12:03
Tere päevast! Või siis hoopis hommikust, sest kui öösel kella poleks keeratud, oleks kell alles üksteist.
Siim Pulst:
12:05
Tammeka ja Flora hakkavad 25 minuti pärast Sepa kunstmurul palli taga ajama ja tõestamist jagub mõlemal küllaga. Superstardi teinud Tammeka jaoks on Flora näol tegemist hooaja esimese tõeliselt suure proovikiviga. Flora peab aga näitama, et nad on ikkagi tiitlinõudlejad ja mitte tabelikeskmikud nagu varane turniiritabel viitab.
Siim Pulst:
12:08
Tammeka algkoosseis on sada protsenti ootuspärane. Flora poolelt naaseb Nikita Mihhailov vigastuspausilt otse põhikoosseisu, Konstantin Vassiljev alustab esialgu pingilt. Pingil on ka Rauno Alliku, kes enne koondisepausi kergelt vigastada sai, teda asendab põhikoosseis Maksim Kalimllin. Vigastustega on Floral eemal Marco Lukka, Sergei Zenjov ja Marko Lipp, Tammekal Eugenio Bracelli, Tanel Lang ja Egert Naruson.
Siim Pulst:
12:09
Tuhnisin täna hommikul natuke ajaloos ja tuvastasin, et Tammeka jaoks on tegemist parima liigahooaja algusega alates 2005. aastast, mil nad kõrgliigas on mänginud. Flora jaoks on omakorda tegemist kõige nõrgema stardiga alates 1992. aastast, mil nemad kõrgliigas on mänginud.
Siim Pulst:
12:11
Flora on muidugi tänase mängu eel ikkagi soosik, aga kindlasti ei ole konarlik hooaja algus nende enesekindlusele väga hästi mõjunud, samal ajal kui Tammekal pakatab hetkel eneseusust.
Siim Pulst:
12:15
Tammeka võitis Florat viimati 2019. aasta augustis. Pärast seda on Flora võitnud 16 omavahelisest kohtumisest 14 ja kaks korda on lepitud viiki.
Külastaja skeptik:
12:26
Kuulsin, et selle mängu neljas kohtunik olla pokkeriga ca 6000€ võitnud - on ikka proffe.
Siim Pulst:
12:27
 Nagu näha, siis Sepa staadioni otsajoonte taha kuhjatud lumevallid olid nii võimsad, et need pole siiani kevadele järele andnud.
12:32
Kasti murdnud Pedmanson kukkus mängu 20. sekundil kaitsja surve all, aga kohtunikud penaltiviga ei tuvastanud.
Siim Pulst:
12:34
 Basheri esimene läbijooks 3. minutil tõi mängu esimese suluseisu. Nigeerlane on sel hooajal enim suluseisu jäänud mängija terves liigas.
Siim Pulst:
12:35
 Veelma teenis 4. minutil esimese nurgalöögi. Tammeka on alustanud igati uljalt ja aktiivselt.
Siim Pulst:
12:36
 Nurgalöök klaariti aga Kuraksini poolt esipostist ning järgnemas oli Flora kiirrünnak, aga Epton suutis Kuraksini tee siiski kinni panna.
Siim Pulst:
12:38
 Flora esimene nurgalöök 7. minutil. Mihhailovi tsenderdus langes Alandi saagiks.
Siim Pulst:
12:42
 Pallivaldamine on läinud Flora kätte ja Tammeka otsib sirgjoonelisi lahendusi, aga ei saa öelda, et tartlased kuidagi ära vajunud oleks. Flora lükkab valdavalt keskväljal ega ole Alandi väravat veel kordagi ohustanud.
Siim Pulst:
12:44
Laabuse löögiüritus blokeeriti nurgalöögiks. Veelma nurgalöögi järel jäi pall trahvikastis põrkama ja jõudis ohtlikult viiekastis Basherini, kuid nigeerlase esimese ürituse suutis Grünvald tõrjuda ning jätkuürituse klaaris Kuraksin väravajoonelt!
Siim Pulst:
12:49
POST! Pedmanson lõikas Flora väljakupoolel söödu vahelt ja söötis Basherile, kes mängis end hästi löögile, aga lajatas palli vastu posti.
