Laura Jaansen: Paide: Mihkel Aksalu, Michael Lilander, Milan Delevic, Nikita Baranov, Joseph Saliste, Daniel Luts, Patrik Kristal, Oskar Hõim, Dimitri Jepihhin, Abdoulie Ceesay, Robi Saarma.
Vaprus: Ott Nõmm, Martin Käos, Magnus Villota, Markkus Seppik, Kevin Aloe, Enrico Veensalu, Kristjan Kask, Henri Välja, Sander Kapper, Tristan Pajo, Kevin Kauber.
Laura Jaansen:  Mul ka korra hakkis. Aga siis vist läks normaalseks, kui tegin refreshi lehele.
16:59
Laura Jaansen:  Meeskonnad on platsile jõudnud. Tervitavad ja teevad ära muud olulised protseduurid.
17:01
Külastaja ? kommentaar
Akki on Jarju lahkumas? Kams Kolmanda poolaja podcastis ütles, et Augustis võib tulla lahkujaid
17:01
Külastaja Jsjd kommentaar
Kas Jarju pingkl kuna läeb müügiks?
17:01
Külastaja Paide kommentaar
Aga äkki Jarju on liikumas ja lihtsalt hoitakae?
17:01
Laura Jaansen: Vast ei saa sedagi välistada, jah.
17:01
Mart Poomi poja laulis esines eile Tartus ühel huvitaval üritusel, rongkäigul🥳
17:01
Millal üldse Aksalu viimati mängis?
17:02
Laura Jaansen:  Enne euromängude algust Transi vastu. Siis sai Jarju mängu jooksul natuke viga. See oli ajaliselt selline poolteist kuud tagasi.
17:02
Jsjd Kahtlen, kuna ülemineku aken sulgunud
17:02
Laura Jaansen:  Avavile on kõlanud!
17:03
Laura Jaansen:  Juba esimesel minutil pääses Luts Baranovi pika söödu järel kastis löögile. Terava nurga alt, paremalt poolt, ja Luts saatis palli selgelt tagumisest ristnurgast üle.
17:05
Euroopas pole üleminekuaken suletud. Eestis küll
17:08
Laura Jaansen:  Vaprus sai paremalt äärelt karistuslöögiga ohtu külvata. Pall jõudis kasti, aga jätk jäi ebatäpseks.
17:10
Laura Jaansen:  Paide on esimeste minutitega hea vurri käima lükanud. Just koolitas Jepihhin Käose peaaegu ära, aga ei suutnud sealt palli kellelegi löögiks ette toimetada. Muus osas on ka Vaprus hästi ees. Aga Paide domineerib selgelt.
17:13
Laura Jaansen:  Vaprus on Paide kõrge surve ja agressiivse pressinguga päris hädas. Ega nad naljalt üle oma poole saa.
17:15
Laura Jaansen:  Värav 13. minutil Dimitri Jepihhin!
17:16
Laura Jaansen:  Paide noor ääreründaja triblas mängleva kergusega mitme pärnaka vahelt läbi karistusalasse, korraks kaotas palli ära pärast ebaõnnestunud katset. Siis sai selle tagasi ja lõi palli kindlalt väravanurka.
17:18
Külastaja fz kommentaar
oskad Laura öelda miks Paalberg vaprusest veel koondisekutset pole saanud?
17:18
Laura Jaansen:  Kahjuks ei oska öelda. Need koondisekutsete teemad on muidugi alati põletavad.
17:21
Laura Jaansen:  Kui mängitud 18-19 minutit, hoiab Paide enesekindlalt palli ja uisapäisa ette ei torma. Pigem otsitakse targalt variante.
17:21
Laura Jaansen:  Hoiatus 19. minutil sõitis Delevic keskväljal Kapperile sisse.
17:24
Laura Jaansen: Esimesest poolajast pool mängitud. Suurem heitlus olnud viimasel ajal keskväljal. Ei midagi tormilist.
17:25
Laura Jaansen: 23. minutil lasi Salistelt äärele söödu saanud Jepihhin kõrge palli kasti. Aga liialt Nõmme peale.
17:25
Laura Jaansen: Samal minutil Väljalt terav tsenderdus kasti, aga Paide klaarib! Natuke värvi ka Vapruse poolelt.
17:26
Külastaja X kommentaar
Kukkus ju nr 17, Kapper, mitte Välja
17:27
Laura Jaansen:  Oli nii jah. Usu veel seda Soccernet TV kommentaatorit ... (naljaga)
17:27
Külastaja junn kommentaar
Mida Barcelona kasvandik Herol teeb?
