Paide - Flora, Trans - Tammeka

Laupäev, 16. märts 2024

Kris Ilves:
14:19
Tere päevast! Mina vahendan sündmusi Paide ja Flora mängust, mis on otsepildis nähtav Soccernet TV-s. Flora algkoosseisus on üks üllatus, kui ühel äärel alustab 17-aastane Gregor Rõivassepp, kelle jaoks on see karjääri kolmas mäng Premium liigas ja esimene algkoosseisus.

Paide: Ebrima Jarju, Abdul Razak Yusif, Nikita Baranov, Dehninio Muringen, Henrik Ojamaa, Thomas Agyepong, Predrag Medic, Karl Mööl, Andre Frolov, Dimitri Jepihhin, Robi Saarma.

Flora: Evert Grünvald, Robert Veering, Erko Jonne Tõugjas, Markkus Seppik, Kristo Hussar, Vladislav Kreida, Markus Soomets, Daniil Kuraksin, Rauno Alliku, Gregor Rõivassepp, Mark Anders Lepik.
Kristjan Remmelkoor:
14:20
 Tere, mina kirjutan täna Transi ja Tammeka kohtumisest.

Tammeka algkoosseis on täpselt selline, nagu eelvaates ennustatud. Ehk ainus muudatus eelmise vooruga võrreldes on see, et mängukeelu alt naasnud Ghana poolkaitsja Epton on võtnud koha Laaneotsalt tagasi.

Trans on teinud eelmise vooruga võrreldes põhikoosseisus kolm muudatust. Rünnakul on tagasi Kuhhianidze, poolkaitses alustab täna Žuravljov ja äärekaitses Ivanjušin. Nende arvelt on pingile langenud vastavalt Usta, Poljakov ja Škinjov.
Külastaja AuOhUh:
14:21
Tere, kus on K. Vassiljev? Ja miks ta koondisega kaasa võeti (kui on alternatiivselt olemas Mošnikov v Beglarishvili — mõlemad loomepotentsiaalilt sarnased)?
Kris Ilves:
14:21
Vassiljev on hooaja alguses olnud vigastusega kimpus ja ilmselt hoiab ta ennast just koondise jaoks.
14:22
 Kuna nii Irie kui ka Poljakov on täna pingil, siis Transi kaptenipaela kannab Beglarišvili.
Kris Ilves:
14:25
Paidel on eelmise mänguga võrreldes pingile jäänud Siim Luts ja Joseph Saliste, nende asemel on koha algkoosseisus saanud Andre Frolov ja Karl Mööl.
14:28
 Eile 30-aastaseks saanud Tammeka kapten Aland oli Fama platsi ääres enne väljakuleminekut kohtunikega vesteldes väga naerusuises tujus.
14:29
Aitäh! Ma arvan, et Vassiljev ei panda Poolas platsilegi.
14:31
Flora võitis Paide kastis palli ja Medic blokeeris Alliku terava nurga alt tehtud löögi üle otsajoone. Flora nurgalöögist asja ei saanud.
14:33
Värav Flora asus juba 3. minutil juhtima! Daniil Kuraksin standardolukorra järel karistusala tagant! Allikule väravasööt!
14:34
 Oma eelmises mängus kaks kollast kaarti saanud Epton tegi nüüd juba 2. minutil esimese korraliku vea, lüües keskväljal jalust Žuravljovi.
Kris Ilves:
14:35
Hussar ja Alliku said karistusalast löögile, aga mõlemad löögid blokeeriti Paide kaitsjate poolt.
14:35
 Basheri pealelöök ei lennanud üldse värava poole, vaid kuhugi riietusruumide poole, kuid fikseeriti talle lõpuks ka suluseis.
Külastaja R:
14:35
Millal Saliste viimati algkoosseisus polnud? Eelmine hooaeg vist mängis praktiliselt kõik mängud?
Kris Ilves:
14:36
Millalgi eelmisel aastal siis, sest kõiki mänge ta ei mänginud, aga praktiliselt kõik, jah.
Külastaja nike:
14:36
Vana hea standard Paide vastu :)
14:37
 Tartlased panid 5. minutil juba teist korda veaga Žuravljovi pikali.
14:39
 Värav Veelma nurgalöögist lõi Tammik peaga Tammeka juhtima! 8. minutil.
