Pühapäev, 25. august 2024
18:47
Heiti Heli:  Tere palavat õhtupoolikut, head vutisõbrad! Kui vägevad Eesti mehed mängivad praegu Euroopas suurt jalgpalli, siis suur mäng ootab meid ees ka Premium liigas, kui liider Tallinna Levadia võõrustab teisel kohal paiknevat Nõmme Kaljut.
18:49
Heiti Heli:  Kel jäi eelvaade lugemata, siis siin see on. Asi on üsna lihtne - kui Levadia võidab, siis võib vaikselt nende nime karikale ära graveerida, kui Kalju võidab, kujuneb tiitlivõitlus põnevaks.
18:51
Heiti Heli:  Kumbki peatreener ei lähe jalgratast leiutama, vaid minnakse kindla peale. Levadial on põhirivistuses tagasi Robert Kirss, kes on kaks mängu järjest skoorinud. Eelmises voorus Kuressaaret 5:1 skooriga nüpeldanud Kalju läheb Levadiale vastu samasuguse algkoosseisuga.

Levadia: Karl Andre Vallner, Edgar Tur, Rasmus Peetson, Bourama Fomba, Michael Schjönning-Larsen, Til Mavretic, Mihkel Ainsalu, Mark Oliver Roosnupp, Richie Musaba, Ioan Yakovlev, Robert Kirss.
Kalju: Henri Perk, Danõl Maštšenko, Maksim Podholjuzin, Aleksandr Nikolajev, Pavel Marin, Nikita Komissarov, Reginald, Rommi Siht, Daniil Tarassenkov, Ivans Patrikejevs, Alex Matthias Tamm.
18:52
Külastaja kuked kommentaar
mõlemad on oma parimad mehed maha müünud keset hooaega, raha on olulisem kui tiitel, Eestis arusaadav. usun et kalju annab kõva lahingu aga levadia ei väärata.
18:52
Heiti Heli:  Levadia koosseisu puhul tasub märkida, et pingil istub nende söödumeister Joao Pedro, kel on selja taga väikene vigastuspaus. Eks ole näha, kas ta ühel hetkel platsile ka saabub.
18:53
Heiti Heli:  Tänavu on Levadia ja Kalju omavahel madistanud kaks korda. Aprillis võidutses Levadia 5:1, kuu aega hiljem lepiti 0:0 viiki.
18:56
Heiti Heli:  Tänased peategelased sammuvad platsile, kohe-kohe läheb mänguks!
19:00
Heiti Heli:  Peakohtunik Karl Koppel vilistas mängu alanuks, sõidame!
19:01
Heiti Heli:  Lisan Levadia koosseisu puhul ka selle, et hiljuti lahkus meeskonnast keskkaitsja Heitor, kes läks Ungari kõrgliigaklubisse Györi ETO.
19:02
Heiti Heli:  Teisel minutil läks Patrikejevs kaugelt ajalugu tegema, ent lätlase löök oli ebatäpne.
19:03
Heiti Heli:  Yakovlevilt söödu saanud Larsen proovis karistusala tagant kuuma anda, aga kaks Kalju meest blokeerisid.
19:05
Heiti Heli:  Komissaroviga kombineerinud Tarassenkov tahtis sööta Tammele, aga Peetson oli vahel. Minut hiljem lõi Komissarov karistusala tagant peale, aga pall läks posti kõrvalt mööda.
19:09
Heiti Heli:  Kalju vasturünnakul söödu saanud Marin tsenderdas värava eest läbi, ent Tamm pallini ei ulatunud. Pall on Levadia käes rohkem olnud, aga Kalju rünnakud on seni teravamad.
19:09
Heiti Heli:  Yakovlev keerutas kasti tagant, aga väravast läks see üritus väga mööda.
19:11
Heiti Heli:  Põnevamat sorti rünnak Kaljult: Perk leidis sööduga üles temast 30 meetrit kaugemal olnud Marini, kes üritas läbisööduga jätkata Tarassenkovile, ent too pass kohale ei jõudnud. Kalju mäng on sirgjooneline, aga see sobib neile.
19:12
Heiti Heli:  Värav ROOSNUPP VIIS LEVADIA 12. MINUTIL ETTE!!!
19:13
Heiti Heli:  Musaba võitis palli keskväljal omadele, Mavretic viis söödu paremasse äärde, kust Yakovlev liikus karistusalasse ja söötis Musabale, kes jätkas Roosnupule ning sealt see 1:0 sündiski.
19:14
Heiti Heli:  Aga värav ei loe, sest Roosnupu käest lendas pall väravasse!
19:17
Heiti Heli:  Siht sai Marini tsenderdusele pea vahele, aga Vallneri jaoks oli see lihtne saak. Põnev saab näha olema, kuidas Levadia lugemata jäänud värav meeskondadele mõjub. Pakun, et Kalju kaitsjatele äratuskellana, Levadia ründajatele motiveerivalt.
