Laura Jaansen:
12:22
Tere ja ilusat laupäeva!
12:24
Premium liiga 4. voorus hakkavad üsna pea maid jagama Pärnu Vaprus ja Nõmme Kalju. Pealinlastel on kirjas seitse punkti, kusjuures viimati lepiti Nõmme Unitediga viiki. Vaprus on hetkel kolme silma peal, sest käes vaid võit Kuressaare üle - see oli samuti viimatine mäng.
12:24
Vaprus: Ott Nõmm, Martin Käos, Magnus Villota, Uku Kõrre, Kevin Aloe, Mathias Villota, Kristjan Kask, Sander Kapper, Henri Välja, Enrico Veensalu, Kevin Kauber.
Kalju: Henri Perk, Danõl Maštšenko, Roko Vukušic, Yohan Mannone, Maksim Podholjuzin, Aleksandr Nikolajev, Nikita Komissarov, Reginald Mbu Alidor, Pavel Marin, Mihhail Orlov, Alex Matthias Tamm.
12:29
 Meeskonnad on väljakule jõudnud!
12:33
 Avavile on kõlanud!
12:34
 Tamm jõudis 2. minutil esimest korda vastase kasti, aga pall takerdus kiirelt kaitsjatesse.
12:39
 Esimesed 5-6 minutit on olnud otsivad, samas tempokad. Aga ei midagi ohtlikku seni. Pallivaldamine ütleks, et on suhteliselt võrdne seni.
12:41
8. minutil esimene korralik raamilöök Marini poolt. Proovis kasti tagant, selline poolkõrge pall ja Nõmm pidi külili viskama.
12:42
9. minutil väike elu ka Kalju kastis, kui Vaprus mängis nurgalöögi lühidalt lahti. Tuli tsenderdus ka kasti, seal pusimine, aga Perk seni tööta.
12:45
12. minutil leidis Orlov hea söödu napilt kaitsjate taga olnud Tammele, Kalju ründaja jõudis löögile ka, aga palli võrku ei suutnud saata - Nõmm ees. Ja siis fikseeriti suluseis ka ära.
12:47
14. minutil Käoselt väga hea tsenderdus kasti, Kõrre hüppas Kalju meestest kõrgemale, aga suunas sellega ka palli selgelt üle värava. Vapruse keskkaitsja oli muidugi lubamatult üksi.
12:51
Värav  19. MINUTIL LÄHEB VAPRUS JUHTIMA!
12:53
Väga-väga ilus tulek mööda paremat äärt, Käos, Kapper, Välja ja Kask mitmekesi kombineerisid. Pall leiti liinide vahelt Kapperile kergele jooksule, mees mõõtis täpse palli kasti ja Kauber lõi ühe puutega ära!
12:56
 Liiga tehti Orlovile. Aga kas ikka? Aloe jalg teda koputas küll, aga kontroll käib.
12:58
Värav  PENALTI JÄI PÜSIMA JA TAMM LÕI LÄBI NÕMME NÄPPUDE ÄRA!
12:58
 Üsna kehv pall paremale posti kõrvale, aga õnn oli Kalju poolel.
12:58
See ei tohiks kyll penalti olla
13:03
 Pool tundi mängitud, seis 1:1.
13:03
Hoiatus  31. minutil patustas Henri Välja, haiget sai Komissarov.
13:04
 Jalg käis üsna kõrgel sääres ära, VAR vaatas korra üle ka - ehk oleks ainest punaseks kaardiks. Aga ei, viga nõnda tõsine pole.
13:06
Hoiatus  33. minutil Komissarovile kaart! Trügis päris hästi värava alla, aga läks seal liiale ja tegi Nõmmele liiga.
13:06
Enne seda oli tore episood, kuidas standardolukorras üles jäänud Mannone vasakule äärele triblama sattus ja tegi Käosele atskoo.
13:14
Nonoh, Podholjuzin tegi keskväljal blokki Kauberi vastu. Pärnakas jäänud korraks istuma.
13:15
 Aga ei midagi tõsist kokkuvõttes, mõned minutikesed avapoolaja lõpuni.
13:19
Maštšenko läks olukorras ikka niiii niii lõpuni, iseenesest julgelt ja tublilt, aga pani lõpuks läbi Kõrre jalgade!
13:19
 Prins arusaadavalt täiesti endast väljas, tormas koguni platsilegi.
13:19
Punane raudselt
13:20
Hoiatus  Ja tasuks Maštšenkole vaid kollane kaart.
Külastaja Hmm:
13:20
No joppenpuhh, minema selline vend. Tegi vea ja siis läks järgmisesse olukorda veel hullemini. Pole vaja sellist meest platsile. Prins muidugi mängis ka ohuga, sest ütleks, et kui esimeses voorus anti Kurele punase, siis miks ei hoita sama joont??
