5. voor: Paide Linnameeskond - FC Kuressaare

Kasper Elissaar:
14:23
Tere ja ilusat jalgpallilaupäeva!
14:24
Premium liiga 5. voorus on seni Nõmme United teeninud 2:1 võidu Tartu Tammeka üle ning FCI Levadia alistanud 5:1 Nõmme Kalju. Kuidas läheb Paide - Kuressaare matš? Seda näeme järgneva paari tunni jooksul.
14:25
Paides on sooja viis kraadi, taevas pilves ja kunstmuruväljak roheline.
14:26
Kuressaare algkoosseisus pole üllatusi ehk mängitakse samas rivistuses, nagu eelmises voorus, kui alistati 3:0 Tallinna Kalev.
14:28
Paide algkoosseis on natuke põnevam: Medic on vigastusega eemal ehk Hõim alustab, põhikoosseisus on näiteks ka Daniel Luts, samal ajal kui Dimitri Jepihhin on jäänud pingile nagu ka Karl Mööl. AGA! Oluliseim on hoopis see, et kapten Andre Frolov saab kirja oma 500. Premium liiga mängu.
14:28
Mängijad sammuvad täna väljakule orkestri saatel.
14:30
Paide noortetreener Viktor Mets sai eile Eesti Jalgpalli Liidult kuldmärgi. Klubi õnnitleb teda 70. sünnipäeva puhul.
14:37
Männilaan jõudis kolmandal minutil Paide kasti, aga ka suluseisu.
14:40
Jermatšenkol oli 6. minutil päris palju ruumi ja lõi palli vastu karistusalas seisnud Muringheni kätt, aga käsi oli keha ees ja sealt penaltit ei antud. VAR kontrollib.
14:40
Ošomkov läheb vaatama!
14:41
Videopilt näitab, et kui alguses tundus, et pall läks vastu esimest kätt, mis oli keha vastas, siis läks vastu tagumist, mis oli kehast lahti. PENALTI Kuressaarele!
Külastaja Haha:
14:42
Hahaha, uskumatu
14:42
EBRIMA JARJU TÕRJUB MÄRTEN PAJUNURME PENALTI! Pajunurme kogu karjääri teine penaltieksimus.
14:42
dzardzju tassib
14:43
Pajunurm lõi vasakusse alla nurka, kust Jarju selle 9. minutil suurepärase viskumisega ära tõi.
14:43
ball don't lie.
Külastaja Ahhaha:
14:43
Eino- see pole ju sportlikult ilus, mees tegi kõik, et ennast kokku tõmmata
14:44
Orren lõi nüüd palli napilt väravast mööda! Kuressaare on korralikult survet avaldanud Paidele.
14:44
11. minutil Orrenilt veel üks löök, sedapuhku pöördelt, aga jäi nõrgaks ja läks keskele ehk langes Jarju saagiks.
14:45
kure surub häirivalt, paide täiesti bussis alles omadega
Külastaja juku:
14:45
tee v2ike paus penaltit lyyes ja vaata v2ravavahi liikumist/liikumatust. Silmad kinni l88me
14:46
Pajunurme, kes on Eesti kõrgliiga läbi aegade üks paremaid penaltilööjaid, kodust penaltit lööma õpetada on pigem ebavajalik.
14:46
VäravKuressaare saab kätte! Artjom Jermatšenko 13. minutil kasti tagant vasakusse alla nurka! Kuressaare 1, Paide 0!
14:47
Soomre võttis pika palli peaga alla, Männilaan suunas Jermatšenkole ette ja sahh.
14:47
mnjh.. teenitult juhivad
14:48
Kuressaare on jälle Paide kastis. Kodumeeskond pole veel täna tõsiselt rünnakul käinud.
14:48
Nüüd 14. minutil jõuti, aga Aer blokeeris Ojamaa pealelöögi varakult.
14:53
Hoiatus19. minutil libistas Hõim ohtlikult jalga sisse Aerule ja saab kaardi ka.
Külastaja pess:
14:54
punase hõng minu arust. täiesti pahkluusse
14:54
14:54
Oli pigem tumedamat sorti kollane, jah. Aga kollasest vast siiski piisas.
