Pühapäev, 21. aprill 2024

Ott Järvela:
16:50
Siin Sportland Arena.

Flora koosseisu kohta täpsustavat infot - Robert Veering puudub haigestumise tõttu ning Markus Soomets ei kuulu põhikoosseisu mitte mõne tervisehäda, vaid peatreeneri otsuse tõttu. Tuletame meelde, et Soomets naasis hiljuti pikalt vigastuspausilt ning on viimastel nädalatel saanud päris suure mängukoormuse. Esimest korda kuulub Premium liiga mängus põhikoosseisu 18-aastane Oliver Nikola Cekredzi.

Kalju koosseisus võrreldes eelmisel nädalal Paide vastu võetud 2:1 võiduga ainult üks muudatus - noore Rommi Sihi asemel alustab kogenud Kaspar Paur, kel sel hooajal seni Premium liigas minuteid kirjas ei ole.
16:57
Tere ka minu poolt! Tõepoolest, nagu Ott juba märkis, on koosseisudes üllatusi.

Flora: Kristen Lapa, Kristo Hussar, Markkus Seppik, Erko Jonne Tõugjas, Marco Lukka, Vladislav Kreida, Maksim Kalimullin, Oliver Nikola Cekredzi, Nikita Mihhailov, Daniil Kuraksin, Mark Anders Lepik.

Kalju: Henri Perk, Danõl Maštšenko, Yohan Mannone, Roko Vukušic, Aleksandr Nikolajev, Reginald, Nikita Komissarov, Kaspar Paur, Pavel Marin, Alex Matthias Tamm, Promise David.
16:58
Flora puhul on märkimisväärne Markkus Seppiku naasmine - kuna Mihhail Kolobov sai eelmises voorus punase kaardi, oli Seppikut väga vaja, eriti Veeringu eemalejäämisel. Florakatest on veel puudu ka Rauno Alliku.
Külastaja Mõtiskleja:
16:58
Tere. Paide fännina ootan põnevat viiki :D
16:59
Promise David saab mängu eel kätte eelmise kuu ilusaima värava auhinna.
17:00
Ning loomulikult ei saa Florat aidata Evert Grünvald, kes eelmises mängus jalga vigastas. Kristen Lapal on küll Premium liigas 40 mängu kirjas, aga sel tasemel mängis ta viimati stabiilselt 2022. aasta suvel Kuressaare eest.
17:00
Pall mängus!
17:01
Kalju alustab väga hoogsalt ja jõuab karistusalasse välja, lüüa proovivad nii Komissarov kui ka Tamm, aga kaitsjad ees!
17:02
Minut mängitud, kui Vukušic hüppab keskväljal Kalimullinile selga ja saab Kristo Tohverilt noomida.
Külastaja kx:
17:02
On teada ka v kaua Grünvald eemal on ?
17:02
Uue nädala alguses peaks natuke selgemaks saama, kui tõsise vigastusega on tegemist.
17:04
Kalju esimene hea šanss!!! Pikk pall ette jõuab Tammele, kes saab hästi lüüa, aga Lapa tuleb vastu ja tõrjub!
17:05
Värav  KREIDA VAJUTAB KAUGELT JA FLORA LÄHEB JUHTIMA!!!!
17:06
Mingi rikošett oli ka vahel, mis palli juba külili vajunud Pergist mööda viis, aga värav läheb kindlalt Kreida nimele. Üllatavalt vabalt pääses karistusala tagant löögile.
Külastaja rajaste:
17:08
Kellele väravasööt?
17:08
Söödu saab siit Kuraksin, kes äärelt palli Kreidale ette lükkas.
Külastaja betoonpörsas:
17:08
Mannone ov
17:09
Ei ole omavärav, kui algne löök on teel raami. Ja Kreida löök kindlasti oli.
17:10
Kreida on teisele lähedal! Krutib nurgalöögi värava ette, keegi seda ei ründa ja pall põrkab Pergi nina ees maha, sealt edasi tagapostist napilt mööda!
17:10
Värav  PROMISE DAVID!!!!! 1:1 JA VIIK!!!!
17:11
Või kas ikka on?! David saab seljaga värava poole olles palli, pöörab ja lööb ära, aga kas pall tabas enne seda tema kätt?
Külastaja Heix:
17:11
Mis on olympia värav ?
