Siim Pulst: Tere õhtust! Kolmemänguline Premium liiga nädalavahetus algab täna Narvas, kus 45. sünnipäeva tähistav Trans võtab vastu värskelt treenerit vahetanud Nõmme Unitedi.
Siim Pulst: Transi koosseisus on ebatavaline Sergo Kuhhianidze jäämine pingile, ründepaari moodustavad Taaniel Usta ja Pierre Kabore.
19:07
Külastaja Aivar kommentaar
Edu transile, hea punt koos.
19:09
Siim Pulst: Martin Klasen rivistab värske peatreenerina Unitedi üles 4-4-2 asetuses, vähemalt sellisena on koosseis süsteemi kantud ning nimesid vaadates võib seda ka täitsa uskuda. Varemalt on United mänginud sel hooajal enamasti kas 4-3-3 või 3-4-3, ründepaari on kasutatud harva. Täna peaks ees alustama Facundo Stefanazzi ja Kevin Mätas.
19:10
Siim Pulst: Pingile on jäetud Unitedi tavapärased põhimehed Oleksandr Musolitin ja Murad Velijev.
19:11
Siim Pulst: Mängu kannab üle ETV2 ja internetis peaks see olema nähtav siit. Ülekanne algab 19.20.
19:13
Siim Pulst: Kihlveokontorite silmis on Trans täna väga suur soosik, isegi suurem soosik kui näiteks Nõmme Kalju homses kodumängus Tartu Tammeka vastu. Pole ka ime, sest United on kaotanud oma viimasest viiest mängust neli ja võitnud mitte ühtegi. Unitedil on tasapisi juba selg vastu seina, sest 20 vooru järel on nad eesolevatest klubidest juba 9 punkti kaugusele vajunud.
19:16
Siim Pulst: "Keskendume nüüd nädalast-nädalasse vaid oma sooritusele ja proovime keskenduda asjadele, mis alluvad meie kontrollile. Nelja kuu pärast näeme, kui kaugele see meid viinud on!" ütles Klasen mängueelses kommentaaris. Ta on tagasi Unitedi tüüri juures pärast 2022. aastat, aga ei naase kuskilt kaugelt, vaid täitis käimasoleval hooajal klubi tegevjuhi rolli ja peaks seega kõigi mängijate ja abijõududega hästi tuttav olema.
19:19
Siim Pulst: Transi portugallasest peatreener Miguel Moreira on ametis juuni algusest, aga tema esimeses mängus saavutatud 4:1 võit Vapruse üle on siiani jäänud ainsaks. Sellele järgnesid kaks kaotust ja kolm järjestikust viiki. Paidelt ja Kaljult võetud punktid näitavad aga potentsiaali.
19:22
Siim Pulst: Lõbus fakt: kui kõik mängud lõppeksid avapoolaja järel, hoiaks Trans Premium liigas 30 punktiga neljandat kohta ning jääks Kaljust ja Florast vaid kolme punkti kaugusele.
19:28
Siim Pulst: jalgpall.ee andmetel on Transi tänase algkoosseisu keskmine vanus koguni 6 aastat ja 3 kuud vanem kui Unitedil (28 aastat ja 8 kuud vs 22 aastat ja 5 kuud).
19:30
Siim Pulst: Joonas Jaanovits andis avavile ja United pani palli mängu!
19:32
Siim Pulst:  Mätas teenis 1. minutil karistuslöögi ja Adamec proovis 30 meetri pealt Matrossovi valvsust. Löök suuremat ohtu ei kujutanud.
19:36
Siim Pulst: Värav United ees! Stefanazzi!
19:37
Siim Pulst: United teenis paremalt äärelt kolm standardolukorda järjest, lõpuks põrkas Martineze vabalöök kaitsja peanupu kaudu ohtlikku tsooni ning Stefanazzi vajutas pöördelt tugeva löögi võrku.
19:38
Siim Pulst:  Väravasöötu Martinez selle eest kirja ei saa, sest tegemist ei olnud lihtsalt rikošetiga, vaid väga tugeva puutega.
19:40
Külastaja mc kommentaar
Millal Eestis üleminekuaken kinni läheb ja kas Soccernet teeb üleminekuakna viimasel päeval LIVE'i ka?
19:41
Siim Pulst: 31. juulini saab uusi mängijaid üles anda. Kuna suuremat paugutamist oodata ei ole, siis vaevalt päris laivülekannet tehakse, aga kõik oluline saab uudistega kindlasti kaetud.
19:43
Siim Pulst: Adamec tsenderdas ja Stefanazzi 12. minuti pealöök maandus Matrossovi süles. Mängu algus kuulub külalistele.
19:44
Siim Pulst:  Trans ähvardas esmakordselt 13. minuti vasturünnakul, kui Usta pääses jooksma, aga otsustav puude läks oksakohaga. Tulemuseks vaid nurgalöök, kust ei sündinud midagi ohtlikku.
