Laupäev, 31. august 2024
16:55
Heiti Heli: Tere kaunist laupäeva, head vutisõbrad! Premium liiga 26. voor jätkub Narvas, kus Trans võtab vastu Tartu Tammeka.
16:58
Heiti Heli: Enim põnevust tekitab Tammeka algrivistus, kui klubisse naasnud mullune parim väravakütt (ja seda Transi särgis!) Tristan Koskor alustab mängu, samuti asub platsile mängukeelu alt vabanenud Ahmed Basher. Koskor-Basher duo on väga kurjakuulutav!

Trans: Aleksei Matrossov, Artjom Škinjov, Šalva Burjanadze, Erik Santos, Aleksandr Ivanjušin, Vaja Nemsadze, German Šlein, Zakaria Beglarišvili, Taaniel Usta, Sergo Kuhhianidze, Pierre Kabore.
Tammeka: Richard Aland, Laurits Õunpuu, Reio Laabus, Tanel Tammik, Mairo Miil, Patrick Genro Veelma, Giacomo Uggeri, Herman Pedmanson, Robin Mathias Müür, Tristan Koskor, Ahmed Basher.
17:00
Heiti Heli:  Kui heita pilk tabelisse, siis Trans hoiab 28 punktiga viiendat ja Tammeka 25 silmaga kuuendat kohta. Tasub ära märkida see, et piirilinlastel on üks mäng vähem peetud.
17:02
Heiti Heli:  Kiitus peakohtunik Kristo Külljastinenile! Mees läks mängupalli pukilt võtma, aga seda polnud seal. Vähemalt ta ei põdenud ja vahva miimika abil "võttis" palli siiski omale. VAR-ekraani taga olevale Kristjan-Eric Läänele pakkus see palju nalja.
17:02
Heiti Heli:  Aga aitab lobast, aeg on jälgida mängu. Külljastinen puhus vilet, sõidame!
17:06
Heiti Heli:  Basher tabas korkidega Burjanadze hüppeliigest, aga pääses kaardist. Algus on seni olnud rahulik.
17:08
Heiti Heli:  Burjanadze sai Šleini tsenderdusele pea vahele, aga Aland püüdis. Sekund hiljem tõusis küljekohtuniku lipp suluseisu märgiks.
17:09
Heiti Heli:  Koskor tekitas Transi kastis palju elevust, aga Matrossov püüdis vastase ürituse kinni. Minut hiljem proovis Basher kauglöögiga Matrossovit üllatada, ent Transi kindamees oli joonel kindel.
17:11
Heiti Heli:  Basher võttis palli pärast Ivanjušini klaarimist omale, ent Tammeka ründajal ei õnnestunud lööki sooritada, sest Santos jõudis ette.
17:14
Heiti Heli:  Šleini libistamise järel murule jäänud Basher vajas arstiabi. Paistab, et midagi halvasti pole, sest kesktormaja jätkab mängimist.
17:17
Heiti Heli:  Välkus mängu esimene Hoiatus, kui Tammik rebis karistusala ees maha Kuhhianidze.
17:17
Heiti Heli:  Beglarišvili virutas Kuhhianidze teenitud karistuslöögi üle värava.
17:17
Külastaja nonoh kommentaar
Oeh, see kohtunik...
17:21
Heiti Heli:  Beglarišvili tsenderdus tekitas Tammeka kastis tohuvabohu, mis lõpuks klaariti.
17:22
Heiti Heli:  Kuhhianidze tegi jälle Kreenholmi muruga tutvust. Ei tundunud, et Uggeri teda väga tabas, pigem riivas.
17:23
Heiti Heli:  Mängitud on 20 minutit. Pigem on olnud unine munaveeretamine ja justkui tundub, et kumbki tiim ei taha võita.
17:25
Heiti Heli:  Oppa! 23. minutil söödu saanud Laabus pani kehapettega Kabore pikali. Kaunis.
17:26
Heiti Heli:  Tammeka sai 24. minutil penalti!
17:26
Heiti Heli:  VAR kontrollib, kas Santos kukutas Transi karistusalas Veelma või mitte. Korduse põhjal tundub, et kukutas. Koskor on palli taga!
17:27
Heiti Heli:  Värav TERE TULEMAST TAGASI, TRISTAN KOSKOR!
17:28
Heiti Heli:  Eelmisel hooajal Transi särki kandnud Koskor kõmmutas palli külmavereliselt lati alla. Mõistagi tähistust ei järgnenud. Aga lõpuks tuli mängu mingisugust põnevust, sest penaltile eelnes munaveeretamine.
17:31
Veelma võttis vist isiklikult, et talle jalgevahelt tehti, tal ise juba teist korda tegi
17:31
Heiti Heli:  Veelmalt kaitseliini taha söödu saanud Koskor lõi peale, aga Matrossov sooritas jalatõrje. Järgnes nurgalöök, millele Basher sai pea vahele, aga Transi kaitsjad lõid palli üle otsajoone. Järgmine korner nii ohtlik polnud.
