4. voor: Kuressaare - Kalev

Reede, 29. märts 2024

Heiti Heli:
14:17
 Tere ja häid pühi, head vutisõbrad! Koondisepaus on selleks korraks lõppenud, mistõttu saab suunata pilgud taas klubijalgpalli poole. Premium liiga neljas voor stardib Saaremaal, kus kohalik esindusmeeskond Kuressaare võõrustab Tallinna Kalevit. Kui mullu lõpetasid saarlased seitsmendal ja pealinlased kolmandal real, siis tänavu on mõlema start olnud mõnevõrra aeglane - Kuressaarel on kolmest mängust kolm kaotust, Kalevil on tabelis kaks viiki ja üks allajäämine.
Heiti Heli:
14:22
 Kuressaare on võrreldes Vapruse-mänguga teinud algkoosseisus vaid ühe muudatuse, kui Oliver Rassi asemel alustab keskväljal Aleksander Iljin.

Kalevi koosseis pakkus palju kõneainet mängu eel ning arvatavasti pakub seda kuni lõpuvileni, sest oli teada, et nende laatsaretis on Arseni Kovaltšuk, Aleksander Švedovski, Ramon Smirnov ja Ragnar Klavan. Niisiis oli põhiküsimus see, kes alustab Georg Pangi keskkaitsepartnerina. Peatreener Daniel Meijel ei hakanud selle osas palju leiutama, vaid Pangi kõrval alustab seni varuründajana kasutatud Kaspar Laur. Põnevamad lükked on postide vahel ja rünnakul, kui Oskari Forsmani kõrvaprobleemi tõttu on väravas Sander Lepp ja kesktormajana tegutseb Joosep Põder. Mõlemad on 2005. aastal sündinud poisid, kel on Premium liiga kogemust ühe mängu jagu.

Kuressaare: Kaur Kivila, Karl Rudolf Õigus, Märten Pajunurm, Ralf-Sander Suvinõmm, Karl Orren, Siim Aer, Pavel Dõmov, Aleksander Iljin, Artjom Jermatšenko, Joonas Soomre, Mattias Männilaan.
Kalev: Sander Lepp, Daniil Sõtšugov, Kaspar Laur, Georg Pank, Hugo Palutaja, Tristan Toomas Teeväli, Marek Kaljumäe, Taavi Jürisoo, Vadim Mihhailov, Ats Purje, Joosep Põder.
Heiti Heli:
14:29
 Ohoh, kas täna traditsioonilist mündiviset ei toimugi?
Külastaja skeptik:
14:29
Kas Klavan üldse on Saaremaal käinud?
Heiti Heli:
14:30
 Või siis ikkagi toimub! Enne seda leidis kaptenite vahel aset munakoksimine, mille võitjaks oli vist Teeväli.
Heiti Heli:
14:31
 Igatahes, jätkame jalgpalliga. Peakohtunik Juri Frischer puhus vilet, läksime!
Heiti Heli:
14:34
 Männilaan leidis hea sööduga üles Soomre, kes karistusalasse jõudes jättis palli Iljinile, kellelt järgnes löök, mis lõpetas värava taga.
Heiti Heli:
14:35
 Minut hiljem oli Iljin taas aktsioonis, kui ta sai Dõmovilt söödu karistusalasse, ent löömise asemel jättis ta Aerule, kelle virutus läks posti kõrvalt mööda. Kuressaare on alustanud väga aktiivselt ja näljaselt.
Heiti Heli:
14:36
 Männilaane pikk aut klaariti Kalevi karistusalast välja, kus oli palli ootamas Jermatšenko, kes kõmmutas esimese puutega kera puurist mööda.
Heiti Heli:
14:41
 Paistab, et Kalev hakkab ka vaikselt üles ärkama. Eelnevalt oli kalevlastel poolvõimalus, kui Kuressaare värava ette tuli sööt, ent polnud musti särke, kes selle palli oleks sisse lükanud. Lisaks said külalised kasutada nurgalööki, aga sellest väga palju ei sündinud.