Külastaja ss:
12:49
Wow Basher on hea vend
Külastaja Hmm:
12:53
Loodetavasti tammeka hoiab oma head joont ja ei käki ära. Meeldivalt domineerivamad
Siim Pulst:
12:54
Flora esimene hea šanss 22. minutil. Kalimullin pääses Mihhailovi tsenderduse järel kuuelt meetrilt vabalt peaga löögile, aga saatis nõrga löögi otse Alandi suunas.
Siim Pulst:
13:02
Värav  Tammeka ees! Pedmanson!
Siim Pulst:
13:03
 Epton pani keskelt läbisöödu Basheri suunas, Grünvald oli õigaegselt vastas ja blokeeris tema löögi, aga Pedmanson saatis seejärel lahtise palli kasti tagant mitme rikošeti kaudu võrku.
Siim Pulst:
13:04
 AGA EI! VAR tuvastas rikkumise ründefaasis ja värav ei loe! 0:0.
Külastaja mida?:
13:04
AiVAR oma parimas mahlas jälle
13:05
Mille tõttu nüüd ära võeti? Suluseis tammekale tammeka enda poolelt????
Külastaja Ah:
13:05
Misasja? Kust nüüd see välja võluti. Lisaks: kui rikkumine ründefaasis ehk viga, kas siis kohtunik ei peaks minema järele vaatama, mitte pimedalt VARi usaldama?
Siim Pulst:
13:05
 Head küsimused. Ma eeldan, et seal oli siiski suluseis, aga ootame-kuuleme.
13:05
Ega valitsevat meistrit peavadki kõik aitama ;)
Külastaja Geenius:
13:06
Tundub, et topeltpuude oli tammeka mehel karistuslööki lahti mängides. Seepärast tühistatu värav
13:08
Millegipärast tekivad need küsimused ainult Flora mängudes. Kas siis tõesti kuidagi muidu ei saa Hurti aidata kui ainult kohtunike abil tassides. Tülgastav maffia.
13:08
Ma just mõtlesin et siit küll ei saa ära imeda. Sest basher pööras oma mehe pealt selgelt mehe ees olles ümber kui pall oli tema juures juba
Külastaja das.hf:
13:08
Pärast tühistatud väravat, Flora mängis lahti Tammeka väljakupoolel, et ju Tammeka viga selles väljakupirkonnas?
13:08
kui "topeltpuude" oli siis miks kohe ära ei vilistatud?
Siim Pulst:
13:09
Vaatasin korduse üle ja tundub, et topeltpuude on tõesti ainus asi, mis seal olla sai. Selgitaks ka, mida Grünvald kohe kohtunikule näitama läks. Peakohtunik ei märganud, VAR võttis ära.
Külastaja aadu:
13:09
Tammikul topeltpuude karistuslöögi lahti mängimisel, libisemise pealt.
13:09
Pall tabas juba teist mängjat lahti lüües, mis topelt puude? Et kaitses sarnases situatsioonis ei lähe ka palli päästma joonelt kui eelnevalt teist mängjat puutunud
Siim Pulst:
13:10
 Mõned mängijate kokkupõrked on viimastel minutitel mängust tempo maha võtnud.
Siim Pulst:
13:12
 Pedmanson murdis paremalt äärelt efektselt viiekastini välja, aga kaotas lõpuks palli üle kontrolli.
13:12
Põnev et sellise topeltpuute siis võtavad ära, aga teinekord jalaga toksivad palle küll mitu korda kaugemale kui enne viimase lahtilöögi teevad. Siis kõik ok, aga nojah eks see mõjutas nüüd mõlemaid meeskondi. Tammeka kahjuks ei ole vaimselt kõige tugevam ja olenemata domineerimisest saavad 1 või 2 väravaga kaotuse ka
13:13
Samuti, kui palju tohib olukorda tagasi võtta VARi puhul? See topeltpuutega karistuslöögi lahti mängimine ei olnud ju värava seisukohast absoluutselt määrav ja toimus tükk aega enne väravat.
Siim Pulst:
13:14
 See on huvitav küsimus Videokohtuniku saatele arutamiseks, aga ütleks küll, et antud juhul algas sellest ebaõnnestunud lahtimängust veider sündmusteahel, mis väravaolukorra tekitas.
13:14
mis see topeltpuude endast kujutab, youtube ülekandest küll aru ei saa, et karistuslöögi lahtimängija oleks 2x palli löönud/puutunud, vaatasin 0,25x kiirusega kordust ja no ei saa aru, ju ma pime siis :D
Siim Pulst:
13:14
 Küllap VAR-il on kasutada paremad vaatenurgad.
