Meistrite liiga 1/8-finaalid: Real Madrid - RB Leipzig, Manchester City - Kopenhaagen

Kolmapäev, 6. märts 2024

Martti Kallas:
21:30
 Tere õhtust! Meistrite liiga kaheksandikfinaalide kolmapäev on umbes poole tunni pärast algamas: täna selgitatakse välja kolmas ja neljas edasipääseja. Eile lunastasid pääsme veerandfinaalidesse Pariisi Saint-Germain ja Müncheni Bayern, tänased võistluspaarid on Real Madrid - RB Leipzig ja Manchester City - Kopenhaagen.
Külastaja Tere:
21:30
Kas tava telekas go3 spordikanaleid omades ei näegi CLi? Sain aru see ka nüüd seal!? Kust vaadatakse hetkel veel CLi?
21:31
 Selleks on vaja eraldi paketti. Extra sport peaks nimi olema. Seda teleteenuse pakkujate kaudu paraku ei saa, peab Go3-st otse tellimuse tegema.
21:33
 Man City ja Kopenhaagen astuvad täna murule nii:

21:37
 Ning Real ja Leipzig nii:

Marko Susi:
21:40
Tere õhtust ka minu poolt, kallid jalgpallisõbrad! Ligi 20 minuti pärast algavad mängud Madridis ja Manchesteris pihta.
Marko Susi:
21:46
Real Madrid võitis esimese mängu võõrsil 1:0, ainuvärava lõi Brahim Diaz. Aga mänguliselt oli parem võistkond Leipzig, seega eks näis, kuidas läheb täna. Müncheni Bayerni ja Lazio mäng näitas eile, et tegelikult on üheväravaline eduseis üpris habras - Bayern kaotas avamängu 0:1, kordusmatši võitis 3:0.

Teises paaris on asi pigem selgem - City võitis avamängu 3:1 ja väga keeruline on näha, kuidas Kopenhagen siit tagasi võiks tulla. Aga nagu öeldakse, siis pall on ümmargune.

Marko Susi:
21:48
Kes täna edasi lähevad? Ise pakun Leipzigi ja Man Cityt.
Külastaja Hmm:
21:51
Leipzig peab võitma vähemalt 2:0 kui edasi tahaksid saada siis ja?
Marko Susi:
21:52
Just. Kui Leipzig võidab 1:0, 2:1 või midagi sarnast, siis läheb mäng lisaajale ja võib-olla ka penaltitele.
Külastaja SP:
21:55
küsimus teadjatele. Eesti sõelmäng on 21. märtsil, mida näitab ainult viaplay, eks? Ehk kui ei soovi viaplay sub go3 subiks ümber muuta, siis pead selle tühistama enne 21. märtsi ja siis mängu ei näegi? :D
Marko Susi:
21:56
Ei tea, sest tegelikult pole veel kindelgi, kust koondisemänge näeb. Soccernetis oli selle kohta paar päeva tagasi artikkel ka.
21:56
Oleks need asjad lihtsamaks tehtud oelks ka vaatajaid rohkem. Teleka kasutajana tahan teha kõike puldiga. Ei viitsi lisaliigutusi arvuti või telefoniga teha. Eks siis loeme siin ja vaatame highlighte
Marko Susi:
21:59
Meeskonnad on väljakul ja Meistrite liiga hümn on kõlanud. Õige pea läheb käima!
Marko Susi:
22:01
Leipzig on võrreldes eelmise mänguga kaitseliinist kaks meest puudu - Mohamed Simakan on mängukeelu all, Lukas Klostermann vigane.
22:02
Kuna Reali ja Leipzigi mäng on vähemalt paberil põnevam, siis põhirõhk läheb täna sinna.
Marko Susi:
22:07
Leipzig teenib viiendal minutil esimese nurgalöögi, aga sellest ei tule midagi. Kumbki pool pole ohtlik veel olnud, aga külalised on olnud teravamad.
Marko Susi:
22:08
Värav Manuel Akanji viis Man City viiendal minutil 1:0 juhtima, kui virutas nurgalöögist tulnud palli viiekasti joonelt lati alla.
Marko Susi:
22:12
Šeško pääses Luniniga üks-ühele. Sloveenil oli aega maa ja ilm, kõrval oli ka kaaslane, kuid mees lõi peale. Tema kahjuks otsustas Reali puurilukk Lunin, et jätkab sealt, kus eelmises mängus pooleli jäi ning sättis end löögile ette.
Marko Susi:
22:13
Värav Man City hävitab Kopenhagenit: Alvarez lõi üheksandal minutil üpris õrnalt peale, aga Taani klubi kindamees Grabara lasi palli enda käte vahelt läbi võrku. City peal 2:0, koondskoor on juba 5:1.
Marko Susi:
22:15
Openda pääses trahvikasti otsast vabalt löögile, aga keerutas palli väga-väga mööda. Tundub, et Leipzig jätkab nii, nagu avamängus - võimalusi luuakse palju, aga ära ei lööda midagi.
Marko Susi:
22:17
Leipzig jälle ohtlik! Olmo leidis vasakult äärelt kasti liikuva Openda, kes lõi napilt tagumisest postist mööda. Leipzig surub, Real kannatab.
Marko Susi:
22:22
Leipzig ehitas pikalt rünnakut, aga Haidara kaotas lõpuks trahvikasti juures palli. Real tõusis seejärel kontrasse, kuid Schlager võttis selle maha. Leipzigi poolkaitsja sai teo eest Hoiatus kaardi.
22:22
Kusjuures täna on Reali 122.asustamise aastapäev , õnnesoovid Realile
Marko Susi:
22:23
Camavinga ja Schlager põrkasid kokku, viimasena mainitu langes murule. Mees hoidis jalast kinni ning kordusest oli näha, kuidas Camavinga astus talle jalale.
Marko Susi:
22:25
Flashscore.com-i andmetel on Real vallanud palli 55 protsenti ajast. Aga pealelööke on nad teinud kaks, Leipzig kolm.

