Teisipäev, 13. august 2024
19:12
Siim Pulst: Tere õhtust! Paide Linnameeskonna põnev euroteekond saab lähitundidel ilmselt lõpu, kui Rootsi tippklubi Häckenit võõrustatakse avamängu 1:6 kaotuse pealt.
19:16
Külastaja Fänn kommentaar
Usume imedesse!
19:16
Siim Pulst: Paide tänane algkoosseis on igati ootuspärane, arvestades Henrik Ojamaa vigastust. Tema kohta vasakul äärel täidab Siim Luts. Eelmises viies euromängus kasutati paindlikku taktikalist asetust, kus Milan Delevic liikus ründefaasis keskkaitsest keskväljale ja Patrik Kristal keskväljalt teiseks number kümneks. Kõigi eelduste kohaselt tehakse ka täna nii, et kaitsefaasis moodustub midagi 4-4-2 taolist ja ründefaasis 3-2-4-1.
19:18
Siim Pulst: Häcken on teinud enda algkoosseisus avamänguga võrreldes vaid kaks vahetust, nii et sisuliselt mingit hinnaalandust oodata ei maksa. Seda võib võtta ka väikestviisi komplimendina Paide jaoks, sest esimeses eelringis Luksemburi klubi Dudelange'i vastu tegi Häcken 6:2 võidetud avamängu järel algkoosseisus koguni kuus muudatust.
19:21
Siim Pulst:  Realistlikult peaks täna olema kaalul vaid koefitsiendipunktid, mida Paide on sel suvel Eestile taganud juba 0,625 jagu. Võit lisaks sellele veel 0,25, viik 0,125.
19:21
Külastaja Ja kommentaar
Võitis kordusmängu pmat samaskooriga
19:22
Siim Pulst:  Isegi 6:1 võideti Dudelange'i vastu kordusmäng, aga seal mängiti suurema osa mänguajast ka arvulises enamuses.
19:24
Siim Pulst: Kihlveokontorite analüütikud hindavad Paide võimalust täna midagi kätte saada umbes 25% suuruseks. Pean silmas keskmiseid koefitsiente, mida kogub OddsPortal nimeline portaal. Häckeni tänase võidu keskmiseks koefiks on 1,23, viigil 6,52 ja Paide võidul 8,77.
19:28
Siim Pulst: Meeskonnad on väljakul ja peatribüünil paistab publikut ka viisakalt, arvestades avamängu tulemust. Umbes 25 võõrsilmeeskonna fänni paistis ka.
19:31
Siim Pulst: Bulgaaria kohtunik Volen Tšinkov vilistas ja Häcken pani palli mängu!
19:34
Siim Pulst: Häcken teeb suurest edust hoolimata kõrget pressingut. Esimene šanss langes aga 3. minutil Paidele, kui Daniel Luts lõikas paremalt keskele ja lõi peale, aga väravavaht suutis tõrjuda.
19:36
Siim Pulst:  Jarju söötis 5. minutil palli vastase jalale, aga Baranovi õigeaegne libistamine blokeeris ohtliku pealelöögi.
19:37
Siim Pulst:  7. minutil veel üks blokk Baranovilt. Mängu esimene nurgalöök Häckenile.
19:38
Siim Pulst: Värav  0:1! Õnnetu rikošet kinkis külalistele juhtvärava.
19:38
Külastaja junn kommentaar
Jeekim,hakkab jälle peale!
19:39
Siim Pulst:  Dahbo mängis nurgalöögi lühidalt lahti ja pall viidi kasti taha, kust Lundqvist löögil läks ja see Saliste rikošetist posti kõrvale põrkas.
19:41
Siim Pulst:  10. minutil saatis Lindberg Lundqvisti söödu järel palli lati alla, Jarju reaktsioonitõrje lükkas palli üle lati.
19:41
Siim Pulst:  Järgnes kaks järjestikust nurgalööki, millest õnneks suuremat ohtu ei sündinud.
19:45
Siim Pulst:  Kristal on keskväljalt juba kaks viga välja võtnud. Paide lükkab periooditi täitsa kenasti.
19:45
Külastaja Mõtiskleja kommentaar
rikošett võis ju õnnetu olla, aga see, et lasti panna nii pikk sööt mööda maad peaaegu teise väljaku otsa ja ikka jõudis Häcken enne pallini ja löögile, kui Paide kaitse jaole, ei ole kuidagi andestatav, ehk taas halb kaitsetöö oli peamine põhjus, miks juba 0-1 taga ollakse
19:47
Siim Pulst: Kui Häcken ründab, siis on pidevalt ohtlik. Isegi kui Paide on kogu tiimiga sügaval, leitakse ikka käigud üles. Dahbo löök lendas nüüd ohtlikust kohast õnneks üle värava.
