Laupäev, 19. oktoober 2024
12:19
Siim Pulst: Tervitused! Premium liiga siseneb hooaja lõpusirgele, mis kestab kuni 9. novembrini. Ühe meeskonna jaoks veel kauemgi, sest kolm tiimi (nende hulgas kohe mängima hakkavad FC Kuressaare ja Tallinna Kalev) peavad võitlust eelviimase koha vältimise nimel, aga üks neist peab üleminekumängudele suunduma.
12:22
Siim Pulst:

Kuressaare: Kaur Kivila, Märten Pajunurm, Siim Aer, Ralf-Sander Suvinõmm, Rasmus Saar, Karl Rudolf Õigus, Oliver Rass, Artjom Jermatšenko, Aleksander Iljin, Gleb Pevtsov, Matthias Männilaan.
Varus: Magnus Karofeld, Rihard Meesit, Joosep Kobin, Kristofer Robin Grün, Anton Volossatov, Otto-Robert Lipp, Joonas Vahermägi.

Kalev: Oskar Forsman, Taijo Teniste, Kaspar Laur, Ragnar Klavan, Kristofer Käit, Daniil Ševjakov, Tristan Toomas Teeväli, Sander Sinilaid, Taavi Jürisoo, Vadim Mihhailov, Ats Purje.
Varus: Sander Liiker, Hugo Palutaja, Aleksander Švedovski, Marek Kaljumäe, Joosep Põder, Jevgeni Tšernjakov.

12:23
Siim Pulst: Kuressaare neljast esimesest valikust keskkaitsesse puuduvad koguni kolm, koosseisust puuduvad nii Sander Alex Liit, Karl Orren kui ka Marko Lipp. Samuti jäävad kõrvale Moorits Veering ja Mathias Palts. Nii võtavad kapten Märten Pajunurme kõrval ilmselt kohad sisse Ralf-Sander Suvinõmm ja Rasmus Saar.
12:23
Siim Pulst: Jaanuaris saadud raskest põlvevigastusest taastuv ründaja Otto-Robert Lipp naaseb aga esmakordselt varumeestepingile.
12:24
Siim Pulst: Kalevi algkoosseisu on mahutatud kolm keskkaitsjat – Ragnar Klavan, Kaspar Laur ja Kristofer Käit. Näis, kas minnaksegi peale kaitsetrioga või tegutseb Käit tõesti keskväljal, kuhu ta on graafiliselt märgitud.
12:28
Siim Pulst: Kuressaare linnastaadioni muru seisukorraks on hinnatud koguni "väga hea" - oktoobrikuu teise poole kohta saavutus omaette.
12:30
Siim Pulst: Loosimise järel vahetati pooled ära. Kuressaare ründab avapoolajal vastu madalat päikest.
12:31
Siim Pulst: Karl Koppeli avavile! Kuressaare lükkas palli veerema.
12:34
Siim Pulst: Kalev mängibki kolmese keskkaitsega, Teniste ja Ševjakov tõusvate äärekaitsjate rollis. 3-4-3 asetus paistab olevat, Teeväli ja Sinilaid keskväljal.
12:35
Külastaja mc kommentaar
Kus Aivar Pohlak on? Kivi ei luba Pohlakul rääkida?
12:35
Siim Pulst:  Ei tea, kus ta on, aga kommentaatoripuldis ilmselgelt mitte.
12:35
Külastaja Tom kommentaar
Kus Kalevi laenatud soomlased on?
12:36
Siim Pulst:  Usutavasti vigastatud. Natuke kahtlane küll, et nad korraga eemale jäävad, aga pole põhjust pidada seda millekski enamaks kui kokkusattumuseks.
12:37
Siim Pulst:  Üsna rahulik mängu algus. Mõned tsenderdused mõlemasse kasti, Purje sai korra ka peaga löögile - mööda.
12:38
Siim Pulst:  Männilaanel suurepärane võimalus! Kuressaare esiründaja leidis 6. minutil hea löögipositsiooni, aga ei saanud teravavõitu nurga alt palli postide vahele.
12:38
Miks siis soccernet siis lisab oma artiklisse, et mängu kommenteerivad Alver Kivi ja Aivar Pohlak, kui Pohlakut pole isegi kommentaatoripuldis?
12:38
Siim Pulst: Nagu arvata võid, tuli see ootamatusena.
12:41
Siim Pulst: Värav Kalev juhib! Ats Purje kontral!
