Tammeka-Kuressaare eeldatavatest algkoosseisudest läks täppi 21 nime 22st. Vaid Kevin Mätas on on ikkagi pingile jäänud, sest Tammeka loots Kaido Koppel naaseb kolmemehelise keskvälja juurde, eelistades talle Dominic Laaneotsa.
18:51
Kas on üldse teada ka, et mis täpsemalt Tenistel viga on ja millal teda tagasi oodata on ?!?
Siim Pulst:
18:53
Kahjuks ei oska seda täpsemalt kommenteerida, ehk saab tänase mängu järel selles selgust.
Kristjan Jaak Kangur:
18:55
Tere minugi poolt! Toon teieni Legioni ja Kuressaare mängus toimuva.
Külastaja Mis:
18:58
Palli eesti ml kasutatakse? Mis originaali hind?
18:58
Siin läks koosseisude ennustamisega nii, et Legioni poolel on Igor Košman siiski pingil ja algkoosseisus sel hooajal esmakordselt Albert Prosa. Samuti on pingil Aleksandr Dmitirjev ja alustab German Šlein. Nikita Andrejev on kaartidega mängukeelu all, tema asemel veab rünnakut ettearvatult Aleksandr Šapovalov. Kuressaare puhul pole üllatusi: vigastada saanud Markus Allastit asendab keskkaitses Rauno Tutk, muu on oodatav.
Siim Pulst:
18:58
 Nike. Rohkem ei oska midagi öelda selle kohta.
Külastaja wat:
19:00
eestis iga klubi võtab kuskilt kapist oma näsa ju
19:00
Sekundeerin infoga Lillekülast, et Adidas :) Minu teada kasutavad kõik meeskonnad oma palle, ühist mudelit pole.
19:00
Läks Lillekülas!
Siim Pulst:
19:01
 Okei, täiesti võimalik. Täna mängitakse igatahes Nike'ga.
Külastaja Est:
19:01
Kas jalgpalli Balti liiga pole mõeldud teha? Näiteks 5 klubi igast balti riigist
Siim Pulst:
19:01
 Tammeka pani Tartus palli mängu!
19:02
Jalgpall.ee pakub Kuressaarele tänagi järjekindlalt protokolli (õigemini on klubi ise selle niimoodi sisse kandnud), kus on neljameheline liin, aga reaalsuses kõik ikka sama nagu Kure mängudes sel hooajal olnud, seega taga on kolmik Tutk-Kriisa-Pajunurm.
19:02
Pole tähelepannud. Aga oleks ilus ikka sama pall koguaeg kõigil.
Siim Pulst:
19:03
 Tulevikule 90 sekundiga juba nurgalöök ja Kask sai ka kastist löögile. Selgelt üle siiski.
19:03
Puudu on Legionil täna veel muidugi ka Deniss Belov, kes eelmises voorus platsi äärest minema saadeti. Istub täna seega tribüünil, juhendab Sergei Terehhov.
19:06
Parandan end muidugi veel ühes osas: ennustasime ju Kuressaare väravasse Magnus Karofeldi nagu ikka, aga täna on seal kaitseväekohustust täitev Kristen Lapa. Seekord oli tal võimalik tulla, samas kui näiteks Mairo Miil ja Joonas Soomre on ikka puudu. Kure pink täna seega vaid viiemeheline.
Siim Pulst:
19:07
 Veelma lähedal! Koskor jättis kaunilt kannaga ja Veelma otsis tagumist nurka, aga Ritson viskus hästi.
19:08
Lillekülas on rahulikum algus, käidud on juba mõlema värava all, aga seni tulemuseta. Puri proovib lööki: üle.
Siim Pulst:
19:08
 Ja minut hiljem, 7. minutil, jõudis Koskor juba ise lähedale, otsides kauglöögiga tagumist nurka. Natuke mööda.
19:09
Värk Tenistega? Tuli, aga ei mängi?
Siim Pulst:
19:10
 Vigastus. Ei ole õnne Tammekal olnud nende suurtäiendustega. Üks aasta toodi Prosa, kes sai kohe vigastada. Üks aasta pidi klubisse naasnud Koskor pool hooaega kõrvalt vaatama.
19:10
Aga nüüd Laht! Larsen lõikab palli vahelt, see tsenderdatakse tagumisse posti, kus Laht ootab, aga ei saa kaitsja surve all korralikult löögile! Platsi äärest on kohe kuulda Terehhovi vihast häält, Dõmov sai peapesu.
19:11
 Kuressaare teenib veel karistusala küljejoone tagant karistuslöögi, Laht üritab sokutada palli eesmisse posti Tutkile, aga löök läheb mööda.
Siim Pulst:
19:13
 Tohutu segadus Tuleviku kastis, aga blokeeritud löökidest kaugemale ei jõutud. Tartlased on ohjad enda kätte haaranud.
