17:23
 Tere ilusat õhtupoolikut! MM-i teise poolfinaalini on jäänud pisut enam kui kolm ja pool tundi. Siinkohal on paslik küsida teie ennustusi. Kes täna võidab ja mis skooriga?
Külastaja Raigo :
17:50
First mängus olid huvitaval kombel samad mis Laural ehk Maroko ja Tchouameni. Pakun et tuleb ajalugu veelgi ja Maroko finaalis, täpset tulemust ei oska pakkuda aga üheväravaline võit (1:0 või 2:1)
Marko Susi:
18:56
 Kas Lionel Messi suudab pühapäeval panna mahlase (loe: võiduka) punkti oma MM-karjäärile?
Külastaja Bussijuht:
19:55
Enne kui see poolfinaal algab tasub ehk vaadata (soojenduseks) Käidi koduklubi kohtumist? Avapoolaeg pole veel läbigi kui juba on nähtud kolme penaltit aga Rapid ikka juhib 1:0
Marko Susi:
19:59
Avavileni on jäänud kõigest tund - aeg on koosseisudeks. Prantsusmaa teeb võrreldes veerandfinaaliga kaks vangerdust, kui haigestunud Adrien Rabiot' ja Dayot Upamecano asemel alustavad Youssouf Fofana ja Ibrahima Konate.
Marko Susi:
20:01
 Kui Prantsusmaa vahetab mehi, siis Marokol on uhiuus formatsioon. Veerandfinaalis mängiti 4-4-3 asetusega, täna seistakse paberil 5-4-1 formatsiooniga. Koosseis on aga selline:
Marko Susi:
20:02

Marko Susi:
20:06
 Hugo Lloris alustab täna oma 19. MM-mängu, mis ühtlasi tõstab ta enim mänginud väravavahtide seas samale pulgale esikohal seisva Manuel Neueriga. Kui Lloris jääb täna terveks ja alustab turniiri viimast mängu ka, siis saab temast selle arvestuse ainuvalitseja.
Marko Susi:
20:14
 Kes ei ole veel jõudnud, siis praegu on sisuliselt viimane aeg visata pilk peale tänase mängu eelvaatele!
Marko Susi:
20:37

Marko Susi:
20:50
Mängu avavileni on jäänud kõigest kümme minutit, mis tähendab seda, et on aeg suunata fookus eesootavale lahingule.
Marko Susi:
20:51
 Tänase mängu koosseisud:

Prantsusmaa: Lloris, Kounde, Varane, Konate, T. Hernandez, Tchouameni, Fofana, Dembele, Griezmann, Mbappe, Giroud.
Varus: Mandanda, Areola, Pavard, Disasi, Saliba, Upamecano, Guendouzi, Veretout, Coman, Camavinga, Kolo Muani, Thuram.
Maroko: Bounou, Hakimi, El Yamiq, Aguerd, Saiss, Mazraoui, Ziyech, Ounahi, Amrabat, Boufal, En-Nesyri.
Varus: El Kajoui, Tagnaouti, Dari, Benoun, Attiyat Allah, Sabiri, Amallah, El Khannouss, Jabrane, Hamdallah, Zaroury, Chair, Aboukhlal, Ezzalzouli.

Külastaja Hmm:
20:53
Prantsusmaa võtab täna siiski oma ja 2:0
Marko Susi:
20:57
 Meeskonnad on kogunenud väljakule, käes on hümnide aeg!
Marko Susi:
20:58
 Hümnid on lauldud. Atmosfäär on pöörane, minul tulid külmavärinad.
Marko Susi:
21:00
 Mäng käib!
Marko Susi:
21:01
 Maroko alustab ründamist. Esialgu mängiti tagant läbi, seejärel saadeti pikk pall ette.
Marko Susi:
21:02
 Marokolaste pallivaldamine läks luhta, prantslased said proovida rünnata, aga Ousmane Dembele sööt ei jõudnud omadele kohale. Kui prantslased saavad palli, kõlab staadionil pöörane vilekoor - see on jalgpallipidu!
Marko Susi:
21:04
Nii nagu mängu eel paistis, siis Maroko mängibki kolme keskkaitsjaga. Rünnakufaasis on kaitseliin kolmene, kaitses langetakse viiesesse plokki.
