Esmaspäev, 27. mai 2024
18:54
Kristjan Jaak Kangur: Tere õhtust! Tamme staadionil läheb kohe mänguks!
18:54
Kristjan Jaak Kangur: Tõepoolest, ka esmaspäeval saab Premium liigat mängida ja vaadata. Sel nädalal on kõrgliigamäng Eestis kavas koguni kuuel õhtul seitsmest.
18:58
Kristjan Jaak Kangur: Koosseisud täna sellised. Tammekal on võrreldes eelmise vooru 1:1 viigiga Vapruse vastu kaks muutust, kui keskväljal alustab Tanel Langi asemel David Epton ning Ahmed Adebayo Basheri koha on rünnakul sisse võtnud Akaki Gvineria.

Transi algkoosseis on peaaegu sama mis eelmises voorus Nõmme Unitedi vastu, kuid ühe olulise erandiga. 3:1 võidumängus tähtsat rolli mänginud Pierre Landry Kabore sai ühtlasi hooaja neljanda kollase kaardi ning teda asendab rünnakul Sergo Kuhhianidze.

Tammeka: Richard Aland, Mihkel Sepp, Rasmus Kallas, Eugenio Bracelli, Mairo Miil, Giacomo Uggeri, David Epton, Herman Pedmanson, Ezekiel Tanimowo, Patrick Genro Veelma, Akaki Gvineria.

Trans: Aleksei Matrossov, Artjom Škinjov, Mark Maksimkin, Šalva Burjanadze, Aleksandr Ivanjušin, Deniss Poljakov, German Šlein, Taaniel Usta, Zakaria Beglarišvili, Leonardo Rolon, Sergo Kuhhianidze.
18:58
Külastaja To Kristjan Jaak kommentaar
Kahju, et sina ei kommenteeri, aga mis on su ootused ja lootused tänasest mängust? Mis sa arvad kas jääb viiki või kumb jääb peale?
18:59
Kristjan Jaak Kangur: Ennustasin Tammeka võitu. Aga üsna ettearvamatu mäng, eriti kui tartlastel Basher pingil. Mees oli soojenduse ajal üsna kõvasti longanud, see ilmselt ka põhjus, miks ta ei alusta.
19:01
Kristjan Jaak Kangur: Pall mängus!
19:01
Tanimowo on ka päris asjalik tüüp, ivanjusinil võib päris keeruliseks minna
19:02
Kristjan Jaak Kangur: Kahtlemata. Ei maksa unustada, et eelmises voorus oli Trans küll tubli, aga United mängis ka suurema osa mängust väga kehvasti.
19:02
Külastaja A kommentaar
Täna joogipaus ka? Või mis see temperatuur peab olema selleks, et see toimuks?
19:03
Kristjan Jaak Kangur: Päris raudkindlat reeglit minu teada polegi, kohtunik kokkuleppel võistkondadega otsustab. Vähemalt avapoolajal võiks justkui oodata küll. Eks näis.
19:05
Nõmme United on mängus kohati nagu meie oma Eesti Manu :D
19:07
Kristjan Jaak Kangur: Rahulik algus. Kuus minutit mängitud, kuniks Trans teenib kuuendal minutil esimese nurgalöögi. Bracelli lööb kindlalt klaariks.
19:07
Kristjan Jaak Kangur: Roloni pööre sunnib Eptonit määrusi rikkuma, Transil äärelt hea karistuslöögi koht tsenderdamiseks.
19:08
Kristjan Jaak Kangur: Šlein tabab palli kuklaga ja sealt lendab see kõrgelt üle Alandi värava.
19:11
Kristjan Jaak Kangur: Esimesed kümme minutit on olnud peamiselt Transi mäng - pall on nende käes, samas midagi üleliia ohtlikku pole teha suudetud.
19:11
Külastaja Asd kommentaar
Narva toob endale mingeid kaikaid aastast aastasse aga pingi sügavust ikka ei suudeta tagada
19:13
Kristjan Jaak Kangur: 12. minutil esimene ohtlikum võimalus! Jooksu pääsenud Kuhhianidze konksutab Bracelli ära ja lööb madalalt tagumise posti kõrvale, kuid Aland tõrjub!
19:14
Kristjan Jaak Kangur: See äratab ka Tammeka, paar minutit järjest hoitakse Transi värava all teravust ja saadakse lõpuks nurgalöök.
19:15
Kristjan Jaak Kangur: Esimene pall lüüakse kastist välja, Sepp saab selle endale, mängib ühest mehest mööda ja siis vajutab - ei lähe palju mööda! 15. minutil ka Tammeka esimene korralik šanss.
