Kristjan Jaak Kangur:
18:53
Tere õhtust! Karikaderbi läheb kohe käima!
18:55
Võtame korraks veel avavile eel koosseisud ka ette. Näha on, kellel on pikem pink - võrreldes viimase liigamänguga on 5:1 Kaljut võitnud Levadial täna alustajate seas vaid Larsen, Peetson, Joao Pedro ja Ainsalu, sellal kui Flora on võrreldes 4:3 võiduga Transi üle teinud kaks muudatust ja neistki on üks sunnitud. Tolles mängus vigastada saanud Markkus Seppikut asendab keskkaitses Kolobov, nädalavahetusel mängukeeldu kandnud Mihhailov alustab aga Rauno Alliku asemel.

Levadia: Oliver Ani, Michael Schjönning-Larsen, Heitor, Rasmus Peetson, Ken Kallaste, Mihkel Ainsalu, Alexandre Lopes Gomes, Nikita Vassiljev, Mark Oliver Roosnupp, Joao Pedro, Ahmad Gero.

Flora: Kristen Lapa, Robert Veering, Erko Jonne Tõugjas, Mihhail Kolobov, Kristo Hussar, Vladislav Kreida, Markus Soomets, Maksim Kalimullin, Daniil Kuraksin, Nikita Mihhailov, Mark Anders Lepik.
Külastaja raimps:
18:55
ani ja lapa saavad end proovile panna
Külastaja Norbert:
18:55
Kas Hurt mängule jõudis? Võibolla jõudis võibolla mitte?
Külastaja Lahemees:
18:56
Kus Kostja on?
18:57
Kuna Alliku on pingil, alustab täna Flora kaptenipaelaga Markus Soomets. Konstantin Vassiljev viibib varasema kokkuleppe alusel Šveitsis, kus ta läbib PRO-kategooria treenerikoolitust.
18:58
Ennist muidugi eksisin Flora koosseisu osas ühe, aga olulise detailiga - seni kõigis liigamängudes väravas seisnud Evert Grünvaldi asemel saab oma võimaluse Kristen Lapa.
19:00
Läks!
19:02
Roosnupul kohe löögivõimalus, aga napilt mööda! Suluseisulipp tõusis ka.
Külastaja Q:
19:02
Kas täna VAR on?
19:02
On ikka. Kristo Tohver ja Thor Vaas ekraanide taga, väljakul täna Kevin Kaivoja koos Petteri Schultzi ja Riivo Stoltsiga.
19:03
Kaks minutit mängitud ja Lepik paneb terava palli värava eest läbi, kuid kedagi polnud jaol! Esimene oht mõlemas otsas juba olnud.
Külastaja Mõtiskleja:
19:06
Kasper ütles mängu alguses, et täna mängitakse kas 90 või 120 minutit. Kas Eestis ei mindud peale 90min kohe penalteid lööma?
19:07
See oli Superkarika puhul niimoodi. Kui täna 90 minutiga asi selgeks ei saa, siis lisaaeg ja seejärel alles penaltid.
Külastaja Angerjas:
19:07
Sooviks siiralt Florale ainult ebaõnnestumisi sel aastal (kas nii võib siin kommentaaris)?
Külastaja Vasja:
19:07
Teeb kiirelt PRO-d, et saaks koondist juhtima hakata? :)
19:08
Eks elu näitab, keda ja mida täpselt, ent kursustel käib ta küll juba alates sügisest. Septembris alustasid koos temaga seda kursust veel Nikita Andrejev, Aivar Anniste, Deniss Belov, Alo Bärengrub, Victor Manuel Gomes Da Silva, Joel Indermitte, Dmitri Kruglov, Daniel Meijel, Lauri Nuuma, Marti Pähn, Jaanus Reitel, Sirje Kapper, Nikolai Toštšev, Siim Valtna ja Vladimir Voskoboinikov.
19:08
ootaks lisaaega või pendlaid:-)
19:08
Aivaril aeg pikemat pinki vahetusmeestele sebima hakata. Nagu näha, siis staff+varu ei mahu katuse alla ära ja paar venda floral taburetil seal :)
19:09
Algus on olnud igatepidi tempokas, ühelt poolt teisele poole üsna võrdne jooksmine. Paistab, et kumbki siin täna mingi erilise kavaldamisega ei tegele, on tuldud aktiivselt väravat otsima. Loodame, et annab kokkuvõttes korraliku derbi mõõdu välja.
