Eesti - Šveits

Pühapäev, 14. mai 2023

Kasper Elissaar:
18:09
Tere ja ilusat emadepäeva! Umbes 50 minutit on jäänud Eesti neidude koondise debüüdini suurvõistlusel. Koosseis on selge.

Külastaja Tüüp:
18:21
Ülekanne ka kuskil on mängust?
18:21
Otsepilti näeb ERR-i spordiportaalist. Mitte-Eesti mänge näitab uefa.tv.
Kristjan Remmelkoor:
18:49
Tere! A. Le Coq Arenal käib praegu tantsutüdrukute etendus ning umbes 10 minuti pärast hakkavad oma oskusi näitama Eesti ja Šveitsi jalgpallitüdrukud.
18:50
 Eesti avamängu algkoosseisus on 3 mängijat Florast, 2 Tabasalust, 2 Tammekast, 1 Viimsist, Sakust, Elvast ja Vaprusest.
18:53
Võistkonnad marsivad väljakule.
18:57
 Hümnid on kõlanud, Eesti oma esitas mudilaskoor.
Külastaja palju:
18:59
publkut?
18:59
A. Le Coq Arena hajutatuse juures raske täpset numbrit pakkuda, aga äkki umbes 700 hetkel.
19:00
 Šveitsi neiud tegid enne avavilet huvitava energiaringi, kus kõik plaksutasid käsi oma põlvede peal ja hüüdsid mingeid hüüdeid.
19:00
 Šveits pani palli mängu!
19:02
 Eesti alustas kõrge pressinguga, aga Šveits tuli esimesele korralikule rünnakule ja teenis nurgalöögi.
19:03
 Kala kaudu läks pall üle otsajoone ja Šveitsil kahe minutiga teenitud kaks nurgalööki. Klaariti ära.
19:04
 Kelli sai palliga näkku, aga ei liigutanud seepeale kulmugi.
19:05
 Juksar heitis väga pika audi Šveitsi kasti!
19:05
 Mirjam andis paremalt äärelt tsenderduse, mis põrkas ohtlikult Šveitsi karistusalas! Aga külalised suutsid pika segaduse järel klaarida.
19:06
 Kelli triblas kahest vastasest keskväljal mööda, aga kolmandale kaotas palli.
19:07
 7. minutil väga ohtlik Šveitsi võimalus! Egli pääses kastis pöörama ja lööma, napilt läks ristnurgast mööda.
19:08
 Toding sikutati Eesti väljakupoolel särgist pikali, kohtunik fikseeris vea.
19:08
 Pfister lõi madalalt terava nurga alt, Liimets tõrjus jalaga.
19:09
 Nurgalöök mängiti lahti ja Kamber lõi kaugelt, Liimets püüdis.
19:11
 Purgats saatis karistuslöögi keskjoone juurest vastaste kasti poole, aga see jäi madalaks ja lõigati vahelt.
19:12
 Ilisson sai Šveitsi tsenderdusele pea vahele.
19:13
Veel üks madal kauglöök, seekord Beneylt, Liimets jälle püüdis.
19:13
Värsket pilti ka Lilleküla staadionilt:

19:14
 Todingult paremas ääres ilus jätk otse õhust Mirjamile. Eesti võitis sellest olukorrast lõpuks küljeaudi.
19:16
 Karilaid oli vasakust äärekaitsest kõrgele tõusnud, Šveits tuli sealt äärelt läbi ja tsenderdas, aga kõigi jaoks selja taha.
19:18
 Sperlich andis pika palli liini taha, kuhu jooksis Pfister. Tundus, et Ilisson jooksis talle kastis viimase kaitsjana tagant selga, aga õnneks kohtunik määras hoopis vea Eesti kasuks.
19:19
 Juksar konksutas end vastasest mööda, kuid tema sööt omasid ei leidnud ja veeres üle Šveitsi otsajoone.
19:21
 20. minutil üliohtlik olukord! Beney röövis Juksari eest palli, pääses kasti, konksutas end lähedalt löögile, Liimets päästis oma jalatõrjega Eesti! Tuli ka jätkulöök, mis veeres paar meetrit mööda.
19:23
 Hoiatus Juksar sai vea eest 23. minutil mängu esimese kaardi. Šveitsile ohtlikust kohast trahvilöök.
19:25
 Mujela karistuslöök läks selgelt üle.
19:26
 Mirjam tegi vastaste kasti lähedal Eglile libistades vea ja mõlemad said haiget, kuid mängivad edasi.
19:27
 Juksar lõi oma karistusala juures pallist mööda ja Šveits pääses ohtlikult löögile, Liimets tegi järjekordse supertõrje!
19:29
 Šveitsilt järjest mõlemast äärest tsenderdused, peaga saadi löögile ka, aga see jäi pehmeks ja Liimets püüdis.
19:30
 Eesti teenis oma esimese nurgalöögi. Purgats tsenderdas, Kamber puhastas peaga, eemalt virutas seejärel Kala üle värava.
19:33
 Schertenleib üritas käärlööki, aga ei tabanud palli, vaid õrnalt Kellit. Kohtunik vilistas määrusterikkumise.
19:33
 Purgats andis ürpis hea tsenderduse, aga Mirjam selleni ei küündinud.
19:34
 Mujela pääses löögile ja oli ebatäpne.
19:35
 Liimetsa väljalöök läks auti, täpselt vastaste peatreener Magliale.
19:36
 Juksar blokeeris tsenderduse.
19:37
 Šveits mängis nurgalöögi lahti, Egli lõi kasti nurga juurest peale, Liimets püüdis.
19:40
 Värav 39. minutil saab Šveits oma tahtmise! Egli lähedalt sooritatud pealöök läks posti, sealt põrkas pall Liimetsa pihta ja sealt võrku.
19:40
 Beney oli tsenderdajaks.
19:44
 Liimetsalt järjekordne hea tõrje. Mujela oli vasakult läbi pääsenud, Liimets tuli väravast piisavalt vastu ja kattis hea lööginurga ära ning pareeris jalgadega.
19:46
Avapoolaeg lõppes! Eesti on Šveitsi vastu 0:1 kaotusseisus.
19:47
 Eesti läks jalgpalli mängima, üsna kõrgelt, mitte bussi parkima. Aga väravavõimalusi tekkis Šveitsil ikkagi palju, Liimetsa head tõrjed on hoidnud Eestit mängus.
19:48
 Loodame, et teisel poolajal ei teki eestlannadel suurel A. Le Coq Arenal jooksmisest sellist väsimust, et asjad kärisema hakkavad.
Külastaja Rene:
19:48
Igaks juhuks - kaardid ja värava tähistamine ei anna põhjust lisada aega.
20:01
 Teine poolaeg algas!
20:02
 Liimets tõrjus kauglöögi küll ohtlikult enda ette, aga tagasipõrganud pallini jõudnud Šveitsi ründaja oli suluseisus ja lõi ka mööda.
20:04
Eesti oli praktiliselt terve koosseisuga oma karistusalasse langenud. Wallin proovis kaugelt, aga lõi mitmeid meetreid mööda.
20:07
Juksarilt hea pikk audivise, Õispuu sai Šveitsi kastis palli maha võtta, Eesti teenis sealt nurgalöögi.
20:08
 Purgats pääses kornerist peaga löögile! Löök läks selgelt mööda.
20:09
Šveitsi peatreener Maglia teeb platsi ääres rahulolematuid žeste ja hõikeid.
20:10
 Šveits tuli kiirele kontrarünnakule, aga Kala pani hästi tsenderdamistsooni kinni ning lõpuks klaaris palli appijõudnud Kelli.
20:10
 Šveitsi nurgalöök tekitas veidike ärevust, kuid külaliste kaudu läks pall üle otsajoone.
20:11
 Beney pääses kastist löögile, aga lõi keskele ja Liimets püüdis.
20:12
 Karilaidil läks auti visates väga kaua aega, et leida, kellele visata.
20:15
 Šveitsi nurgalöögi lükkas Liimets rusikatega eemale.
20:16
 Värav 60. minutil läheb Šveits 2:0 juhtima!
20:17
 Beney jälle oli tsenderdaja, Pfister skooris esiposti juurest peaga, ennetades napilt Liimetsa käsi.
20:18
 Karilaid andis küll Beneyle enne seda tsenderdust õlga, aga kukkus ise pikali.
20:18
 Vahetus 62. minutil Eesti vahetus: Kelli välja, Smirnova sisse.
20:19
 Vahetus Vahetus 63. minutil Šveitsi topeltvahetus: Mujela ja Sperlich välja, Wandeler ja Widmer sisse.
20:22
Šveitsi kapten Ivelj eksis oma poolel lihtsa sööduga, söötis palli auti, aga Eestil sealt rünnakut üles võtta ei õnnestunud.
20:24
 Todingul on krambid.
20:26
 Esna ja Välba on end pingi juures vahetuseks valmis panemas.
20:27
Eesti mängis korraks vähemuses, aga nüüd on Toding platsil tagasi.
20:28
 Vahetus 72. minutil Šveitsi vahetus: teise värava autor Pfister välja, Klingenstein sisse.
VahetusVahetus Eestilt kaks vahetust korraga: Juksar ja Purgats välja, Esna ja Välba sisse.
20:29
 Purgats lõi peaga tsenderduse puhtaks.
20:32
 Värav 77. minutil lõi Šveits kolmanda!
20:35
 Hiljuti vahetusest sekkunud Klingenstein skooris. Schertenleib suunas tsenderduse rinnaga kaitsjate ja väravavahi vahele, kuhu jõudis Klingenstein, kes suunas ühe varbapuutega palli vastutulnud Liimetsast mööda, alla nurka. Ilisson oleks peaaegu jõudnud enne väravajoont klaarima, aga ei küündinud siiski pallini.
20:35
 Kalamees lõi kaugelt peale, oli ebatäpne.
20:35
Pealtvaatajaid on 1325.
20:37
 Vahetus Šveits vahetas Leela Egli välja ja Nevia Stoobi sisse.
20:40
 Karilaid võitis äärel Beney vastu duelli - Beney kaudu läks pall üle otsajoone.
20:42
 Ivelj pääses kornerist peaga löögile, löök ebaõnnestus.
20:42
 Klingenstein pääses karistusalast vajutama! Õnneks lõi üle värava.
20:43
 Vahetus Vahetus Eestilt neljas ja viies vahetus: Karilaid ja Toding välja, Boberg ja Vapper sisse.
20:45
 Värav 89. minutil sai Šveits kätte neljanda!
20:46
 Beney andis järjekordse väravasöödu, kui tõstis palli värava ette, kus Widmer jalaga skooris.
20:46
 Mängule lisati 4 minutit.
20:50
 Liimets tõrjus altnurgast kauglöögi ja sellega kohtumine lõppes. Lõpuvile tähistab Šveitsi 4:0 võitu.
20:51
Pealelöögid jäid Šveitsi kasuks 25:3 ja nurgalöögid 10:2, nii et külaliste ülekaal oli ilmne.