Heiti Heli:
14:44
 Ohtlik! Jürisoo puges Orrenist mööda ja pani madala tsenderduse värava ette, kus Õiguse klaarimine tabas Purje jalga, kust pall läks omakorda Pajunurme peast üle värava. Sellele järgnenud nurgalöögi olukorras pääses Põder peaga suunama, aga kera maandus värava katusel.
Heiti Heli:
14:45
 Hoiatus Orren pääses 14. minutil protokolli, kui ta pani Sõtšugovi keskjoone juures murule.
Heiti Heli:
14:47
 Jermatšenkoga seina mänginud Õigus lasi vasakult äärelt täpse tsenderduse Soomrele, kes suunas palli üle otsajoone.
Heiti Heli:
14:52
 Iljini nurgalöök jõudis üle kõikide mängijate tagumisse posti, kuhu sööstis saarlaste kapten Pajunurm, kes sai pallile pea vahele, ent Lepa väravale sellega ohtu ei kujutanud. Kui mängu algul oli Kuressaare aktiivsem pool, sellele järgnesid Kalevi minutid ja nüüd on madin üsna võrdne.
Heiti Heli:
14:55
 Jermatšenko sai jälle karistusala tagant tulistada ning Kaljumäe blokeerimises oli käehõngu, aga kordusest tundus, et pall tabas mingit muud kehaosa.
14:56
 25. minutil Pangilt kahe kaitse vahelt söödu saanud Jürisoo seljatas Aeru ja pani teele löögi, mis lendas ristnurga suunas, kuid tabas sootuks latti!
Heiti Heli:
15:02
 Õhuvõitluses Suvinõmme vastu vea teinud Purje sai Frischerilt väikese loengu, ent kaarti sellele ei järgnenud.
Heiti Heli:
15:03
 Iljinilt läbisöödu saanud Aer tahtis palli viia värava ette, kuid see üritus lõpetas Lepa süles. Minut hiljem testis Männilaan Kalevi kindameest, ent väravavaht oli selleks katsetuseks valmis.
Heiti Heli:
15:07
 Ligikaudu kümme minutit on veel avapoolaja lõpuni. Seni nähtu põhjal võib tõdeda, et väljakul on kaks võrdset võistkonda ning võimalikku võitjat on üsna raske ennustada, sest piisab vaid ühest õnnestumisest, et tablool numbreid vahetada.
Külastaja das.hf:
15:07
Tänane kommentaator on väga hea. Kiidan!
15:10
 Põder pääses Mihhailovi tsenderdusest peaga koksama, aga täpsusest jäi vajaka.
Heiti Heli:
15:12
 Kuressaare publik sai mõne sekundikese rõõmustada, sest pall jõudis väravasse, aga küljekohtuniku lipp tõusis üles.
Heiti Heli:
15:12
 Värav VÄRAV LOEB!
Heiti Heli:
15:14
Nonii, kust see kõik alguse sai? Dõmov mängis karistuslöögi lahti Iljinile, kes toimetas paremalt äärelt söödu värava ette, kuhu jõudis Pajunurm, kes esimese katsega palli väravasse ei saanud, aga teisel korral õnnestus. Paistab, et küljekohtuniku hinnangul oli Iljin suluseisus, aga VAR-kontroll lükkas selle ümber.
Heiti Heli:
15:16
 Kalevi karistuslöögist jõudis pall saarlaste karistusalasse, kus Pank proovis sööduga kaaslasi leida, ent Kivila oli selleks hästi valmis.
Heiti Heli:
15:16
Avapoolaega mängitakse veel kaks minutit.
Heiti Heli:
15:18
 Kalev sai garderoobiväravat otsida nurgalöögist, kuid Kivila püüdis Teeväli poolt antud palli kinni ja võttis vajalikud sekundid ka omale.
Heiti Heli:
15:20
 Oppa, milline pomm Aerult karistusala tagant, mille Lepp tõrjus. Sekund hiljem kõlas Frischeri vile esimese kolmveerandtunni lõpetuseks. Nagu varem sai kirjutatud, siis väljakul on võrdsed võistkonnad, kes vajasid vaid ühte õnnestumist, et juhtima minna. See õnnestumine sündis 41. minutil Kuressaarel, kui kapten Pajunurm leidis kalevlaste väravavõrgu üles.
