Siim Pulst: Tere päevast! Premium liiga 29. voor jätkub Hiiu staadionil, kus Nõmme Kalju võtab vastu Tallinna Kalevit.

Kalju: Maksim Pavlov, Danõl Maštšenko, Maksim Podholjuzin, Marlone Foubert, Aleksandr Nikolajev, Rommi Siht, Reginald, Ivans Patrikejevs, Pavel Marin, Guilherme Carvalho, Alex Matthias Tamm.
Varus: Henri Perk, Artur Šarnin, Alex Boronilštšikov, Daniil Tarassenkov, Koki Hayashi, Nikita Ivanov, Mihhail Orlov, Nikita Komissarov, Kaspar Paur.

Kalev: Oskari Forsman, Taijo Teniste, Kristofer Käit, Ragnar Klavan, Daniil Sõtšugov, Marek Kaljumäe, Aaro Toivonen, Tristan Toomas Teeväli, Aleksander Švedovski, Stanislav Baranov, Ats Purje.
Varus: Sander Liiker, Georg Pank, Kaspar Laur, Sander Sinilaid, Taavi Jürisoo, Vadim Mihhailov, Daniil Ševjakov, Jevgeni Tšernjakov, Kenlou Laasner.

14:21
Siim Pulst: Võrreldes eelmise vooruga, kus Kalev šokeeris Paidet 3:2 võiduga, on kalevlased veel kaks olulist jõudu juurde saanud: Ragnar Klavan ja Taijo Teniste on mõlemad uuesti mänguvalmis saanud. Kalju tervitab Nõmme derbi järel tagasi mängukeelu ära kandnud Rommi Sihti, kes vahetab algkoosseisus välja Daniil Tarassenkovi.
14:23
Siim Pulst: Võib-olla pisut üllatav fakt, aga Kalju algkoosseisu keskmine vanus (23 aastat ja 7 kuud) on jalgpall.ee andmetel koguni 4 aastat ja 2 kuud noorem kui Kalevi oma (27 aastat ja 9 kuud).
14:30
Siim Pulst: Martti Pukk vilistas mängu avatuks!
14:34
Siim Pulst: Tamm pani 3. minutil palli väravasse, aga kohtuniku vile oli ammu kõlanud, sest eelnevalt andis ta Käidile liiga jõuliselt keha.
14:34
Siim Pulst: Värav  4. minutil loeb! Kes muu kui AMT!
14:35
Siim Pulst: Kalev oli pikemat aega surve all, kuni lõpuks andis Guilherme palli värava ette, Tamme esimese ürituse suutis Käit blokeerida, aga teist enam mitte.
14:36
Siim Pulst:  VAR vaatas pikalt võimalikku suluseisu, kuid lõpuks seda ei tuvastatud.
14:38
Külastaja he kommentaar
AMT on ikka võimas kuju.
14:38
Siim Pulst: Kaljul esimesest nurgalöögist midagi erilist ei sündinud, aga kodumeeskonna surve üha kestab ja nüüd teenis Tamm kasti tagant karistuslöögi.
14:39
Siim Pulst:  Patrikejevs keerutas karistuslöögi 9. minutil meetrikese ristnurgast mööda.
14:42
Siim Pulst: Värav  Teine 11. minutil! Guilherme!
14:42
Külastaja Mart kommentaar
Vähemalt Transfermarkt'i andemetel saab Tammel novembris leping läbi. Kui nii on, siis ta läheb vist tasuta ära.
14:43
Siim Pulst: Kalju tuli oma Kalevi pressingu alt mängeldes välja ja murdis paremalt äärelt läbi - Guilherme vahetas Patrikejevsiga söödu, pääses Forsmaniga silmitsi ja lahendas meisterlikult.
14:46
Siim Pulst: Purje teenis Kalevile 16. minutil nurgalöögi. Švedovski tsenderduse klaaris Pavlov rusikaga.
14:51
Siim Pulst: Vahetus  Mihhailov tuleb juba 21. minutil Kaljumäe asemele. Huvitav käik, ääreründaja keskväljamehe asemele.
14:51
Siim Pulst: Mihhailov läks paremale äärele ja Švedovski liikus sealt keskele.
14:54
Siim Pulst: Hoiatus 23. minutil esimene kaart. Baranov sai selle vist Podholjuzinile sissejooksmise eest, kui mul just midagi kahe silma vahele ei jäänud.
