Neljapäev, 6. juuni 2024
18:52
Siim Pulst: Tervitused! Mul on hea meel üle pikema aja jälle jalgpallimängu kajastada, eriti veel Eesti koondise kohtumist. U21 koondis alustab Balti turniiri, võõrustades Kuressaare linnastaadionil Soomet.
18:53
Siim Pulst:  Soome on peatreener Sander Posti sõnade kohaselt kõige raskem vastane sel turniiril ning kihlveokontorite koefitsiendid kinnitavad, et soomlased on täna selged soosikud.
18:54
Siim Pulst: Eriti põnev saab olema jälgida seda, kuidas 16-aastane Patrik Kristal oma U21 debüüdil hakkama saab, enne kui ta tee juba A-koondise juurde ette võtab.
18:55
Siim Pulst: Meeskonnad marssisid väljakule ja kõik on tuulises Kuressaares mänguks valmis.
18:55
Siim Pulst: Eesti U21: Kaur Kivila, Aleksandr Nikolajev, Tanel Tammik, Andreas Vaher, Daniil Sõtšugov, Tristan Toomas Teeväli, Nikita Mihhailov, Dimitri Jepihhin, Daniil Tarassenkov, Patrik Kristal, Aleksandr Šapovalov.

Varus: Daniil Pareiko, Mihhail Kolobov, Robert Veering, Rasmus Kallas, Sander Alex Liit, Karel Mustmaa, Oskar Hõim, Nikita Vassiljev, Patrick Genro Veelma, Aleksandr Švedovski, Daniel Luts, Kristjan Kriis.

Soome U21: Lucas Bergström, Rony Jansson, Arttu Lötjönen, Lucas von Hellens, Santeri Väänänen, Daniel Armstrong, Naatan Skyttä, Kai Meriluoto, Kalle Wallius, Luka Hyryläinen, Henri Salomaa.
Varus: Lasse Schulz, Jasper Samooja, Elias Äijälä, Danila Bulgakov, Marlo Hyvönen, Dren Terrnava, Matias Ritari, Daniel Rökman, Ville Vuorinen, Onni Suutari, Joonas Kuismala.

18:56
Siim Pulst:  Kõigi eelduste kohaselt rivistub Eesti koondis üles 4-5-1 asetuses. Kristal vast kümne peal ja Jepihhin äärel, aga saame peagi näha.
18:59
Siim Pulst:  Eesti kaptenipaela kannab Tammeka keskkaitsja Tanel Tammik. Mängu ohjavad meie tippkohtunikud eesotsas Kristo Tohveriga.
19:03
Siim Pulst:  Soomlased valdavad esimestel minutitel oodatult palli. Eesti kaitsjad on aga kahevõitlustes seni kenasti hakkama saanud.
19:04
Siim Pulst:  4. minutil üks ohtlikum sööd ka Eesti värava ette, aga ründaja ei ulatunud pallini ja see lõpetas turvaliselt Kivila kinnaste vahel.
19:04
Külastaja Vest kommentaar
Lapsed vs mehed
19:09
Siim Pulst:  Kristali üritas paremal äärel palli saades kohe vastast ette võtta ja võitis küljesisseviske. Ründavate mängijate kiirus ja nahaalsus pakub meile täna lootust.
19:11
Siim Pulst:  Jepihhin kinnitas kohe mu sõnu, mängides end 10. minutil trahvikasti vasakus küljes löögile. Paraku löök sihtmärki ei leidnud.
19:14
Siim Pulst:  Kristal pääses 14. minutil samast kohast löögile, kus Jepihhin varem. Küljevõrku.
19:16
Siim Pulst:  Jepihhin pääses 16. minutil viielt meetrilt peaga löögile, aga tabas ainsat väravaesist kaitsjat.
19:17
Siim Pulst:  Teevälja kauglöök parandab veelgi meie löögistatistikat, aga väravat see ei ohustanud.
19:18
Siim Pulst:  Vaherilt juba vähemalt neli olulist sekkumist kaitses. Tänu meie keskkaitsjate heale tööle ei ole soomlastel seni ühtegi konkreetset varianti olnud.
19:21
Siim Pulst: Värav  TANEL TAMMIK! 1:0!!
19:22
Siim Pulst:  Teeväli võitis keskväljal karistuslöögi ja Kristali tsenderduse järel jäi pall trahvikasti edasi-tagasi põrkama, kuni see 12 meetri peal Tammikule ette kukkus ja keskkaitsja selle ühe puutega tagumisse ülemisse nurka lajatas!