17:12
Kui pall otse nurgalöögist sisse lüüakse, siis see ongi olümpiavärav. Selline hüüdnimi on kasutusel alates 1924. aastast, kui argentiinlane Cesareo Onzari lõi niimoodi värava valitsevale olümpiavõitjale Uruguayle.
17:15
Kui väravalööja mängib enne seda käega, siis reeglite järgi väravat lugeda ei tohi. Sajaprotsendiliselt õige ja lihtne otsus. Kordusest ol seda käepuudet ka ilusti näha - palli vint selgelt muutub.
17:15
oli ju käsi,mida te ulute
17:16
Flora otsib teist - Kalimullin saab kastis palli ja lööb pöördelt, aga liiga nõrgalt.
17:18
Kalju tuleb hästi, aga Marini löögile saavad Flora kaitsjad bloki ette!
Külastaja Uluk:
17:18
Soccerneti ajakirjanikud võiks vabalt mänge vilistada. Jube pädevad kõik
17:18
Kaugel sellest, aga praegu oli tõesti hästi lihtne olukord ja otsus.
17:19
Õudne vingumine käib. Selge käsi
17:21
PROMISE DAVID LÖÖB 21. MINUTIL POSTI!!!
17:22
Cekredzi kaotas vastase poolel palli, Tamm saatis kohe sööduga Davidi jooksu ning pärast ühe kaitsja ärakonksutamist lõi David posti. Pall tuli sealt veel tagasi, aga Flora õnneks Lapa külje alt läbi. Võinuks minna ka vastu väravavahti ja sealt ikkagi väravasse!
17:23
Marin leiab osava välisküljesööduga uuesti karistusalast Davidi, aga nüüd on Kalju ründaja suluseisus.
17:23
David maadleb jälle Tõugjasega ja saab ka lüüa, kuid Tõugjas suudab jala ette sättida, löögist kaob jõud ja Lapa püüab.
17:25
No ei saa Flora kaitsjad selle mehega hakkama! Uuesti suur segadus värava all, enne kui klaaritakse.
17:31
Pool tundi mängitud ja Flora juhib küll, aga Kalju rünnakud on pidevalt ohtlikud.
17:34
Cekredzi saab vabalt Kalju kasti purjetada ja Mannone jääb puhtakslöömisel ebalevaks. Eemalt proovib Hussar, kuid rikošett võtab löögist jõu ja Perk püüab.
17:35
Lepik ei löö ära!!! 34. minutil võidab Mihhailov kasti juures Nikolajevilt palli ja Hussar annab paremalt äärelt väga hea tsenderduse värava alla, kus Lepik on täiesti üksi, aga suunab taevasse!
17:36
Värav  PROMISE DAVID JÄLLE JA SEE NÜÜD LOEB!!!! 36. MINUTIL MÄNGIB END LÖÖGILE JA ANNAB KOGU SÜDAMEST MINNA - ALLA NURKA JA SAHISEB!!!
17:37
Seppik jääb lihtsalt liiga kaugele ja Promise Davidi parem jalg on selleks liiga hea, et niisugust passiivsust lubada võiks.
17:39
Tamm-David-Marin kett katkeb seekord karistusalas, kust David ei lähe ise lööma, vaid otsib Marinit. Hussar saab jala vahele.
17:40
Lepik tuleb keskväljale pallile vastu, aga nii ebaõnnestunult, et sealt läheb kohe sööt Davidi suunas. Nüüd on Seppik siiski kindlalt peaga vahel ja suunab palli Lapa sülle.
17:42
Hoiatus Nüüd on pahasti. Promise David läheb pika söödu peale lõpuni ja tabab palli sülle püüdnud Lapat jalaga vastu pead. Flora leer on muidugi maruvihane ja nõuab punast.
17:42
Varuväravavaht Silver Rebane võtabki juba pika dressi maha!
Külastaja Trk:
17:43
Kuidas selline asi ei ole punane kaart???
17:43
Lapa on õnneks püsti, aga peab nüüd füsioterapeudi Maali Pruuli testid ka edukalt läbi tegema, et jätkata võiks.
17:43
Milleks üldse VAR???
17:44
Jalga tagasi nüüd Promise küll selles olukorras ei tõmmanud. Päris inetu tegutsemine.
17:44
Jalaga pähe ei ole tänapäeval punane jah?
17:44
Kui üritada pakkuda, miks nii otsustati, et mäng edasi läheb ja punast ei tule, siis ehk selle tõttu, et David ei teinud mingit lisaliigutust juurde?