Kris Ilves:
14:40
Saarma sai 10. minutil väga hea võimaluse, aga ei suutnud üks-üks olukorda Grünvaldi vastu lahendada! Jätkuolukorras blokeeris Seppik Ojamaa löögi!
Kris Ilves:
14:42
Hoiatus Kuraksin võttis 12. minutil Jepihhini ja Paide kontrarünnaku maha.
14:43
 Hoiatus 11. minutil sai kollase kaardi Burjanadze, kes võttis napilt oma karistusalast väljaspool veaga Veelma maha.
Kris Ilves:
14:43
Saarma sai 13. minutil uuesti kastist löögile ja taas tegi korraliku tõrje Grünvald.
14:43
 Värav 12. minutil lööb Uggeri 2:0 Tammekale!
14:44
 Veelma lõi enda teenitud karistuslöögi Transi mängijatesse, aga sealt põrkas pall viiekasti joonele, kust Uggeri skooris.
14:46
Kuhhianidze proovis käärlööki, aga pall ei lennanud isegi värava poole.
Kris Ilves:
14:48
Paide on esimese ehmatuse üle elanud ja ilusti mängu sisse saanud. Praegu on mäng veidi rahulikum.
Külastaja ,:
14:48
Kus nüüd need tüübid on, kes enne hooaega kooris Transi medalile ja Florat nende seljataha ennustasid?
Külastaja M:
14:49
Kadunud :)
14:50
 Veelma kauglöögi tõrjus Matrossov lati alt ära.
Kris Ilves:
14:51
Hoiatus Yusif tegi 21. minutil Flora väljakupoolel Alliku vastu vea ja sai selle eest kollase kaardi.
Külastaja Lestakala:
14:51
Transi medalile ja Tammekat viimaseks
14:55
 Burjanadze lasi kuuldavale ülikõva karjatuse, kui Basher talle õhuvõitluses selga läks ja vea tegi.
Külastaja Tank:
14:55
Tammeka sel hooajal 5-6 koht kindlasti sellise mänguga
Kris Ilves:
14:55
Paide on palliga mängu enda kontrolli alla saanud, aga söötu lükatakse peamiselt ikkagi keskväljal, Flora väravale ei ole väga lähedale saadud.
14:57
 25. minutil Transi seni parim võimalus! Ivanjušin andis paremalt äärelt ohtliku madala tsenderduse, Beglarišvili ei saanud pallile pihta, aga tanantpoolt Rolon sai ja Aland pidi jalaga tõrjuma.
Kris Ilves:
14:59
Medic otsis pika sööduga Agyepongi, kes aga lasi palli üle otsajoone. Agyepong polnd kohtuniku otsusega rahul, korraks ägestus ja sai siis suulise hoiatuse.
Külastaja Wohoo:
14:59
Vassiljev tulebki ja lööb null mängupraktika pealt Eesti EM-ile. Tadub šampus külma panna
Kris Ilves:
15:01
Värav Nikita Baranov lõi 31. minutil nurgalöögist Paide viigivärava! Seis on 1:1! Väravasöödu sai kirja Saarma, kes andis suurepärase tsenderduse!
15:04
Tanimowo tsenderdas paremalt äärelt, Basher kerkis kõrgele ja lõi peaga, kuid ei saanud palju jõudu pallile taha, Matrossov püüdis.
Kris Ilves:
15:05
Jepihhin andis paremalt äärelt madala söödu värava ette, aga Frolov napilt ei ulatunud selleni ja Grünvald püüdis.
Kris Ilves:
15:06
Alliku sai kastist päris ohtlikult löögile, aga Mööl oli ees ja blokeeris.
15:07
Hoiatus  35. minutil sai kollase kaardi Miil, kes tegi küljejoone juures vea Kuhhianidzele.
15:09
 Matrossov jõudis Burjanadze tagasisööduni väga napilt enne Basherit ning virutas palli vastu Tammeka ründajat, kust see põrkas üle otsajoone. Basher sai selles olukorras pisut haiget ka.
15:10
 Tanimowo liikus paremalt äärelt keskelepoole löögile, kuid pealelöök ebaõnnestus.
Kris Ilves:
15:11
Medic konksutas ennast karistusala tagant löögile, aga Grünvald oli valvel ja püüdis kindlalt.
15:11
 Veelma virutas kaugelt. Löök läks keskele, aga Matrossov pillas selle sülest peaaegu üle väravajoone! Joone kohalt sai siiski palli kätte.
