Laupäev, 13. juuli 2024
14:12
Siim Pulst:  Tere ilusat laupäeva! Pärnus pannakse 25 soojakraadi juures pall mängu, vastamisi Premium liiga kaks viimast meeskonda - kohalik Vaprus ja külla sõitnud Nõmme United.
14:16
Siim Pulst: Vaprus ja United on olukorra parandamiseks teinud sel kuul juba mitmeid täiendusi. Mõned uued mehed on kohe ka alustamas: Silver Alex Kelder alustab Vapruse keskväljal, Sacha Martinez Unitedi äärekaitses ja Martin Adamec keskväljal. Lisaks on Tristan Pajo Vapruse pingil ning Facundo Stefanazzi ja Ousman Ceesay Unitedi pingil.
14:18
Siim Pulst: Üllatusnimena leiame Unitedi keskkaitsest 23-aastase Steven Salmistu, kelle jaoks on see esimene start Premium liigas. Parajalt üllatavad valikud on tehtud ka tipuründesse, kui Vaprusel alustab seal Kristjan Kask ja Unitedil Kevin Mätas. Mõlemad mehed on sel hooajal tegutsenud eelkõige keskväljal.
14:22
Siim Pulst: Vaprust hinnatakse mängu eel kergeks soosikuks, ilmselt koduväljakueelise arvelt. United ei ole sel hooajal veel kordagi kodust eemal võitnud. Mõlemad omavahelised kohtumised on olnud aga väga tasavägised.
14:30
Siim Pulst:  Juri Frischer andis avavile ja United pani palli mängu!
14:32
Siim Pulst:  Vapruse asetus vastab üldiselt paberile joonistatule, aga teist mängu järjest on Veensalu ja Kapper nö "valedel" äärtel, valmis sisse murdes peale virutama.
14:35
Siim Pulst:  Unitedi asetus on ebasümmeetriline, nagu neile sel hooajal tavaks, aga kõige õigem oleks seda vist kirjeldada kui 3-5-2 või 3-4-3, kus Velijev ja Martinez saalivad mööda ääri üles-alla.
14:36
Siim Pulst: Hoiatus  Magnus Villota võttis 6. minutil Demidovi tõusu blokiga maha ja tulemuseks ohtlikust kohast karistuslöök.
14:37
Siim Pulst:  Martinez proovis karistuslöögist otse väravale lüüa, aga Nõmm püüdis selle igasuguste probleemideta.
14:40
Siim Pulst: Esimesed kümme minutit on olnud võrdsed, võitluslikud ja võrdlemisi ettevaatlikud.
14:43
Külastaja tere kommentaar
Kus Unitedi Õunapuu?
14:44
Siim Pulst: Sekkus eelmine mäng Tartus vahetusest ja tuli vigastusega kohe uuesti välja võtta. Ei ole veel teada, kui pikaks paus seekord kujuneb.
14:46
Külastaja SP kommentaar
Kas on teada, miks aloe ja seppik eemal on?
14:47
Siim Pulst:  Aloe on mängukeelu all, nagu ka Välja, Seppik nimetati aga vooru eel tervislikel põhjustel puudujate hulka.
14:48
Siim Pulst: Magnus Villota pealöök tabas 18. minutil latti, aga see ei oleks niikuinii lugenud, sest ta oli Veensalu karistuslöögi hetkel suluseisus.
14:51
Siim Pulst:  20 minutit mängitud ja ühtegi legaalset ohtlikku olukorda pole siiani veel näha saanud. Kerge initsiatiiv käib käest-kätte, täiesti võrdne heitlus.
14:53
Siim Pulst:  Mängu esimene nurgalöök 23. minutil Unitedile. Martineze tsenderdus kukkus viiekasti taha maha, aga ükski punasärk jaole ei jõudnud.
14:56
Siim Pulst:  Nimetasin Unitedi asetust eelnevalt ebasümmeetriliseks. Mida aeg edasi, seda rohkem näib see konkreetse 3-4-3 moodi, kus Mätas on tipus ning Demidov ja Rõõmussaar tema kummalgi käel pisut allpool.
14:57
Külastaja . kommentaar
Unitest keegi tlna tagasi ka? Beach grind ju
14:58
Siim Pulst: Läänelaid proovis 27. minutil kauglööki. Pall lendas raamide vahele, aga otse Nõmme suunas. See oli alles mängu teine pealelöök, mõlemad on olnud Unitedi kaugüritused ja üsna ohutud.
14:58
Siim Pulst:  28. minutil avas Kapper ka Vapruse löögiarve, aga viiekastinurga lähistelt proovitud löök vihises ohutult värava eest läbi.
15:01
Siim Pulst:  30. minutil Veensalul hea võimalus! Pääses 13 meetrilt löögile ja otsis tagaposti, aga Meerits sai kätte. Olukord sai alguse Musolitini lohakast pallikaotusest oma kasti ees.
