5. voor: Paide - Harju

Laupäev, 1. aprill 2023

Mikk Hendrik Kelder:
16:53
Tervitus, head vutisõbrad! Premium liiga 5. voor jätkub Paides, kus kohalik Linnameeskond võtab vastu liiga uustulnuka Harju JK Laagri.
16:57
Koosseisud on uudises ning ülemäära suuri üllatusi sealt ei leia. Paidel on pingile jäänud Siim Luts, Oskar Hõim ja Mechini Gomis. Põhikoosseisus alustavad seega Sergei Mošnikov, Abdul Razak Yusif ja Dominique Celidor Simon. Harjul on pingile jäänud Kaarel Usta, kelle asemel alustab Daniil Rudenko. Samuti on Andre Järva asemel põhikoosseisus Reinhard Reimaa.
16:59
Viimases voorus, mis toimus kahe nädala eest, mängis Paide 0:0 seisuga viiki Tartu Tammeka vastu. Harju JK Laagri pidi kõva võitluse järel alistuma 1:2 Nõmme Kaljule. Tabelis on Paide seitsmendal ja Harju üheksandal kohal, punkte on kogutud vastavalt neli ja üks.
17:00
Peakohtunikuks on Martti Pukk, keda abistavad äärtel Andrus Õun ja Dmitri Vinogradov. Neljas kohtunik on Karl Kena. Videoruumis toimetavad Rasmus Maalinn ja Risto Eelmaa.
17:01
Avavile!
17:01
Harju teenib 10 sekundiga esimese nurgalöögi, kuid selle klaarivad Paide mehed karistusalast välja.
17:03
Yusif teeb juba praaki, söötes võrdlemisi lihtsas olukorras palli Salistest mööda ja seega otse auti. Midagi ohtlikku aga selle olukorra järel ei sünni.
Külastaja R:
17:04
Froll mängib Paides põhimõtteliselt kõiki positsioone vist. Varsti värvas ka juba :)
17:05
Harju tuleb uuesti, aga Reimaa ei pääse siiski napilt Eerme poolt antud tsenderdust peaga lööma ning olukord sumbub.
17:06
Simon saab kõrge palli karistusalasse jooksnuna maha võetud, kuid teele pandud löök ohustab rohkem väljaku taga olevat metsamaad kui külalisvõistkonna väravat.
17:08
Niilop virutab nüüd ühe puutega kõrge palli peaaegu kaamerasse. Halvemal juhul võinuks tehnikaga nii mõndagi juhtuda.
Külastaja ,:
17:08
Kiidan Soccerneti ülekannet. Korralik pilt ja kaks kommentaatorit. Millal koondisemängude edastamise kvaliteet jõuaks samale tasemele Paide-Laagri mängu omaga?
17:11
Mäng on muutunud rabedaks ning midagi ohtlikku pole kumbki tiim viimase paari minuti jooksul korda saatnud. Platsil käib pigem kõva ja toores võitlus.
17:13
Mošnikov on nüüd maas ning vajab toibumiseks natukene aega. Paidele küljejoone juurest karistuslöök.
17:13
Värav 13. minutil läheb Paide kohtumist juhtima!
17:15
Saarma annab suurepärase tsenderduse ning Yusif kerkib karistusalas kõige kõrgemale ja suunab palli peaga Harju värava lati alla. Paide 1, Harju 0!
Külastaja graf1x:
17:15
robi on super jalaga ikka
17:16
Hoiatus 16. minutil võtab Jako Kariste Muringeni taas kord just küljejoone juures maha ning saab ka hoiatuskaardi kirja.
17:17
See kord jääb Saarma pall lühikeseks ning Harju meestel ei teki selle klaarimisega raskusi.
17:20
Harju mehed pressivad kõrgelt ning peaaegu saadakse Jarju puhastamisele jalg ka vahele. Aga siiski jääb praegu natukene puudu.
17:22
Supertõrje Baturinsilt! Frolov saab Saarma soolo järel palli ning mängib endale ka löögikoha välja. Aga Baturins hüppab ja tõrjub palli kahe käega posti kõrvalt.
17:23
Olukorrale järgnenud Paide nurgalöögist ei sünni aga midagi ülemäära ohtlikku.
