Pühapäev, 21. juuli 2024
18:52
Kris Ilves: Tere õhtust! Premium liiga 20. voor lõppeb Paides, kus lähevad vastamisi eurosarjast naasenud Paide Linnameeskond ja Tallinna Kalev.
18:53
Kris Ilves: Mõlemad meeskonnad on võrreldes neljapäevase euromänguga (Paide mängis Pärnus Bala Towniga ja Kalev Jerevanis Urartuga) teinud algkoosseisus mitu muudatust.
18:54
Kris Ilves: Paide on teinud koguni kuus muudatust, kui algkoosseisust on välja jäänud Juhkam, Lilander, Medic, S. Luts, Saarma ja Ceesay, keda asendavad Baranov, Hi. Ojamaa, Hõim, Agyepong, D. Luts ja Jepihhin.

Paide: Ebrima Jarju, Hindrek Ojamaa, Milan Delevic, Nikita Baranov, Joseph Saliste, Daniel Luts, Patrik Kristal, Oskar Hõim, Thomas Agyepong, Henrik Ojamaa, Dimitri Jepihhin.
18:54
Kris Ilves: Kalevil on muudatusi kolm, kui koha algkoosseisus on loovutanud Teniste, Smirnov ja Mihhailov, kelle asemel alustavad Ševjakov, Sinilaid ja Švedovski.

Kalev: Oskari Forsman, Daniil Sõtšugov, Tristan Toomas Teeväli, Kaspar Laur, Daniil Ševjakov, Marek Kaljumäe, Sander Sinilaid, Martin Tomberg, Taavi Jürisoo, Aleksandr Švedovski, Ats Purje.
18:55
Kris Ilves: Olgu siinkohal märgitud, et näiteks Juhkam (Paide), Klavan ja Mihhailov (mõlemad Kalev) ei ole isegi pingil. Mängukeelu tõttu ei jää kedagi eemale. Premium liiga debüüdi saab kirja Paide suvine täiendus Delevic ning pingil ootavad oma debüüti Ceesay ja Gueye.
18:59
Kris Ilves: Meeskonnad on väljakul ja kohe läheb mänguks!
19:01
Kris Ilves: Pall mängus!
19:02
Kris Ilves: Paide käis juba 1. minutil ohtlikult Kalevi karistusalas, kus Teeväli oli õigel ajal õiges kohas ja klaaris.
19:05
Külastaja Reff kommentaar
kui palju Paide Kristali eest rahhi saab? või on see üleminek saksamaale tasuta?
19:06
Kris Ilves: Ei oska öelda. Klubid avaldavad selliseid asju üliharva või üldse mitte.
19:08
Külastaja Mäng kommentaar
Transfermarketit siis ei tasu usaldada?
19:08
Kris Ilves: Kindlasti mitte, kuigi ei saa välistada, et seal on õige info.
19:08
Külastaja pontu kommentaar
noormängija kristali eest peaks osa rahast minema Levadiale ja ka Kalevile.
19:10
Kris Ilves: Kui mängust rääkida, siis see on üpris hoogsalt ja lahtiselt alanud, aga mingeid häid võimalusi pole siiamaani olnud.
19:10
Külastaja To pontu kommentaar
Kahtlen sinu versioonis et kolm klubi sealt teenima peaks
19:14
Kris Ilves: Kristali tsenderdus võttis 13. minutil rikošeti ja Jepihhin sai kuidagi peaga löögile, aga see polnud ohtlik ja Forsman püüdis. Esimene löök raamidesse.
19:15
Kris Ilves: Esimene ohtlik olukord 14. minutil, kui Kristal sai kastist löögile, aga Forsman tõrjus!
19:15
Kris Ilves: Kristal konksutas ennast 15. minutil uuesti kastist löögile, aga seekord Sinilaid blokeeris.
19:17
Kris Ilves: Jürisoo keerutas 17. minutil kasti tagant peale, aga värava keskele ja Jarju püüdis.
19:18
Kris Ilves: Kaljumäe proovis 17. minutil samuti kaugelt, aga selle Delevic blokeeris.
19:19
Kris Ilves: Kristal lõi 18. minutil kaugelt peale, aga Forsmanile see probleeme ei valmistanud.
19:19
Kristalil saab hooaja löpus leping läbi Paidega nagunii, kas saadakse üldse midagi
19:20
Kris Ilves: Nagu enne mainisin, siis ei oska öelda, kuidas klubid omavahel kokkuleppele jõudsid.
19:20
Kris Ilves: Agyepong sai 19. minutil kastist päris heast kohast löögile, aga lõi üle!
19:21
Kris Ilves: Jepihhin sai 21. minutil Ojamaa tsenderdusest mõnelt meetrilt löögile, aga ei saanud palli raamidesse!
19:22
Külastaja To ee kommentaar
Vaevalt et paide lepingu üheks aastaks tegi?? Kris, kinnita või lükka ümber palun 😀
19:23
Kris Ilves: Ma ei saa ju kinnitada või ümber lükata, kui klubi pole seda ise kommunikeerinud ja ma pole lepinguid lugenud ...