Samal ajal Man City hoiab palli 73 protsenti ajast, pealelöökide seis on nende kasuks 5:1.

Marko Susi:
22:26
Leipzig on pidevalt palliga Reali kasti juures, aga pealelöögini ei jõuta. Sel korral tsenderdas Raum värava ette, aga Lunin püüdis.

Marko Susi:
22:32
Värav Kopenhagen lööb 29. minutil ühe tagasi. Elyounoussi tõusis City kasti poole, mängis joonel seina Oskarssoniga ning lükkas palli kindlalt paremasse alanurka.
Marko Susi:
22:40
Leipzig teenib 39. minutil oma teise nurgalöögi. Vahepeal on pikalt olnud vaikne.
Marko Susi:
22:41
Ei tule ka sellest nurgalöögist midagi, Reali kaitsjad klaarivad.
Marko Susi:
22:43
Simons lõi trahvikasti vasaku nurga juurest peale, Lunin tõrjus. Jätkuolukorras teenis Leipzig jälle nurgalöögi.
Marko Susi:
22:44
LEIPZIGI ESIMENE OLI NII-NII LÄHEDAL! Simons lennutas 41. minutil korneri penaltipunkti lähistele Opendale, kelle tugev löök vuhises väga napilt vasaku posti kõrvalt mööda. Leipzig surub, värav on õhus, aga see sama lõhn oli ka kogu avamängu ajal.
Marko Susi:
22:48
Esimene poolaeg on Madridis on läbi. Leipzig oli selgelt teravam ja ohtlikum, aga nii nagu avamängus, jäid nad ka nüüd kuivale. Teine poolaeg tõotab tulla põnev.

Manchesteris mäng veel käib.