19:14
Flora fännid tegid 12. minutil traditsioonilise püro ka ära. Meeskond üritab tulevärgiga reageerida, aga Levadia jõuab kaitses kohad sisse võtta ja midagi ohtlikku ei sünni. Ani ega ka Lapa pole midagi peale rutiinsete püüdmiste veel pidanud tegema.
19:15
Nikita Vassiljev ja Kallaste viivad äärevahetuse ja ühepuutesööduga löögile Roosnupu, ent see katse lendab kõrgelt üle.
19:17
@MART Staadion kuulub EJL-le (loe: Aivarile), Levadia vaid rendib seda
19:18
Levadia on viimastel minutitel selgelt rohkem palli vallanud ja 18. minutil saadakse mängu esimene nurgalöök.
19:19
Ainsalu saab peaga suunata, aga selgelt mööda.
19:20
Vassiljev läheb liini taha antud söötu jahtima ja põrkab Lapaga kokku, aga midagi hullu ei juhtu.
Külastaja Küsimus:
19:23
Kas mingi lootus teisel poolajal tasuta ka mängule saada? Ei jõua enne 60 min staadionile aga viigiseisu puhul astuks ehk läbi..
19:24
Ütlen ausalt, et ei julge kinnitada, kas teisel poolajal minnes tasuta sisse saab.
19:24
Flora karistuslöögi järel saab eemalt proovida Soomets, kuid ikka väga kõvasti mööda.
19:27
Larsen eemalt, rikošett ja nurgalöök Levadiale. Kallaste proovib üle puusa ja latti!!! Jätkuolukorras lööb Heitor napilt tagumisest postist mööda!
19:29
Kohe saab pool tundi mängitud ja see oligi nüüd kahe meeskonna peale esimene päriselt ohtlik šanss. Enne on paar korda värava eest läbi söödetud, aga lööki sealt ei tulnud. Ja kui on lööki üritatud, siis need on ebaõnnestunud.
Külastaja .:
19:32
Puta levadia
19:32
Larsen saab pika diagonaali ja jätkab sööduga värava ette, kust Vassiljev lööb üle. Levadia tahaks nurgalööki ka, aga kohtunik Kaivoja arvab teistmoodi ja Lapa saab jätkata.
19:35
Flora suudab üle päris pika aja midagi ka Levadia karistusala ümber teha, aga lõppteravusest jääb endiselt kõvasti puudu.
19:38
Värav  FLORA LÄHEB 37. MINUTIL JUHTIMA!!! ERKO JONNE TÕUGJAS!!!
19:39
Kuraksin võtab äärelt Ainsalu ette, söödab otsajoonelt tagasi penaltipunkti juurde ning eelnenud standardolukorra järel üles jäänud Tõugjas suunab palli väravale. Heitor üritab blokeerida, aga pall muudab temast vaid suunda ning Ani on võimetu.
19:41
Floral tekib ootamatult kaks kahe vastu rünnak, aga Kuraksin annab pehme söödu Kalimullini suunal ja Peetson võtab palli rahulikult endale.
19:43
Gero suunab Joao Pedro tsenderduse värava eest üle ristnurga. Oli kaitsjast vabanenud, aga ei suutnud palli raami sättida.
19:45
Gero on Lapaga silmitsi pääsemas, aga Kolobov saab hästi jala vahele! Nurgalöögi järel saab eemalt proovida Heitor - mööda.
19:46
Avapoolaeg läbi! Flora juhib, kuigi Levadial oli võimalusi veidi rohkem ja pall käis ka latis.
19:47
kas ainsalu on varem olnud ka flora särgis?
19:47
Kõvasti, jah. Üle 150 mängu.
Külastaja õuna endel:
19:47
Paidele kindlasti ei meeldi, kui Flora, kes kõigile kaotada võib, peaks võitma.
20:01
Vahetus Vahetus  Levadia teeb kohe ka topeltvahetuse - Gero ja Vassiljev ära, Felipe Felicio ja Richie Musaba sisse!