17:24
Simon läheb lahtist palli otse õhust lööma, aga tabab sellega Saagi. Järgnevalt luuras Paide külaliste trehvikasti ümber pikalt, kuid olukord lõppes Yusifi läbisööduga, mis omasid ei leidnud.
17:26
Hoiatus  25. minutil võtab Indi Simoni korralikult maha ning saab samuti hoiatuskaardi kirja. See on korralik võitluspaar olnud.
17:27
Muringen purjetab ning annab paremalt äärelt palli ka karistusalasse, kuid see on Baturinsile kerge saak.
Külastaja pes:
17:29
kuskohast see uus luts on võetud nii mõnus kommentaator
17:32
Harju on nüüd järjest üritanud tulla, aga ehetkel ei suudeta midagi ülemäära hirmsat Paide värava all korda saata.

17:33
Aga vastuseks külastaja pes kommentaarile, siis uusi inimesi tuleb igas valdkonnas peale. Nii on ka kommentaatorirollis. :)
17:36
Harju teenib nüüd teise nurgalöögi. Kas lõpuks saadakse sellest ka midagi ohtlikku?
17:37
Aga puhastatakse ka see pall karistusalast kiirelt välja. Harju oli mõnda aega platsil vähemuses, kuna Kariste põlv oli verine ja vajas tohterdamist.
17:39
Kariste saab peaga karistuslöögist nüüd ka proovida, aga see üritus läheb väravaraamistikust siiski selgelt mööda.
17:41
Kas kõigile antakse võimalus või peaks mingi portfoolio olema? Mõtlen just ülekannete valdkonda
17:43
Mošnikov murrab kasti ning tõstab palli ka üle Baturinsi, aga värava ees pole ühtegi Paide mängijat, kes olukorda jätkaks.
17:43
Ja teisel pool platsi saab Reimaa liduda ning ka peale lüüa, aga virutab palli siiski küljevõrku.
17:47
Lisaminuteid ei tule ning sellega on esimene poolaeg läbi saanud. Paide on ühega peal ning omas veel nii mõndagi head võimalust skoorimiseks. Ka Harju sai aja edenedes aina enam mängu sisse, kuid värav on nende poolt veel löömata.
17:57
Aga mis kommenteerimist veel puudutab, siis oluline on ka ise teada alguses, mis on lubatud ja antud tööle kohane. Edasine on näpunäidete järgimise ja ise arenemise osa. Varasem kogemus ja sellega seonduv portfoolio tuleb muidugi alati igatpidi kasuks.
17:59
Meeskonnad on tagasi platsil ning mäng on kohe taas käima minemas.
18:00
Ja läksime taas!
18:04
Teine poolaeg on alanud võrreldes esimesega päris rahulikult, kuid see võib olla ka klassikaline "vaikus enne tormi" situatsioon.
18:05
Simon virutab palli nüüd väga kõrgelt üle Harju värava.
18:07
Yusif tuleb ja võtab Sobtšenko korralikult tagant maha, aga teeb seda puhtalt. Kaitsja on täna paljudes olukordades väga aktiivne olnud.
18:08
Muringen on nurgalöögiolukorras totaalselt vaba, aga tema löök takerdub Harju kaitsjates ning jätku ei tule.
18:11
Indi poolt küljejoone juurest antud karistuslöök on kodumeeskonna kaitsjate saak.
18:12
Harju teenib järjekordse karistuslöögi ning see on juba parem: pall kukub ette Niilopile, kes läheb ka ühe puutega löögile, kuid Simon on vahel ja blokeerib palli nurgalöögiks.
18:13
Väga ohtlik! Jarju hindab olukorda valesti ning lahtiseks jäänud palli pääseb lööma Jako Kariste, kelle ürituse lükkab aga värava eest Simon peaga üle väravaraamide. Nurgalöögist ei tule midagi, kuid Simonita oleks Harju tõenäoliselt mängu viigistanud, sest Jarju oli olukorrast täiesti väljas.
18:14
Vahetus 58. minutil Harju ridades esimene vahetus. Kaarel Usta tuleb mängu ning välja võetakse Daniil Rudenko.
Külastaja haha:
18:14
Hahaha Kaimar Saag on ikka haige puujalg :D
Külastaja tanel:
18:16
Harju on väga kõva hooaja alguse teinud, hoolimata sellest et punktidega väga hästi pole. Peksupoisi rollis nad ei ole, nagu näiteks Pärnu tavaliselt.
