Tere õhtust! Pall pannakse kümnekonna minuti pärast Pärnus mängu!
Eesti koosseisu ei kuulu täna Vlada Kubassova, Sandra Liir ega Gerli Israel. Algkoosseisu küllap suurim üllataja on Jaanika Volkov, kes saab kirja koondisedebüüdi.

Eesti: Karina Kork, Kelly Rosen, Siret Räämet, Inna Zlidnis, Signy Aarna, Jaanika Volkov, Kairi Himanen, Mari Liis Lillemäe, Lisette Tammik, Kristina Bannikova, Getter Saar.
Varus: Keiti Kruusmann, Maarja Saulep, Jessika Uleksin, Grete Daut, Katriin Saulus, Liisa Merisalu, Berle Brant, Kethy Õunpuu, Sandra Pärn, Renate-Ly Mehevets, Emma Treiberg.
18:59
Mäng igatahes kohe-kohe algab, aga meil Pärnust veel pilti pole. Põhjus on lihtne, sellise palavusega kipub tehnika üle kuumenema. Probleemiga igatahes tegeletakse.
19:00
Nii, pilt on ees!
19:01
Ja avavile!
19:04
Kasahstani esimene pealelöök erilist ohtu Karina Korgi väravale ei kujuta.
19:07
Kasahstan püüab kõrgelt pressida ja esimestel minutitel oli eestlannadel veidi aega vaja, et sellega kohaneda, aga nüüd on hakanud Eesti mäng ka sujuma. Saar annab vasakult madala söödu karistusalasse, kuid Kasahstani väravavaht jõuab pallini enne ründajaid.
19:09
Rosen eksib natuke äärel ja laseb vastastel vabalt tsenderdada, Aarna on sunnitud lükkama palli nurgalöögiks. Eestlannadel ebaõnnestub klaarimine, pall saadakse kastist välja ja Bortnikova proovib eemalt, kuid see oleks vist ka mööda läinud. Kindluse mõttes Kork siiski püüdis.
19:13
Vastased proovivad väga kaugelt, aga õnneks väga mööda.
19:16
Keskväljal kukutatakse Demidova, Kasahstanile karistuslöök. Tuleb otse pealelöök, mille Kork raskusteta püüab. Kohe on Kasahstan uuesti Eesti karistusalas, seekord fikseerib itaallannast kohtunik Eesti õnneks vastaste ründajale Vlassovale vea.
19:17
Veerand tundi mängitud ja kontroll mängu üle on Kasahstani käes. Viimastel minutitel on Eesti järjest peatanud vastaseid vigade hinnaga. Põhiline mure on aga selles, et kontrolli keskvälja ja seega ka mängu üle pole suudetud enda kätte saada.
19:18
Karistuslöök läks vastastel untsu, kuid jätkutsenderdus jõudis jälle Vlassovale. Löögikatse läks õnneks küljevõrku.
19:21
Üle pika aja jõuab ka Eesti vastase karistusala juurde, Tammiku kaarpall lendab kaitsjate vahelt läbi, kuid ka Saarel jääb natuke puudu!
19:25
Satõgalijeva pääseb palliga karistusalasse, aga komistab ise palli otsa ja kukub. Teises väljaku otsas pääseb kaitsjate tagant jooksu Saar, aga kerkib ka suluseisulipp. 25 minutit saab kohe mängitud, endiselt väga väheste, et mitte öelda olematute heade väravavõimalusetega mäng.
19:27
Poleks vist pidanud seda viimast lauset kirjutama - Kasahstan suudab kohe ohtliku palli karistusalasse viia, aga õnneks on seal ka Rosen jaol.
19:27
Joogipaus! Selle kõrvetava ilmaga igati mõistetav.
Külastaja Milko:
19:29
Kasahstan mängib ikka väga kõrgelt. Peakski rohkem liini reisirongide taha proovima
19:29
Ja kohe proovitaksegi, Lillemäe pääseb jooksu! Läheb ka löögile, võib-olla isegi kiirustas veidi sellega, ruumi oli veel tõusta. Läks veidi mööda. Aga see taktika võiks edaspidigi edu tuua.
19:30
Liini taha*
19:30
Uuesti Eestil poolvõimalus, seekord võidab Tammik palli ja kolm-kolm rünnak on õhus, ent Nuruševa päästab viimasel hetkel jalasirutusega olukorra.
19:32
Eestil jälle šanss, Lillemäe läheb karistusalas väravavahi vastu lõpuni palli pärast võitlema, aga lõpuks fikseeritakse talle endale viga. Pausi järel on Eesti ründemäng selgelt elavnenud!