19:23
Ilus värav ja üldse suht kena mängupilt ka
19:23
Külastaja Skeptik kommentaar
Kas Vaher-poiss naaseb nüüd Eestisse kui see pooleaastane HJK leping läbi saab?
19:24
Siim Pulst:  21. minutil Soomel ohtlikust kohast karistuslöök, mille Naatan Skyttä latti põrutas!
19:25
Külastaja jah kommentaar
Soomlastel pingil Suutari isegi Tallinna Kalevi vend.
19:26
Siim Pulst:  On jah. Arvestades seda, kui tugevaks Soomet on peetud, siis isegi üllatav, et ta koondisse pääses. Premium liigas ei ole Suutari seni küll erilist muljet avaldanud.
19:28
Siim Pulst:  Soome on sinisärgid nüüd päris sügavale surunud. Rasked minutid vaja üle elada.
19:31
Siim Pulst:  31. minutil Soome nurgalöök, kohtumise esimene. Luka Hyryläinen pääses lõpuks tagapostist palli suunama, aga Kivilale ta pealöök probleemi ei valmistanud.
19:35
Siim Pulst: Vaher klaaris Soome teise nurgalöögi kolmandaks.
19:36
Siim Pulst:  Kolmanda klaaris omakorda Tarassenkov ja seekord mitte üle otsajoone. Eesti on küll paraja surve all, aga püsib rahuliku ja enesekindlana.
19:41
Siim Pulst: Poolaja lõpp paistab mõlema tiimi jaoks füüsiliselt raske olevat. Tempo on korralik olnud ja Soome surve on viimastel minutitel rahunenud.
19:44
Siim Pulst:  LATT NUMBER KAKS! 44. minutil pääsesid külalised keskelt läbi ning Kai Meriluoto põrutas 14 meetrilt palli latti.
19:46
Siim Pulst: 1 lisaminut.
19:47
Siim Pulst:  Poolaeg 1:0 Eestile! Sinisärgid mängisid poolaja esimese poole suurepäraselt ja tugeva perioodi käigus õnnestus Tanel Tammikul standardolukorras ka skoori teha. Poolaja teine pool möödus Soome surve tähe all, aga kahel korral päästis meid väravalatt.
19:48
Siim Pulst:  Läti ja Leedu samaaegses teises poolfinaalis on poolajaks seis 1:1 viigis.
20:01
Siim Pulst: Teine poolaeg läks!
20:03
Siim Pulst:  Soome 47. minutil nurgalöök põrkas ohtlikult meie viiekastist läbi, aga õnneks korraliku pealelöögini külalised ei jõudnud.
20:03
Siim Pulst:  Kalle Wallius oli Nikolajeviga võideldes Kivilaga silmitsi pääsemas, aga saatis meie õnneks 48. minutil suurepärase võimaluse üle värava!
20:08
Siim Pulst:  Tammik pani võimsalt ründajale keha ja järjekordne potentsiaalselt ohtlik olukord sai klaaritud. Mõned üksikud eksimused on sisse sattunud, aga suures plaanis tuleb meie keskkaitsjaid täna kõrgelt hinnata.
20:09
Siim Pulst: Hoiatus  Mängu esimene kaart 53. minutil Santeri Väänänenile, kes tegi keskväljal Teeväljale haiget.
20:14
Siim Pulst:  Soome 58. minuti nurgalöök langes otsejoones Kivila saagiks. Hea ja julge väljatulek.
20:15
Siim Pulst: Vahetus Vahetus Vahetus  Soome vahetab 59. minutil: Henri Salomaa, Daniel Armstrong ja Arttu Lötjönen välja, Elias Äijälä, Danila Bulgakov ja Ville Vuorinen sisse.
20:17
Siim Pulst: Vahetus  Eesti esimene vangerdus: Aleksandr Švedovski tuleb 62. minutil Patrik Kristali asemele.
20:18
Siim Pulst:  Ei tea, kas see käik võis olla enne mängu juba planeeritud, aga tuleb ka öelda, et teisel poolajal kadus Kristal pildilt ära. Tõsi, Eesti ründajatel ongi praegu keeruline silma paista.
20:20
Siim Pulst: Mäng paistab kaitses küll kenasti kontrolli all püsivat, aga Eesti ohtlikke rünnakuid ei ole pärast juhtväravat vist olnudki.
20:21
Siim Pulst: Šapovalov sai seepeale kohe palliga vasturünnakul toimetada, aga läks kasti tagant löögile ega valmistanud väravavahile probleeme.
20:22
Siim Pulst:  Soome 66. minuti nurgalöök maandus jällegi Kivila pehmete kinnaste vahel.