14:55
Siim Pulst:  Tamm pääses 24. minutil taas läbi, aga saatis viiekastinurgast vasaku jalaga palli värava eest läbi.
14:57
Siim Pulst:  26. minutil Kalev ka lõpuks ohtlik. Tenistelt pikk aut ja Mihhailov pääses peaga löögile, aga Pavlov oli valvel ja noppis palli posti kõrvalt.
14:58
Siim Pulst:  Kalevi karistuslöök 27. minutil. Švedovskilt hea pall, aga Baranovil jäi napilt puudu, et selleni enne Pavlovit jõuda.
14:59
Siim Pulst:  Guilherme konksutas Kalevi kastis ja vajutas viiekastinurga juurest peale, aga löök ebaõnnestus.
15:00
Siim Pulst:  Teises väljakuotsas proovis Purje trahvikastinurgast õnne, aga koht oli keeruline ja täpsust nappis.
15:02
Siim Pulst:  31. minutil Kalju teine nurgalöök. Patrikejevsi tsenderdus läks liiga pikaks.
15:02
Siim Pulst: Hoiatus  Sõtšugov võttis 32. minutil Sihi maha.
15:03
Siim Pulst:  Guilherme konksutas Tenistet, aga vajutas jälle löögi värava eest läbi. Selle äärega on kalevlased püstihädas.
15:05
Siim Pulst:  35. minuti alguses jõudis pall viiekastis Purjeni, kuid kaitsjaga kontaktis ei tulnud löök välja.
15:05
Siim Pulst: Hoiatus  35. minutil libistas Foubert jõuliselt Mihhailovile sisse.
15:07
Siim Pulst:  Pavlov lükkas Švedovski karistuslöögi üle lati. Kalev on pisitasa mängu tagasi tulnud.
15:07
Siim Pulst:  Švedovski nurgalöök klaariti seejärel Tamme poolt.
15:09
Siim Pulst:  Marini kauglöök lendas 39. minutil männilatvade suunas.
15:10
Siim Pulst:  Guilherme murdis paremalt keskele ja vajutas kasti tagant peale. Leidis raamid üles, aga Forsmanile suuremaid probleeme ei valmistanud.
15:11
Siim Pulst:  Tammelt hea sööt värava ette, aga Patrikejevs ei saanud viiel meetril palli omaks.
15:12
Siim Pulst:  Marin lõikas 41. minutil sisse ja lõi 14 meetrilt heast positsioonist peale, aga napilt tagapostist mööda.
15:15
Külastaja Jalkavend kommentaar
Kuskil lehel kirjas premium liiga mängude arvud väravad jne?
15:16
Siim Pulst:  2 lisaminutit.
15:16
Siim Pulst:  Kalju kolmas nurgalöök ohtu ei tekitanud.
15:16
Aitäh
15:18
Siim Pulst: 45+2. minutil Podholjuzin päästis joonelt! Baranov pääses läbi ja lükkas palli Pavlovist mööda, aga Kalju keskkaitsja jõudis viimasel hetkel jaole ja klaaris.
15:18
Siim Pulst: Poolaeg 2:0! Kalju alustas võimsalt ja lõi kiirelt kaks väravat. Seejärel hiilis Kalev mängu tagasi, aga lahtiseks kiskunud heitluses olid Kalju šansid üldiselt ikkagi paremad.
15:20
Siim Pulst: Daniel Meijel ETV2 poolajastuudios: "Algus oli täielik jama. Pidime muutma formatsiooni. Kuidagi oleme mängu saanud, aga ikkagi halb poolaeg."

Artjom Artjunin: "Alustasime väga hästi, agressiivselt. Viimased 15 minutit jäime kuidagi passiivseks, peame seda muutma."
15:32
Siim Pulst: Teine poolaeg!
15:36
Siim Pulst:  Patrikejevs teenis 48. minutil Kaljule nurgalöögi ja toimetas selle ise tagaposti, kus see natuke liiga kaugele maandus. Jätkuolukorras läks Siht lõpuks kastijoonelt löögile ja saatis palli taevasse.
15:39
Siim Pulst:  Sõtšugov tegi Nikolajevile haiget ja peab ettevaatlik olema, et mitte teist kollast kaarti teenida.
15:40
Siim Pulst:  Marini võimas pommlöök raksatas 25 meetri kauguselt latti!