19:35
Jälle suur segadus Kasahstani värava all! Bannikova tuleb mööda otsajoont, siis põrkab pall Saarele, kelle löögi blokeerib peaga kaitsja! Lõpuks tuleb veel üks löök, selle suudab väravavaht püüda. Nüüd on Eesti surunud Kasahstani juba tükiks ajaks oma värava alla.
19:38
Värav  Kuid juhtima läheb ikkagi Kasahstan ...
19:40
Vasakult äärelt tsenderdus, selle lööb Rosen ilusti klaariks, ent pallini jõuab esimesena Asselhan Turlõbekova ja lööb esimese puutega madalalt posti kõrvale, nii et 37. minutil jääb Eesti kaotusseisu.
19:41
Saar ei pääse kaitsjate eest jooksu, aga hoiab hästi palli ja leiab sööduga Bannikova, kes tulistab eemalt. Železnjakilt hea tõrje!
19:44
Sümpaatne on see, et värava järel mängib Eesti edasi samamoodi nagu viimastel minutitel enne tabamust. Julgust on vaja, sest näha on, et saab selle Kasahstaniga mängida küll.
19:45
Himanen pikendab peaga keskväljalt antud karistuslööki, kuid Železnjak püüab.
19:47
Kasahstani üks harvadest rünnakutest lõpeb üsna kavala kauglöögiga, mille Kork igaks juhuks üle otsajoone lükkab. Nurgalöök tuleb õnneks otse Eesti väravavahi kinnastesse.
19:49
Tammik tõuseb keskväljalt palliga, viimane puude läheb siiski natuke pikaks ja löök lendab seetõtt ka üle värava.
19:51
Ka üleminutid saavad mängitud ja Silvia Gasperotti vile lubab naiskonnad korraks hinge tõmbama. Kahjuks on Eesti 0:1 taga, aga mängupilt lubab väravat ja positiivset tulemust küll.
20:06
Teine poolaeg läks! Vahetusi kumbki naiskond ei tee.
20:09
Teisest poolajast on kolm minutit kulunud, aga mängitud on sellest väga vähe - kogu aeg vajab keegi tohetrdamist. Viimasena Lillemäe, kuid saab lõpuks ise püsti ja Eestil on vasakult äärelt kasutada karistuslöök.
20:11
Himanenil superšanss, aga pall ei lähe väravasse!!! Saigi peaga karistuslööki suunata, kuid Železnjak tegi suurepärase tõrje!
20:12
Teisel poolajal on Eesti jätkanud sealt, kus esimesel pooleli jäi ehk ründavalt. Nüüd on aga Tammiku läbisööt Lillemäele liiga tugev. Železnjak saab juba peakohtunikult loengu - ilmselt selle kohta, et kiiremini palli mängu paneks.
Külastaja Päike:
20:12
Kohtunikule on vist see päike mõjuma hakanud, väga ebaloogiline olkord...
20:12
Jah, keskväljal korraldati midagi sellist, et kummagi naiskonna mängijad ei saanud aru, mis otsus nüüd oli.
20:13
Värav  Nüüd ehitatakse endale ise teine! Aarnalt kehv tagasisööt, selle lõikab Bortnikova vahelt ja karistusala joonele tulnud Korgilt pole kaarpalliga midagi teha. 0:2...
20:14
Tõenäoliselt jäi Aarnal kaaslaste varjus olnud vastane lihtsalt märkamata. Väga õnnetu olukord.
20:15
Miks tablool näitab mõlemale 2 punast kaarti ülekanne? Mingi "uus" disain? :D
20:15
Julgen pakkuda, et kuna palavus kiusab praegu kõiki seadmeid ja algul polnud meil üldse tablood ekraanil, siis seetõttu need "punase kaardi kriipsud" seal ongi.
20:17
Volkov sai ka korraks lööki proovida, Železnjak püüdis.
20:18
Eestilt hea rünnak, Saar suudab ka Železnjaki pikali mängida ja siis söödu Bannikovale lükata, kuid löök lendab ristnurgast napilt üle!
20:18
Železnjak jääb olukorra järel ka pikali maha. Tegi vist õlale liiga, arstid väljakul.
20:20
Kui mäng lõpuks edasi läheb, riputatakse kaarpall tagumise posti juurde Aarna pea peale, ent löök läheb mööda. Pool tundi veel minna.
20:21
Värav  EESTI LÖÖB ÜHE TAGASI!!!! GETTER SAAR!!!!
