Reede, 12. juuli 2024
19:26
Kristjan Jaak Kangur: Tere õhtust! Kohe läheb reedeõhtune mäng Kuressaare ja Tammeka vahel käima.
19:29
Kristjan Jaak Kangur: Koosseisud sellised. Kuressaarel puudub Joonas Soomre, kellele teeb muret põlv. Võrreldes eelmise mänguga on eemal ka Sander Alex Liit ja pingil Rasmus Saar. Tammekal üllatusi ei ole, nende algkoosseis on täpselt sama nagu eelmises voorus.

Kuressaare: Kaur Kivila, Karl Orren, Ralf-Sander Suvinõmm, Märten Pajunurm, Mathias Palts, Artjom Jermatšenko, Oliver Rass, Karl Rudolf Õigus, Mattias Männilaan, Siim Aer, Gleb Pevtsov.

Tammeka: Richard Aland, Mairo Miil, Reio Laabus, Tanel Tammik, Rasmus Kallas, Giacomo Uggeri, Tanel Lang, Patrick Genro Veelma, Herman Pedmanson, Ezekiel Tanimowo, Ahmed Basher.
19:31
Kristjan Jaak Kangur: Pall mängus!
19:34
Kristjan Jaak Kangur: Tammiku ja Pevtsovi kokkupõrke järel jääb Kuressaare mees maha end koguma. Aga saab lõpuks siiski jätkata.
19:34
Kristjan Jaak Kangur: Miil teenib Tammekale esimese nurgalöögi, aga sellega saavad Kuressaare kaitsjad hästi hakkama.
19:37
Külastaja juss kommentaar
Oh, kas Õigus saab täna kõrgemal mängida? Aer vast paremal ja Palts vasakul äärel?
19:37
Kristjan Jaak Kangur: Praegu tegutseb Õigus palliga siiski täitsa vasakul äärel ja päris madalal.
19:40
Kristjan Jaak Kangur: Basher konksutab ja otsib siis tsenderdusega omasid, aga Kivila on rahu ise. Kohe saab kümme minutit mängitud ja midagi hirmteravat pole kumbki meeskond veel tekitada suutnud.
19:41
Kristjan Jaak Kangur: Basher võtab Orreni ette ja saab justkui mööda ka, aga lipp tõuseb - suluseis.
19:43
Kristjan Jaak Kangur: Tanimowo murrab äärelt karistusalasse ja suskab ootamatul moel varbaga, aga mööda!
19:45
Kristjan Jaak Kangur: Suvinõmm kukub õhuvõitluses ja tundub, et VAR vaatab seda olukorda. Oli karistusalas küll. Aga vaadati ära ja midagi pole.
19:46
Külastaja S kommentaar
Kus Pevtsov täiskohaga töötab?
19:46
Kristjan Jaak Kangur: Mul täpne info puudub, aga peaks tegelema turvatööga. Kas täiskohaga, ei tea.
19:47
Kristjan Jaak Kangur: Basher pöörab Orreni pealt ära ja lööb. Mööda.
19:48
Kristjan Jaak Kangur: Tammik hüppab nüüd keskväljal Männilaanele kuklasse ja saab kohtunikult loengu. Karistuslöögi tulemusena saab Kuressaare oma esimese nurgalöögi, selle ajab Tammeka oma kastist minema, aga Kuressaare tuleb uuesti ja Kallas peab klaarima!
19:50
Kristjan Jaak Kangur: 17 ja pool minutit läks Kuressaarel aega, et esimene võimalus tekitada. Rass jätkas hästi Männilaanele, kelle esimene puude oli pisut liiga tugev, aga ta oli löögile pääsemas, kuniks Kallas hästi jala vahele sirutas.
19:51
Kristjan Jaak Kangur: Kui on vaja klaariks lüüa, siis Tammeka ei mõtle üldse - pannakse lihtsalt pikk pall küljeauti.
19:53
Kristjan Jaak Kangur: Jõulisusest täna puudu ei jää - esmalt pannakse pikali Orren, siis tehakse viga Veelma vastu. Aga seni on kõik mehed toibunud ilma arstide abita.
19:55
Kristjan Jaak Kangur: Tanimowo saab äärelt jooksu, Õigus on kannaga vahel, aga sealt põrkab pall Veelmale ja sööt läheb uuesti Tanimowole! Hakkab nagu midagi tekkima, ent lõpuks jõuavad Kure mehed mitmekesi tagasi ja võtavad palli ära. Tammeka võidab uuesti palli, Veelma saab kaks korda proovida - esimesel löögil on ees blokk ja teisel Kivila.