Heiti Heli:
15:33
 Vahetus 18-aastane Põder tegi ruumi Suutarile.
Heiti Heli:
15:34
 Algas teine poolaeg!
Heiti Heli:
15:35
 Purje purjetas saarlaste karistusalasse, kuid Pajunurm lõi palli üle otsajoone. Sellele järgnenud nurgalöögist pääses Purje proovima, kuid see virutus lendas raamist mööda.
Heiti Heli:
15:37
 MILLINE EKSIMUS SOOMLASELT?! Palutaja söötis Teevälile, kes jätkas Mihhailovile ning too pani läbisöödu Pajunurmest mööda Purjele, kes karistusalasse jõudes jättis Suutarile, kellelt järgnes möödalöök.
Heiti Heli:
15:37
 Hoiatus 49. minutil lendas Pank Jermatšenkole sisse.
Heiti Heli:
15:38
 Sellele järgnenud karistuslöögist proovis Pajunurm palli ristnurka keerutada, aga tabas müüri.
Külastaja Fänn:
15:39
Kui sellised ära ei lǒö, siis ei saagi võita…
Heiti Heli:
15:39
 Millega tegelevad Kalevi mängijad? Lepp püüdis tema suunas tulnud palli kinni ja pani kiiresti palli mängu, kuid seda otse Õigusele, kes proovis ligi 35 meetrilt väravasse lüüa, kuid tugev vint suunas selle puurist mööda.
Heiti Heli:
15:40
 Soomre pääses Männilaane audist lööma, aga Lepp tõrjus jalgadega. Kuressaarel on praegu hoog sees.
Heiti Heli:
15:41
 Jermatšenko kauglöök lendas üle lati.
Heiti Heli:
15:43
 Aga tekkis võimalus ka Kalevil: Mihhailov toimetas tsenderduse saarlaste karistusalasse, kus Pajunurm klaaris, aga otse Palutajale, kellelt järgnes löök, mis lendas väravast mööda. Minut hiljem tuli Mihhailovilt madal tsenderdus värava ette, kus Laur ei saanud jalga vahele ning Orren klaaris selle üle otsajoone. Frischeri otsus jäi, et Kuressaare alustab tagant.
Heiti Heli:
15:45
 Kuigi teist poolaega on mängitud vaid kümme minutit, on see madin olnud üpris hoogne.
Heiti Heli:
15:47
 Lepp eksis jälle: väljalöögi sooritanud Kalevi kindamees libastus ja kinkis palli Jermatšenkole, kes võttis selle rinnaga omaks ning äsas 30 meetrilt peale, kuid tühi värav jäi ka tühjaks.
Heiti Heli:
15:50
 Männilaane pikad audid tekitavad kalevlastele probleeme, kui Suvinõmm sai kolme kaitsja vastu jätkata Pajunurmele, kelle vastu tegutses Pank hästi ning ei lubanud vastaste kaptenit löögile.
Heiti Heli:
15:53
 Vahetus Kalev toob värskeid jalgu juurde: Talviste saabub Mihhailovi asemele. Seejärel vahetasid Talviste ja Jürisoo omavahel ääred.
Heiti Heli:
15:55
 Kalev on taktikepi enda kätte haaranud hetkel. Mustades särkides külalised proovisid vastaste väravat ohustada, aga kollastes särkides võõrustajad seisid neil hästi ees.
Heiti Heli:
15:56
 Jermatšenko sai karistusala joonelt virutada, aga Lepp püüdis selle löögi.
Heiti Heli:
16:00
 Kaljumäelt tuli paremalt äärelt karistuslöögist tsenderdus, aga karistusalas viibinud saarlased lõid selle kindlalt välja. Kalev jätkuvalt otsib seda viigitabamust, kuigi aega jääb iga minutiga ühe vähemaks. 20 minutit on veel lõpuni!
Heiti Heli:
16:00
 Värav JERMATŠENKO!!!