14:55
Paide esimene nurgalöök 21. minutil ohtlikuks ei kujunenud.
14:58
Minna silmad kinni loterii peale pennalt l88ma on mu arust m6ttetu. Andku kellelegi teisele lyya siis. Ju on tal siiani lihtsalt joppand, et pole eksinud
15:00
Pajunurm oli enne tänast löönud Premium liigas 25 penaltit, millest sisse oli vajutanud 24. See pole päris "vedas tal" statistika.
15:00
27. minutil saab Paide oma teise nurgalöögi. Nad on nüüd natuke ärganud.
15:00
Paide saab palli võrku 27. minutil, aga ei loe! Suluseis!
15:05
Nurgalöök mängiti madalalt lahti, Luts jätkas Ojamaale, kelle löögi Kivila tõrjus. Tõrje eel oli väike jalaripse Yusifilt, kes oli suluseisus. Siis lõi peale Frolov ning löögi ajal olid ilmselt nii Yusif kui ka Muringen suluseisus. Kivila tõrjus ka selle ja kui lõpuks Frolov uuesti palli Muringenile lükkas, kes ära lõi, tõusis lipp ruttu. VAR kinnitas.
Külastaja Kx:
15:05
Veering vigastatud v ?
15:05
Moorits Veering on vigastatud, jah.
15:06
Värav32. minutil saab Robi Saarma enda oma kätte! 1:1!
15:07
Ojamaa leidis sööduga Saarma, kes võttis kastis Suvinõmme ette. Tegi väikese kehanõksu ja lõi siis suhteliselt terava nurga alt vasaku jalaga madalalt tagumisse nurka. Ilusti mängitud!
15:09
HoiatusNüüd teenib Suvinõmm 34. minutil kollase kaardi! Kattis Saarma kehaga ära ja pani siis käed ka natuke külge.
15:09
Saarmalt 36. minutil suurepärane karistuslöök sellest samast olukorrast, ent Kivila tõi lati alt välja!
15:11
Jarju tõrjub 37. minutil Iljini löögi!
15:12
Hoiatus38. minutil võtab Pajunurm juubelimehe Frolovi maha ja saab hoiatada.
15:15
Paar Brit Maria Taela klõpsu ka senisest mängust:

15:15
Praegu käib selline väga võrdne jalgpallilahing. Mõlemal on omad hetked.
15:16
Liini tagant otsiti Lutsu, aga Kivila sai kätte.
15:17
Suvinõmm nõudis Lutsule sukeludmise eest kollast ja sai Ošomkovilt nahutada, et tõmbaks tuure alla.
15:18
Saarma jooksis Suvinõmmest mööda 44. minutil, aga lõi lõpuks karistusalas ise pallist mööda ja kukkus pikali. Ohtlikuks ei läinud.
15:19
Neli üleminutit avapoolajale!
15:20
Jermatšenko löök 45+1. minutil ebaõnnestus - lendas selgelt mööda.
15:22
Suvinõmm pikendas 45+3. minutil Männilaane pika audi edasi, aga Muringnen äsas palli kastist välja. See toodi kohe tsenderdusega tagasi, aga Männilaane pealöök oli Jarju saak.
Külastaja Mkm:
15:22
Kuressaare on ikka enigma, mõnipäev suruvad paidet ja mängivad jalgpalli, mõnipäev lastakse kuuekas
15:23
Kuuekad lasti hooaja alguses, kus oli väga palju probleeme koosseisuga. Tänagi on nendel veel kolm-neli eelmise hooaja põhimeest puudu, ent see on parem seis kui esimestes voorudes.
15:25
Esimene poolaeg on lõppenud 1:1 seisuga. Kuressaare alustas paremini, nägime nende poolt täiesti haruldast penaltieksimust, ent Jermatšenko kaunist tabamusest haarati kiire eduseis. Paide ei suutnud avapoolaja esimese poolega midagi korraldada, aga siis vaikselt ärkas, sai Saarma abil viigi kätte ja sealt edasi oli võrdne madin.

