Meistrite liiga 1/8-finaalid: Arsenal - Porto, Barcelona - Napoli

Teisipäev, 12. märts 2024

Heiti Heli:
21:04
Tere kaunist teisipäeva õhtut, head vutisõbrad! Täna selguvad veel kaks veerandfinalisti, kes jätkavad teekonda Londonis asuva Wembley staadioni suunas. Avamäng Arsenali ja Porto vahel lõppes portugallaste 1:0 võiduga, mille eest hoolitses 90+4. minutil värava löönud Galeno. Barcelona ja Napoli leppisid esimeses vastasseis 1:1 viiki. Niisiis on oodata tulevärki mõlemas paaris, sest mitte miski pole veel otsustatud.
Heiti Heli:
21:09
 Arsenali algkoosseisus üllatusi pole. Aaron Ramsdale'i asemel võtab tavapärase koha sisse David Raya ning kõik muu on sama, millega võideti möödunud laupäeval Brentfordi. Porto peatreener Sergio Cenceicao jättis võrreldes avamänguga algrivistuse samaks.

Heiti Heli:
21:16
 Xavi Hernandez on pidanud Barcelonaga tegema paar sunnitud vangerdust, sest vahepealse aja jooksul on laatsaretti suundnud Frenkie de Jong ja Pedri, mistõttu alustavad täna nende asemel Fermin Lopez ja Raphinha, lisaks on Inigo Martinezi kohal Pau Cubarsi. Napoli tüürimees Francesco Calzona vahetas Mathias Olivera ja Jens-Lys Cajuste välja vastavalt Mario Rui ja Hamed Traore vastu.

Napoli: Meret, Di Lorenzo, Rrahmani, Jesus, Rui, Zambo Anguissa, Lobotka, Traore, Politano, Osimhen, Kvaratshelia.

Külastaja kask:
21:16
barca keerutab
Heiti Heli:
21:18
 Õnneks on veel piisavalt aega, et tänaste paaride eelvaade läbi lugeda.
Külastaja Pettunud:
21:41
Kahju et telekast kuskil üle ei kanna
Heiti Heli:
21:45
 Veerand tundi on avaviledeni minna, mistap on hea aeg küsida, kes lähevad teie hinnangul edasi? Isiklikult pakuksin Arsenal ja Barcelona, kuid ma ei imestaks, kui läheb hoopis teisiti.
Külastaja Raigo:
21:58
Tere Mõnusat jalgpalli õhtut ja loodame siiski põnevust ning ise panustaks ka Barcale ja Arsenalile. Küsimus siiski ka et miks viaplays täna kumbaki mängu ei kommenteerita?
21:59
Lisaks arvan et Napoli edasminek on suurem tõenäosus kui Portol
Heiti Heli:
21:59
 Tervitus! Eesti keeles ei kommenteeri Viaplays enam keegi, sest kahe nädala pärast sulgeb see platvorm siin maal oma uksed. Isegi Ott Järvela tegi möödunud nädala pühapäeval oma viimase kommenteerimise seal.
Külastaja k:
22:00
kust mänge näeb?
22:00
Heiti Heli:
22:00
 Eks Go3 ja Viaplay need tavapärased kohad ole.
Heiti Heli:
22:01
 Meistrite liiga hümn kuulatud, avaviled kõlanud, nüüd on aeg jalgpalliks. Sõidame nii Londonis kui Barcelonas!
22:01
Selge. Kuid kuidas on Go3 asjad lahendanud et kas saab ainult spordipaketi tellida või peab kogu paketi võtma?
Heiti Heli:
22:03
 Extra Sport peaks see pakett olema, millega näeb Meistrite liigat. Seda saab üksikult tellida.
Külastaja Go3:
22:04
Kas ainult minul on pilt küll selge, aga heli hakib ja pilt hangub vahepeal?
Heiti Heli:
22:04
 Minul on kõik sujuv.
Heiti Heli:
22:05
 White pääses neljandal minutil Porto karistusalas peaga koksama, aga esialgu lendas pall napilt üle lati. Möödunud laupäeval oli White Brentfordi vastu Arsenali särgis kõige efektiivsem mees, kui ta jagas kaks resultatiivset söötu.
22:05
Hea seegi kui saab ilma paketti vahetamata. Tänased vastaseisud sellised et phes paaris vahetuvad (ilmselt) mõlemal suvel treenerid keda asemele pakkuda sinna?
Külastaja Siim:
22:05
Visca el Barca
Heiti Heli:
22:06
 Barcelona olümpiastaadionil andis Osimhen Barcelona karistusalasse jõudes värava suunas kuuma, aga ter Stegen oli valmis.
