Pühapäev, 15. september 2024
14:18
Siim Pulst: Tere päevast! Premium liiga nädalavahetusele tõmmatakse joon alla Pärnus, kus kohalik Vaprus ja Nõmme Kalju püüavad kaotustejadadele lõppu teha.
14:18
Siim Pulst:

Vaprus: Ott Nõmm, Kevin Aloe, Uku Kõrre, Markkus Seppik, Martin Käos, Silver Alex Kelder, Kristjan Kask, Mathias Villota, Henri Välja, Sander Kapper, Kevin Kauber.
Varus: Hendrik Vainu, Magnus Villota, Enrico Veensalu, Virgo Vallik, Reimo Madissoo, Tristan Pajo, Ronaldo Tiismaa, Joonas Sild.

Kalju: Maksim Pavlov, Aleksandr Nikolajev, Marlone Foubert, Maksim Podholjuzin, Reginald, Rommi Siht, Daniil Tarassenkov, Kaspar Paur, Pavel Marin, Guilherme Carvalho, Alex Matthias Tamm.
Varus: Henri Perk, Artur Šarnin, Alex Boronilštšikov, Koki Hayashi, Nikita Ivanov, Mihhail Orlov, Alfred Jüriöö, Ivans Patrikejevs, Stanislav Agaptšev.

14:20
Siim Pulst: Vapruse algkoosseisust on välja jäänud kapten Magnus Villota ja Enrico Veensalu, kelle asemel alustavad kaitses Markkus Seppik ja ilmselt paremal äärel Kevin Kauber. Seda eeldusel, et Silver Alex Kelder jätkab tipuründes, kus Igor Prins on teda viimastes mängudes kasutanud.