15:32
Mis spekuleerite kus Kure tabelis oleks kui neil oleks ka pingilt lisakäike, ma ei tea ütleme et neil on Paide tänane pink. Minu arust, täpselt nagu sai ka välja toodud, nende alg-11 pole viga ja kuuekaid ilmselt ei tule, aga arvestavate varukäikude toomine on see murekoht.
15:33
Täna on Kuressaarel ka pingilt mõned mehed ikka tuua, aga selge see, et see koosseis väga paks ei ole.
15:46
Ojamaa lööb nurgalöögi järel palli vastu Jermatšenko kätt ja nõuab penaltit, aga ei saa seda!
15:47
See Jermatšenko käsi, mille vastu pall läks, oli oma kõhu peal.
15:50
Ojamaa lasi terava palli 57. minutil värava alla, aga Kivila sai kätte.
15:51
58. minutil püüab Kivila Agyepongi löögi!
15:52
VahetusPaide teeb 59. minutil oma esimesed vahetused: Daniel Luts ja Andre Frolov välja, Siim Luts ja Dimitri Jepihhin väljakule.
15:53
Saarma 60. minuti nurgalöök oli Kuressaare saak. Teisel poolajal pole Kuressaarel eriti ründetegevust olnud.
15:54
Järjekordne Paide nurgalöök ei toonud midagi.
15:54
Yusif sai 61. minutil karistusalas löögile, aga see ei kujutanud mingit ohtu.
Külastaja Tere:
15:54
Vau, lahe vaadata ülekannet, tagataustal kopp tööd tegemas
15:55
Paides on üldse kõva ehitusaeg! Kunstmuru kõrvale valmib ju aasta lõpuks ka sisehall.
15:55
Õigus murdis kiirusega kasti, aga lõpuks takerdus pall talle vastu kanda ja oht puudus.
15:57
VäravPaide saab 64. minutil lõpuks juhtima! Abdul Razak Yusif võtab palli alla ja lajatab võrku!
15:59
Henrik Ojamaalt tsenderdus kasti, Yusif sai palli Pajunurme kõrvalt maha ja lõi põrkega Kivila kõrvalt ära.
Külastaja Yus:
15:59
Kas Yusif on teise poolaja põhimõtteliselt ründavat poolikut mänginud?
15:59
Positsiooniliselt mitte, aga kuna Paide on mänginud ründavamalt, siis on julgemalt rünnakule kaasa läinud küll, jah.
16:01
Kasper sina mida arvab vassiljevi teemast? Peaks ta olema koondises ja kapten?
16:03
Eesti koondises peaksid olema eestimeelsed sportlased, kelle jaoks ei ole praeguses julgeolekulises olukorras mitte mingiks probleemiks öelda, et nad on Ukraina poolt ja loodavad Venemaa hävimisse igal rindel. See on tänasel päeval elementaarne.
16:05
Vahetus72. minutil vahetab Paide välja Saarma ja Hõimu. Asemele tulevad vastavalt Piht ja Mööl.
16:06
Mööl saab täna mõnusalt siis keskväljal toimetada. Seni tänavu peamiselt tagaliinis mänginud.
Külastaja vaatleja:
16:07
Kasper, sinu hinnangul, kas Saarma on koondisematerjal? tundub nagu koondise treenerid natuke liiga vähe hindavad tema oskusi...
16:08
Mulle teadaolevalt tahtsid Eesti koondise treenerid märtsikuises koondiseaknas Oliver Jürgensi lahkumise järel Robi Saarmat Soome mänguks koondisesse kutsuda, aga Paide ründajal oli tervisega probleem, mistõttu ta ei liitunud.
Külastaja R:
16:09
Ainuüksi Saarma kvaliteetsed nurgalöögid võiks olla põhjus, miks ta peaks koondisesse kuuluma.
16:09
Jermatšenkolt 76. minutil väga ohtlik otse õhtust löök, aga Jarjult suurepärane reaktsioonitõrje!
16:10
Pajunurme nurgalöök langes Jarju käte vahele.