Külastaja Trk:
13:14
Selliste mängijatega olla Tammeka surve all???
Külastaja to: das.hf :
13:15
Loe liiga kirjutamata reegleid. Tagasi võtta võib nii palju kui Floral just parasjagu vaja. Lugupidamisega, AiVAR
13:15
Tammik lõi karistuslöögi üle oma teise jala mängu, siis võttis Epton palli mõne puutega omaks ja sealt kohe tekkis sööt kastis suunas, kus tuli ka värav. Et piisavalt lähedal oli see moment ju.
Siim Pulst:
13:16
 Hoiatus Tammikule 45. minutil mängu esimene kaart. Floral ohtlikust kohast karistuslöök.
Siim Pulst:
13:16
 3 lisaminutit.
Siim Pulst:
13:17
 Kreida karistuslöök lendas müüri kaudu üle otsajoone. Flora teine nurgalöök.
Külastaja betoonpörsas:
13:17
Tammeka on hea
13:18
Siim sul ei ole kohtunikest sõpru, kellele kiirelt kirjutada ja küsida, et mis seal olla võis? :D
Siim Pulst:
13:18
 Sõnumi kaugusel ei ole, aga eks muid selgitusi vist olla ei saagi kui topeltpuude.
Siim Pulst:
13:19
 Tanimowo pääses kiirrünnakul paremalt kasti ja löögile, aga Grünvald püüdis terava nurga alt sooritatud löögi.
Külastaja Asd:
13:19
Kui VAR tuli, siis öeldi, et tagasi võib võtta hetkeni mil pall mängu pandi ehk praegu selles plaanis kõik ok. Olen näinud olukordi kus 2min varem olnud suluseis võeti ära. Meeletult pikk aeg, aga pall oli terve aja mängus.
13:19
See oli lotovöit teistele et Hurt Flora treeneriks pandi, on kyll selline lammas et annab otsida
Siim Pulst:
13:19
Hoiatus  Mihhailov 45+4. minutil.
13:20
Aa vaatasin kordust, Flora jätkas peale vari otsust mängu selle koha pealt, kus topeltpuude võis olla, niiet ju see siis oli jah see kurjajuur
Siim Pulst:
13:20
 Kohtunik ekraani juures! Mihhailovit ähvardab punane!
Siim Pulst:
13:21
Eemaldamine  Nii on! Kollane tühistatakse ja Mihhailovi löögiliigutus jätab Flora väljakule kümnekesi!
Siim Pulst:
13:21
 Ja sellega on see tormiline poolaeg ka lõppenud!
13:24
Viimati kui Tammeka ja Flora mängisid, läks Flora vaheajale 0:1 kaotusseisus ja samuti arvulises vähemuses. Siis suutsid nad mängu ikkagi 2:1 ära võita.
13:33
Kui pikk tribüünil istumine nüüd Mihhailovit ees ootab?
Külastaja J:
13:35
Kas sellise sigaduse eest võiks Mihhailovit mitmemänguline keeld ees oodata?
13:36
 Sest eelnevalt karistuslööki lahti mängides Tammik libastus ja oli topeltpuude. VAR tuvastas selle.
Siim Pulst:
13:37
47. minutil Flora teise poolaja esimene nurgalöök ja võimalus, kui Lepik pääses viiekastinurgas Kreida tsenderdust ründama, aga suunas palli üle lati.
Siim Pulst:
13:39
 Veelma lõi karistusala kaare pealt väravale. Grünvald püüdis kindlalt.
Külastaja rallikas:
13:41
Öelge televendadele, et lisagu ekraanile ka Flora punane kaart
Siim Pulst:
13:43
 Tammeka on pallikontrolli enda kätte võtnud. Flora on justkui äraootaval seisukohal.
Siim Pulst:
13:44
 Kallase kauglöök lendas 54. minutil Grünvaldile sülle.
Siim Pulst:
13:46
 56. minutil Tammeka kolmas ja neljas nurgalöök. Nendest otseselt ohtu ei sündinud, aga jätkuolukorras pääses Veelma uuesti tsenderdama ja seekord pääses keegi värava ees ka palli ründama, aga ei saanud seda postide vahele.
Siim Pulst:
13:48
 Tanimowo oli ohtlikult läbi pääsemas, aga Hussar jõudis olukorda lappima.
