõrkega, Jarju püüdis.
20:27
Kristjan Remmelkoor:  Hoiatus 66. minutil sai kollase kaardi Yakovlev, kes tegi Kristalile vea.
20:28
Yusifi duaalsus, parimad asjad mis ta teeb on kuld ja samas on vahel full derp, kui tottenham oleks mängija...🤣
20:30
Mida see Kallaste seal platsi serval targutab,rull jookseb,nautigu vanaduspõlve!
20:31
Kristjan Remmelkoor:  Külljastinen saatis Felicio väljaku äärde, kuna ründajal oli veri väljas.
20:31
Kristjan Remmelkoor:  Nüüd on Felicio kiirelt platsil tagasi.
20:33
Kristjan Remmelkoor:  Värav 73. minutil lõi Joao Pedro karistusala tagant palli posti kõrvale ja rebis särgi seljast! Levadia on pööranud 0:2 kaotusseisu 3:2 eduks!
20:35
Kristjan Remmelkoor: Joao Pedro sai värava olukorras Turilt söödu, hoidis keha ilusti palli ja Hõimu vahel ning lõi umbes karistusala kaare pealt.
20:36
Vahel on olla raske elukutseline massohist ja toetada paidet, aga aega veel on, ning finaalile omast emotsiooni on kindlasti kõvasti olnud
20:36
hea et saarma löömata jättis.
20:37
Kristjan Remmelkoor: Joao Pedro karistuslöögi klaaris Mööl peaga.
20:38
Külastaja raimps kommentaar
miks paljudel mängijatel on rinnas mustad rinnahoidjad särgi all on ?
20:40
Kristjan Remmelkoor: Need on Catapult-süsteemid, millega mängijate distantsi, pulssi ja muid andmeid analüüsitakse.
20:40
Miks Saarma käsi kipsis on muidu?
20:41
Kristjan Remmelkoor:  Saarmal on randmes mingi side luu küljest lahti, aga mängimist ei sega.
20:44
Kristjan Remmelkoor: Värav Schjönning-Larsen murdis 82. minutil vasakult äärelt karistusalasse ja lõi postipõrkega Levadia eduseisuks 4:2!
20:45
Külastaja dasd kommentaar
vana hea paide ei suuda 90 minutit korraklikult mängida, jälle kaks erinevat poolaega.. esimesel olid vägahead ja nüüd väga kehvad
20:46
Kristjan Remmelkoor:   Vahetus Vahetus 81. minutil jäi mainimata Paide topeltvahetus ka: Saarma ja Henrik Ojamaa välja, Siim Luts ja Saliste sisse.
20:47
Kristjan Remmelkoor:  Vahetus 84. minutil Joao Pedro välja, Lopes Gomes sisse.
20:47
Kristjan Remmelkoor: Hoiatus  87. minutil Agyepongile keskväljal kõrge jalaga tehtud vea eest kollase kaardi.
20:48
Kristjan Remmelkoor:  Hoiatus Hindrek Ojamaa tegi Liivakule vea ja sai ka 88. minutil kollase kaardi.
20:48
Kristjan Remmelkoor:  Vahetus 88. minutil Levadia vahetus: Felipe Felicio välja, Kirss sisse.
20:49
Külastaja AuOhUh kommentaar
Kas Pedro sai ikka kollase?
20:49
Kristjan Remmelkoor:  Joao Pedro väravaolukorras särgi seljastvõtmise eest sai ka, jah.
20:49
Kristal ja Schjönning-Larsen koondisesse pls Henn!
20:49
Külastaja ramm kommentaar
Paidel tundub on füüsilise vastupidavusega probleeme..
20:49
Meenutab mulle veits kui kunagi fifas simuleerisin suurturniire, mängisin ühe poolaja ühe ja teise teise eest, siin tundub sama asi toimivat, üks meeskond mängib, teine kannatab ja vahetus🤣
20:49
Külastaja Njaa kommentaar
No mis mäng siin pidi olema.. Aga Vähemalt ei tule lisaaega. Poolaeg oli paide riietusruumis puudulik. Muud ei midagi.
20:50
Lisaks stojko on emotsionaalne ja läheb tilti suht kergelt, mis muidugi langetab võimekust ratsionaalselt plaane õigeaegselt ümber mängida
20:50
Kristjan Remmelkoor:  Juhkam vajab väljakul füsioterapeutide abi.
20:51
Kristjan Remmelkoor:  Teisele poolajale lisati 6 minutit.
20:52
Kahju et nii läks, we'll get em next time ja intriigi ja mängu on olnud küll ja veel
20:54
Kristjan Remmelkoor:  Hoiatus Hoiatus 90+3. minutil oli nurgalipu juures suurem tõuklemine! Asi sai alguse Kirsi ja Kristali duellist, kus Kirss võttis Kristalil kaelast kinni. Siis sekkusid rüselusse väga paljud mängijad. Kaardi said Kirss ja Daniel Luts.
20:55
Kristjan Remmelkoor:  Algselt sai Kirss isegi punase, aga VAR kutsus Külljastineni olukorda üle vaatama.
20:56
Kristjan Remmelkoor:  Vahetus 90+6. minutil Levadia vahetus: Ainsalu välja, Skvortsov sisse.
20:56
​​miks ani väravas on ?
20:57
Kristjan Remmelkoor:  Ani on eelmistes karikamängudes ka mänginud. Nii nagu mõned välismaa klubid mängisid koduliigas ühe ja Euroopa liigas teise väravavahiga, Levadia tegi Eestis sama.
20:57
Tahtsin ka just meenutada erinevaid poolaegasid. Sama mis Kalju vastu aga ainult vastupidi
20:57
Pigem usun ka, et alati levadia kohanemisvõimet ja kiideti head avapoolaega, levadia essa oli ehtne nö vorm riietusruumi väravat, "huh okei, plaan on selline, oota, pall lendab, v****, kus mu mees on?"
20:59
Kristjan Remmelkoor:  Lõpuvile! Levadia oli teisel poolajal selgelt üle ja pööras 0:2 kaotusseisu 4:2 võiduks.
21:00
Kristjan Remmelkoor:  Rekordkarikavõitja Levadia teenis oma 11. karikavõidu. Finaalides 12 katsest on 11 edukad.