17:27
Laura Jaansen:  Peaks olema rohkem duubli mees.
17:31
Laura Jaansen: Kristal, Saarma ja Ceesay kombineerisid vastase kastis hästi! Aga neist viimane lasi puute enne potentsiaalset lööki liiga pikaks ja Vaprus jõudis klaarima.
17:32
Laura Jaansen:  Pool tunnikest mängitud. Paide endiselt 1:0 peal.
17:33
Laura Jaansen:  Vaprus saigi seepeale üle pika aja rünnakule. Aloe lasi vasakult äärelt tsenderduse kasti, aga see löödi kohe välja. Siis prooviti mööda paremat äärt tulla, aga ka sealt ei leitud teed.
17:33
Külastaja Heix kommentaar
Miks ei ole koondise kutset saanud...hahah.Laurake ei ole nuud kindlasti see teadja...hahahaha
17:34
Laura Jaansen: Kristal tõmbas läbi Välja jalgade vist päris valusa vikati. Välja vajab nuud füsioterapeudi abi, pärnakas lebab platsil.
17:36
Külastaja S kommentaar
Selllel mingi tagamaa ka, miks Herol järsku aint duublit esindab?
17:36
Laura Jaansen: Pean tunnistama, et minuni küll mingit dramaatilist lugu pole jõudnud.
17:37
Laura Jaansen:  Ütlen igaks juhuks üle, et Välja naasis platsile ja jätkab mänguga.
17:39
Laura Jaansen:  36. minutil oli Vaprus lähedal väikestviisi krahhile! Tagasisööt Nõmmele jäi lühikeseks, Ceesay jõudis vahele ja mängis Vapruse väravavahist mööda. Puude läks aga pikale ja terava nurga alt sündinud löök lõpetas kõrvalise abita värava küljevõrgus.
17:41
Mis minu kommentaaris halba oli?
17:41
Laura Jaansen:  Tüüris minu jaoks liialt mängust ja jalgpallist kõrvale.
17:42
Laura Jaansen:  Viis minutit avapoolaja lõpuni.
17:42
Laura Jaansen:  41. minutil Lutsult terav sööt värava alla, aga Ceesay löök läks taevasse.
17:46
Laura Jaansen: Hoiatus  44. minutil jäi Ceesay võitluses pallile olukorda hiljaks.
17:46
Livechatis Usta isa kommenteerib Paide arsti, aga teistele soovitab mõtestatud juttu ajada🤣 see on ok läbilasta🤣
17:47
Laura Jaansen:  Kui sa pead silmas YT vestlust, siis mina seda ei halda.
17:47
Laura Jaansen:  Kaks minutit esimesele poolajale juurde.
17:48
Laura Jaansen:  Vaprus lasi karistuslöögi kasti, aga sealt löödi see minema. Siis kukkus pall Pajole, kes tsenderdas ka, aga samamoodi ebatäpselt. Aksalu tööpäev on seni väga rahulik.
17:48
Külastaja pontu kommentaar
herol on ära mandunud, ilmselt lõplikult
17:49
Laura Jaansen:  Esimene poolaeg on lõppenud! Paidel on käes 1:0 edu.
17:55
Kas soccernetis on kriitika Laura aadressil vöi uldse oma nn kommentaatorite aadressil keelatud? Tundub nii.Soccernet on nagu putini Venemaa kus ei tohi kedagi kritiseerida
17:59
Laura Jaansen: Päris piinlik on võrrelda Soccernet.ee-d Putini Venemaaga.
Meie toimetuses on igal töötajal kahtlemata oma nägemus, milliseid kommentaare läbi lasta ja milliseid parem ei. Oleme võtnud ühise hoiaku, et kui meie oma inimesi tehakse kuidagi maha, siis me ei pea sellistele kommentaaridele platvormi andma. Päeva lõpuks on see meie portaal ja igaüks võib oma kuskil kanalil teha seda, mida ta õigeks ja toredaks peab. Olen nõus, et kohati ollakse liiga tundlikud - meie poolt. Aga täna ma ei näe küll, et ma oleks midagi valesti teinud.
17:59
Külastaja To heix kommentaar
Ma oletan et asi on rohkem selle taga kinni, mis vormis ja kõnepruugiga sa seda teed
18:00
Külastaja a1 kommentaar
Ceesay peaks söödu saama
18:00
Laura Jaansen:  Pall põrkas seal ju kaitsjate vahel, Jepihhin tegi enne väravat ka mingi löögi. Mu arust pole sööduks ainest, aga ma küsin siis igaks juhuks üle.