20:23
Bannikova tuleb vasakult, tsenderdab ja vastaste keskkaitsja Aitõmova jääb klaarimisega hätta. Saar kasutab selle ära, pöörab ja lööb, Železnjak ei jõua ka enam päästma! Saare esimene värav Eesti koondise eest!
20:23
 Vahetus Eesti esimene vahetus, 63. minutil tuleb Aarna asemele Maarja Saulep.
20:25
Hoiatus  Satõgalijeva saab keskväljal tehtud vea eest mängu esimese kollase kaardi.
20:27
Saar ja Bannikova kombineerivad karistusalas, Tammiku löök takerdub kaitsjatesse ja nõutakse kätt! Itaallannast kohtunik jääb rahulikuks ja penaltit ei anna. kordused näitavad, et pall võis käe vastas käia küll, aga üsna juhuslikult, nii et pigem paistis õige otsus.
20:31
Värav VIIK KÄES!!! BANNIKOVA NURGALÖÖGI SUUNAB HIMANEN SEEKORD KINDLALT PEAGA VÕRKU JA 2:2!!!!
20:33
Suurepärane nurgalöök Bannikovalt, kaitsjad kaotavad Himaneni täiesti ära, ka Železnjak hüppab palli alt läbi ja Himanenile jääb vormistamise vaev!
20:36
Vahetus Železnjak tegi väravaolukorras jälle õlale liiga ja vahetus oli juba valmis pandud, aga pall ei läinud kuidagi auti ning Kasahstani väravavaht pidi veel mitmes olukorras sekkuma, lüües palli puhtaks nii jalaga kui ka rusikatega. 75. minutil tehakse vahetus lõpuks ära, Nazõm Ismailova tuli tema asemele.
20:36
Vahetus  Kohe veel üks vahetus Kasahstanilt, Demidovat asendab Kundõz Kožahmet.
20:37
Ja seejärel ka joogipaus. Veerand tundi veel jäänud, loodame nüüd, et see paus Eesti tempot alla ei löö. Praegu on mänguohjad selgelt Eesti käes.
20:39
Üle pika aja on karsituslöök kasutada ka vastastel, õnneks läheb Burova tsenderdus kõrge kaarega otse üle värava.
20:43
Kasahstan tuleb taas vastu, ent Saulep näitab suurepärast kaitsetööd ja katab palli. Natuke on Eesti teravuses järele andnud, aga mäng on ka olnud pikk ja raske.
20:44
Kui pall saadakse, on siiski selgelt näha, et Eesti tahab väga võiduväravat. Eriti just Lillemäe ja Himanen püüavad tempot ja emotsiooni üleval hoida.
20:46
Eesti tuleb hoogsalt, Bannikovale mängitakse ka ilus kaarpall, kuid löök jääb pehmeks.
20:48
Värav  GETTER SAAR KAHEL MEETRIL VABA JA EESTI JUHIB SEDA MÄNGU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
20:49
Korraks tundus, et mängiti natuke üle, aga Saulep leidis vasakult äärelt diagonaaliga Lillemäe, sealt läks sööt edasi Tammikule ja supersööt värava ette jõuab omakorda Saarele, kellel pole vaja teha muud kui jalg vastu panna!
20:51
Hoiatus  Saar võtab 90. minutil kollase.
20:51
Seitse lisaminutit! Aga on ka olnud palju mänguseisakuid.
20:52
Vahetus  Kasahstan vahetab, Satõgalijeva asemele tuleb Arailõm Orõnbassarova.
20:54
Tammik teenib veel karistusala joone lähedalt karistuslöögi. Aeg kulub praegu kenasti Eesti kasuks.
20:55
Vahetus  Getter Saar saab publikult kõva aplausi ja pääseb puhkama. Emma Treiberg väljakule.
20:56
Värav  ISE TEENIS, ISE LÖÖB!!!! TAMMIK KEERUTAB ÜLE MÜÜRI JA EESTI ON SELLE MÄNGU VÕITNUD!!!!!!!!!! 4:2!!!!!!!!!!!!!
20:58
Kasahstanil on veel võimalus, kui Kork tõrjub enda ette, aga lüüakse kolmelt meetrilt tühjast üle!
20:59
Treiberg mängib väljatõtanud Ismailova üle ja proovib ka lüüa, kuid võetakse joonelt ära!
20:59
KÕIK! Eesti pööras viimase pooltunniga 0:2 kaotusseisu 4:2 võiduks ja saab valiksarjas esimese võidu tabelisse!