19:48
Külastaja Mart kommentaar
Kommentaatorid räägivad Eesti liiga koeffitsietsiendist ja jätavad mulje nagu teised klubid oleksid süüdi, et Eesti liigas ei ole vaja paremini mängida. Aga Paide ise ka ei ole just hiilgavalt Eesti liigas mänginud.22 mänguga 23 väravat. Hoidku Paide Eesti liigas ise ka taga null, siis saavad need kaitsjad ka Euroopas hakkama.
19:49
Siim Pulst: 18. minutil ründas Häcken lühikeste söötudega oma värava alt kuni Inoussa läbijooksuni. Jarju lükkas sõrmeotstega palli postist mööda.
19:50
Külastaja muigega kommentaar
Paistab, et Paide tuli sõnades ka täna võitma
19:53
Külastaja jah kommentaar
Meie klubide miinus nt Läti või Leedu klubidega on leegionäride piirang ja rikaste sponsorite puudumine
19:55
Siim Pulst:  Ceesay liikus palliga ja läks kaare tagant löögile, aga tabas kaitsjat.
19:57
Siim Pulst:  27. minutil näppas Ceesay väravavahi söödu vahelt, aga löök 20 meetri pealt ebaõnnestus.
20:00
Siim Pulst:  Saarma pääses 29. minutil Daniel Lutsu eeltöö järel kasti tagant löögile - väravavaht püüdis.
20:02
Siim Pulst: Hoiatus  Esimene kaart 31. minutil Siim Lutsule.
20:03
Siim Pulst: Värav  ROBI SAARMA 1:1!!
20:04
Siim Pulst: Ceesay söötis keskväljalt Saarma jooksma, too otsustas taganeva kaitsja pealt kasti tagant löögile minna ning saatis terava palli posti kõrvale. Kaunis!
20:09
Siim Pulst: Vahetus  Valgeir Fridriksson tuleb 39. minutil Lindahli asemele. Tervislikel põhjustel.
20:14
Siim Pulst: Hoiatus  Medic võttis 44. minutil keskväljal rünnaku maha.
20:17
Siim Pulst: Inoussa konksutas 45+2. minutil ohtlikult, aga saatis õnneks seitsmelt meetrilt palli väravast mööda.
20:17
Siim Pulst: Poolaeg 1:1! Üsna sarnase iseloomuga mäng nagu Rootsis. Lahtine ja mitmete mõlemapoolsete võimalustega. Häckeni olukorrad on ehk olnud pisut ohtlikumad kui Paide omad, kuid suures plaanis Paidelt vapper ja tubli avapoolaeg.
20:18
Siim Pulst:  FlashScore'i statistika: pallivaldamine 44%-56%, löögid kokku 4:8, löögid väravale 3:3, nurgalöögid 0:3.
20:20
Külastaja JuriM kommentaar
Esimest mängu ma ei näinud, aga hetkel mängib Paide nagu võrdne võrdsega ju - mingit trolli alla jäämist hetkel ei tunneta. Jube kahju, et Rootsis nii läks.
20:23
Oleks Rootsis seis viisakam jäänud oleks Hackenil täna juba 7nes käik sees praeguse 3nda asemel
20:37
Siim Pulst:  Daniel Lutsu vaheltlõige algatas 48. minutil olukorra, kus Siim Luts läks kastist löögile, aga see blokeeriti kaitsja poolt.
20:37
Külastaja Skeptik kommentaar
Keegi muidu teab, et palju Slovakkia ja Rootsi koondised oma poolehoidjaid siia toomas on?
20:42
Siis tänane väljak võib natuke rohkem Paide meele järgi olla, kuigi vaevalt see Häckeni kvaliteediga meeskonda ka liialt palju häirib. Lihtsalt tundub, et neil on natuke raskem täna see palliga mäng ja ründemängijate liigutused ei ole ka nii teravad - tõsi, neil ei ole ka põhjust kõike välja panna. Paide eesliin on päris tubli täna, suudetakse palli hoida ja ollakse ka ohtlikud. Kaitseliin ja Jarju aga sellise pressi all ikka hädas. Jarju ei tekita ka jalaga mängus ja oma otsustes kindlust.
20:44
Siim Pulst:

Fotod: Katariina Peetson / jalgpall.ee

20:44
Siim Pulst:  Ceesay eksis ausa mängu tava vastu ja tekkis väike kähmlus, mis tõi kaasa mõlemale meeskonnale kollase kaardi. Hoiatus Daniel Luts ja Hoiatus Lundqvist.
20:49
Siim Pulst:  60. minutil ohtlik kiirrünnak Häckenilt. Siim Luts jõudis viimasel hetkel Hrstici lööki blokeerima. Pall põrkas temast vastu posti ja sealt Jarju käte kaudu üle otsajoone.
20:49
Siim Pulst: Häckeni neljas nurgalöök erilist ohtu ei tootnud.
20:50
Külastaja I kommentaar
Promise CL eelringi mängus algkoosseisus
20:52
Palju Aksalu teenib selle pingil kõõlumise eest? Seal võiks ju mingi noorem säga istuda.