18:01
Külastaja Saarmas kommentaar
Paide on eurohooajaga tuntavalt kasvatanud enesekindlust, aga samas on näha ka sellest tingitud väsimust - kontrollivad mängu, aga liigset tuhinat puur täis lüüa ei ole. Meeldiv on ka tõdeda, et kui noortele (Kristal, Luts, Jepihhin, Hõim) anda võimalus ja neid regulaarselt mängitada, siis nad arenevad ikka maru kiiresti.
18:01
Külastaja Kurb kommentaar
Kurb kurb et meil on uldse selliseid meeskondi premium liigas nagu pärnu. Lihtsalt istutakse 45 min ja loodetakse et lüüakse voimalikult vähe
18:04
Laura Jaansen:  Meeskonnad on tagasi platsil ja läksime taas!
18:06
Laura Jaansen: Põrgatasin Paide väravaolukorra üle ja sealt ei tule söödupunkte.
18:07
Laura Jaansen: Saarma pani 48. minutil Käose tekitatud veaolukorra järel palli karistuslöögist kasti, aga Paide ei suutnud jätkata. Vaprus võtab nüüd oma rünnakut üles.
18:08
Kas kasutaja coobalt polegi vutipoiste isa Taavi Usta?🤣
18:08
Laura Jaansen:  Mina seda küll ei tea.
18:08
Ceesayd prillidega vaadates seda väravat siiis tundub ainest küll sööduks olevat :))) aga on nagu on. Tänud vaatamast asja
18:10
Laura Jaansen:  51. minutil murdis Jepihhin kasti taga rohkem keskele ja lõi peale - Nõmm tõrjus! Pall põrkas Kristalile ette, kes ka tegi puute ja lõi - aga taas liiga keskele ja Nõmme saak!
18:10
Külastaja Kalevipoeg kommentaar
Jah, külastaja Kurb kommentaari jätkuks ütleks, et sp pole meil ka esimeselt 4lt euroopas suuri asju loota, kui terve hooaja pead sparrima Pärnu-Tammeka-Kure sugustega, kus klubi eesmärk pole meistritiitel ega Euroopa
18:11
Külastaja Rene kommentaar
Coobalt vastas, et pole.
18:11
Laura Jaansen:  See teema siis maas. Jätkame mänguga.
18:11
Jepihhin ikka väga hea olnud täna
18:12
Külastaja Mõtiskleja kommentaar
Tere Laura. Oskad öelda kes uuel nädalal Tartu-Paide mängu kommenteerib?
18:12
Laura Jaansen:  Ikka oskan! Kris Ilves.
18:13
Laura Jaansen:  Samal ajal on mäng päris rahulik. Suurem heitlus kas keskväljal või on söödud nigelad, et ohtu eespool ei teki.
18:13
Tänud!
18:14
Laura Jaansen:  Luts väänas kuidagi pahasti hüppeliigest ja vajas kohe tohtrite abi. On vaja vahetust!
18:15
Küsin korra, miks saalijalka rubriigis vaikus? Sillamäe Kalevil järgmisel nädalal euromängud + neil huvitavad liikumised (kaks Costa-Rica koondise mängijat + Venetsueelast väravavaht)
18:15
Laura Jaansen: Hoiame oma fookust peamiselt nn suurel jalkal.
Ka rannajalgpall on meil teatavasti üsna tagaplaanil. Kuigi! Tulemas on üks korralik intervjuu sel teemal.
18:16
Laura Jaansen: Vahetus  57. minutil vigastada saanud Lutsu asemele Suso.
18:16
Selge. Aitäh vastuse eest.
18:16
Sest aiin pole futsali eksperte🙂
18:17
Laura Jaansen:  Eks see on ka jah piiravaks. Eks meil kõigil on oma meelisteemad ja ei tea tõesti, et keegi suur saalijalkahunt oleks.
18:19
Laura Jaansen: Kapper ja Kask näitasid vasakul äärel vastase karistusala juures tehnikat. Palli hoiti hästi, Paide ei saanud sekkuda, aga samal ajal ei suudetud väravale palli saata. Ehk kokkuvõttes oli niisama tore episood, ei enamat.