19:23
Kas Mööl on siis külmutatud nüüd? Mis selle olukorraga toimub,
19:24
Kris Ilves: Värav Paide asus 23. minutil juhtima! Milan Delevic lõi oma Premium liiga debüütmängus debüütvärava!
19:25
Kris Ilves: D. Luts tegi äärel Ševjakovile ära ja leidis värava eest hea sööduga Delevici, kes lõi palli umbes kuuelt-seitsmelt meetrilt võrku!
19:25
Kris Ilves: Švedovski kauglöök võttis 25. minutil rikošeti ja Jarju püüdis kindlalt.
19:27
Lepingute pikkused transfermarketis on reeglina õiged
19:29
Kris Ilves: Paide mängis 28. minutil nurgalöögi lühidalt lahti ja Delevic sai jälle kastist löögile, aga keegi Kalevi kaitsjatest blokeeris. Delevici teine ei olnud üldse kaugel.
19:30
Kris Ilves: Hoiatus Mängu esimene kollane kaart 29. minutil Delevicile, kes astus Švedovskile jala peale.
19:30
Külastaja Oooo kommentaar
Kui pole kuskil avalikult välja öeldud, kui pikk leping on, siis tihtipeale on transfermarkti-is ühe aasta kaupa.
19:31
Külastaja Juss kommentaar
Kristali üleminek Kölni oli teada juba enne Paidega liitumist. Ta liituski Paidega, sest oli vahepealseks ajaks mängupaika vaja. Paide roll selles üleminekus on olematu.
19:33
Kris Ilves: Laur proovis 32. minutil Kaljumäe söödu järel käärlööki, aga vist lõi palliga endale näkku. Teeväli kukkus enne seda Paide kastis ja jäi korraks sinna lähedale pikali maha.
19:35
Kris Ilves: Laur blokeeris 34. minutil Agyepongi kauglöögi.
19:36
Kris Ilves: Delevic sai 35. minutil karistuslöögist peaga suunata, aga rikošetist napilt väravast mööda.
19:37
Kris Ilves: Värav Aleksander Švedovski lõi 36. minutil 1:1 viigivärava!
19:38
Kris Ilves: Jarju tegi jämede söödueksimuse täpselt Švedovskile, kes võttis endale ühe puutega ette ja teisega virutas palli latipõrkest sisse!
19:38
Kris Ilves: Hõim virutas 37. minutil kaugelt peale, aga Forsman tõrjus lati alt!
19:43
Kris Ilves: Teeväli blokeeris 42. minutil Kristali lähilöögi.
19:44
Kris Ilves: Teeväli istub nüüd oma karistusalas pikali maas ja vajab tohterdamist.
19:45
46’ tuleb Teniste-Ševjakov vahetus
19:46
Kris Ilves: Kristal konksutas ennast 45. minutil 16 meetrilt löögile, aga rikošett ja Forsman püüdis kindlalt.
19:46
Kris Ilves: Esimesele poolajale lisati 1 minut juurde.
19:47
Kris Ilves: Hoiatus Kristalile 45+2. minutil kollane kaart, mis tähendab, et tal jääb järgmine mäng Kuressaarega vahele.
19:48
Kris Ilves: Kalev sai avapoolaja lõpus karistuslöögi, mille Kaljumäe lõi müüri ja Tomberg lõi seejärel kaugelt napilt mööda.
19:49
Kris Ilves: Esimene poolaeg on lõppenud 1:1 viigiga. Paide domineeris palliga ja tekitas rohkem võimalusi, aga suutis ära realiseerida vaid ühe. Üks värav kingiti enda suurest eksimusest ka Kalevile.
20:02
Kris Ilves: Mäng jätkub!
20:04
Kris Ilves: Vaheajal vahetusi ei tehtud.
20:05
Kris Ilves: Paide jooksis 48. minutil Jepihhini vedamisel kontrasse ja Agyepong sai kastist üpris terava nurga alt löögile, aga pall maandus lõpuks küljeaudis.
20:06
Kris Ilves: Purje konksutas ennast 49. minutil Hi. Ojamaa vastu kastist löögile, aga löök läks üle jala ja selgelt väravast mööda.
20:06
Kris Ilves: PENALTI PAIDELE!
20:07
Kris Ilves: Sinilaidi ja Ojamaa vahel oli Kalevi karistusalas kontakt, Ojamaa kukkus, Frischer korra kõhkles, aga siis näitas penaltipunktile.
20:07
Kris Ilves: Kristal läheb lööma!
20:08
Kris Ilves: Värav Patrik Kristal lõi 51. minutil penalti alla nurka, Forsman hüppas teisele poole!
20:08
Kris Ilves: See on Kristali karjääri ja selle hooaja kolmas värav Premium liigas.
20:09
Kris Ilves: Fantasysse saab söödupunktid penalti teeninud Ojamaa.
20:11
Külastaja Gio kommentaar
See sisekliima on veits kahtlane Paides. Ei näe tihti, et peatreener karjub, et lööb keegi teine, ajal kui esimene lööja juba valmis. Väiksed märgid ja jätab väga imeliku mulje.