13:21
 Üleminutitel leiti Tammele veel hea sööt liini taha, Nõmm tuli vastu ja välja ja suutis kerega tõrjuda.
13:21
 Avapoolaeg on lõppenud! 1:1!
13:21
Täitsa kloun on kohtunik ja var stuudio
13:22
Mängulises mõttes ütleksin, et võrdne andmine. Üsna tuline ka, olnud kaks tõsisema vea olukorda, viimatine just see Maštšenko oma. Vapruse värav tuli ilusast kombinatsioonist paremal äärel, Kalju vastas penaltist.
Külastaja Taas väga nõrk vile:
13:22
Punasest punasemat situatsiooni ei ole olemas.
Külastaja Ak:
13:29
Kohtunikule raske mäng, aga saab hästi hakkama
Külastaja Ars:
13:29
Täielik naljanumber esitus tõepoolest, selline asi peaks olema punane ja lisakaristus
Külastaja Külastaja:
13:29
Samas situatsioonis oleks Vaprisele raudselt punane antud. Kas krt kohtunikul üldse mune pole.
13:30
Teemaväline küs. Laura, kas sa ei arva, et kui sa teed kokkuvõtteid naiste ML-ist ja käid nende mängijaid, treenereid intervjueerimas ja hiljem nende vastu mängimas, kuidagi imelik, mitte professionaalne? Saan aru, et naiste liiga ongi väga kaugel professionaalsusest, aga no nii vähe ajakirjanikke meil ka pole. Edu!
13:32
 Olen nõus, et see pole kaugeltki ideaalne olukord. Samas tunnen, et olen selles valdkonnas tugev, oskan asju objektiivselt näha ja tänu sellele saan oma tööd hästi teha. Pean lihtsalt oma rolle hästi jaotama ja seni tunnen, et olen sellega hakkama saanud.
Külastaja siit on hea edasi minna:
13:32
Pärnu mängupilt asjalik, Kaljut tassib kohtunik. Esmalt pehme pennal, siis ohtlik sissesõit. Arusaadav, miks Prins närvis. Erapooletu vaataja.
Külastaja Laurale:
13:35
Ei, sa ei ole nende rollide jaotamisega hakkama saanud, vaid naeruvääristad oma tegevusega Eesti naiste jalgpalli.
Külastaja Töö käib:
13:35
Einu Veensalu tegi hädise vea Kalju vastu ja sealt võluti imepunane välja eelmine aasta. Ja viga oli ka enne ühte väravat, ei võetud ära.
13:36
 Teine poolaeg on kohe-kohe algamas.
13:37
Vahetus Vahetus  Kalju alustab vahetustega. Promise David ja Daniil Tarassenkov mängu, välja läksid Mihhail Orlov ja Danõl Maštšenko.
13:37
Teine poolaeg läks käima ka!
13:39
 Kalju alustas paari hea tsenderdusega kasti, aga Vaprus püsis kaitses ees.
13:41
Vaprus sai vastase väljakupoolelt karistuslöögi, mehi aeti kõvasti kasti, aga pall jäi madalaks.
13:42
51. minutil Väljalt korralik kauglöök. Perk tõrjus palli väravast eemale.
13:42
 Väga-väga lahtine mäng!
13:43
Marin oleks viiekasti nurgast niimoodi just ära lajatanud, kui Nõmm poleks sangarlikult vastu astunud! Kihvt andmine!
13:45
Käed eemale Laura Jaansenist! Ta soccernetis väheseid, kes pole oma egoga ära tõusnud ja on see päikesekiir, mis toob veidigi valgust, loodan, et nii ka jääb. Kuigi ja huvide konflik, arusaadav, aga ta pigem ainuke naistejalka ekspert meil siin Eestis, kes teeb ka hästi ja on südamega asjas sees. Või on kedagi veel?
13:46
Kalju sokutab palli võrku! Aga Promise David oli suluseisus ja tabamus lugemisele ei lähe!
13:47
Vahepeal ütlen, et hoiame selle minu teema siit livest hetkel eemal. Kui on soovi veel midagi öelda, võib alati pöörduda murede-rõõmudega näiteks meilitsi.
13:48
Hoiatus  Nikolajev rammis Kapperi maha.
Külastaja Sander:
13:48
Mõtle kui väike inimene sa pead ikka olema, et tuled siia mingit suva satside mängu vaatama ja hakkad noore ajakirjaniku kallal ilkuma. Kurb ikka, et meil nii palju lolle inimesi on. Mõtle ma tulen sinu töökohta ja hakkan mölisema lihtsalt.