19:17
Kristjan Jaak Kangur: Kohe teeb ilusa soolo ka Gvineria, aga lööb üle!
19:19
Kristjan Jaak Kangur: Rolon mitu korda eri moel pildis - esmalt saab kõrge jalaga kergelt pihta Eptoni peale, siis proovib otsajoone juures Seppa ette võtta, aga libiseb ja kukub otsustaval hetkel.
19:22
Kristjan Jaak Kangur:  Kui esimesed kümme minutit olid Transi, siis järgmised kümme Tammeka päralt. Võimalusi napib aga endiselt.
19:24
Kristjan Jaak Kangur: KUHHIANIDZE LÖÖB 24. MINUTIL POSTI!!!
19:26
Kristjan Jaak Kangur: Trans kombineeris väga ilusti ja lõpuks saatis Beglarišvili väga ilusa sööduga rahvuskaaslase kaitseliini taha. Kuhhianidze kõksab esimese puutega palli Alandist mööda, aga post ees! Jätkuolukorras üritas Kuhhianidze veel väga ohtlikku söötu värava ette, kuid Bracelli oli jaol.
19:26
Kristjan Jaak Kangur: Joogipaus ka.
19:30
Kristjan Jaak Kangur: Hoiatus  Poljakov niidab 30. minutil keskväljal Eptoni maha ja saab kaardi. Ühtlasi tähendab see talle järgmiseks vooruks mängukeeldu.
19:32
Külastaja Naljakas kommentaar
Tammekal ainult väiksed lapsed fännideks? Trummi võiks vähe nooti panna mitte niisama peksta
19:33
Kristjan Jaak Kangur: Epton proovis keskväljalt väga optimistlikku lööki, aga see läks rohkem Emajõe kui Matrossovi värava suunas.
19:34
Kristjan Jaak Kangur: Tanimowo pääseb jooksu, aga Ivanjušin jõuab viimasel hetkel jaole. PALL JÕUAB GVINERIALE, KES SÄTIB PAREMINI PAREMA JALA PEALE JA KEERUTAB 33. MINUTIL LATTI!!!
19:36
Kristjan Jaak Kangur: Telepildist on näha, kuidas Šlein ja Rolon päris tuliselt mõtteid vahetavad. Tammeka on jälle suutnud viimastel minutitel Transile surve peale panna.
19:37
Kristjan Jaak Kangur: Miili kurikuulsalt pikad küljeaudid tekitavad mitu korda järjest Transi karistusalas segadust. Roloni hea triblamise järel pääseb Kuhhianidze korraks vastu jooksma, kuid teeb siis ise vea.
19:38
Kristjan Jaak Kangur: 38. MINUTIL KÄIB PALL PEDMANSONI PEALÖÖGIST UUESTI TRANSI VÄRAVA PÕIKLATIS!!!
19:39
Kristjan Jaak Kangur: Matrossov sai sinna käe vahele ka, nii et supertõrje! Löögile eelnesid Tammeka väga ilus kombinatsioon ja Gvineria hea tsenderdus.
19:42
Kristjan Jaak Kangur: Üle pika aja tuleb jälle ka Trans, Rolon tsenderdab Kuhhianidze pea peale ja ründaja suunab omakorda värava ette, kuid seal on Miil jaol.
19:45
Kristjan Jaak Kangur: Hoiatus  Sepp jääb Kuhhianidze vastu võitlusesse hiljaks ja tõmbab Transi ründaja kätega maha. 45. minutil Tammeka tänane esimene kaart.
19:46
Kristjan Jaak Kangur: Värav  TAANIEL USTA VIIB TRANSI 1:0 JUHTIMA!!!!!
19:46
Kristjan Jaak Kangur: 45 minutit oli täis ja umbes 15 sekundit peale tiksunud, kui Roloni kõrget tsenderdust saab Usta peaga rünnata ja suunab palli posti kõrvale!
19:46
Külastaja Tammeka kommentaar
Tanimowo oleks ülihea kui ta söödaks enda nn standard kasti murdmiste järel, mitte ei jookseks esimesse posti ennast kinni :/ .
19:48
Kristjan Jaak Kangur: Avapoolaeg sellega ka läbi! Tammekal olid paremad šansid, aga Trans nõelas seejärel ise.
19:48
Klassikat ikka ei muuda - ise ei löö, siis... :(
20:01
Kristjan Jaak Kangur: Läks jälle! Vahetusteta.
20:02
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus Siiski mitte - Tammeka ühe vahetuse tegi. Tanel Tammik sisse ja Sepp välja.
20:04
Kristjan Jaak Kangur: Usta saab joosta ja lüüa, Aland püüab rahulikult.