Marko Susi:
21:06
Värav  JA ONGI JUBA OLEMAS! Prantsusmaa riietab viiendal minutil Maroko kaitse lahti. Theo Hernandez jääb karistusalas täiesti vabaks ning lajatab nahkkera väravavõrku!
Külastaja Vintske väänik:
21:06
Oppaa, panin ERR-i ennustusmängus pihta praegu.
Marko Susi:
21:08
 Eks ole nüüd paista, kas Maroko hakkab rohkem riskima.
Marko Susi:
21:09
Esimesed kaheksa minutit on mängutempo olnud äärmiselt kõrge. Pall käib väga kiiresti ühe karistusala juurest teise juurde ja vastupidi.
Marko Susi:
21:11
MAROKO HIRMUTAB! Ounahi' terav kauglöök ähvardas Hugo Lloris' värava paremat alanurka, aga prantslasest puurivaht suutis üürituse tõrjuda.
Marko Susi:
21:13
Muideks, Maroko tegi vahetult enne avavile vahetus, kui Nayef Aguerdi koha võttis keskkaitses sisse Achraf Dari.
Külastaja Jah:
21:13
Lõpuks saab poolajal stuudis siis teada kes see vinstke väänik on
Külastaja Nunes:
21:14
Marokolased põletavad Euroopa maha selle eest.
Marko Susi:
21:15
 Maroko on senise mängu jooksul saanud päris palju palli kontrollida. 14 minuti järel on pallivaldamise protsent 55:31 Marokole.
21:18
OI-OI-OI! Prantsusmaa läbi aegade parim väravakütt Olivier Giroud oleks 17. minutil peaaegu eduseisu duubeldanud, aga hirmkõva purakas lendas posti!
Marko Susi:
21:20
 19 minutit on mängitud ja Maroko valmistab juba esimest vahetust. Hetke pärast saame teada, kes pingile maandub.
Marko Susi:
21:21
 Vahetus Maroko teebki vahetuse: 21. minutil lahkub lahinguväljalt Roman Saiss, tema asemele tuleb Selim Amallah.
21:22
Giroud-l vist midagi viga ,sirutab jalga vahepeal
Marko Susi:
21:22
Giroud' seis näib kehva, jah. Keskkaitsjatega võideldes liigub ta ka väga vaevaliselt.
Marko Susi:
21:23

Marko Susi:
21:23
 Lisaks: vahetusest Amallah on paberitega poolkaitsja - viiene kaitseliin on muudetud neljaseks.
Marko Susi:
21:25
 Maroko armastab väga julgelt enda värava eest söötu lükata. Hetkel ei jäänud palju puudud, et see oleks neile kätte maksnud.
Marko Susi:
21:26
 Achraf Hakimi proovib kaugelt, aga pommlöök jäi kaitsemüüri pidama.
Marko Susi:
21:28
 Hoiatus Sofiane Boufal saab 27. minutil kollase. Mees põrkas avaväravaautori Hernandezega kokku, kes lebab endiselt murul.
Marko Susi:
21:29
 Hernandez ajas end püsti, mäng jätkub.
Ott Järvela:
21:29
Hernandezi tohterdamispausi ajal käis Giroud vahetuspingi juures ja näitas, et oli vist puuka saanud. Igatahes parema jala reie või põlve peale lasti kõvasti külmaspreid. Vist võttis ka valuvaigisti sisse. Prantslased on paar meest soojendusalasse saatnud. Kes täpselt, silm ei seleta. Aga ilmselt Giroud ja Hernandezi osas ollakse valmis, et kui emb-kumb jätkata ei saa, siis oleks soojas mees võtta.
21:30
rahu sõbrad, Giroud sai mootori soojaks alles
Marko Susi:
21:31
 Maroko on täna üllatavalt lustakat vutti mänginud. Mehed lustivad, teevad trikke ja otsivad löögikohti. Esimese 30 minutiga pole see tulu toonud, aga ei imestaks, kui varsti ilutseb tablool viik.
Marko Susi:
21:35
Prantsusmaal mängu esimene nurgalöök: Antoine Griezmanni korner on ohtlik, pall jääb karistusalasse lahtiselt püsima, aga Fofana lajatab mänguvahendi tribüünile.