Marko Susi:
22:50
 Värav Haaland võtab 45+3. minutl palli enda vasakule jalale, lööb selle paremasse alanurka ja teeb seisuks 3:1. Kui mitte varem, otsustas City selle paari saatuse esimese poolajaga.
Marko Susi:
22:51
Ja sellega sai poolaeg City ja Kopenhageni vahel läbi. City läks 5. minutil Akanji väravast juhtima, neli minutit hiljem lõi teise Alvarez. Kopenhageni mängumees Elyounoussi lõi 29. minutil ühe tagasi, aga avavaatuse lõppsõna jäi Haalandile ja Cityle.
Külastaja Risto:
22:56
Tellisin täna go3 selle extra sport kanali - 9.99€ Aga noo ikka ei näe ei ava uefa meistriteliiga kumbagi mängu.
Marko Susi:
23:03
Madridis algas teine poolaeg.
Marko Susi:
23:03
 Vahetus Real tegi vaheajal ühe vahetuse: poolkaitsja Camavinga välja, ääreründaja Rodrygo sisse.
Marko Susi:
23:05
Üks huvitav fakt avapoolaja kohta: Reali xG ehk eeldatavad väravad oli vaid 0,09, mis on sel hooajal ühe poolaja kohta nende halvim.
Marko Susi:
23:05
Vahetus City vahetab ka: Rodri välja, Gomez sisse.
Marko Susi:
23:06
Ka Manchesteris jäktub mäng.
Marko Susi:
23:06
Lunin tahtis 48. minutil endale ehitada, kui tuli väravast välja ning Openda mängis temast mööda, kuid enne, kui belglane löögile sai, jõudis Reali kindamees tagasi.
Külastaja Juss:
23:06
Go3 on normaalne käkk. Mul on tähtajalise lepinguga spordipakett ja extra sporti lihtsalt ei saagi tellida. Ebareaalne
Marko Susi:
23:07
Leipzigile 21 meetri pealt karistuslöök ...
Marko Susi:
23:07
... Olmo lõi müüri.
Marko Susi:
23:08
Rodrygo võttis paremal äärel hoo üles, Raum võttis ta maha ning sai Hoiatus kaardi.
Marko Susi:
23:10
Kroos lennutas karistuslöögi värava ette, aga Leipzigi mehed klaarisid ohu.
Marko Susi:
23:12
Hoiatus Vinicius kees 54. minutil üle, jooksis Orbanile selga, lükkas ta veel eraldi pikali ning sai kollase kaardi.
Marko Susi:
23:17
Olmo lõi peale, aga Kroos libistas talle samal ajal tugijalga sisse. Kohtunik määras esmalt nurgalöögi, kuid kui Kroos ütles talle, et tema palli ei puutunud ja nurgalööki olla ei saa, määras vilemees vea. Ja see trahvilöök on päris ohtlikust kohast ...
Marko Susi:
23:18
Simons lennutas palli kasti, Openda pääses peaga löögile, aga üritus ebaõnnestus.
Marko Susi:
23:19
Real on esimest korda ohtlik 60. minutil. Bellingham lõi trahvikasti otsast peale, aga oma mees jäi pallile ette. Jätkuolukorras sihtis Kroos paremat ristnurka, kuid Gulacsi tõrjus.
Marko Susi:
23:20
Eelmise olukorra jätkuks nii palju, et löök statistikasse ei läinud, sest enne seda tegid Reali mehed vea. Seni on võõrustajad teinud seitse pealelööki, raamidesse pole neist lennanud ükski.
Külastaja 123:
23:20
Viniciuse "lüke" oli küllaltki löögilaadne muidugi, oleks võinud ka punane olla?
Marko Susi:
23:21
Minu hinnangul oli kollane õigustatud. Oleks liigutus läinud kõrgemale (näiteks kõripiirkonda või näkku), oleks olnud punane.
Marko Susi:
23:22
Real on järsku ellu ärganud! Rodrygo pääses 63. minutil karistusalas terava nurga alt löögile, aga Gulacsi tõrjus taas. Kodumeeskond on esimest korda saanud initsiatiivi endale.
Marko Susi:
23:23
Vinicius kukkus Leipzigi kastis. Reali mehed nõudsid penaltit, aga ei saanud. Kordusest tundus, et vilemehelt õige otsus.
23:23
pigem oli kõri kui rind...
Marko Susi:
23:24
Värav REAL MADRID ON TUND AEGA TUMM, JA SIIS KARJUB 65. MINUTIL LEIPZIGI TRUMMIKILED PURUKS! Kroos lõikas keskväljal söödu vahelt ning jätkas Bellinghamile, kes andis ideaalse söödu Viniciusele, brasiillane skooris.
Marko Susi:
23:25
Leipzig oli 67. minutil lähedal viigitabamusele, aga Rüdiger sättis end esmalt ette tsenderdusele, siis Olmo löögile.
Marko Susi:
23:26
Värav ORBAN LÖÖB 68. MINUTIL ÜHE TAGASI JA LEIPZIG ON TAGASI MÄNGUS!
Marko Susi:
23:27
Simonsi tsenderdus lendas karistusalast läbi teisele äärele Raumile, kes andis uue tsenderduse. Viiekasti joonel jõudis esimesena pallini Orban, kes suunas palli peaga parema posti kõrvale.
Marko Susi:
23:29
Hoiatus Orban võttis 71. minutil Bellinghami murule ja sai kollase kaardi.
Marko Susi:
23:31
Hoiatus  Simons liikus Reali värava poole, kuid Tchouameni võttis ta maha. Prantslane sai vea eest kollase kaardi.
Marko Susi:
23:32
USKUMATU - REAL PÄÄSES JÄLLE! Simons riputas palli kasti, Orban jätkas peaga värava ette. Sealt sai proovida Haidara, kuid löök, mis lennanuks selgelt postide vahele, takerdus kaitsjas.
Marko Susi:
23:33
Mängida on veel 15 minutit pluss üleminutid. Kui Manchesteris on asi sisuliselt otsustatud, siis Madridis on põnevust küll ja veel.
Marko Susi:
23:34
Hoiatus Kroos võttis 75. minutil Leipzigi kontrarünnaku maha ning sai kollase.
Marko Susi:
23:35
Olmol oli väga palju ruumi. Mees lõi peale, aga Rüdiger sättis end ette. Siiski sai hispaanlane palli tagasi ning proovis uuesti sama koha pealt, teisel katsel läks löök täitsa untsu.
Marko Susi:
23:36
Vahetus Leipzig vahetab 78. minutil: Openda välja, Poulsen sisse.