22:09
Ter Stegen on 🐐
Heiti Heli:
22:10
 Porto proovis kavala karistuslöögiga Arsenali kaitseliini lahti riietada, aga Saliba oli õigel ajal õiges kohas. Hetkel tundub, et Porto ei läinud Londonisse kaitsesse istuma ja seisu hoidma, vaid seda enda jaoks paremaks muutma.
Heiti Heli:
22:10
 Barcelona poolkaitsja Lopez proovis karistusala joonelt oma täpsust, aga pall lendas Napoli väravast mööda.
Heiti Heli:
22:12
 Nagu öeldud, siis Porto ei läinud seisu hoidma. Sinivalgetes mehed käivad julgelt Arsenali kaitsjaid kõrgelt pressimas.
Heiti Heli:
22:14
 Välejalg Saka murdis paremalt äärelt Porto karistusalasse ja virutas vastaste väravale peale, kuid Costa tõrjus.
Heiti Heli:
22:15
 Jätkuolukorras pääses Ödegaard lööma, aga pall vuhises posti kõrvalt mööda. Arsenal proovib viiki kiiresti jalule seada.
Heiti Heli:
22:16
 Värav Barcelonas on skoor avatud!
Heiti Heli:
22:17
 Väga lihtne ja loogiline lahendus: Raphinha pani paremalt äärelt madala tsenderduse, mille Lewandowski jättis Lopezile, kes palli võrku virutas. Barcelona 1:0 Napoli, koondskooriks siis 2:1.
Heiti Heli:
22:18
 Värav JA TULEB BARCELONA TEINE!
Heiti Heli:
22:19
 Kiire vasturünnaku käigus leidis Yamal Raphinha, kes Napoli karistusalasse jõudes keerutas palli posti, ent tagasipõrganud kera lõi vähese vaevaga puuri Cancelo. Barcelona 2:0 Napoli, koondskoor 3:1.
Heiti Heli:
22:20
 Väga kiire ja kõva avaldus Barcelonalt. Väljakul on samuti näha, et Xavi mehed on palju näljasemad kui külalised.
Külastaja Klient:
22:21
Telia tv paketis tellisin go3sport kanalid, aga CLi ei kanna üle, kuigi igalpool reklaamib go3, et telli ja vaata CLi
Heiti Heli:
22:21
 Kas Extra Sport pakett on tellitud? Vaid sellega saab Meistrite liigat näha hetkel.
Heiti Heli:
22:24
 Evanilsoni löök pani Raya korralikult liigutama, aga hispaanlasest kindamees hoidis Arsenali värava esialgu tühjana.
Heiti Heli:
22:27
 Barcelonas on mäng pärast võõrustajate vinget algust maha rahunenud. Xavi mehed otsivad veel väravalisa ning Napoli on võrdlemisi kahvatu.
Heiti Heli:
22:31
 Londonis otsis White tsenderdusega tagumise posti juurde jõudnud Havertzit, aga Pepe klaaris palli üle otsajoone, misjärel lõi ta käe vastu posti ära. Siiski on Portugali raudmehega kõik korras.
Heiti Heli:
22:31
 Värav NAPOLI VASTUS!
Heiti Heli:
22:32
 Kui Barcelona on täna säranud lihtsate ja loogiliste lahendustega, siis Napoli mehed näitasid, et nemad ei saa kuidagi halvemad olla. Paremal äärel söödu saanud Politano viis selle edasi penaltipunktile, kuhu sööstis keskkaitsja Rrahmani, kes suunas palli väravasse.
Heiti Heli:
22:36
 Milline tõrje ter Stegenilt! Rui viis tsenderduse tagumise posti suunas, kus kerkis kõige kõrgemale kapten Di Lorenzo, kes suunas palli lati alla, aga Barcelona kindamees sai näpud vahele. Napoli sai esimese tabamusega haisu ninna, et siin võib veel neid palle võrku taguda.
Heiti Heli:
22:41
 Värav TROSSARD VIIS ARSENALI JUHTIMA!
Heiti Heli:
22:43
 Porto kaitse kärises esimest korda: Ödegaard saatis kaks vastast kohvile, viis läbisöödu Trossardile, kes veeretas palli tagumise posti kõrvale. Kaunilt lahendatud rünnak. Arsenal 1:0 Porto, koondskoor 1:1.
Külastaja simas:
22:43
Ni proovin uuesti, veidi teise sõnastusega. Hakib, räigelt, originaalheliga parem, aga olin täitsa sillas, et oh üle pika aja kuuleb Kruusi kommentaariga. Ühesõnaga, selle kuu tiksun lõpuni, aga not worth it.
