Pühapäev, 1. september 2024
18:19
Raul Ojassaar: Tere õhtust! Avavile Kadrioru staadionil on veel mitmekümne minuti kaugusel, aga tänased koosseisud on avalikustatud ja nende pealt saab juba natuke mängutuju tekitama hakata.

Kalev: Oskari Forsman, Daniil Sõtšugov, Ragnar Klavan, Kristofer Käit, Taijo Teniste, Sander Sinilaid, Aaro Toivonen, Aleksandr Švedovski, Stanislav Baranov, Ats Purje, Taavi Jürisoo.
Varus: Sander Liiker, Romet Nigula, Kaspar Laur, Ramon Smirnov, Marek Kaljumäe, Daniil Sheviakov, Jevgeni Tšernjakov.
Vaprus: Ott Nõmm, Kevin Aloe, Uku Kõrre, Magnus Villota, Martin Käos, Sander Kapper, Silver Alex Kelder, Henri Välja, Enrico Veensalu, Mathias Villota, Kristjan Kask.
Varus: Hendrik Vainu, Kevin Kauber, Virgo Vallik, Reimo Madissoo, Tristan Pajo, Matthias Limberg, Markkus Seppik, Ronaldo Tiismaa, Joonas Sild.
18:23
Raul Ojassaar:  Ehk siis: Ragnar Klavan on teist mängu järjest Kalevi algkoosseisus (enne seda käis ta Premium liigas viimati platsil aprillis!). "Vanameistritest" on lisaks Klavanile (38) Kalevil algkoosseisus rivis veel Forsman (36), Teniste (36) ja Purje (39).
18:24
Raul Ojassaar: Oma Premium liiga debüüdi saab täna teha aga 19-aastane Kristofer Käit (jah, Mattiase noorem vend), kes hiljuti Portugalist lahkununa Kalevisse naasis.
18:30
Raul Ojassaar: Muide, päris omapärane numbriseos - Kristofer Käit oli neli päeva tagasi päevapealt kaks korda noorem kui Ragnar Klavan. Täna mängivad nad esimest korda ametlikus mängus koos, moodustades kahekesi keskkaitsepaari.
18:33
Raul Ojassaar: Kalevil on täna mängukeelu all nii Tristan Toomas Teeväli kui Vadim Mihhailov.
18:57
Raul Ojassaar: Meeskonnad tulevad platsile!
19:00
Raul Ojassaar: Läks!
19:01
Külastaja raimps kommentaar
vaprus!!
19:05
Raul Ojassaar: Esimese viie minutiga mitte midagi märkimisväärset juhtunud ei ole. Vaprus on pisut rohkem palli hoidnud, kuid kumbki tiim pole veel vastase värava lähistele jõudnud.
19:07
Raul Ojassaar: Üks huvitav lüke Vapruse poolt on seni mainimata - Kevin Kauber on jäänud täna pingile ning tipuründajana müttab hoopis Silver Alex Kelder, mitte Kristjan Kask, nagu nimede põhjal oleks võinud oodata.
19:08
Raul Ojassaar: Hoiatus 7. minutil saab Sinilaid Mathias Villota vastu tehtud vea eest kaardi.
19:09
Raul Ojassaar: Esimene pealelöök värava peale ka - aga seda vaid tehniliselt. Magnus Villota suunas karistuslöögijärgses olukorras kõrge palli peaga kaarega Forsmanile.
19:09
Raul Ojassaar: Kapper leiab nüüd karistusalas hea sööduga Kase, kuid tema puude läheb pikaks. Nüüd saab juba natuke kõvema häälega öelda, et Vaprus on mängu paremini alustanud.
19:10
Raul Ojassaar:  Hoiatus Aloe kukutab keskjoone juures Baranovi ning saab 10. minutil samuti hoiatuse.
19:15
Raul Ojassaar: Mathias Villota veab tükk aega palli ning virutab lõpuks 25 meetrilt peale, kuid üle ja vist ka mööda.
19:19
Raul Ojassaar: Švedovski otsib kavala sööduga Vapruse kastis Purjet, aga Kõrre viskub õigel hetkel pallile ette ja teeb hea vaheltlõike.