Kris Ilves:
15:15
Paide on avapoolaja lõpus kerge surve peale saanud ja proovib tsenderdustega Flora väravat ohustada.
Kris Ilves:
15:16
Ojamaa otsis kaugelt ristnurka, aga löök jäi pehmeks ja Grünvald püüdis kindlalt.
15:17
 Veelma nurgalöögi lükkas Matrossov rusikatega eemale.
Kris Ilves:
15:17
Paides on esimene poolaeg lõppenud 1:1 viigiga! Flora asus 3. minutil Kuraksini väravast 1:0 juhtima, aga Baranov lõi 31. minutil nurgalöögist 1:1. Paide on palliga aktiivsem olnud, aga üpris võimalustevaene mäng siiski.
15:17
 Avapoolajale lisati Narvas 1 minut.
15:18
 Esimene poolaeg Narvas lõppes! Tammeka juhib 2:0.
15:19
 Oli üsna rahuliku tempoga ja võimalustevaene poolaeg. Standardolukordadest sai Tammeka kaks kiiret väravat kätte.
Külastaja Huviline.:
15:23
Kas õlle liiga ebarealistlik, kui küsin et miks Vassiljevi asemel pole Saarma koondises? Saarma standardid on juba paremad kui Vassiljevil. Ja muudes elementides pole kahtlustki, et Saarma on parem. Muudes elementides ma mõtlen rahvusvahelisel tasemel mängus, mitte konksutamist amatööride vastu
Külastaja Asd:
15:23
to AuOhUh Beglarishvili on küll Eesti kodanik aga tal puudub võimalus koondises mängida. Seega tema langeb ära. Kuna Vassiljevit pole täna isegi pingil, siis lootust Poola mängus teda väljakul näha on sisuliselt null. Puuduva mängupraktika pealt ta kindlasti väljakul pole aga taustajõuna garderoobi kindlasti vajalik lüli
15:26
Kas õlle - kas olen. Autocorrect.
Kris Ilves:
15:31
Paides algas teine poolaeg! Kumbki meeskond vahetusi ei teinud.
Kris Ilves:
15:33
Kreida proovis kaugelt, aga löök lendas selgelt üle värava ja Jarju sekkuma ei pidanud.
Külastaja Hmm:
15:33
Minu arust see on väga suur pahandus ja VÄGA VÄGA suur skandaal, kui Kostja peaks mängima rohkem kui 10-15min. Mees oli vigastatud, null minutit, pluss vanus ja kui selle pealt pannakse pikemaks ajaks mängu, siis oioioi...
15:34
 Vahetus Vahetus Vahetus Trans tegi enne teise poolaja algust kolm vahetust: Kuhhianidze, Beglarišvili ja Žuravljov välja; Usta, Poljakov ja Nemsadze sisse.
Kris Ilves:
15:34
Kuraksin sai kokkupõrkes Yusifiga haiget ja lonkab praegu päris tugevalt.
15:34
 Teine poolaeg Narvas on alanud.
15:35
 Värav Aga Transi kolmest vahetusest polnud kasu - Tanimowo lööb 47. minutil Tammeka 3:0 juhtima!
Kris Ilves:
15:36
Ojamaa purjetas palliga kasti, aga Tõugjas klaaris selle mineku nurgalöögiks. Grünvald püüdis nurgalöögi kindlalt.
Kris Ilves:
15:36
Seppik klaaris Ojamaa löögi üle otsajoone. Paide on teist poolaega hästi alustanud.
Kris Ilves:
15:38
Nüüd sai Alliku kastist löögile, aga Paide kaitsjad blokeerisid.
15:38
 Burjanadze tahtis palli oma karistusala eest klaarida, aga Veelma oli vastas ja Veelma jalast põrkas pall värava ette, nii et Basher ja Tanimowo tahtsid mõlemad lahtist palli lähedalt väravasse lüüa. Tanimowo ennetas napilt tiimikaaslast Basherit.
15:39
 Kes Fantasys Veelma valisid, saavad tema pealt lausa kolme väravasöödu punktid.
Kris Ilves:
15:40
Hoiatus Agyepong sai 54. minutil kollase kaardi, sest ta käsi käis vastu Hussari nägu.
15:41
 Poljakov mängis nurgalöögi kahe seinasööduga lahti ja läks kaugelt löögile, löök blokeeriti.
15:41
 Veelma madal kauglöök läks pisut mööda.
