6. voor: Trans - Kalev

Laupäev, 13. aprill 2024

Marko Susi:
16:55
Tere õhtust, kallid jalgpallisõbrad! Premium liiga kuues voor jätkub kell 17 Narvas, kus Trans võõrustab Kalevit. Kui algse kalendri järgi pidanuks vahepeal mängima ka Tallinna Levadia ja Nõmme United, siis see mäng algab hoopis kell 19 - Premium liiga laupäev on pikk!
Marko Susi:
16:59
Nagu pealkirjast näha, on täna koosseisudes eelmiste mängudega võrreldes mitu muudatust.

Transil on neli muudatust:
väravas alustab Aleksei Matrossovi asemel Aleksandr Kraizmer;
Kaitseliinis on Kelsey Egwu kohal Mark Maksimkin
Denis Poljakovi kohal on Vaja Nemsadze;
Taaniel Usta aasemel on Leonardo Rolon.

Kalevil, kes kaotas nädala sees karikavõistluste veerandfinaalis Nõmme Kaljule, on kaks muudatust:
Mikk Johannes Siitami positsioonil on tagasi Hugo Palutaja;
vanameister Ragnar Klavani kohal alustab Kaspar Laur. Kusjuures Klavanit pole ka pingil.
Marko Susi:
17:00
Lõbus fakt: Suutari, kelle tavapärane särginumber on üheksa, mängib täna särgiga nr 2. Miks? Sest Suutari särk on lihtsalt kadunud ... jah. :D
Marko Susi:
17:00
Mäng käib!
Marko Susi:
17:03
 Esimese kolme minutiga pole toimunud midagi. Kalev on rohkem hoidnud palli.
Külastaja grand:
17:04
kas see kommentaator räägib päris elus ka nii?
Marko Susi:
17:04
Jah, ja minu meelest räägib ta nii, nagu normaalsele inimesele kombeks.
Marko Susi:
17:05
Kraizmeri pikk sööt enda värava alt jõudis Kalevi kastini, kust Forsman klaaris selle ründaja jala eest ära.
Marko Susi:
17:09
Kabore mängis üheksandal minutil paremal äärel Sõtšugovist mööda ja andis terava söödu värava alla, ent seal polnud ühtegi transikat.
Marko Susi:
17:10
 Transi esimene veidi ohtlikum seik leidis aset 10. minutil: Nemsadze virutas kaugelt peale, Forsman püüdis löögi vasakust alanurgast.
Marko Susi:
17:13
Kuhhianidze mängis 13. minutil paremal äärel edevalt Laurist mööda ja triblas kasti, aga venitas veidi liiga kaua löögiga - Laur sirutas oma pika koiva üritusele ette.
Marko Susi:
17:14
Olgu öeldud, et edev möödaminek oli selline, et grusiin lükkas palli kannaga ühelt poolt Lauri ja jooksis ise teiselt poolt.
Külastaja ,:
17:17
Käed eemale Heiti Helist! Kui Premium liigas keegi üldse tasemel on, on need kommentaatorid
Külastaja Norm:
17:18
See Narva vaade ja kõik Tartu Sepaga maru sarnane
Marko Susi:
17:18
Eks muru on ka suhteliselt sarnane. Narvas jäävad konteinerid lihtsalt kaamera vaatevälja, Sepal on need seal, kus pingid.
Marko Susi:
17:19
Suutari võttis vasakul äärel hoo üles ja teenis Kalevile nurgalöögi.
Marko Susi:
17:20
Mihhailov lennutas nurgalöögi kasti, aga samal ajal langes üks Kalevi ja üks Transi mees murule. Vile vaikis, pall lendas kõigist väljakul olevatest hingelistest üle.
Marko Susi:
17:21
Üks asi veel, mis Kalev-Fama ja Sepa puhul erinev on: Sepal on publikut tihtipeale rohkem kui Narvas.
17:21
See praegune kunstmuru neil kunagise pärismuru kohal?
Marko Susi:
17:21
Vot sellele küsimusele vastata ei oska.
Marko Susi:
17:22
Transile nurgalöök, Beglarišvili mängis selle lühidalt Rolonile lahti. Argentiinlane lõpuks kaotas palli.
Marko Susi:
17:25
Kalevi esimene ohtlik rünnak 24. minutil: Sõtšugov andis palli Sinilaidile, poolkaitsja üritus läks vasaku posti kõrvalt mööda.
17:25
Kunagi oli seal ühtepidi pärismuru stata ja tagapool risti kunstmuru. Aga see vist teine koht!?
Marko Susi:
17:26
Uurin, kas targemad teavad, aga Kalev-Fama ümbrust meenutades ei tule ette, et seal kõrval mingi väljak veel oleks. Või et sinna oleks võinud üks veel mahtuda.
17:29
Siis vb teine koht. Pole seal väga ammu käinud. Mida mina mõtlen, siis ümber muru väljaku olid vist jooksu rajad ja tagaumine kunst muru oli betoon müüri ja mingi hoone vahel
Marko Susi:
17:29
Väga võimalik. Targemaks saan, annan teada.