20:03
Musaba teeb kohe teravust ja Joao Pedro löögi lükkab Lapa üle lati!
20:03
Värav MIHKEL AINSALU TEEB 1:1!!!
20:04
Nurgalöök meestesumma, seal on paras segadus ja kuidagi see värava ees Ainsalust sisse põrkab!
20:05
VAR kontrollis põhjalikult, aga rikkumist kuskilt ei paistnud ja viik majas!
20:07
FELICIO LÖÖB POSTI!!!!
20:08
Sai vabalt proovida, pall läks posti, sealt vastu Lapa selga ja siis Flora õnneks värava eest läbi.
20:09
Flora otsib Lepikut, kuid Ani jõuab esimesena jaole ja lõpuks on ka lipp püsti, ehkki Kaivoja laseb mängul edasi minna.
Külastaja lhv:
20:10
see suluseisu lõpunimängimine viimaselajal naljakas, mis siis kui väravavahiga oleks kokku põrganud jne imelik vaadata seda vahest
20:10
Lepik võtab vasakult äärelt ise ette ning teenib 55. minutil Florale nurgalöögi.
20:12
 Vahetus Kreida tuleb 56. minutil ära ja Marco Lukka tema asemele. Tundub, et Kreidale teeb jalg muret. Lukka saab aga tänavuse hooaja esimesed ametlikud minutid.
20:15
Felicio lööb viielt meetrilt peaga üle! Sai Ainsalu tsenderdust täiesti vabalt suunata.

20:18
Mõned avapoolaja fotod Katariina Peetsoni kaamerast:

20:18
Levadial on kolm nurgalööki järjest, ent Flora saab nendega hakkama. Surve siiski püsib, mäng on üsna selgelt Levadia kätte läinud.
20:20
Ainsalu proovib, aga lööb üle. Mitte üle värava, vaid üle aia.
20:21
Hoiatus  Lukka võtab jooksu pääsenud Musaba 66. minutil maha ja saab mängu esimese kollase kaardi.
20:23
Hoiatus Levadia mehed eksivad rängalt sööduga ja Heitor tõmbab Soometsa jõuliselt käega maha! Florakad nõuavad väga häälekalt punast, aga jääb kollane.
20:24
Järgnenud karistuslöögi suunab Tõugjas tagasi värava ette, aga head lööki ei tule!
20:25
Levadia eksib uuesti ja pall jõuab Kalimullinile, kes terava nurga alt lööb. Nurgalöök!
20:25
Sealt tuleb Levadia ise vastu, aga Tõugjas saab jala ette nii Lepiku üritusele kui ka Roosnupu katsele seejärel äärelt ette võtta. Nurgalöök omakorda Levadiale, sellest asja ei saa.
20:26
Vahetus  Flora 70. minutil teine vahetus, Alliku sisse ja Kuraksin ära.
20:26
kuidas selgitame, et see Heitori olukrd polnud punane??? Soomets kiirusega oleks läinud 1v1..
20:27
Vahetus Parandus ka - Lopes Gomes oli see, kes Soometsa kaardiga maha võttis. Aga sellel kaardil enam selles mõttes tähtsust pole, et Lopes Gomes võetakse ära ja Mavretic sisse.
20:28
Eks ta kindlasti selline olukord on, mida pärast annab arutada. Kohtunike hinnangul oleksid ilmselt teised kaitsjad ka järele jõudnud.
20:29
FELICIOLT SUUREPÄRANE KANNALÖÖK JA LAPALT VEEL VÄGEVAM TÕRJE!!!
20:29
Kohe jääb vaid veerand tundi minna. Liigume lisaaja poole.
20:29
AI-vari jutupaunikud on täna vait
Külastaja Tundlik mees:
20:29
Flora võitleb ikkagi oma kapteni au eest. See on suur eelis!
20:30
Viimased minutid on jälle ühe värava alt teise alla jooksmine. See mäng võib minna ükskõik kummale poole.
20:31
Peaaegu Levadiale, aga Roosnupp lööb kümnelt meetrilt üle!
20:32
Musaba saab lüüa, Kolobovi blokk on ees. Aga taas oli Levadia mees karistusalas vaba.
