Laupäev, 19. oktoober 2024
14:20
Kris Ilves: Tere! Premium liigas on esimene 32. vooru mäng juba lõppenud, kui Kuressaare alistas kodus Tallinna Kalevi. Männikul lähevad järgmises mängus omavahel vastamisi Nõmme United ja Pärnu Vaprus. Täna võib kindlaks saada, et United langeb tagasi Esiliigasse.
14:23
Kris Ilves: Unitedil jäävad paljud mängijad erinevatel põhjustel eemale, mistõttu on Premium liigas esmakordselt algkoosseisus 16-aastane poolkaitsja Nikita Kalmõkov. Kokku on ta varasemalt mänginud viis kohtumist, aga need kõik vahetusest. Vaprusel on mõnevõrra üllatuslikult postide vahel Hendrik Vainu, mitte Ott Nõmm.

United: Georg Mattias Lagus, Karl Läänelaid, Jakub Luka, Aleksandr Alteberg, Samuel Merilai, Nikita Kalmõkov, Mihkel Järviste, Martin Adamec, Jevgeni Demidov, Karl Gustav Kokka, Ousman Ceesay.

Vaprus: Hendrik Vainu, Joonas Sild, Kristjan Kask, Magnus Villota, Uku Kõrre, Mathias Villota, Silver Alex Kelder, Enrico Veensalu, Tristan Pajo, Sander Kapper, Ronaldo Tiismaa.
14:31
Kris Ilves: Pall mängus!
14:32
Kris Ilves: Lagus sai juba 1. minutil palli püüdmist harjutada, saades Veensalu tsenderduse kindlalt kätte.
14:34
Kris Ilves: Unitedil mängib tavapärane poolkaitsja Adamec rünnakul Ceesay kõrval. Võinuks eeldada, et seda positsiooni mängib Kokka, kes on aga keskväljal Järviste kõrval.
14:38
Kris Ilves: Veensalu teenis Vaprusele mängu esimese nurgalöögi. Ta ise läks seda andma ja otsis Magnus Villotat, aga Ceesay klaaris palli värava eest minema.
14:39
Kris Ilves: Tiismaa sai karistusala lähistelt löögile, aga lõi värava keskele ja Lagus püüdis probleemideta.
14:40
Külastaja mc kommentaar
Kris, tead sa, kes esmaspäeval podcastis on?
14:40
Kris Ilves: Peaks olema Ojassaar, Kangur ja Jürgenson.
14:43
Kris Ilves: Demidov sai 12. minutil päris ohtlikult kastis terava nurga alt löögile ja Vainu tegi esimest korda tõrjetööd.
14:45
Kris, saan ma õieti aru, et kui Levadia võidab viimasest 5 mängust 1 siis on tiitel kindlalt neil, kuid kui Kalju peaks viimasest 5 mängust 1 kaotama, siis Levadia ei peagi enam võitma, et meistriks tulla?
14:50
Kris Ilves: Hoiatus Mängu esimene kollane kaart 18. minutil Vapruse väravavahtide treenerile Priit Pikkerile suurpruukimise eest. Ta polnud ilmselt rahul, et United sai nurgalöögi olukorras, kus Merilai võib-olla tegi hoopis Magnus Villota vastu vea. Unitedi nurgalöögist asja ei saanud.
14:50
Vaevalt, et Levadia nüüd peaks paberimajandusega alt minema ning kindlasti nad ühtegi loobumiskaotust ka ei anna
14:51
Kris Ilves: Täna võib selgeks saada kaks asja: Levadia kindlustab meistritiitli ja United langeb Esiliigasse.
14:53
Kris Ilves: Mathias Villota sai karistusala lähistelt vabalt positsioonilt löögile, aga see blokeeriti Unitedi poolt.
14:55
Kris Ilves: Vaprus kombineeris ilusti, aga Pajo ja Kõrre tsenderdused ebaõnnestusid täielikult. Enne seda tehti Mathias Villotale viga, aga kohtunik lasi edu mängida.
14:56
Kris Ilves: Hoiatus 25. minutil kollane kaart Altebergile, kes tegi Pajo vastu vea.
14:58
Kris Ilves: Kask sai pärast Vapruse nurgalööki Kapperi söödust kastist löögile, aga see blokeeriti Unitedi poolt.
15:01
Kris Ilves: Kapper sai 30. minutil kastist löögile, aga umbes meetri jagu postist mööda. Päris hea moment Vaprusel.
15:02
Kris Ilves: Värav Tristan Pajo viis 31. minutil kauglöögist Vapruse 1:0 juhtima!
15:04
Kris Ilves: Pajo sai Mathias Villota küljesisseviskest palli, vedas seda üsna pikalt ja siis lõi kasti tagant selle peenelt lati alla.
15:08
Kris Ilves: Tiismaa sai Kõrre söödust kastist löögile, aga kolm Unitedi mängijat olid ees ja sealt oli keeruline läbi lüüa.
15:09
Kris Ilves: Hoiatus 38. minutil Lukale kollane kaart Tiismaa vastu tehtud vea eest. Nüüd on mõlemad Unitedi keskkaitsjad kollasega.
15:11
Kris Ilves: Alteberg sai kastist löögile ja Vainu tõrjus jalaga, aga enne seda tegi Alteberg ise vea.
15:13
Kris Ilves: Kalmõkov sai Altebergi ja Demidovi eeltöö järel kastist löögile, aga Sild hüppas ennastsalgavalt ette ja blokeeris. Korralik võimalus!
15:16
Kris Ilves: Esimesele poolajale lisati 4 minutit juurde. Pajo ja Tiismaa tohterdamispausid on omajagu aega võtnud.