17:45
Hoiatus  Nüüd teeb Maštšenko päris toore vea Kuraksini vastu ja saab ka kaardi! Palli võis enne tabada, aga see ei loe. VAR kontrollib punast ka.
17:45
Lapa teeb tsirkust
17:46
Eks kõige tähtsam on see, et Lapaga näib kõik korras olevat. Maštšenko pääseb ka punasest, kontroll on lõpetatud.
17:46
Parandus - see oli hoopis Paur, kes seal hiljaks jäi. Maštšenko oli lihtsalt kõige kõvem vaidleja.
17:46
Igasuguste kontrollida tõttu ka viis üleminutit.
17:47
Viis üleminutit ka avapoolajale.
17:47
Hoiatus Klaarime veel - Maštšenko sai kaardi vea, Paur seletamise eest.
17:47
Mastsenko mängis ju palli, mis krdi punane?
Külastaja Jups:
17:47
See oli ikka selge punase koht. Huvitav oleks tõesti teada, mida VAR seal nägi.
Külastaja nagu mv:
17:47
Promisele karjutakse tuimalt neeger Flora fännide poolt.
17:50
Keegi imestab, et Kriegsmarine lipu kopeerinud tüüpidel just rassistlikud solvanud esimesena pähe tulevad.
17:50
Pähe pähe jalaga pähe, löösis jaga pähe ju. Pähe
17:52
😀jalaga pähe, oj näeb teab kõike, jalaga pähe
17:52
Esimene poolaeg läbi! On olnud väga tuline, derbi vääriline andmine. Võimalusi on olnud mõlema värava all, lõpus läks natuke raiumiseks ka. Loodetavasti teisel poolajal jäävad kõik terveks!
18:04
Puhas punane oli mustale
18:04
Lapa tegi ikka täitsa tsirkust, Promise vaevu riivas tukka
Külastaja f:
18:04
Olen olnud Flora fännisektoris, kui nad karjusid samuti ka juutide kohta igasugu asju, mis trükimusta ei kannata. Oli päris kauge kuvand viisakast pereklubist. 10.07.2018 Flora Tallinn - Hapoel Beer Sheva
18:04
Kummaline kaader siin. Kui 100 kilone mees pihta jookseb, on valus. Aga vastu pead on ikka päris paha ja vastu pead see jalg käis. Ja kui valida, kas see oli tahtlik või mitte, siis pigem oli. Kalju meeste meelestatus on veider, Kuraksinile tehtud viga oli päris ohtlik ja selle vilistamise peale lõuata nii, et saada kollane kaart? Austage mehed ennast rohkem, siis suudate ka teisi austada.
18:06
Läheme jälle! Vahetusi kumbki meeskond vaheajal ei tee.
18:07
Maštšenko kollane avapoolaja lõpus tähendab ühtlasi, et järgmises mängus ta keelu tõttu meeskonda aidata ei saa.
18:10
Lepik saab lüüa, aga selgelt üle.
18:11
David saab karistusalas jälle lüüa, aga Seppiku jalg vahel ja 50. minutil Kaljule esimene nurgalöök kogu mängu jooksul. Floral oli neid avapoolajal omajagu.
18:11
Sellest nurgalöögist midagi ohtlikku ei tule.
18:14
Mihhailov lõikab paremalt äärelt sisse ja lööb vasaku jalaga, aga üle. Mitte palju, kuid Perk kontrollis olukorda.
18:14
Vahetus Vahetus  54. minutil toob Flora pingilt kõvasti kogemust juurde. Cekredzi ja Kalimullin ära, Markus Soomets ja Konstantin Vassiljev sisse.
18:15
Vau, Vasja tuli
18:18
Lepik ja Soomets kombineerivad Kalju värava all, kuid pall lüüakse minema.
18:19
Vahetus  58. minutil Kalju esimene vahetus. Paur ära, Daniil Tarassenkov sisse. Paurile oli see esimene mäng sel hooajal Premium liigas ja üleüldse teine - nädal tagasi tegi Esiliiga B-s ühe poolaja.
18:19
Lepik teeb hea eeltöö, kuid löök jääb nõrgaks!
Külastaja Skeptik:
18:20
Kalju ülejärgmine kodumäng on siis ikka Hiiul v
18:20
Kõigi märkide järgi peaks nii olema, jah. 18. mai ja Kuressaare tuleb külla.
18:21
Vassiljevi pallipuuteid saadab tribüünidelt kuuldav vilekoor.