Külastaja yus:
16:10
no siin ikka on mingi inter milano laadne teema. yusif kogu aeg vastase kastis ja jääb rünnakutel regulaarselt kõrgemale kui nt agyempong
16:11
Yusifi mäng on niipalju ohtlik, et saarlased ilmselt tahaksid kreisiraadiolikult tõdeda: "Siin peaks küll juba politsei sekkuma!"
16:11
78. minutil püüab Kivila Lutsu löögi!
16:12
313 pealtvaatajat täna Paides.
16:13
Piht saatis madala palli värava eest läbi. Ei tulnud sealt midagi.
16:13
Vahetus81. minutil tuleb Saliste ära ja Hindrek Ojamaa tuleb väljakule. Paidel vahetused tehtud. Kuressaare pole seni veel vangerdanud.
16:14
Vahetus82. minutil Kožuhhovskilt esimene lüke: Soomre ära ja Pevtsov ette rünnakule.
16:15
Iljin mängiti 82. minutil kastis täiesti vabalt löögile, aga ühepuutelöök lendas kõrge kaarega üle värava!
16:15
Piht sai 82. minutil Kivilaga silmitsi, aga saarlaste väravavaht sai löögi kätte!
16:17
Paide senised tänased kõige rõõmsamad hetked Brit Maria Taela kaamera läbi: Foto: Brit Maria Tael

16:18
Suvinõmm sai haiget ja arstiabi. Näis, kas suudab jätkata.
16:18
Vahetus85. minutil tuleb lonkav Suvinõmm ära ja Sander Alex Liit lõpetab oma vigastuspausi! Keskkaitsja vahetus.
Külastaja tohoh:
16:19
jube lahtiseks mäng läinud, Paide võiks ju veits rohkem asja lukku keerata, kas sa ei leia?
16:19
Mäng on tõesti lahtine ja seeläbi ka ohtlik. Mõlemad võivad vabalt skoorida.
16:21
Ojamaalt sööt värava eest läbi, aga keegi 88. minutil end vahele ei saanud.
Külastaja betoonpörsas:
16:22
Kure on hästi palli hoidnud, viimane faas lahja natsa
16:23
90. minutil keerutas Piht palli üle ristnurga, aga saab tänu rikošetile nurgalöögi Paide võtab kõike praegu väga rahulikult.
16:23
Piht sai Lutsu kornerist löögile, ent mööda.
16:23
Vahetus90+1. minutil tuleb Männilaan ära ja Kivi väljakule.
16:23
Viis üleminutit!
Külastaja Napp:
16:24
Väga ootamatu, et Kure nii hästi lükanud on täna. Täiesti 50-50 mäng ja Paide tegelikult pigem hea ikkagi olnud sel aastal. Müts maha, kõva võitlus
16:25
Kuressaare käis Paidele kõrgelt peale, aga lasti praak sisse ja palli kätte ei saadud.
Külastaja Njaa:
16:26
Selline üleelmise hooaja kure vibe, kui tundus et võivad kõigilt võtta punkte. Hea üllatus
16:27
90+4. minutil sai Kuressaare vastase kolmanidkul palli kätte, aga keegi ei tahtnud initsiatiivi võtta ja lõpuks Kivi lõi, aga meetritega üle.
16:28
VäravPaide lõpetab selle mängu 90+5. minutil väravaga! Dimitri Jepihhin Henrik Ojamaa suurepärase soolo järel! Löök alla nurka ja 3:1 võit Paidele!
16:29
Lõpuvile tuleb siit kohe otsa!
16:31
Kuressaare proovis mängu lõpus kuidagi seda seisu viigistada ja selle pealt sai Paide lõpuks veel ka oma kolmanda värava. Oli tegelikult üpris võrdne matš, aga teisel poolajal oli Paide mäng võrreldes avapoolajaga palju parem ning see kajastub lõpuks ka tablool. Raske, aga vajalik ja lõpuks ka teenitud võit.
16:33
Põnev karikavõistluste veerandfinaali peaproov on nüüd peetud. Juba kolmapäeval kohtuvad täpselt need samad meeskonnad täpselt sel samal staadionil. Siis aga jahitakse europääset! Kummalgi seda ei ole ja kes kolmapäeval kaotab, jääb sellest ka ilma.