Pühapäev, 17. märts 2024

Kris Ilves:
12:17
Tere! Premium liiga pühapäev algab Pärnus, kus Vaprus võõrustab Kuressaaret.

Vapruse algkoosseisust on välja jäänud Enrico Veensalu, kelle asemel on vasakul äärel Kevin Kauber ja tipuründes alustab Ronaldo Tiismaa. Kuressaarel on lõpuks tagasi kapten Märten Pajunurm, kes asendab keskkaitses Gleb Pevtsovi, lisaks on väravasuul Magnus Karofeldi asemel Kaur Kivila.

Algkoosseisud on sellised:

Vaprus: Ott Nõmm, Martin Käos, Magnus Villota, Ranet Ristikivi, Kevin Aloe, Kristjan Kask, Mathias Villota, Sander Kapper, Henri Välja, Kevin Kauber, Ronaldo Tiismaa.

Kuressaare: Kaur Kivila, Joonas Soomre, Karl Orren, Ralf Sander Suvinõmm, Märten Pajunurm, Siim Aer, Pavel Dõmov, Oliver Rass, Artjom Jermatšenko, Karl Rudolf Õigus, Mattias Männilaan.
12:33
Tiismaa jõudis juba esimesel minutil palliga kasti, aga tema löögi või söödu püüdis kindlalt Kivila.
Kris Ilves:
12:37
Aer võitis Vapruse väljakupoolel palli ja Soomre sai tema söödust kastist löögile, aga see Nõmmele probleeme ei valmistanud.
Kris Ilves:
12:38
Kauber mängis ennast vasakul äärel Soomre ja Aeru vahelt löögile, aga ei saanud palli raamidesse.
Kris Ilves:
12:41
Kuressaare sai üheksandal minutil mängu esimese nurgalöögi, aga sellest midagi ohtlikku ei sündinud.
Külastaja Juss:
12:41
Kuressaare on täna esmapilgul jälle nagu jalgpallivõistkond. Päris ulme, palju võib kapteni kohalolu tähendada.
Kris Ilves:
12:45
Mängu algus on olnud üpris otsiv ja võitluslik. Siiani on mäng toimunud peamiselt keskväljal.
Kris Ilves:
12:48
Käos mängis Väljaga söötu ja jõudis ka Kuressaare karistusalasse, aga löögile ei pääsenud.
Kris Ilves:
12:53
Kuressaare on palliga veidi rohkem ja mäng toimub peamiselt Vapruse väljakupoolel, aga suures plaanis midagi ohtlikku ei ole veel sündinud. Ja mängitud on 20 minutit.
Kris Ilves:
12:57
Viimased mõned minutid on vastupidi olnud. Vaprus palliga Kuressaare väljakupoolel, aga ei midagi ohtlikku.
Kris Ilves:
12:59
Lõpuks midagi! Kauber konksutas ennast 26. minutil kastist löögile ja keerutas palli posti! Esimene korralik võimalus!
Kris Ilves:
13:02
Välja sai Ristikivi tsenderdusest peaga löögile, aga see Kivilale probleeme ei valmistanud.
Kris Ilves:
13:04
Pajunurm sai Vapruse karisusalas pöörde pealt löögile, aga Nõmm püüdis kindlalt.
Kris Ilves:
13:06
Männilaane käärlöök ebaõnnestus, misjärel Nõmm püüdis Õiguse kauglöögi.
Kris Ilves:
13:07
Kapper suunas Ristikivi tsenderduse järel palli värava ette, kus Tiismaal jäi napilt puudu, et pallini jõuda.
Kris Ilves:
13:09
Männilaan pikendas 37. minutil Dõmovi nurgalöögi värava ette, kus Õigus ei saanud pallile korralikult pihta, et see tühja väravasse lükata!
Kris Ilves:
13:10
Seega on nüüd ohtlikud olukorrad 1:1. Kauber lõi enne posti ja nüüd Õigusel ei õnnestunud palli väravasse lüüa.
Kris Ilves:
13:11
Värav Mattias Männilaan lõi 39. minutil Kuressaare 1:0 juhtima!