Siim Pulst:
13:50
 Basher mängis end 59 minuti täitudes trahvikasti vasakust küljest hästi löögile, aga saatis löögi tagumises postist paar meetrit mööda.
13:50
telest rääkides siis varsti on tund möödas ning me ikka pole normaalset kordust näinud tühistatud väravast. 6 kaamerat ja tõesti ükski ei näidanud?
Siim Pulst:
13:50
 Kalimullin võitis Florale neljanda nurgalöögi. Enne seda aga vahetused.
Külastaja lhv:
13:51
selline Flora hakkab meistrite liiga mänge mängima :)
13:51
No see ikka pahandus kui Tammeka sellise mänguga, sellises seisus olevat florat ei suuda lõpuks alistada
Siim Pulst:
13:51
Vahetus Vahetus  Alliku ja Varjund tulid 61. minutil sisse, Kuraksin ja Kalimullin välja.
Siim Pulst:
13:52
 Kreida nurgalöök tuli talle tagasi, aga jätkutsenderdus leidis Seppiku, kelle pealöök lendas kõrgelt üle.
Külastaja oioioi:
13:52
let's go Tammeka, saadame Hurda kontoritööle ära!
Külastaja Põhjakoristaja:
13:53
Eiei, kõige parem oleks see, kui Tammeka venitab siit viigi, Hurt jääb ametisse ja Flora on hooaja lõpus viies
13:54
Ai kurja, Hurt kogemata pani kvaliteetsema mehe Alliku sisse ja kohe näha et teisest klassist
Siim Pulst:
13:54
 Veelma proovis terava nurga alt Grünvaldi üllatada, aga Flora väravavaht on täna raudkindel.
Siim Pulst:
13:55
 Alliku tegi võimsa soolo keskväljalt trahvikastini välja, aga kaotas lõpuks ikkagi palli.
Siim Pulst:
13:56
 66. minutil oli Basher Tanimowo söödu järel löögile pääsemas, aga kaitsjatega võideldes ei õnnestunud tema sooritus.
Siim Pulst:
13:57
Flora on poolaja algusega võrreldes ründavamaks muutunud ja see on mängu päris lahtiseks teinud.
Külastaja to hmm:
13:57
mis seisus siis flora on? nad teevad ikka oma ära
Siim Pulst:
13:58
 Uggeri lajatas 68. minutil kasti tagant lati alla, aga Grünvald lükkas efektse ühekäetõrjega üle lati.
Siim Pulst:
13:59
 Tammeka kaks järjestikust nurgalööki. Teine langes Grünvaldi saagiks, nii et ka selle olukorra sai Flora väravavaht neutraliseeritud.
Siim Pulst:
14:00
 Basher pääses Veelma söödust viielt meetrilt löögile, aga Seppik blokeeris järjekordseks korneriks.
Siim Pulst:
14:00
Tammeka seitsmes nurgalöök ohtu ei tekitanud.
Siim Pulst:
14:02
Hoiatus  Soomets võttis Pedmansoni kiirrünnaku maha.
Siim Pulst:
14:03
 Tanimowo löök veeres tagapostist selgelt mööda.
14:03
pole ühtegi flora fännilaulu ülekandes kuulnud, on neil üldse fännid kohal tartus?
Siim Pulst:
14:04
Tavapärases võõrsilfännide sektoris mõned inimesed küll istuvad, aga Flora fännide tundemärke seal ei paista.
Külastaja Tammeka fänn:
14:04
Varsti tuleb kostja ja annab pealkirja ainet, et ta ikka suudab ja tuleb ja päästab
Siim Pulst:
14:05
Vahetus Vahetus  Tammeka kaks vahetust 75. minutil: Õunpuu ja Gvineria sisse, Veelma ja Basher välja.
Külastaja Laulumees:
14:05
Ega Tammekal ka neid laule pole. Väiksed seal karjumas ja trummipeksmas suvaliselt
14:07
 Flora kuues nurgalöök 77. minutil. Kreida tsenderdus jäi madalaks ja Lepiku suunamisüritus põrkas ohutult üle otsajoone.
Siim Pulst:
14:09
 79. minutil pääses Varjund Tõugja söödu järel terava nurga alt löögile, Aland vastas ühekäetõrjega.