20:53
Siim Pulst: Vahetus Vahetus Mikkel Rygaard ja Sigge Jansson 63. minutil sisse, Gustafson ja Inoussa puhkama.
Vahetus Vahetus Dimitri Jepihhin ja Oskar Hõim 64. minutil Daniel Lutsu ja Medici asemele.
20:54
Külastaja R kommentaar
Eks Aksalul on ka pooleldi treeneri roll ja annab Jarjule näpunäiteid.
20:56
Siim Pulst:  Delevic teenis 68. minutil Paide esimese nurgalöögi.
20:57
Siim Pulst:  Saarma tsenderdus jäi madalaks ja klaariti kergete probleemidega kaitsjate poolt, aga kohe teenis Saarma karistuslöögi sama ohtlikust kohast kui nurgalöök.
20:57
Siim Pulst: Hoiatus  Layouni teenis selle vea eest ka kaardi.
20:57
Siim Pulst:  Karistuslöögist kohe ohtu ei sündinud, aga jätkuolukorras läks Siim Luts löögile. Mööda.
20:58
Siim Pulst: Vahetus  70. minutil tuleb Kristofer Piht Ceesay asemele.
20:59
Siim Pulst: Jepihhini löök 15 meetrilt blokeeriti kaitsja poolt. Paidel ei ole teisel poolajal nii konkreetseid väravavõimalusi olnud kui avapoolajal, aga mänguliselt on nad vähemalt sama hästi mängus sees.
21:00
Siim Pulst: Hõim saatis kasti tagant palli tribüünile. Pingutatud on teise poolaja üritused, väga head löögikohta pole leitud.
21:01
Paide on juba praegu teinud parema mängu, kui eelmine Hackeni vastane nende vastu, kes oli Dudelange.
21:03
Siim Pulst:  Palliga mäng püsib juba mõnda aega Paide käes. Häckeni kõrgest pressist pole enam lõhnagi, eks mingil määral on nad praeguseks ka käike välja lülitanud.
21:03
Eesti koondis ma usun võidaks Hackeni ära ilusti.
21:04
Külastaja Matu kommentaar
Paide on kohtavav ei suuda võita
21:07
Külastaja teet kommentaar
Põhiline, et siit kasvõi viigiga need koefipunktid kätte saaks. Võit oleks muidugi eriti magus.
21:08
Siim Pulst: VahetusVahetus 77. minutil Hindrek Ojamaa ja Andre Frolov Delevici ja Siim Lutsu asemele
VahetusVahetus 78. minutil Even Hovland ja Ali Youssef Lode ja Hrstici asemele.
21:09
Ehk kannatavad viigi ikka ära!
21:10
Häckeni järgmine vastane Heidenheim on ka Metsa esimene vastane Bundesligas.
21:12
Siim Pulst:  Ojamaa võttis Delevici koha üle, Frolov tuli paremale äärele ja Jepihhin liikus sealt vasakule.
21:13
Siim Pulst:  84. minutil tuli Layouni ohtlikult läbi, aga Baranovi, Saliste ja Jarju ühispingutus sai olukorra klaariks.
21:13
Mida selle kaitsejutuga onatakse,Baranov hetkel tassib! Ülejäänud on suht lohhid!
21:14
Mõtlesin, et Paidel oleks vaja järgmiseks hooajaks Kristalile asendust, aga siis meenus, et sellise mentaliteedi ja karakteriga noori pallureid sünnib meil paraku ainult 1 paarikümne aasta jooksul :(
21:16
Igav mäng
21:16
Siim Pulst:  Baranovilt veel üks oluline sekkumine, et  Layouni 88. minuti tulekust oht välja võtta.
21:17
Külastaja Po svenska kommentaar
Häcken hääldatakse - hekken
21:18
@Saarmas. Kristali tegelik tase selgub Saksamaal. Varem on ka Eestist olnud noori Interis ja Roomas. Kindlasti on tal olnud ka paremad treeningtingimused kui suvalisel maalt tuleval 16 aastasel jalgpalluril.
21:18
Siim Pulst:  3 lisaminutit.
21:20
Siim Pulst:  HoiatusPiht sai 90+2. minutil nime kohtuniku märkmikku.
21:21
Külastaja Elts kommentaar
Mis on olnud häkeni viimased platsid kas muru või kuntst
21:21
Siim Pulst:  Häcken mängib kodumänge kunstmurul.
21:23
21:23
Siim Pulst:  KÕIK! 1:1! Tubli Paide!
21:24
Siim Pulst: Ilus punkt Paide kuuemängulisele eurohooajale. Kaks alistatud vastast ja 0,75 koefitsientipunkti on korralik saavutus. Tänane mäng jooksis teisel poolajal natuke energiast tühjaks, aga viigi säilitamise nimel tuli siiski kõvasti higi valada.