15:04
Siim Pulst: 33. minutil Vapruse esimene nurgalöök. Väga ohtlik! Veensalu tsenderduse järel suunas Magnus Villota palli edasi ja vist Salmistu rikošeti abil põrkas see tagumise posti kõrvale, kuhu jõudmiseks pidi Meerits oskused mängu pidi panema.
15:05
Siim Pulst: 34. minutil kohe ka Unitedi esimene hea moment! Demidov sai Rõõmussaare eeltöö järel kuuelt meetrilt vabalt peaga löögile, aga ei suutnud palli postide vahele saata.
15:07
Siim Pulst:  37. minutil Unitedi teine nurgalöök. Musolitin leidis Salmistu peanupu, aga löögist midagi välja ei tulnud.
15:09
Siim Pulst:  39. minutil omakorda Vapruse teine nurgalöök. Värav JA VÄRAV! MAGNUS VILLOTA!
15:10
Siim Pulst:  Veensalu tsenderdas ja Magnus Villota pääses kuuelt meetrilt jalaga löögile - Meeritsal polnud seal midagi teha.
15:10
Külastaja juss kommentaar
Martinez tundub v2ga kvaliteetne olevat. Ma suruks v2gisi palli talle, iga kord tekitab midagi
15:12
Siim Pulst:  Vapruse kolmanda nurgalöögi sai Alteberg puhtaks. Jätkuolukorrast tuli kauglöök, mis maandus mugavalt Meeritsa süles.
15:14
Siim Pulst: Hoiatus Mathias Villota võttis 44. minutil keskväljal Mätase maha. Järgmine mäng jääb tal vahele.
15:15
Siim Pulst: 2 lisaminutit.
15:16
Siim Pulst: Hoiatus Musolitin sai ka 45+2. minutil kaardi kirja.
15:17
Siim Pulst: Hoiatus Mätasele samuti, 45+3. Kollased kaardid nüüd viigis 2:2.
15:19
Siim Pulst: Kauber teenis trahvikasti tagant karistuslöögi. Veensalu otsis sealt 45+4. minutil ristnurka, aga pall ei langenud piisavalt kiiresti.
15:19
Siim Pulst: Poolaeg 1:0! Mõnus lähikonkurentide lahing - võitluslik ja pingeline, aga ka parajalt väravajanuline. Vapruse momendid on olnud ohtlikumad ja eduseis seega teenitud.
15:21
Külastaja R kommentaar
Kas see Unitedi Ceesay ja Paide Ceesay on kuidagi seotud ka omavahel?
15:22
Siim Pulst:  Ei tea, aga vaevalt küll. Päris levinud perenimi sealkandis. Nõmme Kaljuski on kunagi üks Ceesay mänginud.
15:25
Huvitav kokkusattumus igatahes. Ma ei tea kui tihti Eestis on enne juhtunud, et ühes üleminekuaknas tuuakse eri klubidesse sama nimega välismaalasi.
15:32
Külastaja Jee kommentaar
Olen Vapruse poolt. Tore, et ruulivad
15:34
Siim Pulst: Teine poolaeg!
15:35
Siim Pulst:  VahetusVahetus Kaks vahetust Unitedi keskväljale: Musolitin ja Rõõmussaar välja, Mihkel Järviste ja Facundo Stefanazzi sisse.
15:35
Külastaja betoonpörsas kommentaar
Meil siin Helsingis aga pöles öösel maha Veikkausliiga tiimi IF Gnistan staadioni peatribyyn , köik kontoriruumid, mitmed laod, sealhulgas mees- ja naiskondade köik varustused, täis vuuk Homne mäng Mariehamn IFK vastu on edasi lykatud https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/fd44b4a9-e429-4687-9bcd-34aedac3e3b6
15:38
Siim Pulst: Stefanazzi läks tipuründajaks ning Mätas on nüüd koos Demidoviga rünnakul toetavas rollis.
15:39
Siim, oskad sa peast öelda kes eeslane on kunagi olnud Gnistani peatreener?
15:40
Siim Pulst:  Aavo Sarap? Küll lühiajaliselt, aga kui ma ei eksi, siis ta läks just sinna omal ajal Eestist.
15:41
Sarap oli jh
15:42
Siim Pulst:  Veensalu näitas taas oma teravat vasakut jalga, pöörates end kastijoonelt löögile, aga pall lendas natuke tagumisest ristist mööda.
15:43
Külastaja ad kommentaar
mis tablool kell seisab
15:44
Siim Pulst:  Teise poolaja esimesed kümme minutit on kuulunud Vaprusele. United peab jalad kõhu alt välja võtma, sest muidu kisub tabeliseis juba päris hapuks.
15:45
Siim Pulst:  Unitedi nurgalöök 56. minutil. Martineze tsenderdus oli pehme ja Kelder klaaris selle.
15:45
kas ma ainus kellel ülekandes mänguaeg 45:41?
15:45
Siim Pulst:  Uuenes lõpuks, aga jäi uuesti seisma.