Heiti Heli:
22:43
 Nüüd on parem sõnastus, jah.
Külastaja Hm:
22:43
Huvitav saab näha olema, kas Porto püüab jätkuvalt tempot tappa või edaspidi rünnata..
Heiti Heli:
22:44
 Täpselt. Senise 42 minuti jooksul on Porto pigem üritanud oma teist väravat leida, millega seisu paremaks muuta. Kipun arvama, et nad veel ei muuda oma lähenemist.
Heiti Heli:
22:48
 Emiratesil kisub madin kuumaks, kui Rice ja Otavio sattusid sõnasõtta, misjärel haaras Varela inglasel kõrist kinni. Mõlemal meeskonnal tasub nendes olukordades ettevaatlik olla, et mäng oleks ka teisel poolajal ikka 11 meest 11 vastu.
Heiti Heli:
22:52
 Nii Londonis kui Barcelonas kõlas avapoolaja lõpuvile. Mõlemad mängud olid väga lahtised, kui Inglismaal toimunud mängus ei istunud Porto kaitses, vaid üritas väravat noolida, ent jaole jõudis siiski 41. minutil Arsenal. Hispaanias tegi Barcelona väga kiire stardi, skoorides kahe minuti jooksul kaks väravat, misjärel muutus mäng rahulikumaks ja Napoli hakkas samuti üles ärkama, kui 30. minutil lõid nad ühe tabamuse tagasi.
Külastaja Liis:
22:52
Pepe valu teinud viga tundus, et oma mees tegi,kaamera pildi järgi
Külastaja Johhaidii123:
22:56
Mul telias ei anna valikut extra sport. Kuidas ma saan selle?
Heiti Heli:
23:06
 Londonis algas teine kolmveerandtund ning Barcelonas kõlab ka kohe vile.
Heiti Heli:
23:09
 Barcelonas keerutas Kvaratshelia palli värava suunas, aga see üritus läks napilt võõrustajate postist mööda.
23:14
Teine poolaeg on siiamaani fantast olnud, need eelmised kirumised on hetkel minevik. Telia piiramatu nett, no kurat mine tea kus see viga peidus. Hetkel 0 hakkimist, lausa lust, priima.
Heiti Heli:
23:17
 Barcelonas otsib Napoli viigitabamust, ent samal ajal proovib kodumeeskond eduseisu taas kaheväravaliseks käristada. Londonis on teine poolaeg alanud pigem vaikselt, kui kummagi värava suunas pole väga palju tuld antud.
Heiti Heli:
23:19
 Pärast viimast sõnumit on Porto jäänud väiksemat sorti turmtule alla.
Heiti Heli:
23:22
 Vahetus Vahetus Barcelona tegi kaks vahetust: Lopez ja Christensen välja, Roberto ja Romeu sisse.
Külastaja Riin:
23:22
Eesti koondise mängud hakkab nägema Go3'st ?
Heiti Heli:
23:23
 Ametlikku kinnitust pole, ent eeldatavasti lähipäevil selgub.
Heiti Heli:
23:26
 Korralik segadus Barcelona karistusalas, kui Politano tõstis Osimheni suunas, ter Stegeni eest löödi pall eemale, ent see jäi ikkagi Napoli meeste kätte, kes ei osanud sellega midagi erilist teha.
Heiti Heli:
23:28
Värav ARSENAL JUHIB!!!
Heiti Heli:
23:30
 Siiski ei juhi. Palli suunas jooksnud Havertz tegi Pepe või isegi väravavaht Costa vastu vea, misjärel sai palli Ödegaard, kes suunas selle edasi tühja väravasse.
Heiti Heli:
23:31
 Barcelonas jõudis ka pall väravasse, kui Martinezi ürituse sai Yamal omale ning nooruk lükkas kera puuri. Kiire kontroll näitas, et Yamal oli siiski suluseisus.
Heiti Heli:
23:34
 Havertzit õhuvõitluses põlvega alaselga tabanud Pepe sai Hoiatus kaardi.
Heiti Heli:
23:39
 Mõlemas mängus on normaalaega veel veerand tunni jagu. Barcelonas on veerandfinaali suunas minemas hetkel kodumeeskond, Londonis on olukord lahtine, sest too kohtumine on läinud väga lahtiseks ja võiduväravat otsivad mõlemad. Siiski on päris tõenäoline, et Arsenali ja Porto mäng läheb lisaajale, kui just keegi ei muutu kangelaseks.
Külastaja Y:
23:39
Heiti millal tuleb järgmine osa soccercet vs premmi klubi?