Marko Susi:
17:30
Narvas on 30 minutit mängitud, mõlemal meeskonnal on olnud üks poolohtlik võimalus. Võrreldes sellega, mis toimus pärastlõunal Tartus, on see kohtumine olnud selgelt rahulikum.
17:33
kelle poolt oled marko
Marko Susi:
17:34
Kuna ma ei ela linnas, kus oleks tasemel vutisats, siis Eestist mul lemmikklubi pole. Praegu olen ilusa ja huvitava mängu poolt. Aga kellele hoiate pöialt teie?
17:36
kus linnas sa elad
Marko Susi:
17:36
Säärases imeilusas paigas nagu Põltsamaa. Soovitan külastada!
Marko Susi:
17:38
37 minutit mängitud ja mängupilt on jätkuvalt sama - meeskonnad võitlevad enamasti keskväljal, vahel jõuavad ka vastase karistusalani, aga midagi sellist, mis võtaks ahhetama, pole juhtunud. Näiteks Kabore virutas 38. minutil täiega üle.
Marko Susi:
17:38
Staadionimüsteerium sai ka lahenduse: tuleb välja, et Kalev-Famaga ongi risti üks murustaadion. Jälle uus tera teadmistepagasis juures.
Marko Susi:
17:40
Transil oli 40. minutil karistuslöök. Beglarišvili lennutas palli kasti, kust Irie sai pea vastu, aga üritus läks mööda.
Marko Susi:
17:41
Transil 40. minutil üks võimalus veel: Kabore virutas kastist peale, Forsman oli õigel ajal õiges kohas ja tõrjus. Võib öelda, et see oli senise mängu parim võimalus.
Marko Susi:
17:42
Hoiatus Kabore võttis 42. minutil Sõtšugovi keskväljal maha ja sai kollase kaardi. See oli kohtumise esimene kaart.
17:42
Telepildis krt ei saa aru hästi sellest seal. Aga tundus nagu see praegune kunst kus mängivad on pandud kunagise muru peale
Marko Susi:
17:44
Täiesti võimalik. Käisin esimest korda Kalev-Famal eelmisel aastal, ei oska ajaloolist tausta avada.
Marko Susi:
17:44
Kalevilt mõneti ohtlik olukord 44. minutil, kui jõudsid vastase karistusalasse, aga Maksimkini tegutsemine päästis omad halvimast. Rünnak lõppes Kraizmeri süles.
17:44
No minu mälestused on aastatest 2003-2007 midagi aegu😂 pole nagu asja olnud sinna vahepeal
Marko Susi:
17:45
Ise õppisin selle perioodi alguses käima ... Sestap ei teagi. :D
Marko Susi:
17:46
Avapoolaeg Narvas lõppenud. Seis on 0:0, kumbki võistkond ei suutnud liiga ohtlik olla. Parim võimalus avanes 41. minutil Transi ääreründajal Kaborel, kes võitis Sõtšugovi vastu duelli ja virutas peale, aga Forsman tõrjus.
17:58
Narvas täna hoki finaali otsustav mäng Narva - Tartu. Rahvas 1000+seal.
Marko Susi:
18:00
Teine poolaeg läks käima!
Marko Susi:
18:03
Trans alustas teist poolaega ohtlikult, kui Beglarišvili leidis hea läbisööduga Roloni, kes otsis viiekasti vasakust nurgast tagumist posti, aga Forsman hiilgas tõrjega. Rolon oli ka suluseisus. Teise poolaja esimese poolteise minutiga toimus põhiimõtteliselt rohkem, kui avapoolajal tervikuna.
Marko Susi:
18:07
Nemsadze söötis 51. minutil karistusalasse Kaborele, kes jätkas Rolonile. Argentiinlane mõtles, kas lööb jala või peaga. Viimaks otsustas ta pea kasuks, aga üritus oli kohutav.
Marko Susi:
18:08
Trans on teisel poolajal olnud selgelt ohtlikum kui esimesel. 53. minutil sai Ivanjušin parema posti lähistelt peaga proovida, aga nõrk üritus oli Forsmani jagu.
Marko Susi:
18:11
Peakohtunik Ošomkov läheb 55. minutil ekraani juurde vaatama üle olukorda, kus Transi mängumees Maksimkin pani käed õrnalt Suutari selja peale. Soomlane ise penaltit ei nõudnud, aga vilemees kontrollib.
18:12
Kordusest on raske öelda, mille pärast penalti määrati. Tundub, et pall võis tabada Maksimkini kätt.
Marko Susi:
18:12
Hoiatus  Maksimkinile teo eest kollane kaart, seda 58. minutil.
Marko Susi:
18:13
Värav  KALEV LÄHEB 58. MINUTIL 1:0 JUHTIMA! Švedovski lõi penalti vasakule, Kraizmer hüppas teisele poole.