20:14
Kris Ilves: Vahetus Paide topeltvahetus 57. minutil: D. Luts ja Agyepong välja, Saarma ja Premium liiga debütant Ceesay sisse.
20:16
Kris Ilves: Vahetusest sekkunud Saarma riputas 58. minutil palli kasti ja keegi paidekatest sai sealt ka löögile, aga Forsman tõrjus! Järgmises olukorras püüdis Forsman juba Ojamaa löögiürituse.
20:18
Kris Ilves: Hoiatus Ševjakov sai 61. minutil Saarma vastu tehtud vea eest kollase kaardi.
20:19
Kris Ilves: Vahetus Kalevi topeltvahetus 61. minutil: Ševjakov ja Sinilaid välja, Siitam ja Smirnov sisse.
20:20
Kris Ilves: Saarma proovis keskjoone juurest Forsmani üllatada, aga sihik oli paigast ära.
20:22
Kris Ilves: Švedovski kõrge kaarega tsenderdus lendas 65. minutil päris ohtlikult napilt üle värava.
20:23
Kris Ilves: Ceesay sai 66. minutil üks-ühele, aga ei löönud ära, sest Forsman tõrjus!
20:24
Kris Ilves: Vahetus Paide topeltvahetus 67. minutil: Delevic ja Jepihhin välja, Lilander ja S. Luts sisse.
20:25
Kris Ilves: He. Ojamaa sai 68. minutil Saarma tsenderdusest peaga suunata, aga Forsman võttis jälle lati alt ära!
20:28
Kris Ilves: Vahetus Kalevi vahetus 71. minutil: Švedovski välja ja Suutari sisse.
20:29
Kris Ilves: Hoiatus Sõtšugov sai 72. minutil S. Lutsu vastu tehtud vea eest kollase kaardi. Tal jääb järgmine mäng Kalju vastu vahele.
20:30
Kris Ilves: Sellele järgnenud standardolukorras lendas pall latti, kui He. Ojamaa sai Saarma tsenderdusest peaga löögile!
20:31
Kris Ilves: Forsman tõrjus 74. minutil Lilanderi kauglöögi.
20:31
Kris Ilves: Vahetus Paide vahetus 74. minutil: Kristal välja ja Premium liiga debütant Gueye sisse.
20:32
Kris Ilves: Hi. Ojamaa blokeeris 75. minutil Suutari kauglöögi.
20:32
Kris, sul Kristali kollane vahele jäänud. Tahtsin küsida, et tal mäng vahele ei jää? Päris palju kollaseid tal
20:33
Kris Ilves: Vaata kell 19.47 tehtud sissekannet.
20:35
Kris Ilves: Paide on pärast juhtväravat teist poolaega hästi kontrollinud ja Kalev ei ole kuidagi oma ründemängu käima saanud.
20:37
Kris Ilves: Gueye proovis keskringist Forsmani üllatada, aga löök läks siiski üle värava.
20:37
Kris Ilves: Vahetus Kalevi vahetus 80. minutil: Tomberg välja ja Põder sisse.
20:39
Kris Ilves: Purje blokeeris 82. minutil nurgalöögi järel Gueye kauglöögi.
20:41
Kris Ilves: Gueye mängis 84. minutil Paide karistuslöögi kiiresti lahti ja S. Luts sai kastist löögile, aga mõned meetrid väravast mööda.
20:43
Kris Ilves: Saarma sai 86. minutil kastist löögile, aga Forsman tõrjus lati alt! Päris hullu mängu Forsman teinud. Kalevi kaotusseis võiks palju suurem olla, kui poleks Forsmani ...
20:45
Külastaja Oi kommentaar
Forsman tassib Kalevit iga teine mäng..
20:45
Kris Ilves: Teevälja kauglöök 88. minutil lendas natuke üle värava.
20:47
Kris Ilves: Laur blokeeris 90. minutil He. Ojamaa kauglöögi.
20:47
Kris Ilves: Teisele poolajale lisati 6 minutit juurde!
20:49
Kris Ilves: Smirnov otsis tsenderdusega kastist Purjet, aga see jäi liiga kõrgeks ... Ei ole Kalevil teisel poolajal mitte midagi rünnakul toiminud.
20:50
Kris Ilves: Hoiatus He. Ojamaa sai 90+3. minutil Jürisoo vastu tehtud vea eest kollase kaardi ja jätab järgmise mängu Kuressaarega vahele.
20:51
Kris Ilves: ONNI SUUTARI SKOORIS PEAGA 90+4. MINUTIL, AGA VÄRAV EI LOE!
20:52
Kris Ilves: Hoiatus 90+4. minutil Suutarile suupruukimise eest kollane kaart. Peakohtunik Frischer määras Suutarile kastis vea Baranovi vastu.
20:52
Kris Ilves: Värav Saarma lõi 90+5. minutil kontrarünnakust Paide 3:1 juhtima ja nüüd on mäng tehtud.
20:53
Kris Ilves: S. Luts võttis Jarju pika palli maha, Ceesay jätkas selle edasi Saarmale, kes lahendas kindlalt!