19:55
Külastaja Mhm kommentaar
Tundub, et noorem tiisler on ajaga jalka kommenteerimises nõrgemaks jäänud, ei ole enam teda nii huvitav kuulata jalkaülekannetes. Eks laskesuusk ja muud asjad võtavad seda fookust jalkalt ära, mis on arusaadav
19:56
Kristjan Jaak Kangur: Eks sellega on nagu iga asjaga, et kui vahe sisse lased, antud juhul näiteks Premium liiga jälgimises, siis ongi raskem uuesti joonele saada.
19:58
Kristjan Jaak Kangur: Õigus saab vasakul ilusti ette võtta, löögikoht on ka olemas, aga viimane puude enne lööki oli veidi liiga pikk ja sirutuse pealt läheb löök üle jala.
20:00
Kristjan Jaak Kangur: Tanimowo võtab äärelt Paltsi ette, korra saab nagu möödagi, aga Palts libistab hästi ja lükkab palli üle otsajoone. Sellega saavad kaitsjad hakkama, on justkui võimalus ka vastu tulla, ent äärel kaotatakse pall ja lõpuks saadab Tanimowo ohtliku palli värava ette. Seal ennetavad kaitsjad Basherit, nii et lööki lõpuks ei tule.
20:01
Külastaja to Kangur kommentaar
Tiisler pole siis vahepeal Premium liigat jälginud? või mis sa sellega mõtled?
20:01
Kristjan Jaak Kangur: Nii ta eetris ise korra väitis, jah.
20:02
ma kuulsin, et ta pole lihtsalt tänavu kommenteerinud. jälgimise kohta ei kuulnud ...
20:02
Kristjan Jaak Kangur: Kui vahepeal käis mäng rohkem Tammeka värava all, siis viimased paar minutit on elu toimunud jälle Kivila valdustes. Samas suudavad Kuressaare kaitsjad pidevalt hästi blokki jõuda.
20:04
Kristjan Jaak Kangur: 33. minutil mängu parim võimalus! Õigus tsenderdab vasakult värava alla, Männilaan saab peaga löögile, aga üle!
20:06
Kui pole kommenteerinud, siis pole arvatavasti töö tõttu muude asjade kõrvalt ka eriti jälginud. Tunduks loogiline, muidu kommenteeriks vast rohkem ka
20:07
Külastaja ütlen ka sõna sekka kommentaar
alvar pole vist tõesti ühtegi mingit päris fakti suutnud öelda, millest nähtuks, et ta tõesti on sel hooajal veidikenegi premium liigat vaadanud :D
20:08
Mänguilu 0
20:08
Kristjan Jaak Kangur: Mõtlesin just sama, et palju võitlust ja vähe ilu, aga selles, kuidas vastasele ei taheta platsil ühtegi sentimeetrit kummaltki poolt ära anda, on praegu tegelikult ka midagi väga ilusat.
20:11
Kristjan Jaak Kangur: Basher tuleb jälle pallile suluseisust vastu. Lipp on sellel äärel tõusnud avapoolajal juba väga mitu korda.
20:14
kõige toredam on see, et alvar näeb vist esimest korda, et kuressaare (palts) viskab pikka auti :D
20:15
Kristjan Jaak Kangur: Aland paneb pika palli Basheri suunas ja karjub "go!" järele, aga Orren on hästi vahel. Kuidagi sümboolne hetk selle avapoolaja kohta.
20:16
Kristjan Jaak Kangur: Üks lisaminut leitakse kuskilt ka, aga ei juhtu selle jooksul samuti midagi.
20:17
Kristjan Jaak Kangur: Avapoolaeg läbi! Võitlust palju, võimalusi vähe - rohkem polegi praegu öelda.
20:20
Kristjan Jaak Kangur: Tammeka abitreener Mait Toom ETV stuudios: "Innukas, aga palju probleeme ründes! Kui vaatame löökide arvu, siis Kivila ei ole pidanud tegema midagi. Vana väravavahina ütlen, et kaitses null on alati positiivne, aga eks pusimist tuleb veel kõvasti."