Heiti Heli:
16:02
 Sai Kuressaare poolkaitsja sel poolajal proovida ja proovida ning 73. minutil lendas karistusala tagant löödud pall võrku. Dõmov toimetas karistuslöögi vastaste valdusesse, kust see klaariti Pajunurmele, kellelt tuli sööt Jermatšenkole, kes võttis kera rinnaga omaks ning järgmise puutega tulistas vasakusse alla nurka.
Külastaja ennustaja:
16:04
see kalev on möödunud koba hooaja hale vari.hirmus.
Heiti Heli:
16:04
 VahetusVahetus Kalevilt topeltvahetus: Kaljumäe ja Sõtšugov välja, Ševiakov ja Sinilaid sisse.
Heiti Heli:
16:06
 Palutaja paremalt äärelt antud tsenderdus vuhises üle lati.
Heiti Heli:
16:09
 Hoiatus Laurile, kes tabas õhuvõitluses Orrenit küünarnukiga näkku, kollane kaart.
Heiti Heli:
16:09
 Kuressaare kunstmuruväljakul viibivad kohapeal 142 silmapaari.
Heiti Heli:
16:10
 Hoiatus Männilaane maha murdnud Sinilaid teenis kollase kaardi.
Heiti Heli:
16:10
 Iljin mängis karistuslöögi väga kavalalt lahti Männilaanele, kellelt järgnes löök, millele Pank sai jala vahele, mistõttu oli see Lepale kerge saak.
Heiti Heli:
16:11
 Nüüd tegutseb Kalev tagaliinis kolmekesi, mis tähendab, et Laur tegutseb tipuründajana.
Heiti Heli:
16:12
 Värav ŠAHH JA MATT, SOOMRE LÕI KURESSAARE KOLMANDA!!!
Külastaja Mart:
16:12
Eelmisel hooajal kaotas Kalev 0:3 esimese mängu Kuressaare vastu.
16:12
kuressaare euroopasse :D
Heiti Heli:
16:13
 Iljini pika söödu tõi Männilaan alla Soomrele, kes seljatas Pangi ning Ševiakov proovis klaarida, kuid tabas palli nii, et see põrkas Soomre jalast väravasse.
16:14
Noo see ikka ehtne Cartoon Network
Heiti Heli:
16:15
 Vahetus Kalev tegi viimase vahetuse: Siitam sisse, Jürisoo välja.
Heiti Heli:
16:15
 Vahetus Kuressaare vahetas esimest korda: Soomre puhkama, Kivi tööd tegema.
16:16
@ennustaja. 10.aprillil Kuressaare karikas Paide vastu veerandfinaalis. Endiselt on võimalik Euroopasse saamine.
Heiti Heli:
16:17
Kuressaare mängijad pakatavad enesekindlusest ja Kalev on varuosadeks lagunenud. Päris korralik seljavõit saarlastelt.
Heiti Heli:
16:20
 MILLEGA TEGELEVAD KALEVI MÄNGIJAD, HALLOO? Pangi sööt Teeväli suunas oli nii-nii-nii nõrk, et Jermatšenko võttis selle heameelega omaks, saatis Siitami kohvile, viis Pangi ühele poole ja teisele poole, kuid löögile jõudis kalevlane vahele.
16:20
Homme saab näha kuidas toimib Nõmme Unitedi tagant alustamine Narva vastu.
Heiti Heli:
16:20
 Vahetus Kuressaare vahetab: Männilaan puhkama, Kobin tsementeerima.
Heiti Heli:
16:24
 Frischer vilistas kohtumise lõppenuks. 3:0 Kalevi vastu muru surunud Kuressaare avas punktiarve ja tõusis tänasest vastasest tabelis mööda. Kuigi avapoolaeg ja teise kolmveerandtunni algus olid võrdsed, siis ühel hetkel hakkasid kalevlased lagunema ja tegid seda nii suurelt, et Kuressaare karistas ära. Lõpuks saab tõdeda, et tulemus oli igati õiglane. Kuulake, mida räägivad asjaosalised. Mina tänan ja soovin head päeva jätku!