20:22
Siim Pulst:  Šapovalov pääses 67. minutil alustuseks nüüd juba päris korralikult jooksu ja natuke terava nurga alt väravavahiga ka silmitsi, aga pealelöök langes Lucas Bergströmi saagiks.
20:28
Siim Pulst: Vahetus Vahetus Värsket ründejõudu juurde! Karel Mustmaa ja Kristjan Kriis teevad 72. minutil sekkudes oma debüüdid U21 koondises, vahetades välja Aleksandr Šapovalovi ja Dimitri Jepihhini.
Vahetus Soome poolelt sekkub Tallinna Kalevi ründaja Onni Suutari, kellele teeb ruumi Naatan Skyttä.
20:31
Siim Pulst:  Mida aeg edasi, seda võrdsemaks on teise poolaja mängupilt muutunud. Veerand tundi lahutab Eestit finaalmängust!
20:33
Siim Pulst:  Bulgakovi löök kasti tagant lendas rikošeti kaudu õnnelikult/õnnetult postist mööda nurgalöögiks.
20:34
Siim Pulst:  Nurgalöögile järgnes veel kaks löögiüritust, aga ei pealöök ega lõpuks kauglöök ei kujunenud väga ohtlikuks.
20:34
Külastaja Tartust kommentaar
Igav mäng,Eesti 2-e liiga tasemel,mis ei oma mingit tähtsust.Aeglane puine.Kui Eesti ka vöidab,pole mingit tätsust.Vutt pole ka sommide ala.Mingi statistiline liikumine ja muud ei midagi.Portugali ja Hispaania käest saaks nii lutti,et oi-oi-oi.5,6.7--0.Ongi köik.
20:34
Siim Pulst:  Väänäneni kauglöök lendas paar meetrit üle värava. Soome on meeleheitlikumaks muutunud.
20:36
Külastaja nonoh kommentaar
aga külastaja tartust, mida su kommentaar praegu maailmale juurde andis?
20:37
Siim Pulst:  Veel üks nurgalöök Soomelt. Soomlased küsisid seejärel penaltit, kuid Tohver seal Mustmaa tegevuses midagi määrustevastast ei näinud.
20:40
Siim Pulst:  Suutari leiti viiekastinurgast üles, aga Kivila reageeris välkkiirelt, jõudis vastu ja tõrjus nurgalöögiks!
20:41
Siim Pulst:  Nurgalöögile järgnes kohe veel üks ja siis veel üle. Lugemine on ammu sassis. Viis minutit pluss lisaminutid veel vastu pidada.
20:42
Siim Pulst:  Luka Hyryläineni pealöök tabas 86. minutil nurgalöögijärgses olukorras latti! Kolmas kord juba, kui latt meid täna päästab.
20:43
Siim Pulst: Vahetus Marlo Hyvönen sisse, Kai Meriluoto välja. 87. minutil.
20:43
Siim Pulst: Hoiatus  Luka Hyryläinen 87. minutil.
20:46
Siim Pulst:  90. minutil oli Kriis ohtlikult kontral jooksu pääsemas, aga ei jõudnud lõpuks ikkagi löögile, sest libises otsustaval hetkel.
20:46
Siim Pulst:  Soomlased püüdsid ülikaugelt Kivilat üllatada, aga Eesti väravavaht oli valvel ja lükkas palli tagaristist üle.
20:47
Siim Pulst:  90+1. minutil Soome väravavaht juba Eesti kastis ja pääses ka ohtlikult löögile, virutades üheksalt meetrilt jalaga peale,  aga õnneks otse Kivila suunas!
20:47
Siim Pulst:  Kolmest lisaminutist pool on täis.
20:48
Siim Pulst: Hoiatus Švedovski võttis 90+3. minutil rünnaku keskväljal maha.
20:49
Siim Pulst: Seekord Bergström löögile ei pääsenud. JA KÕIK! EESTI VÕIT!
20:50
Külastaja teet kommentaar
viimasel ajal on noortekoondiseid vaadates ikka kõvasti parem emotsioon kui A koondist
20:50
Siim Pulst: Eesti pidas vastu ja pani kerge õnne kaasabil turniiri soosiku selili. Pühapäeval mängitakse Balti turniiri finaalis, kui kell 17 võõrustatakse samal Kuressaare linnastaadionil kas Lätit või Leedut. Teine poolfinaal on viigiseisul veel käimas.
20:51
Siim Pulst: Tänan jälgimast. Vaadake kindlasti ka mängujärgseid intervjuusid ning kohtumiseni pühapäeval.