19:25
Raul Ojassaar: Mäng ei taha endiselt kohe kuidagi hoogu sisse saada. Vaprus kiigutab keskväljal, aga Kalevi karistusalasse või selle lähistele vähegi ohtlikul moel ei jõuta.
19:26
Raul Ojassaar: Hoiatus Uku Kõrre võtab 25. minutil Švedovski maha ning saab kollase kaardi. Kalevile trahvilöök nii 25 meetrit väravast.
19:27
Raul Ojassaar: Švedovski kõrge sööt on aga niivõrd ebaõnnestunud, et Vapruse fännid panevad sisuliselt koheselt käima "A-ma-töör, a-ma-töör" hõiked.
19:28
Raul Ojassaar: Klavan klaarib Vapruse karistuslöögi korneriks.
19:29
Raul Ojassaar:  Villota teeb aga nurgalöögi ajal Klavanile haiget ning kornerist seetõttu midagi ohtlikku sündida ei saagi.
19:30
Raul Ojassaar:  Nüüd oli peaaegu et ohtlik! Vaprus ründas päris asjalikult, aga Kapperi tõste jäi natuke liiga kõrgeks.
19:32
Raul Ojassaar: Kelder töötleb nii Klavanit kui Käiti mõnuga. Seni pole ta sellega kohtunik Lääne hambusse jäänud.
19:32
kas meijelit polegi enam ültse kalevi satsis?
19:32
Raul Ojassaar: On ikka - on ka täna abitreenerina pingil olemas.
19:33
Raul Ojassaar: Hoiatus Käit ja Kelder madistasid ja kaart tõusis neist esimesele.
19:35
Raul Ojassaar: Kask saab peaga löögile, aga suunab palli pisut väravast mööda. Senise mängu kõige ohtlikum hetk, kuid see ei pannud Forsmani isegi eriti kiiremaid liigutusi tegema.
19:36
Külastaja Nurgakivi kommentaar
Tere Raul. Miks te seda Meeritsa kehva päeva nii vaenulikult mitme uudisega peate rõhuma?
19:36
Raul Ojassaar:  Ma ei ole nõus, et see kuidagi vaenulik oleks. Midagi pole teha - see oli tolle kohtumise selgelt kõige suurem jutupunkt (mistap oli see ülevaate pealkirjas välja toodud) ja klippi, mis inimestele huvi pakub, oleks patt näitamata jätta.
19:38
Muidu saab sellised asjad ristnurgas toota, nüüd oli vaja isegi video jaoks eraldi uudis teha, mitte, et piisaks ühest artiklist videoga. Siis imestate miks mõni ei soovi teiega artikleid teha. Aga tore, et kaitsed ja ei näe, et see kuidagigi ebainimlik. Ma ei usu mängijal hea meel mängu üle ja siis “omad” ajakirjanikud toodavad veel juurde ka.
19:38
Raul Ojassaar: Välja saadab nurgalöögi otse värava peale ja Forsman on rusikatega vahel. Teist otse nurgalöögist lastud väravat ühel hooajal soomlane enda nimele ei soovi.
19:40
Teie ajakirjanik oj on tihti kõige suurem jutupunkt. Aga kui lugeja viisakalt, ilma roppusteta vms moodi kriitikat teeb, siis see on mitte aksepteeritav. Et ajakirjanik tagugu mutta, aga tema enda kohta miskit öeldakse, siis on lugeja halb
19:40
Raul Ojassaar: Põhjendatud ja viisakuse piiridesse jääv kriitika on kindlasti asi, mida ajakirjanik peaks suutma taluda. Nõus.
19:41
Raul Ojassaar: Mathias Villota lajatab kasti joone juurest peale, aga saadab palli üle värava. Löök oli piisavalt tugev, et raamide vahele suundununa võrku sahistada.
19:42
Lihtsalt tobe. Väike kommuun see eesti jalka. Aga ühtpidi saab ja tohib öelda. Teistpidi mainitakse kohe ära kui õrn on lugeja/kuulaja.
19:44
Külastaja Jalkavend kommentaar
Täna september. Kas teame, mis Kasperist sai?