18:14
Hoiatus Irie võttis keskväljal Mihhailovi maha ja sai selle eest kollase.
Marko Susi:
18:18
Trans oli 63. minutil lähedal viigiväravale. Forsman võttis Kabore vastu üks-ühele olukorra ära. Jätkupall langes ette Kuhhianidzele, aga grusiini löök kasti otsast lendas üle.
Marko Susi:
18:19
 Hoiatus Mihhailov sai 64. minutil kollase ja jätab järgmise mängu vahele.
Marko Susi:
18:19
Vahetus  Vahetus Trans tegi 64. minutil kaks vahetust: Poljakov ja Usta sisse, Nemsadze ja Rolon välja.
Marko Susi:
18:23
Kuhhianidze teenis 68. minutil Kalevi karistusala otsas karistuslöögi.
Marko Susi:
18:23
 Beglarišvilli palli taga ...
Marko Susi:
18:24
Värav OH SA MU MEIE, BEGLARIŠVILI KEERUTAB PALLI ÜLE MÜÜRI POSTI KÕRVALE JA SEIS ON 1:1!
Marko Susi:
18:26
Minut hiljem oli Transil veel üks võimalus, aga siis piirduti korneriga. Sealt ei sündinud midagi põnevat.
Marko Susi:
18:26
Vahetus Kalev vahetab 71. minutil: Purje sisse, Talviste välja.
Külastaja Huvitavad var penaltid:
18:27
Keegi ei saa aru mille eest, aga penalteid tuleb
Marko Susi:
18:27
Tundub, et Maksimkin mängis käega. Samas telepildi kordusest ei saanud täpselt aru.
Külastaja ee:
18:31
soccernet vs premium liiga saab jätku ka? Mõned meeskonnad jäid eelmine aasta tegemata vist?
Marko Susi:
18:31
Jah. Eesmärk on kevadel uuesti pihta hakata. Siis võtame sihikule need meeskonnad, kellega jäi tegemata.
Marko Susi:
18:32
Vahetus Kalev vahetab 78. minutil: Švedovski, kes oli vahetuse üle pahane, tuleb välja, tema asemele Laasner.
Marko Susi:
18:33
KALEV TEENIB 78. MINUTIL VEEL ÜHE PENALTI
Marko Susi:
18:34
Värav SUUTARI VIIB KALEVI 80. MINUTIL TAAS JUHTIMA!
Marko Susi:
18:35
Penalti kinkis ära Šlein, kes võttis Suutari murule ja sai selle eest ka Hoiatus kaardi. Soomlane astus ise palli taha ja paigutas selle vasakusse alanurka. Kraizmer arvas poole ära, aga pallini ei küündinud.
18:38
See oli karma, penaltitega mängu ei võideta
Marko Susi:
18:38
 Värav IRIE LÖÖB 84. MINUTIL VIIGIVÄRAVA!
Marko Susi:
18:39
Beglarišvili nurgalöök maandus Irie jalal, poolkaitsja võttis palli endale ette ja virutas selle vasakusse ristnurka!
Külastaja Haha:
18:39
Kalevit tassitakse aga Narva ei anna alla
Marko Susi:
18:42
Kalev oli 87. minutil lähedal kolmandale, aga Krazimer võttis Laasneri ürituse lähidistantsilt ära.
Marko Susi:
18:46
Kohtumisele on lisatud kuus üleminutit.
Marko Susi:
18:47
KALEV PÄÄSES 90+1. MINUTIL NAPILT! Poljakov sai liini taha söödu ning pikendas seda peaga Kaborele, aga Transi ääreründaja löök takerdus Sõtšugovi jala otsas. Suurepärane rünnak võõrustajatelt.
Marko Susi:
18:50
Trans otsis Kalevi kastist varianti, aga Kabore ei saanud palli endale ette ning hetk hiljem takerdus Kuhhianidze löök kaitsjates. Lõpuks sai viimane ka 90+5. minutil Hoiatus kaardi.
Marko Susi:
18:51
Hoiatus Pank üritas 90+6. minutil küljejoone tagant Transi peatreenerilt Eremenkolt palli ära rebida, aga sai selle eest kollase kaardi. Ka tema jätab järgmise mängu vahele.
Marko Susi:
18:53
Mäng on läbi! Kui avapoolaeg oli igav ja lõppes 0:0, siis Kalev läks teisel poolajal kaks korda penaltist juhtima, aga Trans suutis mõlemal korral viigistada.
Marko Susi:
18:54
Kalevi leerist skoorisid Švedovski ja Suutari, Transi väravate eest vastutasid Beglarišvili ja Irie. Suured tänud, et lugesite ja kaasa rääkisite. Premium liiga laupäev jätkub kell 19, kui vastamisi lähevad Tallinna Levadia ja Nõmme United. Ka seda kohtumist näitab otsepildis Soccernet TV. Püsige ikka Soccerneti lainel, nägemist!