19:20
Heiti Heli:  Tamm proovis palliga Levadia karistusalasse purjetada, ent Tur jõudis ette. Tagantjärele on kerge targutada, aga Tarassenkov oli vasakul käel täiesti vaba ehk jääb arusaamatuks, miks Tamm talle ei söötnud. Seni on Tamm olnud võrdlemisi nähtamatu.
19:20
Heiti Heli:  Värav KIRSS 20. MINUTIl!!!!
19:20
Heiti Heli:  SEE VÄRAV LOEB KINDLASTI!
19:21
Heiti Heli:  Roosnupp viis vasakult äärelt palli keskele, Kirss andis kasti tagant kuuma ja kolmandat mängu järjest võrk sahiseb. Kas 2021. aasta Kirss on tagasi?
19:23
Heiti Heli:  Yakovlevi toimetatud karistuslöök klaariti Kalju kastist minema, misjärel äsas Mavretic esimese puutega peale, aga raamist mööda.
19:23
Heiti Heli:  Kalju kaitse põleb!!! Kirss söötis Kalju kastis Musabale, kes jätkas Yakovlevile ning too tahtis täiest südamest peale lüüa, aga Marin jõudis viimasel hetkel vahele.
19:26
Heiti Heli:  Kuni Roosnupu lugemata jäänud väravani hästi tegutsenud Kalju on hetkel enda hale vari. Levadia domineerib täielikult.
19:27
Heiti Heli:  Neljakesi kolme kaitsja vastu läinud Levadia rünnak lõppes sellega, et Tur sai lüüa, aga see blokeeriti.
19:28
Heiti Heli:  Tur andis 28. minutil kaugelt kuuma, kuid Perk sai madala löögi enda kontrolli alla.
19:29
Heiti Heli:  PERK! Komissarovi pallikaotuse järel läks kera Yakovlevile, kes sättis lööki esiposti, aga Perk sai käed vahele.
19:30
Heiti Heli:  Vahelduseks Kalju rünnak: Komissarovilt söödu saanud Maštšenko pääses karistusala tagant löögile, aga see blokeeriti. Mõni hetk hiljem õnnestus ka Komissarovil virutada, aga Levadia puurist mööda.
19:32
Heiti Heli:  Maštšenko sai Komissarovi toimetatud nurgalöögile pea vahele, aga Vallnerile see ohtu ei kujutanud.
19:35
Heiti Heli: Musaba leidis sööduga Turi, kes lähenes Kalju väravale ja lõi ligi 25 meetrilt peale, kuid Nikolajevi rikošetist läks pall üle otsajoone. Sellele järgnenud nurgalöögi Tamm klaaris.
19:36
Heiti Heli:  Hoiatus Reginaldi vastu 36. minutil vea teinud Musaba sai mängu esimese kollase. Levadia poolt peavad täna ettevaatlikud olema Gomes, Kirss, Yakovlev ja Mavretic, sest kollane kaart jätaks nad Tallinna derbist eemale.
19:39
Heiti Heli:  Mäng on nüüd jälle võrdsem, Levadia ei domineeri, vaid pall on mõlema meeskonna käes, hetkel isegi natukene rohkem Kaljul.
19:41
Heiti Heli: Kalju karistusalasse söödu saanud Roosnupul jätkata ei õnnestunud, sest Nikolajev jõudis vahele ja klaaris palli nurgalöögiks.
19:41
Heiti Heli:  Mavretici antud nurgalöögile sai õhku kerkinud Peetson pea vahele, aga Pergil oli kõik kontrolli all.
19:41
Heiti Heli:  Eesti koondise peatreener Jürgen Henn jälgib kohtumist tribüünil. Kas septembris saab kutse Kirss, kes on hetkel heas hoos?
19:44
Heiti Heli:  Varsti lõppeb avapoolaeg ja tempo hakkab vaikselt alla minema.
19:44
kurb, et kolm väga head mängu ajaliselt kokku langevad täna, ei mäletagi sellist asja enne Eesti jalgpallis.
19:45
Külastaja Televaataja kommentaar
Kommentaator võiks vähem seda venemeelset levadiat haipida - halb on kuulata.
19:45
Heiti Heli:  Mil moel see haipimine väljendub?
19:45
Heiti Heli:  Tarassenkov viis oivalise tsenderduse Tammele, kes koksas palli napilt-napilt üle värava.
19:45
Heiti Heli:  Esimesele poolajale lisati üks minut.
19:47
Heiti Heli:  Koppel vilistas avapoolaja lõppenuks! Levadia 1, Kalju 0. Oli põnev kolmveerandtund, mille jooksul jäi Roosnupul värav lugemata, ent kaheksa minutit hiljem sahistas võrku Kirss. Mängu algus oli Kalju poolt hea, kuid pärast Levadia avatabamust hakkasid võõrustajad vaikselt domineerima. Poolaja lõpp oli võrdne, ent riietusruumidesse minnakse rohesärkide eduseisul.