15:18
Kris Ilves: Hoiatus Kask sai 45+2. minutil keskväljal tehtud vea eest kollase kaardi.
15:21
Kris Ilves: Esimene poolaeg on lõppenud. Vaprus juhib Pajo iluväravast 1:0. Suures plaanis üpris võrdne, aga võimalustevaene poolaeg. Vaprusel on kerge initsiatiiv olnud, aga United pole väga palju alla jäänud.
15:35
Kris Ilves: Vahetus Vaprus tegi vaheajal esimese vahetuse: Tiismaa välja, Kauber sisse.
15:35
Kris Ilves: Mäng jätkub!
15:40
Kris Ilves: Ceesay sai kastis palli õnnega pooleks omaks ja suutis ka löögile saada, aga ikkagi selgelt väravast mööda.
15:42
Külastaja A. kommentaar
Viimsi jaoks oleks Premium liigasse jõudmine esmakordne, eks?
15:42
Kris Ilves: Jah.
15:43
Kris Ilves: United on teist poolaeg päris hästi alustanud ja rohkem palli vallanud. Demidov ja Kalmõkov on ääred ära vahetanud.
15:45
Kris Ilves: Vapruse fännid hüüavad samal ajal: "Vaprus, löö teine veel!"
15:46
Kris Ilves: Lagus oli Kapperi madala tsenderdusega hädas, aga sai siiski palli värava eest kaugemale ja olukord ohtlikuks ei muutunud.
15:46
Kris Ilves: Hoiatus Kapper sai 56. minutil kollase kaardi Läänelaiu vastu tehtud vea eest.
15:48
Kris Ilves: Kauber sai Pajo söödust terava nurga alt löögile, kuid napilt raamidest mööda, aga hiljem tõusis ka suluseisulipp.
15:50
Kris Ilves: Hoiatus Pajole 60. minutil kollane kaart.
15:52
Kris Ilves: Penalti Vaprusele!
15:53
Kris Ilves: Pajo konksutas ennast karistusala joone lähistel Adamecist mööda ja kukkus pärast kontakti. Kas viga oli karistusalas sees või väljas, VAR kontrollib.
15:55
Kris Ilves: Värav Penalti jäi jõusse ja Kauber realiseeris selle 65. minutil kindlalt!
15:56
Külastaja pf kommentaar
Halloo? Pole meil seda VAR-i vaja, kui sellist asja ei suudeta ära tühistada.
15:56
Külastaja Pajo teenis kommentaar
Penalti, aga suur kiusaja võttis palli robustselt käest. Muidugi selle imeliku nurga alt tundus, et kohtunik ja var said jälle hakkama. No kohe üldse ei tundunud kastis olevat see viga
15:56
Kris Ilves: Nii palju, kui kordusi näidati, siis mulle tundus ka pigem, et viga oli väljaspool karistusala.
15:58
Kris Ilves: Kauber sai Kelderi läbisöödust löögile, aga Lagus tõrjus ja seejärel klaariti värava eest pall minema.
16:00
Külastaja Huvitav kommentaar
Mihkel Järviste on vist Premium Liiga kõige kehvem mängija kui võttes arvesse kvaliteeti mängude kohta kõrgliigas
16:02
Kris Ilves: Vahetus Unitedi vahetused 72. minutil: Demidov ja Kalmõkov välja, Adomah ja debütant Lutsokert sisse.
16:06
Kris Ilves: Vahetus Unitedi kolmas vahetus 76. minutil: Ceesay välja, Garcia sisse.
16:06
Külastaja Eero kommentaar
Kuidas saab Kokka olla premium liiga klubis pōhikoosseisus ja veel enam kapten? Ta ei kerinud teises liigas ega väikse karika finaaliski
16:08
Kris Ilves: Kauber sai kiirrünnaku järel Veensalu tsenderdusest peaga löögile, aga suunas palli napilt väravast mööda.
16:12
Kris Ilves: United sai koguni neli nurgalööki järjest, aga need ülemäära ohtlikud Vapruse väravale ei olnud.
16:13
Kris Ilves: Vahetus Vapruse teine vahetus 84. minutil: Pajo välja, Välja sisse.
16:17
Kris Ilves: Vahetus Unitedi vahetused 87. minutil: Järviste ja Alteberg välja, Vendelin ja Leppsalu sisse. Vahetus Vaprus vahetas samuti: Veensalu välja, Vallik sisse.
16:20
Kris Ilves: United teenis järjekordse nurgalöögi, mille Vainu klaaris rusikatega värava eest minema.
16:21
Kris Ilves: Teisele poolajale lisati 5 minutit juurde.
16:23
Kris Ilves: Vahetus Vapruse viimane vahetus 90+4. minutil: krampides Mathias Villota välja, Käos sisse.
16:25
Kris Ilves: Kauber sai 90+6. minutil kastist ohtlikult löögile, aga sihik polnud paigas ja pall lendas napilt posti kõrvalt mööda.
16:27
Kris Ilves: Mäng on lõppenud Vapruse 2:0 võiduga. Pajo teenis teisel poolajal kaheldava väärtusega penalti, mille Kauber realiseeris, ja sellele Unitedil enam vastust ei olnud. Võidule pandi alus aga esimesel poolajal, kui Pajo lõi iluvärava.
16:27
Kris Ilves: See tähendab seda, et Unitedil ei ole enam võimalik kümnendast kohast kõrgemale kerkida. United mängib järgmisel hooajal Esiliigas.
16:27
Kris Ilves: Vaprus tõusis aga seitsmendale kohale ja heitlus üleminekumängude vältimiseks jätkub.