19:13
Kui paljud igas klubis jalkat palgatööna teevad? Mis klubides kõik? Mis klubides keegi palka ei saa, lisatööd peab tegema?
Siim Pulst:
19:14
 Raske öelda. Enam-vähem kõik mängijad peaksid mingitki tasu saama, aga näiteks Vaprus ja Kuressaare on ilmselt valdavalt amatöörmeeskonnad.
19:16
Kure kastis otsitakse kaks korda söötu Purile, aga enamat sealt ei tule. Tuleb hoopis Kuressaare vasturünnak, kolmik Laht-Seeman-Männilaan liigutab palli ilusti söötudega vastase väravani, aga lõpuks läheb Männilaane tsenderdus tühja tsooni.
Külastaja cpidr:
19:21
paluks rohkem kommentaare, kaks mängu käivad ja viie minuti peale vaid üks lause.
Siim Pulst:
19:21
 Aga palun. Järviste lõi ülikaugelt peale ja Ritson tõrjus nurgalöögiks.
19:22
Lillekülast ei olnud vahepeal palju rääkida peale selle, et üks meeskond lükkas natuke söötu ja kaotas palli, siis tegi sedasama teine. Nüüd sai Legion järjest kaks nurgalööki, aga sealtki ei sündinud midagi.
Siim Pulst:
19:22
Hoiatus  Nurgalöögist tuli hoopis Tuleviku kontra ning Laaneots korjas seda maha võttes 21. minutil mängu esimese kaardi.
19:23
 Mängijad vist kuulsid! Šapovalov jääb värava ette täiesti üksi ja suunab, aga Lapale täpselt pihta.
19:23
Hoiatus  Esimene kollane ka Sportlandil, Pankov läheb 23. minutil oma kehva puudet lappima ja teeb hoopis vea.
19:24
Ja kohe teeb Pankov VEEL ühe vea, seekord oma karistusala juures. Külljastinen loeb sõnad peale, aga halastab. Karistuslöök siiski ohtlikust kohast.
19:24
Laht keerutab üle müüri, kuid napilt mööda.
19:25
Šapovalov ja jälle Lapale pihta! Nüüd on mäng käima läinud.
19:26
Sai kaitsjate vahelt jooksu, pääses ka vabalt löögile, kuid ei suutnud lüüa mööda maad ja Lapa pani rusikad lihtsalt ette. Järgnenud nurgalöögist nõuti Tutkile kätt ja penaltit, Külljastinen näitas, et ei ole.
Siim Pulst:
19:27
Tulevik on nüüd suutnud jälle mängu võrdsustada. Tammekal oli ligi 15 minutit hea periood, aga viimased viis minutit ei ole midagi korda saadetud.
19:28
Kiirelt lahti mängitud aut Legionilt, kuid lubava rünnaku peatab suluseisulipp. Kui Legioni mehed suudavad oma jalgu ja palli kiiremini liigutada, on Kuressaarel kaitseliinis kohe raskusi, aga seda on hakatud tegema alles viimastel minutitel.
Siim Pulst:
19:28
Värav  TULEVIK EES!
Siim Pulst:
19:28
 Tulevikul oli kasutada teine nurgalöök. Allik andis ning Atanda surus selle palli mitme katsega värava eest võrku! 28. minutil.
19:30
Kuressaarel nurgalöök, see suhteliselt ebaõnnestub, aga pall jõuab Kelderile, kes proovib efektselt kannaga! Baturins on siiski valvel.
Siim Pulst:
19:30
 Allik vist siiski väravasöötu ei saa, sest Atanda lõi väravasse enda pealelöögi järel tõrjutud palli. Ja kui nüüd eriti täpne olla, siis ei surunud ta seda palli tegelikult võrku, sest pall põrkas napilt üle joone, enne kui Laaneots seda veel klaarida üritas.
Siim Pulst:
19:31
 Teises väljakuotsas tõrjus Ritson üle lati Järviste kauglöögi. Järgnenud nurgalöögist aga midagi ei sündinud.
19:31
Legioni nurgalöögi püüdmisega on Lapa natuke hädas: pudistab näppude vahelt läbi, teisel katsel saab siiski kätte. Tema õnneks polnud ka ühtegi Legioni mängijat lähedal.
19:32
Värav  Šapovalov!!! Kolmandal korral tuleb ära ja Legion 1:0 ees!
19:33
Lihtne värav, Kuressaare jaoks liigagi lihtne. Dõmov tsenderdab vasakult tagumisse posti, Šapovalov jookseb kaitsjate eest ära ja saab vabalt peaga palli mõnelt meetrilt võrku suunata.
19:35
Šapovalov jälle lähedal, et kaitsjate eest jooksu saada, seekord lõpetab rünnaku suluseisulipp. Esimene pooltund on olnud Kuressaare selle hooaja klassika: mängitakse hästi, kuid lastakse endale ikkagi ära lüüa.