Kalju postide vahel alustab Henri Pergi asemel Maksim Pavlov ning Brasiilia ründaja Guilherme Carvalho ja Prantsusmaa keskkaitsja Marlone Foubert kuuluvad Premium liigas esimese korda põhikoosseisu. Foubert asendab kaitses mängukeeldu kandvat Danõl Maštšenkot, Carvalhot eelistati rünnakul Ivans Patrikejevsile. Keelu tõttu puudub Kalju koosseisust ka Nikita Komissarov, kelle puudumisel on keskväljal Reginaldi paariliseks Rommi Siht ning paremal äärel mahub algkoosseisu Kaspar Paur.
14:26
Siim Pulst:  Otsepilti näitab ETV2. Rannastaadioni tribüün on 5 minutit enne avavilet harjumatult hõredalt täidetud.
14:31
Siim Pulst: Jagnar Jakobsoni avavile! Kalju pani palli mängu.
14:35
Siim Pulst:  Värav Rommi Siht 4. minutil Kalju ette!
14:35
Siim Pulst:  Vaprus eksis oma kasti ees sööduga, Marini ja Carvalho kaudu jõudis pall Sihini, kelle löök kaare pealt lendas pommina tagumise posti kõrvale.
14:36
Külastaja Jalkavend kommentaar
Huvitav, et väravavahtidel alati janu tuleb kui neile värav lüüakse. Peale 3 minutit väravas seisnuna on nii väsitav?
14:38
Siim Pulst:  Pall püsib avaminutitel pisut rohkem Vapruse käes, aga sellega pole suudetud midagi peale hakata, samas kui Kalju kiired üleminekud tekitavad ärevust.
14:42
Siim Pulst:  Carlvaho pööras end viiekastinurga juurest löögile, aga saatis palli napilt tagapostist mööda.
14:43
Siim Pulst: Pavlovi eksimus andis Vaprusele võimaluse ja Kask läks kasti tagant löögile, aga rikošeti kaudu põrkas pall otse Kalju väravavahi suunas.
14:44
Siim Pulst:  13. minutil mängu esimene nurgalöök Vaprusele. Välja tsenderduse klaaris peaga Tamm.
14:44
Siim Pulst: Hoiatus  Kapper võttis Carvalho vasturünnaku kiiresti maha.
14:45
Siim Pulst:  Kauberi ühepuutelöök kastijoonelt lendas kõrgelt-kaugelt mööda.
14:46
Kapper mängis mingi 5 mängu soomes Kalkun räägib üle lahe karjäärist🤣
14:48
Siim Pulst:  Teine nurgalöök Vaprusele, paremalt annab vasakujalgne Aloe. Tsenderdus aga ebaõnnestus ja klaariti kerge vaevaga.
14:49
Siim Pulst: Nõmm langetas väravast välja tulles Tamme, vile vaikis, aga VAR ilmselt kerib seda olukorda veel.
14:50
Siim Pulst:  Kapper pääses vasakult trahvikasti sisse ning proovis palli terava nurga alt väravasse sokutada, aga tabas küljevõrku.
14:50
Ärge siis Heina mängu unustage. Kohe algab.
14:52
Siim Pulst: Hoiatus  Siht tegi Mathias Villotale haiget.
14:53
Siim Pulst:  Kodune derbi Unitediga jääb tal nüüd mängukeelu tõttu vahele.
14:55
Siim Pulst:  Carvalho on taas karistusalas ohtlik! Leidis hea sööduga Marini, aga lõpuks blokeeriti nii Marini kui ka brasiillase löögiüritused.
14:55
Siim Pulst:  Järgnes Kalju esimene nurgalöök, mis mängiti lahti ja läks luhta.
14:56
Külastaja mc kommentaar
Pärnu kaitse ikka väga passiivne
14:57
Siim Pulst:  Marin pani palli 27. minutil tõhja võrku, aga suluseis!
14:58
Siim Pulst:  Huvitav olukord, sest algselt oli Carvalho küll ilmselges sulus, aga jättis palli puutumata, ja järgnes välkkiire rünnak, kus Vapruse kaitse täiesti lahti riietati.
14:58
Siim Pulst:  Jakobson ekraani juurde!
14:59
Siim Pulst: Värav  Värav loeb! Marinile värav ja Sihile väravasööt! 0:2!
15:01
Siim Pulst:  Tamm läks 30 meetri pealt karistuslöögist pealelöögi peale. Kask tõrjus müüris peaga ja vajab nüüd tohterdamispausi.
15:03
Siim Pulst: Vapruse kolmas nurgalöök. Aloe tsenderdus langes otse Pavlovi saagiks.
15:08
Siim Pulst: Värav  Carvalho 3:0! 37. minutil.
15:09
Siim Pulst:  Tamm pööras Seppiku pealt maha ja andis edasi Marinile, kes omakorda lükkas Carvalho väravavahiga silmitsi. Kindel lahendamine.
15:09
Pärnu läheb üleminekumängudele
15:11
Siim Pulst:  Kalju teine nurgalöök 40. minutil. Pauri tsenderdus kukkus varakult maha ja klaariti Kase poolt.
15:12
Siim Pulst: Nõmme puterdamine kinkis veel ühe nurgalöök Kaljule, nende saldo on nüüd viigis 3:3. Seekord otsustati taas lahti mängida ja sealt ei sündinud midagi.
15:14
Siim Pulst:  Sihi kauglöök ohtu ei kujutanud. Kalju domineerib aga väljakul toimuvat üha selgemini.
15:16
Siim Pulst:  Vaprusele lisaminutitel veel üks nurgalöök. Lisaminuteid anti 3.
15:17
Siim Pulst:  Välja nurgalöök põrkas ohtlikult kastis, aga lõpuks pääseti löögile vaid kaugelt ning Kauberi üritus ohtu ei kujutanud.
15:19
Siim Pulst: Poolaeg 0:3! Pallivaldamise poolest üsna võrdne poolaeg, aga kui Kalju tekitas viis head väravavõimalust, millest kolm ka ära kasutati, siis Vaprus pole suutnud luua midagi konkreetset.
15:22
Siim Pulst: Vapruse abitreener Henri Rüütli ETV2 poolajastuudios: Teine värav siis meid rütmist välja, peame leidma enesekindluse üles ja kõik endast välja panema. Palliga on vaja olla teravamad, kiiremad.