19:46
Raul Ojassaar:  Paha pallikaotus Toivonenilt, aga Välja ei suuda seda Pärnu kasuks ära kasutada. Avapoolaeg on sellega ka lõppenud! Väga sündmustevaene poolaeg, kuid Vaprus on olnud avaväravale mitmel puhul pisut lähemal.
19:55
Külastaja maximum kommentaar
Eks see Eesti värk olegi keeruline. Kõik tunnevad kõiki ja seetõttu on ka otsest ja arusaadavat solvumist ka rohkem. Tegelikult on vist ka mängijate ja fännide vahel sarnane asi. Kui kuskil inglismaal mängija ei saagi aru, kes talle sealt tribüünilt midagi karjub, siis Eestis ma arvan, et pooled mängijad ja fännid tunnevad teineteist ja kui keegi kelle nime ja nägu sa tead sind ka tribüünilt solvab, siis võtad seda ka isiklikumalt kui anonüümsemal juhul. Usutavasti on mängijate ja treeneritega ja ajakirjanikega sama. Et võid olla igati aus ja kindlameelne ajakirjanik, aga sinust ei ole suurt kasu, kui keegi sulle intekat anda ei taha.
19:55
Et sellises väikeses lombis nagu Eesti tippsport juba on siis see nõuab ajakirjanikult ikka korraliku laveerimisvõimet, eriti kui tegu arvamuslugudega. Väga lihtsalt võib leib laualt kokku kuivada :)
19:56
Raul Ojassaar: FlashScore'i statistika: pealelöögid 0:6 Vapruse kasuks, neist raami 0:1. Nurgalöögid 0:4. Teemu Tainiol on riietusruumis mõtteainet päris kõvasti.
20:00
Raul Ojassaar: Läksime uuesti! Päike on loojumas ja õues on juba üsna hämar, mistõttu on Kadrioru staadioni prožektorid tööl ja visuaalne üldpilt on kohe hoopis teine tera.
20:02
Raul Ojassaar:  Vaprus alustab taas paremini ja panevad juba esimese paari minutiga paar poolohtlikku palli Kalevi värava eest läbi.
20:03
Raul Ojassaar: Kalev vastab aga millegi uuega - tänase mängu esimene nurgalöök kodumeeskonna kasuks!
20:04
Raul Ojassaar: Värav JA KALEV TEEB SELLEST NURGALÖÖGIST SKOORI! 49. Ats PURJE!
20:05
Raul Ojassaar: Jalgpalliklassika: Švedovski nurgalöök esimese posti tsooni, seal tõuseb väljaku vanim mees Purje kõige kõrgemale ning paigutab pehme, aga täpse pealöögi tagumise posti kõrvale. Kalevile piisab ühest nurgalöögist ja ühest pealelöögist!
20:08
Raul Ojassaar: Klavan on söödul kenasti vahel ning suunab palli üle otsajoone Vapruse korneriks.
20:08
Raul Ojassaar: Veensalu keerutab palli taas justkui otse värava peale, Forsman püüab muretult.
20:11
Raul Ojassaar: VAPRUS! Pärnakate mängu parim hetk: Veensalu lööb nurga alt madalalt peale, Forsman saab küll kindad vastu, kuid suunab palli Kase jala peale, kust see ülinapilt väravast mööda lendab!
20:17
Raul Ojassaar: Sõtšugov röövib Kapperilt palli ja Igor Prins kargab nagu vedrust pingilt püsti, et kohtunikelt viga nõuda. Tulutult.
20:17
Raul Ojassaar: Vahetus Kalev teeb 63. minutil kolmikvahetuse: Smirnov, Nigula ja Kaljumäe sisse, välja võetakse Švedovski, Sinilaid ja Jürisoo.

Nigula on teatavasti endine Vapruse mängija, kes suvel Kalevisse siirdus.
20:19
Raul Ojassaar:  Baranov murrab sisse ja virutab karistusala joonelt vasakuga peale, aga napilt mööda!