18:21
LEPIK PEAGA, AGA PERK TOOB SELLE IMEKOMBEL VÄLJA!!!
18:22
Tõugjas tsenderdab, Lepik pääseb hästi peaga suunama, ent Perk saab maapõrkest tulnud pallile veel käe ette! Tõesti võimas tõrje! Järgnenud nurgalöögist midagi väga ohtlikku ei sünni, kuid Flora hoiab survet peal.
18:24
Kreida söödab karistusalasse Lepikule, kes kukub kaitsjaga võideldes. Tohver laseb mängul jätkuda.
18:25
VAR kontrollis seda kukkumist ka, aga jäi nõusse, et penaltit pole.
18:26
Kalju teise poolaja parim võimalus, kui David ja Tamm mängivad kokku, aga Lapa suudab Tamme löögi tõrjuda!
18:27
Vahetus  Rommi Siht tuleb Kalju teise vahetusmehena 66. minutil Komissarovi asemele ja annab kohe ohtliku nurgalöögi, mille Mannone napilt tagapostist mööda suunab!
18:29
David teenib paremalt äärelt karistuslöögi, mis tekitab Flora värava all omajagu segadust, kuid lõpuks lööb Tarassenkov ebamugavast asendist kõrgelt üle.
18:31
Kaljul poolvõimalus, kui Tarassenkovi tsenderdus jõuab tagumise posti juurde, kuid seal segavad Tamm ja Nikolajev teineteist! Flora tuleb kohe kiirelt vastu, aga nende rünnaku lõpetuseks saadab Vassiljev lootusetu kaarpalli värava taha.
18:32
20 minutit veel minna! Väga raske ennustada, kummale poole see mäng kalduda võiks. Viik meeldib muidugi kõige rohkem kõikidele teistele meeskondadele.
18:34
Flora lükkab pikalt söötu ja lõpuks mängitaksegi Vassiljev vabalt karistusala joonelt löögile. Kaitsjad siiski ees, Perk korjab rikošetist pehmeks jäänud löögi.
Külastaja Q:
18:35
Tere Kangur! Teemaväline küsimus. Ühes podcastis rääksid mystery särgist, millisest täpsemalt tellisite? Google annab mitmeid erinevid variante
18:35
18:35
Huvitav kuidas Flora fännid tähistavad, kui teadagi kes värava lööb...
18:35
Kuidas Flora fännid ise Vasjasse suhtuvad?
18:38
Flora hoiab mitu minutit järjest palli, aga midagi väga ohtlikku luua ei suuda. Siis proovib David jooksu pääseda, Tõugjas on valvel ja jõuab teda peatama.
18:39
Vahetus  Flora kolmas vahetus, Gregor Rõivassepp tuleb Kuraksini asemele.
18:39
NÜÜD HIILGAB LAPA!!!! Tarassenkov söödab värava ette ja Tamm lööb, ent Lapa lükkab lähilöögi üle lati!
18:40
Järgnenud nurgalöögi suunab Vukušic peaga mööda!
Külastaja O:
18:40
Kostja on flora uhkus
18:41
Värav  PROMISE DAVID VIIB KALJU JUHTIMA!!!!!!
18:42
Siht annab hirmkõrge kaarega nurgalöögi, mis näib igavesti lendavat, aga kukub alla täpselt Kalju ründaja pea peale! Seppik hoiab teda kätega kinni küll, aga David lööb ikkagi läbi Lapa näppude palli võrku!
18:44
Vahetus  Flora neljas, aga ühtlasi viimane vahetus, sest pausid on nüüd kasutatud - Tony Varjund sisse, Mihhailov ära.
Külastaja Vaataja:
18:44
Promise lööb värava peaga koondise keskkaitsja vastu pmtl jalad maas ? Mis tippkoondise vend see Promise on
18:44
David proovib nüüd Marinit löögile mängida, lahtise palli saab lõpuks Lapa kätte!
18:47
Seppik ei ole hetkel lihtsalt adekvaatne. Kunagi ju suutis mängida, praegu ei saa absoluutselt aru mis toimub.
Külastaja Spets:
18:47
Kuulge kas te teete nalja v, ma ei küsi miks Seppik koondises või Floras mängib, ma küsin kuidas selline mees meil eestis üldse profisportlane on?
18:47
Floral on šanss tekkimas - kui vaid Soomets suudaks palli edasi täiesti vabale Lepikule suunata! Aga ei suuda.