Kalju abitreener Artjom Artjunin: Esimene poolaeg meie poolt väga okei, aga mängida on veel 45 minutit, peame valmis olema. Kaotuste järel pidime tegema omad järeldused ja esimene poolaeg näitas, et need olid õiged järeldused, aga mäng pole veel läbi.
15:28
Külastaja Maku kommentaar
Mis toimub treeneri peas, kes paneb Seppiku mängu?
15:29
Pärnu mängus pole juba pikalt ideed olnud
15:33
Siim Pulst: Teine poolaeg!
15:34
Siim Pulst:  Vahetus Vahetus Vahetus Vapruse kolmikvahetus: Välja, Kapper ja Kelder välja, Tristan Pajo, Joonas Sild ja Enrico Veensalu sisse.
15:35
Siim Pulst:  Vaprus teenis kohe nurgalöögi ja sealt sündis nende parim võimalus! Pajo tsenderdus jõudis värava ette, kus Seppik sai jala vastu, aga palli postide vahele suunata ei õnnestunud.
15:37
Siim Pulst: Vaprus on alustanud isukalt ja teenis veel ühe nurgalöögi. Seekord sai Foubert Pajo nurgalöögi klaariks.
15:37
Külastaja LHV kommentaar
Prins segaduses omadega, Kelder ründes hahahahaha, endal ründajad olemas
15:38
Siim Pulst:  Teises väljakuotsas röövis Tamm Seppikult palli ning Carvalho pääses lõpuks kastist löögile, aga see blokeeriti.
15:39
Siim Pulst: Hoiatus  Prins rääkis endale kaardi välja. Sild sai kokkupõrkes Podholjuziniga kergelt viga, aga saab jätkata.
15:40
Siim Pulst:  Sild pääses Pajo söödu järel lubavalt kohalt löögile, aga ei saanud palli raamide vahele.
15:41
Siim Pulst: Hoiatus  Seppik võttis keskväljal Tamme maha.
15:43
Siim Pulst: Hoiatus  Käos sai samuti keskväljal Tamme niitmise eest kaardi kirja.
15:47
Külastaja A kommentaar
Miks Villota pingil?
15:48
Siim Pulst:  Ei ole traumast juttu olnud, aga välistada ei saa.
15:48
Siim Pulst:  60. minutil mängis Tamme kannasööt Tarassenkovi kastijoonelt täiesti vabalt löögile, aga löök ebaõnnestus.
15:49
Siim Pulst:  Veensalu läks teises trahvikastis kaitsja tagant löögile ja ei saanud palli postide vahele.
15:51
Külastaja Saarmas kommentaar
Vabandan juba ette, et päris otseselt mängu ei puuduta, aga kas siinsetest keegi teab ka öelda, et kas meil Eestis 14-16 aastaste seas on veel peale tulemas mõni meie mõistes erakordne talent nagu nt Kristalit peetakse. Keegi kellest juba sellises vanuses palju räägitakse või keda vutiringkond hoolega jälgib. Ilmselt miski x-faktori pärast siis.
15:52
Siim Pulst:  Premium liiga tasemelt ei löö ette, et keegi päris nii noortest stabiilsemalt pilti kerkiks. Madalamaid liigasid ise kahjuks jälginud ei ole.
15:54
Siim Pulst: 65. minutil leidis Aloe tsenderdus Pajo, kes üritas värava ette palli tagasi tuua, ning Silla pealöök lendas seejärel väravast mööda.
15:54
Siim Pulst: Vahetus Vahetus Kalju vahetused 66. minutil: Patrikejevs ja Orlov sisse, Carvalho ja Marin teenitult puhkama.
15:58
Siim Pulst: Värav  0:4! Nõmme väljalöök tabas Tamme, kelle kaudu põrkas pall väravasse. Ründaja ise jäi väljakule siruli.
15:59
Siim Pulst: Ühtaegu õnnelik ja õnnetu löök otse vastu pead. Õnnelik, sest värav kirjas. Õnnetu, sest ta ise ei pruugi hetkel sellest päris hästi aru saada.
15:59
Ott Nõmm on ikka tõeline amatöör
15:59
Siim Pulst:  Aga ei, mees on püsti ja lahkub väljakult omal jalal. Testitakse arstide poolt.
15:59
Siim Pulst: Vahetus  72. minutil tuuakse Nikita Ivanov kohe Tamme asemele.
15:59
Külastaja jah kommentaar
Hahaha Tamm sai 21 hooaja värava ikka väga omapärase :R
16:00
Külastaja Co kommentaar
Ott võiks nüüd hooaja lõpuni istuda pingil.
16:01
Siim Pulst:  Kalju nurgalöök 74. minutil põrkas ohtlikus tsoonis maha, aga ründajaid seal parasjagu ei leidunud.
16:02
Huvitav Kaua Tamm oudis on nuud, vast ikka koondisemangude ajaks tagssi
16:03
Siim Pulst:  Vaprus ründab päris isukalt ja väärib teise poolaja eest auväravat, aga taaskord jääb otsustav löök sündimata.