20:05
Kristjan Jaak Kangur: Kuhhianidze üritab väga kaugelt imelööki, Alandit ei üllata ka see.
20:08
Kristjan Jaak Kangur: Trans teenib keskväljalt karistuslöögi, Epton pikendab seda tahtmatult ja Transile nurgalöök. Sellest ei sünni midagi.
20:13
Kristjan Jaak Kangur: Vahepealse keskväljapusimise järel eksib teises väljakuotsas Maksimkin ja nurgalöök Tammekale. Kallas üritab eemalt, rikošetist veel üks nurgalöök. Selle järel saab uuesti kaugelt proovida Kallas, aga nüüd juba väga mööda.
20:17
Külastaja oot kommentaar
Tammeka teenis karistuslöögi ja sellest karistuslöögist sai Narva nurgalöögi, natuke ulme?
20:18
Kristjan Jaak Kangur: Jah, Trans muidugi. Mäng on nüüd väga rabedaks läinud - mõlemad nagu tahavad ja proovivad, aga üleliia palku kummalgi välja ei tule.
20:22
Kristjan Jaak Kangur: Uggeri üritab 66. minutil eemalt, aga taas lootusetult üle.
20:22
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus Vahetus  Ja Pähn teeb topeltvahetuse - Epton ja Gvineria ära, Priit Peedo ja Tanel Lang sisse.
20:24
Kristjan Jaak Kangur: Tanimowo puude läheb natuke pikaks ja Matrossov tuleb hästi välja. Nurgalöök, mille Tammeka mängib lühidalt lahti. Uggeri üritab taas, aga jälle üle!
20:26
Kristjan Jaak Kangur: 70. minutil mängu teine joogipaus.
20:29
Kristjan Jaak Kangur: Vahva moment: Uggeri tsenderdus lüüakse tagasi talle endale jala peale, aga mängimise asemel laseb Uggeri palli jalge vahelt auti. Selge ka, miks, sest Miil on kohe valmis viskama ja see on alati üsnagi nurgalöögi moodi. Aga seekord sealt midagi ei tule.
20:32
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus  76. minutil Tammeka neljas vahetus. Pedmanson välja ja Devid Lehter platsile.
20:34
Kristjan Jaak Kangur: Tammekal on lubav karistuslöök, aga Miil krutib selle kõrgelt üle otsajoone.
20:35
Kristjan Jaak Kangur: Usta saab Miilist mööda ja läheb oma teist lööma, kuid Aland tõrjub hüppega!
20:37
Kristjan Jaak Kangur: Hoiatus  Šlein tõmbab 81. minutil Lehteri maha ja saab kollase.
20:41
Kristjan Jaak Kangur: Hoiatus  Lehter läheb mõni minut hiljem tagasi tegema, ohvriks satub Poljakov ja kaart ka Tammeka vahetusmehele.
20:42
Kristjan Jaak Kangur: Hoiatus  Nüüd on kaarte hakanud tulema. Peedo käsi käis Burjanadze näos.
20:45
Külastaja Huvitav kommentaar
Kui Narva võidab siis Nõmme United poole jalaga esiliiga suunas? Kuidagi suureks on need tasemevahed kahe liiga vahel minemas
20:45
Kristjan Jaak Kangur: Värav  KUHHIANIDZE LÕPETAB SELLE MÄNGU ÄRA!!!
20:46
Kristjan Jaak Kangur: Nurgalöögi järel pääseb Burjanadze pöördelt hästi löögile, Aland küll tõrjub, aga esimesena on jaol Kuhhianidze ja teeb seisuks 2:0.
20:46
Külastaja teet kommentaar
Ilma Basherita Tammeka ikka esiliiga tase
20:48
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus 90+2. minutil Transi tänane esimene vahetus. Vaja Nemsadze sisse ja Kuhhianidze välja.
20:49
Kristjan Jaak Kangur: Aland peab veel korra Tammeka tassima, sest Usta terav löök on teel alla nurka!
20:49
Külastaja JT kommentaar
Kas selle keskmise sõrme eest võiks mingi karistus tulla jobule? Arenenud riikides vist on nii?
20:52
Külastaja junn kommentaar
See ei olnud ju Pärtelpoja keskmine sõrm.kaks sõrme ja katus kah peal!
20:52
Kristjan Jaak Kangur: Pigem nägi jah mingi "Põdra maja" moodi välja.
20:53
Kristjan Jaak Kangur: KÕIK!!! Trans võidab 2:0 ja seda teenitult, sest teisel poolajal Tammekal õigeid võimalusi polnudki.
20:53
Kristjan Jaak Kangur: Mina tänan, aga püsige lainel, sest järelkaja ja mänguülevaade on veel tulekul.