13:49
 Nikolajev flirdib vist punase kaardiga juba. Käis jälle Kapperit jalga pisut koputamas.
13:50
Hoiatus  Marin tegi samas episoodis Käose vastu vea. Ikka toimub! Oleks tore, kui kõik ikka terveks jääksid.
13:52
 Komissarov olnud täna päris hea. Napilt enne tunni täitumist raputas vastase maha ja lasin hea palli kasti, Promise David sai peaga löögile ka, aga ebatäpselt.
13:52
Mida teeb VAR? Jalaga näkku ja ikka ei midagi
13:54
 Initsiatiiv ühtlasi ka rohkem Kalju käes. Vaprus pole mõnda aega rünnakule saanud.
13:54
 Hästi, nüüd korra midagi oli, aga Kalju kipub aina rohkem peale jääma erinevates duellides.
13:57
 374 pealtvaatajat on Pärnus.
13:58
Vahetus  66. minutil Komissarovi asemele Rommi Siht.
14:03
 Kaljult hea nurgalöök, kui üksi jäetud Tamm sai peaga löögile, aga mööda.
Külastaja Gio:
14:03
Pärnu ja Kure kunstmuru tagataustal olevad parklad on ikka eriti rõve vaadata. Soovitaks mingid suured bännerid panna vms, kohe lahendaks visuaalselt rõveduse ära. Välismaalsed kindlasti lives vahivad mis külaliiga see veel on.
14:05
Vahetus  74. minutil Veensalu välja ja Tiismaa mängu.
14:05
Köik näevad et see on kylaliiga, ei need bannerid olukorda päästa
14:07
 Kalju kombineeris vastase kasti lähistel hästi. Lõpuks leidis Tamm söödu Promise Davidi jalale, mees proovis üsna terava nurga alt sättida, aga nõrk löök langes Nõmme saagiks.
Külastaja Ained :
14:07
Sen rämnar
14:08
Ärge unustage, et Aivar pühajumal võrdles meie liigat Championshipiga.
Külastaja Tom:
14:08
Mis te kurdate. Vähemalt pole eelmise aasta külma, lumist ja tuisust hooaja algust.
14:09
 Veerand tunnikest mängu lõpuni. Vaprus pigem kannatab pisut, aga ei midagi hullu.
14:10
Värav  78. MINUTIL TAMM!
14:11
Tarassenkov oli see, kes oma kasti lähistel palli võitis ja selle seejärel Vapruse kaitseliini taha saatis. Tamm sai Nõmmega silmitsi ja oli kindel!
14:12
Pärnu kaitse oli kus?
14:13
Hoiatus  Vukušic sõitis Kauberi konkreetselt maha. 81. minut.
Külastaja Kingimeister:
14:13
Mis krdi bännereid, korralikke staadioneid on vaja. Veits ükskõik mis seal taustal on
14:16
Vahetus  84. minutil Mathias Villota välja ja Robin Limberg sisse.
14:16
Miks ometi Prins ei pane värskeid jalgu?
14:18
 Vahetus 86. minutil Kapper välja ja Joonas Sild sisse.
14:19
 87. minutil sai David nurgalöögist peaga löögile, aga üle! Talle on ka igasugu variante täna tulnud, aga küll on puude jama, siis jääb täpsusest vajaka.
14:20
 Tammel tundub, et krambid. Juba teise värava olukorras hakkas venitama ja jäi korraks istuli.
14:20
Vahetus  89. minutil Tamm välja ja Koki Hayashi sisse.
14:22
 Kuus minutit mängule otsa!
14:23
 Vaprus saanud viimasteks minutiteks Kalju poolele, aga otsitakse aina rohkem paremat tsenderduskohta ja seda eriti ei tule.
14:25
 Promise David sai võrgusahinat kuulata pärast pikka-pikka jooksu. Aga suluseis. Oli ise ka löödud, et mis ta seda energiat siis raiskas.
14:25
 Umbes kolm minutikest mängu lõpuni.
14:26
 Kaljule viiendal üleminutil nurgalöök. Ja selle andmisega on aega maa ja ilm.
14:27
Prooviti palli nurgas hoida, aga sellega liiga hästi hakkama ei saadud. Vaprusel minutike veel, et viigiväravat jahtida.
14:28
 KÕIK! KALJU VÕTAB VAPRUSE ÜLE 2:1 VÕIDU!
14:30
Tasavägine mäng, kus Kaljul lihtsalt õnnestus pikema kõrre tõmbamine. Suuresti tänu esiründaja Alex Matthias Tammele. Vaprusele jääb näppude vahele üks kena kombinatsiooniga tabamus. Matš oli kohati päris-päris tuline, kaarte tuli rohkem kaljukatele, aga nende õnneks punas(t)eni ei jõutud.