15:46
Siim Pulst: Teine poolaeg püsib seni Kalju kontrolli all. Kalev noolib võimalusi kontratest, aga siiani edutult.
15:47
Siim Pulst: Vahetus  Kalevi teine vahetus: Tšernjakov tuleb Teniste asemele 60. minutil.
15:48
Siim Pulst:  Kalevi kolmas nurgalök 60. minutil. Švedovski kaarpall langes Pavlovi saagiks.
15:49
Siim Pulst:  Pall jäi paariks minutiks Kalju väljakupoolele püsima, aga midagi ohtlikku sellega peale hakata ei suudetud.
15:51
Siim Pulst: Kalju karistuslöök kasti tagant vasakult 64. minutil. Marin otsis lähemat ristnurka ja Forsman pidi korraliku tõrje tegema, et pall nurgalöögiks lükata.
15:52
Siim Pulst:  Järgnes ohtlik nurgalöök, mis kukkus viiekastis maha, aga ründajad löögile ei pääsenud.
15:52
Siim Pulst: Vahetus  Tarassenkov tuleb 65. minutil Fouberti asemele.
15:53
Siim Pulst:  PENALTI KALJULE! Tamm möödus kastis Klavanist, kes ta kukutas.
15:53
Tamm mängis Klavani üle
15:54
Siim Pulst:  Värav Tamm ise realiseeris kindlalt! Pall vasakule, Forsman teisele poole. 3:0!
15:57
Päris hull mõelda ikka Liverpooli vend mängib mingi 2 istmekohaga Tallina kunstmuru statal. Vahest mingil Narva künkal
15:58
Siim Pulst: Vahetus Vahetus Komissarov ja Orlov 71. minutil sisse, Marin ja Guilherme puhkama.
16:03
Siim Pulst: Vahetus Vahetus Vahetus  Kalevi viimased vahetused kolm korraga: Laasner, Laur ja Jürisoo sisse, Purje, Klavan ja Baranov välja. 76. minutil.
16:03
Siim Pulst:  Värav Kohe tuli ka tulemus! Toivonen lõi ühe tagasi!
16:04
Siim Pulst:  Soomlane murdis sooloreidiga vasakult keskele ja naelutas palli posti kõrvale. Kaunis töö!
16:07
Siim Pulst: Tamm pani palli neljandat korda Kalevi võrku, aga suluseisu tõttu see ei lugenud! Kordus näitab, et kui Patrikejevsi läbisöödu hetkel sulg oli, siis väga napp, aga meie VAR-il puudub hea võimekus nende olukordade hindamiseks. Ei loe!
16:08
Külastaja karma kommentaar
mäng on vist jälle valel ajal, sest rahvast vaid 214,
16:10
Siim Pulst:  Kalev on värava järel ärganud ja mängus elu. Teeniti nurgalöök, kust midagi küll ei sündinud, aga jätkuolukorras lajatas Švedovski kasti tagant palli lati alla, kust Pavlov selle uueks korneriks lükkas. Sealt enam ohtu ei tulnud.
16:10
Siim Pulst: Vahetus Vahetus  83. minutil Reginald ja Patrikejevs välja, Ivanov ja Paur sisse.
16:11
Siim Pulst:  Sellega on kõik vahetused selles mängus tehtud.
16:15
Siim Pulst:  Kalev punnitab ähvardavalt Kalju väljakupoolel, aga naljalt trahvikasti ei pääseta.
16:16
Siim Pulst:  Kalju seitsmes nurgalöök 89. minutil, Kalevil on neid olnud viis. Mängiti lahti ja ohtu ei järgnenud, aga sekundid kulusid.
16:17
Siim Pulst: Ivanov pani 90. minutil palli värava eest läbi ja Paur pääses seda viiekasti tagumisest nurgast ründama, aga ei saanud palli postide vahele.
16:17
Siim Pulst:  3 lisaminutit.
16:21
Siim Pulst: KÕIK! Kalev suutis mängu lõpu ärevaks muuta, kuid üldiselt püsis kohtumine teisel poolajal Kalju taktikepi all. Teenitud kolm punkti annavad neile eesseisvateks tippmängudeks Flora ja Paidega hea platvormi.
16:21
Siim Pulst:  Aitäh jälgimast. Premium liiga voor jõuab lõpule täna õhtul, kui FCI Levadia võõrustab kell 19 Pärnu Vaprust.