23:39
Oeh küll, hakkab jälle pihta see hakkimine, tuletan endale meelde, ära hõiska enne õhtut...
Heiti Heli:
23:39
 Täpset kuupäeva ei oska öelda, aga loodetavasti varsti. :)
Heiti Heli:
23:40
 Londonis on mäng muutunud üsna koledaks, kui Porto mehed teevad valimatult punasärkide vastu vigu, ent huvitav oli see, et Saliba poolt tehtud "karukallistus" oma karistusala ees jäi karistuseta. Tahtejõudu jagub mõlemale.
Heiti Heli:
23:42
 Napoli teine oli ülilähedal! Olivera toimetas vasakult äärelt oivalise tsenderduse tagumise posti suunas, kuhu jõudis Lindström, kes suunas palli napilt-napilt väravasamba kõrvalt mööda. Napoli pole veel lõppsõna öelnud!
Heiti Heli:
23:44
 Väikene Deja Vu laupäevast, kui sarnaselt Brentfordi vastu tõi Arteta esimese vahetusena sisse Jesusi Jorginho asemel, viies Havertzi poolkaitsesse ja brasiillase ründesse. Minut hiljem pääses Jesus Porto karistusalas ohtlikult löögile, ent Costa tõrjus.
Heiti Heli:
23:44
 Värav HOOPIS TULI BARCELONA LÕPPSÕNA!
Heiti Heli:
23:46
 Gündoganiga kokku mänginud Roberto jõudis karistusalasse, kus ta viis söödu värava ette Lewandowskile ning üheksa päeva pärast Eestiga mängiv poolakas lükkas pallis tühja. Barcelona 3:1 Napoli, koondskoor 4:2.
Heiti Heli:
23:47
 Samal ajal oli Arsenali juhtvärav lähedal, kui Ödegaard suunas palli karistusala joonelt napilt mööda.
Heiti Heli:
23:50
 Olivera tabas Barcelonas latti! Napoli pole veel andnud, kuigi iga minutiga tundub reaalsem see, et veerandfinaali sõuab edasi Barcelona.
Heiti Heli:
23:51
 Londonis mängitakse normaalaega veel kolm minutit.
Heiti Heli:
23:51
 Barcelonas lisati normaalajale neli minutit.
Heiti Heli:
23:54
 Kvaratshelia värav oli lähedal, kui grusiini virutus läks posti kõrvalt üle otsajoone.
Heiti Heli:
23:56
 Varela vajas tohterdamist, mistõttu on kolmest lisatud minust saanud järsku viis. Paistab, et Porto mees viiakse ära suisa kanderaamil.
Heiti Heli:
23:56
 Aga Barcelonas on pidu, sest kodumeeskond alistas Napoli ning liikus edasi veerandfinaali!
Heiti Heli:
23:59
 Londonis vilistati normaalaeg lõppenuks ja meid ootab ees lisaaeg. Kui seal võitjat ei selgu, lüüakse penalteid!
00:03
Pepe on minu jaoks alati selline vastik kuju olnud, aga kurat, sellistel hetkedel, asendamatu mees meeskonnas, kui Porto siit edasi paneb siis glory to him, päriselt.
Heiti Heli:
00:04
 Algas lisaaeg!
Heiti Heli:
00:05
 Lisaaeg on jalgpallis alati see koht, kus tuleb välja otsida viimased jõuvarud, sest liigas mängitakse mõistagi 90, mitte 120 minutit. Eks ole näha, kumb tiim paremini vastu peab.
Heiti Heli:
00:06
 Kohati paistab, et peakohtunik Turpin on mängu käest lasknud, kui ta väga palju vilistama ei kipu ning laseb meestel väljakul päris jõuliste võtetega maadelda.
Heiti Heli:
00:10
 Arsenal on lisaaja esimesel poolajal olnud aktiivsem võistkond, Porto on pigem keskendunud kaitsemängule.
Heiti Heli:
00:14
 Olen jätkuvalt üllatunud, et Arsenali mehed, eriti Havertz, on pärast kõiki neid Porto meeste poolt tehtud räpaseid vigu veel mängu jätkamas. Viimases olukorras tabas Grujic põlvega Havertzit tuharasse.
Heiti Heli:
00:15
 Vahetus Vahetus Porto vahetab: Gonzalez ja Conceicao välja, Borges ning Eustaquio väljakule töötama.
Heiti Heli:
00:15
 Arsenal on seni teinud vaid ühe vahetuse, kui Jorginho asemel sekkus 83. minutil Jesus.