19:57
Külastaja Kuulaja kommentaar
nt Levadial väidetavalt kulda väärt sööt, ja teisel poolel Marin tsenderdas Tammele, siis polnud kulda väärt midagi.... Kommentaator peaks olema erapooletu oma sõnavõttudega
19:57
Heiti Heli - kuula mängu kommenteerimist, siis saad teada. Leva vennad on kogu aeg nii head, Kalju meeste kaitsetööst pole juttugi. Mitte, et ma Kaljut fännäks. Tahaks erapooletut sportlikku kommentaari kuulata mängule peale.
19:58
Heiti Heli:  "Kuula mängu kommenteerimist, siis saad teada." See on alati väga geniaalne vastus, aga see selleks. Ise pole väga suurt erapooletust tähele pannud, aga eks rööprähklemist on hetkel omajagu.
19:59
Külastaja Heh kommentaar
Levadia ja venemeelne, haha. Ütle mis kriitikat tahad selle organisatsiooni kohta, aga venemeelsuses süüdistamine on päris otseselt solvav kui vaatame organisatsiooni juhti.
20:01
Heiti Heli:  Algas teine poolaeg!
20:02
Heiti Heli:  Podholjuzin sai Kirsi vastu õhuvõitluses haiget, aga Kalju kaitsja on juba jalul ja jätkab mängimist.
20:04
Heiti Heli:  Levadia saabus riietusruumist päris energiliselt, Kaljut käiakse kõrgelt survestamas ning külalised on seetõttu natukene raskustes.
20:05
Külastaja bom kommentaar
Heiti, ole meheks. Kuulsin et Ott Soccernetist lahkumas. Kas vastab tõele?
20:06
Heiti Heli:  Kui info vastab tõele, siis Ott kirjutab/räägib sellest ühel hetkel ise. Näiteks homme on ta "Pikk ette (ja ise järele)" taskuhäälingus jutustamas.
20:07
Ehk ss pigem on jah? :)
20:07
Heiti Heli:  Elame-näeme.
20:08
Heiti Heli:  Mängu kohta nii palju, et teine poolaeg on alanud rohkete autidega.
20:08
Okei ma küsin teisiti. Kas Postimehe uus peatoimetaja võib olla SNi praegune tôötaja?:)
20:08
Heiti Heli:  Et äkki on Kasper Elissaar?
20:09
Heiti Heli:  Vallner püüdis Marini madala kauglöögi. Hea üritus Kalju mehelt.
20:10
Heiti Heli:  Larsen kukutas Mavretici ja Patrikejevs pistis jooksu. Lätlane söötis karistusalasse jõudnud Komissarovile, kes tahtis palli viia Tammele, aga Ainsalu jõudis õigel ajal ette.
20:10
Aga kas on Kasper?
20:11
Heiti Heli:  Kõik on võimalik, aga kinnitust mina ei anna.
20:11
Heiti Heli:  Turist möödunud Tarassenkov lõi peale, aga Vallner tõrjus. Kalju elavneb!
20:12
Heiti Heli:  Sööduga viivitanud Vallner lubas Tammel talle läheneda, aga viimasel hetkel viis Levadia kindamees palli kaaslasele.
20:13
Heiti Heli:  Perk tõrjus Turi tsenderduse Kirsile, kes üritas tagasipõrganud palli väravasse lüüa, aga Reginald jäi ette.
20:13
To Heh... organisats. juht võib ju Ukraina poolt olla, kuid Levas käib suurem osa venelastest toetamas.
20:13
Külastaja Mart kommentaar
Millal koondise nimekiri välja tuleb?
20:13
Heiti Heli:  Uuel nädalal, arvatavasti teisipäeval.
20:16
Heiti Heli:  Oi-oi, kui halb valesööt Turilt. Pall jõudis Patrikejevsile, kes söötis Sihile ning too jätkas Tammele, kes lõi üle värava.
20:16
suuremad venelaste toetajad on ikka flora fännid
20:17
Heiti Heli: Hetkel tundub, et Kalju viigivärav pole mägede taga. Kuidagi halb on see Levadia kaitsetöö praegu.
20:19
Heiti Heli: VIIGIVÄRAV OLI LÄHEDAL! Tammelt söödu saanud Marin läks Vallneriga silmitsi, aga Kalju mees lõi napilt-napilt mööda.
20:20
Heiti Heli:  Vahetus Vahetus Vahetus Levadia kolmikvahetus 64. minutil: Yakovlev, Musaba ja Kirss välja; Bah, Gomes ja Pedro sisse.