18:19
Aga vot oleks mitmekülgsem lehekülg ja laiahaardelisem kui oleks vähem otte ja rohkem teisi eksperte juures
18:19
Samas saalis on mitme meeskonna mängudel rohkem vaatajaid kui enamikel nn Eesti suure liiga meeskondadel. Aga see selleks.
18:20
Laura Jaansen:  Ütlen teile nii, et igasugused sellised ettepanekud ja ideed on iseenesest tervitatavad. Kuna meil on nüüd uus peatoimetaja, siis mine tea, ehk on ta teatavale suunamuutusele mõelnud. Kokkuvõttes - võite oma ideid saata parem meilile, siis saab neid mugavamalt ette võtta.
18:21
Vahest juba jah kisub jalkapunkriks ära kuigi arvasin, et see siiski ajakirjanduslik portaal mitte kellegi hobi
18:21
Futsal ilusam ja tehnilisem kui meie 10st kõrgliiga meeskonna 5-6 mäng
18:21
Laura Jaansen:  Hoiatus 62. minutil võttis Jepihhin Kapperi maha.
18:21
Tehakse head tööd edendamise ja arendamisega väga väikeste, olematute vahenditega
18:22
Laura Jaansen: Vahetus  63. minutil välja Jepihhin ja Hõim, mängu Siim Luts ja Medic.
18:24
Laura Jaansen: Aloe lasi vasakult äärelt hea palli päris värava alla. Välja sai peanupu vahele, aga õige pisut ja väravale lööki ei tulnud.
18:26
Laura Jaansen:  Käos tegi Suso vastu vea. Paidele vasakult äärelt, mõne meetri jagu otsajoonest, karistuslöök. Saarma palli taga.
18:27
Laura Jaansen: Pall läks pikaks. Täna pole Paidet standardolukorrad toitnud.
18:29
Laura Jaansen:  Vahetus Vahetus 70. minutil Pajo ja Käos välja, mängu Kelder ja Sild.
18:30
Laura Jaansen: Paides on 285 pealtvaatajat.
18:30
Laura Jaansen:  71. minutil pääses Saarma keskelt tulnuna ise löögile. Vudis hästi kasti servale ja lõi siseküljega, Nõmm tõrjus üsna keskele, samas päris ebamugavalt langenud palli.
18:33
Laura Jaansen:  Luts sai Paide nurgalöögi järel lubavalt löögile, aga kuna ees oli punt mängijaid, takerdus pall sinna.
18:33
Külastaja mats kommentaar
Aga tegelikult see on huvitav küsimus, et mis see soccernet siis täpsemalt on ja kuidas ennast identifitseerib: kas ajakirjandus- või pigem arvamusportaal. Paljudel soccernetis toimetajatest ntks üldse ajakirjanduslik haridus on ehk siis üldpõhimõtete A,B,C paberite järgi olemas ?
18:34
Laura Jaansen:  Kindlasti ajakirjandusportaal, kus tõesti, saab ka arvamust avaldada. Arvamuslood on osa ajakirjandusest. Täpselt ma ei tea, kellel vastav haridus olemas, aga mitmel on küll.
18:34
Laura Jaansen:  Viimase Paide nurgalöögi järel vast tasub märgi maha panna uuesti, et pallid tagumisse tsooni pole kehvad, aga sealt on keegi puudu.
18:35
Laura Jaansen:  Kristal pani 76. minutil mehi lõbusalt pepuli, aga lõi siis palli sentimeetrite jagu üle värava!
18:35
Külastaja ee kommentaar
Kristalil uskumatu oskus kõik pallid tagasi võita mis kaduma lähevad
18:36
Sepik on krampides oujee!
18:36
Laura Jaansen:  Vahetus Nii on. 77. minutil Seppiku asemele Tiismaa. Midagi mängitakse nüüd ümber.
18:37
Laura Jaansen:  Tundub, et Kask kukkus kaitseliini Seppiku kohale. Tiismaa läks tipuründesse.
18:39
Laura Jaansen:  Kui mängida kümmekond minutit pluss lisa, saab taas üle käia, et see mäng on ikka mugavalt Paide käes. Vapruse vastuvärav pole lähedal olnud.
18:40
Laura Jaansen:  Vahetus 81. minutil Ceesay asemele Gomis.
18:41
Laura Jaansen:  Ise küsisin! Tiismaa sai pika söödu jooksu peale ja pääses Aksaluga terava nurga alt pilke vahetama, aga Paide väravavaht tegi end suureks ja oli kindlalt ees.