18:17
Uustulnuk on tõesti sümpaatselt võidelnud ning ka tänases mängus on kindel see, et miski pole kindel. Endiselt on ka poole tunni jagu veel mängida.
18:18
 Vahetus Paide vahetab 62. minutil. Saag ja Yusif tulevad ära. Siim Luts ja Mechini Gomis saavad väljakule.
18:21
Saarma teeb karistusala lähistel kena konksu, aga läbisööt ei jõua omadeni. Eelnevalt tegi Gomis keskväljalt võimsa tuleku Harju värava suunas.
18:21
Nüüd on Samoura niimoodi haiget saanud, et näidatakse vahetusele viitavat žesti. See on halb märk Harjule.
18:23
Vahetus  Harju teeb 67. minutil topeltvahetuse. Mäng saab läbi Samoura ja ka Niilopi jaoks. Oma võimaluse saavad Daniil Maštšenko ja endine Legioni mees Stefan Tšendei.
18:25
Saarma saab ühe puutega tuld anda, aga löök on ebatäpne ja ei valmista Baturinsile muret.
18:27
Muringen tahab kaugelt ajalugu teha, aga löök on madal ja nõrk ning ei valmista taas kord lätlasest puurilukule raskusi.
18:28
Vahetus  72. minutil veel üks vangerdus Paide leeris. Mošnikovi kohtumine saab läbi ning oma debüüdi teeb Paide ridades Babou Cham.
18:30
Frolov proovib rinnaga Juhkami audi järel väravat lüüa, aga pall lõpetab Baturinsi käte vahel.
18:31
Hoiatus  76. minutil saab kollase Baturins, kes jääb olukorda hiljaks ning sõidab Gomise pikali. Karistuslöök Paidele.
18:34
Cham teeb korraliku konksu ning annab Gomisele ka läbisöödu, aga Baturins sekkub õigeaegselt ja puhastab palli. Endisel Legioni väravavahil on mängu edenedes aina enam tööd olnud.
18:35
Hoiatus  79. minutil saab Simon kollase, kui sõidab korralikult Karistele jalgadesse.
18:36
 Vahetus Vahetused Harju poole pealt 80. minutil. Indi ja Eerme tööpäev on läbi, platsile tulevad Kaspar Rõõmussaar ja Taaniel Usta.
18:38
Saarma saab Chami tsenderdusest peaga löögile, aga lajatab siiski raamidest mööda.
18:38
 Ja nüüd võtab Gomis vastaseid ette ning selle järel saab Cham kukkumise pealt löögile, aga Baturins on kenasti valvel.
18:41
Milline kaitsetöö Harju platsil olevalt ukrainlaselt! Saarma on üksinda minemas ning teeb ka löögi, aga viimasel hetkel spurtimise abil kohale jõudnud Maštšenko blokeerib selle ning jätkuolukorras lööb Cham pallist mööda.
18:42
Viis minutit on jäänud lisaminutiteni ning Paide teine värav on rohkem õhus kui Harju oma. Põnevust jagub aga jätkuvalt täie raha eest.
18:45
Hea võimalus Harjul! 89. minutil saab Kaarel Usta löögile, aga saadab palli siiski napilt Paide värava posti kõrvalt mööda.
18:45
Kohtumisele on antud viis üleminutit.
18:46
Gomis triblab ja läheb lõpuks vasaku jalaga löögile, aga Harju mehed on kenasti vahel.
18:48
Korralik kommunikatsiooniviga Paide poolt. Cham tahab anda söötu jooksu peale Gomisele, aga viimane ei liigu ning pall lendab lihtsalt üle otsajoone.
18:48
 Vahetus 90+3. minutil läheb Robi Saarma ära ning platsile saab Oskar Hõim.
18:50
Harju meestelt üks viimaseid tsenderdusi karistusalasse, aga see on Jarju saak ja mees võtab nüüd oma aja.
18:51
Sobtšenko saab karistusalas palli, aga tahet on rohkem kui jaksu jalgades ning korralikku lööki sealt ei tule.
18:52
 Kõik! Paide alistab kõva võitluse järel Harju 1:0 ning tõuseb tabelis kolmandale kohale.