Kuressaare abitreener Jan Važinski: "Mingite asjadega rahul, mingeid proovime parandada. Meil on kõik mängu Tammekaga sellised, et palju sõltub üleminekutest, võitlusest ja teistest pallidest. Pole saladus, et Tammekal on rünnakul päris kiired ja tugevad mehed. Võtame riski, tahame võtta ja proovime hoida oma mänguplaanist kinni. Võiks olla rohkem teravusi, seda teiselt poolajalt ootame."
20:24
Külastaja Karvik kommentaar
Tere Kristjan🤝 Kas Kasper läheb täitsa ära?
20:24
Kristjan Jaak Kangur: Soccernetist vähemalt praegu küll, jah.
20:27
Kahju. Jürgenson oli ikka väga löödud
20:30
Kristjan Jaak Kangur: Teine poolaeg läks. Vahetusteta.
20:31
Huvitav kas Tammeka põdes jälle kulude pärast, et Teniste ära lasi, ei suutnud tahtnud meest aidata ravida??
20:31
Külastaja nonoh kommentaar
"võrdne mäng, kummalgi väga võimalusi polnud" - ja siis highlights käib taustal, kus muudkui tammeka võimaluse...
20:32
Kristjan Jaak Kangur: No oleme ausad, need olid poolvõimalused - enamik lööke jäi Kuressaare kaitsjatesse kinni. Nagu ka Mait Toom vaheajal ütles, siis Kivila pole Kuressaare väravas pidanud eriti midagi tegema.
20:33
Kristjan Jaak Kangur: Jätkame sealt, kus pooleli jäi - Tanimowo hoiab hästi karistusala servas palli ja jätab siis kenasti Kallasele, aga Tammeka kaitsja tsenderdus läheb otse Kivila sülle.
20:34
Kristjan Jaak Kangur: Aer mängitakse paremalt äärelt löögile - üle.
20:34
Külastaja uv kommentaar
Kui Oasupp saab toimetajaks, siis ju tegemist full EJL käsilasega- Kasper suutis ikkagist tihtipeale näidata nö. mune ja rääkida ka kastist väljas, mitte ainult sellega mida jalkaliit soovib kuulda. Väga kahju igastahes, Kasper on muutunud aasta-aastalt aina meeldivamaks ja soovin talle tohutult edu kusiganes ta edasi jõuab! Respect Kasper!
20:35
Kristjan Jaak Kangur: Soovitan lugeda mõnda Rauli arvamuslugu viimasest paarist aastast ja siis see seisukoht üle vaadata.
20:35
Muidu, kas Kasper lahkus omal soovil, sai leping läbi või leiti koos lahendus, et tal oleks parem lahkuda? Kui see info mingil määral avalik on muidugi :D
20:36
Kristjan Jaak Kangur: Täiesti omal soovil. Mitte mingit skandaali ega tagamõtet ei tasu otsida, seda seal lihtsalt ei ole.
20:36
Kristjan Jaak Kangur: Mäng seisab jälle veidi, sest Basher saab Orrenil putsa jalast ja selle tagasisättimisega läheb aega.
20:39
Kaen kindlasti mõned ta kirjutised üle! Kas Kasper oli muidu täitsa algusest saati või mitu aastat turjale kogunes? Kristjan Jaak, kas sina jääd ikka edasi või vaatad ka turul ringi?
20:40
Kristjan Jaak Kangur: Kasperi staaži Soccernetis saab kokku võtta lühidalt - pool elu! Minul ei ole praegu klubivahetust plaanis :)
20:41
Kristjan Jaak Kangur: Mängus ka - Tanimowo võtab hästi omaks ja lööb, paraku pigem Kuressaare kesklinna kui värava suunas.
20:42
Kristjan Jaak Kangur: 55. minutil lõpuks möllu Kivila värava all! Sudimist kõvasti, lõpuks klaaritakse!
20:43
Kristjan Jaak Kangur: Ja kohe suur segadus teises otsas! Aland püüab palli, viskab selle siis vastu Pevtsovi kukalt ja lööb seejärel peaga klaariks! Pall jõuab Jermatšenkole, kes ise ei ürita, aga leiab Männilaane ja terava löögi tõrjub Aland efektse hüppega!
20:43
Kristjan Jaak Kangur: Nüüd läks järsku mänguks! Lang leiab Pedmansoni penaltipunktilt, löök läheb napilt mööda! Kolme minutiga kolm šanssi.
20:44
Kristjan Jaak Kangur: Miil paneb palli võrku, aga suluseis!!!
20:45
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus  59. minutil esimene vahetus Kuressaarelt. Aer välja, Saar sisse.