Siim Pulst:
19:35
 Laaneots proovis kaugelt. Üle. Tammeka on täna kõvasti kasti tagant pommitanud, küllap siis nähakse Ritsonit haavatavana.
19:36
Jälle tekitab Šapovalov segadust, Lapa ja kaitsjad puterdavad, lõpuks lüüakse pall lihtsalt auti.
19:37
 Hoiatus Laht saab keskväljal õhuvõitluses Šleinilt käega näkku ja Külljastinen näitab Legioni poolkaitsjale hoiatuskaarti. Järgnenud karistuslöögi löövad Legioni kaitsjad rahulikult klaariks.
19:40
Pankov krutib paremalt äärelt tsenderduse taha posti, Kure kaitsjad löövad palli taas üle otsajoone. Nurgalöögist ei tule otseselt midagi, kuid Kuressaare on palli puhtakslöömisega üsna hädas.
Siim Pulst:
19:40
 Tammeka üritab tempot muudkui juurde keerata, aga Tulevik on juhtvärava järel ka kaitses enesekindlamalt tegutsema hakanud. Tammeka küll surub, aga väga ohtlikuks pole suutnud muutuda.
Siim Pulst:
19:41
Hoiatus  Uljanov 40. minutil. Tald kergelt ees läks Saagiga võitlusse.
19:41
Legion pusib palliga juba mitmendat minutit ühes väljakunurgas: ei saa nemad sealt värava alla söödetud, ei saa Kuressaare korralikult klaaritud.
19:43
Rass võitleb palli Kuressaarele, Laht tsenderdab ja Männilaan suuunab peaga auti - vähemalt on selles raudkindlalt veendunud Terehhov. Pall antakse siiski Kuressaarele, aga Legion saab selle kiirelt tagasi.
19:45
Legion mängis vahepeal paar minutit kümnekesi, sest Šleinil oli veri lahti, aga kuna palli hoiti suurema osa sellest ajast enda käes, polnud ülekaalust Kuressaarele mingit kasu.
Siim Pulst:
19:45
 Laaneots tegi Atandale valusa vea, mängides vaikselt tulega, sest kollane kaart on tal juba all. Poleks ime, kui vaheajal ta Kevin Mätasega asendatakse.
19:45
Laht suudab üsnagi nullolukorrast veel tsenderduse anda ja Männilaan on värava all olemas, kuid Baturins püüab kindlalt.
19:46
Sportlandil minuteid ei lisata ja avapoolaeg läbi! Legion 1:0 ees, avapoolajal oldi ka teravamad. Aga Kuressaare jaoks ei ole veel miski kadunud.
Siim Pulst:
19:48
Tartus poolaeg 0:1! Tammeka on enamuse ajast initsiatiivi hoidnud, aga väga palju ohtlikku pole loodud. Tulevik on nõelanud paar korda ja ühe korra ka tulemuslikult.
Siim Pulst:
20:01
 Teine poolaeg Tartus!
VahetusMätas sisse, Laaneots välja.
20:02
Läks jälle ka Tallinnas! Siin vahetusi pole.
20:03
Mašitšev mängib käega, järgnenud karistuslöögist tuleb Kuressaare nurgalöök. Sellest omakorda ei tule midagi, sest Laht keerutab palli Baturinsile otse sülle.
Siim Pulst:
20:04
 Tammeka on küll võitnud mõlemad senised mängud kaotusseisust välja tulles, aga neis mängudes olid nad juba vaheajaks viigini jõudnud.
Siim Pulst:
20:04
Hoiatus  48. minutil Järviste. Vea eest Komissarovi vastu.
20:05
 Suur segadus Kure värava all! Legioni nurgalöögi järel saab Nesterov väga terava nurga alt löögile, Lapa pareerib. Veel üks nurgalöök, Šapovalov proovib esimese puutega, Lapa jälle tõrjub!
20:06
Siit oli nüüd Šapovalovi klassi näha: Eesti liigas ei ole palju mehi, kellel oleks esiteks enesekindlust ja teiseks piisavalt tehnilist pagasit karistusala tagant esimese puutega alumise nurga suunas vinditada. Kuid Lapat tuleb kiita, hea tõrje.
Siim Pulst:
20:08
Mätas oli läbi pääsemas, aga ei saanud pikka palli ideaalselt endale ette ning pealelöök lõpuks blokeeriti.
20:08
Prosa noolib Lapa nina alt lahtist palli, Kriisa jõuab nii palju keha anda, et väravavaht on siiski esimesena jaol.
Siim Pulst:
20:10
Hoiatus  54. minutil Lang võtab Mätase maha. Noor ründaja on selgelt teravust lisanud Tammeka rünnakule.