19:45
Külastaja M kommentaar
Tundub, et Unitedi leegionärid vaikselt sisse elanud. Selle mängu 15min põhjal äärekaitsja ja ründaja ikka väga head täiendused.
19:47
Külastaja Kalju kommentaar
Kus Meerits?
19:48
Siim Pulst: Eelmine voor oli haige, küllap pole veel päris terveks saanud.
19:50
Siim Pulst: Usta ja Luka põrkasid valusalt kokku ja Transi ründaja jäi väljakule lamama. Kohtunik kummagi viga seal ei näinud. Nüüd on ka Usta juba püsti.
19:53
Siim Pulst: Hoiatus  Merilai tegi 23. minutil keskväljal Rolonile haiget.
19:55
Siim Pulst: 24. minutil Transi teine nurgalöök. Beglarišvili mängis esmalt lahti ja läks siis tsenderdama, aga Luka klaaris peaga. Jätkuolukorras kukkus Kabore Laguse puute tulemusel, aga kohtunikud fikseerisid hoopis suluseisu.
19:58
Siim Pulst:  Laguse pikk pall ette viis Leokese võimaluseni, aga paremääre löök näis kiirustatud ega kujutanud ohtu.
19:58
Külastaja Mart kommentaar
Kui praegu oleks väravaht teinud punase kaarti väärilise vea, kas siis ei oleks punast kaarti ka tulnud?
19:59
Siim Pulst:  Suluseisu olukorras? Kui viga olnuks vägivaldne, siis minu arusaamist mööda oleks see olnud punane kaart ilma penaltita.
20:00
Tänud!
20:01
Siim Pulst: Kabore üritas penaltit õngitseda, aga ei saanud vilet. Beglarišvili virutas seejärel kaugelt peale ja ei löök läinud sugugi palju mööda. Trans pole nii lähedal täna veel olnudki.
20:05
Siim Pulst:  Just vigastusest tagasi tulnud Luka jäi süütus olukorras väljakule lamama. United peab tähtsa kaitsetala välja vahetama.
20:05
Siim Pulst: Vahetus 36. minutil tuleb Steven Salmistu slovaki asemele.
20:07
Siim Pulst: Leokese tsenderdus jäi Mätase jaoks natuke liiga kõrgeks ning pealöök ei kujutanud ohtu.
20:09
Siim Pulst:  Transi kolmas nurgalöök 38. minutil. Beglarišvili läks seekord otse tsenderduse peale, aga oma mehi üles ei leidnud.
20:13
Siim Pulst:  Trans koputab üha ähvardavamalt. 42. minutil kerkis Kabore kaheksalt meetrilt diagonaaltsenderdust suunama, aga ei saanud palli postide vahele.
20:16
Siim Pulst: 7 lisaminutit avapoolajale.
20:17
Siim Pulst: Värav 45+2. minutil Usta viigistab!
20:18
Siim Pulst: Beglarišvili andis madala ja mõõdetud läbisöödu, Usta pääses Lagusega silmitsi ning suunas palli tagumise posti kõrvale. 1:1.
20:21
Siim Pulst: Šleini kauglöök nõudis Laguselt otsustavat hüpet, et pall posti kõrvalt üle otsajoone lükata.
20:22
Siim Pulst: Järgnenud nurgalöögist ei sündinud otseselt midagi, aga Transi tugev surve jätkub.
20:24
Siim Pulst: Hoiatus Burjanadze tegi 45+8. minutil Stefanazzile haiget.
20:24
Siim Pulst: Suur hulk vigastuspause ja joogipaus on tinginud selle, et tiksub juba kümnes lisaminut ja mäng veel kestab.
20:26
Siim Pulst: Poolajavile, 1:1! United läks teenitult juhtima, sest esimene veerandtund kuulus neile ja selle tunnistuseks oli kolm lööki raamide vahele. Mida aeg edasi, seda rohkem kandus mäng aga külaliste väljakupoolele, nii et ka Transi viigivärav oli lõpuks auga välja teenitud. Aus tulemus ja ootame põnevat teist poolaega.
20:41
Külastaja Jaan kommentaar
Vana Burdakov on ikka kõva mees! Respekt! Selliseid mehi võiks rohkem Eesti jalkas olla. Äge lugu.
20:41
Siim Pulst:  Teine poolaeg läks!
20:42
Siim Pulst: Väljaku kõrvalt on kokku loetud 402 pealtvaatajat. See tähistab Transi viimaste aastate tippmarki. Vaatasin tagasi 2022. aasta alguseni ja nii head numbrit ei leidnud.
20:43
Siim Pulst:  Burjanadze terav pall Unitedi värava ette tekitas ärevust, aga punasärkidele see ikkagi ette ei põrganud.