Heiti Heli:
00:18
 Huvitav seik oli küljejoone taga, kui Porto juhendaja Conceicao hakkas tema suunas tulnud palli vastu võtma, kuid Havertzi jalg jõudis esimesena ette, misjärel sakslane tõukas vastaste peatreenerit ning too ägestus. Mõistagi järgnes Turpinilt pikk loeng mängijale.
Heiti Heli:
00:20
 Kõlas kohtuniku vile. Lisaaja esimesel poolajal väravaid ei löödud, kuigi Arsenal oli justkui aktiivsem ja püüdlikum pool, aga tulemuseta. Tundub, et Zintšenko ja Nketiah on mänguga liitumas.
Heiti Heli:
00:22
  Vahetus Vahetus Arsenal vahetab: Kiwior ja Trossard välja, Zintšenko ning Nketiah sisse.
Heiti Heli:
00:23
 Nketiah tegutseb tipuründajana, Jesus võttis sisse Trossardi koha vasakul äärel.
Heiti Heli:
00:26
 Wendelli toimetatud nurgalöögi püüdis Raya kinni. See oli hea võimalus Portol juhtima minna, aga oli võrdlemisi kehv tsenderdus.
Heiti Heli:
00:27
 Arsenali mehed jõudsid hea söödumängu abil Porto karistusalasse ning Saka pääses virutama, aga Otavio jõudis ette.
Heiti Heli:
00:28
 Vägev on näha 41-aastase Pepe emotsioone, kui ta Arsenali ründajate eest palle ära lööb.
Heiti Heli:
00:32
 Ligikaudu viis minutit on veel lisaaja lõpuni. Hetkel paistab, et Portole penaltiseeria sobib natukene rohkem kui Arsenalile, sest üks otsib võiduväravat, teine pigem kaitseb oma puuri.
Külastaja Chikungunya :
00:32
Hein väravasse penaltiseerias! Arteta tee ära !
Heiti Heli:
00:34
 Hoiatus Havertzile lihtsast olukorrast kollane kaart, lükates vastast mõlema käega selga. Eks mängijad on väsinud nii jalgadest kui peast.
Heiti Heli:
00:38
 120 minutit said täis, Turpin puhus vilet ehk meid ootab ees penaltiseeria, mis selgitab, kas veerandfinaali jõuab Arsenal või Porto!
Külastaja Arsenal:
00:38
Pen?
Heiti Heli:
00:39
 Mõlemad väravavahid Raya ja Costa saavad veel viimased näpunäited ja põnevus on Emiratesi staadionil krutitud põhja.
Heiti Heli:
00:41
 Paistab, et tegu on esimese penaltiseeriaga alates 2016. aasta finaalist, kui Real Madrid võitis Atletico Madridi. Kaheksa aastat pole Meistrite liigas olnud penaltiseeriat!

Heiti Heli:
00:41
 Penalteid lüüakse Arsenali tulihingeliste fännide ees ja kahurimehed alustavad.
Heiti Heli:
00:43
 Arsenali kapten Ödegaard alustab seeriat.
Heiti Heli:
00:43
 Ödegaard lõi paremale üles nurka, Costa hüppas vasakule - 1:0.
Heiti Heli:
00:44
 Poolkaitsja Pepe lõi veenvalt vasakusse nurka, Raya hüppas paremale - 1:1.
Heiti Heli:
00:45
 Havertz mängis Costaga ja suunas palli paremasse alla nurka - 2:1.
Heiti Heli:
00:46
 EKSIMUS! Wendell virutas posti, sealt omakorda läks pall vastu Raya kanda ja mööda - 2:1.
Heiti Heli:
00:47
 Saka pani täiest jõust vasakusse alla nurka, kuhu Costa ei jõudnud - 3:1
Heiti Heli:
00:48
 Grujic suunas paremasse nurka, kus Raya sai pallile näpud vahele, aga võrk siiski sahises - 3:2.
Heiti Heli:
00:48
 Rice virutas vasakule ja Costa hüppas paremale - 4:2.
Heiti Heli:
00:48
 Kui Porto eksib nüüd, on Arsenal edasi!
Heiti Heli:
00:49
 RAYA TÕRJUB!!! Galeno lõi parema nurga poole, aga Raya oli ees. Arsenal võitis penaltiseeria 4:2 ning liikus edasi veerandfinaali.
Heiti Heli:
00:51
 Milline lõpplahendus sellele lahingule. Mõlemad meeskonnad pakkusid meile väga kaasahaarava madina, mis sel korral lõppes inglaste võiduga. Aitäh, et jälgisite seda Meistrite liiga õhtut meiega, olge tagasi ka homme. Head ööd!