Kris Ilves:
15:43
Hussar võttis 57. minutil Medici löögi väravajoonelt ära! Järgmises olukorras lendas Frolovi löök rikošetist napilt mööda!
15:43
 Epton võttis keskväljal Nemsadzelt palli ära ning Basher tormas seejärel palliga Transi kasti ning kõmmutas üle värava.
Kris Ilves:
15:43
Paide on surve peale saanud. Flora kaitsjad ja Grünvald järjest ainult klaarivad.
Kris Ilves:
15:44
Vahetus Paide esimene vahetus 58. minutil: Jepihhin välja, D. Luts sisse.
15:44
 Pedmansonilt hea läbisööt, Veelma pääses karistusalas löögile, Matrossov tõrjus jalaga.
15:45
 57. minutil Alandilt imeline topelttõrje! Seejärel tõrjus Laabus väravajoonelt jalaga veel ühe löögi.
Kris Ilves:
15:46
Floral oli päris ohtlik karistuslöök ja pall jäi korraks Flora kasti lahtiseks, aga Luts klaaris selle minema.
Külastaja kk:
15:46
mis paide uuel ghana ryndajal ja gibbal häda?
Kris Ilves:
15:47
Peaksid terved olema. Paidel on palju mängijaid ja nad ilmselt lihtsalt ei mahu koosseisu.
15:48
 Alandi topelttõrje olukorras Poljakov tsenderdas vasakult ning Kabore pääses lähedalt kaks korda järjest löögile. Seejärel tuli Nemsadzelt veel üks löök, millele Laabus jala väravajoone ees vastu sai.
Kris Ilves:
15:48
Ojamaa sai kastist pöörde pealt löögile, aga ei tabanud palli hästi ja löök lendas mitu meetrit väravast mööda.
Kris Ilves:
15:49
Supervõimalus 63. minutil Paidel! Luts puges kahe mängija vahelt läbi, söötis palli värava ette, kus Saarma lõi pallist mööda ja seejärel Agyepong virutas rikošetist üle!
15:50
 Vahetus 63. minutil Tammeka esimene vahetus: Pedmanson välja, Gvineria sisse.
15:51
 Usta läks karistusala joonelt löögile, löök ei tulnud välja kõige tugevam ning Aland püüdis.
15:52
 Kahe meeskonna peale kokku on nüüd väljakul käinud viis grusiini: Beglarišvili, Kuhhianidze, Burjanadze, Nemsadze ja Gvineria.
Kris Ilves:
15:53
Vahetus Paide vahetused 68. minutil: Frolov ja Medic välja, Herol ja Hõim sisse.
Kris Ilves:
15:54
Vahetus Flora esimene vahetus 68. minutil: süütus olukorras vigastada saanud Alliku välja ja Kalimullin sisse.
15:55
 Värav 65. minutil lööb Basher 4:0 Tammekale! Veelma riputas palli Tanimowole, kes jätkas värava alla Basherile, kes skooris ühe puutega. Olukord algas sellest, et Egwu püüdis pikka palli ette lüüa, aga Basher sai jala vahele ja sealtkaudu jõudis pall Transi väljakupoolel Veelmale.
15:55
 Basher on nüüd skoorinud tänavu kõigis kolmes mängus.
Kris Ilves:
15:56
Saarma pääses Muringeni tsenderdusest peaga löögile, aga ei tabanud palli korralikult ja löök läks selgelt mööda.
Kris Ilves:
15:58
Saarma sai jälle peaga löögile, seekord siis Ojamaa tsenderdusest, aga taas ikkagi selgelt mööda.
16:00
 Vahetus 73. minutil Tammeka teine vahetus: Uggeri välja, Laaneots sisse.
Kris Ilves:
16:02
PENALTI PAIDELE!
16:02
 Basher klaaris peaga Transi standardolukorra.
Kris Ilves:
16:02
Soomets kukutas karistusalas Heroli, astudes selgelt jala peale! Kindel penalti.
Kris Ilves:
16:02
Saarma vs Grünvald.
16:02
Välismaalasest tuttav vaatab mängu ja küsib, kas Trans on amatöörmeeskond. Kaitsemäng on Esiliiga B tasemel. Oma kastis hoitakse ründajatest ohutut pikivahet. Kui jäetakse nii palju vaba ruumi, tundub ka Basher maailmaklassi ründaja.
Kris Ilves:
16:03
Värav Saarma lõi 77. minutil penaltist Paide 2:1 juhtima! Löök paremale alla nurka, Grünvald hüppas teisele poole!