18:43
Laura Jaansen: Vahetus Vahetus  83. minutil välja Kapper ja Veensalu, mängu tulid Vallik ja Limberg.
18:43
Külastaja Anders kommentaar
Miks ülekannetes youtube reklaamid sisse pandi? Jubetüütu niimoodi vaadata😄
18:43
Laura Jaansen:  Lasin läbi, aga head vastust mul kahjuks pole. Ju saab selle eest väärtuslikku reklaamiraha.
18:47
Laura Jaansen:  Vaprus sokutas vahelduseks vastase kasti palli. Mehi jõudis tagumise posti kõrvale korralikult, aga Aksalu jõudis ka sekka ja lõpuks vilistati Paide väravavahi kasuks viga. Aga tundub, et tal on kõik okei.
18:48
Ise küsin, ise vastan :) Kiire pilk Tartu Ülikooli vilistlaste andmebaasile ja Soccerneti töötajate nimekirjale, annab vastuse, et vähemalt Tartu Ülikooli aulas pole ükski tänane soccernetlane ajakirjaniku ameti põhitõdesid omandanud. On küll tublisid semiootikuid, ajaloolaseid ja filosoofe, aga tuleb tõdeda, et jajakirjandusportaalis ühtegi sellealase haridusega inimest ei ole. Samas, vabalt võib aajakirjandust õppida ka ntks Tallinna Ülikoolis.
18:49
Laura Jaansen: 89. minutil lõi Suso kümnekonnalt meetrilt posti! Aga olukorra järel kerkis lipp ehk oli suluseis.
18:49
Pidasin silmas, et ülikooli aulas pole vastavat diplomit saanud :)
18:49
Laura Jaansen:  Kinnitan, et on Tallinna Ülikoolist BFM-ist tulnud Soccerneti rahvale küll kraade.
18:50
Laura Jaansen:  Kuus minutit mängule juurde! Ja esimene neist hakkas jooksma.
18:50
Külastaja To mats kommentaar
No see on küll naeruväärne hakata rääkima ainult ühe ülikooli põhiselt siukest asja... seda asja saab mitmes linnas õppida mitte ainult tartus
18:51
Laura Jaansen:  Kelder lasi pika söödu Sillale, kes ei jõudnud pallile. Iga selline ebaõnnestumine sobib Paidele, kes saab iga kord palli taas mängu pannes väärtuslikke sekundeid kulutada.
18:51
Paide uue staadioni kohta on märkimisväärseid arenguid? Pole ise sinna sattunud ega tea hetkeseisust suurt midagi :) Millal valmima pidi?
18:52
Laura Jaansen:  Augusti alguses oli vist sarikapidu või midagi sellist?! Jään vastuse võlgu, aga tean, et tööd käivad suure hurraaga.
18:52
Laura Jaansen:  Ah ei, nurgakivi sai vist. Ühesõnaga, ma ei tea hästi.
18:53
Laura Jaansen: Hoiatus  Medic sai vahepeal veajärgse tembutamise eest hoiatuse.
18:53
Laura Jaansen:  90+4. minutil läks Vallik eemalt löögile. Poolkõrge pall tundus korraks olevat ohtlik, aga lõpuks läks ikka niisama mööda.
18:54
Laura Jaansen:  Saarma läks 90+5. minutil Nõmmega silmitsi! Aga pärnakas jäi peale!! Nõmm kuidagi libastumise pealt sai jalad vahele.
18:54
No sellisel juhul bardon kõigi nende ees, kes kõik seda asja kõikides nendes teistes Eesti linnades ja ülikoolides õppinud on :)
18:55
Saarmalt vist selle aasta kehveim esitus
18:56
Laura Jaansen: Kõik! Paide saab 1:0 võidu!
18:57
Laura Jaansen:  Kiirelt kokku võttes oli see tulemus mingis mõttes loogiline. Paide oli üle, aga mängupildi mõttes selgemalt. Nõmm tegi Vapruse väravas mitu väga-väga head tõrjet, eks selle "taha" see tulemus lõpuks ka jäi.
18:57
Aitäh!
18:58
Laura Jaansen: Aitäh, kes te elasite mängule kaasa ja niisama ka vestlesite. Nüüd saate minna FC Flora ja Nõmme Unitedi vastasseisu lainele. Või nautida niisama õhtut - ega suvi on omadega otsakorral ...
18:58
Külastaja Mis asja paide ajab kommentaar
Meistritiitlile mängiv tiim mängib nii ettearvatavat ja sealjuuures kehva jalgpalli