17:33
Külastaja Uno Tutk kommentaar
Kui Jevgeni järgmist Tallinna derbyt ei kommenteeri, siis ma korraldan mässu
17:34
Heiti Heli:  Transi mängijaid kukub täna palju. Kabore vajus murule pikali, aga sedavõrd põnevalt, et jäi küljejoone taha.
17:35
Külastaja Heix kommentaar
Ehk jätaks selle nöuka aja nostalgitsemise .Saan aru,et kommentaator on nöukaaegne aga siiski suur osa siin mänu jälgijaid ei ole selles kommunismi paradiisis sundinud ja midagi selle aja multifilmidest ei tea
17:35
Külastaja Jalkavend kommentaar
Järjest uimasemaks janigavamaks need kommentaatorid lähebad teil. Kes see on?
17:35
Heiti Heli:  Kuna täna inimesi napib Saarepera karika tõttu, siis langes valik tema kasuks.
17:36
Heiti Heli:  Tammikul õnnestus vahepeal posti tabada. Seni on Tammeka ohtlikum olnud.
17:37
Kohutav
17:38
Heiti Heli:  Ustat otsiti kaval tõstega, aga Aland oli selleks valmis. Mõni sekund hiljem pani Laabus taas vastase pettega pikali, sel korral Kuhhianidze. Ei püsi need Transi mehed täna jalgeil.
17:38
Külastaja MNa kommentaar
Arusaadav, tüüp pole ilmselgelt harjunud kommenteerima, küll paraneb kui aega anda
17:38
Heiti Heli:  36. minutil andis Kuhhianidze kasti tagant kuuma, Tammiku rikošetist hoogu juurde saanud löögi Aland püüdis.
17:40
Heiti Heli:  Hoiatus Nemsadze kukutas 39. minutil keskringis Veelma ja sai kollase.
17:42
Heiti Heli:  Veelma madal tsenderdus jõudis värava ette, aga olukorda kontrollinud Matrossov noppis selle omale.
17:43
Külastaja Punnpead kommentaar
Mitu mängijat on juba kohtunikuga rääkinud, aga kollast kaarti pole saanud. Hoiame ikka ühtset liini!
17:43
Misasi on Saarepera karikas?
17:43
Heiti Heli:  EJL-i toetajatele mõeldud turniir. LHV, Sportland, Nike, Ramirent jne olid kohal. Eks näitasime ajakirjanikena, mida suudame palliplatsil korda saata.
17:45
Heiti Heli: Veelma lõi kaugelt peale, ent Santose jalast läks pall üle otsajoone. Veelma antud korner löödi Transi kastist välja.
17:45
Kes võidutses?
17:45
Heiti Heli:  Jään vastuse võlgu hetkel, sest meie jaoks lõppes turniir varem. Aga uurin!
17:46
Heiti Heli:  Sain teada - MyFitness!
17:47
Heiti Heli:  Vahepeal jõudis Trans vastase karistusalasse, ent Tammik lõi palli Burjanadze puute järel eemale.
17:47
Ott viskas väravasse pikali oli turvaline?
17:47
Heiti Heli:  Ott oli väga tubli. Ka prominentsemad inimesed teavad, et ta on postide vahel kindel.
17:47
Heiti Heli:  Avapoolajale lisati kolm minutit.
17:48
Metsikud hüpped ja tõrjed?
17:49
Heiti Heli:  Muidugi!
17:51
Heiti Heli:  Kolme ründajaga nelja Transi kaitsja vastu läinud Tammeka rünnak lõppes sellega, et neljandat Premium liiga matši mängiv Müür kaotas palli. Seejärel kõlas vile avapoolaja lõpetuseks. Ainus märkimisväärne juhtum leidis aset 26. minutil, kui Tammekasse naasnud Koskor realiseeris penalti, muul ajal oli pigem munaveeretamine. Tammeka rünnakud olid ohtlikumad, Transi mehed olid rohkem murul pikali.
18:05
Heiti Heli:  Algas teine poolaeg!

Vahetus Trans tõi Nemsadze asemele Poljakovi.
18:08
Heiti Heli:  Usta otsis tsenderdusega omasid, aga Tammeka kaitsjad klaarisid. Palli omale saanud Poljakov andis kasti tagant tuld ja löök läks Pedmansoni jalast üle otsajoone. Nurgalöögist pääses Usta virutama, aga üle värava.
18:10
Heiti Heli:  Beglarišvili jalast läks pall lendu, Aland sai madalale löögile näpud napilt-napilt vahele. Korner läks Santosele, kelle pealöök läks väravast mööda. Vaikselt hakkab Trans üles ärkama, oli ka aeg.
18:10
Heiti Heli:  Hoiatus Burjanadze tegi 51. minutil Basherile keskjoone juures haiget ja sai kollase.
18:14
Heiti Heli:  Tammik pääses nurgalöögist tulnud palli jalaga virutama, ent Matrossov tõrjus.