20:46
Siim Pulst:  Stefanazzi murdis otsajoone juurest kasti ja teenis Unitedile mängu kolmanda nurgalöögi. Leokese tsenderdus jäi madalaks, aga jõudis kuidagimoodi Martinezeni välja, kelle ohtlik löök lendas värava peale, kuid otse Matrossovi suunas.
20:48
Siim Pulst:  Beglarišvili on kaitsefaasis Transi tipmine mees, aga ründefaasis jääb ta ründajate alla. Samamoodi mängiti ka avapoolajal.
20:49
Siim Pulst: Usta jättis 52. minutil palli Kaborele löögile, aga too saatis selle tosina meetri pealt üle värava.
20:51
Siim Pulst: Hoiatus Rolon võttis 55. minutil Leokese maha.
20:54
Siim Pulst:  Beglarišvili kombineeris 58. minutil Kaborega ja läks kasti tagant löögile - mööda.
20:55
Siim Pulst: Vahetus Vahetus Unitedi vahetused 59. minutil: Demidov ja Musolitin sisse, Leoke ja Kokka välja.
20:56
Siim Pulst: Mängupildist on aru saada, et mõlemat meeskonda rahuldab täna vaid võit. Seda väidetakse muidugi alati, aga hetkeseisul on see tõesti nii.
20:57
Siim Pulst: Vahetus  Kuhhianidze tuleb 61. minutil Roloni asemele. Kabore läheb ilmselt vasakule äärele Roloni kohale.
20:58
Siim Pulst: Hoiatus 62. minutil kukutas Adamec keskväljal Ivanjušini.
21:01
Siim Pulst:  Kabore jätkab siiski rünnakul. Usta katab mingil määral vasakut äärt, aga kaitsesse ta väga tagasi ei tööta. Sisuliselt mindi üle neljamehelisele kaitseliinilie.
21:02
Siim Pulst: Kabore lõi Beglarišvili tsenderduse järel viielt meetrilt pealöögi üle värava, aga eelnevast olukorrast fikseeriti Beglarišvilile ka suluseis.
21:03
Siim Pulst:  Salmistu jäi keskväljal väljakule lamama ning vajab ilmselt samuti vahetust. Karm lugu Unitedil täna keskkaitsjatega. Kanderaamiga veetakse mees minema.
21:04
Siim Pulst:  Vahetus Vahetus Järviste ja Velijev tulevad sisse, Salmistule lisaks lahkub ka Rõõmussaar. 68. minutil.
21:11
Siim Pulst: Mõnda aega ei ole nüüd väljakul midagi olulist sündinud, kuid pinget ja ootusärevust on mängus kõvasti ja kumbki ei rahuldu selle seisuga.
21:12
Siim Pulst: Vahetus  76. minutil tuleb Poljakov Irie asemele.
21:16
Siim Pulst:  Alteberg klaaris 80. minutil viimasel hetkel Kabore läbimurde nurgalöögiks.
21:16
Siim Pulst: Värav  Beglarišvili nurgalöögist koksas Kabore aga palli võrku! 2:1!
21:18
Siim Pulst:  Kabore kerkis võimsalt ja koksas kuuelt meetrilt palli võrku. Beglarišvilile juba teine väravasööt.
21:20
Siim Pulst:  Martinez teenis Unitedile vasakult äärelt karistuslöögi. Musolitini tsenderduse klaaris aga Burjanadze.
21:25
Siim Pulst: Unitedil ei ole jõudu, et Transi surve alla panna. Kabore teenis 89. minutil hoopis kodumeeskonnale nurgalöögi. See mängiti lahti ja midagi sealt ei sündinud.
21:26
Siim Pulst: Kuus lisaminutit armuaega Unitedile.
21:27
Siim Pulst:  Velijev läks kastijoonelt kaitsja tagant löögile. Üle värava.
21:29
Siim Pulst:  Musolitini 90+3. minuti nurgalöök läks raisku, sest Adameci katse pall värava ette tagasi tuua põrkas hoopis üle otsajoone.
21:32
Siim Pulst:  Kuhhianidze kauglöök ei valmistanud Lagusele probleeme.
21:32
Siim Pulst: Vahetus  Žuravljov 90+6. minutil Kabore asemele.
21:34
Siim Pulst: 90+8. minutil veel üks nurgalöök Unitedile. Lagus läheb ka kasti.
21:34
Siim Pulst: Musolitini tsenderdus langes aga Matrossovi saagiks.
21:35
Siim Pulst: KÕIK! Narva Trans sai juubelimängus magusad võidupunktid kätte. United ehmatas neid võimsa avaveerandtunniga, kuid sealt alates oli see pigem Transi mäng ning 2:1 võit on lõpuks igati teenitud. Trans jagab tabelis Tammekaga viiendat-kuuendat kohta, United jätkab nukralt tabeli põhjas.
21:36
Siim Pulst: Aitäh jälgimast ja uute kohtumisteni. Premium liiga voor jätkub homme Nõmme Kalju ja Tartu Tammeka mänguga.