Marko Susi:
21:37
NII LÄHEDAL, AGA NII KAUGEL! Prantsusmaa näitas taaskord ülikiiret kontrarünnakut, kui Aurelien Tchouameni leidis palli võitmise järel kaitseliini taha spurtinud Kylian Mbappe. Mbappe pääses löögile, aga Maroko kaitsja suutis värava poole veerenud palli klaarida. Jätkuolukorras sai Giroud 11 meetrilt täiesti vabalt peale laadida, aga üritus lendas napilt mööda.
21:37
Oliviiiiir kuidas ei suuda suunata sealt
Marko Susi:
21:40
 Mida mäng edasi, seda ohtlikumaks on Prantsusmaa muutunud. Sinisärkide jaoks näib kõik väga lihtsalt tulevat, Maroko on pisut hädas.
Marko Susi:
21:40
 Raphael Varane sai Griezmanni nurgalöögist jalaga löögile, aga see üritus läks selgelt mööda.
Marko Susi:
21:43
 Theo Hernandez on kolmas Prantsusmaa kaitsja, kes on ühel MM-finaalturniiril skoorinud ja andnud väravasöödu.
Marko Susi:
21:44
 Maroko teenib 44. minutil nurgalöögi.
Marko Susi:
21:45
 OI ISSAND, MIDA MU SILMAD NÄEVAD!? Olivier Giroud klaaris korneri peaga, jätkuolukorras lajatas El Yamiq käärlöökidega peale. Lloris suutis palli posti tõrjuda. USKUMATU VAATEPILT!
Marko Susi:
21:46
 Avapoolajale on lisatud kolm minutit. Marokol samal ajal järgmine korner.
21:46
kääridega posti, kuidas kuidas
Marko Susi:
21:47
 Ka see korner osutus ohtlikuks! Hakimi lendas Lloris' vastu õhuvõitlusesse, viimane oli olukorras ebakindel ja puterdas. Tema õnneks jõudis ta esimesena pallini.
Marko Susi:
21:48
 Ziyech laseb ohtliku karistuslöögi kasti, aga Lloris suutis selle rusikatega klaarida.
Marko Susi:
21:49
 Ja Maroko sai poolaja lõppu ühe trahvilöögi veel. Ziyech leidis sellega Amallah'i, kellel jäi pisut puudu, et palli omaks võtta.
21:50
 Benzema ei mängi, sest ta pole veel terve. Samas on ebatõenäoline, et ta sel turniiril üldse mängiks, kuigi mingi võimalus pidi väidetavalt olema.
21:51
Kes stuudios keskmine?
21:51
Prantsusmaa finaali peaks jõudma pole Benzema küll aus mängu panna. Pole essugi teinud selleks
Marko Susi:
21:52
Avapoolaja kokkuvõte:

Kohtumine algas Prantsusmaa taktikepi all, kui juba viiendal minutil viis Theo Hernandez Les bleus'i 1:0 juhtima. Avatabamuse järel püsis prantslaste kontroll, aga poolaja lõppfaas kaldus see marokolaste kätte. Viimased minutid tõid endaga kaasa mitu Maroko šanssi, neist ohtlikuim sündis Jawad El Yamiqi jalast, kes väänas käärlöökidega posti. Usun, et teine poolaeg tuleb äärmiselt pingeline.
Marko Susi:
21:53
 ERR-i stuudios on keskmine mees Kaspar Koort.
Marko Susi:
21:54
 Kas Maroko suudab teisel poolajal viigistada või rong nimega Prantsusmaa sõidab neist üle?
21:58
Krt, jäin pallist ilma.
Marko Susi:
21:58
Ära heida meelt, ka mina ei võitnud seda palli.
22:05
 Vahetus Maroko tegi poolajal järjekordse kaitsjavahetuse. Vasakkaitsja Noussair Mazraoui' koha võtab platsil sisse Yahya Attiat-Allah
Marko Susi:
22:06
 Mbappe näitab osavust ja kiirust! Noor superstaar lidus Amrabatist mööda, andis palli ka keskele, aga tsenderduse kvaliteet jättis soovida.
Marko Susi:
22:08
 Maroko puurivaht Bono ja Mbappe põrkasid kokku, õnneks keegi katki ei läinud. Prantsusmaa on teist vaatust alustanud väga teravalt.
Marko Susi:
22:09
Kuigi poolaja algus oli prantslaste oma, siis kolme minuti järel hakkas Maroko suruma. Viimased kaks minutit on pall püsinud Prantsusmaa poolel. Maroko ehitab.