12:42
Siim Pulst: Kontra ei ole päris õige sõna, aga tegu oli kiirrünnakuga. Teeväljalt pikk pall ette ja Jürisoo lükkas edasi Purjele, kes pääses Kivilaga silmitsi ja lahendas kindlalt. Täielik segadus Kuressaare kaitses.
12:43
Külastaja q kommentaar
palju publikunumber on?
12:43
Siim Pulst:  Publikunumber selgitatakse tavaliselt teise poolaja jooksul.
12:44
Siim Pulst: Kuressaare tavapäratu kaitsekolmik on kiirrünnakute takistamisel ka muudes olukordades raskustesse sattunud.
12:46
Siim Pulst: Teniste pika audi järel jäi pall ohtlikult Kuressaare kasti põrkama, aga lõpuks vilistati seal ründavale meeskonnale viga, ilma et keegi löögile oleks jõudnud.
12:48
Siim Pulst: Pevtsov tõmbas palli osavalt Käidist mööda, aga lõi umbes samast kohast sama palju mööda, nagu Männilaan kümme minutit varem.
12:50
Siim Pulst: Esimene nurgalöök 18. minutil Kalevilt. Tsenderdusega otsiti Lauri, aga pall jäi isegi tema jaoks pisut kõrgeks.
12:51
Siim Pulst: Nagu kiirrünnakute puhulgi, nii tuleb ka standardolukordade kohta öelda, et Kuressaare on ohu klaarimisega parajalt hädas olnud. Tugev algus Kalevilt.
12:53
Siim Pulst: Klavan pääses karistuslöögi järgselt pöördselt löögile, aga Kivilale probleeme ei valmistanud.
12:56
Siim Pulst: 24. minutil Kuressaare esimene nurgalöök. Iljin mängis selle lahti ja lõpptulemuseks oli uus korner. Teisel katsel läks Iljin tsenderduse peale, mille Teeväli peaga klaaris.
12:58
Siim Pulst: 26. minutil saatis Pajunurm ca 35 meetrilt karistuslöögi otse väravale. Forsman lükkas palli üle lati.
12:58
Siim Pulst:  Järgnenud korner mängiti lahti, misjärel läks Aer terava nurga alt pealelöögile - Forsman tõrjus.
13:03
Siim Pulst:  Jermatšenko mängis end 31. minutil efektselt kastis löögile, aga kalevlased jõudsid ikkagi tema lööki blokeerima.
13:08
Siim Pulst: Värav  1:1! ILJIN! ILUVÄRAV!
13:09
Siim Pulst: Saar tegi keskkaitsest reidi paremale äärele ja pani tsenderduse värava ette. Laur ei saanud palli klaariks ning see põrkas Õigusele, kes saatis kaarpalli värava eest läbi, misjärel põrutas Iljin selle võimsa ühepuutelöögiga võrku.
13:10
Siim Pulst: Hoiatus  Suvinõmm kukutas 38. minutil kiirrünnakut takistades Purje.
13:11
Siim Pulst:  Kalevi teine nurgalöök 40. minutil. Ševjakovi tsenderduse järel erilist ohtu ei sündinud.
13:13
Siim Pulst:  Kalevi kolmas korner 41. minutil. Ševjakovi tsenderdus leidis viielt meetrilt Käidi, kes rammis palli peaga napilt üle värava!
13:14
Siim Pulst: Teevälja kauglöök ei leidnud väravat üles. Kalev on aga viigivärava järel aktiviseerunud.
13:15
Siim Pulst: Kalevi neljas korner 44. minutil. Ševjakov leidis kolmandat korda järjest Käidi peanupu üles, aga keskkaitsja pole kordagi palli postide vahele suunata suutnud.
13:16
Siim Pulst: 1 lisaminut.
13:17
Siim Pulst: Poolaeg läbi, 1:1! Igati õiglane tulemus. Initsiatiiv käis käest-kätte ja võimalusi jagus mõlemale meeskonnale enam-vähem võrdselt.
13:18
Siim Pulst:  FlashScore'i statistika: pallivaldamine 53-47, löögid kokku 9:7, löögid väravale 4:2, nurgalöögid 3:4.
13:33
Siim Pulst: Teine poolaeg läks!
13:36
Siim Pulst: Õigus liikus kasti taga keskele ja lõi peale, kuid löögist puudus jõud ja Forsman püüdis selle lihtsa vaevaga.
13:39
Siim Pulst: Ševjakovi kauglöögiüritus oli veel lootusetum. Üsna rahulik algus teisele poolajale. Esimene poolaeg algas ka pigem ettevaatlikult, aga siis läks põnevaks.