16:03
 Värav 76. minutil viib Tanimowo Tammeka juba 5:0 juhtima!
Kris Ilves:
16:03
Vahetus Paide vahetused 78. minutil: Saarma ja Ojamaa välja, S. Luts ja Kristal sisse.
16:06
 Kallas lennutas kesk- ja küljejoone ristumiskohast palli ette, Tanimowo võttis selle kastis maha ja lõi teise puutega palli väravasse. Jegorov püüdis Tanimowot takistada, kuid ääreründaja pääses temast esimese puutega hõlpsalt mööda.
Külastaja Gio:
16:06
Herol ka suht hea pendla lööja. Huvitav, et ära andis.
Külastaja ennustaja:
16:07
Narva oma grusiinidega klass omaette :D
Kris Ilves:
16:07
Paides on paika pandud, et Saarma lööb penalteid.
16:08
 Vahetus Vahetus Vahetus79. minutil Tammeka kolmikvahetus: Basher, Veelma ja Tanimowo välja; Peedo, Lehter ja Õunpuu sisse.
Kris Ilves:
16:10
Mööl tegi vasakult äärelt vinge soolo ja söötis seejärel palli karistusala joone juurde, kust Herol selle selgelt väravast mööda lõi.
Kris Ilves:
16:10
Hoiatus Baranovile 84. minutil kollane kaart. Vahetus Flora vahetas: Varjund sisse, Kuraksin välja.
16:10
 Vahetus 82. minutil Transi neljas vahetus: Jegorov välja, Škinjov sisse.
Kris Ilves:
16:11
Seppik sai Kreida nurgalöögist peaga löögile, aga tsenderdus jäi natuke kõrgeks ja löök ei õnnestunud.
Kris Ilves:
16:13
Lepik sai 87. minutil kastist löögile, aga Jarju oli valvel ja tõrjus tugeva löögi!
Kris Ilves:
16:13
Vahetus Flora kolmas vahetus 88. minutil: Rõivassepp välja, Pihela sisse.
16:13
 85. minutil tegi Gvineria hea triblingu ja sööduga eeltöö ning Õunpuu lõi paarilt meetrilt latti!
Kris Ilves:
16:14
Hoiatus Tõugjas võttis Heroli 89. minutil päris jõuliselt maha.
16:15
 Hoiatus 87. minutil sai vea eest kollase kaardi Tammik.
16:15
Narvale 5 barankat tee kõtvale.Kust selliseid leegionääre küll leitakse iga aasta.Arvan,et lähevad vahetusse peatselt,nagu kombeks on
Kris Ilves:
16:16
Paides lisati teisele poolajale viis minutit juurde!
Kris Ilves:
16:18
Kreida sai 90+2. minutil kaugelt löögile, aga ebaõnnestus täielikult.
16:18
Narvas ei nähtud lisaminutite andmiseks põhjust, lõpuvile tähistab Tammeka 5:0 võitu Transi üle!
Külastaja Oooo:
16:19
Ei pea muretsema, sest Flora on Flora
16:19
 Mängupilt ei olnud selline, nagu Tammeka oleks hullult surunud, aga kui olukorrad Transi kasti juurde jõudsid, siis oli narvalaste kaitsetöö saamatu - palle ei suudetud korralikult klaarida ega vastaseid markeerida.
Kris Ilves:
16:20
Agyepong tulistas kastist peale ja Grünvald tõrjus palli nurgalöögiks.
16:20
 Trans läheb koondisepausile täiesti kohutava hooaja-alguse pealt: kolm mängu, kolm kaotust, väravate vahe 0:14.
16:21
 Tammekal seitse punkti, väravate vahe 7:1 ja koondisepausi ajaks koht esinelikus tagatud.
Kris Ilves:
16:22
Mäng on lõppenud! Paide lõpetas üheksa aastat kestnud Flora-needuse, saades 2:1 võidu!
16:23
 Ühtekokku on Transil Premium liigas seitse järjestikust kaotust, kui eelmise hooaja lõpp juurde liita.
Kris Ilves:
16:23
Paidele igati teenitud võit. Alguses jäädi küll kaotusseisu, aga mänguliselt oldi siiski paremad ja oma võimalused kasutati ära. Paidel oli rohkem võimalusi kui Floral. Paidel on tabelis nüüd üheksa punkti ja Floral neli.