20:33
Hoiatus  Nüüd ehk 78. minutil saab Heitor oma kollase ka ikkagi ära! Maadlevad kõvasti Lepikuga, kuniks brasiillase käsi Lepiku näos ära käib.
Külastaja Mauk:
20:33
Felicio on see aasta natuke sambat ka näitama hakanud
Külastaja junn:
20:35
Varsti hüppab kindlasti välja mees kes täpselt teab mis käsud Sõrvest tulid!
20:35
Karistuslöök taha posti, Kallaste suunab peaga nurgalöögiks. Kuuelt meetrilt saab Kolobov üle puusa panna, aga lajatab üle värava!
20:35
VAR kontrollib võimalikku kätt ja penaltit!
20:36
Aega läks, aga penaltit pole!
20:39
Vahetus Flora kolmas ja hetkel ka viimane vahetus. Oliver Nikola Cekredzi sisse ja Kalimullin ära.
Vahetus Levadial tuleb Edgar Tur ja Kallaste lahkub.
20:40
PENALTI LEVADIALE 85. MINUTIL!!!!
20:40
Tõugjas maadleb kõvasti otsajoone juures Felicioga, mõlemad kukuvad. Kaivoja mõtleb hetke ja näitab siis 11 meetrile!
20:41
Penalti jääb jõusse, Joao Pedro läheb lööma. Mitte Mavretic, kes viimati Kalju vastu eksis!
20:42
Värav  ÜLIKINDEL, LAUSA TÕRJUMATU PENALTI JOAO PEDROLT RISTNURKA JA LEVADIA 2:1 EES!!!
20:45
Vahetus  Levadia viies vahetus, 90. minutil Frank Liivak sisse ja Joao Pedro puhkama.
20:45
Nüüd läheb peaaegu kakluseks ka!!!
20:46
Hoiatus Tundus, et esmalt läksid Felicio ja Lukka tõuklema, siis saabus kuskilt veel Mavretic korda looma ja tema on vist ainus, kes lõpuks kaardi saab.
20:47
Hoiatus Feliciole siiski ka kollane.
20:47
Hoiatus Eemaldamine  Ja hetk hiljem läheb Felicio päris marru!!! Teine kollane ja punane Levadia ründajale!!!
20:47
Levadia pätid
Külastaja küsimus:
20:48
kas karikas teenitud mängukeeld kehtib liigas ka või piirdubki aint karikaga?
20:49
Karikaga. Poolfinaal jääb Feliciol vahele, aga liigas saab edasi mängida.
Külastaja Siga:
20:49
See oleks pidanud otse punane olema.
20:49
Musaba teeb veel pika soolo, aga Lapa võtab lõpuks palli. Floral on veel aega, viis minutit anti juurde, aga rüseluse peale läks veel omajagu.
20:51
Soomets laseb pika palli Mihhailovile, kes on üsna vaba - aga suluseis!
20:51
Florale kaks nurgalööki järjest. Esimese ajaks Lapa kasti ei jõua, teise ajaks juba jõuab!
20:52
Aga Flora ei suuda ülekaalu maksma panna ja Ani püüab!
20:52
KÕIK!!! LEVADIA POOLFINAALIS!!!
Külastaja Kaivoja:
20:56
Lihtsalt üks küsimus, lukka võttis tuimalt üleminutitel kontra maha kui ise palli ei suutnud kontrollida ja tal oli juba kollane all. Kaivoja ei näidanud isegi edu selles olukorras. Ilmselge teise kollase, ehk punase koht ju?
20:56
Ausalt öeldes peab need lõpuminutid rahulikult üle vaatama, kui pulss jälle alla läheb. Madinat oli seal nii palju, et kõike ei jõudnudki kohe fikseerida.
20:57
94 minut, täpsemat umbe 93:20 vms oli see konkreetne olukord.
20:57
Minult kõik, peagi üleval ka järelkaja ja mänguülevaade!
20:58
Samas on jalgpalliõhtu selle tulise derbiga alles alanud. Kohe-kohe panevad EM-valiksarjas palli mängu Eesti ja Albaania naised, seejärel aga juba Meistrite liiga ja kaks ülipõnevat veerandfinaalpaari!