20:48
Kristjan Jaak Kangur: Nüüd on Suvinõmm platsil pikali maas. Pajunurm aitab venitada, vist kõigest krambid.
20:48
Miil oleks oma esimese värava PLis löönud peaaegu just kure vastu :D
20:48
Kristjan Jaak Kangur: Oleks olnud päris sümboolne tõesti, aga jäi tulemata.
20:51
Kristjan Jaak Kangur: Aland püüab Pajunurme nurgalöögi ja algatab Tammeka hea vasturünnaku. Pall jõuabki Tanimowole, aga ta ei suuda end esimese puutega löögile mängida ja Kivila nopib.
20:51
Kristjan Jaak Kangur: Hoiatus  65. minutil mängu esimene kaart Pevtsovile. Käsi käis Veelma näos.
20:53
Kristjan Jaak Kangur: Basher läheb paari meetri pealt jõuga lööma, aga vajutab üle!!! Oli suurepärane võimalus.
20:54
Kristjan Jaak Kangur: Nurgalöögist saab Basher jälle löögile, seekord peaga. Mööda.
20:54
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus  68. minutil Kuressaare teine vahetus. Pevtsov lahkub, Kivi tuleb.
20:55
Kristjan Jaak Kangur: Kivi saabub platsile publiku "Näita neile!" ja "Löö ära!" soovituste saatel. Kumbki pole paha plaan.
20:57
Kristjan Jaak Kangur: 20 minutit minna. Endiselt väga raske öelda, kummale poole see mäng kukub, aga teisel poolajal on paremad võimalused olnud Tammekal, kes keerab ka praegu vaikselt kruvi peale.
21:01
Kristjan Jaak Kangur: Suvinõmmel on jälle raske, nüüd aitab teda venitamisel Pedmanson. Tammeka teenib kaks nurgalööki järjest ja hoiab survet.
21:02
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus Vahetus  Kuressaare kaks viimast vahetust - üks veel jääks, aga vahetuspausid saavad nüüd otsa. Rass ja Suvinõmm ära, Iljin ja Grün sisse.
21:02
Kristjan Jaak Kangur: Iljin naaseb esmakordselt pärast aprilli, kusjuures viga sai ta ka mängus Tammekaga.
21:05
Kristjan Jaak Kangur: Hoiatus  78. minutil kollane Langile. Võttis keskväljal maha nii Kivi kui ka saarlaste vasturünnaku.
21:06
Kristjan Jaak Kangur: Kuressaare nurgalöögi järel käib pall Tammeka värava postis!!!
21:07
Kristjan Jaak Kangur: Seekord anti väljapoole keerav nurgalöök ja Männilaan pääses proovima, madal pall jõudis meeste vahelt postini välja. Siis tuli kohe Basher vastu, aga Saare ja Kivila koostöös lõppes see asi rahulikult ja lõpuks oli ka suluseis.
21:08
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus  82. minutil vahetab ka Tammeka. Veelma välja, Peedo sisse.
21:10
Kristjan Jaak Kangur: Tammik pääseb 84. minutil löögile. Jõudu on, paraku kõrgust ka väga kõvasti.
21:14
Kristjan Jaak Kangur: Pika keerutamise lõpetuseks on Peedo värava all suluseisus.
21:14
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus  88. minutil Tammeka teine vahetus. Pedmansoni asemele Gvineria.
21:16
Kristjan Jaak Kangur: Pikk pall ette Basherile, kelle löök läheb latti ja põrkab väravajoonele!!! Suluseisulipp on ka üleval, korduse põhjal terve pall üle terve joone vist siiski ka ei käinud.
21:16
Kristjan Jaak Kangur: 90 saab täis, kolm minutit tuleb juurde. Tammekale tuleb aga nurgalöök.
21:17
Kristjan Jaak Kangur: Segadus värava all, Orren kaotab korraks ohtlikult palli silmist, aga tuleb üks nurgalöök veel.
21:20
Kristjan Jaak Kangur: KÕIK! 0:0 ta jääb ja selle punkti üle võib teise poolaja põhjal rohkem rõõmu tunda Kuressaare. Teisel poolajal oli Tammekal šansse omajagu, teisalt käis pall korra ka nende enda väravapostis. Vähemalt oli mõlemalt meeskonnalt hea võitlus!
21:23
Kristjan Jaak Kangur: Mina tänan jälgimast, mängu ülevaade ja järelkaja peagi tulekul!