Marko Susi:
22:11
 Kylian Mbappe jookseb Maroko mehed totaalselt üle. Mehel oli peaaegu koht tsenderduseks, aga pöörane Amrabat lendas tagant suure hooga sisse ja võttis palli ära. Kohtunik olukorras viga ei näinud,a ga Mbappe hüppeliiges tundub olevat katki. Mees on murul maas, näos on valugrimassid.
Marko Susi:
22:11
 Arstid tulid väljakule, lasid mehele imespreid ja viisid ta platsi kõrvale. Õnneks midagi väga katki siiski (vist) ei olnud.
Külastaja Trk:
22:12
Premmis oleks see olnud punane kaart.
Marko Susi:
22:12
 Maroko jätkab surumist, aga Prantsusmaa kaitse püsib!
Marko Susi:
22:13
Prantsusmaa on hetkel hädas, värav on õhus!
22:14
Prantsusmaa on Paanikas nüüd
Külastaja kalev:
22:14
mida see Lelov pidevalt karjub?
22:15
Viimastes mängudes on olnud kohtunikutöö silmatorkavalt halb kahjuks.
Marko Susi:
22:16
 Maroko meeletu press jätkub! Taas tullakse paremast äärest Boufali ja Hakimi abiga üles, aga Prantsusmaa kaitse püsib veel korralikuna. Ütlemata lahe jalgpallimatš!
Marko Susi:
22:16
 Samal ajal on Mbappe putsapaelad puruks läinud, mehele antakse uus jalavari.
22:17
Mbappe retsimine on ületanud igasugused piirid. Ja ei ühtegi kaarti!
Marko Susi:
22:17
Prantsusmaa on viimased kümme minutit olnud korraliku surve all.
Marko Susi:
22:18
 Vahelduses kõigutavad punasärgid palli enda poolel.
Marko Susi:
22:19
 Prantsusmaa saab 60. minutil viimaks jälle rünnata. Mbappe paneb esmalt Hakimi kummuli, seejärel söödab Griezmannile. VIimane neist lõi peale, aga rikošett suunas palli väravast mööda. Seejärel kõlas suluseisuvile.
22:19
See sulu 10aastat hiljem ära vilistamine on ajuvaba
Marko Susi:
22:21
 Boufal süstis taas paremast äärest läbi, aga sööt värava ette takerdus mängijatesse.
Külastaja Hyrax:
22:23
Griezmann on prantsuse ründes väga efektiivne ja ka kaitses. Mitu korda mitu olulist vaheltlõiget oma kastis. Uskumatu vend
Marko Susi:
22:24
Vahetus Prantsusmaa vahetab: 65. minutil tuleb Olivier Giroud' asemele Marcus Thuram.
Marko Susi:
22:25
 Ja juba Thuram võtab mehi ette. Nõelus kahes punasärgist läbi, aga avantüür lõppes otsaaudiga.
22:25
Olen küll Prantsusmaa poolt, kuid Maroko - Argentina finaal oleks staadioni atmosfääri mõttes kindlasti väga võimas, üheltpoolt tohutu kogus Maroko fänne ja Argentina sama palju.
Marko Susi:
22:26
 Vahetus Vahetus Maroko teeb 66. minutil topeltvahetuse: Youssef En-Nesyri ja Sofiane Boufali asemele tulevad Abderrazak Hamdallah ja Zakaria Aboukhlal.
Marko Susi:
22:26
 Ja taas on Marokol variant, aga Lloris võtab vahetusest sekkunud Aboukhlali eest palli ära.
22:26
Thuram peaks ammu olema kärjääri lõpetanud
Marko Susi:
22:28
 Mbappe pääseb kastist löögile, aga taaskord on suluseis.
Marko Susi:
22:28
 69 minutit on mängitud. Marokol ei ole enam palju jäänud, et oma nahka päästa.
Marko Susi:
22:29
 Marcus Thuram on selle mõne minuti jooksul väga terav olnud. Seekord võttis ta Achraf Dari ette, kes murdis väleda prantslase murule. Karistuslöök prantslastele.
Marko Susi:
22:30
 Griezmann lennutab palli kasti, Fofana saab peaga löögile, aga mööda.
22:30
Keegi siin mainis, et värav õhus. Panen kohe sulle konto nri
Marko Susi:
22:31
 Viimased minutid on Prantsusmaa jaoks olnud justkui nagu vesi nende veskile. Maroko hull hoog on raugenud, valitsevad meistrid on mängule oma päitsed peale seadnud.