18:18
Heiti Heli:  Pall jõudis teist korda Tammeka väravasse, aga sellele eelnes Basheri viga, kui ta tahtis käärlööki sooritada, aga selle asemel tegi Burjanadze vastu vea. Korraks oli suur segadus ning Laabus lõi palli väravasse, ent Külljastinen andis teada, et see ei loe.
18:20
Heiti Heli:  Beglarišvili otsis pika sööduga kaitseliini taha sööstnud Kaboret, aga Aland sai palli enda ründajat omale.
18:21
Heiti Heli:  Hoiatus Koskor sai ühe korra veel oma nime protokolli, kui ta tegi 61. minutil Burjanadze vastu vea ja sai kollase. Grusiin ägestus, aga kohtunik rahustas ta maha.
18:24
Heiti Heli:  Emotsioonid on mõlemal meeskonnal laes ning platsil jagub väikest sikutamist-sakutamist.
18:26
Heiti Heli:  Vahetus 66. minutil saabus Kuhhianidze asemele Rolon. Üsna pettumustvalmistav partii grusiinilt, avapoolajal oli ta pidevalt murul pikali.
18:30
Heiti Heli:  Šleinilt söödu saanud Usta keeras palliga ümber ja kõmmutas kasti tagant peale, ent Aland püüdis.
18:31
Heiti Heli:  Milline võimalus! 71. minutil viis Beglarišvili hea läbisöödu Kaborele, kel ei õnnestunud palli mõnelt meetrilt võrku saata, sest Aland oli ees. Sellele järgnenud nurgalöögile sai Santos pea vahele, aga Tammeka esivaht oli jälle joonel kindel.
18:32
Heiti Heli:  Vahetus 73. minutil tuli seni ainsa värava löönud Koskori asemele Burov.
18:35
Heiti Heli:  Transi rünnakud on teisel poolajal olnud palju loogilisemad, ent pole kedagi, kes asetas kirsi tordile.
18:35
Heiti Heli:  Trans elab, sest neil on Matrossov! 76. minutil võttis Basher tsenderduse omaks ja lõi peale, aga Matrossov sai näpud vahele ning pall veeres posti kõrvalt mööda.
18:38
Heiti Heli:  Rolon proovis Maksimkinit jäljendada, kui too lõi aasta tagasi palli mitmekümne meetri pealt ristnurka. Rolon virutas aga mööda.
18:38
Heiti Heli:  Vahetus 78. minutil lõppes Müüri mäng, Gvineria oma algas. Eelmises mängus lõi Gvineria oma Premium liiga esimese kolli.
18:39
Heiti Heli:  Hoiatus 79. minutil sai Basher kollase, kui ta Burjanadze kukutas ja rahulolematust näitas.
18:41
Heiti Heli:  Trans otsib jätkuvalt viigitabamust. 81. minutil saatis Beglarišvili Tammeka värava suunas tugeva löögi, aga Aland tõrjus.
18:43
Heiti Heli:  Vahetus Vahetus 84. minutil tulid Škinjovi ja Beglarišvili asemele Žuravljov ja Kopczak. Jääb arusaamatuks, miks Beglarišvili välja võeti, sest ta oli Transi kõige ohtlikum mees.
18:47
Heiti Heli:  Hetkel purjetab Tammeka võidusadamasse. 87 minutit on mängitud.
18:48
Heiti Heli:  Uno, palun ilmuta oma kommentaare teise nime alt. Härra Tutk on mures, sest tema ei kirjuta neid.
18:49
Heiti Heli:  VahetusVahetus Vahetus Tammekalt 90. minutil kolmikvahetus: Basher, Uggeri ja Veelma välja; Kallas, Karis ja Sepp sisse.
18:50
Heiti Heli:  TOHOH! TAMMEKA JÄTKAB KÜMNEKESI, SEST TAMMIK SAI Eemaldamine KAARDI.
18:51
Heiti Heli:  Tammik sai Kabore kukutamise eest teise kollase kaardi. Kordust vaadates saab tõdeda, et Tammeka mängija ei läinud palli mängima.
18:52
Heiti Heli:  Transi karistuslöök mängiti lahti ja kaugelt järgnes virutus, mis lendas üle Tammeka värava.
18:52
Heiti Heli:  Tundub, et Tammeka tõi õigel hetkel Kallase sisse, sest ta saab nüüd kaitses mängida.
18:53
Heiti Heli:  Tammeka kasti söödu saanud Ivanjušin kolistas Laabuse abiga latti.
18:55
Heiti Heli:  Ongi kõik! Koskor tuli, nägi ja tegi - Tammeka alistas Koskori penalti abil Transi 1:0. Oli võrdlemisi sündmustevaene kohtumine, aga sellegipoolest õnnestus tartlastel teenida kolm punkti.
18:55
Heiti Heli:  Aitäh, et jälgisite seda kohtumist siin. Kuulake intervjuusid. Ilusat õhtu jätku!