Külastaja juku:
14:11
Hurt on m2nginud 5 m2ngu. Vaata koosseisu ka. Pooli p6hivendi pole kes eelmine aasta olid (Lilander, Miller, Kallaste, Zenjov, Vassiljev). Top 3 tulevad ilusti.
Siim Pulst:
14:11
Vahetus Vahetus  81. minutil Tammekalt veel kaks vahetust: Laaneots ja Lehter sisse, Uggeri ja Tanimowo välja.
Külastaja Mart:
14:12
@M. Mida ta ikka teinud on? Ei ole Ojamaad, Kallastet, Vassiljevi, Zenjovi, Millerit, Lilanderi, Lukkat)
Külastaja Gio:
14:12
Tammekal elu olukord panna flora lutti ja selleks oleks ka vaja rahva toetust, aga rohkem nagu ollakse nagu kirikus.
Külastaja lol:
14:12
lol top 3 tuleb flora ainult unes sul
Siim Pulst:
14:13
 Miili tsenderdus põrkas ohtlikult Flora värava eest läbi, aga ei Gvineria ega Lehter ei ulatunud pallini.
Külastaja to lol:
14:15
Nalja teed? A-koondis ei tule top3? Liigas lihtsalt pole yle 3 satsi kes suudaks top 3 tulla
Siim Pulst:
14:16
 86. minutil jäi Varjundil napilt puudu, et Alliku terav tsenderdus jalaga võrku suunata.
Külastaja ,:
14:16
Põnev mäng on. Rahvas vaatab huviga nagu teatrietendust. Ei ole aega kaasa elada.
Külastaja jah:
14:17
viik võiks vist päris ok olla jah, muidu saab "las mina proovin siis ka" Hurt liiga kiirelt kinga ja meeskond võib veel medalile jõuda. Tuleks teha kõik võimalik, et Hurt võimalikult kaua pukis püsiks ja Flora eurorahadest kord ka ilma jääks.
Siim Pulst:
14:18
Gniveria saatis 88. minutil kasti tagant terava löögi posti kõrvale, aga Grünvald koukis palli välja!
14:18
tammeka nii edasi m2ngib ja tabeli tipus on, siis tuleb rahvas ka rohkem taha
Siim Pulst:
14:19
Vahetus Peedo tuli 89. minutil Pedmansoni asemele.
Siim Pulst:
14:20
 90. minutil saatis Gvineria ülihealt kohalt palli väravast mööda, aga tagantjärele määrati ka suluseis, nii et värav poleks niiehknaa lugenud.
Siim Pulst:
14:20
 4 lisaminutit!
14:22
Viisakas oleks nüüd ikka penalti välja imeda tammekale, kui suudeti näha et see topeltpuude oli suur ja oluline viga värava puhul ja imeti sealt see viga välja.
Siim Pulst:
14:23
 Tammeka kaheksas nurgalöök 90+4.
Külastaja Njah:
14:24
Kui Tammeka kaks paremat ründajat välja võttis siis oli selge et viigist piisab neile
Siim Pulst:
14:24
 Lehteri nurgalöök tuli kastist välja ja Laaneots virutas lõpuks peale, aga napilt üle.
Siim Pulst:
14:24
 Mäng läbi! 0:0! Tammeka ajaloo parim ja Flora halvim hooaja algus on tõsiasi.
Siim Pulst:
14:25
 Tänan ja vaadake ka intervjuusid, enne kui teise mängu lainele asuda.
Külastaja to njah:
14:25
Kui kedagi vahetatakse, siis ikka ründajaid, mitte kaitsjaid
Külastaja ennustaja:
14:25
krt,tammekale antakse kandikul võiduvõimalus kätte,aga ei ja vahetused rikkusid võimaluse ära seda saada.välimaalane toodi siia mängima ja ohtu veidi kujutasid ju.nah
14:26
Florale võidetud punkt ja tammekale kaotatud kaks
14:26
kui Henn oli treener, siis tegelikult niite t6mbas Hurt. Loeb, kes on v2ljakul, mitte niiv6rd, kes t2pselt treenerina pingil istub
14:34
Pikk plaan, kallid sõbrad. Tammeka võttis vabatahtlikult kaks punkti kaotust, et Flora hooaeg oleks halvem
Külastaja stranglers:
14:34
Tammeka vääris võitu. Muidugi võinuks ühe (veel) lüüa, aga elu aeg jalgpalli vaadanuna pole ma midagi enne kuulnud topeltpuutest.