Külastaja Lebo:
22:32
Viskama 100 euri Maroko edasipääsu peale
Marko Susi:
22:33
 Peale Thurami tulekut on Prantsusmaa olnud väga ohtlik, just vasakust äärest, kus toimetab Thuram. Järjekordne rünnakuüritus oli ohtlik, aga Fofana üritus lendas kõvasti mööda.
22:33
Anna see mulle pigem kohe
Marko Susi:
22:34
 Lõbus statistika: pealelöökide suhe on hetkel 13:7 Prantsusmaa kasuks.
Marko Susi:
22:35
 Hamdallah pääses Prantsusmaa kasti jooksma, aga mängis olukorra üle ja koatas palli. Telepildist paistis, et löögikohta oli, aga ju siis mitte.
Marko Susi:
22:36
 Marcus Thurami isa, Lilian, võitis 1998. aastal Prantsusmaaga MM-i.
Marko Susi:
22:36
 Hamdallah näitab taas teravust, kui proovib Koundest mööda vuhiseda. Tema kahjuks ta mööda ei pääsenud, tsenderdusekatse läks samuti vussi.
22:36
Amatöörid. Säästku Argentiinat ja andku neile tiitel ära
Marko Susi:
22:37
 Vahetus Maroko vahetab 78. minutil: Selim Amallah asemele tuleb Abde Ezzalzouli.

Marko Susi:
22:38
 Vahetus Ka Prantsusmaa vahetab: Ousmane Dembele asemele tuleb Randal Kolo Muani.
Marko Susi:
22:38
 Värav JA ONGI KÕIK, MAROKO UNISTUS ON PURUNENUD! KOLO MUANI TULEB, NÄEB JA TEEB NING VIIB PRANTSUSMAA 80. MINUTIL 2:0 JUHTIMA!
Marko Susi:
22:39
 Kylian Mbappe triblas mitme marokolase vahelt läbi, lõi peale, aga pall vuhises rikošetist Kolo Muani jalale, kes skooris oma esimese puutega.
22:41
 Prantsusmaa lükkab nüüd rahulikult söötu. Samas tõsi, aega veel pisut on.
22:43
Ühe venna 100 läks
Marko Susi:
22:43
 Siin läheb juba kukepoksiks. El Yamiq tahab kõigi prantslastega kakelda, aga kohtunik ei luba.
22:44
Pole midagi läinud, mida ei pannud :D
22:45
Parem bettige, mitu autot täna Pariisis põleb.
22:45
Pariisis juba autod ja poed põlevad.
Marko Susi:
22:45
 Ziyech proovis Konatest läbi mängida, aga ei õnnestunud. 86 minutit mängitud.
22:45
Hakkasid kartma jah
22:46
Seletage, mis neil idiootidel viga, et kohe märatsema? Miks?
Marko Susi:
22:47
Telepildis nähtavad kurvad marokolased teevad ikka meele härdaks. Kahju, fännid ja meeskond on väga südikad olnud.
Marko Susi:
22:49
 Normaalajale on lisatud kuus minutit.
Marko Susi:
22:51
Mbappe võidab keskväljal palli, purjetab Maroko karistusalasse, aga kaotab selle. Mees tahab väravalisa.
Marko Susi:
22:52
 Marokol on veel üks võimalus, aga löögiüritus ebaõnnestub.
Marko Susi:
22:53
 Uskumatu võimalus Marokol, aga Jules Kounde saadab palli väravajoonelt tagasi! Maroko jätkab katsetamist.
Marko Susi:
22:55
 Ja ongi kõik! Prantsusmaa alistab tulises kohtumise 2:0 Maroko!
Marko Susi:
22:57
  Kuigi Maroko oli täna äärmiselt tubli, siis Prantsusmaa oli tublim. Teise poolaja algfaasis jäid sinisärgid marokolaste surve alla, kuid kaitse ei murdunud. Rongi alt saadi välja ning 79. minutil kindlustas eduseisu vahetusest sekkunud Randal Kolo Muani. Prantsusmaale selle turniiri esimene nullimäng - selle pealt on hea minna karikamängule.
Marko Susi:
22:57
 Aitäh, et lugesite ja kaasa elasite. Täna oli võimas kohtumine. Nägemist ja olge sama vahvad edasi!