15:49
Siim Pulst:  Kauber teenis trahvikasti parema nurga juurest karistuslöögi. Veensalu kahuri koht? Ei, Kauber otsis seekord ise parema jalaga esimest ristnurka. Napilt üle.
15:50
Siim Pulst: Vahetus Vahetus  Veel kaks vahetust Unitedilt 61. minutil: Alteberg ja Velijev välja, Samuel Merilai ja Henri Leoke sisse.
15:52
Siim Pulst:  Unitedi mäng on teisel poolajal täiesti ära kadunud. Õigupoolest sai Vaprus kontrolli kindlalt enda kätte juba esimese poolaja lõpus avavärava järel.
15:53
Siim Pulst:  64. minutil pääses Magnus Villota karistuslöögi järel peaga löögile, Meerits püüdis.
15:57
Siim Pulst: Pool teisest poolajast mängitud ja United pole suutnud selle ajaga midagi korda saata.
15:57
Siim Pulst: Hoiatus Leoke võttis 68. minutil Kauberi maha.
16:00
Siim Pulst: Kelderilt diagonaalsöödu saanud Veensalu mängis end järjekordse pealelöögini, aga saatis palli üle värava.
16:01
Siim Pulst: Vahetus Vapruse esimene vahetus 72. minutil: Mathias Villota välja, Tristan Pajo teeb uues klubis debüüdi.
16:03
Siim Pulst:  Kauber mängib palli Meeritsast mööda ja lükkab võrku, aga Käose läbisöödu hetkel oli ta suluseisus, nii et värav ei loe.
16:04
Siim Pulst:  903 pealtvaatajat! Korralik number.
16:05
Siim Pulst: Vahetus  Ranet Ristikivi tuleb 76. minutil Käose asemele.
16:05
Siim Pulst: Vahetus  Unitedi viimane uus leegionär ka sisse: Ousman Ceesay Demidovi asemele.
16:07
Käos on teinud hea mängu. Miks vahetati
16:08
Siim Pulst:  Võimalik, et tervislik küsimus, eelmises mängus sekkus hoopis vahetusest, aga täpsemalt ei tea.
16:09
Siim Pulst:  Too Ceesay on üks väga pikk tegelane ja tema samm meenutab natuke Promise Davidit.
16:10
Siim Pulst:  Unitedil oli 80. minutil kasutada nurgalöök, aga sellest ohtu ei sündinud. Nurgalöögid 5:5.
16:13
Siim Pulst: Hoiatus Järviste niitis Pajo maha pärast palli lahkumist.
16:14
Siim Pulst: Hoiatus  Kauber tegi 85. minutil Läänelaidile haiget. Järgmine mäng jääb temal vahele.
16:15
Siim Pulst:  Unitedi kuldne võimalus 86. minutil! Läänelaidi karistuslöök kukkus viiekastis Stefanazzi ette, aga itaallane ei suutnud täiesti vabalt palli raami suunata.
16:17
Siim Pulst: Vahetus Vahetus Vahetus Vapruse kolmikvahetus 86. minutil: Kelder, Kauber ja Veensalu välja, Ronaldo Tiismaa, Matthias Limberg ja Reimo Madissoo sisse.
16:20
Siim Pulst:  4 lisaminutit.
16:20
Siim Pulst: Martineze nurgalöök lendas üle kõigi peade. Enne seda oli nurgalöök ka Vaprusel, misjärel kontrolliti võimalikku penaltit, aga sealt ei leitud midagi.
16:21
Siim Pulst:  Ohtlikust kohast karistuslöök 90+2. minutil. Adamec tsenderdas ja Ristikivi klaaris. United on lõpu eel kerge surve peale saanud.
16:21
Siim Pulst: Värav  2:0! TRISTAN PAJO!
16:22
Siim Pulst:  Matthias Limberg ja Pajo tormasid kahekesi vasturünnakule, Limberg tegi eeltöö ja pani palli kandikul ette debütandile, kes ei jätnud kingitust vastu võtmata.
16:22
Külastaja ? kommentaar
Kuidas see kollane kaart polnud Kapperile? Absoluutselt mitte mingit palli mängimist ja ebasportlikult kätega maha tõmbamine.
16:23
Siim Pulst:  Stefanazzi proovis oma debüütväravat käärlöögiga, aga napilt üle lati.
16:24
Tubli Pajo
16:25
Siim Pulst: Kõik! Vaprus võtab igati teenitud 2:0 võidu ja suurendab vahe viimasel kohal oleva Unitediga koguni kaheksa punkti peale. Kui välja arvata viimased minutid, mil United suuri riske võttis ja lõpuks selle eest kõrvetada sai, siis kontrollis Vaprus mängu ja oli ise ohtlikum meeskond väljakul.
16:26
Siim Pulst:  Kas Unitedi uued leegionärid on piisava tasemega, et sellisest seisust välja tulla? Võimatu missioon see pole, aga väga raske küll.
16:26
Siim Pulst: Mina tänan. Vaadake ka intervjuusid ja siis on aeg end juba järgmise mängu lainele seada. Nägemiseni.