20:24
Raul Ojassaar: Vapruselt madal tsenderdus, aga Kalevi katisjad eesotsas Klavaniga saavad sellega kenasti hakkama. Vanameister Klavan on täna olnud korduvalt õigel ajal õiges kohas, nagu võis ka eeldada.
20:27
Raul Ojassaar: Vahetus Vapruse esimesed vahetused tulevad 73. minutil: Sild ja Kauber sisse, välja tulevad Veensalu ja Välja.
20:28
Raul Ojassaar: Paistab, et vaprus läheb 4-4-2 peale üle - Välja asemele sekkunud Kauber liigub keskvälja asemel Kelderi kõrvale ründesse.
20:29
Raul Ojassaar: BARANOV! KUIDAS EI LÖÖ SEALT ÄRA!?
20:31
Raul Ojassaar: Smirnov mängis Purjele imelise läbisöödu ning kuigi Purje võinuks ka ise üks ühe vastu olukorras peale lüüa, jagas ta lahkelt söödu Baranovile, kes aga ei löönud palli tühja väravasse, vaid koperdas sellele sisuliselt otsa ja lasi Nõmmel olukorda tagasi jõuda!

Lõppude lõpuks ei oleks see värav niikuinii lugenud, sest Purje oli suluseisus. Tõusnud lipp oli Baranovile ilmselt paras kergendus.
20:32
Raul Ojassaar: Hoiatus Kelder tabab jalg ees Käiti ja saab 77. minutil kollase kaardi.
20:33
Raul Ojassaar: FORSMAN! Kauber saab väravaesisel madalale söödule varba vahele, aga tabab Forsmani!
20:34
Raul Ojassaar: Halvad uudised Kalevile: Taijo Teniste istub väljakul maas ja mudib reie sisekülge. Küsitakse vahetust.
20:35
Raul Ojassaar: Vahetus  Tenistet asendab Tšernjakov.
20:36
Raul Ojassaar: Vahetus 82. minuti vahetus Vapruse poolt: Kapper välja, Limberg sisse.
20:37
Külastaja Kx kommentaar
Käit mängib olude sunnil keskkaitses?
20:37
Raul Ojassaar: Kristofer Käit ongi keskkaitsja.
20:38
Raul Ojassaar:  Vahetus Vapruse viimane vahetus: Pajo tuleb Mathias Villota asemele.
20:39
okei,arvasin et ikka keskväljamees nagu vendgi
20:40
Raul Ojassaar: Kauber mängitakse 20 meetrilt löögile, aga pall lendab natuke väravast mööda! Forsman tegi päris uhke hüppe, aga lõpuks tema teeneid vaja ei läinud.
20:41
Raul Ojassaar:  Vahetus Kalevi viimane vahetus: Sheviakov sisse, Baranov välja.
20:43
Raul Ojassaar: Vapruse karistuslöök küljetsoonist: Forsman lükkas rusikaga Aloe kõrge palli klaariks. Vaprusel hakkab aega nappima - kellal on juba 88 minutit täis.
20:44
Raul Ojassaar:  Pall on tükk aega Kalevi kastis ohtlikult lahti, kuid kaitsjad saavad selle läbi häda siiski klaariks. Nii kõva survet pole selles mängus veel Vaprus tekitada suutnud.
20:45
Raul Ojassaar: Neli üleminutit.
20:48
Raul Ojassaar: Vaprus sai oma võimaluse! Vana kooli pikk pall ette, Kask pikendab selle penaltipunkti juurde, kus Kelder jala välja sirutas ja selle värava poole suunas, kuid Forsman tuli hästi vastu ja lämmatas löögi eos.
20:49
Raul Ojassaar: POST! Kauber üllatab karistusala küljel, kui virutab tsenderdamise asemel ise teravalt peale ning pall raksatab ristlatist üle otsajoone! Forsman tundus seal ka suhteliselt lähedal olevat, nii et kui pall oleks raami läinud, oleks ta ilmselt käe vahele saanud.
20:50
Raul Ojassaar: Mäng on läbi! Kalev saab üle tüki aja kirja võidu - Teemu Tainio peatreeneriaja esimese! -, Vaprus kaotab aga neljanda liigamängu järjest.