Kris Ilves:
13:12
Soomre võitis õhuvõitluse ja Aer leidis seejärel karistusalast Männilaane, kellel oli väga palju ruumi ja kes lõi palli kindlalt Nõmme selja taha! Aerule söödupunktid.
Kris Ilves:
13:14
Aloe teenis Vaprusele vasakult äärelt karistuslöögi ja Kivila püüdis Välja tsenderduse kindlalt.
Kris Ilves:
13:15
Soomre pikendas Pajunurme pika söödu värava ette, kus aga ei olnud kedagi peale Nõmme.
Kris Ilves:
13:17
Esimene poolaeg on lõppenud!
Kris Ilves:
13:18
Kuressaare juhib Männilaane väravast 1:0. Suures plaanis oli võimalustevaene avapoolaeg. Kauber lõi korra posti ja Õigus ei saanud värava eest pallile pihta, lõpuks Männilaan viis Kuressaare juhtima.
13:37
Kuressaare on teist poolaega üpris aktiivselt alustanud ja Vaprus tundub olevat oma mõtetega veel riietusruumis.
Kris Ilves:
13:38
Nüüd jõudis ka Vaprus Kuressaare karistusalasse, aga Käos ei saanud Kapperi söötu korralikult kätte.
Kris Ilves:
13:42
Värav Kristjan Kask lõi 55. minutil Vapruse viigivärava ja seisuks 1:1!
Kris Ilves:
13:43
Kauber andis vasakult äärelt söödu karistusalasse, kus Kask keeras Dõmovi pealt lihtsalt löögile ja lõi üpris terava nurga alt palli võrku! Kauberile söödupunktid.
Kris Ilves:
13:46
Käos andis suurepärase söödu tagumise posti juurde, aga Kauberil jäi napilt puudu, et pallini jõuda.
Kris Ilves:
13:48
Hoiatus Suvinõmm võttis 60. minutil Kapperi maha ja Vaprusele heast kohast karistuslöök.
Kris Ilves:
13:49
Vaprus mängis karistuslöögi lühikese sööduga lahti ja Aloe kauglöök blokeeriti.
Kris Ilves:
13:50
Hoiatus Magnus Villota sai 62. minutil Soomre vastu tehtud vea eest kollase kaardi.
Kris Ilves:
13:52
Värav Mattias Männilaan lõi 64. minutil Kuressaare uuesti juhtima! Seis 2:1 Kuressaarele!
Kris Ilves:
13:53
Ristikivi andis keskväljal valesöödu ja Jermatšenko leidis hea sööduga Männilaane, kes lahendus olukorra kukkumise pealt ära! Jermatšenkole söödupunktid.
Kris Ilves:
13:55
Vahetus Kuressaare vahetus 67. minutil: Soomre välja ja Pevtsov sisse.
Kris Ilves:
13:57
Pevtsov sai 69. minutil karistusala lähistelt löögile, aga löök lendas napilt väravast mööda.
Kris Ilves:
14:00
Jermatšenko andis paremalt äärelt hea söödu värava ette, aga Nõmm sai keä vahele ja päästis Vapruse.
Kris Ilves:
14:00
PENALTI VAPRUSELE!
Kris Ilves:
14:01
Kapper konksutas osavalt karistusalas ja konksutas nii, et Suvinõmm võttis ta veaga maha.
Kris Ilves:
14:01
Vahetus Vapruse vahetused 73. minutil enne penaltit: Tiismaa ja Mathias Villota välja, Veensalu ja Limberg sisse.
Kris Ilves:
14:01
Kauber vs Kivila.
Kris Ilves:
14:02
Värav Kauber lõi 74. minutil kindlalt penalti sisse! Ta lõi enda poolt vaadates paremale, Kivila hüppas vasakule. Penalti teenimise eest saab fantasy-söödu Kapper.
Külastaja Juhan:
14:04
VAR jälle ei suutnud end tõestada, vend lihtsalt koperdab oma palliga vennale otsa kes ees siruli ja pena :)