13:40
Külastaja Mkm kommentaar
Väääääga uimane mäng küll jap, samas 12:30 kellaaja mäng ka
13:43
Siim Pulst: Männilaan pääses kiirrünnakul Forsmaniga silmitsi, aga ei saanud palli soomlasest mööda. Lõpuks polnud ka vahet, sest määrati suluseis.
13:44
Siim Pulst:  Penalti Kuressaarele
13:45
Siim Pulst: Käit surus esmalt õnnestunult Männilaane läbimurde kehaga ära, aga jätkuolukorras hüppas ta külg ees Pevtsovi tsenderdust takistama ning pall tabas tema kätt.
13:46
Siim Pulst: Värav  Pajunurm lõi keskele, Forsman liikus ära! 2:1!
13:47
Siim Pulst:  Fantasy-mängus saab söödupunktid kirja Pevtsov, kelle sööt penalti teenis.
13:50
Siim Pulst: Vahetus Vahetus Kalev reageerib: Švedovski ja Kaljumäe 63. minutil väljakule, Mihhailov ja Sinilaid lahkuvad.
13:52
Siim Pulst:  Teise poolaja esimene nurgalöök 64. minutil Kalevile. Ševjakovi tsenderdus lendas meestesumma, aga põrkas ohutult üle otsajoone. Väravalöök.
13:55
Siim Pulst: Värav on mängule elu sisse toonud. Kalevi tegutsemine muutub pakilisemaks ja see jätab omakorda Kuressaarele ruumi vastu nõelamiseks.
13:59
Siim Pulst: Hoiatus  Käit kukutas 71. minutil äärel Männilaane. Kuressaarele sobib see mängudünaamika seni paremini.
14:00
Siim Pulst:  Aeru karistuslöögist ei saanudki aru, kas see oli mõeldud löögi või tsenderdusena, igatahes pööras see kõigist meestest üle ja tagapostist mööda.
14:00
Siim Pulst:  POST! Kuressaare ähvardab, aga Kalev pääses!
14:02
Siim Pulst:  72 minuti täitudes pääses esmalt läbi Õigus, kelle löök võttis aga Klavanist rikošeti ja sai Forsmani poolt jalatõrjega ära võetud. Esimesena oli siis jaol Jermatšenko, kes suunas aga "lauapalli" vastu posti. Ning viimaks sai proovida ka Männilaan, kelle üritus blokeeriti.
14:02
Siim Pulst:  Jürisoo noolis Teevälja läbisöötu, aga nüüd päästis Kivila õigeaegne vastusööst Kuressaare.
14:03
Siim Pulst:  75 minuti täitudes pääses Švedovski terava nurga all Kivilaga silmitsi, aga Kuressaare väravavaht suutis end tema löögile ette sättida.
14:05
Siim Pulst: Hoiatus  Pevtsov kukutas 78. minutil keskväljal Teevälja.
14:06
Siim Pulst:  96 pealtvaatajat. Nukker.
14:12
Siim Pulst: Vahetus  Kalevi kolmas vahetus: Põder tuleb 84. minutil Käidi asemele. Kuressaare jätkab algkoosseisus.
14:13
Siim Pulst:  Põder läks Purje paariliseks ja Kalev jätkab kahe keskkaitsjaga.
14:13
Siim Pulst:  Laur küünitas 85. minutil Ševjakovi karistuslöögini, aga ei suutnud seda värava peale suunata.
14:16
Siim Pulst: Kalev nõuab 88. minutil penaltit, aga peakohtunik Koppel ei hinnanud Ševjakovi kukkumist vilevääriliseks.
14:17
Siim Pulst: Lõpu eel on Kalev surve peale saanud, aga konkreetseid väravavõimalusi ei ole tekitada suudetud.
14:18
Siim Pulst:  90+1. minutil Kivilalt supertõrje! Kaljumäe pääses viielt meetrilt peaga vabalt löögile, aga väravavaht suutis oma kinda vahele sättida.
14:18
Siim Pulst:  3 lisaminutit tiksuvad juba.
14:21
Siim Pulst: Kivilalt 90+2. minutil veel kaks tõrjet! Ta võttis järjest ära Purje ja Ševjakovi üritused, enne kui Teeväli värava ette põrganud palli üle värava kõksas.
14:21
Siim Pulst: KÕIK! Kuressaare pääses napi ja ülimagusa 2:1 võiduga, mis muudab nende olukorra püsimajäämisheitluses oluliselt mugavamaks. Kalev jääb aga üleminekumängude servale kõikuma.