20:11
 Legion hoiab pikalt pall Kure värava all, lõpuks proovitakse õnne kauglöögiga, aga see läheb väga mööda. Teine poolaeg on olnud seni esimesest selgelt ühepoolsem, Legion kontrollib ja Kuressaare ei saa oma ründemängu käima.
20:12
Kui ründajad ei tee, peavad kaitsjad tegema: Pajunurm läheb 30 meetri pealt avantüürile välja, kauglöök lendab siiski üle.
Siim Pulst:
20:14
Värav  1:1! Järviste!
20:14
Mašitšev võtab justkui puhtalt palli Lahelt ära, siiski vilistatakse viga. Terehhovile ei meeldi.
Siim Pulst:
20:14
 Veelma teenis karistusalakaare pealt karistuslöögi ning Järviste keerutas sealt otse ristnurka! Veelmale fantasy'sse väravasööt.
Siim Pulst:
20:16
 Tammeka ähvardab taas, meid ootab veel pool tundi suurepärast jalgpalli.
Siim Pulst:
20:16
 Kõigepealt kiirrünnak Tammekalt, kus Ritson tsenderduse nurgalöögiks suutis suunata. Nurgalöögi järel sai Ritson ka tõrje kirja.
20:17
Nüüd on Kuressaare kord kohtunikuga kurjustada: Tutk tahab nurgalööki, ei anta. Kordus näitab, et õigusega tahtis.
Siim Pulst:
20:18
Kask leidis vasturünnakul veidi ruumi, aga pidi kasti tagant löögile minema ja ei saanud väga ohtlikuks. See oli teise poolaja 15 minuti jooksul vist esimene Tuleviku korralikum rünnak.
Külastaja Kalev:
20:18
Kohtuniku bläkk täielik. Ei olnud veapoegagi selles olukorras. Kahju kui ebaprofessionaalsed inimesed otsustavad mänge.
Külastaja Kure ultra:
20:19
Kristjan palun ära hellita, kure mängupildi põhjal küll ei ole võimalik "ei ole miski kadunud" öelda. Üle poole väljaku ei suuda ju korralikult tulla
20:19
No kui on 1:0, siis ei ole kunagi miski kadunud :) Aga jah, teisel poolajal on Legion olnud selgelt parem meeskond.
20:20
 Šapovalov!!! Aga jälle Lapa ees. Sellel mehel võiks olla juba kübaratrikk kirjas, kui paremini lahendaks või Lapa nii hea poleks!
Siim Pulst:
20:20
HoiatusAtanda 64. minutil. Veelma võttis kasti tagant veel ühe karistuslöögi välja.
Külastaja AuOhUh:
20:21
Õhtust. Küsimus Soccerneti toimetusele. Kas otse-eetris tehtud otsene reklaam hasartmängudele (täpsemalt panustamine rahalistel eesmärkidel); K. Mätase nimega "mängimine" (sõnastus oli umbes "ja mees lõi vist palli mätasse kinni"); Toompea protestide üle naermine on kõik kombekad ja mõistlikud Soccerneti teiste toimetajate meelest? NB! Kirjutan seda suure lugupidamisega teie töö vastu. Tahaks lihtsalt selgust, kas veidi ehk läks kõikuma see kommentaari tase. [Jutt käib Tammeka-Tulevik mängust.] Tänud vastamast.
Siim Pulst:
20:21
 Mina kiidan küll heaks. Väga mõnus kommentaatoritöö täna Kasperilt ja Rasmuselt.
20:21
Šapovalov jookseb lihtsalt vasakul äärel Kriisa üle, pääseb Lapaga silmitsi ja keerutab tagumise nurga suunas, kuid väravavahile mugaval kõrgusel. Oleks mööda maad suutnud lüüa või vastupidi kõrgema kaarega, olnuks 2:0. Aga jääb üks.
20:22
kas karofeld pingil ülejäänud hooaeg?
Siim Pulst:
20:22
 Dudarev müüri! Järviste latti! Mätas Ritsonile kätte! Kõik järjest! Hull andmine, aga Tulevik püsib viigiseisul.
20:22
Seda nüüd vaevalt, sest Lapal kaitseväe aeg veel kestab. Aga kui läbi saab, siis on kindlasti huvitav olukord.
Siim Pulst:
20:24
 Herol tekitas teises väljakuotsas ka natuke elevust, aga magas parima löögikoha maha ja lõpuks ei tekitanud Pechterile probleeme.
20:25
Larsen veab kenasti palli, vahetab Seemani kaudu äärt ja Saar tsenderdab, kuid läheb üle jala ja värava taha. Ei jookse Kuressaare ründemäng kuidagi.
Külastaja sepa:
20:27
Tmk-Tuleviku kommentaatoritele: Järviste 2019 4:0 värav karistuslöögist kaugelt Narvale ristnurka oli vb veel vingem kui tänane...