20:21
Heiti Heli:  Kuigi Yakovlev on olnud üks säravamaid mehi, siis tundub, et Torres mõtleb ka uuel nädalal toimuvale Tallinna derbile. Tuletan meelde, et Yakovlev on mängukeelu ohus ehk kui ta oleks kollase kaardi saanud, oleks tal derbi vahele jäänud.
20:21
Heiti Heli:  Värav AINSALU, MIDA??? MILLINE VÄRAV!!!
20:22
Heiti Heli: Levadia söödukuningas Pedro tuli mängu ja kohe sai resultatiivse passi kirja. Brasiillaselt sööt Ainsalule, kes keerutas palli ligi 25 meetrilt Pergi selja taha. Kaunis!
20:23
Heiti Heli:  Värav ROOSNUPULT LEVADIA KOLMAS JA SELLEGA PAISTAB, ET MÄNG ON TEHTUD.
20:24
Heiti Heli:  Keskringi söödu saanud Mavretic pani Roosnupule oivalise läbisöödu ja eestlane lahendas olukorra külmavereliselt.
20:24
Külastaja fännisektor kommentaar
kas levadia "ultra"fännid käivad ainult derbydel?
20:24
Külastaja ded kommentaar
mang surnud nyyd
20:26
Heiti Heli:  Polnud ka neljas kaugel, kui Turi tsenderdusele jala vahele saanud Bah lõi raamist mööda.
20:26
Heiti Heli:  Vahetus Vahetus Vahetus Kalju kolmikvahetus 70. minutil: Patrikejevs, Komissarov ja Tarassenkov välja; Carvalho, Paur ja Serravalle sisse.
20:28
Ainsalu oma oli küll maasikas. ei mäletagi, kas liiga parim värav ka valitakse ja autasustatakse? see oleks konkurentsis küll.
20:28
Heiti Heli:  Ikka valitakse.
20:30
Külastaja , kommentaar
ainsalul aeg valismaale minna!
20:30
Heiti Heli:  Fomba sai võitluses Tammega haiget ja vajas arstiabi, aga nüüd on Levadia kaitsja väljakul tagasi.
20:32
Heiti Heli:  Brit Maria Taela fotod mängust:

20:33
Heiti Heli:  Vahetus 77. minutil saabus Roosnupu asemele Zakarljuka.
20:33
Külastaja fant kommentaar
Svedovski pole Kalevi assisti eest fantasys punkte saanud :(
20:33
Heiti Heli:  Edastasin mure.
20:34
Heiti Heli:  Pealtvaatajaid on A. Le Coq Arenal 1402.
20:35
Heiti Heli:  Vahetus Vahetus Kaljult kaks vahetust 79. minutil: Marin ja Siht välja; Ivanov ja Hayashi sisse.
20:36
Heiti Heli:  Bah'lt söödu saanud Zakarljuka veeretas palli Pergi jalgevahelt värava suunas, aga Nikolajev oli joonel olemas.
20:38
Heiti Heli:  Ivanov lõi karistuslöögi 82. minutil värava suunas, aga Vallneril oli kõik kontrolli all, sest pall lendas üle lati.
20:41
Heiti Heli:  Bah ja Mavretic kombineerisid vägevalt, aga lõpuks sai Perk palli omale.
20:42
Heiti Heli:  Tundub, et mõlemad osapooled on seisuga juba leppinud, sest tempo on kohati täiesti olematu. Levadiat ootab uuel nädalal 102. Tallinna derbi Flora vastu, Kalju madistab Paidega.
20:44
Külastaja rallikas kommentaar
See Tamme libastumine võtab Kalju mängu kokku
20:44
Levadiale õnne tiitli puhul. paide võiks kolmandat kohta veel püüda ja pärnu oleks võinud parema koha saada aga ennustatav tulemus liigas
20:44
Heiti Heli:  Vahetus 88. minutil saabus Mavretici kohale Skvortsov.
20:45
Heiti Heli:  Või siis ei, Pedro asemele ikkagi. See nüüd hea vaatepilt pole, sest Pedro samm on raske.
20:46
Heiti Heli:  Valugrimassides Pedro kõnnib riietusruumi. Teisele poolajale lisati kolm minutit.
20:47
Heiti Heli:  Ainsalu keerutas karistuslöögist, aga sihik oli paigast ära.
20:51
Heiti Heli:  Ja ongi kõik, Koppel vilistas kohtumise lõppenuks. Kas Levadia nime võib meistritiitlile juba ära graveerida? Pigem küll. Lähimast jälitajast saadi 3:0 jagu ning kuigi Kaljul on üks kohtumine vähem peetud, on punktivahe hetkel 15. Uuel nädalal ootab Levadiat derbimäng Floraga, Kalju ootab koduplatsil Paidet. Tasub kuulata intervjuusid. Mina tänan ja soovin ilusat õhtut!