Vahetus Real vahetab ka: Kroos välja, Modric tema asemele.
Marko Susi:
23:39
Henrichs virutas 80. minutil kaugelt, aga Lunin püüdis. Leipzig lepib minu maitse jaoks liiga palju mugavate lahendustega ehk kauglöökidega.
Marko Susi:
23:40
Nüüd oli Leipzig ohtlik! Raum andis palli värava ette Poulseni suunas, kuid Lunin sai käed vahele ja suunas selle nurgalöögiks. Kornerist pääses peaga päris vabalt löögile Orban, kui ungarlase üritus läks mitme meetri jagu mööda.
Marko Susi:
23:43
Vahetus  Vahetus Leipzig vahetas 85. minutil: Šeško ja Schlager välja, Elmas ja Baumgartner sisse.
Külastaja H:
23:45
Real vahetas ka bellingham välja ja Joselu sisse
Marko Susi:
23:46
Tänud tähelepaneku eest! Vahetus Reali leerist lahkus 85. minutil platsilt Bellingham, tema asemele tuli tõepoolest Joselu.
Marko Susi:
23:47
Rodrygo võitis Leipzigi kasti lähedal palli, triblas vastaste vahelt värava poole ja lõi, aga otse Gulacsile sülle.
Marko Susi:
23:48
Vahetus Leipzig teeb 90. minutil oma normaalaja viimase vahetuse: Haidara välja, Kampl sisse.
Marko Susi:
23:48
Kohtumisele on lisatud neli üleminutit.
Marko Susi:
23:49
Henrichs teenib Leipzgile 90+1. minutil korneri ...
Marko Susi:
23:49
... Aga Tchouameni klaarib selle.
Marko Susi:
23:50
LEIPZIG OLI OI KUI LÄHEDAL VIIGILE, AGA OLMO TÕSTIS 90+2. MINUTIL PALLI LATTI!
Marko Susi:
23:50
Kas see võis olla Leipzigi viimane võimalus? Kaks minutit on veel jäänud.
Marko Susi:
23:51
Leipzigi mehed lennutasid palli uuesti kasti, Joselu klaaris selle korneriks.
Marko Susi:
23:52
Simons tsenderdas värava ette, aga sealt ei tulnud midagi. Tundub, et Leipzigi euroteekond saab otsa.
Marko Susi:
23:52
Madridis on mäng läbi!
Marko Susi:
23:53
Kahe mängu kokkuvõttes mänguliselt pigem nõrgem olnud Real Madrid suutis teha oma ära, mängis kordusmatšis 1:1 viiki ning pääses Meistrite liiga veerandfinaali. Täna viis Reali juhtima Vinicius, Leipzigi leerist viigistas Orban.
Marko Susi:
23:54
Ka Man City ja Kopenhageni mäng on läbi. Cityle täna 3:1 võit, kokkuvõttes jäi seis valitseva Euroopa meistri kasuks 6:2.
Marko Susi:
23:56
Mina tänan, et lugesite ja kaasa rääkisite. Oli meeleolukas jalkaõhtu. Meistrite liiga jätkub juba järgmisel nädalal, kui viimased veerandfinalistid selgitavad omavahel välja Barcelona ja Napoli, Arsenal ja Porto, Atletico Madrid ja Milano Inter ning Dortmundi Borussia ja PSV. Nägemist ja head ööd!